FLINK DAGMEISJE SERIEWEEK JAPONHEN WOLLEN EN ZIJDEN JAPONNEN X f 9.75 XI 12.75 XX 14.75 f 18.75 25.75 32.75 Advertentiën Meisje, Dienstbode, Hiichtoaact Aiacktèeuditen leerling kapster. Serie Serie t 2 3 Tel. ZT7&2, Belangrijke Vergadering te Stompetoren. ALCMARIA V.V.V. UITSLUITEND TOT DE ADMINISTRATIE (Tel. 33201. B. ZWAAN-GROOT, in den leeftijd van 55 jaar. Haar diepbedroefde echt genoot, kinderen en klein kinderen, MAARTJE DE NIJS, Wed. van J. H. MEIJER, eerder Wed. van Jb. SWAAN, zeggen wij U allen hartelijk dank. Bekwame Strijkster en Mangeister JO BLOKKER LIES BLOKKER—DE VET Onder geen voorwaarden wor den adressen verstrekt van advertenties onder letter. Vanaf 24 November brengen wij zeer voordeelige aanbiedingen in Alle japonnen behooren wat model, stof en afwerking betreft, tot het betere genre. Wij geven bonnen van de St. Nicolaas-Verlcoopweek. H.h. BAKKERS. Ouders St. Nicolaascommissies I Op Woensdag 28 November 1934, 's avonds 7l/s uur, spreekt bij C. RENSES de heer H. D. LOUWES, lid van de Tweede Kamer. Onderwerp: Hoe verkrijgen wij een bevredigenden toestand voor den Nederlandschen Landbouw in het alge meen en van de veehouderij in het bijzonder? Wat kan het Liberalisme daartoe doen, wat de N. S. B. u in, waren de heeren A. J. Stikkel, H. Stikkel en P. W Groot. Alle drie werden bij eerste stemming met meerderheid van stemmen herkozen. DE UIVER-BEMANNING TE ROTTERDAM. j aard vele belangstellenden de aankomst van 1 het toestel gadeslaan en waar de genoodig- den de bemanning straks zullen begroeten, heeft men een hoefijzer-vormige afzetting gebouwd. Stevige hekken voor de hangers en aan de andere zijde voor de dienst gebou wen van de K. L. M. moeten het publiek op veiligen afstand houden. kunde voelde aangetrokken en ook, om dat mijn vader mij steeds ervoor ge waarschuwd heeft, chirurg te worden, omdat het werk van een chirurg bui tengewoon zwaar is. Mijn vader was trouwens ook liever internist geworden. Als jong arts heeft hij nog gepoogd, as sistent te worden van Prof. Rozenktein, den internist, en hij ging den anderen kant uit, omdat daar toevallig geen plaats was. Als assistent bij Prof. Nolen werkte ik aan mijn dissertatie over arhythomie door atriumfitrillatie, waarop ik in 1913 promoveerde. In Maart 1912 vestigde ik mij in Heerde (Geld.). Het was mijn be doeling, daar vijf jaar te blijven en daarna weer in een ziekenhuis te ko men. Door het uitbreken van den we reldoorlog ben ik echter drie jaar gemo biliseerd geweest en bracht ik het tot regimentsarts van het 12de regiment infanterie. In 1920 vestigde ik mij als opvolger van Dr. Wicherink in Alkmaar. Aan het oude ziekenhuis werd ik benoemd tot geneeskundige en het was mijn bedoe ling, uitsluitend specialist-internist te worden, waarom ik in November mijn huisartsen-praktijk neerlegde om mij te vestigen als specialist-internist, wat ik nu nog altijd ben. Gaarne was ik aan het Centraal Ziekenhuis internist ge worden, maar doordat men zich voor de exploitatie van het ziekenhuis uitsprak voor de vrije artsenkeuze, had men daar noch 'n vasten internist, noch 'n vasten chirurg noodig, waarom ik op wacht' geld werd gesteld, wat ik wel onaange naam heb gevonden. Ik geef nog altijd de voorkeur aan een hoofdleiding op een afdeeling in een ziekenhuis, maar ik stem toe, dat wij in het Centraal Zieken huis, dank zij Dr. Dijkhuijzen, een pret tige oplossing hebben gekregen. Het is mij zelfs gebleken, dat de bezwaren, die ik zag, zijn meegevallen. De huisartsen zijn nu niet gedwongen, hun patiënten aan den internist af te staan en doen dit nu, als zij er behoefte aan hebben. Op onze vraag, of Dr. Korteweg op me disch gebied nog iets anders dan zijri dissertatie heeft geschreven, antwoord de hij, dat hij voor de vergaderingen van de Nederlandsche Vereeniging voor algemeene Ziektekunde meerdere arti kelen schreef. Wij stelden de vraag, of er in Alk maar wel plaats is voor een specialist internist. Dr. Korteweg beantwoordde deze vraag bevestigend en wees erop, dat er in Alk maar thans twee dergelijke specialisten gevestigd zijn, hetgeen mogelijk is, om dat het rayon zich uitstrekt tot het eiland Texel, niettegenstaande er in Den Helder ook een specialist-internist ge vestigd is. Ten Zuiden van Uitgeest, zoo zeide hij, gaan de menschen meer naar Zaandam e" laarlem. De intiem specialist, zoo vervolgde Dr. Korteweg, behandelt z'n patiënten in het ziekenhuis of met behulp van den huisarts, wien het aan tijd ontbreekt, voor hef, meer grondige onderzoek van een patiënt, dat de specialist instelt. Tengevolge van de crisis is het opval lend, dat de specialist thans minder be zoeken krijgt van nerveuze juffrouwen, die de doktoren afloopen. Een voordeel is het, dat hij zich nu meer met ernstig werk kan bezighouden. Het was hem opgevallen, dat tengevolge van de crisis van Mei 1933 tot dit voorjaar minder menschen bij de specialisten kwamen, doch dat dit verschijnsel thans voorbij is. Wij informeerden hierna naar de functies die Dr. Korteweg waarneemt en heeft waargenomen. Hij deelde ons mede, dat hij tweede secretaris is van de Nederlandsche In- ternisten-vereeniging, die thans over het geheele land een 60 leden telt, waaron der een gedeelte ziekenhuis-directeuren er. een gedeelte, dat, zooals hij, zich vrij gevestigd heeft. Vroeger was het zóó, dat de chirurg ook de specialist-internist was. Ik behoor wel tot de eersten, die zich als specialist-internist hebben ge vestigd en het is wel aardig, dat mijn vader de eerste specialist-chirurg was, die zich in Amsterdam gevestigd had, waar hij toen geneesheer-directeur van het Joodsche ziekenhuis was, aldus de jubilaris. Voorts deelde Dr. Korteweg ons nog medé, dat hij lid was geweest van de opgeheven Gezondheidscommissie, dat hij lid.is van de Malaria-commissie uit den Gezondheidsraad, een vervolg van de vroegere wetenschappelijke malaria commissie voor N.-Holland, dat hij lid *s van de N. Holl. Commissie voor de be strijding van de malaria onder de be volking en bestuurslid van de afdeeling Alkmaar van de Ned. Maatschappij tot bevordering van de geneeskunst en van de Afd. Alkmaar van het Centraal Ge nootschap van vacantiekolonies. Indertijd was hij ook lid van de examen-commissie van den Bond van ziekenhuis-verplegers in Noordelijk N.-Holland, een taak, thans door den Staat overgenomen en zoo nu en dan maakt hij nog wel eens deel uit van de Commissie, die de verpleegsters het examen afneemt. Na van het een en ander kennis te hebben genomen, namen wij afscheid van Dr. Korteweg, den wensch uitspre kende, dat hij nog vele jaren tot zegen van de bevolking van Noordelijk Noord- Holland werkzaam zal mogen zijn. Alcjnaria V.V.V. vergaderde gisteravond in het Gulden Vlies onder voorzitterschap van mr. J. P. Bosman. De opkomst was slechts matig en toen de voorzitter de verga dering opende, waren ongeveer 15 leden aan wezig. Mr. Bosman heette allen welkom en ge dacht den vice-voorzitter van de A.N.V.V., den heer Robertson De woorden aan den overledene gewijd, werden staande aange hoord! Spr. wees er op, dat de A.N.V.V. aan den overledene veel verloren heeft. Voor advertentiën, abonne menten, adresveranderingen en omtrent de bezorging wende men zich Den 4den December a.s. hopen onze geliefde Ouders, k. UOVEKS, N. UO VERS—NIEUW LAND, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven, is de wensch van hunne dankbare kinderen: JAN, KLAAS en JACOB. Oterleek, L. Molenweg C 9. Receptie: Dinsdag 4 December van 214$ uur. Inplaats van kaarten. Met blijdschap geven wjj kennis van de geboorte van onzen zoon FOEKE GEKARD. M. KLIJNSMA. H* KLIJNSMA—CEVAT. Alkmaar, 23 Nov. 1984. Oudorperdijkje 18. Met diepe droefheid geven wij kennis dat na een korte ongesteldheid van ons is heen gegaan, onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw D. ZWAAN. M. MEURS—ZWAAN J. MEURS en Kinderen. Bergen N.H., 24 Nov. 1934. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze lieve Moe der, Grootmoeder en Overgroot moeder Namens de fam., E. GROOT—SWAAN. Bergen, Nov. 1934. Breelaan 20. Na gedaan verzet tegen de enige uitdeelingslfjst heeft het faillisse ment van J. A DE ZWART, bakker te Hoorn, een einde genomen. Alkmaar, 23 Nov. 1934. Mr. A. J. M. LEESBERG, Curator. Kennemerstraatweg 29. Tel. 2623. Beschaafd meisje, oud 20 jaar, zag zich gaarne geplaats als Brieven lett. Z 206, bureau van dit blad. GEVRAAGD. Br. letter W 204 Bureau v. d. Blad. GEVRAAGD, v. g. g. v. en g. k. w. Aanm. WAERDENDELSTRAAT 7. GEVRAAGD voor de verzorging van Ouden van Dagen en hulp- hoevende een net zeggen, mede namens weder- zijdsche familie, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. „Witte Hoek". De Cocksdorp Texel. eenigszins bekend met de verple ging, leeftijd 25 tot 35 jaar. P.G. Huize „Avondrust", Schagen. Biedt zich aan met Kerstmis een flinke leeftijd 19 jaar, liefst Alkmaar of omtrek. Adres JACOBA BUIK, Callantsoog. 11 11 II II Plaatsing gezocht door Hinken Bakkerszoon, 24 jaar oud, v.g.g.v., liefst in gemengd bedrijf, voor direct of later, onverschillig waar. Adres A. L. ZAAL, Gouwsluische- weg 23, Alphen a.d. Rijn. Wenscht U dat de goede Sint persoonlijk Uw kinderen bezoekt Bel hem dan even op onder No. 2932 of schrijf hem onder lett. S. N., Boekhandel Zwaan en Zn., Nieuwesloot. Deze vergadering mag door niemand verzuimd worden. DEBAT VRIJ. Het Bestuur van den VRIJHEIDSBOND, afd. Oterleek. Mededeelingen. De voorzitter deelde o.m het volgende mee: in 1936 zal Alcmaria V.V.V. 40 jaar be staan, welk feit het bestuur niet heelemaal ongemerkt voorbij wil laten gaan. De verga dering ging hiermede volkomen accoord. Verder werd medegedeeld, dat mr. Wende- laar bedankt heeft als lid van de vereeniging, waardoor dus het eere-voorzitterschap vrij is gekomen. Het bestuur stelde nu voor, jhr. mr. van Kinschot tot eere-voorzitter te benoe men, welk voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. Enkele andere kleine mededeelingen wer den daarna nog door den voorzitter mede- Eedeeld, o.a. dat mr. Bosman lid van het »ag. bestuur van de A.N.V.V. is geworden, en dat er een contactcommissie benoemd is, die tot doel heeft, om meer contact te krijgen tusschen de A.N.V.V. en de V.V.V.'s Tenslotte werd medegedeeld, dat het be stuur het volgend seizoen weer drie motorra ces zou willen houden. Met algemeene stemmen werd alzoo be sloten. Begrooting 1935. De penningmeester, de heer Swets, deelde mede, dat het tekort dit jaar ongeveer 800 gulden bedroeg. De ontvangsten in 1935 werden begroot op 2685, de uitgaven op 3400, zoodat het te- r,*j'n zou bedragen 715. Voorge steld werd het tekort over 1934 van 800 te dekken door het reservefonds met dit bedrag te verminderen. De vergadering keurde dat goed. 0 6 Benoemd werden tot leden van de commis sie tot nazien van de rekening 1934, de heeren Mooij, Mak en Dam. Bestuursverkiezing. Daarna sluiting. Groote geestdrift. Eindelijk is dan de door velen met span ning verbelden Zaterdagmiddag aangebro ken. De Uiver, het toestel, dat in de groote race van Londen naar Melbourne, zooveel roem oogstte, zal in de Maasstad neerstrij ken. De zilveren vogel zal over de uitge strekte stadsgedeelten scheren, over de groo te watervlakten en eindelijk na de eere-ron- den op Waalhaven dalen. i- ^ernann'.nêf van de Douglas, Parmen- tier, Moll, Prins en van Bruggen, in een week wereldberoemde vliegers geworden, in eigen persoon te Rotterdam. Reeds vroeg in den morgen kan men in de stad merken, dat er iets gaande is aan de Maas, er wordt druk gevlagd, auto's en fietsen dragen de bekende Uiverwimpels en vele ziet men getooid met de voor deze gele genheid vervaardigde Uiver-speldjes. Op Waalhaven. Op het vliegveld Waalhaven, waar uiter Er is 's morgens al heel wat publiek bij een, de ruimten voor de groote hangars, waar de andere vogels van de K. L. M. een veilige schuilplaats vinden, zijn reeds goed gevuld. Het terrein is met vlaggen versierd en de versterkte luidspreker-installatie maakt het mogelijk de sprekers overal goed te verstaan. De aankomst- De luidsprekers verkonden te kwart voor twaalf, dat de zoo vurig verbeide Uiver van Schiphol is gestart en dus binnen zeer kor ten tijd boven de Maasstad kan worden ver wacht. De menigte achter de afsluithekken, begint zich te roeren, en ale oogen zoeken den Noordelijken kim af, vanwaar men den ranken silhouet van de Douglas verwacht te zien opduiken. Inderdaad behoeft men niet lang te wachten. Omstreeks half één begin nen de sirenes en stoomfluiten van fabrieken en schepen te loeien. De Uiver is boven Rotterdam verschenen en draait zijn eere-ronden. Ongeveer kwart over één zet Parmentier met een keurige landing het groote ver keersvliegtuig op het vliegveld en onder lui de toejuichingen van het enthousiaste pu bliek taxiet hij naar het platform, midden op het terrein, waarop het podium staat op gesteld, zoodat alle aanwezigen de vliegers en hun echtgenooten kunnen zien. Wanneer het gejuich eenigermate is bedaard, neemt Ir L. W. H. van Dijk, directeur van ge meentewerken te Rotterdam het woord, voor het uitspreken van zijn begroetingsrede. Rede van Ir. van Dijk. Tot heden konden wij aan onze opgekropte gevoelens slechts expansie geven door het uitsteken van vlaggen op den dag Uwer aan komst te Melbourne. Maar wij hadden be hoefte aan een huldiging van aangezicht tot aangezicht. De burgemeester in de eerste plaats maar ook de andere sprekers zullen de tolk van deze gevoelens zijn. Ik persoon lijk wil mij ertoe bepalen U en Uw echtge nooten namens met gemeentebestuur bij Uw aankomst op het Rotterdamsche luchtvaart station een eerste welkom toe te roepen op Rotterdamschen bodem. Hierna verkrijgt een der leden van het K L. H.-personeel, de schilder van Velzen, het woord, die met eenige hartelijke woor den aan de bemanning een lauwerkrans overhandigt. De volgende spreker is de heer C. Kolff, voorzitter van de Rotterdamsche Aeroclub, die de bemanning namens de Aeroclubs en de sportvliegers toespreekt. Zooals de heer Viruly het zoo juist uitdrukt, zegt spr o.m behooren vliegers en luchtvaartmenschen tot één groote familie, en hoewel de leer lingen en het personeel van de Nationale Luchtvaartschool behooren tot een veel be scheidener onderneming in de luchtvaart, dan de machtige K. L. M., behooren zij toch tot dezelfde familie. Worden door U groote daden verricht, dan is het medeleven in hun kamp overvlogen en waar gij de pioniers zijt, die afstanden tot een minumum reduceert, hebben wij gemeend U geen beter present te kunnen geven, dan een globe in zakformaat, die U tevens als Schemerlamp kunt gebruiken en waarop Uw route aange geven staat. Onder daverend applaus over handigt de heer Kolff de cadeaux. Parmen tier spreekt dan een kort woord van dank. De rit door de stad. De vliegers en hun echtgenooteen en ver loofde nemen hierop onder luide toejui chingen van de menigte plaats in open auto's om hun triomtcht dor de stad naar het stadhuis aan den Coolsingel aan te vangen. Overal was de belangstelling ge weldig. De politie had de handen vol om de menschen, die rijen dik lang de trottoirs ge schaard stonden, in bedwang te houden. De Coolsingel is in feesttooi. Overal waaien vlaggen en banieren. Inmiddels is de auto met de vliegers onder de donderende toejuichingen van het publiek tot voor het Stadhuis gereden. De vliegers begaven zich naar de Burgerzaal, waar de burgemeester van Rotterdam, mr. P. Droog lever Fortuyn een begroetingsrede uitspreekt, die ook door een versterkingsinstallatie op den Coolsingel volgbaar is. Spr. heette de bemanning hartelijk welkom namens het gemeentebestuur. Hij bracht hulde voor hun kranige prestaties, in welke woor den van hulde hij ook den diiecteur der K. L. M., den heer A. Plesman, betrok. Vervolgens sprak de heer Abm. van der Hoeven, die sprak als voorzitter van Rotter dam's Comité ter Behartiging van Nationale Belangen, en met enkele hartelijke woorden de bemanning schilderijen aanbood, betrek king hebbende op de Rotterdamsche havens en vervaardigd door Rotterdamsche kunste naars. Aan deze rede ging vooraf een aubade, welke door ongeveer tweeduizend zangers en zangeressen onder leiding van mevrouw GrimbergHuyser, begeleid door de Rotter damsche harmonie, o. 1. v. kapelmeester Haanstra. werd uitgevoerd De vliegers had den zich met hun echtgenooten op het balcon opgesteld. Volgende spreker was de heer C. Kolff die wederom namens de Aeroclubs en de sportvliegers sprak en nogmaals wees op de schitterende prestaties en de sportieve beteeke- nis van de vlucht. Hij sprak de hoop uit, dat de K. L. M met haar voortreffelijke mannen, zooals zij hier voor mij staan, nog vele groote daden mag verrichten tot heil van onze Nederlandsche luchtvaart. In eenige welgekozen woorden dankte Parmentier voor deze treffende huldiging. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 24 Nov. 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 80000 stuks kipeierer. aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 56—58 4.60—5.20, 58-60 5-ƒ 5.50, 60-62 5.30- 5.60, 62-64 5.40 -ƒ 5.80 en 64 -66 5.605 90, kleine 3.öt>—4.50, 14000 stuks Lendeieren 3. I DE BOTERPRIJS. ALKMAAR, 24 Nov. 1934. Op de heden gehouden Botermarkt werd 7011% cent betaald. Kipeieren (groothandel) 3 5.30 en Eendeieren 3. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 24 Nov. 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 1 Paard 90; 3 Melkkoeien 120—160; 11 Nucht. kalveren (slacht) 13; 28 Schapen: vette 1215 en Overhouders 811; 6 Schrammen 12 18; 13 Biggen (10 weken) 69; 2 Bokken en geiten 27. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 23 Nov. 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Appe len per 100 K.G. 3.50—3.90; Andijvie per 100 stuks 0.502.40; Appelen per 100 pond 38; Bloemkool le s. per 100 stuks 6.50—10.50 en 2e s. 2.50— 4; Boerenkool per 100 stuks 0.70 3.60; Bieten per 100 K.G. 1.50; Drui ven per IOO pond 1117; Gele kool per 100 K.G. 1 1.50; Groene kool per lOOstuks 14: Kropsla per 100 stuks 0.50—2.40; Knolselderie per 100 stuks 1.90—4.60: Peren per 100 pond 2—6; Prei per 100 bos 1.604.20; Roode kool per 100 K.G. 12.30; Sel derie per 100 bos 0.501.10; Spinazie per bak 1.09—1.15: Spruiten per 100 pcnd 3.50—9; Snijboonen per IOO pond 19—23; Dubbele spercieboonen per zak ƒ3.70—ƒ4.05; Tomaten per 100 pond 1.508; Uien per 100 K.G. 0.60 2.60; Wortelen per 100 K G. 0.70 1.30; Wortelen per 100 bos 1.50 4.50; Witlof le s. per 100 pond 5.50 9.50, 2e s. 2.50—4. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Nov. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 750 stuks Bloemkool 3.60—4.20 p. 100 stuks; 1200 K.l. Roode kool 1.20— 2.40, doorschot 11.40; 14000 K G. Gele kool 1—1.40; 16000 K.G. Deen- sche witte kool 0.701.30: 15000 K.G. Uien: gele uien 1.802, grove 2.30 2.40, drielinger 1.30—1.50, nep 1.401.70; 1800 K.G. Bieten 1— 1.60 en 7000 X.C. Peen 0.60-/ 1, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 23 Nov. '34 Roode ko:ol le s. 1.30—2.60, kale 1 1.10; Gele kool le s. en kale 1Deensche witte kool le s. 1.30; Nep 2.10; Drie lingen 1.20; Uien 1.90—2.20; Grove uien 2.10—2.60. Aanvoer: 24900 K.G. Roode kool; 4200 K.G. Gele kool; 3700 K.G. Deensche witte kool; 325 K.G. N:p en 1325 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 23 Nov. '34. 300 K.G. Aardappelen: Friso 2 en BI. Eigenheimers 2.10; 11100 K.G. Uien: uien 1.602, drielingen 1.20—1 40, grove 2.30, gele nep 2.10; 1600 K.G. Peen 0.90—1, kleine Peen 0.60; 13000 K.G. Roode kool 1.102.10, doorschot 1-/ 1.30; 3300 K.G. Gele kool 1, doorschot 1 1.20; 42000 K G. Deen sche witte kool 0.70—1.20, doorschot 0.70—1.10, alles per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3