ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KLOOSTERBALSEM teekenplaatje met nieuwe hoedje DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. de traktati e tBüuMileuid OUcfUszaken DE VELLEN HINGEN ERBU AKKER'S ORIGINEEL TER INZAGE MIDDENSTANDERS EN OMZET BELASTING. s Adres aan minister Oud. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Kindje verbrand. KINDERDOODSLAG. Raadselhoekie xxxxxxxxx X X X X X X X X X 1 P V I e n i i i 8 e Dank zq KLOOSTERBALSEM komt zqn hand weer goed in orde ,,'t Gebeurde door kokend heete olie en mijn rechter hand was geheel en el wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Kloosterbalsem, welke we altijd voor ons kleintje in huis hebben. U kunt er zich geen voorstelling oan maken, hoe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik geef U de heilige verzekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer gewoon." Meon te s-G „Geen goud zoo goed" Onovertroffen t>|| brand- en and wonden Ook ongeëvenaard als wrUfmlddel by Rheumatiek, spit en pfjnlqke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 50 gr. f 1.— ijtj-tlTü' "li" Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag Omzet-belasting. De vele klachten, welke van de zijde van de bij den Koninkl. Nederl. Middenstands bond aangesloten vereenigingen uit alle deelen van het land worden ontvangen over de wijze, waarop sinds betrekkelijk korten tijd door den fiscus de bepalingen van de Omzetbelastingwet worden ten uitvoer ge legd, hebben het Algemeen Bestuur van dien bond aanleiding gegeven zich tot den minister van Financiën te wenden. De klachten hebben in de eerste plaats be trekking op de wijze, waarop de minister sinds kort gebruik maakt van de hem in ar tikel 4 van de Omzetbelastingwet gegeven bevoegdheid. Na oorspronkelijk de daarin bedoelde vergunning op ruime schaal te heb ben verleend, worden deze vergunningen thans de een na de andere ingetrokken. De minister heeft zich in artikel 4 de be voegdheid laten delegeeren om de desbetref fende vergunningen uit te reiken. De bedoe ling daarvan is slechts geweest om daarbij voorwaarden te stellen, teneinde het binnen komen der belasting te bevorderen en de ont duiking tegen te gaan. In verband met de veelvormigheid van het bedrijfsleven, was het onmogelijk die voorwaarden in de wet zelve op te nemen, door het geven van een algemeene formule. Het wil het bondsbestuur nu voorkomen, dat in de circulaire, waarin de minister als zijn meening kenbaar maakt, dat de vergun ning ex artikel 4. Het hebben van de bedoel- moet worden verleend en slechts fabrikanten, die een distributiebedrijf hebben, hetwelk het karakter draagt van een handelsbedrijf, daarvoor in aanmerking komen, aan artikel 4 een uitleg wordt gegeven, die niet gedekt wordt door de bedoelinsr van dit artikel. Het is niet uitsluitend een pecuniair be lang, dat vele leden van den Bond belang doet hebben bij het verkrijgen van de vergun ning ex artikel 4. Het hebben vas de bedoel de vergunning beteekent, dat ongezegelde facturen kunnen worden uitgereikt, waar door de belastingplichtigen, wat de verkoop- zijde van hun bedrijf betreft, ontslagen zijn van den administratieven romslomp der be lasting. Op grond van de reeds verkregen vergunning, hebben voorts vele ondernemers de inrichting van hun administratie, veelal met deskundigen administratieven bijstand, veranderd, hetgeen voor hen kosten met zich heeft gebracht. Het gevolg van intrekking van de vergunning van artikel 4 zal dus niet alleen zijn, dat zij meer omzetbelasting hebben te betalen, maar dat zij ook meer ad ministratieven rompslomp op zich afgewen teld krijgen en de kosten, die zij hebben ge maakt om hun administratie aan de uitvoe ring van de wet aan te passen, voor niets gemaakt zijn. Daarbij voegt zich dan nog het feit, dat tal van ondernemers en am bachtslieden vier ondernemingen niet zoo groot zijn, dat het economisch te verant woorden is hun onderneming te splitsen in twee afdeelingen, zoodat bij hen van een afzonderlijk distributiebedrijf, hetwelk het karakter van een handelsbedrijf draagt, niet gesproken kan worden nu over een hoogeren verkoopsprijs omzetbelasting zullen hebben te betalen dan hun concurrenten, die een Om na te teekenen. (Nadruk verboden). groot bedrijf exploiteeren, waar die splitsing wel economisch verantwoord is. Toch meent het bondsbestuur te moeten betwijfelen, of de ingeslagen weg de juiste is. Aan belastingheffing zijn natuurlijk grenzen gesteld, die gelegen zijn daar waar die heffing te veel treedt in de sfeer van de rechten van het individu. Waar nieuwe heffingsmogelijkheden ont breken en men het thans moet trachten te vinden in de intensiviteit van de heffingen met de in het voorafgaande geschetste nadeelige consequenties van dien vraagt adressant zich af, of de oplossing van het probleem niet gevonden moet worden in een zoo spoedig mogelijke aanzienlijke verlaging van de overheidsuitgaven. Daartoe bestaat te meer aanleiding, waar volgens adressant in de afgeloopen maanden overtuigend gebleken is, dat een bevredigen de afwenteling van de Omzetbelasting op den verbruiker niet bereikbaar is. INBRAAK IN HARLINGENS RAADHUIS. In den afgeloopen nacht is in het raadhuis te Harlingen ingebroken, waarbij 400 is gestolen. Hedenochtend heeft de politie een hulpbode aangehouden. In het gezin De Beer aan den Gastelschen weg te Roosendaal viel een anderhalf jarig king in een tobbe kokend waschwater. In het ziekenhuis „Charitas'' is het Donderdag aan de verwondingen overleden. VERBOLGEN WERKLOOZE. Armbezoeker van M. H. aangevallen. Gisteren wandelde een hoofd-armbezoeker van den gemeentelijken dienst voor maat schappelijk hulpbetoon in de Hoogstraat te Rotterdam, waar hij temidden van het druk ke verkeer plotseling werd aangevallen door een 43-jarigen werkloozen machinebankwer ker. De man wilde hem met een geopend zak mes te lijf gaan. Daar een voorbijganger tus- schenbeide kwam, werd alleen de jas van den ambtenaar beschadigd. De reden van dezen aanval moet worden gezocht in de maatregelen, die het maat schappelijk hulpbetoon ten aanzien van dezen man genomen had. Daar hij zijn steungelden op een andere wijze besteedde dan van hem verwacht mocht worden werd hem als woon plaats een hotel van het Leger des Heils aan gewezen. De man was hierover zeer verbol gen en hij wilde er alleen blijven wonen als hij niet behoefde te stempelen. Dit kon niet worden toegestaan en daarom leverde hij zijn stempelboekje in 'n kwade bui in. Daar op werd hij geschrapt als crisis-werklooze. Donderdagochtend heeft een 22-jarige dienstbode uit Schiebroek voor de vijfde ka mer der rechtbank te Rotterdam terechtstaan wegens kinderdoodslag. Zij had, toen zij in ongehuwden staat een kind ter wereld bracht, dit gedood om het feit te verbergen. De zaak is met gesloten deuren behandeld. Na een langdurig verhoor heeft de officier van justitie een jaar gevangenisstraf ge- eischt. Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? Oplossingen der raadsels uit het vorige nummer. Voor grooteren. 1. Locomotieven. 2. Spie, ring; spiering. 3. z A A G A N N A A N IJ S G A S T 4. Winschoten, Westen, schoen, Wies, 6ein, Soest, Hein. Voor kleineren. 1. Wij hebben Oom Jaap al in geen half jaar gezien. (aap en paling). Heb je bij van den Bosch olie be steld? (bij en schol). Ik vond een leeg ei, toen ik in het nest keek. (geit). Wij vroegen nog Ans te spreken, maar zij was uit. (gans). 2. Valk, Zalk. 3. Een wijnglas. 4. Tromp. OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Verborgen plaatsen in het buiten land. Herman is het vroegst van ons alle maal op. Laat hen een oogenblik bekomen van den schrik! Wij hadden gehoord, dat tante Co morgen op reis ging. De kleuter lag heel rustig te slapen. 2. Kruisraadsel. Op de beide kruisjes!ijnen komt de naam van een groote bloem. X X I X I X i X a i a X a I I le rij een medeklinker. 2e een slim, viervoetig dier. 3e een jongensnaam. 4e een bijvoeglijk naamwoord. 5e 't gevraagde woord. 6e een plaats in Noordholland. 7e een plaats in Drente. 8e een geneesmiddel. 9e een klinker. 3. Er is een plaats in Nederland, Beginnend: ABC. Vier letters maak je daar aan va6t Te moeilijk? 't Valt wel mee! 4. Mijn beide eerste deelen worden sa men in de keuken gebruikt, mijn derde deel is nooit hoog en mijn geheel is een riviermond in Over- ijsel. Voor kleineren. 1. Welke vogel wordt denkbeeldig, wanneer hij zijn kop verliest? 2. Op welken stoel kan men niet zitten, Al ziet hij nog zoo raai er uit? De kleur, die is vaak zóó verschil lend! En ook de vorm, Zeg 't antwoor 1, guit! 3. Ladderraadsel. door C. E. DE LILLE HOGER WAARD. Bij een uitdrager konden ze voor een prikje een paar holle halters krijgen en weldra stond Piet met vf^v,PW1CxT "g®.zicht op de markt zijn toeren te ver richten. ..Nou dachten de omstanders, „je zou niet zeggen, dat het zoo'n sterke man was." 260. Maar toen Piet geld ging ophalen, kwam er een klein jongentje en dat tilde heelemaal alleen de hal ters op. De menschen zagen daaraan natuurlijk dade lijk, dat de halters heelemaal niet zwaar waren. „Maak maar gauw dat je wegkomt, leelijke bedrie ger zeiden de menschen tegen Piet Prikkel. Snoetje, 't allerjongste aapje, Ging met Moeder naar de stad, Omdat 't aardig kleine diertje Een nieuw hoedje noodig had. 2. Snoetje in het blij vooruitzicht Huppelde aan Moeders hand, Toen zij samen stadwaarts liepen, 't Had een jurkje aan van kant. 3. Halve kousjes, linnen schoentjes, Nu een hoedje nog er bij. Want dacht Snoetje, 't blouwe mutsje Is toch eig'lijk niets voor mij! 4. In den winkel aangekomen, Zei de apen-hoed-juffrouw: Stellig heb 'k wat voor de kleine, 'k Laat u eens wat zien, mevrouw! UFHTT 5. Deze ronde zijn de nieuwste Kijk, met opgeslagen rand Gist'ren juist kreek ik een zending Van ren hoeden-fabrikant, 6. Snoetje past de mooie hoedjes, Moeder kiest er ééntje uit. En wat denk je, dat ons aapje Nu toch vroeg? (Het was een guit!) Juffrouw, wilt u dan m'n mutsje Pakken in een stuk papier? 't Hoedje laat ik op mijn hoofdje, 't Heeft daar stellig meer plezier. 8. Dan hier in den saaien winkel, In een zak of in een doos! D'apen-hoed-juffrouw moest lachen, Nee, ze was volstrekt niet boos! 9. Snoetje, met het nieuwe hoedj' op, Ging naar huis aan Moeders hand. 'k Zag z' dacht: Geluk'ger meisje Is er niet in Apenland! (Nadruk verboden). Loesje mocht op school trakteeren; Zeven jaar werd zij vandaag. Moedertje vroeg gistermiddag: Waarop, Loes, trakteer je graag? 2. Moeder noemde lekk're dingen: Chocolaadjes en fondant, Zuurtjes, toffee's pepermuntjes, Nu, waar noudt mijn meisje van? - 3. En na lang en ernstig peinzen, Zei ons Loesje: Zuurtjes, Mam! Zoodat jaar'ge Loes vanmorgen n Heelen zak naar school meenam! Maaral daad'lijk, op het schoolplein, Kwamen kleuters uit de klas Tarig Loesje feliciteeren Een gesnoep als 't heel gauw wasr 5. Ieder mocht een zuurtje proeven, En toen nog een and're kleur. Weer een and're Wat gebeurde, Vóór zij kwamen bij de deur? 6. Van den heelen zak met zuurtjes Bleef er ééntje over maar En naar binnen stroomde eind'lijk Snoepende! de kinderschaar. 7. Maar die ééne, groote, dikke, Die ons Loesje over had, Kreeg de Juffrou en die zei toen: Jarig Loesje is een schat! - (Nadruk verbrden). CARLA HOOG. (le (bovenste) sport een zoute vloeistof. 2e 6port een struik met mooie besjes. 3e sport een landbouwpro duct. 4e sport een metaal. 5e sport een vischje. 6e sport een deel van een ladder. 7e sport een natuurver schijnsel. 8e sport een vogel. De woorden bestaan alle uit 5 lettel en de middelste letters vormen, va" boven naar beneden gelezen, den naan van een bloem. 4. Een deel van een schip, Maar ook een rivier Bestaan uit vier letters Je raadt 't met plezier! (Nadruk verboden). OPLOSSING VAN DEN REBUS UIT HET VORIGE NUMltfER. Er zaten acht vinken en een mus -b op den antennedraad. (Nadruk verboden).

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 12