Agenda Last van Uw zenuwen? Qemeeatecaden £aatste betichten Jjigezouden Stukken JCeck S. School Stad en Omgeving BRAND IN EEN MIJN. Gasvergiftiging bij 12 arbeiders. NA HET HUWELIJK VAN DEN HERTOG VAN KENT. HET SPOOKT IN SARAGOSSA! Angst en beven. SINT-PANCRAS BOERDERIJBRAND TE HEILOO. Slechts het vee werd gered. tot ge Stedelijk Museum ingan Breedstraat, eiken werkdag van 9 t 12 en van hali 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer Het heim van den verborgen schat (sens., serie- film, derde, laatste deel); hoofdrol Richarc Talmadge. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopen de voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer Bolero (rom.); hoofdrollen George Raft, Carole Lombard en Francis Drake. Leeftijd boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopen de voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Met voorbedachten rade (dram -sens hoofdrollen Stuart Erwin, Wynne Gibson, Jean Hersholt en Francis Dee. Toegang bo ven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopen de voorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De weg der vrouwen (dram.) hoofdrollen Kay Francis en Roland Young. Toeganj boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopen de voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 1 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, prop.-avond Pad volo. maar die steeds wegens gebrek aan bewijs moest worden vrijgelaten. Een groot aantal leden van de Grand Jury was aanwezig bij de parade'' van arrestanten der New- Yorksche politie voor de agenten, die dan ge legenheid krijgen de verdachte individuen goed op te nemen. Valentine zei toen, wijzend op den jongen gangster: „Kijk dien man eens aan, een van de meest beruchte gangsters van de stad, dien we maar nooit te pakken kunnen krijgen, zoodat hij de gevangenis ingaat, of liever, op den Hectrischen stoel komt, waar hij hoort. Hij is de best gekleede man van ons allen, maar hij heeft van zijn leven nog geen dag gewerkt. Wanneer jullie zulke menschen ontmoeten, trek dan dadelijk je revolver en schiet raak Jullie zullen daarbij mijn steun hebben, en ook dien van den procureur-generaal van den staat". Deze woorden van Valentine hebben groot opzien verwekt. Er zijn maar weinigen die ze goedkeuren, meest worden ze afgekeurd. In de mijn „Hirschbach" bij Dudweiier is gisternacht een brand uitgebroken, die nog niet kon worden gebluseht. De nachtploeg was juist aan het werk ge gaan toen plotseling door nog opopge- helderde oorzaak uit een hoop steen kolen vlammen sloegen. Het vuur greep zeer snel om zich heen. Twaalf mijnwer kers, die in de nabijheid werkten, kregen gasvergiftiging en moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht, doch eenigen konden al reeds weer worden ontslagen. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. Men veronderstelt, dat door slaan of stooten een gasader in brand is geraakt. De koning en de koningin zullen zich vandaag van Buckingham Palace naar Sandringham, het koninklijke buiten verblijf in Norfolk begeven, waar zij enkele dagen zullen doorbrengen. De hertog en hertogin van Kent zullen tot omstreeks half December op Himley Hall blijven en dan een kort bezoek brengen op Buckingham Palace, waarna zij met de verdere koninklijke familie de Kerstdagen op Sandringham gaan doorbrengen. De koning en de koningin van Dene marken zijn gisteravond van Harvvich vertrokken op hun terugreis. De koning en de koningin van Noorwegen blijven nog enkele dagen te Londen. Al meer dan een week wordt Saragos- sa geteisterd door een... spook! De ge- heele stad verkeert in gestadige onrust; een onrust, die zich over geheel Spanje heeft verspreid en zelfs buitenlandsche journalisten naar Saragossa heeft gelokt om te trachten met eigen oogen 't spook te aanschouwen. Aanvankelijk meenden de sceptici, dat het een geniale truc van een toeris tenbureau betrof, dat de stad Saragossa op deze wijze in de publieke belangstel ling wilde plaatsen. Maar het „spreken de spook" blijkt te bestaan; tal Van menschen hebben het hooren spreken. Een groote week geleden heeft het zich voor het eerst aangemeld in 't huis van een eerzame familie in de Calle Gascon de Gotor. Het dienstmeisje hoorde in de keuken een duidelijke stem, die haar uit de opening van den haard toesprak. Zij bracht haar mevrouw van het eigenaar dige geval op de hoogte, men lachte haar eerst uit, doch ging zich op de hoogte stellen en hoorde ook spreken. De politie werd er bij gehaald; eenige agenten be traden de keuken met de revolver in de hond, en konden constateeren dat het spook niet het minste respect voor de gewapende macht had. Het zei dood kalm: „Waarom komen jullie met zoo veel menschen aanzetten?"... Vóór het huis stond het spoedig zwart van de belangstellenden. De politie moest de geheele straat afzetten. Er wer den „deskundigen" bijgehaald, o.a. een medicus, specialist in krankzinnigheid. Hij constateerde, dat het hier hysteri sche uitlatingen van de dienstmaagd be trof, die bovendien nog als spiritistisch Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Mijnhardt's Zenuwtabletten Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. medium haar onmiddellijke omgeving suggereerde. Toen het meisje evenwel uit het huis was verwijderd, bleef het spook even actief, 's Ochtends vroeg zegt het: „goeden morgen", 's avonds om acht uur zegt het: „Goeden nacht, tot morgen dan" (in het Spaansch natuurlijk!) Het geheele huis is door bouwkundi gi van den zolder tot den kelder on derzocht. De keukenschoorsteen is weg' gebroken; de radio-antenne werd gede monteerd, de gas-, electriciteits- en watertoevoer werd afgesloten. De stem is die eener vrouw. Zij mengt zichecht vrouwelijk! in alle ge sprekken, zegt haar oordeel en wat ze zegt komt bijna altijd uit. Eenmaal in al die dagen heeft ze gedurende 48 uur ge zwegen. Nu praat ze weer. Zelfs zou ze langs radiofonischen weg de menigte toespreken, maar daar is niets van ge komen. Het is een wanhopige geschiedenis Het dienstmeisje ligt al zenuwziek in het hospitaal. Een auto met medische autoriteiten en journalisten, van Madrid op weg naar Saragossa, is verongelukt Dat komt er van, dat heeft het spook ge daan. De autoriteiten hebben er toe moe ten overgaan strenge maatregelen te ne men tegen „paniekzaaiers", die er een grap van maakten en 's nachts in bedde- lakens gehuld door de dorpen liepen om een „spookstemming" te kweeken en de bewoners schrik aan te jagen! Niemand begrijpt er iets van De raad vergaderde Vrijdag in voltal lige zitting. Van den minister van sociale zaken was bericht ingekomen, dat de baggerregeling is verlengd tot 2 Maart 1935. Van den inspecteur der directebelastingen te Alkmaar mededeeling, dat het aandeel in de gemeentefondsbelasting was geschat op 1600 en bedraagt 1813.32. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Jaarwedde Burgemeester, Secre taris en Ontvanger. De volgende regeling wordt thans door Ged. Staten voorgelegd. Voor deze gemeente: 1900 tot 2300 voor burgemeester, 1450 voor secretaris en 650 tot 950 voor ontvanger, in te gaan met terugwerken de kracht tot 1 October 1934. De jaarwedden staan hier allen op hei maximum. De heer C. Duif vond een onbillijkheid in de terugwerkende kracht tot 1 Oct. 1934 tn wenschte dit te brengen op 1 Jan. 1935. De bezoldiging achtte spreker overigens hoog genoeg ook voor den ontvanger; het is wel een verantwoordelijke positie, doch er wordt hoog gesalarieerd. De invoering var. de wijziging op 1 Jan. 1935 is echter niet meer dan billijk. De heeren Snel, Koelemey en M. Duif slo ten zich aan bij de regeling door Ged. Sta ten voorgesteld. B. en W. adviseerden ook tot de regeling van Ged Staten; de onbillijkheid was in B. en W. wel besproken. Adres van den bestuurdersbond aan den Langendijk inzake verhooging vergoedingen werkloozen. Van het bestuur van den Ned Tuindersbond was hierop een adhaesiebe- tuiging ontvangen. B. en W. stelden voor om dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. De heer Lek zou het willen steunen; den steun op 't oude peil brengen, zoo niet meer meer dan billijk zijn. Noodzakelijk vond spr het jeugdige werkloozen in de steunregeling of werkverschaffing op te nemen. De heer Snel vond het te eenzijdig. Hij zou het hebben toegejuicht als steun werd gevraagd voor alle noodlijdenden. Er zijn vele tuindertjes, die het nog slechter hebben dan een arbeider, al is het loon dan ook nog zoo k'eiu. De heer C. Duif ging met het voorstel van B. en W. mede. Het voorstel-Lek werd niet gesteund, zoo dat het voorstel B. en W. met de heer Lek tegen, werd aangenomen. Een verzoek om subsidie voor het comité [epenziekte werd op voorstel van B. en W. afgewezen. Verzoek van den heer Evers om het voor terrein van het sportterrein te mogen koo- pen (tien meter lengte totaal de schutting en daarbij 't stuk wat achter de transforma tor ligt). B. en W. wenschtte den prijs te be palen op 500. De heer M. Duif stelde voor 600. Het voorstel van B. en W. werd met 4— 3 stemmen aangenomen. Gemeentebegrooting 1935 met begrooting burg. armbestuur en begrooting en lichtbe- driiven. Ged. Staten maken aanmerking over de overheveling van geld van den gewonen naar den kapitaaldienst. B. en W. nebben hier over vergaderd, en de verandering kan worden tegemoet ge- zïen. De heer Lek merkte op, dat de begrooting een droevig beeld geeft. Ongeveer 20000 moet worden opgebracht aan verschillende steungelden, wat voorheen niet bestond. Het is een begrooting die geen stand kan Jouden. De heer C. Duif was van meening, dat, als de proef slaagt, de werkverschaffings- gelden in Schoorl zullen verminderen. Dat zal dus een voordeel opleveren. De voorzitter antwoordde, dat, indien Schoorl minder wordt, de uitkeering uit het Werkloozen-crisisonds ook zal verminderen; de proef wordt beschouwd als vrij bedrijf. De heer Snel zou, indien de baggerrege ling en de proef mocht blijven doorgaan, de eugdige werkloozen daarin willen betrek- een. De voorzitter: Die kunnen wij natuurlijk buiten den minister om niet doen. De begrooting werd aangenomen in ont vangst en uigaven op 69.798.27, kapitaal diverse 450; de begrooting armbestuur in ontvangst en uitgaaf op f 10019.18, waarbij 5000 gemeentetoeslag. De gascommissie stelde voor om per 1 Jan. den gasprijs te'Verlagen met 2 cents per M3. en de meterhuur, waar een omzetbelasting op was geheven, van 15 cents terug te brengen op 10 cents. De heer M. Duif was van gedachte, dat het vastrecht niet goed is. Vele menschen die in moeilijkheden zitten zullen er niet van kunnen profiteeren; dit is onbillijk. De voorzitter: Door de groote concurrent petroleum moet worden overgegaan tot ver laging. Geprobeerd is om geldleeningen te verlengen doch dit is niet gelukt, wel kun nen de afschrijvingen worden verlaagd. De heer M. Duif meende, dat de gasprijs reeds eerder verlaagd had moeten worden De heer C. Duif vond, dat de omzetbelas ting niet goed wordt toegepast, het had op het gas en electra moeten wordên omgesla gen. Volgens den directeur, aldus voorzitter, is dit niet uit te voeren, het zal veel administra tiekosten met zich brengen. Hierna volgde de vaststelling van de be grooting op 85262.30 aan ontvangsten en uitgaven voor het elecrisch bedrijf, kapitaal- dienst 32267.07; 85043.80 ontvangsten en uitgaven gasbedrijf, kapitaaldienst 78053.72, Hierop ging de raad over in comité. (Ongecorrigeerd STUDENT UIT ENKHUIZEN VERMIST. Te Enkhuizen maakt men zich ongerust over het lot van den 23-jarigen H. B„ stu dent in de geologie te Amsterdam, te Enk huizen woonachtig, die sedert Donderdag wordt vermist. Hij heeft dien avond te ruim 10 uur zijn verloofde naar huis gebracht en is sindsdien niet thuis gekomen. Vrijdagmiddag te om streeks 4 uur meent men hem te hebben waargenomen op de zeedijk te Hoorn. Alle nasporing van de politie ware tot nu toe tevergeefs. „De Jazz-wereld". Zooals te doen gebruikelijk, opent C. Poustochkine het December-nummer van de „Jazzmuziek" met een hoofdartikel, dit maal gewijd aan „Ellington's beteekenis in de Jazz-wereld". Naast zijn deskundig be toog over deze kwestie vinden we een nieu we groote folo van den grooten meester in dit nummer. George F. Frazier jr. schrijft nieuws uit Amerika, terwijl Bob Schrijver een artikel heeft geschreven over Eva Busch, de charmante artiste van het Ru- dolf Nelson-epsemble (hiet keurige foto's verlucht). De rubriek waarin de nieuwe gramofooqplaten worden besproken mag er ook dit keer weer zijn, evenals die van de bandsbesprekingen uit de verschillende ste den. Het geheel goed verzorgd, zooals ge woonlijk. Mijnheer de Redacteur, Wilt U onderstaande in Uw courant een plaatsje geven? Bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van de ingezonden stuk jes in de Alkm. Crt. van 29 Nov. zou ik gaarne het navolgende willen melden: Dat stukje van Sigarenwinkelier is naar mijn meening zoo onlogisch, dat ik daar iets tegen wensch te schrijven. Sigarenwinkelier schrijft gedupeerd te zijn door de tabakswet, Dit begrijp ik niet. Wij hebben allen gejuicht, toen de bescherming kwam. Indien hij een ;>okserzaak heeft, dan is hij gedupeerd, echter meen ik dat alleen bonafide zakenmenschen id van een middenstands-organisatie kun nen zijn. Is de sigarenwinkelier er zoo zeker van dat de meesten dachten en hoopten, toestem ming te krijgen? Velen hebben zich noodge dwongen opgegeven, omdat ze bang waren dat hun klanten zouden koopen bij iemand die bonnen gaf. Zeer velen hebben een zucht van verlich ting geslaakt toen er bericht kwam dat nie mand mocht meedoen. Dit is even anders dan U het voorstelt. Gaarne zal ik nog iets toevoegen aan het ingezonden stuk van T„ die schrijft: Al deze uitwassen zijn uit den booze! Als ter gelegener tijd de middenstands- oanden, de band van den handels en in- dustrieelen middenstand bij de regeering aandringt op afschaffing van alle cadeaux, wat zal daar dan het gntwoord zijn? Zijn jullie zoo tegen cadeaux? We hebben er den laatsten tijd niet veel van gemerkt, integendeel. Past dus op! Wie wind zaaih zal storm oogsten. Mijnheer de Redacteur ik dank U voor Uw bereidwilligheid. Hoogachtend. Een sigarenwinkelier. NED. HERV. GEMEENTE. van In de vergadering van het college notabelen der N H. gemeente alhier, gehou- i en op 29 Nov. 1.1., werd tot kerkvoogd ge- cozen in de vacature Elema de heer J. Voge- aar, die zijn benoeming heeft aangenomen. OUDERAVOND TE OUDKARSPEL. Gisteravond werd in de O. L. S. te Oud- ;arspel de jaarlijksche ouderavond gehouden. De voorzitter heette de meer dan vijftig op gekomen ouders hartelijk welkom en sprak 'en wensch uit dat ook deze avond weder aan zijn doel zou beantwoorden. Ingekomen was een schrijven van het ge meentebestuur, waarin werd medegedeeld, dat de raad der gemeente heeft besloten, tot ver lichting van de nog niet verlichte school lokalen der o 1. school over te gaan (is on middellijk reeds tot stana gekomen). Besloten werd aan het gemeentebestuur een bedankbrief te richten. Vervolgens werd een serie lichtbeelden vertoond over den rijstbouw in Indië, toege licht door het hoofd der school, welke lezing met belangstelling werd gevolgd. Nadat de thee was rondgediend, werd het werk der leerlingen bezichtigd; waarbij vele vragen aan het onderwijzend personeel wer den gedaan. Bij de rondvraag werd gevraagd of er van een schoolarts niets meer zal komen en wat bet resultaat is van het overleg het welk" het' gemeentebestuur met de andere gemeentebesturen aan den Langendijk daar over zou plegen. De oudercommissie kan hier geen voldoende antwoord geven, maar zal naar de resultaten mformeeren. Ook over het schoolexamen werd nog een vraag gedaan, waarop naar genoegen kon worden geantwoord. Hierna werd de vergadering gesloten PREDIKBEURTEN. Oeref. kerk, Alkmaar. Morgen, 10 uur, voorbereiding. (Verbetering). Donderdagav. 8 uur, bijbellezing door ds von Meijenfeldt in de groote zaal, ingang Kweerenpad. OUDORP, geen dienst. Op het groote, uitgestrekte terrein van de St. Willebrordusstichting te Heiloo staat tusschen de complex gebouwen een oude boerderij, bewoond door den heer Swart met zijn familie, 't Is een echte sta-in-den-weg, die vlak achter de keu ken en net naast het machinegebouw van de stichting staat. Onwillekeurig zou een buitenstaander denken, dat deze boerderij bij het gesticht behoort, maar niets is minder waar dan dat. De heer Swart heeft daar al jaren zijn bedrijf uitgeoefend en heeft als 't ware gezien, hoe de gebouwen van de stichting rond om zijn boerderij werden opgetrokken. 't Was dan ook geen wonder, dat he denmorgen een zeer sensationeel bericht ons bereikte, n.1. dat er brand was in de St. Willebrordusstichting. Gelukkig bleek al spoedig, dat het zoo erg niet was. Want toen wij heden morgen om ruim 8 uur bij den brand arriveerden, stond daar alleen de boven genoemde boerderij in lichte laaie. De Alkmaarsche brandweer, die was gewaarschuwd, was buitengewoon vlug ter plaatse met vrijwel al haar materiaal en onder leiding van commandant Rin- gers werd het vuur aangetast. Voordien hadden de broeders der stichting met hun eigen brandweer reeds gezorgd, dat de belendende perceelen geen gevaar liepen. De boerderij zelf was niet te redden, want een zeer groote hoeveelheid hooi en stroo brandde in alle hevigheid. Slechts het vee kon naar buiten worden gehaald, maar overigens verbrandde al les, ook het aanwezige huisraad. De brandweer bepaalde er zich dan ook hoofdzakelijk toe, om de aangren zende schuur, die ook al vlam had ge vat, te behouden, wat volkomen geluk' te. Verder kon ze weinig uitrichten. Om half negen stonden nog slechts brokstukken van de muren overeind en smeulde binnen nog de massa hooi en stroo, waaruit nog voortdurend groote vlammen opstegen. Toen kon de brand weer echter Wel inrukken, omdat er geen gevaar meer bestond voor uitbrei ding van den brand. Een motorspuit met eenige manschap pen bleef achter en met behulp van een aantal psychopaten van de stichting zou men in den loop van dezen dag de smeulende massa trachten weg te bren gen naar een open terrein. 't Is zeer waarschijnlijk, dat hooibroei de oorzaak geweest is van dezen brand, die gelukkig van minder 'beteekenis was, dan eerst gevreesd werd en die dank zij de ge'stichtsbrandweer en de Alkmaarsche brandweer beperkt bleef tot deze oude boerderij. HET MISDEELDE KIND. Het Alkmaarsche comité voor den ver koop van de weldadigheidspostzegel vooi het kind, schrijft ons: Op 10 December beginnen wij weer met den verkoop van de postzegels voor het mis deelde kind. Vele ingezetenen hebben ons hur, medewerking toegezegd. De belangstelling, die wij ook dit jaar weer ondervinden, is zeer zeker nog voor een groot deel te danken aan den onver- moeiden ijver van mevrouw R. Prins—Vies- sing, die sedert 1924, dus gedurende de tien voorafgaande jaren, met groote liefde tel kens en telkens weer haar tijd en werk kracht ter beschikking van deze actie heeft gesteld. Tot ons leedwezen heeft mevrouw Prins om gezondheidsredenen zich genoodzaakt gezien dit jaar geen zitting te nemen in het dagelijksch bestuur. Het bestuur is echter dankbaar, dat zij van de groote ervaring van mevrouw Prins gebruik zal mogen ma ken, die zich bereid verklaarde zij 't dan niet als bestuurslid, toch mede te blijven wer ken. 1 HET SINT NICOLAASFEEST DER OPENBARE SCHOLEN. ,het gister geplaatste stukje over het St. Nicolaasfeest komen enkele zet- of druk fouten voor, die verbetering behoeven. Indien het weer te slecht is voor een op tocht, komt St. Nicolaas om kwart voor tweeën en niet om 2.15 uur aan de Har monie. Verder eindigt het ieest in de groote zaal om pi.m. 4.15 en niet om 5.15 uur. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 776,1 m.M. te Weenen. Laagste barometerstand 735,6 m.M. te Akureijri. Verwachting, geldig tot den avond van 2 December: Meest matige wind uit zuidelijke richtin gen; half tot zwaar bewolkt of betrokken; aanvankelijk nog weinig of geen regen; wei nig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De depressie op den oceaan is iets in diepte en zeer sterk in omvang toegenomen. Overal daalt thans over de Britsche eilan den de barometer sterk, terwijl over Scan dinavië de hooge druk eveneens aan beteeke nis verloor. Het maximum week dientengevolge naar centraal-Europa terug. Over het vasteland is het weer nog rustig. De temperatuur is weer iets verder gedaald. Het mistgebied nam in omvang af. Over zuid- en midden- Frankrijk vriest het nog licht tot matig. Ook uit centraal-Scandinavië wordt lichte vorst gemeld. Op de Britsche elilanden is de wind wat aangewakkerd. De aanvoer van oceanische luchtmassa's deed er de tempera tuur stijgen. De veranderingen in de druk- verdeelingen doen eenigszins afnemende winden uit zuidelijke richtingen verwachten. De kans op regen neemt een weinig toe. Veel veranderinf van temperatuur is nog niet waarschijnlijk. PAGEIIJKSCH WEERBERICHT OFFICIEELE BENOEMING. Bij K. B. is ir. A. L. M. Roebroek met in gang van 1 December benoemd tot directeur- generaal van den landbouw en is hem met ingang van denzelfden datum eervol ontslag verleend als rentmeester der staatsdomeinen. MET ELKANDER VOOR EEN ANDER. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de burgemeesters der onderschei dene gemeenten een circulaire gericht, waar in hij een warm beroep doet op hun mede werking om de inzameling waartoe de veree- niging „De Nederlandsche dagbladpers'' (o.m. de Alkm. Crt.) het initiatief genomen heeft met het doel aan behoeftigen een kerst- gave te kunnen verstrekken, te doen slagen. OPENSTELLING WINKELS. De politie deelt ons mede, dat de win kels morgen (Zondag) den heelen dag geopend mogen zijn. ESPERANTO. In ons bericht van gisteren over en kele voor esperanto-examens geslaag den stond gemeld mej. Na Schuyff. Dit moet zijn mej. Nel Schuyff. DE V. D. WINKELWEEK. Wij hebben het niet mis gehad toen wij nauwelijks een week geleden in een artikeltje gewaagden dat de V. D. winkelweek een enorm succes beloofde te worden. Vrijdagmiddag nu reikte deze firma de 8600ste bon uit. Gezien het feit dat de d- elname voor een ieder vrij ie zullen velen er nog wel een bonnetje bij halen om hierdoor hun kan6 te vergrooten. VERKOOPWEEK „ST. NICOLAAS 1934". Het Ballero-spel bezorgde gister 100 aan Schot, aan den Friescheweg (bon 2409, worp 9998); 50 aan E. Roobeek, Spoor- laan 19 te Bergen (bon 2097, worp 9990); mevr. Russchen, Straatweg 446 te Heiloo, (bon 2039, worp 9980). VERSCHE FRAMBOZEN. Door een kweeker te Wijk aan Zee Duin werden aan een der Beverwijk geves tigde markten nog een bescheiden kwantum versche frambozen aangevoerd. AANVANG KANALISATIE. Naar we vernemen zal de volgende week een aanvang worden gemaakt met de kana lisatie- en wegwerken nabij de Roskambrug te Heerhugowaard. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt bekend, dat voor de week van 3 December8 December 1934 uitsluitend rundvleesch in blik wordt afge geven op oranje bonnen vanaf no. 14003 en onvermengde margarine op licht roode bon nen vanaf no. 8880,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2