Bond van IJsclubs in NoordhoHand. Ajax wint met 4-0 van Feijenoord. ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 12 NOVEMBER 1934 Acht clubs direct toegetreden, vier voorwaardelijk. D.F.C. klopt H.D.V.S.; Haarlem komt dichterbij. P.E.C. geklopt door Tubantia. Vitesse's eerste zege. Alcmaria stelt teleur, maar ook haar concur renten verliezen. Fraaie prestatie van de Alkm. Boys, die H R.C. kloppenAlkmaar neemt een puntje uit Nieuwe Nitdorp mee. De secretaris bracht een keurig verslag Ajax' overwicht gloeide na de rust en SPORT EN WEDSTRIJDEN Schaatsensport. Zaterdagmiddag had in het café Central alhier de oprichtingsvergadering plaats van den bond van ijsclubs in Noordholland. Een comité, bestaande uit de heeren mr. Eecen, D. A. Klomp, Rijs, Oud en jhr. van Foreest, had reeds voorloopige besprekingen ge voerd, had contact verkregen met den heer v. Riesen, penningmeester van den bond van ijsclubs in Friesland, had deze vergadering belegd, de verschillende ijsclubs aangeschre ven, kortom, had alle voorbereidende maat regelen genomen en kon thans bovengenoem de vergadering uitschrijven. Mr. Eecen, die als president optrad, heette de afgevaardigden van een veertiental ijsver- een igingen welkom en sprak een speciaal woord van welkom tot den heer v. Riesen, die uit Heer en veen was overgekomen, om een uiteenzetting te geven over het wed strijdwezen op de korte baan. Over het doel van den te stichten bond weidde spr. niet uit. Slechts dit merkte hij op: de IJ.H.N. heeft zich eveneens ten doel gesteld, deze materie te regelen, iets, wat de commissie totaal on bekend was. Wel kreeg de commissie van den heer Cloeck telefonisch een mededeeling, om te trachten, nader tot elkaar te komen. De wijze echter, waarop de IJ.H.N. deze materie behandeld heeft, noemde spr. on sportief. Bovendien had de commissie zeker een uitnoodiging verwacht van het bestuur van den IJ.H.N., om op de buitengewone vergadering te komen, waar deze bond het kortebaan-vraagstuk zou bespreken. Intusschen had de heer Cloeck dt commis sie medegedeeld, dat de IJ.H.N. deze zaak wenschte te regelen. Een dervoornaamste regelen daarvoor was wel volgens spreker, dat de IJ.H.N. te veel leden verliest en daar om aan het tanen is. In de organisatie van kortebaanwedstrijden zag de IJ.H.N. een steun, om dien bond nog te redden. Spr. wees er vervolgens nog op, dat de contributie voor den nieuw te stichten bond 2 cent per lid bedraagt met een minimum van 2.en een maximum van ƒ15, terwijl de IJ.H.N. 5 pCt. van de bruto-ontvangsten vraagt van elke vereeniging en bovendien 2.50 per uit te schrijven wedstrijd. Daarna gaf mr. Eecen het woord aan den heer van Riesen. v. Riesen spreekt. De heer van Riesen bracht allereerst dank aan den heer Eecen voor diens voorbereiden de werkzaamheden en herinnerde voorts nog even aan wat er in Noordholland gebeurd is, zooals de voorzitter reeds had opgemerkt. De bond van ijsclubs in Friesland was al meer dan een jaar geleden van plan, om in Noordholland een dergelijken bond op te richten, maar tot nu toe was er nog geen en kel contact geweest. De provincie Friesland tracht dus geheel vrijstaand den nieuwen bond op te richten. In dezen zomer had spr. contact gezocht en verkregen met mr. Eecen en de materie met hem besproken. Spr. wees er op, dat de K.N.S.B. de langebaan-wedstrijden be- heerscht en dat de nieuwe bond de korte baanwedstrijden ter hand zal nemen. In Friesland kwam een provinciale organi satie het eerst tot stand, daarna volgde Gro ningen, nog later Drente en het vorige jaar Overijsel. De bedoeling is daarbij tevens ge weest, om een federatief verbond van deze firovinciale bonden te verkrijgen, wat ge likt is. Thans heeft Friesland 136 aangesloten ijs clubs met 25.000 leden, Groningen heeft 78 clubs, Drente 28 en Overijsel 16, zoodat er een 250 ijsclubs in de Noordelijke provinciën zich vereenigd hebben. Waarom werden die bonden opgericht? Wel, vroeger regelde elke club voor zich de wedstrijden, waardoor geknr j en onregelma tigheden niet konden uitbli Spr. noemde daar verschillende voorbeelucn van en her innerde aan het verdeelen van prijzen en aan het inschrijven op één dag op meerdere wedstrijden. Daar moest een einde aan ko men en zoo kwam men tot de oprichting van een bond van ijsclubs, een bond, die een re glement samenstelde, dat geregeld weer ver beterd werd, naarmate nieuwe misstanden ontdekt werden Spr. besprak daarna eenige bijzondere pun ten van het reglement en wees er op, dat de bond toezicht houdt op de naleving van het reglement. Naast den bond van ijsclubs heeft men in Friesland ook nog een Friesche ijsbond, die zich met het tourisme bezig houdt en een Elf-steden-tocht-organisatie. Deze drie licha men werken geheel zelfstandig en dat leek spr. uitstekend, omdat er veel werk te doen is. In Friesland is verder een kampioenswed strijd ingesteld, waarvoor een apart regle ment bestaat. Gaandeweg is het nu gekomen, dat de be langen van de rijders en de clubs gediend worden en spr. raadde tenslotte aan, om in het belang van de ijssport zich ook hier aan te sluiten, opdat de materie gemeenschappe lijk geregeld wordt. Spr. hoopte, dat West friesland het voorbeeld van Friesland zou volgen en verzekerde spr. het heele Noorden wacht er op. Mr. Eecen dankte den spreker voor diens uiteenzetting en gaf daarna gelegenheid tot het stellen van vragen. De discussies. De heer Teerink (Alkmaar) vroeg, of het de bedoeling was, om kortebaanwedstrij den te houden om geldprijzen, of ook om medailles. De voorzitter antwoordde, dat men zich alleen met beroepsrijden zou bezig hou den. Anders zou men in conflict komen met den K.N.S.B. De heer v. Riesen merkte nog op, dat naast de geldprijzen ook medailles disponi bel kunnen worden gesteld. De heer Teerink merkte verder op, dat de IJ.H.N. zich nooit bemoeid had met de kortebaanwedstrijden, omdat de K.N.S B dit verzocht had. Maar steeds bleek en dat werd met de jaren meer en meer het geval dat het moeilijk was, om den drang uit de ijsclubs, om kortebaanwedstrijden te organi- seeren, te weerstaan. Maar de IJ.H.N. kon nimmer rekenen op de medewerking van den K.N.S.B. En nu? Nu komt er van een anderen kant 'n poging, om 'n nieuwen bond op te richten, zulks met medeweten van den K.N.S.B. en onder leiding van den vice-president van den K.N.S.B. Hier probeert men dus iets, wat de IJ.H.N. vroeger niet deed, om den K.N.S.B. terwille te zijn. Tenslotte herinnerde spr. aan het besluit, dat de IJ.H.N. Zondag j.1. genomen had. De voorzitter vond het jammer, dat er geen bestuurslid van de IJ.H.N. aanwezig was op deze vergadering. De heer v. Riesen merkte op, dat er in Friesland twee jaar geleden al een plan was, om zoodra de afsluitdijk gereed zou zijn vasten voet in Noordholland te krijgen. De K.N.S.B. is daarbij steeds buiten de zaak gebleven. Spr. was hier gekomen op verzoek van mr. Eecen, en vanuit Friesland is nim mer aan den K.N.S.B. iets gevraagd in deze. De heer Teerink wees er nog op, dat hij persoonlijk sprak en dat hij het gevoel had, dat er iets bijzonders gebeurd is. Den voorzitter was het bekend, dat de IJ.H.N. met groote moeilijkheden te kam pen heeft, maar deze moet zijn doel niet los laten. Spr. wees op binnenvaarten, die niet worden stuk gevaren door de schepen. En zeide spr. zeer vele vereenigingen schei den zich van den IJ.H.N. af. Thans zoekt de IJ.H.N. allerlei wegen, om zijn bestaansrecht te rechtvaardigen. Maar als de IJ.H.N. zich gaat toeleggen op het wedstrijdwezen, is dat niet in orde. Reeds is er veel strijd geweest tusschen den K.N S.B en den IJ.H.N. en toen is er een compromis tot stand gekomen, waarbij de IJ.H.N. wed strijden mag houden om wisselbekers. Maar er is toen tevens een overeenkomst aangegaan en spr. meende, dat daarom de statuten van den IJ.H.N. niet gewijzigd kun nen worden. Spr. durfde beweren, dat er tusschen den IJ.H.N. en den K.N.S.B. nimmer gesproken is over kortebaanwedstrijden (de heer Tee rink ontkende déze bewering), althans, spr. wist daar niets van. Volgens hem zou de IJ.H.N. zich nooit over kortebaanwedstrijden hebben uitgelaten. Toen is dezen zomer de heer v. Riesen bij spr. gekomen en aangezien de K.N.S.B. zich niet bemoeit met kortebaanwedstrijden, deed spr. het. Maar de K.N.S.B. is er mee op de hoogte gesteld. Spr. wees op een uitlating van den heer Teerink, dat ae commissie „achter den rug om" gewerkt zou hebben. Dat ontkende spr. Juist de IJ H.N. heeft getracht, de commissie achter den rug om te benadeelen. In de vo rige vergadering van den IJ.FEN. is de heer Cloeck te velde getrokken tegen de korte baanwedstrijden De heer Teerink: Omdat de heer Cloeck eerst tegen kortebaanwedstrijden was; hij is echter jarenlang tegengehouden door het pre sidium van den K.N.S.B. En dat is juist de oorzaak van de wrijving. Nu een vice-voor- zitter van den K.N.S.B. het wel doen mag, nu is de heer Cloeck vanzelfsprekend omge draaid. De heer Klomp begon met er op te wij zen, dat de heeren Rijs en Oud en hij geen bestuursleden van den K.N.S.B. zijn Zij wer den uitgenoodigd door den heer Eecen, om in het voorloopige comité zitting te nemen en spr. was daar dadelijk voor geweest, omdat men niet al te scherp moet staan op het ver schil tusschen amateurs en professionals. De soort torpedo-politiek van den IJ.H.N. noemde spr. onsportief. Toen de IJ.H.N. in het bezit kwam van den oproep van de com missie, om deze vergadering te beleggen, heeft die bond niet contact gezocht met de commissie, maar het betreffende punt nog gauw op de agenda geplaatst. Toen is de commissie naar den heer Cloeck gegaan en deze zeide: de IJ.H.N., dat ben ik. Maar de heer Cloeck had hier moeten zijn en wij had den op hun vergadering moeten kunnen zijn. Daar hadden wij de degens kunnen kruisen. Als wij van overtuiging veranderen, aldus spr., worden wij stil en laten anderen het woord. Spr. herinnerde in dit verband op wat de heer Cloeck in de vorige vergadering van den IJ.H.N. had gezegd. Zulke men schep kunnen wij niet au serieux nemen. Wij hebben hier echter te maken met den IJ.H.N. en spr. protesteerde er tegen, dat de IJ.H.N. niet heeft gehandeld, zooals hij dat sportief moest doen. Hoe minder bonden, hoe liever, en spr. had beide lichamen graag bij elkaar gebracht willen zien. Maar de heer v Riesen zeide, dat ieder op zijn eigen terrein moest blijven' De IJ.H.N. met 96 afd. en 14.500 leden heeft zich niet gehouden aan zijn plicht om het ijstoerisme te bevorderen. Ons protest gaat dan ook tegen het bestuur van den IJ. H.N., waarvan de heer Stikkel al lan* korte baanwedstrijden wilde, maar de heer Cloeck niet. Daarom kreeg spr. den indruk, dat de heer Cloeck zijn zwaai had genomen, om straks een baantje te krijgen. Spr. had graag gewild, dat een compromis mogelijk ware geweest, maar een bondge nootschap met den IJ.H.N. is niet mogelijk. Dat de IJ.H.N. in moeilijkheden verkeert, is jammer. Maar als de IJ.H.N. doet, wat de Zuidhollandsche doet, dan krijgt hij zijn le den wel weer terug. Wij werken hier openlijk, dat had de IJ. H.N. ook moeten doen. De heer Eriks (Petten) kon zich inden ken, dat de heer Cloeck t.o.v. den IJ.H.N. een verkeerde houding aannam. Maar spr. zou het jammer vinden, als hier twee bonden kwamen, die tegen elkaar ingingen. Zou het niet mogelijk zijn, dat deze nieuwe vereeni ging bij den IJ.H.N. komt? Spr. wees er verder nog op, dat in Fries land de goede rijders de wedstrijden verdee len en op enkele uitzonderingen na, niet te gen elkaar uitkomen. Hij kon zich niet inden ken, dat er geen contact' te krijgen was met den IJ.H.N. en meende, dat de IJ.H.N. staat of valt met de oprichting van een nieuwen bond. De voorzitter voelde veel voor den IJ.H.N., die zich echter niet op een terrein mag bewegen, waarop hij niet komen mag. Bovendien had de heer v. Riesen al gezegd, dat het niet mogelijk was, toerisme en wed strijdwezen in één bond te vereenigen. De afgevaardigde van Zaandam meen de, dat bonden, die hun taak verwaarloozen, maar moeten verdwijnen. De IJ.H.N. heeftin de Zaanstreek nooit iets anders gedaan dan contributie innen. Die bond moet zich niet bemoeien met iets, waarmee hij niets t» ma ken heeft. Zaandam had met den IJ.H.N. niets "te maken. De heer Boot (Purmerend) zeide, dat hij ofschoon hoofdbestuurslid van den IJ. H.N. het niet eens was met het gedrag van het bestuur van den IJ .H.N. Spr. was voor een nieuwen bond, die de kortebaan wedstrijden -organiseert en meende, dat de IJ.H.N. zich alleen op 't ijstoerisme moet toe leggen. Echter gaf spr. den afgev. van Zaan dam ten antwoord dat de IJ.H.N. heusch wel veel gedaan heeft voor toerisme, ook in de Zaanstreek, maar dat er meer gedaan kon en moest worden. De heer v. R i e s e n deelde nog mede, dat de bond van ijsclubs in Friesland nimmer in contact is geweest met den IJ.H.N. De voorzitter deelde vervolgens me de, dat de Amsterdamsche IJsclub geschre ven had, toe te treden tot den nieuwen bond. De bond opgericht. Vervolgens werd besloten, den nieuwen bond op te richten. Als lid gaven zich op Bergen, Purmerend, de Rijp, Heiloo, Zaan dam, Oudkarspel, Amsterdam en de Beemster en onder voorbehoud gaven zich op Hoorn, Warmenhuizen, terwijl Schagen, Helder en Enkhuizen de vraag eerst in de ledenverga deringen wilden voorleggen. De bond werd dus opgericht met voor- loopig acht ijsclubs. De ontworpen statuten en het huishoude lijk reglement werden vervolgens met enkele zeer kleine wijzigingen vastgesteld en aange- nomen, terwijl de koninklijke goedkeuring op de statuten zal worden aangevraagd. Tot bestuursleden werden daarna gekozen de heeren mr. Eecen, jhr. van Foreest, Oud, Rijs en v. Reenen, die deze benoeming aan vaardden. (De heer Klomp accepteerde, on danks grooten aandrang, geen bestuurs functie). Besloten werd het werkplan en het wed strijdreglement in een volgende vergadering te regelen. Rondvraag. De afgevaardigde van d e R ij p vroeg, hoe de kwestie met den IJ.H.N. nu opgelost moest worden. De voorzitter antwoordde, dat rij ders, die uitkomen op banen, die niet aange sloten zijn bij den nieuwen bond, gediskwali ficeerd zullen worden, ook in Friesland. Wel licht zullen de eerste jaren eenige moeilijkhe den ontstaan, maar de nieuwe bond zal het uiteindelijk winnen. De heer v. Riesen merkte nog op, dat Friesland slechts bonden van ijsclubs erkent en geen andere bonden. De heer Klomp uitte den wensch, dat het den nieuwen bond goed mocht gaan. Daarna dankte de heer E e c e n de vergade ring voor dte aangename besprekingen en bracht hulde aan het scheidende lid der com missie, den heer Klomp, voor diens medewer king. Ook den heer v. Riesen bracht hij dank. Nadat de heer v. Riesen nog den wensch had uitgesproken, dat het den nieuwen bond goed mocht gaan, sloot de voorzitter de vergadering. Een brief. Het bestuur van den IJ.H.N. verzoekt ons opname van het volgende schrijven, dat het §ericht had tot het comité, dat een nieuwen ond wilde oprichten en welk schrijven niet werd voorgelezen tijdens de Zaterdagmid dag gehouden vergadering: Aan de voorloopige commissie tot stich ting van een Bond van IJsclubs in Noordholland. Mijne Heeren, Het bestuur van den IJ.H.N., 'n organisa tie van 96 aangesloten vereenigingen, bericht u, dat in hare ledenvergadering van Zondag 4 November 1934 met op een na algemeene stemmen is aangenomen een statutenwijzi ging, waardoor het den IJ.H.N. mogelijk zal worden gemaakt, bij goedkeuring, zich te belasten met de regeling van wedstrijden op de kortebaan. Waar uw comité zich op hetzelfde stand punt plaatst en ook meer eenheid wil bren gen in het wedstrijdwezen, daar meenen wij, en deze gedachte is ook op de vergadering tot uiting gekomen, dat samenwerking van uw commissie en ons bestuur zeer wel mogelijk is, temeer daar het in de bedoeling van den IJ.H.N.. ligt, om voor het wedstrijdwezen een aparte commissie in het leven te roepen. Wij geven de voorloopige commissie in overweging hare plannen op te schorten en eerst te zien of door samenwerking het doel niet evengoed bereikt' zal kunnen worden. Hoogachtend, HET BESTUUR VAN DEN IJ.H.N. uit over de verrichtingen in den vorigen winter. Door de oprichting van een zwem inrichting kon men ook een zomerverslag uitbrengen. Hierin werd de openingsdag ge memoreerd. Het ledental bedroeg thans 408 tegenover 380 in het vorige jaar. De droge training is weer begonnen. Door de welwil lende medewerking der gemeente kon de vereeniging weer beschikken over het gym nastieklokaal. Voor de afdeeling IJsclub bedroegen de ontvangsten 1664.62, uitgaven 1710.48, nadeelig saldo 45.81. Voor de zweminrichting was opgenomen 2000. De totale ontvangsten met inbegrip van de 2000 bedragen 2586.24, uitgaven 2463.50, saldo 22.74. Het aantal abonné's was 287. Afgegeven waren 430 dagkaarten. Aftredend waren de bestuursleden mr. Eecen, O. Bakker en P. Wijn. De heer Bakker wenschte niet meer voor verkiezing in aanmerking te komen. Mr. Eecen zeide dat de heer Bakker al eens meer heeft willen bedanken. Spr. dankte voor het vele werk en stelde voor den heer O. Bakker te benoemen tot eere-lid, wat on der applaus werd aanvaard. De heer Bakker stelde dit op hoogen prijs. Spr. zeide dat in „Volharding" volharding is en hoopte dat men op dezen weg zal doorgaan. Herkozen werden de heeren mr. Eecen en P. Wijn. In de vacature Bakker werd gekozen de heer J. Eecen. Als lid der kascommissie werd benoemd de heer P. Nap. Als commissarissen werden benoemd de heeren H. Kalf, L. de Wit, J. van Hout, P. Kroon, K. Dekker en A. de Boer. Als hoofdcommissarissen werden herko zen de heeren J. Kos en C. Vis. Mededeelingen bestuur. Aangevraagd is het kampioenschap hard rijden Nederland. Verder zijn aangevraagd de proef wedstrij den en (of) de eindwedstrijden dezer wed strijden. Als afgevaardigden naar de vergadering te Dordrecht werden benoemd de heeren van Loo en A. Timmerman. Mr. Eecen deelde mede dat binnenkort een vergadering wordt gehouden in Alk maar, om te komen tot oprichting van een bond van ijsclubs in Noordholland, die tot doel zal hebben de wedstrijden om geldprij zen op de korte baan te rijden. Deze bond omvat op 't oogenblik de pro vincies Friesland, Groningen en Drente Een der bestuursleden heeft met mr. Eecen een bespreking gehad en heeft dezen ver zocht te trachten ook in Noordholland een dergelijken bond op te richten. Mr. Eecen zette deze zaak voor de vergadering uiteen. De ijsbond Noordhollandsch noorderkwar tier had echter van deze zaak iets vernomen en had nu ook op haar agenda geplaatst het houden van kortehaan wedstrijden. Het is echter niet het plan om deze zaak aan Noordhollandsch Noorderkwartier over te doen. De nieuwe bond vraagt een contributie van 2 cent per lid, met een maximum van 15. Het bestuur stelde voor lid van deze vereeniging te worden. De heer van Hout vroeg wat voor nut het heeft. Wij mogen toch niet om geldprijzen laten rijden. Mr. Eecen antwoordde, dat dit op de korte baan juist wel mag. De heer A. Kooy was bang dat het geen voordeel op zal leveren. Er worden heel hooge geldprijzen beschikbaar gesteld. De voorzitter zeide, dat het de bedoeling is dit te regelen, zoodat het niet een tegen elkaar opbieden wordt. Enkele bestuursleden zouden de vergadering bezoeken. Het bestuur stelde voor om de zwem inrichting op nader te bepalen uren gratis op>en te stellen voor on- en minvermogenden en tevens een regeling te maken voor school kinderen in overleg met het hoofd der school. Aldus besloten. Reglementsherziening. Het bestuur vroeg machtiging om een commissie te benoemen teneinde een geheel nieuw reglement en statuten samen te stel len. Hiervoor werd het dagelijks bestuur be noemd. Bij de rondvraag werd er op gewezen dat men in de zweminrichting kon komen. Vooral met het oog op de jeugd zal getracht worden hier afdoende maatregelen tegen te nemen. Op de vraag naar verlichting der baan bleek dat de kosten te hoog zijn en dat er ook geen animo bestond om des avonds nog te rijden. Aan den naar voren gebrachten wensch om de loonen van 25 cent per uur weer op 30 cent te brengen, bleek reeds te zijn vol daan. Gevraagd werd nog of de mogelijkheid niet bestaat om koppelwedstrijden te organi- seeren. Algemeen voelde men er veel voor, maar eerst dient te worden afgewacht of men niet in botsing komt met de reglemen ten der K. N. S. B. Het blijkt dat dit punt ook reeds in behan deling komt bij de K. N. S. B. Daarna sluiting. Voetbal. De IJsclub „Volharding" te Oudkarspel hield Vrijdagavond een ledepvergadering ten huize van den heer Vis. De opkomst der leden was als gewoonlijk weer zeer slecht. De voorzitter, mr. Eecen, hoopte dat deze vergadering er toe zal bijdragen, dat als wij dezen winter op de schaats komen, er een opgewekt vereenigingsleven zal zijn. EERSTE KLASSERS. De resultaten van dezen voet balzondag zijn zoo geweest, dat in vrijwel alle afdeelingen de spanning aan den kop is toege nomen. Wel staat Feijenoord in afdeeling I nog fraai bovenaan, maar baar voorsprong is thans gereduceerd tot drie punten. In afdeeling I hebben D. F. C. en IH. D. V. S. samen de leiding, maar Haarlem en Z. F. C. staan gereed, om die plaatsen in te nemen bij de eerste misstap van de leiders. In het Oosten blijft Go ahead nummer één, maar Heracles is slechts één punt achter, in het Zuiden houden P. S. V. en N. A. C. den onder- lingen strijd hardnekkig vol en in het Noorden volgen Velo- citas, G. V. A. V. en Be Quick elkaar op den voet. Ajax win* den grooten strijd. Ver boven alles uit stónd de wedstrijd Ajax—Feijenoord. Men weet, hoe de situatie was: Feijenoord had tot gisteren haar maximum aantal punten, terwijl Aja* er reeds 5 kwijt was Zoo kwam dus gisteren feitelijk Ajax laatste kans en daarvan heeft ze gebruik gemaakt. Een geheel uitverkocht huis heeft een technisch hoogstaanden wedstrijd kun nen zien tusschen twee get.avndO pioe- gen, die elkaar langen tijd niets toe gaven. Feijenoord begon enthousiast, maar al spoedig bleek, dat de voorhoede het zwakste deel van het team was en geen goede schutters bezat. Deze voorhoede kon het de Ajax-defen- sie dan ook niet heel lastig maken en toen dat in het eerste half uur meer en meer bleek, kon de Ajax-middenlinie zich ook aan haar aanvallenden taak wijden. Het duurd* echter ruim een üa'f uur, voordat Ajax in haar gewone spel kwam en toen viel ze heftig aan, maar het gelukte de Feijenoord-verdediging tot de rust stand te houden, zij het met veel moeite. Doch reeds was gebleken, dat de Rotterdamsche backs met eenige?! drang haar zekerheid verloren. na een kwartier kwam, geheel onver wacht, het eerste doelpunt. Wel probeer de Feijenoord zich te herstellen maar dat lukte niet en al gauw kwam het tweede doelpunt (20) en toen was de Rotterdamsche club geslagen. Dat Ajax nog twee doelpunten maakte is een bij komstige zaak. Hoofdzaak was, dat Ajax won en de spanning dus teruggekeerd is. D. H. C. staat met 1 punt achterstand op Ajax op de derde plaats, dank zij een fraaie 5—0 zege op A. D. O., dat bij haar op bezoek was. De Haagsche verdediging was zeer zwak en reeds na 10 minuten stond het 20 voor D H C De thuisclub bleef sterker en even voor de rust scoorde ze nog twee keer, zoodat de rust kwam met 4—0 In de tweede helft bleek de A D O.-defensie er beter in te zijn en steeds kon ze reddend optreden Slechts een doelpunt kon D. H. C. in deze periode nog maken. V. S. V. deed een kleine misstap, want het kon thuis niet verder komen dan een puntenverdeeling met Xerxes. Hoewel Xerxes in de eerste helft niet slechter speelde dan V. S. V., kon deze de leiding nemen, omdat haar voorhoede iets ge vaarlijker was. Na de rust was Xerxes veel sterker, Lagendaal miste twee kan sen, doch de derde benutte hijbijna. Echter de keeper redde. Even later kwam toch de gelijkmaker, direct daar op hernam V. S V. de leidirig, doch even voor tijd kreeg Xerxes een strafschop te nemen en dus kwam het einde met 22. H. F. C. had bezoek vah V U. C. en was vrijwel vanaf het begin sterker. Door zwak schieten bleven doelpunten echter lang uit, maar in de laatste 5 mi nuten voor de rust scoorde H F C twee keer. Na de rust was H F. C. veel ster ker en tenslotte werd V. U C geslagen met 60 En H. F. C. klom heel hoog op de ranglijst. Ook Overmaas deed goed werk, want het klopte het bezoekende R C. H. :a+jt 41. Voor de rust ging het spel gelijk op en de rust kwam dan ook met 1—1 t;i de tweede helft bleek Overmaas veel sterker en weldra nam het de leiding, om die spoedig tot 31 te vergrooten. Toen was het langen tijd gedaan met Overmaas productiviteit, doch even voor tijd kwam nog een vierde doelpunt. Niet minder dan 5 clubs zijn thans onmiddellijk bij de onderste plaats be trokken en elke week kan er groote ver andering ia den stand komen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9