SPORT EN WEDSTRIJDEN De a.s. competitiewedstrijden. Heracles—Go ahead de wedstrijd van den dag. Wedstrijden om de onderste plaats te ontgaan. Alcmaria naar D.O.S,de Boys ontvangen Hollandia Alkmaar Vrone. gaan. Voor ons land beteekent zulk een de centralisatie, zij moge dan door de douane- politiek van verschillende landen onvermij delijk zijn, een gestadige vermindering der werkgelegenheid. Het is wel opmerkelijk, dat de oprichting van nieuwe Philips-fabrieken in het buiten land, eveneens als middel om de vaak prohi bitieve invoerrechten te ontgaan, niet ge paard is gegaan met een verdere inkrimping der bedrijvigheid in de Philipsfabrieken in Nederland. Dit blijkt niet alleen uit de toe neming van het aantal werklieden, maar ook uit de ontwikeling van den export van radio artikelen, die in de eerste tien maanden van dit jaar nog vijf millioen gulden grooter was dan in dezelfde periode van het vorige jaar. Blijkbaar heeft Philips' kans gezien, zijn export in de afzetgebieden, waar het concern geen eigen fabrieken heeft, verder te verhoo- gen. De stemming voor aandeelen Philips weerspiegelt deze bevredigende onwikke- ling; zelfs bij een in het algemeen gedrukte stemming ter beurze kan de koers zich meest goed handhaven. Rubberaandeelen ondervonden den deprj- meerenden invloed van een verdere inzinking van den rubberprijs, die tijdelijk zelfs op het laagste niveau kwam, dat gedurende vijf maanden werd bereikt. De oorzaak van deze flauwe stemming op de rubbernxarkt is het reeds eerder gereleveerde besluit van het In ternationale Rubbercomité, om de productie beperking voor het eerste kwartaal van 1934 iets te verzachten, door het restrictieijpercen- tage van 30 tot 25 pCt. te verminderen in plaats van dit te verhoogen, waardoor de kans op een verbetering van den rubberprijs zeer gering is geworden. De vooruitzichten voor de Indische rubberondernemingen zijn dientengevolge weer reel wat minder roos- leurig dan men bij het tot stand komen der internationale restrictie-overeenkomst had aangenomen. Nog veel ongunstiger dan de positie der rubbermaatschappijen is die der Indische suikerondernemingen De prijsda ling op de suikermarkt is nog altijd niet tot staan gekomen; de N.I.V.A.S., de verkoop organisatie voor de Java-suiker, stelt blijk baar alles in het werk om de voorraden zoo veel mogelijk te spuien. Zij is er in geslaagd om den stagneerenden afzet naar Britsch-In- dië te hervatten; de prijzen zijn echter hoe langer hoe slechter geworden; in September werd nog afgedaan tegen circa 3.50; voor afdoeningen in het begin van deze week werd een prijs gemeld van slechts 2.85 per 100 K.G. Sindsdien konden echter weer prijzen bedongen worden van 3 tot 3.10, terwijl de limiet evrvolgens nog 5 cent werd ver hoogd. Dit laatste heeft tot gevolg gehad, dat de koersen voor suikeraandeelen op de Amsterdamsche beurs, na scherp te zijn te- ruggeloopen, een tijdelijke verbetering kon den boeken. Tabaksaandeelen waren over het geheel beter gedisponeerd, dank zij het feit, dat de laatste Sumatra-tabaksinschrij- ving nog betere prijzen heeft opgeleverd, dan verwacht was. Aandeelen Koninklijke Petro leum konden een licht herstel boeken. De prijzenoorlog op de Amerikaansche benzine- markt is nog wel niet geheel afgeloopen, maar op de voornaamste afzetgebieden schijnen de producenten toch wel tot over eenstemming te zijn gekomen. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: 4 pCt. Nederland 1013/4, 101 15/16, 10131*1 3 pCt. Nederland 91 1/8, 9154, 91 3/8; 2% pCt. N.W.S. 77 3/16, 78, 777/8; 4 pCt. Ned.-Indië 1934 1003/16, 100A, 100 7/16; 4'A pCt. België 89 7/8 89 1/4, 90, 89 X; Unilever 76 3/4, 78, 76%; Philips 216, 219 1/4; Ford Automobielfabriek 2221/2 22414, 222 3/4 Van Berkel 2714, 2814, 27 1/4; Kon. Petroleum 134, 133 3/8, 136, 135%; Handelsver. „Amsterdam" 141 1/4, 149, 144 3/4; Amsterdam Rubber 85, 84 1 /4, 87, 86 Deli Batavia Rubber 55, 52 54, 57, 55 3/4; Serbadjadi 50, 45, 48 3/4, 461/4; Oost Java Rubber 108, 112%; Deli Batavia Tabak 140, 138 3/4, 143M; Deli Mij. 108 1/4, 121%; De Raad aanvaardt dankbaar van Mevr. DekkerMaathuis 15 M2. grond voor verbetering hoek Dorpsstraat bij het Dr. Dekkerhuis. Besloten wordt, het restant van een geldleening, groot 303888, 31 Dec. bij het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds af te lossen en nieuwe leeningen van 75000 en 231926.88 tegen een lager rentetype aan te gaan. Met de stem van wethouder Macdonald tegen, wordt beslo ten, Bergen in de 6de klasse te laten. De nieuwe spelling door den Burgemeester verdedigd. De Raad vergaderde Vrijdagmiddag te half drie, onder voorzitterschap van den burgemeester, Mr. H. D. A. van Reenen die mededeelde, dat de heer Zeiler door ongesteldheid verhinderd was en hij uitte den wensch, dat die ongesteldheid van korten duur zou zijn. Naar aanleiding van de notulen ver zocht mevr. De k k e r B. en W. eens een kijkje te nemen in de Schoorlsche dui nen, waar voor de beplanting wordt toe gepast, hetgeen zij voor het Natuurre servaat had voorgesteld. De Voorzitter stelde mevr. Dek ker gerust, door mede te deelen, dat de houtvester van de Schoorlsche duinen tevens adviseur is van het Natuurre servaat. Van Gedep. Staten waren ingekomen eenige beschikkingen op genomen raads besluiten. Op een verzoek van C. Boon Wz. en 33 anderen om de toegang vanaf den Ber- gerweg naar den Groeneweg te verlich ten en aldaar een strook van 40 50 c M. van gras te ontdoen om deze met klin kers te bestraten, zal nader worden te ruggekomen. De verlichting is bereids aangebracht. Een verzoek van J. Kieft c.s. om de Groenedijk van een behoorlijk wegdek te voorzien, werd in handen van B. en W. om bericht en raad gesteld. De hoek bij het Dr. Dekker-huis. Van mevr. DekkerMaathuis was be richt ingekomen, dat zij bereid was, de gevraagde 15 M'2. grond voor verbetering van den hoek bij het Dr. Dekker-huis, onder nader aangegeven voorwaarden te aanvaarden. Onder betuiging van dank werd hier toe besloten. Mevrouw Dekker legde hierna de volgende verklaring af: In deze kwestie ram ik een tweeledige positie in ,n.l., als mevr. D van wie de gemeente een stuk grond wil koopen en als raadslid, dat als goed democraat zich schikt naar de meerderheid. Eerst meen de ik toch als no. 1 te moeten beschou wen en gebruik te maken van mijn gun stige positie om zooveel in mijn macht is Bergen te behoeden voor de gevolgen van een m. i. halve daad, maar later heb ik besloten alleen mijn positie als raads lid te laten gelden: Bergen moet dan maar zoo worden als de meerderheid van de raad dit wil, zelfs wanneer die meerderheid zelf zegt, dat dit geen op lossing is voor het verkeer Alkmaar Bergen aan Zee. Dat die meerderheid desondanks, ter wijl B. en W. daarboven reeds eenige malen als hun meening te kennen heb ben gegeven, dat de Dorpstraat niet ver breed kan worden en in de toekomst het verkeer over de Dr. v. Peltlaan geleid zal moeten worden, weigert op mijn voorstel in te gaan om dit heele ver- keersvraagstuk eerst in zijn geheel on der de oogen te Zien. zich dus nu maar eerst tevreden stelt met een halve maat regel, waardoor laten misschien zal lijken, dat er weer onnoodig een van Bergen's oudste plekje geschonden is, getuigt m. i. van een heel weinig breed© kijk op de gang van zaken. Ik protesteer dan ook met klem tegen deze manier om gemeentezaken te be handelen, wensch geacht te worden tegen gestemd te hebben en leg de volle verantwoording op de schouders van die meerderheid. De Voorzitter zeide, dat het Col lege dankbaar was, dat mevr. Dekker het aanbod heeft gedaan. Z. i. verwarde zij de oplossing van het verkeersvraag- stuk met een moeilijkheid in een gewo nen weg. De kwestie had met het aes- thetisch aanzien z. i. niets te maken en evenmin met de verbreeding van de Dorpsstraat in zijn geheel. Het betref fende punt is zóó 6mal, dat twee voer tuigen elkander hier niet kunnen pas- seeren. Mevr. Dekker bleef van oordeel, dat de kwestie wel degelijk met het ver- keersvraagstuk verband hield en hand haafde haar meening. Besloten werd, verschillende rekenin gen en begrootingen van gesubsidieerde vereenigingen bij de stukken voor de begrooting te brengen. Mede werd besloten, een leening van mevr. de wed. T. Schuurman—Bogtman te Leiden, groot 14.400 af te lossen, en voor conversie van deze leening en voor kapitaalversterking van het G. E B., een nieuwe geldleening aan te gaan, groot 30.200. Voorts werd besloten, het restant van de leening van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds te 's Gravenhage, groot 303888, af te lossen en tegen een lager rentetype leeningen aan te gaan, groot 75000 en 231926 88. Bergen blijft in de zesde klasse. In verband met de nieuwe salaris schaal voor de burgemeesters, secretaris sen en ontvangers in de provincie N.- Holland hadden Gedep. Staten den Raad om een oordeel verzocht over het denk beeld, Bergen in de zevende klasse te plaatsen. Wethouder Apeldoorn meende, ongunstig te moeten adviseeren. Bij een gunstig advies zouden de burgemeester, de secretaris en de ontvanger slechts 3 korting krijgen op hun salaris. De lagere ambtenaren en werklieden krijgen 8A korting, terwijl de loonen in de werkverschaffing met 25 zijn ver minderd. Op grond van billijkheid, spr. sprak ook namens zijn geheele iractie, kon hij dus niet adviseeren om Gedeu Staten te verzoeken, Bergen in de ze vende klasse te plaatsen. Wethouder Macdonald was van oordeel, dat men voor een juiste beoor deeling de voorgeschiedenis moest ken nen. In 1929 behoorde Bergen volgens het inwonertal to* de vijfde klasse, doch de Raad besloot, Ged. Staten te verzoe ke.:, Bergen in de zesde klasse te plaat sen, omdat Bergen als seizoenplaats grooter eischcn stelt dan andere ge meenten met een gelijk zielental. Nu Ged. Staten met een nieuwe regeling komen, brengt z. i- de consekwentie mee, dat Bergen, dat krachtens het zielental nu in de zesde klasse hoort, in de zeven de klasse wordt geplaatst. Door de tijdsomstandigheden zijn de erkzaamheden voor de betrokken amb ten aden in belangrijke mate toegenomen en het salaris voor den burgemeester wordt dan 4213.86, voor den secreta ris 3764.14 en voor den ontvanger 2272.50. De heer S w a a g was van oordeel, dat er in 1929 alle reden was om Bergen In de 6de klasse te plaatsen. Op een paar honderd zielen na, behoorde Bergen daartoe. Nu staat het zoo, dat Bergen door het zielental juist in de zesde klas se komt. De moeilijke tijden zijn geko- - men en spr. is er dan ook voor om Ber gen in de klasse te plaatsen, waarin het thui6 behoort. Den heer Den Das was van oordeel, dat het motief van den heer Macdonald: „meerdere werkzaamheden in Bergen als seizoenplaats", niet opgaat. In gemeenten met een overwegende arbeidersbevolking hebben de gewijzig de tijdsomstandigheden z. i. voor de be trokken funetionnarissen meer werk ge bracht dan in Bergen. Het zou schrijnend zijn, nu de ambtenaren en werklieden en de menschen in de werkverschaffing zoo sterk verlaagd zijn, om de hoofd ambtenaden, die altijd nog een behoor lijk salaris verdienen, door Bergen in een hoogere klasse te plaatsen, een hoo- ger salaris te bezorgen dan de nieuwe regeling aangeeft. Terecht zou men daardoor de burgers in het harnast ja gen. De rechtvaardigheid vordert, om de hoogere ambtenaren voor hun salaris denzelfden weg te laten bewandelen a's de lagere. Terwille van de laagst gesa- larieerden zou spr. er meer voor voelen om nog iets meer van de hoogere af te nemen om die van de lagere te ver hoogen. In ieder geval oordeelt spr. het on tactisch om Bergen buiten de algemeene regeling in een hoogere klasse te plaat sen, dar. waarop het volgens die rege ling recht heeft. Na een hierop volgende discussie tus- schen de beide wethouders, den heer Swaag en den heer Dingerdis, besloot de Raad, met de stem van den heer Mac donald tegen, aan Gedep. Staten te ad viseeren, Bergen voor de nieuwe regelng overeenkomstig een voorstel van den heer Swaag, gesteund door de heeren Miltenburg en Voüte, vanaf 1 Jan. 1936 in de 6de klasse te laten. Vaststelling rekeningen. De rekening der gemeente voor het dienstjaar 1933 werd voor den gewonen dienst in ontvangst en uitgaaf vastge steld op 233208.60 met een batig saldo van 24149.52 en voor den kapitaal- dienst, in ontvangst en uitgaaf op 52992.02 met een batig saldo van 52716.26. De rekening van het G. E. B. over 1933 werd in ontvangst en uitgaaf vastge steld op 81007.17 met een winst-saldo voor de gemeente van 23592.03. De ka pitaal dienst van het G. E. B. werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 30379.56 met een batig saldo van 953.18. De rekening van het Gemeentelijk Wo ningbedrijf wees aan baten 9267.46 en aan lasten 13449.48, zoodat hierop een verlies te dekken viel van 3182.02. D.e rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1933 werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 25343.44; batig saldo 26.50. Mevrouw Dekker verzocht de ster ke1 fracties in den Raad, er voortaan re kening mee te willen houden, dat ook de V. D. zitting heeft in de commissie, belast met het nazien van de rekeningen. Zij had nu sterk den indruk, dat men op onjuiste motieven de V. D. er buiten had gehouden. De Voorzi tter oordeelde het beter, deze opmerking te maken, wanneer de nieuwe commissie moet worden samen gesteld. Mevr. Dekker merkte nog op, dat vooral Zaterdagsavonds het electrisch licht in Oostdorp zeer slecht is. Wethouder Apeldoorn zeide, dat die wijk tot de eerste behoort, waar een nieuwe transformator zal worden ge plaatst. De rekening van de opgeheven ge zondheidscommissie te Beverwijk, waar uit bleek, dat Bergen nog een uitkeering krijgt van 146.71, werd hierna goed gekeurd. De loonen in de werkverschaf fing. Van de afd. Bergen van den Ned. Bouwarbeidersbond was het verzoek 'n- gekomen om er bij de regeering op aan te willen dringen, in de loonen voor de werkverschaffing, verbetering aan te brengen. Hoewel B en W. van oordeel waren, dat het vaststellen van de loonnormen in de werkverschaffing een regeerings- zaak is, waren zij toch van oordeel, dat wellicht de regeering in staat zal zijn, de gezinnen, die door langdurige werkloos heid in moeilijkheden verkeeren, tege moet te komen docr hen in 6taat te stel len, tegen lagere prijzen levensmiddelen te betrekken. Voorts verklaarden zij zich voor een toeslag op het loon gedurende den tijd. waarop er in de wintermaanden korter gewerkt moet worden. Zij stelden dan ook voor, dit aan de regeering te verzoe ken en de regeering tevens te vragen, in den vervolge met de belangen van de jeugdige werkloozen, door verschaffing van arbeid, zooveel mogelijk hekening te houden. De heer Den Das bracht het college hulde voor de accuratesse, bij de behan deling van dit adres betoond. Hij herin nerde aan het pet'tionnement van de moderne arbeidersbeweging, waarop 1.00.6000 handteekeningen waren verza meld en hij uitte den wensch, dat dit een gunstige uitwerking mocht hebben. De heer Voüte ging accoorcl met de opvat tingen van B. en W. Hij vond het alleen jam mer, dat er alleen gesproken wordt van werk loozen, die het slecht hebben. Dit is ook he' geval met kleine middenstanders en reizigers die niets krijgen. Spr. zou graag willen, dat ook voor deze wenschen, door het verstrek ken van goedkoope voedingsmiddelen, iets werd gedaan. In het request staat, dat er door prof. dr. Donner een sterke ondervoe- ding is geconstateerd, maar men verzwijgt, 1 dat deze dit een gevolg noemt van de ver keerde samenstelling van de voeding en dat het naar diens oordeel mogelijk was ge weest, met dezelfde uitgaven tot een voeding te komen van een juiste samenstelling Hicrl door heeft het adres op hem den indruk ge maakt van overdrijving. De heer DenDas was van oordeel, dat de heer Voüte de arbeidersgezinnen niet kent. Door het onvoldoende onderwijs is men daar niet bekend met de voedingsleer. Spr. herinnerde aan hetgeen een directrice van een huishoud- en industrieschool op een congres te s-Hertogenbosch, in tegenwoordigheid van minister Slotemaker de Bruine heeft ge zegd. Het is noodig, dat ieder kind op hoogte wordt gebracht van de voedingsleer en in de gelegenheid wordt gesteld, de huis houd- en industriescholeji te bezoeken. De laatste maatregelen van de regeering sluiten daarvoor juist honderdduizenden kinderen uit- De heer Voüte had er alleen op willen wijzen, dat het niet gewenscht is, dat men in dergelijke adressen onvolledig aanhalingen doet. De heer Dingerdis was van oordeel, dat vaststaat, dat bij den overvloed aan voedings middelen in ons land, aan ondervoeding wordt geleden. De heer Voüte ontkende dit niet, maar bleef van meening, dat als men citeert, dit goed moet doen. Wethouder Apeldoorn zeide, dat ook het college den toestand van de menschen, door den heer Voüte ter sprake gebracht, had besproken. Inderdaad zijn er menschen, die met een kleiner inkomen toe moeten, dan de werkloozen ontvangen. De voorzitter had er niets tegen om in het adres een clausule op te nemen, waar in de regeering verzocht wordt, de goed koope voedselverstrekking ook tot deze men schen uit te strekken. De Raad vereenigde zich met dit denk- beeld. De heer Hemelrijk zeide nog, pijnlijk te zijn getroffen door de wijze, waarop de heer Voüte zich over het adres had uitge laten. Z. i. was er van overdrijving geen sprake. In de betreffende gezinnen weet men niet, wat calorieën zijn en in die gezinnen is, waar zij met een uiterst minimum-loon moe ten rondkomen, wel degelijk sprake van on dervoeding. Het statistisch bureau stelde het door den heer Voüte aangehaalde onderzoek in 1932 in en sindsdien zijn de prijzen door de regeeringsmaatregelen nog verhoogd. Spr. was dan ook van oordeel, dat adres santen zich sober hadden uitgedrukt. Ook de heer Miltenburg leverde nog een pleidooi voor de door den heer Voüte bedoelde menschen. Hij wilde een poging doen om van de twee millioen, die de regee ring voor voeding en kleeding beschikbaar stelt, een deel ten goede te laten komen aan het Crisis-comité A. De voorzitter gaf hierop een uiteen zetting, hoe het Crisis-comité in Bergen werkt en hij was van oordeel, dat men niet den kant uit moet, die de heer Miltenburg had aangegeven, omdat dit noodwendig ten gevolge moet hebben, dat de uitkeering B vermindert. Spr. vertrouwde erop, dat de regeering ook wel voor het Crisis-comité de gelden beschikbaar zou stellen. Hierna werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten, waarna het kohier rioolbelasting 1934 werd vastgesteld op een bedrag van 11646.83 te voldoen in twee gelijke termijnen, vervallende 1 Januari en 15 Februari 1935. Rondvraag. De heer Voüte had gelezen, dat de be grooting, vóór deze door den raad wordt vastgesteld, eerst naar de Provinciale Griffie gaat om aldaar te worden bestraald en ge schaafd en spr. vroeg, wat voor zin het nog heeft, dat de raad avonden aan de begroo ting spandeert, wanneer die toch door Ged. Staten wordt vastgesteld. De voorzitter zeide, dat dit geschiedt om B. en W. een richtsnoer te geven voor eventueel uiigestooten bedragen. Ged. Staten werken volgens door het rijk vastgestelde regelingen en zij letten alleen op de finan- cieele draagwijdte. Feitelijk controleeren Ged. Staten eerst B. en W. en daarna den raad, als die de begrooting heeft vastgesteld. De heer Voüte vestigde de aandacht op een ontsierend reclamebord bij de garage aan den Helderschen weg te Alkmaar. De voorzitter zeide, dat daarop de provinciale verordening van toepassing js zoodat de gemeente daar geen zeggingschap heeft. De heer Voute vroeg, op welke gronden B. en W. de speiling-Marchant op de scholen hebben ingevoerd, zonder daarin den raad te kennen. De regeering handhaaft de oude spelling en kinderen, die solliciteeren naar een rijks- betrekking moeten daarin dus kunnen schrij. ven De voorzitter zegt, dat deze kwestie het lesrooster raakt, die volgens de L. O.-wet berust bij het schoolhoofd en B. en W.; jn overleg met den Inspecteur. De raad is jn dezen niet ingeschakeld en B. en W. stellen in het algemeen prijs op naleving van mi. nisterieele besluiten. Voor de kinderen is hef van het grootste belang, dat zij onderwijs ontvang er in de nieuwe spelling, omdat alle examens daarin worden afgenomen De heer Voüte had gelezen, dat v?r. schillende gemeenteraden zich tegen de nien. we spelling hadden uitgesproken. Dr. H e m e 1 r ij k noemde dit conservatis me en de voorzitter was overtuigd, dat het eindresultaat de nieuwe spelling zal zijn en hij deelde nog mede, dat de invoering daarvan op de scholen geen kosten met zich had gebracht. De heer Voüte had zien jagen in het Natuurreservaat en vroeg of dit geoorloofd W'De v o o r z i 11 e r antwoordde, dat daar niet gejaagd mag worden, omdat het daar gevaarlijk is voor wanc.elaars. Het was ook hem gerapporteerd en het heeft de aan dacht van de politie. Mevrouw Dekker vroeg inlichtingen over het tewerkstellen van jeugdige werk loozen. Medegedeeld was, dat de minisVw het plan van de commissie niet had goedgt- keurd, zoodat het particulier-initiatief over- bleef. Het was aan spr. bekend, dat de mi nister integendeel met het opgemaakte pro gram accoord was gegaan en zich bereid had verklaard, daarvoor subsidie te geven, wanneer de raming van 2300 tot 1700 werd teruggebracht. Spr. vroeg, wat de Commissie hierop had geantwoord. Wethouder Apeldoorn zeide, dat hij ten goeder trouw de vorige maal de zaak verkeerd naar voren heeft gebracht. De mi nister heeft inderdaad zóó geantwoord en spr. heeft dus een fout gemaakt. Spr. zal nu zoo spoedig mogelijk de Commissie, die hij reeds tweemaal tevergeefs bijeen riep, bij elkander roepen voor het opmaken van een werkplan. Mevr. Dekker betreurde dezen gang van zaken en drong op spoed aan. Ook zou zij gaarne zien, dat de Commissie onder de oogen ziet, of er iets gedaan kan worden vcor de vrouwelijke werkloozen in de rich ting van het bekend maken van de voedings leer. Wethouder Apeldoorn zeide toe, dit in de Commissie naar voren te zullen brengen. Mevrouw Dekker legde nog het rapp# over van den heer Hoogland, directeur nk\ de kinderbescherming, over deze materie, ten dienste van de Commissie. De heer Swaag drong er op aan, in verband met de veelvudig voorkomende on gelukken aan den Kanaaldijk om aldaar een telefoon te krijgen. De V o o r zi 11 e r zeide, dat daartoe reeds 2 jaar geleden tevergeefs pogingen zijn gedaan. Die pogingen worden thans herhaald en door de justitie gesteund. Spr. bracht nog hulde aan de brugwach ters aldaar, die bij het laatste ongeval prachtig werk hebben geleverd. Hierna werd de vergadering gesloten. Het regenachtige weer van de laatste dagen en het op handen zijnde St. Nicolaasfeest zijn na tuurlijk twee factoren, waarmee wij rekening moeten houden, als wij thans een overzicht wil- en geven over de wedstrijden van morgen Immers, het toch al '.00 verrassende voetbal zal deze keer ongetwijfeld nog verras sender worden, wat de uit slagen betreft. Op papier mogen misschien de meeste wedstrij den reeds nu „verslagen" kun nen worden, de werkelijkheid zou wel eens anders kunnen zijn. Feijenoord's kansen. Zoo beginnen wij in afdeeling I al ast niet den wedstrijd Feijenoord i>. H C. Op papier moeten de Rotterdam mers met veel gemak van D. H. C. kun nen v\ innen, vooral au zij op eigen veld spelen. Maar in werkelijkheid zal r eijenoord heel hard moeten vechten, om beide puntjes in het bezit te krijgen Een gelijk spel zou de spanning zeer groot maken. In afwachting daarvan trekt Ajax naar R C. H. en zal vooral nu de pioeg eindelijk weer op volle stoom is. ongetwijfeld kunnen winnen. Resten dan nog twee Haagsche wed strijden, die van belang zijn voor de bezetting van de onderste plaats Daar is allereerst A D O.-H. F. C. A. D. O. is de competitie heel goed begonnen, maar later afgezakt en H. F. C. deed precies het omgekeerde. Voor beide clubs staat hier zoo veelop het spel en alle spelers zullen zich ongetwijfeld ge heel geven. V. U. C., dat ook zoo benauwd staat op de ranglijst, ontvangt het zeer sterke V. S. V., en zal wel niet al te veel kans hebben op de puntjes. Om de onderste plaa*s' In afdeeling II zullen een groot aan tal clubs wel probeeren, om wat verder van de onderste plaats af te kortief1. Daar is natuurlijk allereerst H. B- ®-' dat zoo teleurstelt en nu naar D. W- s- moet. 't Wordt voor de technisch la"!? niet slechte H. B. S.-ploeg een moeilijk® reis en een gelijk spel is het eenige, w'at wij nog durven voorspellen. Excelsior ontvangt K F. C„ dat veel te sterk is, om ook maar te denken aan een Rotterdamsch succesje. En de Stormvogels zijn er zoo uit, dat hun thuiswedstrijd tegen D. F. C. wel g«en resultaat zal hebben, om haar positie te verbeteren. Men ziet, de strijd om de onderste plaats te ontgaan, is hier in alle hevig heid ontbrand. Resten dan nog twee wedstrijden, waa rbij de eereplaats is betrokken, n-1* H D. V S.Haarlem en Z. F. C-—Spal' ta. De krachten loopen o. i. niet ver uw elkaar en 't zou ons niet verwonderen, wanneer de bezoekende clubs in geval een puntje meenamen naar bun resp. woonplaatsen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10