£azel, UIT r>E VIERDE VERDIEPING GEVALLEN. Fiets als levensredder. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Proeven met sterke lampen op Dieseltreinen. AANSLUITING BIJ CRISIS ORGANISATIES. Vrijstelling voor landbouwers, die gewetensbezwaren hebben. ARBEID IN VRIJEN TIJD. Adres van den Kon. Ned. Mid denstandsbond. ST. NICOLAASFEEST TE STOCKHOLM. Rie Mastenbroek krijgt een extra surprise. DE RALLYE MONTE CARLO. S. L B. REVUE DER SPORTEN. ZUIDSCHARWOUDE. GROOTSCHERMER. St. Nicolaasfeest. HEERHUGOWAARD. HEILOO. St. Nicolaas in het Brunogebouw. LIMMEN. 4 van Donderdag 6 December 1934. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. Koers van beden tel §°«!on s Gisterm. ie op de Prinsengr. te A'dam een jongen uit de vierde verdieping van een magazijn gevallen. Voorbijgangers, die liet ongeluk zagen gebeuren, renden naar 'le hoofdwacht van de fc.anuvveer, vanwaar men onmiddellijk de motor spuit liet uitrukken, terwijl tevens de G.G. en G.D. gewaarschuwd werd. De brandweer behoefde geen dienst te doen. Het slachtoffer was zeer goed te recht gekomen, een fiets had zijn val gebroken. Met een gebroken hielbeen heeft de G.G. en G.D. hem naar het W'il- helminagasthuis vervoerd. De spoorwegmedewerker van het Leidsch Dagblad schrijft, dat de Neder landsche Spoorwegen ter meerdere be veiliging bij onbewaakte overwegen bij avond een proef zullen nemen met grooten afstand zichtbaar, wat vooral sterke lampen. Deze lampen, die voor aan den trein geplaatst worden, zijn ook bij mist op bij onbewaakte overwegen van zeer groot belang is. Voorloopig zullen de proeven met de Diesel-electrische treinen plaats heb ben. Zooals bekend, bestaat bij sommige landbouwers bezwaar zich vrijwillig aan te sluiten bij crisisorganisaties op gronden, aan hun godsdienstige over tuiging ontleend. De minister van economische zaken is bereid aan dat bezwaar tegemoet te komen door gebruik te mpken van de bevoegdheid hem gegeven in art. 5, lid 1 van 't crisis-organisatiebesluit 1933, n.1. om in bepaalde door hem te stellen voorwaarden vrijstelling te verleenen van de verplichting tot onderteekening van een schriftelijke aanvrage tot toe lating als georganiseerde. Een landbou wer, die voor deze vrijstelling in aan merking wenscht te komen, kan daar toe een verzoekschrift bij den minister indienen met een persoonlijke uiteen zetting van den aard van zijn bezwaren en de gronden, waarop die bezwaren steunen. Indien het gewetens achtenswaardig en onoverkomelijk is, verleent de mi nister voorwaardelijke vrijstelling, welke vrijstelling intusschen niet ont heft van het nakomen van alle ver plichtingen voortvloeiende uit, bij of krachtens de landbouw-crisiswet 1933 bepaalde voorschriften. Deze vrijstel ling wordt ingetrokken indien de vrij gestelde deze voorschriften niet naleeft. Het gevolg der intrekking is, dat de steun wegvalt en het bedrijf niet verder kan worden uitgeoefend. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE JONGEREN ORGANISATIE. •Door het hoofdbestuur wordt over het ge- heele land weer een krachtige propaganda gevoerd als gevolg waarvan twee nieuwe af- aeelingen aan dé reeds bestaande konden worden toegevoegd, n.1. 1 in de Langedij'k en 1 in Zeist. Aan de Tweede Kamer werd dezer dagen door het algemeen bestuur van den Kon. Ne- derl. Middenstandsbond een adres gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat men met groote belangstelling heeft kennis genomen van de beschouwing, welke sommige ledlen in het Voorloopig Verslag over de rijks be grooting voor het dienstjaar 1935, hoofdstuk Xa, hebben gegeven over het verrichten van arbeid in vrijen tijd. Met instemming werd geconstateerd, dat deze leden zich op het standpunt stellen, dat er met kracht tegen behoort te worden ge waakt, dat personen, die reeds een volledige dagtaak hebben, in hun vrijen tijd aan ande ren concurrentie aandoen. Terecht werd op gemerkt, dat, nu de werkloosheid zoo groote afmetingen heeft aangenomen, optreden te gen dezen misstand dringend noodig is. Het bestuur meent te mogen volstaan met eraan te herinneren, dat reeds herhaalde ijk aandrang is uitgeoefend om tot bestrijding van dit euvel te geraken, zoo noodig door een aanvulling der arbeidswet, waarbij het verrichten van arbeid na volledige dagtaak wordt verboden. Met teleurstelling werd echter kennis ge nomen van het desbetreffende gedeelte in de memorie van antwoord, waarin de minister van sociale zaten verschillende bezwaren ontwikkelt tegen ingrijpen op dit gebied', of schoon het verschijnsel als zoodanig door hem minder wenschelijk wordt geoordeeld. In de eerste plaats wordt hierbij aangetee- kend, dat het beperken van de vrijheid van het rijkspersoneel met betrekking tot het ver richten van nevenwerkzaamheden een maatregel, welke door adressant zeer wordt toegejuicht billijkheidshalve moet leiden tot overeenkomstige maatregelen t.o.v. arbei ders in het particuliere bedrijf. Dat zich bij het regelen van deze materie bezwaren voordoen, behoeft geen beletsei te vormen voor ingrijpen. In andere opzichten beeft de regeering zich door dergelijke over wegingen van optreden niet laten weerhou den. In het bijzonder wenscht het bestuur ech ter bezwaar te maken tegen de mededeel ing van den minister, dat de arbeidsinspectie den indtuk heeft, dat de z.g.n. beunhazerij geens zins verontrustende verhoudingen heeft aan genomen. Deze indruk is naar de meening' van adressant volkomen fout. De crisis heeft er juist toe geleid, d'at dit euvel steeds groo- CT omvang heeft gekregen, ook in den vorm van het stelselmatig werken onder het norma le prijs- en loonpeil. Daarbij is het opmerke lijk, dat de klachten, welke voorheen in hoofdzaak uit werkgeverskringen voortkwa men, thans ook in toenemende mate door werknemersorganisaties worden geuit. Het bestuur verzocht de Tweede Kamer met klem in de aangegeven richting werk- zr.c. le willen zijn. Spod. Dinsdag heeft de Zweedsch-Neder- landsche vereeniging te Stockholm in het Grand-Hotel het St. Nicolaasfeest gevierd. Onder de aanwezigen bevonden zich de Nederlandsche gezant baron van Nagell en mevrouw. Na afhande ling van eenige huishoudelijke punten, waarbij baron van Nagell tot eerevoor zitter werd benoemd, begon het offi- cieuse deel van de vergadering. St. Nicolaas zelf bracht vergezeld van zwarten Piet een bezoek aan de vereeniging en deelde geschenken uit. Rie Mastenbroek, de zwemkampioene, die het feest meemaakte, kreeg een extra surprise. Ter vergadering heeft de heer Elm- quist van de Zweedsche luchtvaartmaat- maatschappij gesproken over de lucht- verbinding tusschen Zweden en Neder land. Hij roerde in zijn rede ook de Londen—Melbourne-race aan. Aan het souper, dat het feest besloot, heeft baron van Nagell het woord ge voerd. Automobilisme. In het midden van den stillen winter tijd verschijnt ieder jaar voor de liefheb bers van de autosport, als een oase aan den horizon, de Rallye Monte Carlo, een formidabele rit, die in den harren win ter gedurende vier dagen en vier nach ten autorijders door Europa jaagt, van uit de uiterste uithoeken van ons we relddeel naar Monte Carlo aan de Azu ren Kust. Van 1923 Januari wordt deze keel de rit verreden, dat wil zeggen op dezen datum starten de deelnemers, die van de verst afgelegen plaatsen komen: Pa- lermo, Athene, Umea, Tallin, Stavanger, Bukarest. Dit zijn de 6 startplaatsen die voor de deelnemers, die zonder straf- punten te Monte Carlo arriveeren, het hoogste aantal punten (1000) geven. Tn het geheel zijn er 60 startplaatsen, over alle landen van Europa verspreid, waar uit de deelnemers hun keus kunnen doen en die minder punten opleveren, naarmate de afstand naar Monte Carlo kleiner is .Ook uit Holland kan gestart worden, en wel te Amsterdam, dat 949 punten geeft, en vanwaar het vertrek plaats vindt den 21sten Januari des avonds half twaalf. Het zijn juist derge lijke startplaatsen, die ieder jaar voor een nieuwen aanwas van deelnemers zorgen, die daar de ondervinding opdoen die hen een volgend jaar een verder af gelegen plaats doen kiezen. Want de be langstelling voor dezen rit neemt voort durend toe, het aantal deelnemers stijgt van jaar tot jaar, de oude getrouwen keeren steeds terug en naast hen wijst de deelnemerslijst steeds nieuwe namen aan. Verleden jaar waren er ruim 160 uit alle landen van Europa, voorname lijk Engelschen en Franschen, maar naast hen 16 Hollanders, een indruk wekkend getal voor zulk een klein land. Op het oogenblik zijn er reeds 33 in schrijvingen binnen gekomen, waaron der 3 Hollanders, te weten van Beeck Calkoen (Ford), Cornelius (D.K.W.) en Bakker Schut (Ford). Het minimum inzittenden in een wa gen is twee, de meeste wagens zijn be mand met 3 of 4, die elkander aan het stuur afwisselen. De deelnemende wagens zijn verdeeld in twee klassen, naar gelang van hun cylinderinhoud beneden en hoven de 1500 c.c. Een gezamenlijk bedrag van 150.000 francs wordt onder de winnaars ver deeld, waarbij dan nog verscheidene kostbare eere- en speciale prijzen komen. Zoo heeft de K. N. A. C. twee bekers uitgeloofd, uitsluitend bestemd voor Nederlanders en wel in ieder der beide klassen één voor den Nederland- schen deelnemer, die zich in deze klasse het best plaatst. De glorieuse onzekerheid der sport speelt bij dezen wedstrijd wel een zeer groote rol. Hoe zullen de weersomstan digheden zijn voor de verschillende deelnemers, die uit zoo ver van elkaar verwijderde plaatsen van Europa star ten? Sneeuw, ijs, vorst en mist in het Noorden; modder, regen, overstroomin gen en onbegaanbare wegen in het Zui den? Het is vaak omgekeerd geweest en niemand kan daar met zijne inschrij ving rekening mee houden, die met Kerstmis gesloten wordt. Hoe kunnen de weersomstandigheden zich dan wij zigen in de weken, die verloopen tus schen inschrijving en start. Zooals gezegd zijn thans reeds 33 in schrijvingen binnen gekomen. Dat is heel veel, omdat de meeste deelnemers wachten tot het laatste oogenblik, het geen eigenlijk 'n verkeerde gewoonte is. en dan ook reeds dadelijk het nadeel van een hoog startnummer geeft. De startnummers toch worden gegeven in de volgorde der inschrijvingen, terwijl de deelnemers op iedere plaats vertrek ken een minuut na elkaar in de volgorde van hun startnummer. In plaatsen waar een groot aantal deelnemers starten is het geen onverdeeld genoegen om te vertrekken als de laatste van een lange rij- Programma's en inschrijvingsbiljetten zijn in Nederland verkrijgbaar bij de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club te 's-Gravenhage. Strengholl's Revue der Sporten trekt deze week wel heel sterk de aandacht, omdat de inhoud zeer belangwekkend is. Groothoff bijv. heeft eenige artikelen geschreven, die gelezen zullen worden: iets over de Olympische voetbalwedstrij den over „spel" of „strijd" bij het inter nationale voetbal; het verslag van N. A. C.P. S. V. en over de hoofdklasse- indeeling en het beroepsspel. Een artikeltje „klodder-maar-raak- journalistiek" is eveneens de moeite waard, om gelezen te worden, terwijl verder het verhaal van Jack Veltman over Nederlandsche wielrenners zeer ge slaagd is, evenals dit van Adriani En gels van Tollien Schuurman. Verder zijn er de gewone rubrieken over voetbal, golf, paardensport, enz. en natuurlijk het Dagboek van Tartuffe. Men ziet, een keurig, welverzorgd nummer! Paardensport. DE HEER SCHOON OVERLEDEN. Gisteren overleed te Medemblik in den ouderdom van ruim 70 jaar de heer Jan Schoon. De heer Schoon was ruim 50 jaar eigenaar van een draversstal en hij was een zeer bekende figuur op alle course-banen in ons land. Ook in Alkmaar was de overledene een gaarne gezien bezoeker. De paardensport verliest in hem een man, die zeer veel voor de fokkerij heeft gedaan, vooral in Noordholland en Friesland. Voetbal. FEDERATIE VAN EERSTE KLASSERS OPGERICHT. De eerste-klassers in het Noorden, Oosten en Westen hebben besloten tot het vormen van een Federatie van vereeni- gingen van eerste klassers (F. E. K.) ge noemd. In het bestuur dezer federatie worden tot dusver 4 van de 5 bestuursze tels vervuld, ómdat het in de bedoeling ligt eventueel de vijfde zetel door den candidaat der Zuidelijke eerste-klassers te doen bezet ten. Deze hebben in hun laatst gehouden vergadering zich uitgesproken voor een zeer nauwe samenwerking en zullen binnen kort beslissen of ook zij zullen toetreden tot de F. E. K. Voorzitter is mr. S. J. Bulder; secretaris Jac. F. Lamey; Sneeuwbalstraat 68, Den Haag; penningmeester J. Schuite maker; commissaris J. J. Grootmeyer en één vacature. In een schrijven aan het bestuur van den K. N. V. B., de afdelingsbesturen, de diver se vereenigingen van tweede, derde en vier- de-klassers, de federatie van erkende bon den en de vereenigingen van Oostelijke eerste-klassers gezonden zet het F. E. K. bestuur uiteen, dat niets anders dan het welbegrepen bondsbelang de stuwende kracht voor het vormen van deze federatie is geweest. Vandaar dat er prijs wordt ge steld om op de meest aangename wijze sa men te werken. JkouUiciaal Tlieuws Gisteren ontstond een schoorsteen brandje bij den heer W. Z. in de Koog te Zuidscharwöude. Door het doortastend optreden van den buurman G werd erger voorkomen. Woensdag was 'tvoor de schooljeugd een dag van vreugde. Evenals andere jaren was door 't personeel een inzame ling gehouden ten bate van het St. Nico laasfeest. Een voldoend bedrag stelde de commissie in staat behoorlijk voor den dag te komen. De middag werd vroolijk doorgebracht met zang, afgewisseld door rijkelijke tractatie. Nadat door het per soneel een St.-Nicolaasvertelling was gedaan, verscheen de kindervriend in eigen persoon, vergezeld door zijn onaf scheidelijke bediende. Toen Sint en Zwarte Piet cadeautjes uitdeelden, wa ren de kinderen spoedig goed op dreef. Nadat de bisschop was vertrokken, werden nog een viertal groote taaipop pen verloot, terwijl de grabbelmand nog veel pret veroorzaakte. De kindervrienden brachten ook een bezoek aan de school te Driehuizen, waar op dezelfde wijze is genoten. Op beide plaatsen waren vele ouders aanwezig om de vreugde hunner kinde ren te deelen. De tewerkgestelde K. uit de gemeen te Heerhugowaard werd in de R. W. V. in den Wieringermeerpolder voor een maand geschorst. In de Dinsdagavond gehouden be stuursvergadering van de V. V. V. is, nu B. en W. geen bezwaar maakten, beslo ten om het gebouw voor Sport en Kunst te verhuren aan de Vereen. „Volkson derwijs", die daarin een kleuterschool zal vestigen. De verhuring is geschied tot 31 December 1935. Tevens is besloten tot algeheele reorganisatie van beheer van het thans verhuurde gebouw, waar van ook andere vereenigingen gebruik maken. Tot heden bestond er een com missie van b.eheer bestaande uit 2 be stuursleden van V. V. V. en een lid uit elk der Vereenigingen. Het bestuur be sloot om een commissie van 3 leden uit zijn midden te benoemen als commissie van beheer en de afgevaardigden uit de vereenigingen als adviseerende leden. Nu het gebouw in eigen beheer is, zal een conciërge worden aangesteld, wien de zorg ervoor zal worden opgedragen, openen en sluiten, kachels aanmaken enz. Ten slotte besloot het bestuur om overleg te plegen met B. en W. omtrent de uren waarop het schoolbestuur het gebouw wenscht te benutten voor gym nastiekonderwijs. Teneinde de kosten van een conciërge te dekken, zullen met ingang van 1 Januari 1935 alle huren van het gebouw verhoogd worden. Woensdag hebben ook de kinderen der bijzondere scholen hun feestje ge had. De goede kindervriend en zwarte Piet maakten hun opwachting in de pastorie en daarna in het Brunogebouw. Behalve de gewone tractatie werden prijzen uitgereikt voor getrouw kerkbe zoek en daarbij ook voor godsdienst onderwijs. De belangstelling was zoo groot, dat de kinderen in twee groepen moesten worden ingedeeld. De zieke kinderen ontvingen hun cadeautjes thuis. Tot koster van de bedevaartplaats van O. L. Vr. ter Nood is inplaats van den heer K. Ruiter (die wegens ouder dom zijn ontslag had genomen) be noemd de heer J. Borst te Heiloo. Na een langdurige ziekte is alhier op 77-jarigen leeftijd overleden de heer N. van Middendorp, oud-ambtenaar ter ge meente-secretarie. De overledene, die 18 jaar geleden hier werd aangesteld als ambtenaar in dienst van den burge meester, heeft zich doen kennen als een accuraat en plichtgetrouw ambtenaar. MacktiecicfUw ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 5 Dec. 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 2.70; Andijvie per 100 stuks 0.50—2; Appelen per 100 pond 57.50; Bloemkool le s. per 100 stuks 56.50, 2e s. 24; Boeren kool per 100 stuks 0.702.20; Druiven per 100 pond 1517; Gele kool per 100 K.G. 1.20; Groene kool jrer 100 stuks 13.50; Kropsla per 100 stuks 3.20; Knolselderie per 100 stuks 2.20; Peren per 10 pond 2—4; Prei per 100 bos 1.804.30; Radijs per 100 bos 1.30; Roode kool per 100 K.G. 12.60; Sel derie per 100 bos 0.50—1.90; Spruiten per 100 pond 2.50—5.50; Uien per 100 K.G. ƒ1.30—2.20; Wortelen per 100 K.G. 0.701.30; Wortelen per 100 bos 1.504; Witlof le s. per 100 pond 4.50—5.50, 2e s. 2.50-ƒ 3. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Dec. 1934. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 169700 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Dec. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 25000 K.G. Roode kool 1 1.80; 11000 K.G. Gele kool 1 1.40; 16000 K.G. Deensche witte kool 0.70—1.50; 3800 K.G. Uien: gele 1.90—2, grove 2.30- 2.40, drielingen 1.20; 400 K.G. Bieten 0.60—1.60, alles per 100 K.G. en 2700 stuks Bloemkool: reuzen 5.10—7.90 en lichte 1.80—2.50, alles per 100 K-G. SCHAGEN 6 Dec. 1934. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 Paarden 75—150- 15 Geldekoeien (mag.) 80—120; 34 Geldekoeien (vette) 150—235; 12 Kalf- koeien 110—190; 194 Vaarzen 80— 130; 19 Graskalvcren 20—50; 37 Nuchtere kalveren 6—14; 80 Schapen (vette) 14—21.50; 347 Overhouders 8—12; 2 Bokken en geiten 5—io- 19 Varkens (vette) per K.G. 32—33 cent' 87 Biggen 7—10; 21 Konijnen 0.5O-I 1.50; 23 Kippen 30—75 cent; 600 stuks Eendeieren 2.502.60 en 35000 stuks Kipeieren, waarvan de prijzen als volgt; 54 -56 3.40-/ 3.90, 56-58 3.90-, 4.40, 58-60 4.50—4.70. 60-67 4.70-/ 4.90, 62—65 4.90—/ 5, kleine 2.90-/ 3.40. HOORN, 6 Dec. 1934. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 4 stapels kleine fabriekskaas, wegende 4365 K.G. De prijs was 19 en handel goed. PURMEREND, 5 Dec. 1934. „Afslag, vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken Aardappelen: Blauwe 72—96 ct en Borgers 45—60 cent per kist, 25 K.G.» Tomfaten: A f 1-902.40 en C 1.45 per 10 K.G.; Witlof 15—90 cent per 8 K.G.; Bloemkool 1.50—10, Roode kool 1 4.20 en Savoye kool 1-, 6.20 per 100 stuks; Spruitkool 0.66— 1.95 per 15 K.G.; Boerekool 20—42 cent per kist, 10 K.G.; Andijvie 14—82 cent per kist; Wortelen 20—33 cent; Uien 2855 cent en Uien drielingen 18—24 cent per 25 K.G.; Prei 4-ƒ 7.60 per 100 bos. Ap- pels: Westlandsche Bellefleur 6—14, Zoete Bellefleur 17, Bismarck-appel 3 13, Bramley Seeding 5—13, Gro ninger Kroon 13, Notaris-appel 6— 15, Present van Engeland 6—23, Rei- nette, goud 8—23 en Reinette, oranje 11—14, alles per 100 K.G. Peren: Beurré Clairgeau 18, Curé 813, st Germain peer 5—12.50, Gieser Wikle- man 6—12, Kamperveen 5.50, Win, terjan 3.50—11, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 5 Dec. '34. 4650 K.G. Aardappelen: Friso 1.702 en Bevelanders 2.40—2.50; 2700 K.G. Uien: uien 1.60—1.90, drielingen 1— 1.10, grove 2.40 en gele Nep 1.80— ƒ2; 750 K.G. Kroten 1.20-1.30: 12000 K.G. Roode kool 1.40-2.70, doorschot 1—1.60; 4700 K.G. Gele kool 11.40; 24500 K.G. Deensche witte kool 0.70—1.30 en doorschot 0.80—1.20. alles per 100 K.G WARMENHUIZEN, 5 Dec. '34. Roode kool le s. 1 -ƒ 1.70, 2e s. !-ƒ 1.30; Gele kool le s. 1 en 2e s. 1.20; Deen sche witte kool le s. 1.30. Amstetdamsche !Beucs (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1931 1 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederl. 4 4 Ned.-Indië 4 5)4 Duitschland Idem met kettingverklaring B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank a 1 1 INDUSTR. OND. B1NNENL, Alg, Kunstzijde Unie 1 v. Berkeis Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst. 1,1 Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh, Steel Cities Service Steel comm. .aa.aaaa U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A. 1 1 1 1 Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Petr Perl«k Continental Oil Shell Union t RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber 9°Vk,Usl, Serbadjadi Interc. Rubber t SCHEEPVAARTEN. Kon, Ned, Stoomboot a TABSAtKe|N?art Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific §Noteering per 50. fExclaim. 'Exdividend. [Vorige! koers 101% 102 ioc»/W 100">/16 267/s 20%| 105 33% 31V» 58 V, 83% 327/3 33»/, 41% 229 218% 72% 22Vs b> 19 Va 1% 23°/;« 3 V-A 151 72 67% 13% 6.60 132 51% 172 115»/, 135'%, 85 107/g 47/:t pl.m. 1.30 26% 331/s 72% 61-'%] 197/i« 1% 23»/, I5l%-2| 172 135% b5 11 4% 90% 65 857/8 8* 1% 90%-i 65 30 1 4 28% 141 123 124% 142 122 122 34% 10% Ö57/8 66% pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 101% 26% 105 32'/, 58% 83% 33Vs-l 218»/, 72»/H 21?/s 72% 6% 19|-7/18 1357/g 85%-6 907/8 86 1% 122 123 pVw. 2.1b 31% 33-% 218»/,-9 6%-7 I9F/H 135-% 91 664-7* PROLONGATIE Vorige koer» WISSELKOERSEN AMS'I '"DAM. 1 pCt. Heden 1 pCt NIET OFFICIEEL. New York Londen i1 £»r,i» Brussel (Belg*) Kopehnagen Stockholm Oslo Madrid Italië B t Vorige koers 1 477* 7.301® 59.434 «73 34.58 48 00 32 50 37 60 36 60 20 20 12.62»/ Koers op heden 2 uur 148 7 33 59 43 9 75 34.59 47 95 32 60 37 70 37 70 20 20 12.62%

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10