drein drentel en piet prikkel. J H H' lang van stof> mnar Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. HEEMSKERK. BEVERWIJK. KOEDIJK. langendijk. slechfs Laag in prijs, goed en tj^vcwdeelig in het gebruik. wieringerwaard. vragen omtrent de joodsche kolonie. ;e.nuG St w'erd«n veroordeeld leder tot 4 boete of 4 dagen hechtenis en zwak in argumentatie, kreeg boven die vier er nogeens 4 bij, ter zake het onge- ius-akker wandel€n ov«r den gladio- STROOPER VOOR DE RECHTBANK De Egmonder visscher Huib P., kon na het verhoor van Daan Koelewijn, den jachtopziener, zijn schaatsen wel afbin den. I e heer Koelewijn toonde met enkele woorden aan, dat Hubertus was aangetroffen met wildstrikken in zijn bezit en nog meerdere van deze martel- tuig«n had uitgezet. Aangezien het niet de eerste maal is, dat hij dit spelletje speelt, werd de boe te bepaald op 12 subs. 12 dagen hecht. EEN WEEK BEDENKTIJD GEVRAAGD. Volgens Niek L. te Castricum zou de in zij» bezit gevonden, nog warme car- b dlantaai n, toen hij door den jachtop ziener was geattrappeerd in de duinen, niet zelf hebben gebruikt om de konij nen te verblinden. Hij was in dit opzicht nog maar 'n amateur en geen profes sional. Maar de ambtenaar beschouwde hem met een welgevallig oog en had geen bezwaar hem direct te promovee- ren, zooals bleek uit zijn eisch: 20 boete of 20 dagen hechtenis, wat de Junioresklasse ver te boven gaat. Al vorens echter Niek tot deze waardigheid te verheffen, wenschte de kantonrechter een week bedenktüd. VERKEERSZONDE. De chauffeur Jan K., uit Amsterdam, was te Limmen weer raar aan het mod deren geweest op den rijweg en werd veroordeeld tot 7 50 boete of 5 dagen hechtenis. ONBESUISD GEREDEN. De chauffeur J. K. te Alkmaar raakte in den vroegen morgen van 27 Septem ber op een of andere wijze van het rech te pad en reed met kracht op een stil- staanden wagen en om dit onheil te voorkomen wilde hij nog tijdig remmen, maar kwam met zijn voet op de gaspe daal, wat de catastrophe nog verhaastte. Gevorderd werd 25 boete of 20 dagen hechtens. Uitspraak a s. week. 'N OUDE HEER ZANDRUITER GEMAAKT. Op den Helderschen weg, waar ge woonlijk net bepaald zachtzinnig gere den wordt, viel de oude heer K. Louw uit Heiloo als slachtoffer en werd met zijn fiets op het asphalt gesmakt. De oor zaak was 'n luxe wagentje voor 4 per sonen, waar zich echter 6 man bij elkaar had gewrongen. Deze 4 cylinder harington kon niet voldoende bestuurd worden en d© heer Louw was de dupe. Gelukkig verspeelde hij niet meer dan zijn broek. De bestuurder P. P. v d. M., niet verschenen, werd veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis, bene vens 5 schadevergoeding voor de ver nielde pantalon. ONWILLIG PUBLIEK. De chauffeur W. J. B„ uit Bergen, had zich te verantwoorden wegens aanrij ding van zekeren Simon Ootjes 'n 18- jarige veehouder uit Oude Niedorp, zulks te Winkel op 23 September, in welke plaats 'n bloemencorso of n op tocht werd gehouden. De chauffeur kwam aanrijden op den Dorpsweg waar zich veel publiek had opgesteld. Hij reed kalm, gaf signalen, stopto zelfs 'n keer, doch de volksmenigte maakte wat grap jes en toonde niet veel animo plaats te maken. Het gevolg was ten slotte dat ge zegde heer Simon werd geraakt en met zijn fiets tegen den grond viel Door hem werd heden gereclameerd 14.95 voor de beschadigde fietsreparatie, doch Simon had zijn nota wel in zijn zak kun nen hopden, aangezien gedurende de be handeling bleek, dat den chauffeur geen bewijsbare schuld trof, zoodat vrijspraak en ontzegging van den civielen eisch volgde. OUDE JUFFROUW GEDUPEERD. De jeugdige Simon de M. uit Noord- scharwoude maakte op de zitting geen gunstigen indruk, maar werd ten tooo gesteld als een lafhartig jongmensch, dat zich niet ontziet 'n oude juffrouw te dupeeren. Om een of andere peden scheen Simon een hekel te hebben aan de caféhoudster, mej. wed. Deutekom en gaf daarvan op 6 Augustus blijk, door iq het café een tafeltje, bezet met glazen bier, om te werpen, zoodat andere be zoekers met bier bespat werden. Door rijksveldwachter Rood werd hij de deur uitgezet en deze schilderde hem heden af zooals hier boven is gereleveerd. Het was alleen bij de weduwe dat hij zoo onbehoorlijk durfde optreden. Simon verschool zich heden achter zijn dronkenschap, maar wat men dron ken doet, wordt men nuchter ingepe perd en Simon werd derhalve veroor deeld tot 15 boete of 15 dagen hechte nis. Het scheen dat deze grappenmaker ook nog 'n gerookte paling had wegge nomen uit den zak van een anderen be zoeker en opgegeten, doch dit feit was hem strafrechterlijk niet ten laste ge legd. OVERTREDING ARBEIDSWET. De fabrikant van verduurzaamde levens middelen Hendr. V. te Noordscharwoude stond terecht ter zake overtreding der ar beidswet! Hij had op 17 Octöber een aantal arbeiders na 5.30 's namiddags arbeid doen verrichten, waartoe hij geen vergunning had. De rijksveldwachter S. Rood had deze over treding geconstateerd. Deze beklaagde Zich ten zeerste over den jongen fabrikant, die steeds met soepelheid was behandeld maar desniettegenstaande de wet sabotteerde en een weinig welwillende houding aannam. De "erdachte had heel wat in te brengen en be weerde, dat hem vergunning was verleend, doch het bleek, dat zulks eerst na den datum der overtreding was geschied. De ambtenaar toonde zich weinig gesticht over de allures van dezen werkgever en ver disconteerde zijn onwelwillende stemming in den hoogen eischen: 5 X 30 boete subs 30 dagen hechtenis. De heer V. zeide paf te staan, waarop de kantonrechter hem beduidde dergelijke uit drukkingen niet te apprecieeren. Verdachte hield daarop zijn „oratio pro domo .waarop de uitspraak werd bepaald op Vrijdag 30 November. NERGENS VEILIG. Het wordt den liefhebbers van hengelen niet gemakkelijk of aangenaam gemaakt. Overal struikelen zij over voetangels en klemmen. Zoo had op 1 October de heer Jan H. uit Amsterdam zijn neef K. de Boer te Graft een bezoek gebracht en aangezien diens erf wordt bespoeld door de golven van den Elandspolder, kortte hij den tijd voor h°» diner aangenaam met hengelen Doch het duurde maar heel kort of de neef uit Amster dam kreeg een bekeuring en heden stond hij daarvoor terecht. De verdachte vermeende echter niet schul dig te zijn, omdat zijn neef hem had toe-u? - staan in het polderwater te hengelen maar afgescheiden van het feit, of die neef gerech tigd was die vergunning te verleenen, hij had de vergunning op schrift moeten hebben of zich hebben moeten bevinden in neefs ge zelschap. Maar neef zat in de huiskamer en kon zelfs het oog niet op zijn bezoeker ge vestigd houden. ontreken van dat gezelschao nu was het haakte waar de kan aan hing en de hoofdboe.chouder van de gemeente Amster dam zoo n beetje als verdediger meege bracht, mocht ook nóg zulke geleerde be- toogen over de interpretatie van het Burg Wetb. en Visscherijwet inleveren, het baatte niets, want ten slotte werd neef toch nog ver oordeeld tot 0.50 boete of 1 dag. DURE KRIEL. De visscher Corn. G te Egmond aan Zee begin de lichtzinnigheid een partijtje ge rooide varkenskriel te vervoeren zonder de kosteloos beschikbaar gestelde vergunning, welk verzuim hem heden werd aangerekend met ƒ2 boete of 2 dagen, alsmede verbeurd verklaring van de kriel. VENTER BEKEURD De gummihakken-negotiant Jan V. uit Alkmaar was te Egmond aan Zee bekeurd wegens venten zonder vergunning. Maar hij had heden zooveel tegen te sputteren, dat aanhouding volgde. UITSPRAAK VORIGE ZITTING. Pieter H., caféhouder te Schoorl, overtre ding, jachtwet, f 10 boete of 10 dagen hech tenis. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 20 Nov. Uitspraken vorige zitting. Cathrinus de Beer, koopman, Wieringen, poging tot doodslag. Vrijgesproken op de vorige zitting. Dirk St., bollenhandelaar, Heiloo. Hooger beroep vonnis overtreding ar. 22 motor- en rijwielwet. Vonnis bevestigd, straf verhoogd tot 40 boete of 20 dagen. Hubertus Sch. en Willem Sch., visch- knechts, Egmond aan Zee, mishandeling, de eerstgenoemde 14 dagen gevangenisstraf, de 2e 10 boete of 5 dagen. Leendert Pieter v. d. K., chauffeur, hooger beroep, vonnis overtreding motor- en rijwiel- wet, vonnis bevestigd, doch straf gewijzigd en teruggebracht op 5 boete of 5 dagen. ytoüiMciaai 'tUeuws De door de Heemskerksche en Bever- wijker afdeeling van de Algeuieene Vereeni- ging voor Bloembollecuituur dezen herfst in 't leven geroepen cursus in ziektekennis onder de diverse bolgewassen, is te laat begonnen om nog in 't genot te kunnen treden voor eenigerlei subsidie. Voorstanders dezer lessen hebben thans eene anderen weg bewandeld en zich gewend tot dr. v, Poeteren, den directeur van den te Wageningen gevestigden keuringsdienst, met den verrassenden uitslag, dat deze di recteur hem toegezegd heeft gratis een leer- aar te zullen zenden in den persoon van den heer v. Stijgeren te Heiloo, waardoor de lessen, welk© uit hoofde der ontbrekende geldniidde1en op een fiasco dreigde uit te loopen, toch voortgang kunnen hebben. Niettegenstaande wij Zaterdag reeds De cember schrijven, werden vanuit Heemskerk aan de gecombineerde veiling nog 7 doozen niet vroege natuuraardbeien aangevoerd, welke van 37 tot 55 cent per doos hun weg naar den kooper vonden. Door den caféhouder Oroot werd Zen dagavond aan de talrijk aanwezigen een kunstavond gegeven dooi in zijn lokaal te laten optredeii de heeren Daan Pool en Tommie Bouwman in onze gemeente zeer goede bekenden. Vandaar de groote opkomst. De heeren werden met applaus verwelkomd, waarna de heer Pool het welkom toeriep aan de talrijke aanwezige en gaf als eerste lied „De man die lacht", wat aandachtig gevolgd werd, waarna werd vervolgd „Wat ge krijgt", een samenzang vol humor. De mu ziek der liederen is vervaardigd door den heer Jn. van den Brink uit Alkmaar. Na een kleine pauze ging de revue ,De poppenkast" welke een aaneenschakeling was van verschillende toestanden en gebeurte nissen in ernst en luim, waarbij een mooie tooneelaankleeding met frissche en passende costumes en grimeering. Hierbij wist men het mede-zingen van het geheele publiek ruimschoots te verkrijgen. De verschillende gekleurde belichtingen verhoogden in be langrijke mate het geheel. Een luid applaus was het loon der voordragers. Hierna pauze, waarop door Daan Pool werd gegeven „Ik zoek een mensch", wat met ademlooze stilte werd aangehoord. Hierop volgde „de Swap- steake" door Bouwman. Hierna een humoris tische bespreking in het plattelands dialect door Daan Pool, waarom hartelijk gelachen is, daarbij dank brengende voor de aange name samenwerking voor dezen avond Het geheel was een zeer gezellige en mooie avond. Een zeer dringende laatste poging. In verband met de crisisregeling voor aardappelen heeft de centrale van vereeni- gingen voor den aardappelen, groenten en fruithandel een adres gericht aan den voor zitter van den raad van ministers en aan de leden van de Tweede Kamer. In dit adres wordt er op gewezen, dat men zich thans voor een moeilijke keus ziet gesteld en wordt dit adres als de laatste poging aangemerkt om te verkrijgen wat men meent te mogen verlangen. Gereleveerd wordt het verloop van de aardappelregeling van verleden jaar, welke zeer goed was. Gezien het feit echter, dat door de weersgesteldheid in het buitenland een zeer goed afzetgebied werd gevonden voor loonende prijzen, waardoor in tegen stelling met het vorige jaar de najaarsmarkt niet door een overschot gedrukt werd, kon, rekening houdende met alle factoren,' ver zocht worden om voorloopig geen aardap pelenregeling in het leven te roepen, maar een regeling voor te bereiden, welke zoo noodig kon worden toegepast. Dit heeft niet kunnen beletten, dat per 28 Juli j.l. een anrdappelregeling verscheen, met alle bezwaren, die er aan verbonden zijn. De kroon spande de heffing van 1 per 100 K.G. op een product, dat zonder heffing reeds hoog in prijs was. Het gevolg hiervan is een consumptiedaling, waardoor de ver bouwers meer schade lijden, dan er uit het theoretisch bedrag der heffing kan worden vergoed. De sedert Augustus gedane pogingen om de aardapoelregeling te doen verdwijnen, welke geheel overbodig was, zijn alle mis lukt. Men wenscht geen overleg met de be trokkenen, hoewel erkend wordt, dat er aan de uitvoering der regeling veel haperde en nog hapert. Men erkent, dat de regeling een wangedrocht is en over de vraag of ophef fing der regeling voor alle partijen niet beter ware, wenscht men niet te spreken. Men zegt: De minister heeft beslist. Aangetoond wordt, dat de prijzen der aardappelen behoorlijk zijn en zelfs als de prijzen in het voorjaar 1935 zouden dalen, was de oogst nog bevredigend te noemen. Ook zonder heffingsregeling. Na een aanhaling van een gedeelte van de troonrede wordt geconstateerd, dat niet al- 54 cf. kosf hef origineele pakje Sanka Koffie, de tweede soorf, maar hef goede, gegarandeerd coffeïnevrije product van Hag. leen critiek kan worden geoefend op het be staan van e enregeling, doch tevens moet worden vastgesteld, dat de zeer belangrijke toezegging uit de Troonrede ten aanzien van de aardappelen wacht op het ocgenblik, waarop zij zal worden gestand gedaan. Aangezien alles, om tot overleg op redelij ken grondslag te geraken, afstuit op de on wil om te onderhandelen, vraagt de Centrale zich af, wat haar te doen staat. Slechts een middel staat haar nog ten dienste. Men zou er voor kunnen zorgen, dat vele honderdduizenden consumenten zich tot de regeering wenden, in de hoop dat hunne stemmen meer gehoor zullen vindern Maar daaraan is een bezwaar verbonden, dat uitgaat buiten het directe vraagstuk der aardappelen. Dit doet hun aarzelen. Waai- om deze laatste poging wordt gewaagd om gehoor te vinden voor de goede zaak, welke te verdedigen is. Meester van Ham heeft wederom een mooi succes geboekt. Zondagavond heeft hij met zijn jeugdige zangklasse een open bare les gegeven in de zaal van den heer H. v. d. Wouae. De opkomst was zeer goed te noemen. Bij korte tusschenpcozen werden een 20- tal liedjes als naar gewoonte heel mooi ge zongen. We hoorden ook enkele bekende lied- jer van Jacob Hamel, die erg in den smaak vielen. De Kleppermarsch moest door het aanhoudend applaus eens herhaald worden. We zouden nog meer aardige nummers kunnen noemen, doch dit is niet noodig. Het was alles in orde. Toch willen we nog noe men Bruidsvaart door de sneeuw, waarbij achtereenvolgens in mooie pakjes ten tooneele verschijnen: Bloemenmeisjes, Een jeugdig bruidspaar. De ouders en ook de grootouders. Dit moest ook weer een bisnum- merije worden. En dan kregen we zoo waar na de pauze ook nog een tooneelstuk te hooren, getiteld: Lodevicus Knikkebol, opgevoerd door een zestal personen, die allen tezamen ruim 60 jaar oud waren. Het werd alles schitterend vertolkt. We kunnen ons voorstellen, dat de heer van Ham er buitengewoon veel werk aan gehad heeft, om alles zoo te laten vertoonen, als het hier gedaan werd. Het daverend applaus was wel verdiend. Mej. M. Bakker zorgde weer voor piano begeleiding, waarvoor ze als blijk van waar deering bloemen in ontvangst had te nemen Meester kreeg van de kinderen een mooi boek, getiteld: Met de K.L M. naar Indië, waarvoor hij erg dankbaar was. Alzoo maar weer een goed geslaagde zangles met een woord van hulde aan den kranigen leider. Ten slotte nog dit. Er zijn slechts enkele jongens bij. Kan dat niet anders? De finan- cieele kant kan geen bezwaar zijn. Wie dus nog meer wil zingen, geve zich spoedig op En waarom in een klein dorp als Wieringer- waard de kinderen ook al in tweeën ver- c-eeld? Wat zou er één mooi geheel gemaakt kunnen worden. De heer Van Citters heeft aan den minister van waterstaat gevraagd: 1. Ts het juist gelijk uit de dagblad- berichten omtrent de inwijding van het Werkdorp Nieuwesluis (Wieringermeer) valt af te leiden dat de Regeering er toe is oxergegaan het werkdorp Nieuwe sluis en 75 H A. grond er omheen, voor tien jaren gratis ter beschikking te stellen voor opleiding van Joodsche vluchtelingen? 2. Is het juist, dat bij gelegenheid dier inwijding ten behoeve der vreemde be woners, aanvang is gemaakt met de stichting (bouw) van een blijvend Ge meenschapshuis voor dat dorp? 3. Is het juist, dat niet alleen vluchte lingen, maar ook vrijwillig zich aanmel dende vreemdelingen in dat werkdorp worden opgenomen 4. Zoo ja, is een en ander dan niet in strijd met de mededeelingen, door den Minister van Waterstaat gedaan aan de Eerste Kamer der Staten-Generaai in de Memorie van Antwoord der Kamer Ovir het ontwerp van wet tot vaststelling van de begrooting van inkomsten en uit gaven van het Zuiderzeefonds voor het dienstjaar 1934 (bl. 5)? Zijne Excellentie heeft toch medegedeeld, dat de Regee ring aan het Voorloopig Comité voor Ce Joodsche vluchtelingen toezegging heeft gedaan om kosteloos de beschikking te kunnen krijgen over barakken en lood sen met inventaris, benevens den grond waarop deze barakken en loodsen ge plaatst zullen worden; dat de beschik baarstelling geschiedt voor niet langer dan drie jaren en dat de overige, door het Comité verlangde gronden met schuren, zullen worden verhuurd aan de sindsdien opgerichte stichting Joodsche Arbeid, eveneens voor drie jaren en tegen normalen huurprijs. 5. Is de Minister bereid aan de Kamer mededeeling te doen van den inhoud der stichtingsacte der stichting Jood sche Arbeid, zoomede van de acte, over eenkomst of ander geschrift, waarbij de beschikbaarstelling van de roerende en onroerende goederen (eventueel inclu sief levende have, werktuigen enz.) heeft plaats gehad? £cwd: w JwH&auw DE LANGENDIJKER GROENTEVEILINGEN. Over 't algemeen wa^en de prijzen van de verschillende producten weer slecht, en dit, terwijl de aanvoeren, betrekkelijk gespro ken, nog gering waren. De stemming was weer alles behalve opgewekt, wat wel het best hieruit bleek, dat bij dezen geringen aanvoer er Lijzonder weinig kooplust was Aardappelen kwamen er maar weinig, om dat veel uit de hand wordt verkocht De prijzen liepen helaas nog achteruit. Voor blauwe eigenheimers werd 2.502.60 betaald; enkele partijtjes van prima kwaiteit kenden nauwlijks de ƒ2.90 halen. Eriso werd meestal voor 22.IC verkocht; zelden kwam een prijs van f 2.30f 2.40 voor. Robijn weid voor f 2.60 verkocht. Ook tomaten werden nog slechts bij kleine partijtjes geveiid en toch waren de prijzen slecht, tuim 6 voor de mooiste en van te beste kwaliteit, ruim f 4 voor C en de mi nimum-prijs van 2 voor CC Wat de peen betreft, voor slechts enkele partijen grove prachtige sorteerin^ en goede kwaliteit werd 1—/ 1 30 betaald, atwij- kinger. noteerden 70 tot 80 cent. terw.jl kleine over 't algemeen niet meer dan 60 cent opbrachten. Slecht was de stemming ook voor bieten: mooie kleine van beste kwaliteit werden voor 1.40— f 1.70 verkocht, middelsoort voor f 0.60f 0.80 en grove voor 0.40— f 0.60. Andijvie werd voor 1.30 verkocht. De meeste komt echter niet aan de veiling, of schoon ze over 't hetaalkantoor bij uit-ae- hand verknopen moet worden betaald E)e laatste dagei was de handel vrij levendig, gemiddeld bracht ze 1 cent per struik op. De aanvoer van bloemkool was geringer, de kwaliteit beter, doch ce prijs laget dan de laatste weken. Eerste kwaliteit werd voor 35 verkocht, bijzonder mooie partiitjes golden te* ruim f 6. lichte 1-702.30. Droevig was het ook gesteld met de ver schillende koolsoorten. Eiken dag draaiden partijen door. die den minimum-prijs niet konden opbrengen. Voor eerste soort roode kool van ongeveer 3 pond werd f 2f 2.40 gemaakt met een zeldzame uitzondering tot f 2.60; voor iets i.vvaardere tot 2 kilo 1.601.80 en de grootere 1.10—1.40. Tweede kwaliteit, maar toch htel goede kool, bracht, voor zoover ze verkocht werd. 11.20 op. Aangevoerd werden ongeveer 30 spoor wagens. Gele kool van 12 Kilo werd voor f 1— f 1.40 verkocht, voor zwaardere werd slechts f 1 gemaakt; een gedeelte is echter onver koopbaar en draait door. Voor tweede soort, indien verkocht, wordt 1 gemaakt. Gewone witte kool werd sporadisch aan gevoerd. De kwaliteit er van is over 't geheel slecht. Besteed wordt C.601. De groote Deensche witte kool wordt in plaats daarvan voor de bereiding van zuurkool gekocht. Zij brengen 1.20f 1.40 op, kleinere 070 1. Uien deden het al slechter, hoewel de aanvoer niet te grcot was. Voor grove wordt nog de minst slechte prijs betaald, n.i 2.20 tot f 2.50; middelgroote brachten 2 2 20 op, drielingen 1.201.60 en nep, die er maar weinig meer is, 1.702.20. Alicante, druivensoort, in geringe mate aangevoerd, werd voor f 20.5027.20 ver kocht. Kassnijboonen brachten 35 op. KENNEMERLAND. De markt toonde een beeld van den ko menden winter. Dat wat de groote aanvoeren van winterproducten betreft. Doch daarnaasi waren het vele producten die in den laten herfst of sporadischer worden aangevoerd, of geheel verdwijnen. Het uitnemende zachte Novemberweer maakt dat er nog een groote verscheidenheid is. Spruiten, boerekool en winterkool domi- neeren, doch bloemkool, andijvie, bospeen en sla zijn nog ruim vertegenwoordigd, vooral de twee eerstgenoemden. Wat de handel be treft, dat was maar matig en alleen zoolang de bescheiden vraag nog niet is voldaan, gaat het wat, doch daarna is het misère. Er is te veel voor binnenland, dat is des poedels kern. Andijvie, voor zoover prima kwaliteit, gold 1.50 tot 2.50 per 100 stuks. Bloem kool eerste soort was nog al in trek en ging voor prijzen van 6.50 tot 10 per 100 van de hand; 2e soort gold slechts 2 tot 4 j>er 100 stuks Boerekool was in het begin oer marktdagen nog wel te plaatsen. Is er echter te veel, dan is ze waardeloos. Wat nog werd verkocht gold 1 tot 2.50 per 100 stuks. Gele kool gold slechts 1 tot 3. Roode kool 2 tot 4 en groene kool 1 tot 3.50 per 100 stuks. Kropsla (beperkte aanvoer en luie handel) gold slechts 0.75 tot 1.50 per 100 stuks. Spinazie was ge wild, ook al omdat de aanvoer niet groot was; de prijzen waren 1 tot 1.25 per kist. Spruiten, waarvan groote aanvoer, gaven een wisselenden handel te zien, met lagere prijzen. De noteering was 5.50^/ 8.50 per 100 K.G. 2e soort was haast niet te plaatsen. Snijboonen en dubbele spercieboonen, een juweeltje van kwaliteit en kleur, waren wel in trek, doch de prijzen waren lager; de no teering was resp. 28—36 en 14— 22 per 100 K.G. Bospeen muntte niet uit in kwaliteit en daarenboven was er weinig vraag. De prijzen waren dan ook laag, nf. 2—4 50 per 100 bos. De markt was ver rijkt met een product, n.1. Brusselsch lof. Veel vraag was er niet. De prijzen waren 1115 per 100 K.G. De restanten tomaten (niet mooi van kwaliteit en kleur) golden slechts 3—6.50 per 100 K.G. Keukenfruit was gewild en ook tafelap pelen en vooral peren. We noteerden voor keukenvruchten 6.50 tot 14 en voor tafelvruchten 16 tot 31 per 100 K.G. De restanten druiven komen nu in trek tegen prijzen van 23 tot 34 per 100 K.G. De overige aanvoer als rapen, bieten en wortelen waren óf niet te plaatsen öf werden voor alle prijzen op geruimd. 287. Met z'n tweeën trokken ze er thans op uit om een honderdtal bedelaars te verzamelen. Hoe viezer ze er uitzagen, des te eerder kwamen ze in aanmer king voor het plannetje van Piet. 288. Na eenige uren hadden ze een prachtverzame ling van alle mogelijke landlooperstypen om zich ver zameld. „Zie jongens', zei Piet, „nu gaan we met z'n allen lekker eten in hotel Royai",

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7