PARIJSCME GEBEURTENISSEN. DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. Van Catherinettes en Suffragettes. Philippe Berthelot. f (Van onzen correspondent.) De Parijsche feesten hebben elk hun eigen lot, net zooals de menschen en de boeken. Sommige leiden een kwijnend bestaan, dat er in afzienbaren tijd het einde van doet voor zien, zooals het in Zuidelijker streken en landen nog altijd zoo bloeiende carnaval. Mardi-Gras en Mi-Carême hebben afge daan; de armelijke stoeten nog bijna uitslui tend samengeste.d uit reclame-wagens voor een of ander merk scheerzeep of schoen smeer. zijn niet te vergelijken met dè praal- optochten van vroegere jaren, en maskers en verkleedingen zie je er haast niet meer. Daar entegen is de Sainte-Catherine springlevend, en in weerwil van de slechte tijden, die een luisterrijke viering verhinderen, dénken de Parijsche ateliermeisjes er niet aan deze aar dige traditie op te geven. De Heilige Catherina van Alexandrië, die in 307 den martelaarsdood stierf, en die in dienst van Jezus de vreugden van haar leef tijd vergat, is hier in het Westen in de Mid deleeuwen de patrones geworden van de theologische faculteit, later bij uitbreiding die van alle studenten, en van de jonge meis jes. Een gelukige combinatie, waarvan de Parijsche bezoekers der hoogescholen van ouds geprofiteerd hebben om op haar naam dag, 25 November, aan te sturen op een ge meenschappelijke viering! Drommen studen ten zochten dan op straat contact met de in lange rijen gearmd loopende „Catliarinetjes", zooals ge ze zien kunt op de aardige marme ren groep in het Montholon-parkje, en dat gaf aanleiding tot eindeloos gestoei, gelach en gezoen, en vaak tot duurzamer idyllen. Oorspronkelijk is de gedenkdag van de Heilige voor de meisjes nu niet zoo heel op wekkend geweest. Volgens de oude gewoon te was de verzorging in de kerken van het beeld van Sinte-Catharina opgedragen aan de jonge maagden van vijf-en-twintig tot vijf- en-dertig jaar. Wie dus op haar vijf-en-twin- tigste nog niet getrouwd was genoot de eer „de coiffer Sainte-Catherine", en zoo kreeg deze uitdrukking de beteekenis van „blijven zitten". En nu plachten in de talrijke Parij sche mode-ateliers de meisjes samen te span nen om een of meer uit haar midden, van wie ze te weten gekomen waren dat ze in het af- geloopen jaar dezen mijlpaal hadden bereikt zonder den rechten Joseph gevonden te heb ben, dien dag onverhoeds een kiein kanten mutsje op te zetten. Dat ging dan met een grapje, maar heel vroolifk was -et toch voor de betrokkenen niet, en men mag aannemen dat ze, in een tijd waarin de vrouwen zoo veel vroeger „oud" genoemd werden dan nu, des avonds thuisgekomen in stilte menig traantje plengden over haar treurig lot. Het feest van Catherina. Zoo ging het vroeger, maar in den loop der jaren is het feest'er heelemaal op veran derd. Er is nu volstrekt geen onderscheid in leeftijd meer. Alle jonge meisjes van de ate liers, zoo talrijk in de stad d'ie nog altijd het Mekka van de mode gebleven is, van de hééle jonge speldenraapstertjes af tot die welke nog slechts met groote beleefdheid „jong" genoemd kunnen worden, loopen dien dag met een mutsje op. Dagen vooruit is daar aan heimelijk gewerkt, waarbij de „premiè re" een oogje dicht deed, en hebben ze haar best gedaan iets te bedenken dat origineel is, en tegelijk flatteert. Als dan het ochtendwerk gedaan is, en de vrije middag begonnen, stormen ze de trap pen af, en in lange rijen, arm in arm, krui sen ze, lachend en zingend, door haar „quar- tier" Rue de la Paix, Rue Royale, Champs- Elysées en natuurlijk over de groote boule vards, waar heel het Parijsche leven zich concentreert. Sommige zijn heelemaal ver kleed en de mutsjes die ze op hebben wed ijveren in bontheid en grilligheid. Na een haastig maal gaat het terug naar de ateliers, waar de tafels aan kant gezet zijn, en waar de patronessen tracteeren op champagne en koekjes. Er is dan verder niets te doen dan te lachen, te dansen en fratsen uit te halen. De dames, die haast hebben met haar „ro bes", moeten nog maar een dagje langer wachten; gewerkt wordt er vandaag niet! Voor de „haute mode" zijn met de crisis de magere jaren gekomen. Vele ateliers zijn gesloten; op vele andere ateliers wordt maar met halve kracht gewerkt, en de werkloos heid (frukt zwaar op de meisjes, die met haar vlugge, handige vingers de toiletten in elkaar tooveren, welke op diners en in schouwburgen bewonderd en becritiseerd zullen worden. Toch hebben ze al haar best gedaan om het oude feest zoo goed mogelijk te vieren. 's Morgens hebben de gebruikelijke plech tigheden plaats gehad. Er zijn speciale mis sen opgedragen in „Notre-Dame-de-Bonne- Nouvelle", waar een kapel aan Sinte-Cathe- rine gewijd is, en in de Madeleine, waar het groote schip kleurig was van de mutsjes. In optocht zijn de Catherinetjes getrokken naar het beeld van de Heilige, in de wijk van de stoffen-handelaars, op den hoek van de Rue de Cléry, om daar bloemen neer te leggen.. En daarna is toch ook in de meeste groote huizen nog wat feestgevierd. Maar een deel van de meisjes heeft gehoor gegeven aan een ernstiger roepstem. De mooie blonde Elisabeth Argal, die dit jaar de eer genoten heeft tot Parijsche schoonheids koningin te worden verklaard, had de Cathe rinettes opgeroepen tot een bijeenkomst, waarbij ook de bekende journaliste Louise Weiss tegenwoordig was, en waar betoogd werd voor het vrouwenkiesrecht. Zooals men weet behoort de Fransche vrouw tot de wei nige aan wie nog steeds het actieve en pas sieve kiesrecht onthouden wordt. „Dat moet veranderen!" verklaarde het knappe konin ginnetje, „en daartoe moet ge allen suffra gettes worden zooa's ik!" Mademoiselle Weiss voegde haar overredingskracht erbij, en vol geestdrift zwaaiden de honderden mutsjesdraagsters met vlaggetjes, waarop „La rran^aise doit voter" gedrukt stond. Des avonds herkreeg de vroolijkheid haar rechten, en overal, op Montmartre en op Montparnasse, zijn bals geweest, en is er ge danst tot laat in den nacht. Het vrouwenkiesrecht. Of deze betoogïng veel uithalen zal? Ik geloof het niet. De mannen die zich met de politiek bezighouden, zijn voorshands nog heelemaal niet van zins het kiezerscorps uit te breiden met een zoo groot aantal elemen ten, waarvan de reacties op de gebeurtenis sen volstrekt niet te voorzien zijn. Uit de Ka mer zijn al meermalen wetsvoorstellen voort gekomen om de vrouw het stemrecht te geven en die zijn wel eens aangenomen ook, maar tot dusver heeft de Senaat er nooit iets van willen weten. Misschien zou dit veranderen als er nu eens werkelijk een krachtige vrouwenbewe ging ontstond, al behoefde die dan ook nog niet zoo gewelddadig te werk te gaan als de Engelsche suffragettes dat indertijd onder aanvoering van Elisabeth Pankhurst hebben gedaan. Maar men krijgt heelemaal niet den indruk dat de Fransche vrouw er zoo bijzon der op gesteld is de beschikking over het stembiljet te krijgen. De groepeeringen die be staan en waarvan niet veel kracht uitgaat, hebben nooit een aanhang van beteekenis onder de groote massa der vrouwen, niet de gestudeerden, de advocaten, doctoren, leeraressen, maar die welke zich tot haar huishouden bepalen, of naar Parijsche ge woonte overdag evenals de man haar werk hebben waarmee ze in de behoeften van het gezin helpen voorzien, kunnen verwerven. Om dat te verklaren wordt er vaak op ge wezen dat in de Fransche geschiedenis vele vrouwen een invloed hebben uitgeoefend, die niet grooter had kunnen zijn indien ze direct bij het staatsbestuur betrokken waren ge weest. Ook nu nog heeft menige vrouw, die hier niet zooals in andere landen een gehoor zame slavin, maar veel meer de kameraad van haar echtgenoot is, ongetwijfeld ook in politieke aangelegenheden invloed op haar man. Maar het lijkt wel of ze er niet veel aan hechten, rechtstreeks mee te doen aan kiezen en gekozen worden. Misschien is dit toe te schrijven aan de groote liefde die de Fran sche vrouw heeft voor haar gezin, en voor den angst dat dit er op den duur onder lijden zou indien ze zich meer met de openbare za ken ging bemoeien. En daar komt bij dat de vrouw hier bij uitstek v r o u w is, en aan haar uiterlijk, aan het behagen van den man, meer aandacht besteed en tijd schenkt dan in andere, speciaal de meer Noordelijke landen. Wat men ook van dit alles denken moet, het geval ligt ertoe, en zoo de vrouw hier wel licht mettertijd ook op dit punt wel eens met den man zal worden gelijkgesteld, het ziet er niet naar uit dat dit in afzienbaren tijd het geval zou kunnen worden. Een merkwaardige figuur heen gegaan. Met Philippe Berthelot is hier enkele da gen geleden een merkwaardige figuur heen gegaan. Hij was sinds eenige jaren lichame lijk te verzwakt om nog actief werk te kun nen verrichten, maar hij heeft langen tijd zulk een grooten invloed uitgeoefend op de Fransche buitenlandsche politiek, dat men niet ten onrechte heeft kunnen zeggen dat hij daaraan in werkelijkheid, en in weerwil van de verschillen in politieke kleur van de opeen volgende ministers die den Quai d' Orsay onder hun beheer hadden, de leiding gaf. Berthelot, zoon van den beroemden ge leerde-staatsman die in het Panthéon rust, was een „grand seigneur". Er is misschien in heel de Fransche administratie niemand geweest, die zóóveel vijanden had, en er zich zóó weinig van aantrok. De koude, hooge manier waarop hij anderen placht te bejege nen was van een grenzenlooze insolentie. „La guerre? Mais elle est finie depuis la Marne!" antwoordde hij, toen de oorlog er het beden- keüjkst voorstond, aan een vreemden diplo maat, die, pas te Parijs aangekomen, hem zijn meening kwam vragen. Van de pers placht hij te beweren dat ze „niet bestond" hetgeen wat zeggen wil in Parijs, waar de journalisten zooveel in te brengen heb ben. Zoo liet hij geen gelegenheid voorbij gaan om zich gehaat te maken, en zijn mede werkers en ondergeschikten hebben een hard leven bij hem gehad. Maar daar staat tegenover dat hij een zeldzaam scherp inzicht had, en dat er nie mand was die zoo hard en zoo lang placht te werken als hij. Door zijn opeenvolgenden ministers over alle groote en kleine vraag stukken die zich voordeden een volkomen doorwerkt en gefundeerd oordeel voor te leg gen, waarbij het kleinste detail niet ver waarloosd werd, heeft hij zijn land zeer groote diensten bewezen. En men krijgt den indruk dat dit. als gevolg van zijn persoon lijke eigenaardigheden, niet altijd voldoende is gewaardeerd. Qemeenietaden AKERSLOOT^ Vrijdagmiddag 214 uur vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting. Na de ingekomen stukken kwam in behan deling een schrijven van het Centraal Ad viesbureau voor publiek recht en administra tie te 's-Gravenhage, houdende mededeeling dat dit bureau voorloopig de corresponden tie zal voeren met mr. wiersma inzake den betalingsplicht voor de pensioenbijdrage J. Baart de la Faille. Vermoedelijke kosten 25. B. en W. stelden voor dit bedrag be schikbaar te stellen en suppl. te regelen. Al dus besloten. Schrijven van B. en W. van Beverwijk in zake de gezondheidscommissie voorheen aldaar gezeteld, dat de gemeente van het batig saldo dier commissie zal terugontvan gen 51.83. Voor kennisgeving aangeno- men. Schrijven van den minister van economi sche zaken inzake de winkelsluitingswet be treffende wijziging verordening. Enkele redactiewijzigingen werden aangebracht in zake openstelling op Zondag. Circulaire Ged. Staten inzake wijziging jaarwedderegeling burgemeester, secretaris en ontvanger, resp. 25502850, 1700 en 9.251325, ingaande 1 Oct. 1934 De verlaging bedraagt voor den burgemees- ter-secretaris 350 en voor den ontvanger 75. In bespreking kwam om de gemeente in de 3e klasse te plaatsen en de verlaging te doen ingaan op 1 Jan. 1935. Besloten werd de gemeente in de 3e klasse te handhaven en de verlaging te doen ingaan 1 Jan. a.s. Van den heer B. Dekker en anderen was een verzoek ingekomen om hen voor het jaar 1934 een reductie te yerleenen van 30 op In tegenstelling met andersluidende beweringen hebben wetenschappelijke onderzoekingen van Dr. E. Atzler uit gemaakt, datcoffeïne, resp. coffeïnehou- dende koffie hef harf voor verhoogde werkpresfafies minder geschikt maakt, dan wanneer de normale functie van dit organisme gevrijwaard blijft van de on- gewenschte prikkelwerking der coffeïne. Koffie Hag is gegarandeerd coffeïne- vrij en dus onschadelijk voor harf en zenuwen. de door hen te betalen pachtsom voor het gemeentebouwland. Met alg. stemmen inge willigd. Van den minister van sociale zaken was een circulaire ontvangen, waarbij hij mede deelde goed te vinden, dat ingaande 28 Oct. 1934 aan ondersteunde werkloozen een brandstoffentoeslag van ten hoogste 1 per week wordt verstrekt en stelden voor, dezen toeslag te stellen op 1 per week. Alzoo be sloten. Van de afd. Akersloot van den Ned. Bond van arbeiders in het land-, tuinbouw en zui velbedrijf was een verzoek ingekomen om bij de regeering er op aan te dringen, dat eenige nader genoemde hun inziens nood zakelijke verbeteringen in de steunregeling van werkloozen wordt aangebracht. B. en W. stelden voor hieraan te voldoen, onder voor behoud dat de raad niet kan betoordeelen of de rijksfinanciën zulks toelaten. Aldus be sloten. Van de afd. Akersloot van den r.k. bouw vakarbeidersbond „St. Jozef" en andere plaatselijke afdeelingen van vakorganisaties was een verzoek ingekomen om tegemoet koming in de verplaatsingskosten bij het werken elders. B. en W. stelden voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. 299. Na afloop van den wedstrijd gingen beiden naar huis, dat rijk versierd was met bloemen en kransen. Op tafel stond een klein pakje, dat hun op reis tel kens was nagezonden, doch steeds als onbestelbaar was teruggekomen. 300. Voorzichtig maakte Piet het pakje open en raad eens wat daaruit te voorschijn kwamPiet's groote teen, die hij een jaar geleden bij den apotheker ver loren had. Drein Drentel lachte hardop, voor het eerst van zijn leven, maar Piet Prikkel zei eenvou dig: „Die kan me goed te pas komen als we samen weer eens op reis gaan". Het werk is nu afgeloopen en het kan nog eens aan den minister gevraagd worden. De raad ging hiermee accoord. De voorzitter deelde mede, dat tijdens het diepspitten van het perceel bouwland aan de Strammer de toenmalige huurder J. Verduin Jbr. schade heeft geleden aan zijn te veld staande bloembollen, welke schade is begroot op 4.50. B. en W. stelden voor deze schade te vergoeden. Alzoo besloten. De raad stelde destijds ter nader onder zoek in handen van B. en W. een verzoek van G Meijsen en anderen in de Woude tot aan leg van brandkranen aldaar. Het resultaat van dit onderzoek is, dat benoodigd worden geacht minstens 4 brandkranen a 60, standpijp, sleutel en twee straalpijpen 60, 120 M. brandslang a 1.60 per M. pl.ro. 192, 8 koppelingen 5 40, benevens 4 omzetbelasting, totaal 554, terwijl ook de jaarlijksch terugkeerende vergoeding van f 5 per brandkraan aan het P.W.N. er bij komt. Met algemeene stemmen werd besloten de brandkranen'aan te leggen. B. en W. stelden voor, nu de rente standaard dalende is, om de per 1 Jan. 1935 per resto overblijvende geldleening van het G.E.B. 4000 a 4% wegens aanmerke lijk lager gekweekte rente voor tijdelijk be legd kasgeld van het G.E.B. het hieruit voortvloeiende nadeel stop te zetten door over te gaan om per 1 Jan. a.s. tot alge- heele aflossing over te gaan. Aldus besloten Aan B. en W. is door Jb. Groot Azn., aan nemer alhier, een mondeling verzoek gedaan om op den toegangsweg van het sluisje in de Woude aan zijn woning eenige straatverlich tingslampen aan te brengen, daar het des avonds gevaarlijk is deze weg te loopen. Ver zoeker is genegen zelf de benoodigde twee jalen te plaatsen en aan- het G.E.B. over te dragen, mits het bedrijf hem den stroom voor deze lampen levert tegen kostprijs. B. en w. stelden voor de twee lampen voor de straatverlichting aan te brengen en den stroom daarvoor aan Groot te leveren over den meter tot wederopzegging voor 10 ct. per K.W.U. Aldus besloten. Van den heer J. Hennes was bericht inge komen, dat hij bereid is den wal aan den Koningsweg dtor de gemeente te laten ver wijderen en op de helft van den wal een hek te doen plaatsen, alsmede den benoodigcien grond te verkoopen voor 50 ct. per M3., het onderhoud van het hek voor zijn rekening te nemen, waarbij de transportkosten voor reke ning van de gemeente zouden komen. B. en W. stelden voor tot aankoop van 40 M3. over te gaan of zooveel meer of minder als noodig is, op de vcorwaaiden hiervoor genoemd. Alzoo besloten. B- en W deelden mede, dat zij geruimen tijd doende zijn geweest om te geraken tot conversie van de nog loopende gemeente- leeningen tegen een lagere rente. De resultaten zijn, dat de leeningen kunnen geconverteerd worden tegen een rente van 4 1/4 pet. a pari zoodat B. en W. voorstelden hiertoe te besluiten. Alle leden waren hier voor. De voorzitter deelde mede, dat de behoefte wordt gevoeld aan klefoon in de Schermeer ondier deze gemeente aan de Zuidervaart. Het is niet mogelijk dat deze aldaar tot stand komt, indien er niet een bepaalde garantie wordt gegeven voor de financieele uitkomsten tegenover het staatsbedrijf der T. T. Het gemeentebestuur moet zich bereid verklaren, om, indien over een afgeloopen kalenderjaar de helft van de ontvangsten wegens de uit het station aangevraagde in- terlocaïe gesprekken minder bedraagt dan 110, vermeerderd met de vergoeding pT openstellingsuur voor den station'houder, het verschil bij te betalen. De afd. Schermeer van den L. T. B. heeft zich garant verklaard f 25 per jaar (maxi maal) in de tekorten bij te dragen. B. en W. stelden voor om de gevraagde garantverkla ring af te legger, alsmede met de verplichte verwijdering van de brar.dtelefoon bij den administrateur van het G. E. B. een rijks- telefoontoestel met dag- en nachtverbinding te doen aanbrengen. De kosten zijn 24 Der aansluiting en 40 voor dag- en nachtver binding. Met algemeene stemmen werd be sloten in de Schermer telefoon aan te leggen. Overeenkomstig het verzoek van het bur gerlijk armbestuur tot wijziging van het reglement van genoemd armbestuur stelden B en W. voor de gevraagde wijzigingen aan te brengen in een nieuw vast te stellen regle ment en daarin o.m. op te nemen, dat het aantal bestuursleden wordt gebracht van 4 op 5, dat alle steunaanvragen schriftelijk moeten worden ingediend bij den secretans, dat de functies van secretaris en penning meester worden gescheiden, doch dat de secretaris geen lid van het bestuur mag zijn en dat de jaarwedde van den secretaris wordt gesteld op 100 en van den penningmeester op 50. De heer Schouten zeide het werk niet te kunnen beoordeelen. Verschillende heeren voerden het woord over de uitbreiding van het bestuur en de salarieering, maar tot overeenstemming kwam men niet; dit werd behandeld na afloop der vergadering in besloten zitting. Vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 der 1. o.-wet 1920 over 1932, nu de gemeente- rekening over dit jaar is vastgesteld. Gemid- dlde kosten per leerling openbare lagere school 8.36. 3-jaarlijksche afrekening van de St. Michaelstichting: te veel genoten f 547.47. Van het bestuur van St. Jacobus Major was geen 3-jaarlijksche afrekening in gekomen. Ingekomen was een circulaire van het comité voor wijkverpleging in de Schermeer en omstreken om een subsidie van f 300, om te komen tot één groote vereeniging. Wen- schelijk werd het geacht, dat de afd. Aker sloot van het Witte Kruis zal informeeren bij de ingezetenen boe ze tegenover een dergelijk instituut staan en of ze er een bijdrage voor over hebben en daarna deze zaak verder te bespreken. i Vaststelling verordening inzake loonen gemeentepersoneel ter overlegging aan den minister bij de begrooting 1935. B. en W. stelden voor de loonen van den administra teur G. E. B., lijnwerkers en deurwaarder op de bestaande bedragen vast te stellen en voor den ambtenaar ter secretarie met ingang van 1 Jan. 1000 met 5 jaarl. verhoogingen van 100. Na eenige bespreking werd met algemeene stemmen besloten deze regeling goed te keuren. De heer Schut acht het salaris van den gemeenteopzichter te laag. 't Is 300 per jaar en daar wordt veel werk voor gedaan. De voorzitter stelde voor in andere plaat sen te informeeren naar salarieering enz. en dan in een volgende vergadering met een voorstel te komen. Alzoo besloten Vaststelling suppl. begrooting 1934: f 25 kosten leerling lyceum; 200 kosten krank zinnige, 560 brandkranen, grondaankoop, kosten beomen rooien begraafplaats en aan koop boomen voor beplanting begraaf plaats te dekken uit den pok onvoorzien Aan de werkloozen zullen de gerooide boomen ge distribueerd worden. Rondvraag. De heer Blokker vroeg of er de hand aan gehouden wordt dat om beurten de werkloozen aan den weg te werk worden gesteld. De voorzitter zei, dat aan het rouleer systeem de hand gehouden wordt. De heer Polle vroeg of de Koningsweg, die erg smal is, door auto's bereden mag worden. De voorzitter zeide, dat ieder die daar moet wezen om te laden of te lossen, ver gunning krijgt. Hierna sluiting en ging de raad in comité. SCHERMERHORN. Vrijdag 30 November vergaderd© d< raad dezer gemeente onder voorzitter schap van burgemeester Mindersma. Ingekomen waren o.a. verschillend© goedkeuringsbesluiten van Ged. Staten. Van het comité ter bestrijding van d© iepenziekte een verzoek om een gemeen te'ijk© bijdrage. B. en W. adviseerden afwijzend te beschikken, waartoe z. h. s. werd besloten. Van het Curatorium van het r. k. ly ceum te Alkmaar een verzoek om een bijdrage groot 150 voor den leerling Appelman. Werd z. h. s. besloten afwijzend te be schikken. Van Ged. Staten de jaarwedderege ling van burgemeester, secretaris en ontvanger. De gemeente is gerangschikt in de 2de klasse. De jaarwedde van den burgemeester wordt gesteld op 19502300, secre taris 1450, van den ontvanger 650 tot 950, alles te rekenen vanaf 1 Oct. 1934. B. en W. adviseerden deze regeling te doen ingaan 1 Jan. 1935, waartoe z. h. s. werd besloten. Van het dep. van financiën eene me dedeeling, dat geen wijziging voor 1935 kan worden aangebracht in de perso neel© belasting ten opzichte van de bil jarts. .Zijn de financiën van de gemeen te gunstig, dan kan vóór 1 Sept. a.s. worden aangevraagd deze voor 1936 op 10 te stellen. Werd voor kennisgeving aangenomen. Voorstel verhuring woning aan C. Konijn. B. en W. stelden voor deze wo ning, waarvan de huurprijs bedraagt 10.75 per maand, wederom te verhuren voor den tijd van 5 jaar a 10 p. maand. Z. h. 6. werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorstel vaststelling verordening hef fing van opcenten op de gemeentefonds belasting. Nu het rijk 25 opcenten op deze belas ting heft, stelden B. en W. voor de op centen voor de gemeente te stellen van 100 op 75, waartoe werd besloten. Mede werd bepaald de opcenten op de vermogensbelasting te stellen van 50 op 40, omdat het rijk 10 opcenten op deze belasting heft. Besloten werd den bermgrond tegen over de woning van H. G. Jonk te ver huren voor 1.50 per jaar aan ge noemden Jonk. Vaststelling gemeentebegrooting. Be sloten werd den poet onderhoud raad huis te verhoogen en te stellen op 180., omdat bet gebouw moet worden ge schilderd. Vergoeding aan de school te Stompe- toren. Besloten werd de ainderen vanaf den Minnemeersweg te Schermerhorn te doen schoolgaan. Voorts werd besloten 10 pensioen bijdrage door de ambtenaren te doen be talen en afwijzend te beschikken op hun verzoek de jaarwedde met te verhoogen. De begrooting werd derhalve vastge steld als volgt: ontvangsten 60.855.60, uitgaven 72.647.52, uitgestooten bedrag 11791; de begrooting van het G. E. B. werd vastgesteld in ontvangsten en uit gaven op 6865; die van het Burgerlijk Armbestuur op 3919. Rondvraag De heer Oostwouder vroeg of van het rijk een circulaire is ingekomen betref fende de jeugdige werkloozen en vroeg wat de gemeente in dezen zal doen. De voorz. wist niet deze te hebben ontvangen, maar vond het zeer moeilijk in dezen een regeling te treffen, aange zien het werkobject ook klein is. Verder vroeg de heer Oostwouder waarom W. Jonker als werklooze van de werkverschaffing is ontslagen. De voorz. antwoordde, dat hij van den inspecteur de kaart heeft terug ontvan gen met de bemerking „niet toegelaten tot de werkverschaffing." De heer Mantel vroeg hoeveel werk loozen er zijn. De voorz. antworrdde: 22, waarvan verscheidene bij particulieren zijn ge plaatst. Verder vroeg de heer Mantel hoe „De Leij" is verhuurd. De voorz. antwoordde: als bouwgrond, terwijl het land niet mag worden onJer- verhuurd - -

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7