SPORT EN WEDSTRIJDEN De Amsterdamsche Zesdaagsche DE ANTOURAGE. Een sensationeele nacht. Ernstige valpartijen; zal v. Kempen vandaag nog kunnen meerijden? Een nieuwe leider. maandagmiddag. (Van onzen eigen verslaggever). t Begon om precies 12 uur weer. Dat wil zeggen, toen was de neutralisatie opge neven en kon en mocht men weer jagen. Beteekende echter niet, dat de renners ia£'-n- .Ze dachten er nog niet aan en bleven rustig, heel erg rustig tot 2 uur. want toen kwam het middagklassement met als resultaat: le sprint: 1. Vroomen 5 ptn.; 2. Deneef 3 ptn.; 3. Slaats 2 ptn.; 4. Bresciani 1 pt. 2e sprint: 1. v. Kempen 5 ptn.; 2. Hifi 3 ptn.; 3. de Wolff 2 ptn.; 4. Jazet 1 pt. 3e sprint: 1. Braspenninx 5 ptn.; 2. Broc cardo 3 ptn.; 3. v. d. Heijden 2 ptn; 4. v. Nek 1 pt. 4e sprint: 1. Bogaart 5 ptn.; 2. Prieto 3 ptn.; 3. de Wolff 2 ptn.; 4. Guimbretière 1 Pt. 5e sprint: 1. v. Nek 5 ptn.; 2. de Wolff 3 ptn.; 3. Wals 2 ptn.; 4. Broccardo 1 pt. 6e sprint: 1. Bresciani 5 ptn.; 2. Pelle naers 3 ptn.; 3. v. d. Heijden 2 ptn.; 4 Braspenninx 1 pt. Maar ziet, direct na den aanvang van dit klassement begon Bogaart—Pellenaere te jagen en het veld moest volgen, noodgedwon gen. Het volgde ook, eerst traag, later beter en weldra was in den vroegen middag! de ketel plotseling op kookpunt gekomen. Meer dan een uur duurde de jacht en vele ronden werden genomen. En even later be gon het nog eens en daardoor moest het klassement van 4 uur 's middags uitgesteld worden. Veel viel er des middags niet te beleven en toen de korte neutralisatie aanbrak, was de stand: Aan den kop: Slaatsvan Kempen 169 ptn.; de Wolff—v. d. Heijden 136 ptn.; op 1 ronde: Pijnenburg—Wals 148 ptn.; Schön—Hürtgen 39 ptn.; op 2 ronden: Buysse—Deneef 77 ptn.; Broccardo—Guimbretière 54 ptn.; Bras penninx—Hill 52 ptn.; op 5 ronden: Bresciani—Prieto 78 ptn.; op 8 ronden: Gebr. Vroomen 68 ptn.; Pel- lenaers—Bogaarts 66 ptn.; op 12 ronden: Jazet—v. Nek 68 ptn. Toen de duisternis was gevallen Was de middag verre van rustig, ook de avond, tenminste dat gedeelte voor 12 uur verliep niet zonder spanning. Dat was maar góed ook, want er was dezen avond zeer veel publiek. Verschillende rangen waren geheel uitverkocht, andere meer dan goed bezet en dat talrijke publiek zweeg niet. Het roerde zich geducht en dat bracht leven in de brou werij. 't Begon nog wel niet direct, want om 8 uur waren verschillende renners nog niet in racecostuum, maar 't begon, toen het de wedstrijdleiding begon te vervelen. Er werd n.1. teveel „trein"-gereden en als dat te lang duurt, heeft de leiding een prachtig hulpmid deltje; het lascht een tiental temporonden in, een tiental rondjes dus, waarmee punten val len te veroveren. Dat gebeurde om ongeveer 9 uur en niet zoodra werd het licht ontstoken, het „tempo- licht", of de renners drukten op de 'pedalen en er kwam leven, heel veel leven in de brou werij. Weliswaar veranderde de stand niet, maar vooral Pijnenburg—Wals wisten een massa punten te verzamelen en dat is van belang bij den eindstand. De temporitten duurden natuurlijk niet al te lang en de rust kwam weer, doch slechts voor een enkele minuut, want toen probeerde de Wolff het, om nog een ronde meer uit te loopen. 't Veld volgde echter direct, welis waar niet al te fel, maar 't duurde toch even. voor dat de ronde-winst kwam. Onmiddellijk daarop demarreerde de Pijn en Wals zorgde voor de rest. Op dat moment begon de jacht in groote felheid. Het eene koppel na het andere demarreerde, het publiek stoomde mee en het was weer de z.g. heksenketel, die bruisch- te, die dreigde uiteen te barsten. Aan deze felle en harde jacht kwam echter een onverwacht einde, toen Jazet een val deed en de baan daardoor beschadigd werd 't Is dan nog slechts een paar minuten voor tienen, dus naderen de klassement sprints. En niemand verwondert zich er over, dat er rust in het kamp komt en dat die rust blijft, ook nadat de neutralisatie is op geheven. Het 1 O-uur-klassement. De eerste sprint van dit klassement ver loopt normaal en de uitslag is: Pijnenburg 5 ptn.; Bresciani 3 ptn.; Vroomen 2 ptn.; Pel lenaers 1 pt. Direct daarop trekt Braspenninx er tus- schen uit en met Hill wint hij een rondje, ook al, omdat het veld geen achtervolgende pogingen in het werk stelt. De twee sprint verloopt minder normaal, omdat Bogaart er nu van door gaat. Midden in zijn jacht komt de beslissing van deze sprint: De Wolff 5 ptn.; Prieto 3 ptn.; Bogaart 2 ptn.; v. Kempen 1 ptn. Zonder sensatie verloopt de derde sprint: Bresciani 5 ptn.; Pellenaers 3 ptn; Vroo men 2 ptn.; Braspenninx 1 pt. Direct daarop gaat Bogaart er weer van door en Pietro volgt hem. De koppels nemen weer een ronde en zelfs nog een en de vierde sprint verloopt aldus: 1. Prieto 5 ptn.; 2. Wals 3 ptn.; 3. de Wolff 2 otn.; 4. Hill 1 pt. Als de Vroomens dan wegflitsen, komt het veld los, zonder dat het tot een heroiken strijd komt. 't Resultaat van de 5e sprint is. Vroomen 5 ptn.; Pellenaers 3 ptn.; Schön 2 ptn.; Pijnenburg 1 pt. t Blijft jagen en geleidelijk wordt het fel- er, vooral, als de hoofdkoppels nu ook pro- beeren, om winst te behalen. Maar nog is de felheid niet tot een hoogtepunt gebracht. Eerst komt nog de zesde sprint: Braspenninx 5 ptn.; Bresciani 3 ptn.; de Wolff 2 ptn.; Bogaart 1 pt. En nu dit klassement voorbij is, komt het Wals brengt beroering in de kuip en meteen is alles in de weer. Twintig renners rijden beurtelings als duivels rond de baan, ronden worden genomen, ronden worden verloren. Het flitst ons voorbij, het davert door den blauwen walm, en de 5000 menschen juichen, schreeuwen, roepen, brul len soms. De hel is losgebrokenniets, maar dan ook niets wordt gespaard. O, die zwakkere kop pels, als ze dat maar kunnen houden. Maar dat is vreemd: die z.g. zwakkere kopels handhaven zich, weten zelfs hun po sitie te verbeteren! En dat niettegenstaande alles op alles gezet wordt. Maar nu eerst blijkt, hoe sterk het „wegkoppel'' is: Pelle- naarsBogaert. Zij halen op, steeds meer en meer en zij naderen het hoofdpeloton. De jacht is niet een van de langste, maar wel een van de felste. Want hoewel er onge veer 30 minuten gejaagd is, zijn er totaal niet minder dan 62 ronden genomen. Een prachtige stand. Dan, om even voor 11 uur, keert de rust terug en kunnen wij den stand opmaken. En 't wordt een mooie stand, die alles doet belo ven voor de resteerende uren van deze Zes daagsche. Want niet minder dan zes koppels liggen op 1 ronde achterstand op het leiden de peloton. Men oordeele: Aan den kop: v. Kempen—Slaats 170 p.; de Wolff—v. d. Heijden 151 p.; op 1 ronde: Pijnenburg—Wals 175 p.; BrescianiPrieto 97 p.BuysseDeneef 77 p.; Broccardo—Guimbretière 60 p.; Bras penninxHill 59 p.; SchönHürtgen 41 p.; op 3 ronden: PellenaarsBogaert 76 p. op 7 ronden: Gebr. Vroomen 77 p.; op 11 ronden: Jazet—v. Nek 68 p. Afgelegde afstand om 11 uur 1701.670 K.M. Maandagavond om 10 uur waren er pre cies 10.000 ronden verreden. Tot het klassement van 's nachts 2 uur ge beurt er niets bijzonders. O ja, er worden een paar premies verreden en zoo kan men een paar keer de renners in snel tempo over de baan zien gaan, maar verder is er niets, heelemaal niets. Een klein beetje Spielerei kan misschien genoteerd worden, maar dat heeft niets om het lijf en het wachtwoord op de schier verlaten perstribune en in de druk» bezochte perskamer is: „Om 2 uur gebeurt het". Wij houden een praatje met elkaar, wij wandelen eens rond, gaan is op het midden terrein kijken, eten wat, rooken nog veel meer enwachten op 2 uur. Het 2-uur-klassement. Inderdaad, het gebeurt om 2 uur, maar toch niet zoo, als wij verwacht hebben. 't Begin is goed, want reeds in de eerste sprint gaan de Vroomens en Bresciani Prieto er tusschen uit en winnen een ronde, zonder dat het hun erg lastig gemaakt wordt. De sprintuits'ag is: 1. Prieto 5 p.; 2. Bogaert 3 p.; 3. Wals 2 p.4. de Wolff 1 p. Direct daarop vliegt Pijnenburg in een ra zend tempo weg en neemt een halve ronde, waarna Wals de rest doet. Intusschen heeft de 2e sprint het volgende resultaat gehad: 1. Wals 5 p.; 2. Braspenninx 3 p.3. Hürt gen 2 p.; 4. Guimbretière 1 p. Dan komt het begin van de groote beslis sing voor dezen nacht; Pijnenburg rukt aan fijn stuur en is meteen weg. Direct is alles in volle actie. Maar het populaire roode kop pel geeft niet op, jaagt dan en tracht blijk baar de rest murw te rijden. Dat lukt natuur lijk niet, maar wel komen Pijnenburg—Wals weer aan den kop, waarbij zich echter nog meer voegen. De derde sprint heeft het volgende resul taat: 1. Broccardo 5 p.2. Slaats 3 p.; 3. Denee 2 p.; 4. Wals 1 p. De vierde sprint verloopt iets normaler en heeft tot resultaat: 1. de Wolff 5 p.; 2. Braccardo 3 p.; 3. v Nek 2 p.4. Vroomen 1 p. Opnieuw ontketent zich een jacht, als het Middellandschezee-koppel er tusschen uit wil knijpen, Dat mag niet, dat mag vooral niet En dus gaat het weer los, heel, heel hard. In volle vaart gaat het door de bochten en de 5e sprint levert het volgende resultaat op: 1. Braspenninx 5 p.; 2. Prieto 3 p.; 3. Vroomen 2 p.4. Bogaert 1 p. En als de zesde sprint in vollen gang is, komt er een plotseling einde aan het fraaie gevecht, want in de eindspurt springt een band van Pijnenburg's wiel; hij duikelt, valt en twee andere renners vliegen over hem heen. Het zijn Buysse en KI. v. Nek. De laat ste sliert over de baan en botst tegen de af rastering van het middenterrein; daar blijft hij liggen. Direct wordt de strijd geneutraliseerd, een dokter wordt geroepen en er heerscht stilte in de groote zaal. En later hooren wij op de perstribune, dat Pijnenburg over pijn in den rug klaagt, dat Buysse voorloopig een half uur rust krijgt en dat KI. v. Nek een schouderblessure heeft, be nevens een wond aan het hoofd. En als merkwaardigheid wordt er bij vermeld, dat de arme Klaas zoo terecht kwam, dat het lioofdhaar schroeide Natuurlijk is de strijd gedaan en al wordt later de neutralisatie ook opoeheven oevoch ten wordt er voorloopig niet Een p'afr pre mies brengen wat actie in de kuip, maar dat is alles. De laatste sprint heeft intusschen het vol gende resultaat gehad: 1. Braspenninx 5 p.; 2. Bresciani 3 p.; 3. Pellenaars 2 p.; 4. Vroomen 1 p. De stand is dan (en die blijft zoo tot 3 uur): Aan den kop: Pijnenburg—Wals 183 p.; Slaatsv. Kempen 173 p.; de Wolff—v. d. Heijden 157 p.; Bresciani—Prieto 108 p.; Braspenninx—Hill 72 p.; Broccardo—Guim bretière 69 p.; op 1 ronde: Buysse—Deneef 79 p.; Schön ■Hürtgen 43 p.; op 4 ronden: Pellenaars—Bo~aert 82 p.; op 6 ronden: gebrs. Vroomen 81 p.; op 11 ronden: Jazet—van Nek 70 p.J Om 2 uur was afgelegd: 1788 K.M. Dan wordt er een premie van 100 door het publiek uitgeloofd voor dat koppel, dat voor half vier het eerst een ronde uitloopt. Direct is het veld in volle actie, er wordt gejaagd, hard, heel hard, en waarachtig het bedrag wordt niet gemakkelijk verdiend. 't Wordt een lange, zware jacht, want ieder heeft trek in die 100 gulden. Alles, ja alles jaagt, behalve helaas de geneutraliseer de koppels. De eerste poging mislukt, maar dan gaan de Vroomen's er van door. Ze geven alles en 't publiek wordt dol van enthousiasme. Ech ter, weer is de strijd heftig en hard. En op nieuw mislukt de poging. Dan probeeren Bogaert—Pellenaars het. Al weer dezelfde heftige strijd. Het duurt heel lang dit gevecht en heel langzaam aan winnen de afstandrijders terrein. En als het tweetal al maar blijft doorvechten kunnen ze eindelijk na heel veel strijd de 100 in ont vangst nemen onder een gejuich en applaus van het publiek. Dan is ook de rust teruggekeerd. Niet voor langen tijd echter, want de Vroo men's ontketenen nogmaals een jacht en loo pen weer een ronde in van hun achterstand. Dat is het begin van een nieuwen, bitteren strijd, een gevecht, waar echter jammer ge noeg PijnenburgWals ontbreken, omdat ze geneutraliseerd zijn. Anders was dit wel licht de voorloopige beslissing geweest. Tegen half vier keert de rust voor drie ronden terug en dan begint het spel weer op nieuw met eenzelfde bitterheid en felheid. Het blijft jagen, maar toch, het tempo zakt geleidelijk en het schijnt, dat men zich gaat sparen voor het laatste klassement van den nacht. Tenminste, er verdwijnen meerdere renners in de cabines en dat is wel altijd 'n goed voorteeken. 't Zou ons ook dezen keer niet bedriegen Het 4-uurs-drama. Er gebeurde niets, totaal niets in den res- teerenden tijd en toen wij om even voor vie ren weer de perstribune beklommen, dachten wij niet anders, of alles zou normaal verloo- penzes sprints en misschien maar waar schijnlijk niet een korte, heel korte jacht. De eerste sprint verloopt normaal 1. Prieto 5 p.; 2. de Wolff 3 p.; 3. Deneef 2 p.; 4. Guimbretière 1 p. In de tweede sprint vliegt van Kempen in de laatste ronde tegen Guimbretière aan. Beiden komen in volle vaart met de omraste ring van de baan in aanraking en vallen naaf behedén. Consternatie bij ieder. Er wordt om een dokter geroepen. En wij wachten, totdat wij eenige bijzonderheden krijgen: Jan van Kempen zat bij het ingaan van de laatste ronde in tweede positie en trachtte toen- binnendoor te glippen. Toen hij in de bocht geen'ruimte meer had, duwde hij zijn voorligger Guimbretière als 't ware omhoog en daarop vlogen de wielen in elkaar met als gevolg, .dat Guimbretière tegen de hooge af rastering in de bovenbaan vloog. Beiden dui keiden naar beneden en bleven liggen. De wedstrijd werd onmiddellijk geneutra liseerd en op dokters advies werd de Fransch'man naar de dokterscabine gebracht en van Kempen naar zijn eigen cabine. Het publiek .verbrak de afzetting van het middenterrein .en drong op de baan, maar het duurde nauwelijks een minuut, en de or de was hersteld. 't Was toen-reeds half vijf geworden en het zeer talrijke publiek bleef nog steeds in het gebouw en Pijnenburg, die toen weer probeerde, of het na zijn val nog ging, kreeg een hartelijk applaus van alle rangen. Na een vrij -lange neutralisatie werd de strijd hervat. Op dat moment werd bekenc gemaakt, dat het met de patiënten nog al meeviel en dat Guimbretière slechts enkele kneuzingen had opgeloopen. Dan wordt tevens bekend gemaakt, dat de resteerende' sprints van 't 18e klassement om 5 uur verreden worden. Tot dat uur gebeurt er natuurlijk niets. De tweede sprint heeft het volgende resul taat: l.,Wals 5 pj 2. Vroomen. 3 p.; 3. de Wolff 2 p.; 4. Hürtgen 1 p. De derde sprint: 1. Deneef 5 p.; 2. v. d. Heijden 3 p.; 3. Vroomen 2 p.; 4. Hill 1 p. 4e sprint: 1: Wals 5 p.; 2. de Wolff 3 p.; 3. Vroomen 2 p.; 4. Hürtgen 1 p.; 5e sprint: 1. Vroomen 5p.;2. Schön 3 p.; 3. v.' d. Heijden 2 p.4. Braspenninx 1 p. 6e sprint: 1. Wals 5 p.; 2. Vroomen 3 p.; 3. de Wolff 2 p.; 4. Hürtgen 1 p. Tot slot krijgen wij nog een sprint te ver rijden over 6 ronden't is een collecte van het middenterrein van 27. Winnaar is Prieto, die het heele veld ver raste door een zeer plotselinge demarrage. De stand hedenmorgen 6 uur. Om 6 uur heden, bij de neutralisatie, was de stand: Aan den kop: Bresciani—Prieto 104 p.; op 1 ronde: Pijnenburg—Wals 198 p.; v. Kempen—Slaats 173 p.; de Wolff—v. d. Heij den 172 pi; Braspenninx—Hill 73 p.; op 2 rondenBuysse—Deneef 86 p.Broc cardo—Guimbretière 70 p.; op 3 ronden-PellenaarsBogaert 82 p. Schön—Hürtgen 49 p.; op 7 ronden: Gebrs. Vroomen 96 p.; op 11 ronden: Jazet—van Nek 70 p. DE A.S. ZESDAAGSCHE TE KOPENHAGEN. Waarschijnlijk nemen enkele Nederl. renners deel. De tweede Europeesche Zesdaagsche wie lerwedstrijd in dit seizoen vindt te Kopen hagen plaats, n.1. van 30 November tot 6 December as. Naar wij vernemen worden op het oogenblik onderhandelingen gevoerd om ook enkele Nederlandsche renners aan den Zesdaagsche te Kopenhagen te laten deelnemen. Waarschijnlijk zulien Wals en Slaats worden gecontracteerd, terwijl ook de mogelijkheid niet is uitgesloten dat Pijnen burg te Kopenhagen zal starten. Voorts zul len enkele Duifsche renners te Kopenhagen meerijden, o.m. Rausch, Buschenhagen, Schön. Vanzelfsprekend zullen de beste Deensche renners starten, waaronder Falck Hansen, de bekende sprinter. Voetbal. LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Een normaal competitie verloop; alleen Alkmaarsche Boys III zor gen voor een flinke verrassing. Ondanks het feit, dat de interland-ont moeting ZwitserlandNederland door de radio ging, stonden er in den Noordho'land- schen nog heel wat wedstrijden op het pro gramma, waardoor er gelukkig niet te veel stagnatie in het competitieverloop kwam. Er stonden nog al heel wat belangrijke wedstrijden op het programma, die meestal een vrij normaal verloop brachten en het zijn vrijwel enkel de derde elftallers van de Alkm. Boys, die voor een groote verrassing zorg droegen. In de eerste klasse A. ingen de beide leidende ploegen op bezoek. I.F.C. IV wist de moeilijke trip naar Zaan dijk II tot een goed einde te brengen en de Zaandammers behaalden zelfs een gemakke lijke 03-overwinning. Ook K.V.V. II zou het in Oostzaan tegen O.S.V. IV niet gemakkelijk krijgen, doch ook hier bracht het einde nog een goede 14- overwinning, zoodat de leidende ploegen el kaar op den voet volgen. K.F.C. IV, dat eveneens een goede kans op de bovenste plaats heeft, had met het bezoe kende C.S.V. zeer veel moeite en de Koogers konden slechts een zeer kleine 3—2-zege boe ken. Bergen I stelde ook nu weer teleur, door in Wormerveer van W.F.C. IV met 2—0 te gaan verliezen. De Bergénaren hebben wel met pech te kampen. De stand is nu De eerste kenzBM&alung met een Zesdaag sche is er een met eea modernen oorlog, dien van gas en bacillen. Grijsblauw schijnt alles achter het dichte gordijn van tabaksrook, van stof en iets ondefinieerbaars, dat het midden houdt tusschen de geur van een apenhok en van een zaal stampvol met doornatte men schen. Achter enorme houten stellages nebben ze de „baan" verstopt, die eigenlijk één groote bocht is en hierop vertoonen de artisten hun cunstjes. Want kunstig is het zeer zeker om met flitsenvaart van de eene naar de andere bocht te tollen. Dit te zien is iets. ja, waar kan ik dat nu 't best mee vergelijken. Het is, zooals het „hoofd van jut" overweldigd wordt door krachtigen hamerslag, zóó dreigen je hersenè en trommelvliezen te bar sten onder een lawine van lawaai, een ca- caphonie, ontstaan door de bereidwillige medewerking van tallooze auizencen, een alles overschreeuwende luidspreker-installatie en het nagenoeg compiete keimisspul. Want is 't niet zoozeer den wedstrijd zelf, dan wel de geweldige entourage om het geheele geval heen, die het R. A. I.-gebouw zes dagen en zes nachten een' „eigen" sfeer geven. Want je gaat er heusch niet alleen naar toe, om nu eens uren achtereen naar dat dolie ge- fiets te kijken. Dat gaat vlugger vervelen dan u denkt. Neen, het is meer het weten daar te zijn, waar nu eens iets anders gedaan wordt dan er in de koude, nuchtere buitenwereld te koop is. Daar schijnen insider en leek alle kneepjes van het vak te kennen. En toch kunt ge het gevoel van vertooning niet van u afzetten. Duurt b.v. een jacht anger dan een kwartier en zift ge de kop en de staart van de sliert renners kwijt, dan verveelt ge u weer, zooals dat het geval was in momenten van kalmte en zoet achter-elkaar-gerij. Daarom ook voorspel ik den Zesdaagsche weinig toekomst, als iedereen 't eens een keer of wat heeft meegemaakt, is de aardigheid er af en ziet de mensch weer uit naar nieuwe sensaties. Z.F.C. IV 6 6 0 0 23—5 12 K.V.V. II 6 5 1 0 15—4 11 K.F.C. IV 6 4 1 1 15—18 9 Zilverm. II 6 3 0 3 16—16 6 O.S.V. IV 6 2 2 2 11—13 6 Zaandijk II 6 2 1 3 8—9 5 W.F.C. rv 6 2 1 3 17—19 5 Bergen I 4 1 1 2 8—7 3 C.S.V. I 5 0 1 4 4—13 1 Q.S.C. III 6 0 0 6 5-20 0 In de eerste klasse D was Petten op haar qui-vive en liet zich door het bezoekende Wieringerwaard niet verras sen. De polderschen schijnen wel geducht uit vorm te zijn, want nu kregen ze maar liefst een 4—O-nederlaag te slikken. In de Heldersche derby Helder III H.R.C. III hadden de Racers meer moeite om runner up te blijven, daar de zwart-wit- ten geduchten tegenstand boden en ten slotte slechts met 12 verloren. Inmiddels blijven de rood-jakken Petten op den voet volgen. M.L.D. zag kans tegen het bezoekende Watervogels haar eerste winstpunt (3—3) le incasseeren, zoodat de stand hier nu is: Petten 7 4 3 0 19—8 11 H.R.C. III 7 4 3 0 16—16 11 Schoorl 6 4 0 2 158 8 Watervogels 7 3 2 2 13—19 8 Succes II 6 2 2 2 12—14 J.V.C. 6 0 5 1 12—14 Watervogels 7 3 2 2 1310 8 Held. Boys 5 1 2 2 79 4 Helder III 6 114 13—17 M.L.D. 5 0 1 4 9—21 1 In de tweede klasse D hadden de leiders Alkmaarsche Boys II een vrijen dag en konden geduldig toezien hoe hun clubgenooten het er tegen den grootsten concurrent zouden afbrengen. Eer lijk gezegd, waren we er van overtuigd, dat de derde elfallers van de Boys, Alkmaar II in eigen huis geducht partij zouden geven, eer stens natuurlijk om hun „grootere" broers een genoegen te kunnen doen en tweedens, zij zouden het natuurlijk als een eer beschou wen over de groen-witten te zegevieren om daarna de tweede plaats op de ranglijst te gaan bezetten. Hoe schoon echter ook de bedoelingen mochten zijn, het was nog slechts enkele weken geleden toen de tweede elftallers van de Boys een moeilijk gelijk spel konden be vechten, dustheoretisch gaven we de be zoekers thans niet veel kans. Doch ook nu bleek de theorie geen praktijk te zijn, wanttot aller verbazing gingen de groen-witten er met 51 in en wat meer zegt, de uitslag had zeer zeker grooter kun nen zijn, als het de rood-witten iets meer had meegezeten. Met dit al zijn de groen-witte „Wester- weg-bewoners" een paar kostbare punten kwijt geraakt. Koedijk I herstelde zich in eigen huis te gen het bezoekende A.S.V. I op keurige wij ze van de jongste nederlaag. De Koedijkers die ten slotte met 63 wonnen, troffen het, dat de Sporters een van hun beste schut ters misten. Alcmaria IV bracht een bezoek bij D.T.S II en hier werden de punten netjes gedeeld (11). Na het gunstige resultaat van vorige week tegen Alkmaar II, hadden we van de Alcmarianen iets meer verwacht. De stand is hier nu: Alkm. Boys II 6 5 1 0 30—9 11 Alkm. Boys III 7 4 1 2 23-24 9 Alkmaar II 7 3 2 2 23—20 8 Koedijk I 7 3 2 2 24—28 8 A.S.V. I 7 3 0 4 24—22 6 Alcmaria IV 7 1 4 2 17—19 6 Egm. Boys 16 12 3 13—15 4 D.T.S. II 7 0 2 5 12-29 2 De derde klasse D bracht ook al geen volledig programma en we noteeren slechts een drietal resultaten. Schoorl II zorgde weer eens voor de noo- dige spanning aan den kop, door het bezoe kende C.S.V. II met 1—0 te slaan. Wel op het kantje af, maar de punten bleven in Schoorl. Inmiddels hebben deze „duinbewoners" de leiding genomen. Voor hoe lang? Alcmaria V schoot weer eens geweldig uit haar slof en klopte het bezoekende Egmond- sche Boys II met liefst 72. Deze Allernaar dere spelen wel wisselvallig. Vrone II liet zich van haar beste zijde zien en hoewel we de Vronianen tegen het bezoekende Alkmaar III niet veel kans gaven na volhardenden strijd incasseerden de gast- heeren een kostbaar punt (33). De stand is hier nu: Schoorl II 6 4 0 2 12—7 8 C.S.V. II 6 3 1 2 21—14 7 Bergen II 5 3 11 1715 7 Alcmaria V 6 3 O 3 26—16 6 Alkmaar III 6 2 2 2 17—19 6 Egm. Boys II 6 1 3 2 13—18 5 Alkm. Boys IV 2 2 0 O 7—14 Ursem I 5 2 0 3 13—10 4 Akersloot I 6 2 0 4 1015 4 Vrone II 6 0 3 3 10—30 3 De vierde klasse E bracht een merkwaardig verschijnsel. Zoo kon het gebeuren, dat in de derby- of moge lijk beter gezegd „broeder-strijd", Alkmaar sche Boys VI—Alkmaarsche Boys V, de jon- geren(?) over de ouderen(?) wisten te zege vieren. De rust bracht de zesde elftallers reeds een 4O voorsprong. Hoewel na de rust de bordjes werden verhangen, het einde bracht de zesde elftallers toch een 42 zege. Oterleek I moest aan het bezoekende Akersloot II een 12 overwinning laten, zoodat de Oterleekers nog niet het zoet-der- overwinning smaakten. Koedijk II liet in eigen huis tegen Oudorp I een kostbaar punt glippen (33), wat ons van de leiders eenigszins tegen valt, of zijn de Oudorpers inderdaad zoo sterk ge worden? Ook het treffen Egmondsche Boys III Koedijk III leverde een puntenverdeeling op, 2—2. De stand is hier nu Koedijk II 6 5 1 0 28—7 11 Egm. Boys III 5 2 2 1 199 6 Alkm. Boys VI 4 3 O 1 12—10 6 Ursem II 6 2 1 3 15—33 5 Alkm. Boys V 4 2 0 2 27—10 4 Oudorp I 2 110 13—5 3 A.S.V. II 3 111 9—4 3 Akersloot II 4 1 1 2 4—20 3 Koedijk III 4 0 1 3 7—20 1 Oterleek I 3 0 0 3 5—20 0 Bridge. BRIDGE-WEDSTRIJD TE BROEK OP LANGENDIJK. In het lokaal van den heer C. Vijzelaar te Broek op Langendijk werd I 'j.andagavond een bridge-wedstrijd gehouden. Voor deze wedstrijd bestond tamelijk veel belangstelling, hoewel na- tuurijk niet zoo'n opkomst kon worden verwacht als in Concordia te Noord- scharwoude. Er waren thans 48 deelnemers, waardoor de zaal geheel gevuld was, doch zoo, dat men heel rustig kon spe ler. zonder stoornis te hebben van het dichtstbijzijnde tafeltje. Er is dan ook dezen avond een gezellig partijtje bridge gespeeld. Geen wanklank werd verno men. De Langendijkers waren sterk verte genwoordigd op dezen wedstrijd, hoewel I ook eenige dames en heeren uit War- menhuizen, Obdam en Alkmaar aanwe zig waren. In groep A behaalden de heeren P. en A. van der Welle te Zuidscharwoude in de evenlijn met een schitterend aantal punten, n.1. 11 over zes tafeltjes, den eersten prijs. Tweede werden in deze groep de heeren G. en J. Deutekom te Noordscharwoude met 17 punten. Drie en vier volgden met 21 en 22 punten. In de oneven lijn was de strijd span nender. De eerste prijs werd vrijwel on

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9