dan %rordt hel Koog lijd aan Koffie Hag Ie denken. 1Buitenland f CRiwwdattd E Voor de Huisvrouw. GROOTE BRAND TE BORDEAUX. KONINKLIJKE ECHTSCHEIDING. ALKMAARSCHE COURANT van VRIJDAG 16 NOVEMBER 1934 DE FISCUS GEFOPT. Radio-komedie. EEN GROENE DAHLIA GEKWEEKT. dal de zenuwen U parten spelen, wanneer hart kloppingen en verhoogde bloeddruk reden lol be zorgdheid geven, wan neer onrustige nachten Uw gezondheid onder mijnen, en het klimmen cler jaren meer zorg voor Uw welzijn eischt, Oe echte Koffie Hag vrjjwaart U van de op- zweepende werking der coffeTne, omdat ze ge garandeerd coffeïnevrij is. Koffie Hag spaart hart en zei&wen, maar laaf U hei kostelijk genot van echte, fijne koffie, zonder dal Uw nachtrust gevaar loopt. Daarom van'nu af: LOONSVERLAGING SPOORWEG PERSONEEL. De houding van St. Raphaël. DE WILDE-AUTOBUSSEN- KWESTIE. Hervatting van de reizigers diensten. JACHTSCHOTELS. BRAND TE WOUBRUGGE. HET PROCES-MATUSCHKA. Het getuigenverhoor in het proces-Ma- tuschka heeft gisteren het onomstootelijk be wijs geleverd, dat Matuschka in den nacht van den aanslag zich overal heeft uitgegeven voor een zwaar gewond reiziger uit den on- gelukstrein en daarvoor scnadeverzoeking geëischt heeft. Matuschka heeft in den nacht van het ongeluk tegenover verscheidene per sonen verklaard, dat hij in een der veronge lukte wagens juist op het moment van aen ramp bij het portier had gestaan en slechts aan deze omstandigheid zijn leven te danken had. Toen is Matuschka echter nog niet ge arresteerd. Een journalist maakte in de vroege morgenuren op de plaats des onhei's een opname van twee door' ieder bewonderde mannen, die z.g. ongedeerd uit den ramp te voorschijn waren gekomen. Een ambtenaar van politie, wien deze personen onmiddellijk verdacht voorkwamen, liet deze opnamen later in beslag nemen. Er bleek, dat een van deze personen Matuschka was. Tegenover de olitie verklaarde Matuschka des nachts, dat ij fabrieksdirecteur was en vertelde daarbij fantastische dingen. Zoo zeide hij, dat het voor hem een buitengewoon genot was ge weest in den spoorwagen in de diepte te stor ten. Hij zou dat graag nog eens meemaken, wanneer hij ongedeerd zou blijven. De aan slag zou door communisten zijn gepleegd, die vermoedelijk over de nabijzijnde grens naar Tsjecho-Slowakije zouden zijn gevlucht Hij verzocht verder de politie zijn vrouw telegrafisch er van in kennis te stellen, dat hij bij het ongeluk ongedeerd was gebleven. Uit alle getuigenverklaringen blijkt, hoe ge- rafinneerd Matuschka er in geslaagd was met volkomen gemoedsrust de verwoesting te aanschouwen en den schijn te wekken alsof hij persoonlijk tot de verongelukten behoor de. In de haven van Bordeaux is gisteren een loods, waarin benzinevaten lagen opgesla gen, geheel afgebrand. De schade wordt op 700.000 frs. geschat. De brandweer slaagde erin te voorkomen, dat de vlammen naar de belendende loods oversloegen. INSTORTING IN EEN MIJN. 3 dooden. In een schacht van de Gardanne-mijnen in het departement Gard zijn door een in storting verscheidene mijnwerkers bedolven. Naar verluidt, hebben drie of vier mijnwer kers den dood gevonden. De slachtoffers zijn Tsjechen en Polen. Prins Erik van Denemarken een neef van den koning die in 1024 afstand deed van zijn koninklijke rechten in verband met zijn morganatisch huwelijk, met de Canadee- sche Lois Booth uit Ottawa, heeft den koning van Denemarken toestemming verzocht om te bewilligen 'n ZIln echtscheiding. Het verzoek wordt door zijn ectygenoote gesteund. SPAANSCHE MINISTERS TREDEN AF. De geruchten over een te verwachten regeeringscrisis in Spanje namen Donder dag dergelijken vasten vorm aan, dat met vrij groote stelligheid het aftreden wordi verwacht van de ministers van buitenland- sche zaken, Samper, en van oorlog, Hidalgo Deze ministers wordt verweten het uitbre ken van de revolutie en ook de voorbereiding der revolutie te hebben mogelijk gemaakt. De Cortes hebben met 161 tegen 13 stem men een voorstel van de Katholieke Volks actie aangenomen, waarbij geëischt wordt, dat degenen van wie bewezen kan worden dat zij betrokken zijn geweest bij de jongste gebeurtenissen buiten de wet zullen worden verklaard. ITALIË TELT RUIM 900.000 WERKLOOZEN. Aantal sinds verleden iaar met 57.754 verminderd. Het aantal werkloozen in Italië bedroeg- op 30 September 905.114, of 57.754 minder dan op den overeenkomstigen datum van het vorige jaar. DE TAIFOEN OP DE PHILIPPIJNEN. Een uitlooper van de taifoen, die Woens dag een deel der Philippijnen heeft geteis terd, heeft ook de stad Manilla schade be rokkend. Het spoorweg- en scheepvaartver keer is tijdelijk verbroken. De huizen der in boorlingen in de Zuidelijke provincies zijn grootendeels verwoest. In Talloban worden 29 visschers vermist. De kuststoomschip „Dos Hermanos" is in de nabijheid van Legaspi gestrand; het Deensche stoomschip s,Noramaersk" bevindt zich in de Albay-golf in nood. De gouverneur heeft bevel gegeven tot om vangrijke hulpmaatregelen. DE ONTVOERING VAN JUNE ROBLES. Gisteren heeft een federaal gerechtshof te Phoenix Am.) afwijzend beschikt op het ver zoek van de advocaten van Oscar H. Robin- son de borgstelling voor zijn vrijlating te verminderen van 100.000 tot 25.000 dollar De man heeft vroeger een dansgelegenheid geëxploiteerd te Tucson. Zijn handschrift __omt overeen met dat van dengene, die June Robles heeft ontvoerd. Op 22 November zal de man terecht moeten staan. „ACHTER DE SCHERMEN". Voorbereidingen van het huwelijk van Prins George. Wanneer prinses Marina uit Parijs naar Londen terugkeert a.s. Woensdag, voor haar huwelijk met den hertog van Kent op 29 November, kan datgene wat haar in de dan komende week te doen staat, samengevat worden in één woord: repetities. Er zullen repetities plaats hebben voor de bruidsmeisjes bij de modfètes en repetities voor de volgorde van den stoet met gesloten deuren in de Abdij van Westminster. lederen <Jpg tot op den dag voor de brui- de ceremon'ën beginnen en li l opvolgen met de accuratesse titie JSSahhffii ee" a°dere De bruidsmeisjes zullen de groote repetitie „en costume houden. De hertog van Kent zal deze bijwonen daar hij mogelijk op den dag zelf niet voldoende oogen zal hebben om ten volle van het schouwspel te genieten. Prinses Marina zal, evenals alle moderne bruidjes, de repetitie zelf leiden. De dienst in teerd stminster is reeds gerepe- Rijtuigen van de koninklijke stallen, die de statiekarossen moeten voorstellen, zullen eerstdaags heel vroeg in den morgen den weg van den stoet rijden. Prinses Marina komt Woensdag in Londen. ^ar'na za' voor haar huwelijk Woensdag a.s. te Londen aankomen. Per specialen trein zal zij in gezelschap van haar ouders, Prins en Prinses Nicolaas van Grie kenland van Dover naar Victoria Station reizen, waar zij ontvangen zal worden door den Koning en de Koningin, haar bruidegom den Hertog van Kent, den Prins van Wales en de andere leden der koninklijke familie. De tocht naar Buckingham Palace zal niet per rijtuig doch in auto's worden gemaakt maar ten einde het publiek in de gelegenheid te stellen de prinses te verwelkomen, zal men in langzaam tempo rijden. 34 JAPANSCHE VISSCHERS VERMIST. Slechts 34 visschers, tezamen in vier boo ten uitgevaren, werden thans nog vermist van de 1400, die gegrepen werden in den geweldigen storm buiten Kankyenande te Korea Vrijdag j.1. De overigen werden gered of slaagden er in op eigen kracht huiswaarts te keeren. De belastingautoriteiten van Queens- land (Australië) hebben zich bij haar overdreven ijver leelijk vergal loppeerd. Kortgeleden zond het radiostation Bris- bane een concert uit, waarin o.m. op trad de Engelsche bariton Stuart Ro- bertson. De belastingautoriteiten deden den zanger een schrijven toekomen, waarin zij er hem opmerkzaam op maakten, dat hij inkomstenbelasting moest betalen over hetgeen hij in Australië verdiende. Zij verzochten hem tevens, op het bu reau te komen en vermeldden de straf fen, die hem bedreigden, wanneer hij niet aan de wet zou voldoen. Maar Stuart Robertson verscheen niet. Hij was trouwens nog nooit in Brisbane geweest. Het radiostation had door hem gezongen gramofoonplaten uitgezon den. Op de Tuinbouwkundige Tentoonstel ling te Toronto (Am.) is groot opzien gewekt door een groene dahlia, die ge kweekt is door een zekeren Worrington uit Ontario. De bloem zelf is even groen als de steel en de bladeren. Sommige deskundigen verklaarden, dat zij deze groene dahlia beschouwden als een verschijnsel, dat puur «toeval moet worden genoemd. Warrington zelf echter vertrouwt, dat hij het volgend -jaar er opnieuw in zal slagen, groene dahlia's te kweeken en dat het zaad van de thans geëxposeerde bloem bloemen van dezelfte kleur zal voortbrengen. MEISJE OVER APPELSCHIL UITGEGLEDEN. Met een hersenschudding opge nomen. Tijdens de pauze van de lesuren op de Bijzondere Meisjesschool te Sevenum in Limburg is het 12-jarig meisje van de fami lie Raedts op de speelplaats over een appelschil uitgegleden. Het kind kwam een ernstige hersenschudding. Op advies van een behandelend genees heer is het meisje niet naar een ziekenhuis overgebracht. Haar toestand is zeer zorgwekkend. PROEFNEMING MET EEN GEWEER. In zijn hand geschoten. Toen gistermiddag een arbeider van de Ontginning te Bergen (L.) bezig was met het proefnemen met een nieuwe revolver, ging plotseling het vuurwapen af. De kogel drong den werkman in de hand. De arbeider is naar het ziekenhuis te Gen nep vervoerd. EEN SMOKKELSCHIP TE AMSTERDAM. 't Zal ongeveer een viertal maanden ge leden zijn, dat op de Zeeuwsche stroomen werd gesignaleerd de motorschoener „Wil- ly" thuisbehoorende te Groningen. De houding van dat scheepje gaf aanleiding te vermoeden, dat het de lading niet langs den normalen weg wenschte te lossen. Toen men aan boord ook opmerkte, dat de douane en de politie aandacht schonken, verdween de „Willy" het zeegat uit. Er werd toen geconstateerd, dat buiten de 3 mijls grens lading werd overgegeven aan een tweede vaartuig, dat naar gebleken is, een oud jacht van den Duitschen Keizer moet ge weest zijn. Dit laatste vaartuig is met groote snel heid zonder dat het achterhaald kon wor den, verdwenen in de richting van de Bel gische kust. Men heeft later kunnen consta- teeren, dat de lading die werd overgenomen, bestond uit kisten Spiritus van 95 pet., een lading dus van hooge waarde en waaraan smokkelaars groote sommen kunnen verdie nen. De '„Willy" is toen met het overgebleven gedeelte van de lading naar onbestemde plaats vertrokken. Later is gebleken, dat het via Kaap Skagen naar Danzig is geva ren om daar te trachten de spiritus aan land te brengen. Het scheepje heeft ook hier echter de vlucht moeten nemen. Op de Oost zee rondzwervende is de motor defect ge raakt, waardoor het hulpeloos was. Met een klein zeil aan den korten mast wist de „Wil ly" de Poolsche havenstad Gdynia te 'berei ken. Men had intusschen de voorzichtigheid betracht door de kosten spiritus over boord te gooien. In deze haven is gerepareerd, maar toen het op betalen aankwam, had de gezag- voerder geen geld. Pogingen door hem aan gewend om dat te krijgen van zijn opdracht gever, een Duitscher, hadden geen resul taat. Deze heeft wel de opbrengst van de smokkelwaar ontvangen, maar meende dat hij overigens met het schip niets had te ma ken. Ook de kapitein van de „Willy" heeft tot op dit oogenblik nooit een cent ont vangen. Na drie maanden in Odynia te hebben ge legen is net tenslotte toch gelukt vrij te ko men. Er werd een lading hout ingenomen en daarmede werd de reis naar het vaderland aanvaard. Deze week is de „Willy" via het IJselmeer naar Amsterdam gekomen. Onmiddellijk is door de politie beslag gelegd op het scheep je. Ook de douanen hebben een onderzoek ingesteld en deze patsten hebben bevolen, de „Willy" naar Rotterdam te brengen, waar een einde zal gemaakt worden aan dit smökkel- schiu, dat ook reeds eender zich met smokke len heeft bezig gehouden. Een einde, omdat de bemanning, bestaande uit Hollanders en Duitschers, vermoedelijk beslag zal leggen op het schip, daar de ge zagvoerder geen geld heeft de gages te 'be talen. Tegen den gezagvoerder zelf, is proces verbaal opgemaakt wegens smokkelen, waar voor hij vermoedelijk met de gevangenis zal moeten kennis maken. DE VALSCHE MUNTERS. Hoe zij werden ontdekt. Omtrent de aanhouding van het tweetal jongelui, dat zich bezig hield met valsche- munterij kan de Msb. nog het volgende mee- deelen. De fotohandelaar P. L. Kurvers in de Weimarstraat 142 te Den Haag had in den laatsten tijd valsche guldens in zijn rolfilm- automaat aangetroffen. Hij stelde de politie hiervan in kennis, die hem aanraadde 's avonds eens een oogje in het zeil te houden. Zondagavond wachtte de heer K. tevergeefs; geen enkele klant voor zijn automaat kwam opdagen, wat niet te verwonderen viel, want het was slecht weer en bovendien wordt er in den winter weinig gefotografeerd. Ook Maandag had hij met zijn controle geen succes. Maar Dinsdagavond kwam er een jongmensch opdagen, die een gulden in de automaat liet vallen en juist van plan was een rolfilm en 35 cent het wissel geld op te némen, toen de heer K. naar buiten kwam en hem vroeg een oogenblik te wachten. Op de vraag „waarom'r antwoordde de heer K., dat hij vermoedde, dat het geldstuk dat in de automaat was gestopt, valsch was. De jongen zette het nu op een loopen, ach tervolgd door den heer K. Op het geroep: „Hou den dief namen ook voorbijgangers aan de achtervolging deel. In de Fultonstraat werd de jongen ge grepen. Eerst koos het publiek nog partij voor den jengen, maar toen de heer K. voorstelde, dat men in een nabijgelegen huis zou wachten, totdat de politie kwam, werd hierop inge gaan. Toen de politie kwam, werd de jongen mee genomen naar het bureau. Het bleek te zijn de 18-jarige R. Hij had nog eenige valsche guldens bij zich. Bij hem thuis werd een onderzoek inge steld en daar vond men in zijn kamertje een valsche muntersbenoodigdheia. Het bleek, dat hij daar met behulp van zijn 17-jarige vriend, die ook gearresteerd werd, zonder dat de ouders er iets van wis ten, valsche guldens maakte. De installatie en een partij valsche guldens en rijksdaalders werden in beslag genomen. De beide jongens, die uit gezinnen komen, welke te goeder naam en faam oekend staan, werden in bewaring gesteld. Naar schatting zijn de jongenflreeds een lf jaar met het maken en uitgeven van valsch geld bezig geweest. POGING TOT INBRAAK TE OSS. Gisteravond omstreeks half acht hebben inbrekers getracht hun slag te slaan in de bakkerswinkel van den heer Bottonn aan den Berchemscheweg te Oss. Terwijl zich niemand in den winkel be vond drongen eenige individuen naar bin nen om hun slag te slaan. Hun eerste gang was naar de wnkellade. Bij hun poging om deze te lichten werden zij echter gestoord, daar de eigenaar gestommel had gehoord en naar voren kwam. Zij waren dus genood zaakt te vluchten, zonder iets uit gemaakt te kunnen hebben. De politie werd onmid dellijk van het geval in kennis gesteld en deze stelde een uitgebreid onderzoek in, het welk er toe leidde dat eenige uren later twee bij de politie niet al te gunstig bekend staande individuen gearresteerd werden. Hoewel, zij ontkenden, worden zij voorloopig in verzekerde bewaring gesteld. „DINASO's" VERGADEREN MET GESLOTEN DEUREN. Gisteravond hielden de „Dinaso's" een matig bezochte vergadering in een der klei ne zalen van Bellevue te Amsterdam. Als spreker trad op Ernest Michel met het onderwerp: „Duitschland en orde". De veiligheidsmaatregelen, welke van de zijde van deze Vlaamsche fascistische groep waren genomen, waren veelvuldig. Aan de ingang hing een groot bor® met de woorden: „Ongewenscht personen wor den geweerd". Er h#i een scherpe selectie plaats en het groote deel der kaarten was vooruit uitge geven, zoodat men wist met geestverwanten te doen te hebben. De politie onder leiding van een inspec teur had .uitgebreide maatregelen getrof fen om ook op straat de orde te bewaren. Te half negen werden de deuren geslo ten. DE VERDUISTERING VAN 8000. Ten nadeele van een bioscoop exploitant te Amsterdam. Het staat*thans vast dat de 8000 welke op 15 October door twee Duitschers gesto len zijn ten nadeele van een bioscoopexploi tant te dezer stede, grootendeels verloren zijn. De Duitscher Braun die door den briga dier-rechercheur van het bureau Raampoort te Dusseldorf is gearresteerd, zal in Duitschland worden berechtigd. Naar de verblijfplaats van zijn compag non, Engelen geheeten, wordt door de Duitsche politie een onderzoek ingesteld. WILDE STAKING TE AMSTERDAM. Bij het weekblad „De Stad Amsterdam" is een wilde staking uitgebroken onder commu nistisch leiding. Het geheele personeel was n.1. loonsverlaging aangezegd, waarop de staking uitbrak onder ere bezorgers, colpor teurs en ten deele het kantoorpersoneel. Door de Dir. werd de salarisverlaging weer onge daan gemaakt en naar zij ons mededeelt, zijn sommige salarissen verhoogd. De stakers wilden wel hierop ingaan, doch zij eischten, dat voor een der kantoorbedienden, die niet had meegestaakt de salarisverhooging niet zou gelden. Nog andere onmogelijke eischen noopte de directie niet op de eischen der sta kers in te gaan. Tusschenkomst van den rijiks- bemiddelaar werd door de stakers niet ge- wenscht. Bij het conflict zijn circa zestig personen betrokken. f De te Utrecht gehouden vergadering van de afdelingsbesturen van den r.k. bond van spoor- en tramwegpersoneel St. Raphaël ter bespreking van het voorstel tot loonsverla ging met 5 pCt., ingaande 1 Januari a.s., heeft met algemeene stemmen goedgekeurd de houding van het hoofdbestuur, dat voor behoud van het overleg zal blijven werken. In een motie werd nog eens onderstreept het protest van 19 September 1.1. ten aanzien van het ongewone ingrijpen van den minister en van de opgelegde loonsverlaging. Het hoofdbestuur werd voorts gemachtigd, die maatregelen te nemen, welke voor de be langen van het personeel noodig zijn. Naar aanleiding van de beslissing van den Haagschen kantonrechter houdende op heffing van het beslag, dat gelegd was op een tweetal touringcars of autobussen hier ter stede, waarmee de ondernemers Somme- ling en Dominicus van den Bussche (de laat ste als directeur van het reisbureau Novar) passagiersdiensten van Den Haag naar Am sterdam hadden georganiseerd van welke beslissing de ambtenaar bij het O.M., gelijk gemeld, in cassatie is gegaan heeft de Msb. aan mr. J. E. W. Duys, die als raads man van den heer Sommeling optreedt, na dere inlichtingen gevraagd. Mr. Duys deelde mede, dat als gevolg van de kantonrechtelijke beslissing de beide on dernemers hun reizigersdiensten zullen her vatten, terwijl dan, in afwachting althans van de uitspraak van ons hoogste rechtscol lege geen inbeslagneming van motorrijtuigen van deze beide ondernemers uit dien hoofde zal geschieden. Wel zou, indien andere ondernemers uit Den Haag een dergelijken dienst zouden or- ganiseeren, inbeslagneming van motorrijtui gen van die andere ondernemers kunnen vol gen, omdat men dan weder met nieuwe ge vallen te maken heeft. Wat de motiveering van de inbeslagneming betreft, vestigde mr. Duys de aandacht erop, dat ingevolge de wet bijvoorbeeld het ge weer van een strooper in beslag kon worden genomen of verbeurd verklaard als voorwerp In verreweg de meeste gezinnen is de poe lier nu niet juist een van de meest begunstig de leveranciers; daarvoor is het wild en trouwens ook het tamme gevogelte te duur. Een enkele keer echter zal ook de zuinige huisvrouw wel voor de noodzakelijkheid ko men te staan, dat zij de een of andere niet te dure wildsoort op smakelijke wijze voor haar gezin moet bereiden en dan kan het noodig zijn vooral omdat het geval zich betrek kelijk zelden voordoet dat zij wat meer omtrent de recepten op de hoogte wordt ge bracht. Braden kan ze het wild natuurlijk altijd: die bereidingswijze heeft ze op 't meer dage- lijksch gebruikte vleesch van onze verschil lende slachtdieren vanzelf al vaak toegepast en ze kan zich voor het wild dus aan dezelf de regels houden. Meer eer legt ze er misschien mee in, als ze met een andere manier van voordienen voor den dag komt en een smakelijke scho tel op tafel brengt, die voor de aanzittenden tot dusverre onbekend was. Mogen we u daarvan eens een paar een- voudigev oorbeelden geven, die vast en zeker bij iederen wildliefhebber in de smaak zullen vallen en die hun uitgangspunt vinden in niet te dure grondstoffen? We zullen er voor kiezen ten eerste het ko nijn en ten tweede de „per pond" verkochte stukjes reevleeseh, die bij den poelier goed koop te krijgen zijn onder de naam van „ree peper" en die dan ook uitstekend dienst kun nen doen in een gerecht, dat overeenkomt met de bekende hazepeper. Konijnenschotel (4 personen): 1 flink konijn, 40 gr. (4 afgestreken eetlepels) bloem, 80 gr. (4 afgestreken eetlepels) boter, 1 ui, Vt liter kokend water met 2 Maggi's Bouif» lonblokjes, - 4 kruidnagelen, 1 laurierblad, 1 afgestreken theelepeltje peper, 3 eetlepels azijn, 1 eetlepel dikke tomatenpurée (of 1 groote gesnipperde tomaat), 1 theelepel suiker, wat zout. Snijd het konijn op de gebruikelijke wijze in stukken (kop, poten, in vieren gehakte romp), wasch ze, wrijf ze in met wat zout, waardoor de peper is gemengd en braad ze in de boter op een niet te hard vuur rondom bruin, echter zoo, dat de boter volstrekt geen kans van branden heeft en dus liefst in de dichtgedekte pan. Neem de stukken uit de pan, voeg bij de overgebleven gebruinde bo er de fijngesnipperde ui (en misschien ook de tomaat) en laat die even mee bruin wor den strooi er dan de bloem over en laat al les met elkaar nog een oogenblik fruiten. Verdun het mengsel met de bouillon, laat het een paar minuten doorkoken en voeg er dan de azijn, de kruiden en misschien de tomaten purée bij. Leg de aangebraden stukken konijn in de saus en laat het gerecht zachtjes nog ongeveer 1 uur stoven, tot n.1. het vleesch gemakkelijk van het been loslaat. Ree-peper (4 personen): 55 gr. (1 pond) „reepeper" (bij de poelier verkrijgbare afsnijdsels van reebout, reerug enz.), 1 groote ui, 80 gr. (4 afgestreken eetlepels) boter, 40 gr. (4 afgestreken eetlepels) bloem, 1 afgestreken theelepeltje peper, wat zout, laurierblaadje, 4 kruidnagelen, Vi liter kokend water met 2 Maggi's Bouillonblokjes. Wasch het vleesch, strooi er de met het zout vermengde peper over en doe het bij de lichtbruine gebraden boter in een ijzeren potje of graniet-émail pannetje. Voeg er de fijn gesnipperde ui bij en en de verschillende kruiden en laat alles samen zachtjes braden in de gesloten pan, tot het vleesch iets begint te leuren (ongeveer 3/4 uur). Roer nu en dan de stukjes eens om; strooi er, als ze begin nen bruin te worden, de bloem tusschen, laat het vleesch daarmee nog even braden en giet er dan roerende de bouillon bij. Laat al les samen stoven, tot het vleesch goed gaar is en de saus voldoende gebonden is gewor den (nog ongeveer 3/4 uur). van misdrijf afkomstig of bij het misdrijf ge bezigd. Hier gaat het niet om eenig misdrijf, doch om een overtreding, i.c. van de wet op de openbare vervoermiddelen. Weliswaar kan ook in geval van overtreding van eenige wet telijke bepaling een inbeslagneming volgens de wet geschieden, maar alleen in gevallen „bij de wet" bepaald. De wet inzake de open bare middelen van vervoer evenwel gewaagt niet van inbeslagneming. De opvatting van den ambtenaar van het O.M. bij het kanton gerecht intusschen is gegrond op art. 354 wetboek van strafvordering, luidende: De vernietiging of onbruikbaarmaking van werktuigen of andere voorwerpen, vervaar digd, geschikt gemaakt, of gediend hebbende tot het begaan van een strafbaar feit, of die het voorwerp van het begane strafbare feit uitmaken, kan bij de uitspraak op gronden van het algemeen belang ontleend, worden gelast". Volgens mr. Aangemeyer (den ambtenaar van het O.M. bij het antongerecht) zou hier een beslag op grond van het algemeen be lang gerechtvaardigd zijn, omdat de be staande vervoerondernemingen (de Spoorwe gen e.d.) in het algemeen belang werkzaam zijn en het rijden van de onderhavige tou ringcar- of autobusdiensten zonder vergun ning of concessie op dezelfde trajecten niet zou strooken met het algemeen belang. De Hooge Raad zal nu in hoogste instan tie hebben te beslissen of het beslag ai dan niet rechtsgeldig is geweest. Te Woubrugge (Z.H.) is gistermorgen vroeg door onbekende oorzaak brand uitge broken in den winkel met woonhuis van den heer A. Vergeer gelegen in de Kerkstraat. De bewoners konden zich slechts met moeite in veiligheid stellen. Huis en winkel welke gedeeltelijk uit hout zijn opgetrokken brand den tot den grond toe af. De schade word' door verzekering gedekt.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9