NASSAU-TAX Tandarts BERMAN Broodbakkersleerling Tel. no. 3545(2 Iptl). Jxumeel JMmmeuufs Jiacktèedcfitm tot a.s. Maandag afwezig. NET MEISJE IE KOOP wegens vertrek Bericht van Inzet DEMONSTRATIE I g. of de leiding van dit bureau zal wor den opgedragen aan een te benoemen verifi cateur op de wijze als is aangegeven in bij lage nr. 135. ONTEVREDEN VRIJZ. DEMOCRATEN, Afdeeling Purmerend treedt uit. Ontevredenheid over minister Marchant en Oud. ONZE BRIDGEWEDSTRIJD. Een groot succes. Een schitte rend geslaagde avond. HET MYSTERIE DER SCHEPPING. In Cinema Américain. C. MOOIJ T. MOOIJ—BAKKER GEERTJE SCHOEN WILHELM ERNST PAUL RIPKE. hulp in de huishouding. LEUKE VRIENDIN, Hoogste Bod f6000.--. m NOTARIS REES H.H. ARCHITECTEN, MEUBELMAKERS en SCHILDERS, bezoekt de belangrijke in „CENTRAL", HOFPLEIN, ALKMAAR, op 22 en 23 November a.s., Snslpolitoeren, Waswerk, Gerametal- piastic en Poiijstplastic, enz. meente haar eigen bureau zou handhaven en daarnaast aan een ander bureau een drie- maandelijsche controle zou kunnen opdra gen. Hier moet alles in één hand zijn, ook ter wille van het concentreeren van de verant woordelijkheid. Practisch zou trouwens het naast elkaar werken van twee bureaux tot allerlei moeilijkheden aanleiding geven. Zoo wordt dus de beoordeeling van ons voorstel, opgenomen in bijlage nr. 135 geheel beheerscht door de vraag, wat uwe vergade ring wenscht ten aanzien van het gemeente lijk bureau voor verificaie en controle. Drie mogelijkheden zijn hier aanwezig: 1. handhaing van het bureau in zijn tegen woordige samenstelling; 2. opheffing van het bureau; 3. splitsing van het bureau op de wijze als wij hebben aangegeven in ons voorstel. Als vierde mogelijkheid heeft de heer Vo gelaar in een aan den wethouder voor de 'inanciën gerichte, mede ter inzage liggende nota gesteld: splitsing van het bureau zon der benoeming van den tegenwoordigen con troleur tot gemeente-ontvanger. Het betoog van den heer Vogelaar geeft ons aanleiding tot de volgende opmerkingen. De heer Vogelaar gaat uit van de voorop stelling, dat de controle der belastingen wordt overgebracht naar het kantoor van den ontvanger. Dit berust op een misverstand. Wij zouden de leiding van de belastingwerkzaamheden niet willen opdragen aan den ontvanger, maar aan den heer Schierbeek, in geval hij tot ontvanger mocht warden benoemd, opdat de gemeente zou kunnen blijven profijt trek ken van zijn deskundigheid op dat terrein. De werkzaamheden, verbonden aan het op maken der kohieren, het nemen van beslissin gen daaromtrent, het voeren van correspon dentie daarover, het instellen van beroep e.d., zouden gescheiden blijven van de werk zaamheden van het ontvangerskantoor. Prin cipieel zijn dze werkzaamheden van elkaar te onderscheiden. Zoo het niet uwe bedoeling mocht zijn, den heer Schierbeek tot ontvanger te benoemen, zouden wij niet willen voorstel len, de hierbedoelde belastingwerkzaamhe den aan den te benoemen functionnaris op te dragen. In het betoog van den heer Vogelaar zou den de ambtenaren van het ontvangerskan toor zoo niet alle, dan toch bijna alle, in rang opschuiven. „In plaats van aanvulling aan de top", aldus de heer Vogelaar, „heeft de aanvulling in mijn voorstel van beneden af plaats". Dit beteekent, afgedacht van de personen, dus geen verandering in de formatie, die, naar ons voorkomt, moet blijven bestaan uit 5 personen buiten den ontvanger. Maar het spreekt vanzelf, dat, wanneer uwe vergadering deze oplossing wenscht, van een benoeming van den heer Schierbeek geen sorake kan zijn. Overigens ligt het voor de hand, dat, bij benoeming van den heer Van de Poll tot ontvanger, wij ons deaigj heele vrijheid ten opzichte 'j der vacature, die door deze beno ontstaan, moeten voorbehouden nnir achter voor de benoeming van oen niSwen ontvanger geldt dan dat er in dit *eval geen reden is, af te wijken van den gewonen regel, t.w., dat de benoeming plaats heeft na oproeping van sollicitanten, zoodat uwe vergadering uit de gegadigden een vrije keuze zal kunnen doen. Om nu te komen tot een zuivere uitspraak, lijkt het ons, na het vorenstaande gewenscht, dat uwe vergadering achtereenvolgens be slist: I. of aan een overeenkomst met het Cen traal bureau voor verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten de voorkeur moet worden gege ven boven handhaving van het gemeentelijk bureau voor verificatie en controle. II. indien ja a. of de heer Schierbeek dan, op den in ons voorstel, opgenomen in bijlage nr. 135, be doelden voet in aanmerking moet komen voor een benoeming tot gemeente-ontvanger, dat wil zeggen met gelijktijdige opdracht van de leiding der belastingwerkzaamheden, waar voor de ambtenaren J. C. Meeuwsen en H. J. Keijzer aan hem zouden worden toegevoegd en de ambenaar J. van Zoonen op wachtgeld zal moeten worden gesteld b. wanneer vraag Ha ontkennend wordt beantwoord, of dan de heer Schierbeek op wachtgeld zal moeten worden gesteld en de leiding der belastingwerkzaamheden zonder vergoeding aan den te benoemen ontvanger moet worden opgedragen, met overplaatsing van de ambtenaren J. C. Meeuwsen en H. J. Keijzer naar het kantoor van den ontvanger en opwachtgeldstelling van den heer J. van Zoonen III. wanneer vraag I ontkennend wordt beantwoord: a. of de heer Schierbeek met de leiding be last zal blijven van het bestaande bureau dan wel een afdeeling daarvan of zal wor den benoemd tot gemeente-ontvanger; b. of, ingeval de leiding bij den heer Schierbeek blijft, het bureau in zijn tegen woordigen omvang zal worden gehand haafd, dan wel gesplitst in een bureau voor verificatie en controle en een belastingbu- reau; c. of, in het laatste geval, de belasting dienst zal worden opgedragen aan den te be noemen ontvanger en de heer Schierbeek met de leiding van het andere bureau zal wor den belast; d. of, in het laatste geval, het bureau af zonderlijk zal blijven dan wel toegevoegd aan de afd. financiën der secretarie; e. of, ingeval de heer Schierbeek tot ont vanger zal worden benoemd, hem tevens de belastingdienst zal worden opgedragen, op den in bijlage 135 aangegeven voet; f. of, in he laatste geval, het beperkte ve rificatie- en controlebureau afzonderlijk zal blijven dan wel toegevoegd aan de afdeeling financiën der secretarie; Het behoeft geen betoog, dat wij u met na druk in overweging geven, vraag I ontken nend te beantwoorden en vraag lila te beant woorden in den daar in de tweede plaats aangegeven zin terwijl wij ook op de vragen III feveneens naar ons voorstel verwijzen. AFWATERING EN RIOLEERING SPEELPLAATS ST. JOSEPHSCHOOL (U.L.O.) EN ST. ADELBERTUS- SCHOOL (G.L.O.). In bijlage no. 157 schrijven B. en W.: Den 13en September ontvingen wij om bericht en raad een adres d.d. 12 Sep tember t. v. van het Bestuur der Ver eeniging „St. Joseph" voor de R. K. Jon gensscholen te Alkmaar, daarbij verzoe kende gelden uit de gemeentekas te wil len verstrekken voor verandering van de bestaande inrichting voor afwatering en rioleering van de gecombineerde sjieelplaate der St. Josephöchool (u lo.) en St. Adelbertusschool (g.l.o.) aan den Nieuwlandersingel. Aan die uitnoodiging gevolg gevende, deelen wij U mede, dat de aanvrage vol doet aan de in artikel 73 der L. wet 1920 gestelde eischen (in verband met het koninklijk besluit van 20 Juli 1931, nr. 83, behoeft in dit geval geen waar borgsom te worden gestort). Derhalve moet dit verzoek op grond van artikel 75 dier wet worden ingewilligd. B. en W. stellen d^n Raad mitsdien vóór te nemen het desbetreffend besluit. DE UIVER-AANKOMST IN HET VICTORI A-THEATER. Reeds hedenavond zal na het hoofd nummer in het Victoria Théater alhier de aankomst van de Uiver op het doek gebracht worden. Waar deze film slechts enkele uren te voren wordt opgenomen is dit zeker een staaltje van bijzondere activiteit. RAADSVERGADERING. Aan de agenda voor de op 22 Novem ber a.s. te houden Raadsvergadering is toegevoegd: 16. Voorstel tot het verleenen van de geldelijke medewerking der gemeente voor het doen aanbrengen van verande ring in de bestaande inrichting voor afwatering en rioleering van de gecom bineerde speelplaats der St. Joseph- school (u.l.o.) en der St. Adelbertus school (g.l.o.) aan de Nieuwlandersin gel (bijlage nr. 157). De afdeeling Purmerend van den V. D. Bond heeft de volgende circulaire ge richt aan de andere af deelingen: Pariijgenooten, „De afdeeling Purmerend van den Vrij zinnig Democratischen Bond kan zich niet langer vereenigen met de wijze, waarop onze partiigenooten de ministers van onderwijs en financiën onze vrijzin nig democratische beginselen verzaken. „In de laatste algemeene ledenverga dering van onze afdeeling is de volgende motie aangenomen: „De afd. Purmerend van den Vrijz. Dem. Bond op Donderdag 15 November 1934 in algemeene vergadering bijeen: „Constateert, dat de besluiten, welke door de regeering op initatief en (of) met verantwoordelijkheid van de in deze re geering zitting hebbende „Vrijzinnig De mocraten" mrs. Marchant en Oud ge nomen worden, zoozeer indruischen tegen onze beginselen, in democrati schen als in vrijzinnigen zin dat deze gedragslijn voor onze afdeeling niet lan ger aanvaardbaar is; „Draagt dientengevolge het bestuur op die maatregelen te treffen, welke noo- dig zijn om als afdeeling van den Bond uit te treden; „Besluit deze motie ter kennis te bren gen van het Partijbestuur en van alle bij den Bond aangesloten afdeelingen." 0>M* Bridgen. Zoo heeft dan gisteravond in de keu rig ingerichte dancing van de Harmonie de bridgewedstrijd der Alkmaarsche Courant plaats gehad en de 84 deel nemers hebben zonder onderscheid hun groote voldoening over den zoo zeer ge slaagden avond uitgesproken. Klokslag acht uur waren alle deelnemers present en nadat de dames en heeren aan de tafels waar ze beginnen moesten had den plaats genomen, werden zij door den heer C. Krak, directeur der Alk maarsche Courant, van harte welkom geheeten. De groote animo voor deze eerste wedstrijd der A. C. kon wellicht een aansporing zijn, aldus spr., om aan het slot van 't seizoen nogmaals de bridgespelende abonné's zoo'n avond aan te bieden (luid applaus). Vervolgens gaf de heer van Gulik nog eenige technische aanwijzingen en kon het spel beginnen. Er werd in de beste stemming gespeeld, de regeling en ook het spelen volgens het echte duplicaat systeem met terugnemen der kaarten, leverde geen enkele moeilijkheid op. En toen de avond half voorbij was, was ieder er aan gewend. Een tractatie van de Alkmaarsche Courant werd zeer óp prijs gesteld. Natuurlijk bleven de verrassingen aan verschillende tafels ook nu niet uit, maar voor- en tegenspoed werden zon der overschatting of verslagenheid ge accepteerd. Er werd rustig gespeeld. Het niet toe laten van publiek bleek een uitstekende maatregel. Verschillende paren lever den uitstekende prestaties. Mooi op tijd was het spelen geëindigd en kon aan het berekenen van den uit slag begonnen worden. Deze liet niet te lang op zich wachten en luidde als volgt: Groep A. Oneven lijn, 7 paren. 1. de heeren K. Bos en J. Bos te Alk maar, 19 p. 2. de heeren W. Voorthuysen en B. A. H. Schouten te Alkmaar, 22 p. Even lijn, 7 paren. 1. de heeren J. Pie en G. Burger te Alkmaar, 20 p. 2. de heeren C. Beek Jz. en J. H. Voort te Alkmaar, 21 p. Groep B. Oneven lijn, 7 paren. 1. de heeren P. Akkerman en C. Geus te Alkmaar, 18 p. 2. de heeren P. Blokker en P. Blom te Bergen, 24 p. Even lijn, 7 paren. 1. Mej. K- v. Dijk en de heer A. Bing te Alkmaar, 18 V, p. 2. de heeren D. Leijen en H. Pijpers te Alkmaar, 24 p. Groep C. Oneven Jijn, 7 paren. 1. de heer en mevr. P. D. Roozendaal te Alkmaar, 18 p. 2. mevr. C. Oostwouder en mevr. M. Olie te Alkmaar-26 p. (door hoo- ger aantal scorepunten) de heer en mevr. Sijperda behaalden ook 26 p. Even lijn, 7 paren. 1. de heeren H. de Haan en J. H. de Haas te Alkmaar, 21 p. 2. de heeren J. Booy en P. Offenbergte Alkmaar 24 p. (door hooger aan tal scorepunten), de heer en mevr. W. J. Brandse behaalden ook 24 p. De prijzen, bestaande uit kunstvoor werpen en luxe doozen bonbons werden door den heer C. Krak uitgereikt. Deze dankte alle deelnemers voor hun sportieve wijze van spelen en dankte den heer v. Gulik voor zijn bemoeiingen. 't Was een bijzonder geslaagde bridge avond, die bij hen die er aan hebben deelgenomen zeker nog lang in herin nering zal blijven. Aan alle deelnemers werd nog een speciaal bridgebloc van de A. C. aangeboden. Voor de Alkmaarsche Courant was het geheel een groot succes. DE BAAS IN HUIS. Een succes voor Ulvadero. De graag geziene tooneelvereeniging Ul vadero opende gisteravond haar seizoen met een blijspel 'van Martin Flavin, dat inder tijd door het gezelschap van Jan Musch met zeer veel succes werd opgevoerd en dat ook in Alkmaar geen onbekend stuk is, n.1. Dc Baas in Huis. De keuze van het stuk bewijst al reeds, dat Ulvadero ifts durft. En geen wonder ook, wanneer men over goede en geroutineerde krachten beschikt, wanneer men daarnaast een regisseur heeft, die v. d. Bogaerde heet, dan mag men wat aandurven; dan mag men voor den dag komen met iets, dat veel eischf, met iets, dat van alle medespelenden alles vergt. Ulvadero heeft het aangedurfd en al ge- looven wij wel, dat de repetities niet gemak kelijk geweest zijn, v. d. Bogaerde is er dan toch maar in geslaagd, om een geheel te krijgen en tevens gelukte het hem, om een uitvoering te geven, die klonk als een klok Inderdaad, de uitvoering van gisteravond was goed, was zelfs uitstekend. Dat bewees niet alleen het luide en enthousiaste applaus van de tjokvolle Gulden Vlies-zaal, dat begt wees ook het spel zelf. Want er is voortdu rend in een goed tempo gespeeld, terwijl de spelers hun rollen beheerschten. En dat laat ste is geen kleinigheid. Wanneer een Piet Krom als de hoofdfiguur Bumpsted, geen enkele maal „uit" zijn rol komt, maar deze vol houdt van het begin tot het einde, wan neer Piet Krom een tot in de puntjes ver zorgde vertolking geeft, dan beteekent dat ernstige studie en een rol kunnen spelen. Zoo ging het ook met de anderen. Thea Krom, die Helen, de dochter, speelde, was den geheelen avond de bekoorlijke en harte lijke Helen. Jo Mulder was en bleef „de baas", totdat er eindelijk een andere baas kwam, Ali Blaauw en Paula Hoebe, waarachtig, zij waren inderdaad de Myra en Mabel, waren inderdaad dochters van haar moeder! Maarten Langhorst als Billy Clark heb ben wij misschien nimmer zoo goed op dreef gezien en Siem Sougé als de dominee had natuurlijk weer veel succes met zijn rol. Ber- tus Zinger voldeed best als Sam Green. Gerard Hoebe en Jaap v. Haneghem hadden de twee kleinere rollen, maar speelden die correctal houdt een inspecteur van politie zijn hoed niet op in een woning!) en zoo zien wij, dat alle spelers op hun plaats waren Behalve het spel en de regie verdienen echter ook de „bijkomstigheden" de aan dacht. André Steenman zorgde weer voor het kapwerk, dat af was, Theo Groothuizen had voor zeer fraaie décors gezorgd, N. Masee wist weer, welke meubelen er gebruikt moes ten worden en Ko Bottemanne had zijn lam pen ter beschikking gesteld. Het geheel was goed verzorgd, meer dan dat zelfs, maar het maakte alles tot een uit voering, waarmee zelfs een Ulvadero tevre den kan zijn! Melchert Schuurman zorgde voor entr'acte muziek en hield na afloop de vele danslusri gen nog enkele uren in het Gulden Vlies, want een dansje is natuurlijk altijd een wel kome attractie. Voor een cultureel-wetenschappelijke film bestaat hoe langer hoe meer interesse en het is dan ook met genoegen, dat we hier weder om melding maken van zulk een film. Want ongetwijfeld verdient „Het mysterie der schepping'' een ieders belangstelling. Deze UFa-film, vervaardigt door de beste Duitsehe cineasten, behandelt op subtiele wijze het ontstaan en het voortbestaan van de wereld tot in de kleinste details. De regisseurs ver mijden een polemiek over tegenstellingen tusschen wetenschap en geloof en ook het vraagstuk, welke toekomst is weggelegd voor het menschdom wordt wel genoemd, doch daarbij blijft het. Wij krijgen eenig inzicht in den samenhang wij zouden willen zeg gen de familieverwantschap tusschen alle vertegenwoordigers van het dierlijk en plant aardig leven, waarbij het beginsel der evolu tie, zooals het op onderscheiden wijze, b.v. door Darwin en Haeckel is ontvouwd, wordt aanvaard. Het doet merkwaardig aan den ouden Haeckel in levende lijve in de film te te zien verschijnen, hetgeen toch weer de macht' van de filmtechniek doet waardeeren. Haeckel sierf in 1919. Wij noemden er reeds enkele. Maar ook krijgen wij in de film een zeer mooie behan deling van het wezen der voortplanting door deeling, bevruchting buiten het lichaam, be vruchting door een paringsdaad etc., waar bij dan de vereeniging van zaadcel en eicel op fraaie wijze op het doek worden getoond. Over de verwantschap tusschen mensch en menschapen er zal een gemeenschappelijke voorouder geweest zijn worden wij inge licht en ook de ontwikkeling van het huidi ge menschengeslacht uit de oudste bekende menschvormen krijgen wij toegelicht op het doek. Dat hier het begin wordt genomen bij den Neaderthaler schijnt een ietwat wille keurige keus. Alsof dit rijke menu no<r niet voldoende ware, geeft de film aan het slot nog een overzicht in vogelvlucht van het ont staan der techniek en de toenemende beheer- sching van de natuurkrachten door den mensch. Voor wie in al deze vraagstukken reeds redelijk thuis is, is de film gemakkelijk te volgen en bevat zij treffende en mooie din gen. Voor het groot algemeene publiek, dat zonder speciale kennis van het behandelde de film beschouwt, zal af en toe, vreezen wij, het gebodene wat vermoeiend zijn door veel heid en veelzijdigheid. Dit neemt niet weg, dat, zoowel wetenschappelijk als technisch, de film groote kwaliteiten bezit en dat zij, vooral ook door de schitterende fotografische vastlegging van gebeurtenissen, zooals zij zich in de dieren- en plantenwereld en ook in het leven van den mensch afspelen, voortref felijk mag heef en. Wij hebben getracht in vogelvlucht een en ander uit deze hoogst merkwaardige film weer te geven en we verwachten dat velen deze gelegenheid om „iets goeds" te zien niet voorbij laten gaan. SCHEI-VEEMARKT. ALKMAAR, 21 Nov. 1934. Op de schei veemarkt, heden gehouden, werden aange voerd 689 runderen en 58 kalveren, waar van de prijzen als volgt: Kalfkoeien 140 200, Geldekoeien 80—260, Kalfvaar- zen 80—120, Geldevaarzen 70— 'A 100; Graskalveren 5080 en Stier kalveren 50—100. De handel was stug. Het vorig jaar bedroeg de aanvoer 832 runderen en 211 kalveren. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 21 Nov. 1934. Op de he den gehouden aardappelenmarkt wérd be taald voor: Zeeuwsche; bonten 3.30 3.60, blauwen 3.403.60 en eigen heimers 3.203.40; IJpolder Bevelan ders 2.702.90; Drentsche eigenhei mers 2.803.50 en Duinzand 4.20— 4.40 per H.L. Aanvoer 103200 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 21 Nov. 1934. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 289 Vette kalveren, 1ste kw. 45—50 cent, 2e kw. 36—44 cent en 3e kw. 26—34 cent per K.G. levendgewicht; 28 Nuchtere kalveren 36.50; 401 Var kens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G., 3738 cent enkele hooger, zware var kens 3637 cent en vette varkens 35—36 cent per K.G. slachtgewicht. Ter veemarkt waren 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Nov. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 2200 stuks Bloemkool (reuze) 34.40 per 100 stuks; 15000 K.G. Roode kool 1.10—2.20, doorschot 1 1.30; 14000 K.G. Gele kool 1 1.30; 3000 K.G. Vroege witte kool 0.602; 15000 K.G. Deensche witte kool 0.701.40; 14000 K.G. Uien: gele 2.10-/ 2.30, grove 2.502.70, drielingen 1.30 1.50, nep 2.10; 3500 K.G. Bieten 0.60 ƒ1.70; 8000 K.G. Peen 60—90 cent, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 21 Nov. '34. Roode kool le s. 1—/ 1.60, kale 1 2.30; Gele kool le s. 11.20 en kale 1D. witte kool le s. 1.10—1.30; Nep 1.90; Drielingen 1.30; Uien 1.902.30; Grove Uien 2.60. Aanvoer: 15400 K.G. Roode kool; 6725 K.G. Gele kool; 14400 K.G. Deensche witte kool; 600 K.G. Nep en 1200 K.G. Uien. TEXEL, 19 Nov. 1934. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 Koeien 150160; 2 Graskalveren 2030; 2 Pinken 65 75; 2 Rammen 10—15; 16 Nuch tere kalveren 47; Paarden 175 250; 12 Lammeren 5—7; 28 Biggen 69; 80 Kippen 30—50 cent. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 19 Nov. 1934. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaaU£3066 stuks kipeieren aangevoerd, waarvanfre prij zen als volgt: 5862 KG. (per 100) 5.10—5.50; 62—64 5.35—5 60; 66 —70 5.706.30; 50—56 3.50— 5; 44—50 3.10—3.60 en Oude kippen 33 cent per K.G. NOORDSCHARWOUDE, 20 Nov. 1934. 11000 K.G. Uien: uien 2.90—2.30, drie lingen 1.101.50, grove 2.20— 2.70, gele nep 1.70—2; 4700 K.G. Peen 60—90 cent; 46200 K.G Roode kool 1.10—2.20, doorschot 1 1.60, 1900 K.G. Witte kool 0.60; 8900 K.G Gele kool 1 1.40; 32400 KG Deen sche witte kool 0 70—2.40 en doorschot 0.70—1, alles per 100 K.G. Den 26 November a s. hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders en hun 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun liefhebbende kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Egmond-Binnen. Verloofd: en Alkmaar, Oudegracht 93. Amsterdam, Argostraat 60. 21 November 1934. Met diepe droefheid geven wij U kennis, dat na een korte ongesteldheid van ons is heengegaan, onze innig geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mej. de Wed. JOH- KAPTEIN, geb. de Groot, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Medemblik. G. DE REUS—Kaptein D DE REUS Amsterdam. N. LANDZAAT—Kaptein W. F. LANDZAAT S. ROOBOL—Kaptein G. A. ROOBOL JOHANNA KAPTEIN Aikmaar. W. HAKHOFF—Kaptein A. HAKHOFF en Kleinkinderen. A'kmaar 20 Nov. 1934. Asterstraat 12. De teraardebestelling zal plaats hebben op a.s. Vrij dag 23 November op de Algemeene Begraafplaats te Alkmaar. Vertrek vanaf sterfhuis nam. 2 uur. gevraagd boven 16 jaar, van 83 uur. Zondags vrij. LANGESTRAAT 34 boven. JUFFROUW, ruim 30 jaar, zoekt plaatsing als hoog loon geen vereischte. Br. onder letter R 199, bureau van dit blad. Terstond gevraagd een ver gevorderd bij C. JONKER, Oost-Graftdijk. NET MEISJE, P.G., 20 jaar, zoekt kunnende dansen. Brieven letter M 195, bur. van dit blad. PENSION aangeb. aan 2 heeren of heer of dame op leeftijd, bij menschen z. k., op netten stand m. of z. huiselijk verkeer. Brieven letter O 197 bureau van dit blad. wit geëmailleerd FORNUIS, UITTREKKACHEL en TAFEL. VERDRONKENOORD 74. van het HEERENHUIS met erf en tuin te Alkmaar aan den Westerweg 3, groot 1 46 Are. De afslag blijft bepaald op DINSDAG 27 NOVEMBER 1934, 's avonds 7 uur, in Café „Het Gulden Vlies", Koorstraat ^e Alkmaar. Voor bezichtiging gelieve men zich te vervoegen bij den heer J. KOSTER, Geesterweg 10 te AIBwiaar te Benningbroek. van 10—10 uur. A/ONING MAATSCHAPPIJ „ALKMAARny ie vogelenzang TEL:2095 ELECTRI5CH LI CHT. CLOSET. VASTE WASCHTAFEL5 Huur 33— p. m. en hooger Ook bij alle Makeiaars

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3