SPORT EN WEDSTRIJDEN UIT nET PARLEMENTAIRE LEVEN. Stad en Omoemng- Openbare N.S.B.-vergadering. De komende competitiewedstrijden. Over ministers. Jr. Paardekooper spreekt in c'e Harmonie". Ajax ontvangt Fe:jenoord D. F. C.'s de andere leiders kunnen winnen. kans Alcmaria ontvangt A.F.C.; O.V.V.O. naar O.S.V. Alkm. Boys naar H.R.C. en Alkmaar naar N. Niedorp. DE EERSTE KLASSERS. Afdeeling II. Het Oosten. Het Zuiden. p. Het Noorden. ALCMARIA—A. F. C. DE DERDE KLASSERS. XVI. Hoeveel ministers heb ik in den loop der jaren al zien duikelen? Ik weet het niet. En waarom zal ik ze gaan tellen? Wie telt de bevolking van een kerkhof? Alleen dit weet ik; het waren er heel wat. En ik kom er rond voor uit, dat ik mij op dergelijke oogenblikken nooit koud en on verschillig heb gevoeld. Ik had altijd ge weldig met zoo'n minister, die ten val werd gebracht, „te doen". Dikwijls vond ik het bepaald „zielig". Want ol, wat zaten ze vaak in strakke spanning den uitslag van een stemming af te wachten. Ze deden „alsof". Ze deden alsof ze kalm varen. Maar innerlijk stormde het natuur lijk. Nu, het is dan ook een heele affaire om op grond van een zekere stemmings-meer- derheid naar huis te worden gestuurd. Sommige zaten te turven tijdens zoo'n stemming. En iedere verkeerde stem was zoo iets als een spijker door hun ziel. Streepje na streepje zagen ze hun doodvon nis volstrekken. En als het uit was, deden ze allemaal onveranderd hetzelfde. Ze grepen hun portefeuille en wandelden weg. Zielig. Slechts één heb ik al die jaren gezien, die nu werkelijk ijskoud was. Treuto. Het was in den oorlogstijd. In 1916. Treub had ons vaderland in die eerste ja ren onvergankelijke- en onschatbare diens ten bewezen. Maar men ademde na twee jaar al weer wat vrijer en men durfde hem in de Kamer alweer aan, hem, den genialen en onverzettelijken, den stuggen Treub. Men vocht over iets, dat met ae oorlogs toestanden geen verband hield: ouderdoms rente en pensioen-belasting. De Kamer keurde het verband tusschen die twee af. Treub handhaafde het. Wijken? Goeie-morgen! Toen kwam Schaper met een motie. Die motie was fout. Politiek fout. Nog fouter was, dat de meerderheid die motie, welke afkeuring voor Treub was, aannam. Maar Treub, de onafhankelijke, had lhk aan de Kamer. Afkeuren? Best. Dan ging hij weg. Hém een biet. Grooter stijfkop (op Van Houten misschien na) is er nooit m on ze staatkunde opgetreden. De motie werd aangenomen. En de werkelijk ijskoude mi nister stak een sigaartje op. En verdween. Adieu heeren! Maar nu het mooiste. Werkelijk een uni cum in onze parlementaire geschiedenis Een jaar later werd Treub weer in het mi nisterie opgenomen. Even ijskoud. Wilde men hem weer? Vroeg men hem weer? Bést. En de geniale kwam terug. Om het vaderland te dienen. En mag ik u nu van dien stijfkop eens iets anders vertellen? Ik zat eens bij hem om hem te inter viewen. Hij zou zeventig jaar worden, en een groot comité was gevormd om hem ein delijk eens te huldigen voor alles, wat hij den lande bewezen had. Op een toon van diepe piëteit vertelde hij mij, wat zijn ouders er voor over hadden ge had, om hem en zijn broers (het vermaarde drietal Mector-Melchior-Marie) te laten studeeren En nu zou er, ter eere van die drie broers, een gedenksteen worden ge metseld in den gevel van het ouderlijk huis te Voorschoten. „Ik ben er laatst eens wezen kijken", zei Treub me, „in dat huis van m'n oudersHij wachtte. „Maar het is erg veranderd". En toen, zacht, met een trilling in zijn stem: „Ik herkende de kamer bijna niet meer, waar moeder altijd zat!" Daar zat de stijfkop. De onverschillige. De kerel zoo hard als gewapend beton Op zijn ouden dag. En zijn stern beefde bij de gedachtenis aan moeders stoel, moeders plaats in het ouderlijk huis. Ach! in het harde, zware, vaak pijnlijke en helaas ook wel cynische parlementaire leven gaat de menschelijkheid zoo dikwijls schuil. Ook Nolens mocht ik in zoo'n moment zien, toen ik in zijn studeerkamer stond en naar een groot portret van een eenvoudige vrouw keek, met een witte kap op het hoofd Monseigneur zag m'n blik en zei, teer en genegen, dit ééne w'.ord: „Moeder.!" t Wilt ge nog een heel aardig trekje vam ongeveer gelijken aard? In 1905 werd Fock minister van kolo niën. En op dien eersten ministersdag, weet ge hoe hij toen naar zijn Departement kwam? Tusschen zijn vader en zijn moeder in. Zijn vader was zelf ook minister ge weest. En bei z'n ouders vergezelden hem op dien eersten gang naar zijn Departement. Als een treffend symbool. Wie de menschelijkheid zoekt, vindt ze vaak en onverwacht op alle plaatsen! Ik geloof, dat ik een beetje ben afge dwaald. Ik had het over het sneuvelen van ministers. Nu, er waren er bij, voor wie dat sneuve len inderdaad een verlossing was, omdat ze eigenlijk nooit minister hadden moeten worden. Ik herinner mij er één (hij zat aan Mari ne), die nu letterlijk geen fatsoenlijken zin kon zeggen. Hij was onbeholpen in 't kwadraat en ik werd er koud en zenuwach tig van, als ik den man tegen de parlemen taire golven en winden zag opworstelen. Ik denk, dat hij een doodsvijand heeft gehad, die er in geslaagd was hem met dit baantje op te knappen. Na een paar maanden ver dween hij. Een uitkomst voor den brave zelf. Een minister, die niet spreken kon, heb ben we ook aan buitenlandsche zaken ge had. Het verhaal ging, dat hij dit gebrek zelf ruiterlijk aan den formateur had ont huld, maar deze, die veel moeite had om zijn kabinet bijeen te krijgen, moet toen ge zegd hebben: „Buitenlandsche Zaken heeft bijna niet te spreken!"' Nu 't was anders, en nog zie ik de lange asperge-figuur van den ongetwijfeld bekwa mendiplomaat over de regeeringstafel heen en weer zwiepen, zoekend en worstelend naar goeie woorden en zinnen. Maar de welsprekendheid komt nu eenmaal niet aanwaaien. iemand Ook in vroeger jaren zijn er heel wat karakteristieke minister-figuren geweest. Een collega van me, die nu ter ziele is, heeft eens verteld, dat hij (het is lang ge leden) een minister meemaakte, die zoo in woede uitbarstte, dat hij zijn gouden snuif doos met een kletterenden slag op tafel wierp. Een ander bewindsman haalde eens het stoute stukje uit om, toen de Kamer om de overlegging van een bepaald stuk had gevraagd, en blééf vragen, op te staan, op zijn portefeuille te wijzen en te zeggen: „rfier zit het in, maar de Kamer krijgt het niet!" Iets dergelijks d.w.z. een weigering in dezen bruten vorm had in later tijd niet meer moeten gebeuren! Het uiterlijk van ministers heeft in den loop der democratische tijden heel wat ver andering ondergaan. In vroeger jaren had men zich een bewindsman moeilijk anders kunnen voorstellen, dan als iemand van top tot teen in het plechtig zwart gestoken, en, buiten, met een hoogen hoed, of een broertje daarvan, op het hoofd. Maar te genwoordig staan de heeren in een doodge woon en gemoedereerd-gefantaseerd colber tje achter de regeeringstafel, en op hun achtbare kruin staat een democratisch gleuf hoedje soms zelfs staat er heelemaal geen hoedje op. Eu toch, toch is op m'n woord van journalist het volgende gebeurd. Toen een jaar of wat geleden mr. J. B. Kan minister was, verscheen hij op zekeren dag achter de tafel van het bewind in een snit. Gelijk alles aan dezen sympathieken, begaafden en geestigen man sportief is: physiek en geestelijk. En toen is er een afgevaardigde naar het bureau van den voorzitter gewandeld en heeft dezen gevraagd, of het te pas kwam, dat een minister zóó achter de regeerings tafel stond, en of daar nu niets aan te doen was. Het feit is historisch. En als ik vertelde, wie die afgevaardigde was (een democraat als een kei!), dan zouden mijn 'ezers stom verbaasd staan. Ik vertel het echter liever niet. Want de man is nog in de actieve po litiek en heeft tegenwoordig al genoeg aan z'n hoofd. D. HANS. Ir. Paardekooper heeft gister avond op de openbare vergadering van de N.S.B. afd Alkmaar gesproken in de groole zaal van de „Harmonie". De zaal was ruim voor de helft bezet, toen de kringleider, mr v. L e e u w e n, de vergadering met een en kel woord opende en direct het woord gaf aan den spreker van dezen avond. Spr. begon met de opmerking, dat Keulen en Aken niet in één dag gebouwd zijn, maar dat ook Putten niet in één dag tot stand is gekomen. Vanuit dat landelijke dorpje nu op de Veluwe kwamen onheilstijdingen. Immers, de aldaar wonende burgemeester zou tevens secretaris van deze gemeente zijn en boven dien ook nog burgemeester en secretaris van een andere, naastbijzijnde gemeente. Tevens was deze burgemeester- in het gelukkige bezit van negen kinderen, zoodat deze bru- gervader 36 kindertoeslagen kon opstrijken. Terecht had dit bericht uit N.S.B.-kringen verontwaardigd gewekt, toen bleek, dat hier van niets waar was. Door de Marchant- spelling was hier bedoeld het dorpje Putte (zonder n) in Noord-Brabant, zoodat de N.S.B. in feite toch gelijk had Maar ten slotte, aldus spr., is de N.S.B. geen Vaz- Dias en dat was maar gelukkig ook. want de N.S.B. had belangrijker aangelegen heden. In dit verband wees spr. eerst nog op het door de groote pers gelanceerde fantastische verhaal van den „uitvinder" uit Wolvega (een verhaal waar wij onze lezers uit veili ge overwegingen voor gespaard hebben. Red. Alkm. Crt.) Zie toch, hoe heel een ver vallen volk in opwinding komt en formeel tot een oproer in Friesland geraakte, enkel en alleen omdat een verdwaasde nieuwe per spectieven meende te openen om uit dezen ellendigen tijd te geraken. Terwijl ieder wel denkend mensch wist, dat het geheele ver haal van Wardenier kolder was, profiteerde een deel der grooe pers ervan om er een slaatje uit te slaan Da de koningin der aarde in deze een machtig apaprta is, bleek overduidelijk. En dat is het juist, wat de N.S.B. mede nog mist. Dan zou men even gemakkelijk kunnen aantoonen, dat onze zaak de belangrijkste is voor onze Nederlanders en dat 't hier gaat om de specifieke eigenschappen van een volk hun plaats weer te hergeven. En al klinkt 't mischien wat v reemd, toch willen we aan ons volk zijn vrijheid hergeven. Dat is moeilijk in deze crisis van het materialisme Een crisis, ingrijpender dan ooit, maar met één goede uitwerking, n.1. dat het kapitalis tische stelsel in zijn nadagen is aangeland De mammom staat op 't punt van zijn voet stuk te worden gestooten. Het kapitalisme heeft van de ziel van den mensch een puin hoop gemaakt. Daarom ook heooen we ons allereerst te verstaan met de bonzen. De idealistische-marxist zal misschien niet kun nen begrijpen, dat we de bonzen-leiders in één adem noemen met de kapitalist^che le'ders. Maar toch is 't zoo Hier gaat spi een sprookje vertellen, n.1. dat van den lamme en den blinde. De lamme stelt voor het laat kapitalisme (oud en grijs), terwijl de blinde voorstelt de door het marxisme ver worden arbeider, niet meer in staat den weg vóór zich te zien. Op eikaars rug sleepen ze zich voort door het leven. Op een gegeven moment wordt de blinde weer ziend en kan de lamme weer lo'opën. Zien en bekijken ze dan elkaar, dan hollen ze onmiddellijk van elkaar weg. Het exclusieve „N.S.B.-slot" zou als volgt luiden: Samen worden ze in een hospitaal opgenomen, de dokter geneest hen en beiden worden vriendjes. Zoo is het in de praktijk in Italië en ten deele ook in Duitschland ge gaan. En zoo zal 't ook binnenkort in fas cistisch Nederland geschieden, met als ge neesheer de leider Mussert. (Applaus.) Spr. bezag dan de critische gezichten in de zaal van hen, die voelen, dat net pathetische element in dit verhaal niet in de nen toever trouwde sfeer thuishoort. Toch willen de dingen allereerst eenvoudig zien. Dat is her, wat de N.S.B. beoogt, alles zuiver en een voudig te zien als de boer op 't platteland. Met eenige voorbeelden wees spr. op wijlen prof. Lorentz en op den leider Mussert, welke laatste het probleem van de Gelder- sche Vallei zeer eenvoudig, doch doeltref fend had opgelost. Het gaat om de groote, algemeene lijnen. Zoo is 't ook met onzen Gouden Standaard. Niet zoodra was er maar even sprake van devaluatie van den gulden, of in aller ijl werd er een vereeni- ging tot behoud van waardevol geld opge richt. Sir Deterding echter wees erop, dat het oprichten van een dergelijke vereeniging reeds erop wees, dat we in de verkeerde rich ting zijn. Het geheele regeeringshuisje met zijn liberale ideeën staat op instorten. De blinde (in quasu de S.D.A.P.) strompelt op krukken. Wat is er b.v. overgebleven van den klassenstrijd, nadat hij gerevisioneerd was? In 1933 liepen 140.000 personen achter de soc. dem. beweging. In 1934 was dat tot 100.000 teruggeloopen. Dat wil zeggen, dat er 40.000 hebben ingezien, dat demo cratie en vrijheid (zooals de S.D.A.P. dat verkondigt) schoone zaken zijn, maar dat het toch den leiders niet meer lukt de arbeiders tegen hun meesters op-te zetten. De arbeider wordt wijzer, omdat hij nu eindelijk eens zijn eigen hersenen gaat gebruiken. Omdat hij begrijpt, dat eerst voorgaat het belang van zijn gezin, van zijn beroep, van zijn vader land en dat uiteindelijk het belangrijkste is zijn p'icht tegenover God. Zien we verder even naar het nageslacht van den blinde. We nemen aan, dat hij twee zoons heeft. De oudste haat zijn werk, is stekeblind, dus communist. De andere daar entegen weet, dat er een eenheidsgedachte verwezenlijkt kan worden, die weet, dat er ook nog zooiets als een fascisme bestaat, dat geen zelfvoldaanheid kent. Colijn heeft eens gezegd: „Eenheid in geest vindt men alleen op 't kerkhof". Dat is een hard woord. Maar wij, N.S.B.ers, vinden troost in wat er in Corinthe 12 4 en 13 staat: „Allen zijn wij tot.eenen geest bedreigd" Men moet nu Corinthe maar verbieden, dan leven we in een goddeloozen staat. (Applaus.) Merkbaar is in dezen tijd ook een drijven naar communisme. Maar daar kan en zal de N.S.B. tegen waken. We kunnen dat, omdat w ij er een levensbeschouwing op nahouden Zeg nu niet: ja maar, dat is zoo nieuw, zoo onhollandsch. Ook wij maken fouten, maar we zien dit als gloeistuipjes van een pasgeborene. Straks zal het worden een flinke jongen, een nieuw en f risch menschen- type. Kijk naar onze gezichten, ze hebben alle één ding gemeen, blijmoedig, zonder dat gedrukte, wat men op het gelaat van zoo- velen thans kan lezen. De vraag, welke over ons volk beslissend zal worden, luidt: Vóór of tegen de eenheid? Nu moeten we kiezen: de zijde van de jeugd of de zijde van het oude geslacht. Bij de ouderen zijn er velen, die zich jong voelen, zich N.S.B.er voelen. Er zijn andere tijden op komst. En hier is de N.S.B. zich op aan 't voor bereiden. Met vrijheid bedoelen wij de vrij heid om te arbeiden, voor een volledige gods dienst, een volledige gewetensvrijheid. Ve keeren dan terug naar onzen arbeid, dat wat ons hart moet beweren, dan en dan alleen krijgt het leven weer zin. Daarom moeten we ons allereerst bevrijden uit de beklemming van het starre materialisme. En dan hebben we te maken met drie groote machten: 1. macht van het verleden, 2. macht van het heden, 3. macht van de traagheid en aar zelende besluiteloosheid. Vooral dit laatste zal een zwaren strijd opleveren, den strijd tegen den zoogen. „gemiddelden" Nederlan der. Maar als er geen 10 Jan Salie's te vin den zijn om 't hiertegen op te nemen, dan is er nog altijd één Jan Kordaat. Afgedaan hebben de menschen met 3-dubbele namen en 5^dubbele banen. (Applaus.) Gij, lid der N.S.B. en gij, buitenstaander, zijt allen aansprakelijk voor wat gaat gebeu ren. Met een vers van den dichter Adama v. Scheltema einidgde spr. zijn aandacht aan gehoorde rede. Nadat een half uur gepauseerd was, wer den de inmiddels schriftelijk ingediende vragen beantwoord, waarvan er velen van het overbekende gehalte van concentratie kampen en jodenvervolging. Tot eenige noteering van belangrijke vra gen is het dan ook niet gekomen. Na het staande zingen van het Wilhelmus ging de vergadering rustig uiteen. Voetbal. Daar gaan we weer! Nog hooren wij het lichte gezoem der race-karretjes in onze ooren, nog zien wij de bonte menigte rond om de Amsterdamsche Zesdaagsche, maar koning Voetbal nadert weer met zijn gevolg en morgen zullen wij allemaal het wieier- festijn in Amsterdam vergeten zijn en zullen wij frissche, gezonde lucht inademen, in- Elaats van wolken rook, die in het R.A.I.-ge- ouw „lucht" genoemd werden! Het is een belangwekkend programma, dat dezen keer afgedraaid zal worden en de be langrijkheid is des te grooter geworden, nu er 'n wedstrijd ingelascht, die oorspronke lijk niet op het programma stond. Dat is AjaxF eijenoord in afdeeling I. Oorspronkelijk zou deze ont moeting over een maand gespeeld worden ter eere van de opening van het nieuwe Ajax- veld. Maar Feijenoord wilde liever geen uit stel, omdat ze anders deze maand maar één keer zou spelen. Ajax—Feijenoord dus! Dat beteekent een uitverkocht huis en dat beteekent een span nende wedstrijd van techniek tegen techniek! Maar het beteekent bovendien Ajax' laatste kans. Verliezen de Amsterdammers dezen wedstrijd, dan wordt Feijenoord zonder slag of stoot kampioen; wint Ajax, dan is de span ning ineens verdubbeld en kan er nog van alles gebeuren. O.i. is een gelijk spel niet onwaarschijn lijk, al kan elke uitslag hier mogelijk zijn. V.S.V. ontvangt Xerxes en de sterke Velse- naren zullen wel niet al te veel moeite heb ben met de Rotterdammers en dus winnen. D.H.C. speelt eveneens thuis en wel tegen A.D.O. 't Schijnt, dat de Delftsche club het in de allereerste p'aats van haar thuiswed strijden moet hebben en nu A.D.O. niet zoo buitengewoon sterk is, verwachten wij een Delftsche zege. 't Zal ons benieuwen, of H.F.C. morgen een nieuwe overwinning behaalt. Als de club echter een D.H.C. kan kloppen, moet ze thuis toch ook van het verre van sterke V.U.C. kunnen winnen. Daarom zou Overmaas verstandig doen, om den thuiswedstrijd tegen R.H.C. in een overwinning om te zetten, 't Zal niet meeval len, maar een k!e:n kansje hebben de Rot terdammers o.i. we!. In afdeeling II komt D.F.C.'s groote kans, want de Dordtsche club krijgt bezoek van i.-D.V.S. Ondanks al'e successen van H.- D.V.S. kunnen wij ons nog niet vertrouwd maken met de sterkte van die club en daar om mede gelooven wij, dat D.F.C. morgen de be~te papieren heeft. Sparta ontvangt de Stormvogels en vol gens den stand op de ranglijst moet de thuis club dit partijtje kunnen winnen. Ook H.B.S. krijgt gelegenheid, om zich te herstellen, nu het thuis Z.F.C. ontvangt. Wel zal het krachtsverschil niet bijster groot zijn, maar een kleine H.B.S.-zege zit er toch wel in. Heel erg benieuwd zijn wij naar het re sultaat van K.F.C.D.W.S. Twee hard wer kende ploegen komen hier in 't veld, beide met een sterke verdediging en K.F.C. boven dien met een gevaarlijke voorhoede. De Koo- gers zullen op veel tegenstand stuiten, maar moeten tenslotte toch kunnen winnen. En Haarlem speelt het thuis natuurlijk wel klaar tegen Excelsior, of er zouden won deren moeten gebeuren. In afdeeling III zijn de wedstrijden dezen keer niet zoo spannend als andere Zonda gen. Tenminste, dat lijkt zoo op papier. Wij kunnen moei'ijk aannemen, dat Go ahead het thuis erg lastig zal krijgen tegen de Ensch. Boys, wij gelooven niet/ dat En schedé zich op eigen veld zal laten verras sen door A.G.O.V.V., wij achten zelfs Vitesse thuis in staat, om van Wageningen te win nen. Alleen de twee resteerende wedstrijden zijn lastig. Zoo zal het Heracles in Zwolle heel wat moeite kosten, om Z.A.C. te kloppen en de andere Zwolsche club gaat een moeilijke reis tegemoet, nu het in Hengelo tegen Tu- bantia speelt. Maar én Heracles én P.EC kunnen winnen en mceten winnen, willen ze een kansje op den titel behouden. In afdeeling IV moeten de leidende ploegen zich morgen kunnen handhaven, want beide clubs spe.en thuis en tegen positief zwak kere tegenstanders. niPt°°°nt^gt PfV- dat dezen keer wp! h?u»1is 3andere iaren en morgen we dik za verliezen en N.A.C. zal ook kende B eyerheide* h,bb£n m' hel ta<*' De. derby Noad—Willem II wordt natuur lijk spannend, maar Willem II is o.i te sterk om aan een verrassing te denken. u^V-V- speelt thuis tegen Eindhoven; dat beteekent vrijwel twee zekere punten. Alleen is het de vraag, of Juliana thuis tegen B.V.V. overwinning zal behalen. Een gelijk spel zijn V °r Jointjes al een mooi resultaat m^. !„af"Gr?ninKsche clubs moeten rgen alle drie kunnen winnen, zelfs nu een ervan een uitwedstrijd heeft. Veiocitas—Sneek r als vanzelfsprekend voor de thuisclub en Be QuickLeeuwarden zal wel iets spannender zijn, maar de wit- hemden zullen wel aan net langste eind trekken. En als G.V.A.V. in Leeuwarden tegen Friesland oppast, moet deze strijd oveneens in het voordeel der Groningers uit vallen. Frisia krijgt thuis tegen Achilles een klei'i Jecovitol levertraan weten schappelijk de beste lever traan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bii apothekers en drogistenóf U.75 p. flacon kansje op de overwinning en dan rest ons nog H C.—Veendam. Dat is een soort plaatselijke ontmoeting en van den uitslag is deze keer niets te zeggen. Alcmaria ontvangt morgen het Amster damsche A. F. C, waarvan in het vorige seizoen beide keeren met de oneven goal ver loren werd. Morgen komt er dus een mooie gelegenheid om revanche te nemen en op papier zou dat best kunnen gebeuren. Maar in 't veld? A. F. C. speelt een voor Alcmaria vrij lastig spel, geheel open en snel Daarenboven heeft het een paar ge vaarlijke schutters in de voorhoede, die fou ten afdoende afstraffen, zoodat Jongmans wel danig aan de tand zal worden gevoeld. Juist de laatste dagen hebben wij van een bekend A.F.C.-er gehoord, hoe de ploeg ein delijk klaar gekomen is, hoe Lungen voort aan geregeld de oefeningen meemaakt en hoe het geheel sterker is geworden sinds de laatste weken. Dus dient Alcmaria daar rekening mee te houden. Maar als wij herinneren hoe een zeer zware wedstrijd als tegen Hilversum tot een goed einde werd gebracht, dan ge- looven wij, dat Alcmaria morgen ook in staat moet zijn, om van A. F. C. te winnen. Maar dan met dezelfde wil en hetzelfde enthousiasme spelen en evenals de tegen partij in een hoog tempo met verre passes naar de vleugels. Withemden, wij rekenen op een zege! O. V. V. O. gaat naar de Zaan en moet tegen O. S. V. spelen. Dat hebben de Am sterdammers nog lang niet gewonnen, want het kleine, veenachtige O. S. V.-terrein biedt in deze regenperiode moeilijke problemen, zelfs voor de O. V V. O.-ers, die ook aan een slecht veld gewend zijn. 't Zou ons niet ver wonderen, wanneer O. V. V. O. niet verder kwam dan een gelijk spel. Blauw-Wit ontvangt Hilversum en de Stadion-bewoners kunnen rekenen op groo- ten tegenstand, 't Zou ons niet verwonderen, als Blauw Wit na afloop al tevreden was met een puntenverdeeling en zelfs een Hil- versum-zege is niet heelemaal onwaarschijn lijk. Kinheim speelt thuis tegen Hercules, dat niet zoo heel sterk is en dus groote kans loopt, om te verliezen. B. F. C., dat het sterke D. O- S. ontvangt, zal zich wel tot het uiterste inspannen, om een goed resultaat te behalen. Of het lukken zal, is een geheel andere vraag! In de B-afdeeling ontvangt 't Gooi het sterke Zeeburgia. De thuisclub heeft een kansje, op den geheelen inzet, al is een ver rassing niet uitgesloten. Z. V. V.—T. O. G. eindigt zeer waarschijn lijk in een Zaansche overwinning, maar of de tweede Zaansche ploeg, W. F. C., uit tegen de Spartaan ook een overwinning zal boeken, is zeer twijfelachtig. Hoeveel E..D. O. thuis tegen Bloemendaal de beste papieren heeft, zal de populaire E. D. O.-ploeg toch nog moeten oppassen. Velox krijgt thuis een mooie gelegenheid, om zich te herstellen, nu het West-Frisia ontvangt. De Enkhuizer ploeg stelt wel wat teleur in dit seizoen en daarom kunnen wij ook nu niet anders verwachten dan een neder laag tegen het sterke Velox. De zeer belangrijke ontmoeting in deze afdeeling, is wel het treffen tusschen Hol- landia en Volewijckers, die op de ranglijst respectievelijk de 2e en le plaats innemen: Volewijckers 5 4 0 1 16—8 8 Hollandia 5 4 0 1 14—8 8 Bovenstaanden stand bekijkende, loo- pen beide ploegen niet veel uiteen en het zal in Hoorn dan ook ongetwijfeld geducht spannen. Een puntenverdeeling? of zal het terrein-voordeel de rood-witten de volle winst brengen? Het is niet onmogelijk. De Alkmaarsche Boys gaan naar de Noord punt, om H. R. C. partij te geven. Daarbij denken we ongetwijfeld aan het eerste treffen van de kaasmenschen in Den Helder, tegen de gelijknamige club. Gezien beider prestaties, zouden volgens de theorie de rood witte Alkmaarders moeten winnen. Maar,en daar komt wel een heele groote „maar" bij te pas; de Racers zullen hun huid heel duur verkoopen en er moge lijk niet tegen opzien een stevig partijtje te spelen. Denken we echter terug aan eerstgenoemde ontmoeting; geven de Boys ook thans een zelfde vlug open spel te zien, dan houden ze niet alleen hun tegenstanders van-het-lijf, doch mogelijk winnen ze dan ook nu weer de sympathie van het Heldersche publiek, en deze moreele steun kan voldoende zijn voor een Alkmaarsche zege, waar we dan ook op rekenen. Nogmaals, vlugge open aanvallen en het bekende enthousiasme en geen bezondigen aan drijtlust! Helder gaat bij Assendelft oo bezoek en dit beteekent een zeer lastige trip, temeer, daar de Zaankanters er de laatste weken vrij goed in zijn en ook nu wel eens voor e.n kleine overwinning konden zorg dragen. Fot slot de niet mindei belangrijke ont moeting K. V. V.—Zaandijk, waarbij de ver- 'Hzer voorloopig op de onderste plaats komt. óf blijft staan. Hoewel de Kromme- nieers over een zeer lastige verdediging be schikken, geven we de Zaandijkers de grootste kans, tenzij het K. V. V. weer eens meezit. In de B-afdeeling ook al een strijd tus schen de be.rle leidende ploegen, D. W. V.— Purme.steyn, Vorige Zondag werd hier nog gespeeld D. W. V O. D. E., die de D. W" V.-ers een nuttige 72-overwinning opleverde, waar door ze de leiding namen: D..W. V. 6 5 10 ?9— 7 11 Punnersteyn 6 5 0 1 20—13 10

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6