Agenda Jiuwenland J^editsiaken Provinciaal Tlieums £uchtvaait Stad en Omgeving, WzertecuM Bridgewedstrijd Alkmaarsche Courant. •m» ERNSTIGE BRAND TE TILBURG. Halve ton schade. regenjas h. neville hart schoemaker HET DROEVE GEVAL TE WOLVEGA. Berichtgeving op fantasie ge baseerd DE INBRAAK BIJ LISSONE TE AMSTERDAM, Thans opgehelderd. BEDRIEGELIJKE BANKBREUK? Twee jaar tegen verd. geëischt. I-. cc. Requisitoir. Pleidooi. SINT PANCRAST UITGEEST. LANGENDIJK. NOORDSCHARWOUDE. DE AANKOMST VAN DE UIVER OP SCHIPHOL. Vrijaf voor ^bmnu£o< De N.L.S. in de lucht. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, Wat is Alkmaar's beste bridge-paar? DE AANKOMST VAN DE UIVER. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het danshuis De gcuden Engel (real.); hoofdrollen Lucie English en Fritz Kam pers. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstellingen. Donderdagav., half 8, onderzeefilm van Gebr. Williamson (wetensch.); toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Het huis in de 56e Vraat (dram hoofd rol Kay Francis. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. A. B. T., half 8, hoofdnummer De Zijde express (sens.) Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, Zondag, Maandag en Dinsdag hoofdnummer Liefde is geen speelgoed (am.); hoofdrollen Adol- phe Menou, Genevieve Tóbin. Toegang bo ven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Zaterdag 10 November. 11 uur, café Central, protestvergadering tegen de uitvoering der crisiswetten. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Dokter Bavino door Loevens' tooneelgezel- schap. Zondag 11 November. 8 uur, rem. ke.k, vredesherdenking; twee sprekers, zang, declamatie, viool en orgel. 7 uur, café Kok te Rustenburg, feestavond V V. Ursem. 7.30 uur, zaal Groot te Hensbroek, jubi leum-uitvoering tooneelver. ,,'t Viooltje". vlogen. Een lid der bemaiwing wordt ver mist, terwijl elf personen ernstig gewond zijn. De ontploffing was ontzettend. Er was in het geheel een hoeveelheid van 30 000 barrels olie en benzina aan boord. Een on derzoek wordt ingesteld. Door onbekende oorzaak ontstond gisteravond te omstreeks acht uur brand in een der afdeelingen van de sigarenfabriek der firma Majoie aan het Wilhelminapark te Tilburg, in welke afdeeling o.a. zijn ondergebracht de sigarendrogerij, de sorteerderij en de kistenbergplaats. Dit fabrieksgedeelte is geheel uitgebrand. Groote voorraden en sigarenkistjes werden een prooi der vlammen. De schade wordt geschat op een halve ton. De firma is tegen brand- en be drijfsschade verzekerd DE BRANDSTOFFENTOESLAG. Ten hoogste een galden per gezin. De Rijkspersdienst deelt mede: In de circulaire van 24 October j.1. over den brandstoffentoeslag voor ondersteunden en voor de bij de werkverschaffing tewerkge- stelden werkloozen wordt o.m. gezegd, dat niet meer mag worden uitgekeerd dan voor een arbeidersgezin noodzakelijk moet worden geacht. In verband met vragen, die daaromtrent door eenige gemeentebesturen werden ge steld, wordt vanwege het Departement van Sociale Zaken medegedeeld, dat de beoordee ling te dezer zake geueel aan de gemeenten wordt overgelaten en dat elk gemeentebe stuur voor zich zelf dient vast te stellen, hoeveel brandstof een arbeidersgezin ter plaatse geacht kan worden noodig te heb ben. Alleen die hoeveelheid mag worden vet strekt. Van Rijkswege is evenwel als grens gesteld, dat voor dezen bijslag een maximum van 1 per gezin per week niet overschreden mag worden. DRIE KINDEREN AANGEREDEN. Van wissen dood ontsnapt. Drie schoolkinderen, de 11-jarige A. Schouten, de 10-jarige J. F. Kooy en de 10- jarige G. Gravesteyn, zijn gistermiddag te Rotterdam kwart over vier aan den dood ont snapt. De opritten bij de hulpbruggen van den Rijksweg zijn smal en afgezet met raster werk. De drie meisjes bevonden zich juist ter linkerzijde van den weg paar Rotterdam, toen twee vrachtauto's uit Delft naderden, die door een staaldraad waren verbonden. Op de oprit reed de eerste auto een bakfiets voorbij, waarvoor de bestuurder, de 38-jari- ;e D. v. H., wonende te Schiedam, naar inks uitweek. Bij deze manoeuvre week de bestuurder van den getrokken auto, de 20- jarige H. S., wonende te Schiedam, te veel naar link uit en greep daarbij de drie school kinderen. A. S. liep een wond boven den rechter knie op en haar kleederen werden vernield: J. K. kreeg een schaafwond aan het linker been, ook haar kleederen werden vernield; B. Gr. liep geen letsel op. De meisjes zijn. nadat dr. Bremer de eerste hulp had ver leend, per Roode Kruisauto naar huis ver voerd. De vrachtauto is in beslag genomen. EINDHOVEN'S 100.000STE. To Eindhoven ie de 100.000ste inwoner geboren. Het blijkt, dat de 100.000ste inwoner Jan Antoon Dekker geheeten, reeds Don derdagavond 8 November om 6 uur het levenslicht aanschouwde. Hij is het achtste kind var- den beer P. Joh Dek ker en mevr Lijsje Dekkervan de aan de Geeteischest^aat gcgarandëerd tegendicht, zonder gum mi en poreus leveren wij reeds vanaf f 25;- ook ndar maat. Elegante model len voor Dames en Heeron Wij bezoeken U gaarne op. aanvrage en geheel vrij blijvend met onze uitgebreide collectie. 406 Heerengrachtj Amsterdam Eerste klas kleeding najrmaot. Matige prijzen Meldden we in ons vorig nummer, dat de zoogenaamde uitvinder Wardenier uit Wolvega in een zenuwinrichting te Groningen is opgenomen, thans blijkt, dat dit jongmensch zijn mededeelingen omtrent den brandstofloozen motor louter op fantasie had gebaseerd. We zien hier dus weer eens duidelijk, welk een slechte invloed een onjuistg berichtgeving op een in moeilijk-heden zittend volk ten gevolge kan hebben en we betreuren het des te meer, dat een dagblad als de „Telegraaf" aan een der gelijk fantastisch-klinkend verhaal zoo'n groote ruchtbaarheid heeft gege ven. Onze zienswijze over deze zaak bleek dus inderdaad juist en het doet ons ge noegen, dat we van verschillende zijden hierover sympathie-betuigingen ont vingen. We zullen deze kwestie nu laten voor wat ze is. DOODELIJK ONGEVAL. Op den rijksstraatweg naar Zevenberg- schen Hoek te Moerdijk is de 14-jarige Reniers, toen hij naar huis terugkeerde, door een auto gegrepen en gedood. De jongen, die de ambachtsschool te Breda bezocht, had juist het station Lage Zwaluwe verla ten. De politie onderzoekt, of de oorzaak van het ongeluk wellicht gezocht moet worden in het rijden met verblindend autolicht. GEHEIME DISTILLEERDERIJ. Te Enschedé. Te Enschede hebben de kommiezen in samenwerking met de politie ten huize van K. in de Ledeboerstraat een in be drijf zijnde clandestiene distilleerinrich- ting in beslag genomen, benevens een hoeveelheid gestookte dranken. Ook bij E. te Glanerbrug is een niet geheel volledige distilleerinrichting ont dekt. Zooals men zich herinneren zal is in den nacht van 18 op 19 Augustus j.1. in gebroken in het kantoor van de firma Lissone in de Leidschestraat te Amster dam. Een bedrag van niet minder dan 17000 was verdwenen. Thans heeft de politie van het bureau Singel drie per sonen gearresteerd, onder wie twee vrouwen. De N. R. Crt. verneemt hieromtrent de volgende bijzonderheden: De laatste weken had de politie argwaan gekregen tegen een vrouw in zekere kringen bekend als lange Nel die als werk ster bij Lissone werkzaam is. Deze bleek meermalen bezoeken af te leggen bij een bewoner in Amsterdam-west, die min der goed bekend staat. Deze woning in West heeft de politie in het oog gehou den, alsmede nog een tweede adres. Bij een huiszoeking in West, een bak ker, werd het een en ander aangetrof fen, voldoende om den bakker en zijn vrouw voorloopig in arrest te stellen. De werkster Lange Nel is in een cafétje in de binnenstad aangetroffen en daar gearresteerd. Deze drie menschen zijn op het bu reau Singel aan een streng verhoor on derworpen. Daar spraken zij elkander steeds tegen, ontkenden alles, doch de politie kreeg wel den indruk, de dieven te pakken te hebben. Na tenslotte alleen gehoord te zijn heeft de man bekend den diefstal te heb ben gepleegd. Bizonderheden, o. a. waar het geld gebleven is, wenschte hij niet mee te deelen. Alle drie blijven in ar rest. Men zal nu nagaan, welke rollen de beide vrouwen hebben gespeeld. Voor de rechtbank te Amsterdam stond gisteren een koopman, oud-direceur eener N.V., terecht, verdacht van bedriegelijke ver korting van de rechten van zijn schuld- eischers in het fai.lissement der N.V. Verdachte zou volgens de dagvaarding een bate van 15.000 niet hebben geboekt. Voorts zou hij een aantal lasten ten bedrage van ruim i2.000 hebben gefingeerd en bovendien zou hij transacties in goederen, welke hij betaald zou hebben, hebben gefin geerd. Tenslotte was hem ten laste gelegd het doen geschieden van onjuiste boekingen, met het oogmerk om dat boek als echt en onver- valscht te doen gebruiken Verdachte ontkende pertinent het hem ten laste gelegde. Uit het getuigenverhoor bleek, dat ten ver zoeke van den rechter-commissaris ingesteld accountants-onderzoek had uitgewezen, dat verschillende boekingen onjuist waren ge weest. De verdachte trachtte deze boekingen te verklaren, doch moest zich hiernaast be roepen op het feit, dat hij in de betreffende periode veel op reis was geweest. De officier van justitie, mr. de Blécourt, zeide in zijn requisitoir, dat in 1932 in een vergadering van commissarissen der N.V. een acte is opgesteld, waarin verdachte be kende fraude te hebben gepleegd en de N.V. te hebben benadeeld. De commissarissen ver bonden zich geen aangifte te doen, mits ver dachte zijn best deed de zaken in orde te ma ken. De hoop bleek ijdel te zijn, een faillisse ment der N.V. volgde en de curator kreeg de buitengerechtelijke bekentenis van verdachte in handen en stelde de stukken in handen der justitie. Deze buitengerechtelijke bekente nis stemt overeen met conclusies van het ac countants-rapport. Of verdachte de opzet heeft gehad om de rechten van de schuld- eischers te verkorten, doet hier niet ter zake. De verlichting van de lasten staat vast uit de verklaringen van de getuigen. De gefin geerde partijen zijn nergens te vinden, we hebben te doen met een camouflage; noch van inkoop, noch van betaling is sprake. Voorts is hem teij laste gelegd, dat hij niet gezorgd heeft voor een behoorlijke boek houding, waartoe hij volgens hft wetboek van koophandel verplicht is. De materieele daden van de onjuiste boek houding zijn onopzettelijk en op bevel van verdachte door den boekhouder verricht. Ten opzichte van verdachte kunnen we dus spreken van doen plegen van het strafbare feit. Verdachte heeft naar spr.'s meening de N.V. leeggeroofd. Hij spreekt steeds van hoo- ge steekpenningen, welke gegeven zijn, doch hij weet niet te vertellen aan wie. De commissarissen komen vijf ton tekort, de schulden bedragen twee ton. De officier acht het niet verantwoord wanneer hij ver dachte op vrije voeten laat. Spr. requireert tegen verdachte een gevan genisstraf van twee jaar, met bevel tot on middellijke gevangenneming. De verdediger mr. Giltay Veth, zegt in zijn pleidooi, dat in deze zaak niet moet worden onderzocht of verdachte fraude heeft ge pleegd, zooals in de buitengerechtelijke be kentenis, opgesteld in de commissarissenver- gadering van Maart 1932, is gesteld, maar of verdachte zich heeft schuldig gemaakt aan de feiten, die in de dagvaarding zijn gesteld. Ten eerste is ten laste gelegd het niet boe ken en verantwoorden van een bate. Er is hier echter sprake van een verrekening, die op dat moment nog niet te boeken was. Door de verrekening is geen der crediteuren bena deeld. De dagvaarding gaat uit van het standpunt: niet veranwoorden is niet boe ken. Doch na het accountantsonderzoek zijn de fouten in de boeken hersteld; de curator kreeg dus boeken die wel in orde waren en dus een juist inzicht in den stand van zaken gaven. Bij het intreden van het faillissement bestond dus niet den onjuisten toestand, zoo als de dagvaarding aangeeft. Vervolgens besprak pleiter de verdichting van lasten. Doch hoe kan een last worden verdicht, aldus pleiter, door een betaling, zooals de dagvaarding stelt. Door een gefin geerde koop zou eventueel een verdichte last kunnen ontstaan, doch nooit door een beta ling. Ook wordt door het gestelde geen credi teur benadeeld. Tenslotte is ten laste gelegd, het onvolle dig en onjuist bijhouden van de boeken. De officier heeft daarbij gesteld, dat verdachte dit deed met het oogmerk tot verkorting van de rechten der crediteuren. Pleiter is over tuigd, dat dit nooit pleiter's bedoeling is ge weest. Verdachte had de beste verwachtin gen van de N.V., hij was er van overtuigd, dat hij zou slagen met een millioenenzaak welke in Hongarije door het concern, waar ook verdachte aandeel in had, werd geënta meerd. Het faillissement kon niet worden voorzien, dus toen kon verdachte onmoge lijk de bedoeling hebben gehad de crediteu ren te benadeelen. Dat verdachte de N.V. zou hebben leegge roofd, zooals de officier beweert, is volgens pleiter volkomen onjuist. Vervolgens besprak pleiter de subsidiaire ten laste leggingen. Primair concludeerde pleiter tot vrij spraak. Verdachte is misschien een groot optimist, doch van misdadigheid is geen sprake. Bij een eventueele veroordeeling is de straf door den officier gerequireerd, veel te hoog. Dat ook de commissarissen der N.V. in verdachte geen misdadiger zien, blijkt wel uit het feit, dat hij na de commissarissen-ver gadering in Maart 1932 gehandhaafd bleef als directeur. Met klem verzette pleiter zich tegen een onmiddellijke gevangenneming. Vonnis 23 November. Hondenkar in het water. Vrijdagmorgen geraakte op den Twuy- verweg de hondenkar van de lompenkoop man Beeke in het water. Terwijl een vracht auto achterop kwam rijden stak B. plotse ling over, zoodat de chauffeur geen tijd had om te remmen. JTond en kar geraakten ge heel onder watef. Door behulpzame handen, werd de hond uit zijn benarde positie be vrijd en de kar op het droge gebracht. Materieele schade kwam niet vo<r Electrisch koe-knippen. Vrijdagmiddag had in da stal van den veehouder W. Admiraal alhier een demonstratie plaats in het electrisch knippen van koeien. Zooals veelal ge bruikelijk is worden de koeien voordat zij op stal gaan geknipt. Dit is een werkje dat nog al vaardigheid vereischt en tevens nogal eenigen tijd vordert Nu werd gedemonstreerd hoe men dit op zeer gemakkelijke en handige wijze electrisch kon doert. Het apparaat dat aangesloten werd op de gewone lichtlei- ding voldeed over het algemeen zeer goed. Het knippen ging veel vlugger als met de hand en het was mooi regelma- ti"\ zoodat het apparaat zeer zeker zijn weg wel zal vinden. Lid van den raad. In de vergadering van Woensdag j.1. werd medegedeeld dat de heer Apel doorn alhier wegens gezondheidsrede nen b-dankte als lid van den Raad. De heer Apeldoorn maakte reeds 11 jaren deel uit van den Raad en de bur gemeester sprak dan ook woorden van waardeering voor hetgeen de heer Apel doorn in dien tijd voor de gemeente ib geweest. Als zijn opvolger is thans aangewezen de heer A. van der Eng Hz. De Langendijker Bestuurdersbond heeft een adres aan de gemeentebestu ren gericht met verzoek de regeering een verzoek te zenden, de steunnormen te willen verhoogen, in het bijzonder voor de arbeiders met lage loonen en groote gezinnen. Ook aan verschillen de organisaties zijn afschriften gezon den met verzoek om adhaesie. Door B. en W. is toestemming verleend tot het houden van een verloting aan de zangvereeniging Crescendo. Naar aanleiding van tot hem gerichte verzoeken heeft de minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen beslist, dat aan onder zijn departement ressor- teerende rijksscholen voor voortgezet onderwijs op den dag van de aankomst van de Uiver op Schiphol, of eventueel op den dag voor de huldiging te bepalen, vrijaf kan worden gegeven op zoodani- gen tijd, dat de leerlingen, die dit vven- schen, deze nationale gebeurtenis kun nen bijwonen, mits blijkt, dat een be langrijk deel van de leerlingen daarvan inderdaad het bedoelde gebruik zal maken. De eventueel aldus verzuimde lessen behoeven niet te worden ingehaald. In den beisturen van overeenkomstige ge subsidieerde scholen eenzelfde gedrags lijn willen volgen, kan de minister zich daarmede vereenigen. Men verwacht voor de huldiging op Schiphol een buitengewoon groot aantal bezoekers, die reeds vroegtijdig naar le vliegweide zullen stroomen. In afwach ting van de aankomst van de Uiver, zal dit publiek zich niet behoeven te verve len, want de Nationale Luchtvaart School zal met hare instructeurs vlieg- demonstraties te zien geven. Daarbij zal het zweefvliegtuig met den heer van Neijhoff in de lucht worden ge sleept. terwijl ook de autogiro van den heer Mees niet zal ontbreken. De Rijstvogel is in Athene aangeko men. De Oehoé (thuisreis) vloog gisteren van Bangkok naar Akyab. Het einddoel van dien dag was eigenlijk Calcutta, maar een cycloon boven de golf van Bengalen deed Van Veenendaal beslui ten te Akyab te blijven. NOODLANDING VAN BELGISCH MILITAIR VLIEGTUIG TE KEULEN. Gistermiddag is op het tentoonstellings terrein in het Rheinpark in Keulen-Deutz een Belgisch militair vliegtuig gelandi. De piloot had in verband met bijzonder slecht weer ver Duitsch gebied moeten vliegen. Bij de noodlanding werd het vliegtuig licht bescha digd. De piloot bleef ongedeerd. Op zijn ver langen zal het vliegtuig met steun van de Deutsche Lufthansa worden gedementeerd en waarschijnlijk nog heden over land naar Bel gië, per spoor, worden vervoerd. HULDIGING VAN DEN GROND DIENST DER K. L. M. Gisteravond werd aan de chefs van den gonddienst (vliegwezen en technischen dienst) der K. L. M. een huldigingsmaal aangeboden in de Stadt-Schaenke, Leidscheplein, alhier. De bedoeling dezer spontane huldigings gedachte was om, in het vooruitzicht der a.s. Uiverfeesten, een bijzondere uiting van waar deering en bewondering te geven voor het uiterst bekwame en nijvere onderdeel der groote K. L. M.-organisatie, dat zoo ont zaglijk veel neeft bijgedragen tot de wereld- piestaties van Pelikaan- en Uiverbemanniiig en hun roemrijke voorgangers. Bij den aan vang van het feestmaal, waaraan een 25-tal chefs van den K. L. M.-üienst deelnamen, sprak de directeur der Stadt-Schaenke in een kort woord van welkom en hulde, daarbij de overtuiging uitsprekende dat zijn woorden tot de K. L. M.-mannen een zuivere weerklank zijn van wat het Nederlandsche volt daarom trent voelt. Door een van de chefs werd een woord van dank namens de K. L. M. ge sproken. JIM MOLLÏSON TE BRUSSEL. Te half vijf gisteren is bij den Radiodienst op Schiphol het bericht ingekomen, dat Jim Modison met zijn Cornet in Brussel is geland en vandaag in geen geval verder zal vliegen Gezien de geweldige vlucht die het bridgespel in het algemeen en in 't bij zonder in Alkmaar genomen heeft, heb ben wij gemeend om de bridgeliefheb- bors ónder onze abonné's een verras sing te bereiden, n.1. voor hen de kans te openen te kunnen deelnemen aan een grooten wedstrijd die door de Alk maarsche Couraut zal worden gehou den. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 10 November. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 763,3 m.M. te WLaSaCgste barometerstand 736,3 m.M. te ^Verwachting, geldig tot den avond van 11 November: Matige, tijdelijk wellicht nog krachtige zuidoostelijke tot zuidelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; waarschijnlijk nog regen buien; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. Uiterst langzaam beweegt zich de depres sie bij het Kanaal in noord-noordoostelijke richting, daarbij nog in diepte toenemende. Ofschoon rn Schotland, Ierland en Noorwe gen de barometer stijgt, maakt een nieuwe daling het niet waarschijnlijk, dat hieruit hooge druk van beteekenis zal ontstaan, zoodat de vooruitzichten onzeker blijven. In Engeland viel zware regen. Ook de on diepe depressie bij de Oostzee die verder noordoostwaarts trekt bracht in Zweden zweïre regen. In het binnenlnnd nnm de vorst weer toe. In oost-Duitschland klaarde de lucht op en kwam lichte vorst in het noorden voor. In Frankrijk en op de Britsche eilanden is de temperatuur gestegen. Aan de Iersche en Schotsche kust waaien storm achtige noordelijke winden, in de Golf van Biscaye noordwestelijke. Het plan is als volgt ontworpen. In onze courant van Maandag 12 Novem ber zullen iri een afzonderlijk^ rubriek 12 bridgeopgaven worden geplaatst, alle bridgeopgaven waarop slechts één antwoord mag gegeven worden. Zij, die nu gaarne aan den wedstrijd willen deelnemen, moeten een lijstje van 12 antwoorden onder elkaar inzenden. De 12 antwoorden, door experts als de meest juiste geoordeeld, zijn door ons in verzegelde enveloppe gesloten. Na de sluitingsdatum van inzending (Vrijdag 16 November) zullen de 42 inzenders worden uitgezocht, die de meeste ant woorden goed hebben. Allereerst komen in aanmerking de inzenders met 12 goe de antwoorden, daarna met 11, enz. Men kan dus met een klein aantal goede oplossingen nog een kans behouden. De 42 winnaars mogen elk een part ner kiezen. Zij zijn in deze keuze volko men vrij, doch berichten ons onmiddel lijk na 't bekend worden van den uitslag met wie zij wenschen te spelen. Op Dinsdag 20 Nov. heeft dan in de Harmonie de wedstrijd voor hen plaats volgens Scheveningsch systeem met rangnummers per tafel in drie groepen van 7 tafels. Voor de paren 1 en 2 in elke lijn van elke groep zijn door de Alkmaarsche Courant fraaie prijzen beschikbaar ge steld, dus in 't geheel 12 eerste en 12 tweede prijzen. Onkosten zijn er niet voor hen die aan dezen wedstrijd mogen deelnemen. Inzendingen van antwoorden kunnen alleen geschkden door abonné's. Niet meer dan persoon uit een huisge zin kan voor een der 42 plaatsen in aan merking komen. Bij het agentschap der K. L. M. N.V. Reederij West-Friesland (Sm.ts, Lange- straat 97), zijn thans plaatsen verkrijg baar voor de aankomst van de Uiver op Scniphol op 21 Nov. a.s. Het is zeker gewerischt niet te lang met aankoop te wachten want het zal storm loopen. VISCHCOLLEGE „VISCHLUST". In de vergaderzaal van den heer K. Groot werd Vrijdagavond een nieuw vischcollege opgericht. In het reglement werd bepaald, dat het aantal leden uit ten hoogste 25 zal bestaan. Er gaven zich reeds een 15 leden op. Voorzitter werd de heer W. Bieman. BEKENDMAKING. De directeur van het gemeentelijk bureau voof sociale zaken, maakt bekend, dat voor de week van 12—17 November 1934, uit sluitend rundvleesch in blik afgegeven op gele bonnen vanaf no. 1400o, en onver mengde margarine op licht roode bonnen vanaf no. 7829. FAILLISSEMENT. Uitgesproken is het faillissement van Dirk Tijsen, caféhouder te Wieringen, met benoe ming van mr. Ledeboer tot rechter-commis saris en van mr. Belonje als curator. HET NIEUWE BRANDWEILI(§1EIDS- APPARAAT. De directie van het bioscooptheater „de Harmonie" verzoekt ons te willen melden, dat ook haar theater van een brafld-veilig- heids-apparaat (met gecomprimeerde lucht) is voorzien, evenals we dat een dezer dagen

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2