Aqwda KIJKEN is KOPEN BUCLOECK ShiMicaties !Biimeida(id £aatste A Jiacktbecidtien Stad en Om VOEDSELVERGIFTIGING TE OSS. RIJWIELMERKEN OP IIET VOORSPATBORD. Nieuwe bepaling. EEN RIJKE STEUNTREKKER. Haaldelijk wekelijks 8 gulden en bezat drie mille. ONTPLOFFING IN EEN GARAGE. Geen persoonlijke ongelukken ONVERANTWOORDELIJKE GERUCHTEN. NIEUW SECRETARIAAT GEWEST NOORDHOLLAND-NOORD DER S. D. A. P. DE TOESTAND VAN v. d. HILST. faillissementen. tot Stedelijk Museum ingan Breedstraat, eiken werkdag van 9 t 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, heden hoofd nummer Paganini (operette film). Toegang eiken leeftijd. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Meisjes in nonnenkleed (rom.); hoofdrol Dorothea Wieck. Toegang eiken leeftijd. Cinema-Americain, half 8, hoofdnummer Jk ben een zwerver (rom.); hoofdrol Al Jolson. Toegang eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T„ half 8, hoofdnummer Het ge heim van den verborgen schat (sens., serie film, tweede deel); hoofdrol Richard Ta) madge. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 27 November. 8 uur, geref. kerk, tijdrede prof. dr. K Schilder. Oterleek, bij A. v. Ham, uitvoering Turn lust, bal na. Woensdag 28 November. 8 uur, Harmonie, uitvoering Bilderdijk (verzorgd door de rederijkerskamer J. J Cremer uit Haarlem). 8.15 uur, 't Gulden Vlies: N.V. Ver. Rot' terd. Tooneel: Boefje. Stompetoren, 7.30 uur, bij Renses: Twee de Kamerlid Louwes spreekt voor den Vrij heidsbond. Donderdag 29 November. 7.30 uur, Harmonie, concert Bond van Chr. Zangvereenigingen. Victoria-theater, half 8, populair-weten schappelijke voorstelling. Avonturen op den zeebodem en andere films. Toegang voor eiken leeftijd. 8 uur, De Unie, lezing over Chrysanten doord en heer Spaargaven voor de Kon. door den heer Spaargaren voor de Kon BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt bekend, dat inge volge een circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken met ingang van 26 November 1934, behalve aan de daarvoor thans in aanmerking komenden, de distribu tie van rundvleesch in blik ook zal kunnen geschieden aan personen, welke als land arbeider werkzaam zijn. Voor gezinnen van meer dan 6 personen wordt het aantal kilogrambussen dat betrok ken kan worden, met ingang van 26 Novem- br a.s. verhoogd van 2 op 3 per week. per week. De prijs, waarvoor het rundvleesch in blik verkrijgbaar moet worden gesteld, wordt me' ingang van 26 November 1934 verlaagd van 35 op 25 cent per kilogrambus. Alkmaar, 26 November 1934. De Directeur voornoemd, Ed. v. d. HEUVEL. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn vier leden van het gezin van den heer v. L. in de Ruwaardsiraat te Oss ernstig ongesteld geworden. De vrouw des huizes en drie kin deren werden docr ondraaglijke pijnen ge kweld, gepaard gaande met maagkramp en brakingen. De dokter constateerde, dat de patiënten lijdende waren aan een ernstige voedselver giftiging. Het bleek dat de moeder en de drie kinderen bij hun avondeten oude kaas hadden genuttigd, waaraan waarschijnlijk de vergif, tiging te wijten zou zijn. De vader en de oudste zoon hadden r.iet van de bewuste kaas gegeten en mankeerden niets. Den heelen nacht en ook des Zondags bleef de toestand van de patiënten gevaarlijk. Gistermorgen is een verandering ten goede ingetreden De etensresten worden aan een onderzoek onderworpen. De minister van financiën, gezien artikel 2 van de rijwielbelastingwet (Staatsblad 1924, no. 306), heeft bepaald, dat 2 van de reso lutie van den minister van financieu van 9 Juli 1934, no. 1 wordt aangevuld met het navolgende Voorts mag het rijwielmerk worden beves tigd op den bovenkant van het vóór de voor vork van het rijwiel uitstekende gedeelte van het spatscherm van het voorwiel, mits binnen een afstand van 15 centimeter van de bal- hoofdbuis. Het merk moet in dit geval zoo danig zijn gevat in een houder, dat het in vertikale richting wordt geplaatst met de daarop voorkomende teekening naar voren gekeerd. Deze teekening moet geheel zicht baar zijn, terwijl vóór het merk geen voor werpen op het spatscherm mogen zijn aan gebracht, die het gezicht op het merk be kommeren. In den nacht van Zaterdag op Zondag zagen eenige agenten van het bureau Raam- port op de Da Costakade te Amsterdam een m?n> d'e ,z'ch daar °P eenigszins verdachte wijze ophield. Men nam den man mee naar het politiebureau, waar bleek, dat hij ruim 3000 aan bankpapier in zijn zakken had. Dit kwam de politie zoo verdacht voor, dat zij een nauwkeurig onderzoek naar zijn prinvé-zaken instelde. Vrij spoedig kwam hierbij vast te staan, dat de groote som ge'd zijn eigendom was. De verdachte, die vroe ger zeeman was geweest en later havenarbei- ij l- 'n *w'n*'£ jaar tijd kans gezien het geld bijeen te sparen. Dezer dagen wilde hij een zaak overnemen en had daarvoor het geld van de spaarbank gehaald Tot zoover was alles ia orde. Wat niet in orde was, is, dat hij sinds langen tijd steuntrekker was en iedere week 8 haalde. Daarvoor werd proces-verbaal tegen opgemaakt. steun hem (Ongecorrigeerd Hedenmorgen omstreeks half tien vond te Gouda in de garage van den heer Hulleman een hevige ontploffing plaats, welke ver in den omtrek te hoo- ren was. Doordat een luchtcompressor, welke voor het automatisch oppompen van banden wordt gebruikt, op een te hoogen druk kwam te staan, sprong de installatie uit elkaar. Het zware deksel vloog door het dak en kwam 50 Meter verder omlaag zonder iemand te treffen In de garage lag alles door elkaar ver spreid, terwijl vele ruiten in de omge ving sprongen. Een auto, die in de na bijheid van de compressor stond, werd volkomen in elkaar gedrukt. In den be tonnen vloer kwamen verscheidene gaten. Een werkman, die vlak bij de installatie aan de vernielde autowerk zaamheden verrichtte, is als door 'n won der aan den dood ontkomen, doordat hi, juist voor de ontploffing zich even ver wijderd had om andere gereedschappen te halen. De andere werklieden waren juist in een ander gedeelte van het ge bouw werkzaam, zoodat de ontoloffing geen persoonlijke ongelukken met zich mede heeft gebracht. GASVERSTIKKING TE RHEDEN. Vanmorgen is de 20-jarige da meskapper A. Esvelt, wonende aan de Groenestraat te Rheden, dood in zijn kamer gevonden. Het bleek, dat er in deze kamer een gas- kraantje openstond. De politie is van meening dat hier van een ongeluk sprake is. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 26 Nov. 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor; Aard appelen per 100 K.G. 33.40; Andijvie per 100 stuks 0.502.60; Bloemkool le s per ICO stuks 1.5010; Boerenkool per 100 stuks 0.602.90; Bieten per 100 K.G. 1.50; Druiven per 100 K.G 9 10; Gele kool per 100 K G. 1 1.50; Groene kool per 100 stuks 16; Kropsla per 100 stuks 0.50—2.10; Knolselderie per ICO stuks 12.40; Peren per 100 K G. 427; Prei per 100 bos 15; Roode kool per 100 K G. 1 2.50; Selderie per 100 bos 0.60— 2.40; Spinazie per 100 K G 1.05 per bak; Spruiten per 100 K.G. 315, Tomaten per 100 KG. 221; Uien per 100 K.G 0.602.60; Wortelen per 100 bos 1—/ 6; Witlof le s per 100 K.G. 13—18, 2e s. 4—10. PURMEREND, 27 Nov. 1934. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. kaasbeurs, verhandeld 19 partijen, wegende 28000 K.G. Hoogste prijs 20. Handel goed. Artikelen: Kleine boerenkaas 8 partijen 20. Handel matig; 925 K.G. Boter 1,50 1.60; 738 Runderen, w.o. 410 vette koeien 5460 cent per KG., handel vlug; 253 Geldekoeien 80—135, handel stug; 40 Me'kkoeien 110—190, handel stug; 35 Stieren 32—46 cent per K.G., hande' matig; 9 Paarden 60—120, handel stug; 116 Vette kalveren 3050 cent per K.G. handel stug; 223 Nuchtere kalveren, voor de slacht 38, handel matig; Nuchtere kalveren voor de fok 1020, handel matig; 285 Vette varkens (slacht) 2831 cent per K.G. handel matig; 48 Magere varkens 14—20, handel stug; 221 Biggen 6—11, 1100 Schapen 6— 20 en 33 Bokken 3—10, handel stug; Kipeieren 5—5.50 en Eendeieren 2.75 per 100 stuks; Piepkuikens 32M—50 cent per K.G.. Oude kipjren en hanen 35 42 cent per K.G.; Konijnen 0.30— 2; Eenden 25—65 cent; Duiven 50 cent per paar; 300 Ganzen 2.252.90 en 56 Zwanen 3.503.75 per stuk. 9 Eenden eieren A 2 50: 34 Kippeneieren A 4.40 5 20 en 1523 Kippeneieren B 3.20 3.50. Coöp. Centrale Eierveiling Purrrerend G.A. 170000 stuks Eendeneieren 2.30— 3.10 en 50000 stuks kippeneieren, waar van de prijzen als volgt: 70—80 K.G. 5.90— f 6.40. 65—66 5.60—5.80. 63 64 5 40-/ 5.70, 60—62 5 20- 5.50, 58—59 5.10—5.30. 56—57 4.70-/ 5, 53-55 4.30-/ 4.70. 50— 52 3.40—4.10 en 45—49 2 80— 3.10, AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Nov 1934. Op de leden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvcer 212900 K.G. BROEK OP LANGENDI.1K, 27 Nov. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 19000 K.G. Roode kool 1.30-/ 2.50, doorschot 1-/ 1.80 21000 K.G Gele kool 1—/ 1.40; 14000 K.G. Deensche witte kool 0.80—1.30; 22000 K.G. Uien: nep 1.40—1.70. gele uien 1 70 1.90. grove 2.202 40, drielingen 1.20-/ 1.50; 245 K.G. Bieten 1.70; 5000 K.G. Peen 0.60-/ 1 en 112 K.G Druiven (Alicante) 2025.90, alles per 100 K.G. en 6000 stuks Bloemkool: reuzen 3.805.70 en lichte 1.90-/ 2.20 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 26 Nov. 1934 Roode kool (kale) 1 en Gele kool (kale) 1. Aanvoer 8700 K.G. Roode kool en 400 K.G. Gele kool. NOORDSCHARWOUDE. 26 Nov. '34. 6900 K G. Uien: uien 1.80—2, drielin gen 1.30 en grove ƒ2.30; 1800 KG. Roode kool (doorschot) 1—/ l.io en 10400 K.G. Deensche witte kool 0 70— 1.30, alles per 100 K.G, Verschillend© gebeurtenissen hebben er hier ter stede den laatsten tijd toe geleid dat er geruchten omtrent een zedenschandaal gaan waarbij vele be kende etadgenooten betrokken zouden zijn. Nu men zich niet ontzien heeft zelfs reeds namen te noemen is het zeker tijd aan deze fantasieën afdoende een einde te maken. Bij een onderzoek heden door ons ingesteld ter plaatse waar men van feiten en personen volkomen op de hoogte kan zijn is ons geble ken, dat alle thans in omloop zijnde geruch ten uisluitend in de verbeelding van hen ont staan zijn, die zich niet ontzien hebben de eer en goede naam van de daarbij door hen genoemde personen opzettelijk aan te tasten. Bij het zedenschandaal, onlangs ten huize van een ingezeten© in de Brille- steeg ontdekt, werd tegen den bewo ner procesverbaal opgemaakt waarna deze in arrest gesteld is. Verder is de politioneele en justitio- neele bemoeiing niet gegaar Alle personen, wier namen wij thans in verband hiermede hoorden noemen het waren er zelfs een vijf- of zestal hebben niets maar dan ook heolemaal niets met deze zaak te maken. Wij hopen, dat deze pertinente verklaring voldoende zal zijn, om verdere praatjes dien aangaande te voorkomen. ONGEVAL. Een van de richting Zaadmarkt komende auto wilde heden in de St. Annastraat een aldaar staande vrachtauto passeeren en reed voor een gedeelte over een stoep van een kapper aldaar. De auto raakte met het ach tergedeelle een uithangbord, dat werd afge rukt en ongelukkigerwijze op het hoofd te recht kwam van het juist passerende 9-jarig zoontje /an den heer Kaal uit de St. Jacob- straat. Het ventje bekwam een belangrijke hoofdwond, zoodat het noodzakelijk was den jongen naar het ziekenhuis te vervoeren. Naar wij vernemen besloot het partij bestuur der S.D A.P. den heer Westerhof te ontheffen van de functie van secr.-penning- meester der S.D.A.P. en het secretariaat voor het gewest Noordholland-Noord, tijde lijk op te dragen aan den heer Peerlkamp te Zaandam. De heer Westerhof heeft voorts bedankt als voorzitter van de Woningbouw vereniging „Rochdale" alhier. De voetballer v. d. Hilst, die Zondag in het ziekenhuis werd opgenomen, maakt het thans heel goed. 'tls geble ken, dat slechts één rib gekneusd is, zoodat het ongeluk zich gelukkig ernsti ger liet aanzien dan het was. EEN EEUWIGDURENDE KALENDER. De heer J. Stap, Laat 120 alhier, heeft een eeuwigdurende kalender ontworpen Men schuift de betreffende maand maar op het jaartal en men vindt precies de goede dagen naast de bijbehoorende data. Het lijkt heel moeilijk maar het is heel eenvoudig te maken, als men er maar een voorbeeld bij heeft. De heer Stap is gaarne bereid zijn vinding voor eventueele navolgers te toonen. DE KERK TE NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen is thans definitief besloten dat de verbrandde Ned. herv. kerk weer opgebouwd zal worden. Door het architectenbureau Kake te Zaan dam worden plannen gemaakt voor het sloo pen en wederopbouw van de nieuwe kerk. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 20—27 NOVEMBER 1934. Nieuwe zaken: Alkmaar: Aè Drukker, Luttik Oudorp 08, handel in zakken, dekkleeden en garens. W ij z i g i n g e n Alkmaar: H Eickholt, Verdronken- oord 69, verkoop van brood en banket. Eigenaar overleden. Egmond-Binnen: Stoomwasscherij ,.'t Woud", Heerenweg 507. Verandering van gevolmachtigde. Heiloo: Firma Lebbink en Wortel, Rijksstraatweg 234, banketbakkerij etc. Wijziging bedrijf en handelsnaam. Den Helder: Café ,.De Oranjeboom" (eig. Wed. A. Dienaar—Boon), Keizer straat 61. Overgegaan aan R. Vermeulen. D. Dijkshoorn, Spoorstraat 93, winkel in fruit, delicatessen en comestibles. Over gegaan aan: K. J. A. Janssen. Zljpe: Wed. D. Glas—Sieben, Petten M 34, winkel in kruidenierswaren. Over gegaan aan: J. P. Schermer. Opheffingen Alkmaar: P. de Bakker, Leeghwater- straat 33, winkel in manufacturen. STRAND- EN DUINWANDELING. De heer A. H. Bijleveld schrijft ons: 't Had voor de strandexcursie van de afü. Alkmaar van de Natuurhistorische Vereeniging Zondag j.1. wel wat vroolij- ker weer mogen zijn met wat minder grauwe lucht en wat minder stijve Zuid westelijke bries, die de deelnemers noopte van Bergen aan Zee af maar Noordwaarts te gaan. En toch werd het een hoogstprettige wandeling, 't Strand is altijd interessant, er is altijd wat bij zonders te zien en Hollands kust toonde ook nu als steeds zijn mooie, lange lichtblonde vlakte, geflankeerd door de groenbewassen duinen eenerzijds en de blauwgroene, witschuimende zee ander zijds. Wel ziet men er niet meer die groote blokken blootgewoeld oud, zwart veen; alleen kleine, platte, sterk afge slepen stukjes zijn hier en daar te mid den van allerlei strandaanspoelsel te vinden. Nu is 't een feit dat Noordwaarts van Bergen aan Zee de zandbodem (mèt de duinen) zeer arm aan kalk is, dus zijn er kalkarme planten in dit zeewater, dus ook betrekkelijk weinig schelpdie ren (die 't van die kalk moeten hebben!) En men vindt hier dan ook veel minder schelpen dan in de richting naar 't Zui den. Merkwaardig veel aangespoelde skeletten van zeeëgels (en wel van de z.g. Zeeklit) lagen hier en daar (soms in heele groepen) bij elkaar, de gewone schelpen (als kokkels, de gewone stevi ge Strandschelp en de groote Strand- Strandschelp) soms geheel overheer- schend. Een enkele groote Strandgaper, een paar kapotte huizen van de gewone Zeeslak en van de Wulk, een kleine Paalworm (nog in een stukje hout), een Oesterschelp, een enkel Messenhemt wisselden af met groote verzamelingen Goudkammetjes en nog zeer mooie Amerikaansche Boormossels en eenige ruwe Boormosselen. Een zeer mooie vondst was die van een dikke stok, bijna 1 meter lang, geheel bezet met z.g. Doo- mansduimen, blijkbaar nog maar pas aangespoeld, en die in vorm en voorko men veel meer aan een menschenpink doen denken dan aan een duim; zeer vele ervan waren meermalen vertakt (zij behooren tot de diergroep van de Kwallen). En niet minder merkwaardig is het, als men die „aanslag", grijs ge tint, op een wier, b.v. een Platwier, bij f'inke vergrooting bekijkt en ontdekte, dat „vlies" een aaneenschakeling van kleine diertjes is, n.1. de Fijne Vliescel- poliep. Vogels werden juist niet veel aange troffen. Behalve een enkele doodgewone Zilvermeeuw zag men in de verte op een groote zandplaat wel een goede honderd wilde Eenden, wier roodbruine hoofdkleur op dien afstand met den kij ker zich goed liet onderscheiden, maar die bij de naderin~ van 't gezelschap bij groote troepen tegelijk er ijlings van door gingen, zeewaarts. Wat hadden hooge vloeden hier en daar aan de buitenste duinhelling huisgehouden! Op enkele plekken was deze loodrecht afge slagen en deze tooneelen van verwoesting staken schril af bij de ongeschonden groene helmbegroeiing, ja zelfs bij de enkele (eigen lijk verboden) witte paden tegen de duinhel ling op. Bij paal 30 ongeveer passeert men weldra een vrij hoog duintje van de strandreep, waaronder 't oude proeffort van 1890 is be dolven. En iets noordelijker wordt de strand- rij tamelijk laag: dat is de plaats, waar een jaar geleden de zee bij geweldige Noord- Wester-stormen de buitenste duinenrij door brak en de vallei er acher over zekere af stand onder water zette. Dit alles is nu ver dwenen, maar allerlei oud aanspoelsel uit de zee (tot zelfs steenen toej. wijzen de plek aan van de toenmalige vloedlijn. Ter bescherming van deze zwakke kust heeft de Waterstaat in den laatsten tijd van dit punt af een rij strandhoofden van den duinvoet een einde de zee in gelegd, en in derdaad is hier nu al een heel breed nieuw strand gevormd tusschen die hoofden. De buitenste basaltblokken waren al prachtig met levende zeepokken begroeid (mooier dan de doode, die al eerder op brokken hout ge- Toffen waren), en in de holten daartusschen ladden zich al ettelijke mosselen gevestigd; ook een enkele krab en een paar zeesterretjes werden er gevonden. Maar van nu aan leverde het strand niet veel bijzonders meer op en men besloot, de strandwandeling met een duinwandeling te vervolgen. Maar ook daarmee was het °na- tuurgenot niet uitgeput, integendeel de lange tocht, eerst over lage heuveltjes, verder door 't mooie, groote zachtgolvende Frederiksvlak en eindelijk door de Staatsbosschen was heerlijk. Immers nog allerlei.moois op bota nisch gebied deed zich voor: we noemen slechts een nog frissche gele Clavaria, 't zeldzame zwarte zwammetje Microglossum arenareum, 't rood „bloeiende" Bekermos, mooie Peziza's (o.a. de citroengele Rutstro- mia), Cortinariussen, Fopzwammen, Wyce- na's, een enkele Bolect en nog eenige minder bekende plaatjeszwammen met b.v! prachtig bruine hoedjes. En treffend duidelijk waren de sporen van de zeer groote heksenkringen op de z.g. Paarden wei (tusschen Keetweg en Oude en N euwe Boschweg), waarvan hier en daar nog een enkele erfegenwoordigende zwam te zien was. Maar in Bergen-Binnen terug, kon men wel zeggen, dat de tocht, be halve boeiend en vol afwisseling, óók op den duur een weinig vermoeiend was. Is het won- V ERLENGING BEWONINGSTERMIJN PERCEELEN SANDERSBUURT 9 EN LINDENLAAN 56. B. en W. schrijven in b Jage no. 159: han,evi?-^,JnjWaarbinn€n de ontewoon- baai veik aarde woningen Sandersbuu. t ri,i™n i aan 5(5 moeten worden ont- ruimd.Joopt onderscheidenlijk op 25 December en 9 December 1934 nf. 11 °^er te heiloo en J. Pannekeet alhier hebben wederom verzocht den ontruimingstermijn te verlengen. Aangezien zoowel de woning Sanders- "urr' nf' a'9 woning Lindenlaan o i slechts door één persoon worden bewoond en op do wijze van de bewo ning der woningen geen aanmerking te maken is, zouden wij, in verband met de ijzondere omstandigheden, waarin de bewoners verceeren, den ontruimings termijn der hierbedoelde woningen met een jaar willen verlengen. Uitgesproken is het faillissement van S Keijzer, landman te Koegias, gemeente Helder. Kechter-comnussaris is mr. Krabbe, curator mr. de Groot. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl, Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 778,0 m.M. te München. Laagste barometerstand 763,9 m.M. te Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van 28 November: Zwakke tot matige zuid-westelijke wind; nevelig tot zwaar bewolkt^ weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. Over de noordelijke helft van het waar nemingsgebied blijven de depressies zich van west naar oost bewegen en een nieuwe daling kondigt zich aan bij IJsland. De hooge druk houdt over het zuidelijk gedeelte van het waarnemingsgebied aan. Aan de Noorsche kust waait het nog krachtig tot stormachtig uit west en valt nog regen; in het binnenland van Scandinavië sneeuw, doch de vorst is er nog verder afgenomen. In Frankrijk is het overal windstil met mist in het midden. Op de Britsche eilanden is de lucht zwaar bewolkt of betrokken en in Schotland valt regen. Ook in Duitschland valt vrij veel regen in het oosten. Er is nog weinig verandering in de temperaturen te zien. DAGELIJKSCH WEERBERICHT CHRYSANTHEMUMS. Wie kent niet deze bloemen, wie depit niet direct bij het hooren van dezen nam aan het vele mooie, dat de herfst geeft, aan warme kleuren en sterke karakteristieke geu ren? Vooral in dezen tijd, nu ze tuinen, étalages en huiskamers opvroolijken, hebben ze alle aandacht. Velen beseffen nu plotseling, dat ook in hun tuin of tuintje een chrysant be hoorde te prijken, maar weten niet op welke wijze daarin te voorzien en lang niet allen, die de planten reeds bezitten, zijn tevreden over de kleur, groei of bloei van hun chry santen. Anderen, die bloemenwinkel of venter van een gedeelte van hun bloemenweelde hebben ontlast, of die dat verzuimden, moeten op de mogelijkheden, die het rangschikken van chrysanten biedt, gewezen worden. Daarom moet de heer Spaargaren, de be kende chrysantenkweeker uit Aalsmeer, die op uitnoodiging van de Alkmaarsche afdee- ling van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde op Donderdagavond 29 Nov. a.s. 8 uur in de Unie een lezing komt hou den, een zaal vol bloemenliefhebbers vinden De toegang is kosteloos, zoodat niemand eenig bezwaar kan hebben de causerie te gaan hooren. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Alkmaar ver gadert op Donderdag 29 Nov. a.s. nam. één uur. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadiring. Mededeelingen. In gekomen stukken. 2. Benoeming van een tijdelijk leer- aar aan het Murmellius-Gymnashi® (bijlage Nr. 162). 3. Voorstel tot het aangaan van ee» geldleening (bijlage Nr. 160). 4. Idem tot verlenging van den ter mijn van bewoning voor de perceelen Sandersbuurt 9 °n Lindenlaan 56 (bij lag© Nr. 159). 5. Idem inzake jaarwedde Burge meester, Secretaris en Ontvanger (bij lage Nr. 161). INGEKOMEN PERSONEN. B. F. J. Korting, R.K., kinderjuffrouw, Stationsweg 60, van Worir.erveer D. Hel lingman, geen, timmerman, Houttil 46, van Amsterdam. H. A. van Duinhoven, geen, kantoorbediende, Geestersingel 13, van Am sterdam. W. J. Visser, N.H., zonder be roep, Westerweg 147, van Hoorn. A. G. Korver, N.H.. hulp in de huishouding. Emma- straat 103, van Lisse. E. J. Abers, R-K-, liefdezuster, Emmastraat 12, van Delft. A. V. Wohner, R.K dienstbode, Wilhelmina- laan 5, van Egmond-Binnen. W. N. Zijl stra, R.K. rector, Nassauplein 11, van Rot terdam. C. J. Denneman, R.Kbakker, v. d Woudestraat 55, van Warmenhuizen. H. J. Kokkes geen, banketbakker, Lange- straat 63. van Amsterdiam. R. Engberts, N.Hdienstbode. Wdhelminalaan 11, van Bloemendaal. A. Slot, N.H., chauffeur, en echtgenoote en zoon, Baansingel 5b, van Oudorp. A. C. Klootwijk, N.H., kantoor bediende, Stationsweg 48, van 's-Gravenhage.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2