Agenda JUxwinciaai Tlieuws £ands en Jmm&ouw JCeck óL School £aatsle. AecicfUeti jBucgedijkeStand Stad en Omgeving. lüeec&ecicht LANGENDIJK. WIERINGERWAARD. HEILOO. BEVERWIJK. DREIGENDE KABINETSCRISIS IN BELGIE. HAAR KIND GEDOOD. 1 jaar gevangenisstraf. Onze twaalf Bridge-opgaven. HET WETHOUDERSVRAAGSTUK. ERNSTIGE AANRIJDING BIJ DE KOEDIJKER VLOTBRUG. Drie gewonden. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het danshuis De gcuden Engel (real.); hoofdrollen Lucie English en Fritz Kam pers. Toegang boven 18 jaar. Donderdagav., half 8, onderzêefilm van Gebr. Williamson (wetensch.)toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Het huis in de 56e -draat (dram.); hoofd rol Kay Francis. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., half 8, hoofdnummer De Zijde express (sens.) Toegang boven. 18 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, Maan dag en Dinsdag hoofdnummer Liefde is geen speelgoed (am.); hoofdrollen Adol- phe Menjou, Genevieve Tobin. Toegang bo ven 18 jaar. Maandag 12 November. 8.15 uur, in De Unie, voordracht met lichtbeelden over stofwisseling, bloed en zenuwen. Dinsdag 13 November. 7 uur, zaal Groot te Hensbroek, jubi leum-uitvoering tooneelver. ,,'t Viooltje". Woensdag 14 November. 2.30—5 en 7—9 uur, 't Gulden Vlies, ten toonstelling handwerken, Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 8.15 uur, Harmonie, opvoering van „Mannen in het wit" door het Centraal Too- neel voor het Comité voor Tooneeluitvoerin- gen. De handel in z.g. bonken, de aardap pelen boven de door de regeering vast gestelde consumptie-maat is thans weer toegestaan, doch deze verklaring brengt onder tuinders en handelaren verwar ring, doordat niet is bepaald, dat deze bonken apart verhandeld moeten wor den. In de mededeeling van den minis ter wordt gezegd, dat de grootste maat wordt opgeheven voor de consumptie aardappelen, zoodat zich ook de mee ning vast kon zetten, dat in de consump tie-aardappelen de bonken konden wor den meegeleverd. De aardappelhandel stelt dit echter heelemaal niet op prijs en de Ned. bond van aardappelhandelaren is dan ook van meening, dat als de bepaling op laatstgenoemde wijze zal worden toege past, de consumptie nog meer zal dalen. Genoemde bond heeft nu een adres aan den minister van economische za ken gericht, waarin wordt verzocht, dat de consumptiemaat van 3560 m.M. ge handhaafd blijft en de bovenmaatsche aardappelen afzonderlijk moeten wor den verkocht en geleverd. de aftredende leden J. Schoenmaker Jz. en J. Klingeier Hz. herkozen. Voor de ontstane vacature moet herstemming plaats hebben tusschen de heeren K. Kout en Pvan Exter. Hier is weer een eerste geval van mond en klauwzeer ter secretarie aangegeven door den heer C. H. Limpers. De heer T. Kostelijk heeft met ingang van 11 Nov. zijn ontslag gekregen (zulks na zijn kennisgeving) als opzichter bij de werk verschaffing. Zijn functie wordt niet aange vuld. Bloembollen. De afd. Heemskerk der algem. ver. van bloembollencultuur zal in de tweede helft dezer maand eene cursus openen in ge meenschap met hare in Beverwijk gezetelde zuster-afa. ter beoefening voor hen die zich bekwamen willen in het ziek-zoeken en be strijden der bloembollenziekte, hoofdzake lijk voor hyacinthen en narcissen. LEVEN IN DE KALIBROUWERIJ. De heer Vlaar toezichthouder van den dienst der proefvelden. Op onze verschillende reizen langs de proefvelden (waarvan wij binnenkort een en ander zullen publiceeren) is aleens gecon stateerd dat de verschillende gewassen nog wel wat kali konden gebruiken. Nu is ook de groote droogte oorzaak geweest dat de laat gestrooide meststofffen niet voldoende werkten in den voorzomer. Toch constateerden wij kaligebrek. Door omstandigheden kunnen we thans zeer goedkoop in de behoefte voorzien. Polen dacht een boycot op te zetten tegen Duitschland. Spanje danste er met de tam boerrijn tusschen door. En nu bromt de Russisische bas er weer boven uit, of beter gezegd onder door met den prijs. Men wil de kali kwijt, zoo niet met winst, dan maar met verlies. Ik meende goed te doen, de lezers met de gang van zaken op de hoogte te houden. Wie voor zijn gewas nog kali noodig heeft kan profiteeren. Gebruik 40% kali, dit is de goedkoopste bemesting. Maar strooi het spoedig men kan gerust voor half Jan strooien daar de grond de kali vast houdt. Men is dan zeker dat chloorschade niet kan opheden.U ONTSLAG AANGEVRAAGD. Mej. G. Hoekmeijer, onderwijzeres aan de O.L. school te Heiloo, heeft met 1 Januari ontslag aangevraagd. De jeugd za! haar mis- sen en niet minder het onderwijs in onze ge meente. Naar de bedevaartsplaats van O. L. Vr. ter Nood zijn dit seizoen 94 bedevaarten ge houden met 34920 pelgrims. STEMMING VOOR NOTABELEN. Bij de Vrijdag gehouden stemming voor drie notabelen bij de herv. gemeente werden (Ongecorrigeerd Het verluidt, dat de regeering de Broqueville Dinsdagochtend haar ontslag aan den koning zal aauLieden. Het besluit moet genomen zijn, omdat de regeering tot de con clusie is gekomen, dat zij in de Kamer geen meerderheid meer achter zich heeft. Met bevestiging van een vonnis van de rechtbank te Haarlem is mej. E. P., dienstbode te Haarlem, in hooger beroep door het gerechtshof te Amsterdam ver oordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf ter zake van doodslag op haar pas geboren kind. Het tegen dit arrest ingestelde cassa tie-beroep heeft de Hooge Raad heden verworpen. "GEBOREN: Joseph Hubertus Theodorus, z. van Jan Vermeulen en Adriana Kraakman. Pe trus, z. van Nicolaas Broersen en Jaantje Klijbroek. Egge, z. van Egge Siekerman en Vrouwtje Luiten. Jacob Klaas, z. van Nicolaas Davidson en Maartje Ploeger. OVERLEDEN: Cornelia le Blom gehuwd met Gerardus Marinus van Veen 67 jaar, Johannes Telleman 71 jaar. Jan Ruiter 57 jaar. Wouter Krijt 80 jaar. Cornelis Kiewitt 76 jaar. Jacob Kistemaker 74 jaar. In ons blad van Zaterdag wezen we op den bridge-wedstrijd, welke onze courant zich voorstelt te houden op Dinsdag 20 Novem ber in de dancing van de „Harmonie". Reeds bleek de belangstelling voor deze drive zeer groot en van verschillende zijden ontvingen we reeds sympathie-betuigingen met den door ons uitgeschreven wedstrijd. Voor bij zonderheden verwijzen we naar ons nummer van Zaterdag. Hieronder volgen nu de twaalf opgaven die beantwoord ingezonden moeten worden. Wii wenschen onze bridgers veel succes! 1. Niemand kwetsbaar. Zuid heeft ge geven en biedt 1 ruiten, West past, Noord 1 harten, Oost past, Zuid 2 sans-atout, West past. Wat zal Noord bieden op het volgende spel: Schoppen: heer, 6. Harten: aas, 9, 7, 4, 3. Ruiten: boer, 9. Klaver: heer, vrouw, boer, 8. 2. Allen kwetsbaar. West heeft gege ven en past, Noord en Oost passen ook, Zuid biedt 1 harten, West past. Wat moet Noord nu zeggen op: Schoppen: aas, 10, 7, 6. Harten: vrouw, 8, 5. Ruiten: vrouw, boer, 7, 3. Klaver: boer, 2. 3. Allen kwetsbaar. Zuid heeft gege ven en biedt 1 schoppen, West biedt 2 harten. Wat moet Noord bieden op: Schoppen: 9, 6, 5, 2. Harten: heer, vrouw, 10, 7. Ruiten: boer, 3, 2. Klaver: aas, 8. 4. Allen kwetsbaar. Noord heeft gege ven en biedt 1 sans-atout, Oost en Zuid passen, West zegt: gedou bleerd, Noord past. Wat moet Oost zeggen op: Schoppen: 6. Harten: 9, 8, 7, 5. Ruiten: boer, 9, 5, 2. Klaver: aas, heer, 10, 2. 5. Niemand kwetsbaar. Noord heeft gegeven en biedt 1 klaver, Oost past, Zuid 1 harten, West past, Noord 1 sans atout, Oost past, Zuid 2 harten. Wat moet Noord nu bie den (na een pas van West) op: Schoppen: heer, 10, 8, 3. Harten: 8. Ruiten: aas, 10, 9, 2. Klaver: aas, boer, 9, 8. 6. Allen kwetsbaar. Zuid biedt 1 har ten, West past, Noord 1 sans atout, Oost past, Zuid 2 ruiten, West past. Wat moet Noord nu bieden op: Schoppen: vrouw, 9, 7, 2. Harten8. Ruiten: aas, 10, 9, 5. Klaver: aas, 9, 6, 3. 7. Niemand kwetsbaar. Zuid heeft ge geven en biedt 1 klaver, West 1 rui ten. Wat zal Noord nu bieden op: Schoppen: aas, boer, 4. Harten: heer, 10, 9, 6, 5, 4, 2. Ruiten: Klaver: 9, 3, 2. 8. Allen kwetsbaar. Zuid heeft gege ven. West en Oost passen steeds. Het bieden gaat als volgt: Zuid 1 klaver, Noord 2 schoppen, Zuid 3 klaver, Noord 3 harten, Zuid 4 schoppen. Wat zal Noord nu bie den als zijn spel er als volgt uitziet: Schoppen: aas, heer, vrouw, boer, 3. Harten: aas, boer, 10, 8. Ruiten: aas, 5, 4, 3. Klaver: 9. Niemand kwetsbaar. Zuid heeft ge geven en biedt 1 schoppen, West past. Wat moet Noord nu zeggen op: Schoppen: boer, 10, 6, 4, 3. Harten: 10, 4. Ruiten: aas, heer, 9, 5, 4. Klaver: 8. 10. Niemand kwetsbaar: Zuid heeft ge geven. West en Oost passen steeds. Het bieden gaat als volgt: Zuid 1 schoppen, Noord 3 ruiten, Zuid 4 klaver, Noord 5 klaver. Wat moet Zuid nu bieden op: Schoppen: aas, vrouw, boer, 6. - Harten: aas, vrouw, 9. Ruiten: 10, 3. Klaver: aas, heer, 8, 6. 11. Niemand kwetsbaar. Zuid heeft ge geven en biedt 1 ruiten. Wat moet West nu bieden op: Schoppen: vrouw, 3. Harten: 6, 4. Ruiten: heer, vrouw, 9. Klaver: aas, heer, vrouw, boer, 5, 2. 12. Niemand kwetsbaar. Zuid heeft ge geven en biedt 4 schoppen, West past. Wat moet Noord nu zeggen op: Schoppen: boer, 6, 5, 4, 2 Harten: aas, vrouw, 9, 3. Ruiten: boer, 4. Klaver: vrouw, 2. Hierboven vinden onze lezers dus de 12 bridge-vragen. Op elke vraag mag slechts één ant woord worden gegeven, welk antwoord een gangbaar bod uit het bridgespel moet zijn. Het gemakkelijkst is op een briefkaart de cijfers van 1 tot 12 te plaatsen en daarachter de antwoorden, die men de juiste denkt en dan de brief kaart in een enveloppe te sluiten (met duidelijke vermelding van naam en woonplaats). Tot en met Vrijdagavond 8 uur a.s. kan men inzenden. Na dezen tijd ont vangen inzendingen worden beslist ter zijde gelegd. Zonder noodzaak wachte men niet met inzenden tot het laatste oogenblik. De antwoorden door de Re dactie vastgesteld zijn bindend. Hier over kan ook niet gecorrespondeerd worden. Op briefkaart of enveloppe moet in den linkerbovenhoek staan: Bridge- wedstrijd en op het adres: Aan de Redactie der Alkmaarsche Courant, Voordam, Alkmaar. Elke inzender zal goed doen copie te houden van zijn inzending. Dan kan hij of zij Zaterdag deze vergelijken met de door ons te publiceeren antwoorden. Zij, die bij de 42 beste oplossers be- hooren, moeten uiterlijk Maandag aan onze Redactie opgeven, met wie zij Dinsdag zullen spelen. En nu bridge-liefhebbers: GoodLuck! Een wensch, die wij vooral ook richten tot onze vele bridge-spelende abonné's in de omgeving. DE VREDESDAG. De collecte van de vredesbloem, ge houden door den Afg. Ned. Vrouwen- Vredebond, afdeeling;., Alkmaar, heeft opgebracht 226.69. f De r.k. en de soc.-dem. raadsfracties heb ben Zaterdagavond in verband met de wet houdersvacature tesamen vergaderd. De r-k raadsfractie stelde voorop, dat men eerst tot overeenstemming diende te komen over de door wethouder Westerhof opgemaakte be grooting, waarop zij belangrijke en ingrij pende wijzigingen wenschte aangebracht te zien. De soc.-dem. fractie verklaarde na kennis name zich niet bereid daarop ter vergadering een beslissing te nemen en wenschte daar over eerst afzonderlijk met het afdeelings- bestuur te vergaderen. Wanneer de overeenstemming niet verkre gen wordt, kan verwacht worden, dat nog vóór de behandeling der begrooting het r.k.- soc.-dem. bloc uiteen valt. Gisteravond ongeveer kwart over 7 kwam bij de bocht ten noorden van de Koedijker vlotbrug, onder de gemeente Bergen, de motorrijder de Vries uit IJmuiden in botsing met een motor, be reden door Alb. Dekker uit Egmond aan Zee. Beide rijders, alsmede de duorijder De Vries Jr. kregen een hersenschud ding en werden naar het centraal zie kenhuis te Alkmaar vervoerd, waar ge constateerd werd dat de Vr. Sr. ook nog een beenfractuur en Dekker nog een hoofdwonde had. Het vervoer geschiedde pas een uur na het ongeval, als gevolg van het ont breken van een gelegenheid tot telefo- neeren aan dezen weg. Reeds meerma len is gebleken, dat een telefooncel ter plaatse een eisch van het verkeer kan worden genoemd. Hoe vaak komen daar geen ongelukken voor. En gelegenheid om terstond medische hulp in te roepen ontbreekt. De toestand van alle drie gewonden was hedenmorgen naar omstandigheden redelijk wel. Men deelt ons nog mede, dat de beide motoren in bedag zijn genomen. GELD MEEBRENGEN NAAR SCHOOL. Een vader verzoekt ons opname van het volgende: Èen onderwijzer maakte bekend, dat er een glasblazer op school zou komen en alle kin deren geld moesten meebrengen. De kinde ren moesten door opstaan te kennen geven, dat zij dit zouden doen. Een jongen, die zit ten bleef, kreeg eenige onaangename opmer kingen, maar wilde niet zeggen, waarom hij bleef zitten. Het was trouwens een leerling, dien de onderwijzer reeds vroeger bleek niet te kunnen begrijpen. Thuis werd de jongen, die onder den indruk was, ondervraagd en vertelde hij, dat hij niet durfde opstaan, omdat zijn vader werkloos was en hij wel wist, dat hij toch geen geld voor zooiets kreeg. Hij schaamde zich daarvoor en had niets durven vertellen. Het bleek later, dat de voorstelling in die klas niet doorging, daar er meer kinderen waren, die geen geld hadden. Den onderwijzer is later het gebeurde medegedeeld in de hoop, dat leerling en on derwijzer elkaar beter zullen leeren begrij- pen. Van andere zijden bericht men ons, dat het telkens voorkomt, dat kinderen geld voor school moeten meebrengen, nu eens voor dit, dan weer voor dat, zelfs spaargeld, dat de ouders dan maar meegeven, omdat het kind huilt en niet met leege handen wil komen. Telkens komen kinderen thuis met lootjes van diverse vereenigingen. Niemand ontkent het goede doel daarvan, maar willen vader en moeder niet, dat het kind met die lootjes aan de huizen gaat bedelen en willen zij het kind ook niet zonder eenig succes terug stu ren, dan zijn zij wel gedwongen die lootjes alle of gedeeltelijk zelf te koopen; Vooral voor vele werkloozen is dit een ernstig bezwaar en men zou wenschen, dat waar in dezen tijd de ouders al overstelpt worden met lijsten e.d., de schoolkinderen al thans met rust gelaten zullen worden. BENOEMD. Bij beschikking van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen is be noemd tot hoofdassistent bij het rijks-her barium te Leiden, onze oud-stadgenoot, de heer W. J. Lütjeharms. BEGRAFENIS P- KOSTELIJK. Zaterdagmiddag vond te Heerhugowaard op de Ned. Herv. Begraafplaats, onder zeer groote belangstelling, de begrafenis plaats van den heer P. Kostelijk. Bij den stoet, die zich om ongeveer half drie opstelde, zagen we verschillende vooraanstaande .iguren uit de provincie, benevens meerdere vertegen woordigers van de verschillende organisaties, waarvan de heer Kostelijk lid was. We merkten o.a. op de heeren Kooiman, oud-lid van Ged. Staten, Oldenborgh, direc- teud van het P. E. N. en P. W B., Ringers, oud-directeur-generaal der Zuiderzeewerken, Sutman Meijer, burgemeester der gemeente Heerhugowaard, benevens het dagelijksch bestuur dier gemeente, alsmede de raads leden. van Langen, waarnemend dijkgraaf en meerdere hoofd-ingelanden van den polder Hugowaard, Schrooder, dijkgraaf van het Geestmer-Ambacht, Brugman, eere-voorzitter der Noorder Marktbond en der Coöp. Boe renleenbank te Heerhugowaard, Aukes, voor zitter van de V. D. Kamerkieskring, het be stuur en de vertrouwensmannen der geweste lijke tarwe-organisatie, bestuur en raad van toezicht der coöp. Boerenleenbank te Heer hugowaard en meerdere bestuursleden van boerenleenbanken uit den omtrek, bestuur der zuivelfabriek Excelsior, bestuur der Coöp. Malerij de Goede Verwachting, bestuur van den Noordermarktbond en de Veilingvereen. Nieuw-Leven en den heer Keeman, betaal meester van den Noordermarktbond. Als eerste werd het woord gevoerd door den heer Kooij, huisvriend der familie Koste lijk en tévens voorzitter van het bestuur der boerenleenbank, die dien overledene een laat- sten groet bracht en een „rust zacht" toe- wenschte. De heer Kooiman herdacht als vriend en als lid der Vrijz. Dem. Statenclub den ver scheidene. In deze beide betrekkingen was een vastee band tusschen hen ontstaan. De heer Kostelijk was een man, waarop men in alle omstandigheden kon vertrouwen en dit had hij persoonlijk ondervonden in de laatste maanden, die voor hem zeer moeilijk waren geweest. Bovendien was de heer Kostelijk een ter zake kundig man, die zijn kennis in dienst van het publiek belang stelde. Van deze plaats bracht spr. hem daarvoor nog dank en wees er op, dat het een troost voor de familie kon zijn. dat men hier aan het graf stond van een man, wiens leven niet tever geefs was geweest. De acht jaar, gedurende welke hij met den heer Kostelijk had samen mogen werken, gaven hem recht dit te zeggen. Dat hij zeide spr. in vrede ruste. De heer Brugman, thans wonende in Am sterdam, voerde het woord als oud-onder wijzer van den heer Kostelijk. Piet, aldus de heer Brugman, je hebt bij mij in de klas ge zeten. ik heb je daarna zien opgroeien tot man, en in de vele moeilijke problemen, die we samen hebben doorgemaakt, werd je me tot vriend. Ik leerde je waardeeren en het is moeilijk voor me hier aan je graf woorden te spreken die er van getuigen, wat je voor me gewest bent. Niet alleen voor mij ben je iets geweest, maar ook voor een groot deel der inwoners van Hugowaard, want rooit zagen we op deze begraafplaats een dergelijke belang stelling. Met een woord van troost voor de familie eindigde de heer Brugman, zeer be wogen en aangedaan met een: „Piet, rust zacht De heer Aukes noemde den verscheidene een man van vaste beginselen, een trouw lid van den kieskring, een persoon, waarbij de vrijzinnig-democratische gedachte uiting vond door het persoonlijk leven. S'eeds. aldus spr hebt Ge gestreden voor wat Ge Uw plicht achtte. Uw juiste blik op de maat schappelijke toestanden, Uw streven voor de economisch zwakkeren, het laatste voort spruitend uit een diep sociaal gevoel, deed U op Uw juiste plaats zijn in de Commissie voor de werkloosheid, Uw inzicht in de toe komst deed L' begrijpen, dat ook de jongeren georganiseerd moesten worden en door het ?l'£fsr.dr>or in deze richting verkregen. i- L lI den Bond ten zeerste aan U ver plicht. Rust zacht. Mevrouw Kostelijk, ik hoop, dat de waar- deering uitgesproken aan dit graf U en de Uwen tot steun en troost moge zijn. De heer Ootjers, voorzitter van den Noor- dermarkt ond, vriend van den over ledene, sprak over den practischen kijk op de dingen, die de heer Kostelijk een krach! deed zijn, die niet te vervangen was in den Noordermarktbond, die hun beiden oef was. Toch je led'ge plaats in de vereeniging zal weer worden bezet, maar ik zie hier ie familie staan en daar heb je een loege plaats achter gelaten, die voor altijd onbezet zal blijven, en waarop je voor immer gemist zult worden. Moge het voor hen, die over- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 12 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,4 m.M. te Haparanda. Laagste barometerstand 738,9 m.M. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 13 November: Zwakke tot matige, later wellicht toene mende zuid-westelijke tot zuidelijke wind; nevelig of half tot zwaar bewolkt; later toenemende bewolking; aanvankelijk weinig of geen regen; later toenemende kans op regen; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. Het gebied van lagen druk, dat Zaterdag met een diep minimum van onder 740 m.M. over Ierland lag, verplaatst zich geleidelijk naar het vasteland en breidt zich ook over Centraal-Europa uit. Terwijl het hoofd minimum naar het zuidoosten trok en gelei delijk opvulde, vormden zich nieuwe kernen over de Oostzee en over de oostelijke Alpen. In noord-Spanje verdwenen alle depressies en kwam een gebied van hoogen druk tot ontwikkeling. Hoewel de druk bij de Azoren steeg werd het gebied van hoogen druk van den oceaan zelfs naar het zuiden gedrongen door een diepe depressie ten zuidwesten. In de buurt van de depressie-kernen, d. w. z. in Frankrijk en Oostenrijk, viel veel regen Behalve in oost-Europa is de atmosfeer zeer koud. De Alpenstations melden zeer lage temperaturen. Over een groot deel van het vasteland en ook in Engeland heerscht mist. Het is te verwachten, dat de depressies uit centraal-Europa naar het noorden of noord westen zullen trekken en dat het oude de- pressiegebied versterking zal ontvangen door de drukdaling in het westen, zoodat het weer onbetrouwbaar zal blijven met later weer toenemende winden uit zuid tot zuidwest. blijven een troost zijn, dat waardeering naar je uitging, voor wat ;e was, voor wat je hebt gedaan en tot stand gebracht. Rust zacht, vriend Kostelijk. De heer Oldenborgh bracht grooten dank en hulde aan den afgestorvene voor de ma nier, waarop hij de zaken wist te behande len, zoodat er iets tot stand kon komen. In den korten tijd, waarmee hij met den heer Kostelijk had mogen samenwerken, had hij hem leeren waardeeren, ook door de manier, waarop hij voor de belangen der plattelands bewoners in het algemeen opkwam en de rondborstige wijze waarop hij steeds zijn meening uitte. De heer van Dam, secretaris van den Vr. Dem. Bond, sprekende namens het hoofdbe stuur, herdacht den heer Kostelijk als een eerlijk open karakter, met wien het prettig samenwerken was. Iemand, die door zijn ka- raktereignschappen ook de waardeering van zijn tegenstanders wist te verwerven. De heer Kostelijk was een persoon, wien de be langen van de gemeenschap zeer na aan het hart lagen, iemand, die in de eerste plaats niet zich zelf zocht. De familie zij tot troost, dat hij niet uit de herinnering zal verdwijnen van hen, die hem gekend hebben. De heer Geusebroek, sprekende namens den raad van toezicht, en als vriend, wees op den eenvoud en zakelijkheid, die den afge storvene kenmerkten. Men zegt aldus spr. dat de dood den mensch verrast en met jou is dat wel in sterke mate het geval ge weest. Straks hebben we woorden gehoord van den heer Brugman, die je als leerling in zijn klas heeft gehad. Samen zaten we op de schoolbanken en samen bouwden we wel eens de toekomst op. En daar kwam heele maal niet in voor, dat een van ons tweeën op drie-en-veertig-jarigen leetijd op den rand van het graf van den ander zou staan. Toen je gestorven was, scheen het of je nog met je gedachten bij de levenden was. Laat dat voor ons een aansporing zijn om je werk voort te zetten op de manier, waarop jij het gewoon waart te doen. Rust zacht Kostelijk. Ds. Bloemhoff herinnerde aan de vele woorden, die gesproken waren bij het graf van dit menschenkind, dat ons verlaten nad. Woorden van waardeering, die er van getuig den, dat deze mensch „mensch onder de men- schen'' geweest was, voor velen een vriend. Maar het meeste is hij toch geweest, daar waar hij nooit vergeten zal worden, n.I. 'n het gezin, dat hij als man en vader beeft moeten achterlaten. Veel woorden zijn hier door menschen ge sproken, maar op oogenblikken als deze voelt de mensch, dat het laatste woord niet aan den mensch mag zijn, maar evenals op de zen herfstdag de zon haar licht over bet landschap laat gaan er nog een ander licht schijnt achter het aardsche bestaan. Spr. wees op het welbesteede leven van dezen man. die heengegaan was, en 'de, dat de daden van den mensch in het gr°°^e boek der eeuwigheid worden opgeteekend Zich tot de familie richtende sprak Bij de hoop uit, dat deze in de verzekerdheid van den loop der Goddelijke dingen een steun punt in de toekomst zou vinden. De heer T. Kostelijk van Heiloo, brofder van den overledene, dankte bewogeB a"5"' die aanwezig waren voor de betoonde be langstelling. Langzaam stroomde het kerkhof ,eC,1£- Eenzaam, bedolven onder talrijke kransV„ waaronder van het gemeentebestuur, Heerhugowaard, den Vr. Dem. Boad> sturen van Excelsior en de Coöp Üoerenleer bank, lag een versch gedolven graf

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2