JUck S. School JledUszaken föucqeclijke Stand £ucfitmaet £and= en Jmh&ouw JjtgezoHdm Stukken MacktBecichtm Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. KOOLHOVENS VOOR ZWITSERLAND, OVER DEN STILLEN OCEAAN. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. DEMPING VERDRONKEN- OORD. WAT WIL HET LEGER DES HEILS DOEN IN ALKMAAR? COKES EN BONNEN. DE WOLVEGA-MOTOR. Het ging er nameliik niet om of de mi nister zou hebben gezegd alsnog bereid te zijn de vorengenoemde garantie te verleenen Vanzelfsprekend hebben de B.A.NS. en Centr. Bond daarom niet gevraagd. Het ging echter uitsluitend over de vraag of juist was, wat de N.V., St. Raphael <*n P.C.B. hebben gepubliceerd, nl. „dat de mi nister zou hebben laten verstaan dat, nu de B.A.N.S. en Centr. Bond niet met de loons verlaging accoord zijn gegaan, de loonen binnen twee jaar opnieuw zullen worden herzien". Hierop heeft de minister positief geant woord, dat hij dit niet gezegd heeft en dat de loonregeling slechts dan opnieuw aan herziening zou worden onderworpen als zich de „zeer buitengewone omstandigheden" be doeld in zijn mededeeling aan de directie zouden voordoen. Bij de verkiezing voor twee notabelen bij de herv. gem. te Heerhugowaard werden herkozen de heeren A. Blokker en P. Lodder. Als kerkvoogd werd herkozen de heer J Geusebroek. Gekozen tot ouderling bij de geref kerk te Noord-Scharwoude de heer G. Bar- ten en tot diaken de heer A. Kliffen. Tot gemachtigde in het kiescollege voor de herv. gemeente te Nieuwe- Niedorp zijn herkozen de heeren Jb. Langerijs en E. Brouwer, terwijl in zes vacatures werd voorzien door benoe ming van de heeren Ph. Komen, H. J. Kossen, D. v. d. Stok, C. van Herwerden, D. Wit Cz. en Jn. Hart. HARMONICA-JIM JALOERSCH. Sloeg een roffel op het hoofd van zijn meisje. Een harmonicaspeler uit Rotterdam is door den politierechter aldaar veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf ter zake van mishandeling van 'n 25-jarige juffrouw met wie hij kennis had. In hooger beroep voor het Haagsch Ge rechtshof gaf de man gisteren de feit n toe en zeide erg jaloersch te zijn ge weest. Vandaar dat hij na een woorden wisseling eerst een etenstamper op het hoofd van de juffrouw had stuk gesla gen, terwijl hij daarna ook nog een vaasje en een beeldje op het hoofd van het slachtoffer had verbrijzeld. Het gevolg is geweest, dat de juffrouw een zestal ernstige wonden aan het hoofd heeft bekomen. Verdachte verzocht een lichtere straf, mede omdat nu alles tusschen hem en het meisje weer in orde was en hij bin nenkort met haar zou gaan trouwen. „Zoo!, merkte de president op, zullen jelui 't er toch maar op wagen, nou, maar in ieder geval raad ik je aan geen nieuwen stamper te koopen". De juffrouw kwam ook als getuige verklaren dat alles weer in orde geko men was en dat het met de jaloersch- heid heel wat beter ging dan voorheen. De advocaat-generaal, rekening hou dende met de omstandigheden -en het voornemen van den verdachte, omtrent wien gunstige inlichtingen zijn verkre gen, verzocht het hof de opgelegde straf om te zetten in een voorwaardelijke van zes weken met drie jaar proeftijd, ten einde de a.s. echtelieden de garantie van drie vredige huwelijksjaren te kunnen geven. Het hof zal 27 December arrest wijzen. Zitting van Dinsdag 4 December. Uitspraken vorige zitting. Hendrik Ger. E., slager te Noord- scharwoude, gebruikmaking van valsche keurmerken (eisch 3 maanden gev.); 100 boete of 40 dagen hechtenis. Willem B., te Texel, zedenmisdrijf art. 247 wetb. v. strafr., 1 jaar gev. voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Hendr. de J., zonder beroep, als voren (eisch 8 maanden gev.), interlocutoir vonnis, hervatting onderzoek 8 Januari. Kurt Ernst Joh. H., te Helder, hooger beroep vonnis fotografeeren vaneen fort aldaar; vonnis 1 week hechtenis, bevestigd. Hubertus Jac. Joh. van K., autobus ondernemer te Helder, hooger beroep overtreding der wet op de openbare middelen van vervoer, 50 boete of 10 dagen hechtenis. Jan Hendr. Sch., autobus-ondernemer te Helder, als voren, vrijsprekend vonnis bevestigd. SINT PANCRAS (Nov.) Geboren: Cornelis z. v. J. Heinis en A. Raat. Getrouwd: Willem Koornstra en Eli- sabeth Booy. WINKEL (November). Geboren Cornelia Margaretha, d. van Cornelis Leijen en Margaretha Hage Gehuwd: Pieter Oud en Trijntje Pie. Overleden: Hillegonda Hegman, echtgenoote van Arie Vetman, 38 jaar. Willem A. P. F. L. Spruit, 50 jaar, echtgenoot van Trijntje de Graaf. CASTRICUM. 22 tot en met 29 November. Geboren: Cornelia Geertruida, d. v. Jb. Raltus en M. van der Hinmst. Ferdi- nand zoon van W. Zijlstra en C. H. P. Kuij- per. Clasina Catharina d. van A. Groot en M. C. Leek. Overleden: Cornelia Bakker, 71 j., wo nende te Heemskerk. Bernardus Cobelens, 76 j., wonende te Amsterdam. Getrouwd: Adriaous van 't Ent en Margaretha Maria Duijn. Theodora Kui per en Dieuwertje van Velzen. NOORDSCHARWOUDE (Nov.) Geboren: Albertus Everardus Petrus z. van G. Beker en N. Bouwmeester. Cor nelis z. van P. Bet en D. Grootjes. Joban- nes Corne'.is z. van J. Korver en M. C. van der Stoop. Overleden: Nicolaas Kramer, 64 j., echtg. van E. Bet. HEEMSKERK. Bevallen: J. Castricum—Punt. z. Overleden: C. Beentjes—Bakker, 71 jaar. BROEK OP LANGENDIJK (November). Geboren: Veronica Catharina Maria, d. v. N. Jol en A. M. Bruin. Grietje, d. v. A. Slot en B. Kok. Hendrik, z. v. P. den Hartigh en T. Boskamp. Cornelia, d. v. R. Beers en E. van Leijen. Jacob, z. v. P. Kooij en J. Jong. Getrouwd: A. Wagenaar en N. de Boer. P. Ploeger te 's Gravenhage en A. Kansen. T. Post te Den Helder en I. Kansen. J. N. Broeders, te Den Helder en A. de Boer. Overleden: Jacob Kossen, oud 80 jaar, echtgenoot van M. Bak. De goede reputatie van de in Neder land gebouwde vliegtuigen heeft weder om opdrachten naar ons land gebracht. Wederom kunnen meerdere arbeiders in de Koolhovenfabrieken te Rotterdam te werk worden gesteld, om deze nieuwe verkeersvliegtuigen onzer nationale in dustrie voor de Zwitsersche Mij. Alpar te vervaardigen. Deze machines zullen van het type FK 50 zijn, d. w. z. van het 50-ste type door Koolhoven gecreëerd. Daar deze machines in het bergland zul len thuisbehooren, zullen zij worden ge bouwd om op één motor nog op een hoogte van 1800 M. te kunnen vliegen. Kapitein Charles Ulm is gisteren om 4.43 uur plaastelijke tijd uit Oakland in Californië gestart met een tweemotorig vliegtuig „Star of Australia" voor een vlucht over den Stillen Oceaan naar Australië, welke vlucht is bedoeld als een proefneming voor het trans-pacific- post- en passagiers-luchtvervoer. Als tweede piloot vergezelde hem George Littlejohn en als radiotelegrafist en navigator Leon Skilling. Ulm heeft 725 galon benzine aan boord. Hij zal koers zetten naar Hono- lulu en vandaar naar de Faning-eilan- den, 900 mijl ten zuiden van Hawaiï, waar hij benzine wil bijvullen. Via de Fidsji-eilanden wil hij verder vliegen naar Auckland in Nieuw-Zeeland en tenslotte van daar naar Sydney en Melbourne. VELDBOONENSTEUN. Den 1 December 1.1. is een aanvulling van het „Reglement-steun-boonen 1934" ver schenen, waarvan het eerste lid aangeeft, dat degenen, die in 1934 rijpe veldboonen hebben geteeld en nog niet aan de noodige voorschriften hebben voldaan, alsnog onder zekere voorwaarden voor steun op deze veldboonen in aanmerking kunnen komen. Daartoe is noodig, dat deze personen voor 15 December 1934 schriftelijk aan het be stuur der landbouw-crisis-organisatie, Land- bouwhuis, Alkmaar, berichten, dat zij steun op door hen geteelde veldboonen zouden wenschen te ontvangen. Personen, bij wie de boonen reeds opge nomen zijn bij of na de dorsching, behoeven niet te schrijven. Wie op 15 December niet als teler van rijpe veldboonen bekend is, kan onder geen voorwaarde voor steun in aanmerking ko men. Onder veldboonen worden verstaan: dui- veboonen; schapeboonen; wierboonen; paai- deboonen; tuin-, groote-, Waalsche- of Roomsche boonen (dus niet: bruine of witte boonen, sla- of snijboonen, enz.) De aardappelenaanvoer was al weer geringer dan de vorige week en de prij zen werden er nochtans niet beter op Voor Bevelanders werd voor de mooiste partijen tot 2.60 betaald; mindere kwaliteit bracht iets meer dan 2 op. Voor Robijn werd 2.20 besteed, voor Souvenir 2.30, puike blauwe aardap pels werden met 2.60 betaald. Triss bracht nog 1.80ƒ2.40 op. De aanvoer van wortelen was ook niet groot; de prijs was weer te laag, om van een bevredigfende opbrengst te kunnen spreken. Prima mooie partijen, grove soort, liepen tot 1, doch er werden er ook voor 80 a 90 cent verkocht. Voor de kleine werd over 't algemeen niet meer dan 60 cent betaald, bij uitzondering een dubbeltje meer. Onbevredigend waren ook nu weer de prijzen van de bieten. Voor grove werd zelfs niet meer dan 40 60 cent betaald, terwijl middelgroote 1 of iets meer op brachten. Kleine maat, de meest ge wilde sorteering, werd voor 1.40 1.70 verkocht. Ook van bloemkool was de aanvoer betrekkelijk gering. Niettemin was de prij6 er van laag Van dit product wordt ook zoo goed als niets uitgevoerd, zoo dat alles op de binnenlandsche markt moet worden geplaatst. Een zeldzaam heid was het als voor een prachtig par tijtje 6 of iets meer werd betaald. De meeste eerste kwaliteit werd voor 4 5.80 verkocht. De beste van de lichte brachten iets meer dan 2 op, overigens 1.50—1.90. In den aanvoer der andijvie kwam weer weinig verandering. De meeste bouwers verkoopen ze uit de hand aan opkoopere van elders en ontvangen dan vaak een beteren prijs dan op de veiling, waar 0 60 tot 1 werd betaald, al naai de kwaliteit. De mooiste roode kool, eerste soort van ongeveer drie pond, bracht bij uitzondering 2.50 tot 2.70 op; meestal ging ze weg voor 1.70 tot 2.20. Iets zwaardere bracht 1.50 tot 1.90 op. Tweede soort gold voor het kleine goed 1.30 tot 1.60, grootere brachten 1 op, of waren onverkoopbaar. De prachtigste gele kcol van het meest ge- wenschte gewicht werd voor 1-20 tot 1.40 verkocht, grootere voor 1 tot 1.20. Tweede soort draaide gedeeltelijk door, wat verkocht werd gold 1. Gewone witte kool werd voor 10 cent verkocht. De aanvoer van Deensche witte kool was vrij groot en werd bijna geheel door de zouters gekocht. Groote, voor zuurkool bestemd en van eer ste kwaliteit, bracht 1 tot 1.30 op, kleine re bij uitzondering 1, meestal 70 cent tot 90 cent. Tweede kwaliteit deed over 't geheel ongeveer 20 cent minder. Ook met de uien liep het slecht. Voor grove werd 2 tot 2.40 besteed, middensoort voor prima waar 2.10 tot 2.20, overigens 1-70 tot 1.90, nep 1.60 tot 2. Voor druiven, Alicante, werd 20 tot 25.70 betaald. VEILING WARMENHUIZEN. Op de veiling te Warmenhuizen werden verhandeld: in Nov. 1934 in Nov. 1933 Roode kool 749.150 K G. 1.535.100 K.G. Gele kool 130.185 367.275 D. witte kool 276.700 322.150 Gew. w. kool 138.800 517.500 Gewone uien 67.375 43.200 Gele nep 5.075 488 Bieen 3.225 24.525 Aardapelen 75.683 37.675 Peen 2.800 18.250 Bloemkool 158 stuks 5.342 stuks Andijvie 1.600 11.775 De omzet bedroeg in November 1934 20.50676 tegen 28.724.40 in Nov. '33. Mijnheer de Redacteur, Met deze verzoek ik U eenige plaats ruimte in Uw veelgelezen blad. Bij voor baat mijn dank. Het antwoord van B. en W., hetwelk te lezen stond in Uw blad van 28 Nov. j.1., is mijns inziens zeer eenzijdig beke ken. Een gedempte gracht kan zooveel mogelijk in zijn ouden vorm gehouden worden. Men zou de boomen kunnen laten staan. Tusschen boomen en huizen zou men een fietspad en trottoir kunnen aanleggen, wanneer men dan nog tus schen de boomen onderling smalle per ken met laag gewas aanlegde, zou dit zeer zeker een mooi geheel zijn, terwijl dan nog een straat van pl.m. 20 M. breedte zou overblijven. De vischmarkt zou in haar geheel naar den buitenkant der stad kunnen worden verplaatst, zoodat deze karak teristieke oudheid bewaard en de bin nenstad 's zomers van haar minder pret tige geuren bevrijd wordt. Hierdoor komt een prachtige parkeerruimte vrij, wat midden in de stad een niet gering te schatten voordeel is. Een op de aangegeven wijze gedempt Verdronkenoord kan onmogelijk een ergernis voor oudheidkundigen zijn. De vreemdelingen krijgen dan vooral 's zo mers een beteren indruk van Alkmaar, daar zij dan in hun auto's kunnen stap pen en wegrijden. Met den tegenwoordi- gen toestand, vooral op de Vrijdagen in Augustus, hebben zij soms meer dan een uur noodig om hun wagen uit den chaos vandaan te krijgen. Als slot zouden de bewoners, indien B. en W. dit willen, om het mooie 8 Oct. versieringseffect van dit jaar weer te krijgen, de straat tijdelijk onder water kunnen zetten, zoodat dit voor B. en W. geen bezwaar hoeft te zijn. Moderne tijd met zijn verkeer Vraagt ruimte op de wegen Doch Alkmaar's beheer Is nog op demping tegen. Een Verdronkenoord bewoner. De Decembermaand i« de maand voor verrassingen en geschenken. St. Nico laas en Kerstfeest geven daartoe gereede aanleiding. Welk een genot schuilt er in, iemand aangenaam te verrassen! Hoevelen zijn er echter, die zelden of nooit een aangename verrassing ont vangen, terwijl zij op stoffelijk gebied zoo schrijnend veel leed dragen. Willen de lezers van dit blad het Leger des Heils (stichter generaal Wm. Booth), Limmerhoek 40, helpen denzulken tegen het a s. Kerstfeest een verrassing te be reiden? Ook dit jaar stellen wij ons zooveel mogelijk voor: 1. Kerstpakken met levensmiddelen aan arme gezinnen uit te reiken; 2. kinderen uit de armste gezinnen van speelgoed en kleeding te voorzien; 3 Kerstfeest te vieren met de kinderen van onze Zondagsschool. Velen zien reeds met verwachting uit naar wat het Leger des Heils d i t kerstfeest zal doen. Wij vragen U daar om vriendelijk onze collectanten, die in de komende dagen bij U komen aan kloppen, een milde bijdrage voor dit doel af te staan. Men overtuige zich ech ter wel dat men geeft aan het echte Leger des Heils en dat de lijsten of col- lectekaarten, die gepresenteerd wor den, het wapen van het Leger dragen. Ook zal nieuw speelgoed of gedragen kleed ingstukken (mits nog in goeden staat zijnde) gaarne dankbaar worden aanvaard. De geachte Redactie vriendelijk dan kend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, De Officieren van het Leger des Heils, Limmerhoek 40. VRIJHEID VOOR AUTO'S Geachte redactie, Dezer dagen bezocht ik Alkmaar en bij het binnenrijden langs den Kennemerstraat- weg trof mij de geweldige verandering welke dit centrum van Noordholland in de laatste tien jaren heeft ondergaan. Breede geasfalteerde toegangswegen, doorbraken waar zulks noodig was, schit terende verbindingswegen met de zoo be langrijke badplaatsen, kortom een uit alles sprekende geest van voortvarendheid en doortastendheid komt je tegemoet Een gevoel van welbehagen doorstroomt je als je dit alles ziet en opmerkten het vervult je met bewondering! Vooral in de zen tijd van depressie en daarmede vaak gepaard gaande laksheid en onverschtllig- heid De Koorstraat afrijdend, zwenkte ik ne Langestraat in enstrandde bij de Steenenbrug En daér zakte mijn bewondering..», voor de hiervoren genoemde voortvarend heid en doortastendheidwant ik merk te, dat ik in een val zat. Keeren op de brugr Links af de Mient over naar het Waag- plein? Rechtsaf de Huigbrouwerstraat in. Overal stonden karretjes van kleinhandela ren, kinderwagen etcDan maar parkee ren op de brug en het aantal wagens ten getale van 18 stuks (het was een gewone dag) met den mijnen vermeerderen en dus verder te voet mijn zaken afgedaan. 's Avonds in het hotel viel mijn oog op een ingezonden stuk van een zekeren heer Krom inzake de demping van het ver dronkenoord en met den inhoud daar van volkomen instemmend, besloot ik, als buitenstaander, eveneens mijn verwonde ring te uiten over het feit, dat men een prachtoplossing voor bovengenoemde te leurstelling en bezwaren niet reeds lang heeft toegepast. Hoe is het mogelijk, dat de toestand déar ter plaatse nog één* dag bestendigd blijft, terwijl met één slag de warwinkel, die er nu heerscht, zou zijn opgelost? Men sprak mij in het hotel van: Schoon heidscommissie en stedenschoon! Maar wie ziet nu nog de schoonheid van de Mient, of de schoonheid van de Vischmarkt of van het Verdronkenoord, als al die schoonheid verstopt wordt (noodge dwongen!) achter een steeds aangroeiende rij van auto's? En wanneer de Langestraat geen plaats meer biedt voor auto's (en dat kan slechts een kwestie van tijd zijn) en ook de Steenenbrug overvuld is, waar moeten we dan heen? Wij die in de binnenstad moeten zijn de koopers die de winkels moeten bezoeken de provincialen die hun inkoopen komen doen? Stel U Amsterdam met zijn N. Z. Voor burgwal en Damrak, Den Haag met zijn Spui en Loosduinscheweg, Rotterdam met zijn Schiedamschesingel en Coolsingel in open toestand, eens voor en heeft men ook in laatstgenoemde stad niet juist de schilderachtige Vischmarkt, zelfs het groote postkantoor op het Beursplein met den grond gelijk gemaakt? Zeker; piëteit... is een niet te verzaken plichtmitszij niet den domper zet op de hedendaagsche noodzakelijk geworden behoefte naar ruimte en ontplooiing En zou één inwoner van Alkmaar ver langen, om een deel van zijn mooie fiere stad te zien vervallen tot wat in Amsterdam de O. Z. Voor- en Achterburgwal of in Rotter dam de Leuvehaven is? Ik geloof het niet! Want is b v. in Haarlem, Leiden, Gouda, Amersfoort, Zwolle niet hef drukke winkel- verkeer juist daar, waar voetgangers en auto's zich vrij kunnen bewegen? terwijl de donkere grachten in hun eenzame verlaten heid gemeden worden? De baan vrij voor de auto's! Dat is de leus van dezen en den toekomenden tijd! Breede straten! met trottoirs voor den voet ganger en de middenweg voor het rijverkeer; daar is de beweging, de drukte, daarheen trekt onze belangstelling, de belangstelling zonder welke niemand kan levenwant waar geen belangstelling meer isdaar is de dood in den pot. VOCATIVUS. Gelieve onderstaande te willen plaatsen in Uw veel gelezen blad. Daar er van wege Maatschappelijk Hulp betoon cokesbonnen worden verstrekt, viel het mij op, dat de heer Evers een advertentie plaatste in de Alkmaarsche Post, dat hij eerst cokes bezorgt en dan de bonnen op haalt. Ook ik had aan de gasfabriek ook cokes op bonnen, maar moet de bonnen over geven eer ik de cokes krijg. Is wat de heer Evers doet, dan niet: direct de cokes van de gasfabriek? Het wil er bij mij niet in, dat de een meer voorrecht heeft bij de gasfabriek dan de ander. Wat betreft het rechtstreeksche ver trouwen van bezorgen der cokes op bonnen is naar mijn inzien: gemeten aan de gas fabriek, waar de maat zuiver en correct is direct thuis gebracht, zooals wij doen, eerst de bonnen en dan de cokes. Alkmaar, 3 December 1934. Geachte Redactie, Wil mij s. v. p. voor de laatste maal nog eenige plaats verleenen in Uw veel gelezen dagblad, voor beantwoording van een ingezonden stuk dat ondertee kend is J. Wardenier. Mijn beroep is motorhersteller voor alle mogelijke soorten motoren, en ik hoop Later, wanneer de motor van Wardenier m o g e 1 ij k blijkt, dit type ook te repa- reeren. Ik ben echter geen vakman-schrijver, anders had ik hoogstwaarschijnlijk ge schreven: zooals men zich een motor van Wardenier voorstelt, berust deze uitvinding op het perpetuüm mobile. De heer Wardenier schrijft dat hij eenige jaren bezig was met het zoeken naar een motor, welke goedkooper in brandstof is enz. Dit is voor mij het eerste ware woord, wat ik in al die schrijverij lees. Lees den zin van mijn voorgaande stuk (..Anders wordt dit geval, wanneer aan die samengeperste lucht brandstof wordt toegevoegd"). Wanneer het later waarheid wordt, dat de motor van den heer Wardenier alleen op samengeperste lucht m bewe ging blijft, en deze lucht door den motor zelf wordt samengeperst, dan zal ik gaarne het vette kluifje nuttigen. Het zou kunnen zijn, dat in Wolvega een samengeperste lucht-mijn of -bron aanwezig is. In dat geval zou de kluif voor mij niet te verteren zijn. Ik kan er niet toe komen te gelooven in een motor die zonder krachtbron in beweging blijft (tenzij electrisch) even min als ik nog geloof aan Sinterklaas of Kerstmannetjes. Overigens zal ik verder op Ingezonden stukken niet ingaan. U beleefd dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, F. J. TEN PAS. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 3 Dec. 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 2.80—3.60; An dijvie per 100 stuks 0.502.20; Appe len per 100 pond 4.50—9; Bloemkool le s. per 100 stuks 5—9, 2e s. 24- Boerenkool per 100 stuks I 3.20- Bieten per 100 K.G. 1Druiven per 100 pond 14—19; Gele kool per 100 pond 11.90; Groene kool per 100 stuks 1—4; Kropsla per 100 stuks 0.50— 2.90; Knolselderie per 100 stuks 1.80— 3.80; Peren per 100 pond 1—/ 5.50» Prei per 100 bos 1.80—5.80; Roode kool per 100 K.G. 1f 2.60; Selderie per 100 bos 1.202.10; Spruiten per 100 pond 3.50—5.50; Tomaten per 100 pond 4—15.50; Uien per 10Ó K.G, 2.20; Wortelen per 100 K.G. 0.60- 1.30; Wortelen per 100 bos 1.50- 5.50; Witlof le s. per 100 pond 5—7 en 2e s. 2—3.50. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL. PRIJZEN. AMSTERDAM, 4 Dec. 1934. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 158.400 K.G, PURMEREND, 4 Dec. 1934. Op de he- den gehouden weekmarkt waren aanvoer èn prijzen als volgt: Gem. Kaasbeurs, Verhandeld 18 partijen, wegende 31000 K.G. Handel stug. Hoogste prijs 19. Kaas: 5 stapels Boeren 20.50 en 21 stapels volvette, p. 100 K.G. Handel matig; 1054 K.G. Boter 1.45—1.55 en weiboter 1.25—1.30 per K.G.; 796 stuks Runde- ren, w.o. 390 vette koeien 5460 cent per K.G., handel vlug: 433 Gelde koeien 80— 130 en 58 Melkkoeien 110—200, han- del stug; 15 Stieren 32—46 cent per K.G., 12 Paarden 60—120 en 108 Vette kalveren 30—50 ct. per K.G., handel matig; 168 Nuchtere kalveren: slacht 3—9 en fok 10—20, handel vlug; 286 Vette varkens (slacht) 29—31 cent per K.G.; 43 Magere varkens 8—16, 179 Bineen f6 10, handel matig; 749 Schapen 7—V) handel stug; 32 Bokken 3—8, hande\ matig; Kipeieren 4.60—5.10 en Eend- eieren 2.50 per 100 stuks; Piepkuikens 45 55 cent en oude kippen en hanen 20— 3754 cent per K.G.; Konijnen 0.30— 2 en Eenden 2560 cent per stuk; Dui ven 40 cent per paar; 339 Ganzen 2.50— 2.75 per stuk; 222 Eendeneieren A 2.60, 1445 Kippeneieren A 3.70—4.60 en 65 Kippeneieren B 3. Coöp. Centrale eierveiling Purmerend G.A. 135000 stuks Eendeieren 2.20— 2.95 en 55000 stuks Kippeneieren, waar van de prijzen als volgt: 70—80 KG. 5,60-/ 6.10, 65—66 5.30—5.50, 63 —64 5.10—5.40, 60-62 4 80- 5.20. 58—59 4.40—4.80, 56—57 4 4.60, 53—55 3.60—4.10, 50—52 3.40-/ 3.70, 4549 3-ƒ 3.40 BROEK OP LANGENDIJK, 4 Dec. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 25000 K.G. Roode kool 1—/ 1.80; 5500 K.G. Gele kool 1—/ 1.60; 12Ó00 K.G. Deensche witte kool 0.90—1.60; 5700 K.G. Uien: gele uien 1.70—2, grove 2.302.60 en drielingen 1 10; 1900 K.G. Peen 0.60—1; 1800 K.G. Bieten 0.40—1.10, alles per 100 K.G. en 4100 stuks Bloemkool: reuzen 3.506.30 en lichte 1.50—3 per 100 stuks. PURMEREND, 3 Dec. 1934. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken*. Aardappelen: Bonte 0.86, Blau- we 8096 cent en Borgers 5565 cent per kist, 25 K.G.; Tomaten: A 1.85— 2.75, C 1.10—1.65 per 10 K.G.; Wit lof 0.45—1.25 per 8 K.G.Bloemkool 1.50—8, Roode kool ƒ14.60 en Savoye kool 1—6.80 per 100 stuks; Spruitkool 0.50-ƒ 1.90 per 15 K.G.; Boerekool 1546 cent per kist, 10 K.G.; Sla 1.90 per 100 krop; Andijvie 1885 cent per kist; Bieten 36 per 1000 st.; Wortelen 20—36 cent per zak; Uien 32—56 cent en Uien drielingen 25 ct. per 25 K.G Prei 3.806.90 per 100 bos. Appels: Westlandsche Bellefleur 812, Bis- marck-appel 5—13, Bramiey Seedling 6—13, Groninger Kroon 4—15, Present van Engeland 5—23, Reinette, oud 723 en Reinette, oranje 101 12, alles er 100 K.G. Peren: Curé 12, Wijnpeer P25, St. Germain peer 6— 15, Gieser Wildeman 5—12 en Win- terjan f4—f 10, alles per 100 K G. NOORDSCHARWOUDE, 3 Dec. 1934- ]300 K.O. Uien: uien 1.90, drie'ingen J. 1 20 gr<,V". 2.50; 4800 K G Roode kool doorschot 1 l 1.20; 400 K G Gele xool 1; 12600 K O. Deensche witte koel 1 20-f 1.40, dors.hot f 1.10, alles per 100 K.G. ZAANDAM, 3 Dec. 1934. Veilingver. "Pe, Zaanstreek". Sla 2043 cent en Andij- yie 17D—05 cent per kist; Peen 6—8 cent per bos; Bloemkool 1)4-3 cent per stuk; Pie- terselie 2-3 cent, Selderie 2-4 cent en r o'on c,e"lPeJ" b°s; Citroenen 1.40- J 2.20 per 100; Spinazie 30—35 cent per ■ioa JU33 ï—z J005| 3U00JQ U3 JU33 Z~l l005' kist Boerekool 30—60 cent per kist; Roode kool 1—3 cent per stuk; Br lof 4—6 cent, Tomaten 7—11 cent en Spruiten 4)4—6 ct.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10