Aqmda Verdediging tegen luchtaanvallen. 'EuUtidaMtL £and: enJciiH&ouui £aatste A Hkec&ecicfU Rechtszaken JCunst m Wetenschap Rucgedijke Stand Een onrustbarend Fransch geschrift. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Frasquita (filmoperette); hoofdrollen Jar- mila Novotna, dirigent Franz Lehar. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopen- de voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T„ half 8, hoofdnummer De pas in het Doodenwoud (sens.); hoofdrollen Tom Tyler en Buffalo Bill Jr. Toegang bo ven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopen- de voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer Cleopatra (rom.- hist.); hoofdrollen Claudette Colbert^ War ren William, Henry Wilcoxon. Leeftijd bo ven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopen- de voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Dood Water (hist.)hoofdrol Jan Musch. Toegang eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopen- de voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. der verlies werden gefinancierd. Het bios coopbezoek is met ongeveer 20 pet. ver meerderd. Op het gebied van muziek en opera is het zaak het speelplan actueel te maken en het met goede werken van jonge musici te ver rijken. De onmachtigen moeten geweerd worden, evenals in de beeldende kunsten. De Leider zelf heeft de bouwkunst niet alleen scheppende, maar ook materieele initiatieven 'bezorgd, zoodat hier indrukwekkende werken in de komende jaren verwacht mogen worden. In den schouwburg ontbreken nog de schrij vers van dezen tijd, die de macht bezitten de groote tragische spanningen van dit tijdperk voor het tooneel te bewerken. Zoolang zij ontbreken moet door een in modernen geest geleide verzorging der klassieken de schep pende kunst zoo hoog mogelijk worden opge voerd. Het schrijverswezen lijdt nog steeds aan de laatste nawerkingen van een verachte lijke conjunctuurtemperatuur, waarvan de ergste verschijnselen intusschen reeds zijn overwonnen. De pers is merkbaar in zijn taak ingegroeid. De radio lijdt aan programma- zorgen. Hij moet elk wat wils brengen en een volksomroep in den waren zin des woords blijven. Het artistieke peil van die film is in veel opzichten gedaald, zoodat onlangs in grijpende maatregelen genomen moesten worden. Nogmaals sprak Göbbels de hoop uit, dat de groote musici, beeldhouwers, bouwmees ters, schilders en schrijvers reeds in aantocht zijn, al hoort men hen nog niet. Dat is geen bewijs, dat zij er niet zijn. Elke kunst heeft tijd noodig. Intusschen moeten de groote kunstenaars uit het verleden tot het volk ge bracht worden, opdat het volk zijn kunst weer leert verstaan. DRIEVOUDIGE ROOFMOORD BIJ STRAATSBURG. In den afgeloopen nacht is te Remmelfang bij Straatsburg een ernstige misdaad' ge pleegd. Een bejaard echtpaar, dat daar met een eveneens zeer beiaard familielid een groot huis bewoont, is gistermorgen vroeg door den geestelijke van het dorp dood ge vonden. Met een staaf had men de drie slachtoffers den schedel ingeslagen. Alle kasten en laden in het huis waren doorzocht, doch voor zoover men kon nagaan, was slechts een bedrag van 150 francs gestolen. De politie volgt reeds een spoor en men ver wacht een sensationeele opheldering van den moord, aangezien het niet uitgesloten lijikt, dat een der naaste verwanten van de slacht offers de dader is. HET GEBREK AAN GRONDSTOFFEN IN DUITSCHLAND. Tengevolge van het toenemend ver schijnsel van gedeeltelijke tewerkstel ling in verschillende industrieën, door het gebrek aan grondstoffen, en de daardoor veroorzaakte onrust onder de betrokken arbeiders, zullen door een nieuwe verordening grootere uitkeerin- gen aan gedeeltelijk werkloozen worden verstrekt uit de middelen der werkloos heidsverzekering voor de bedrijven, waar wegens gebrek aan grondstoffen verkort gewerkt wordt. Deze vergroote uitkeering zal betaald worden wanneer de arbeider in twee op elkaar volgende weken minder dan in totaal 72 arbeids- ren, doch niet minder dan acht arbeids uren werkzaam is, en zijn loon daardoor verminderd wordt. Het is nog niet be kend, welk bedrag hiervoor noodig is, doch het wordt op verscheidene honder den millioenen mark per maand ge schat. Deze grootere uitkeering bedraagt voor twee op elkaar volgende weken 50 van het gederfde loon tusschen het loon dat in werkelijkheid verdiend werd en het loon, dat de gedeeltelijk werklooze arbeiders bij een werktijd van 72 uur in twee weken tijds zou hebben ontvangen. Deze extra werkloozenuit- keering wordt slechts gegeven in de be drijven, die hiervoor speciaal in aan merking komen. Als eerste is daartoe toegelaten de textielindustrie voor zoo ver daar in een bedrijf minstens tien ar beiders of bedienden werkzaam zijn. Volgens een mededeeling van het Rijks bureau voor de statistiek bedroeg het aantal werkuren in de textielindustrie in October j.1. slechts 60.4 der theore tische capaciteit, tegenover 65.7 in Juni. In de automobielindustrie daalde dit percentage in dezelfde periode van 67.3 op 59.8 en in de weeldeartikelen industrie bedroeg het in October nog slechts 40.2 in de tabaksindustrie en in 't brouwerijbedrijf echter nog 72.4 EEN FILM ALS GETUIGE. De rechtbank te Lueneburg in Oost- Duitschland behandelde een civiele pro cedure van een landbouwer tegen een chauffeur of eigenlijk tegen diens ver zekeringmaatschappij, aangezien de landbouwer door den automobilist was aangereden en eenige verwondingen had opgeloopen. Hoewel hij daarvoor in to taal reeds 2000 Mark schadevergoeding had ontvangen, was hij hiermee niet te vreden en eischte hij een grooter bedrag, aangezien hij naar zijn zeggen een kwetsuur aan de wervelkolom had op geloopen, waardoor hij zich slechts moeilijk kon bewegen en altijd aan rug pijn leed. De president van de rechtbank gelaste den bode de gordijnen neer te laten en de zaal duister te maken. In- plaats van een repliek te hooren te krij gen van den vertegenwoordiger der verzekeringsmaatschappij zag de land bouwer op den witten wand een filmpje waarin hij de hoofdrol speelde en waar in men hem op een hoogbeladen hooiwa gen zag klimmen, een maaimachine zag bedienen en paarden zag verzorgen. De verzekeringsmaatschappij had dit film pje van tevoren in stilte laten opnemen om bewijsmateriaal te hebben dat de man simuleerde. DE SPRINKHANENPLAAG IN ZUID-AFRIKA. Het middel erger dan de kwaal? Een suiker-concern in Zoeloe-land (Zd. Afrika) had zich onlangs een sirene aange schaft om de werktijden van de arbeiders aan te kondigen. Toen men de sirene probeerde, bleek het, dat de sprinkhanen door het geluid op de vlucht werden gedreven. Na dit onverwachte resultaat schafte de fabriek zich nog zes sirenes aan. Voor dien tijd had een door de insecten geplaagde boer den machinist van een treintje, dat langs zijn akkers reed, gevraagd om met zijn stoomfluit de beesten te verjagen. Inderdaad schijnt men met fluiten de beesten te kunnen ver jagen. De inwoners van het land vrage zich af wat erger is de sprinkhanen of de fluit- plaag. Toen enkele maanden geleden door het Fransche opperste legerbestuur groote lucht- noeuvres werden aangekondigd, waarbij een nachtelijke aanval op Parijs op het program stond, spoedden alle journalisten zich dien avond naar Le Bourget om te zien, hoe de daar opgestelde verdedigings-apparaten, ka- konnen, zoeklichten, vliegtuigen, enz. de bur gerbevolking van Parijs eventueel zouden kunnen beschermen tegen den vijand. Ver moedelijk is het meer die al te groote belang stelling geweest dan het vrij ongunstige weer, dat de commandeerende leger-autori- teiten deed besluiten de manoeuvre af te ge lasten. Want zij, die tegen drie uur 's nachts nog buiten waren, zagen een zeer indruk wekkend schouwspel. Hoog in de lucht ronk ten honderden vliegtuigen, geweldige licht bundels schoten door de wolken. De aanvai was dus toch uitgevoerd, alleen maar een beetje later. En het resultaat van het spiegel gevecht Wel, héél „eenvoudig"dat Pa rijs en alle omliggende steden in enkele oogenblikken nagenoeg geheel werden ver woest. Wel werd de aanrander nog nageze ten door de verdedigingsvliegtuigen, wel keerden slechts (gelukkig altijd theoretisch) weinigen terug op hun basis, maar het „doel" was bereikt. Men kan begrijpen, dat geen ruchtbaar heid werd gegeven aan dit voorval. Wèl heeft het er toe bijgedragen het departement van luchtvaart eindelijk eens toe te vertrou wen, niet aan een parlementair lid van die of die Kamerfractie, maar aan een vakman, aan generaal Denain Het schijnt, dat Denain er in zal slageny - een krachtig luchtvaart-corps te vormen en hem zijn bij de begrooting de noodige credieten verleendi, maar hoe staat het met de zoo belangrijke vraag: Is er ook iets gedaan, niet voor een „schitterenden" aanval, maar voor een behoorlijke verdedi ging? Op dat gebied schijnt nog héél wat van overheidswege te moeten worden ge daan. Een dezer dagen is een brochure versche nen, die men niet anders dan ais „onrust barend" kan bestempelen. De titel van dit geschrift is: „Aanbevelin gen voor de burger-bevolking hoe zich te be schermen in geval van luchtaanvallen". De ondertitel luidt: „Leest en bewaart dit ge schrift; op zekeren dag kan het u het leven redden". Op de voorpagina links, bovenaan, staat: Préfecture van Politie, Secretariaat-generaal van Defensie Rechts: prijs 0.50 centimes. Dat is al het eerste wat aanstoot geeft. Men zal niet „doodvallen" op 50 centimes en de bro chure is er inderdaad niet te duur mee be taald, wanneer men voor zoo'n luttel bedrag eventueel zijn leven zou kunnen redden maar wie en wat geeft het recht van de „bur ger-bevolking" te eischen 50 centimes te stor ten ten einde de metrode te leeren zich te be schermen tegen luchtaanvallen? De burgers betalen toch verre-verreweg het grootste deel van hun belastingen en dus van hun in komen juist voor een behoorlijke verdedi ging! Doch dit alles is nog maar een zielige klei nigheid. Daargelaten nog het feit dat het meer dan pijnlijk is en angstig aandoet, dat men zich in vollen vredestijd moeten trainen hoe zich te beschermen tegen moeilijke gifgassen en brandbommen is het ontstellend op pagina I te lezen: „Alle middelen ter verdediging zullen worden aan gewend om de vijandelijke vliegtuigen te be letten door te dringen, maar wacht niet tot ze boven u zijn. Als niets u weerhoudt op het ocgenblik van den eersten aanval, vertrekt. Als u op het platteland familieleden, vrien den, een huis of een schuur hebt, vertrekt dan met uw gezin en ge komt terug wanneer het gevaar is gewekenWacht niet vertrektOp tijd vertrekken beteekent het verkeer niet stremmen. Schamper zullen velen opmerkendit geldt niet voor weerbare huisvaders, die zich di rect bij hun regiment moeten melden. An ders: krijgsraad en kogel. Maar daar, vol gens de sinistere voorspellingen van de tech nici een eventueele luchtaanval niet zal wor den voorafgegaan door een ultimatum en daar met de moderne middelen een millioenenstad in één uur tijds kan worden vernield, daar zelfs een paraat leger minstens vier da gen noodig heeft om te worden gemobili seerd, lijkt het héél twijfelachtig of men nog de gelegenheid' zal hebben te vluchten. Het tweede punt in de brochure luidt: Pre pareert nu uw schuilplaats, in overleg met uw huisbaas of uw buren. Daarvoor zijn noodig kelders met gewelven, dekens, die on derling gescheiden moeten zijn op twee of drie meters, om alle toegangen, deuren, raampjes, vensters af te sluiten. De dekens moeten eerst gedrenkt worden in kalk. U moet u voorzien van electrische zaklantaarns en er moet steeds een vat drinkwater aanwe zig zijn, dat elke 24 uur moet worden ver- verscht. Voorts stapele men een hoeveelheid conserven op en schaffe zich een schop, een houweel en kleine apotheek aan. Wanneer dit is gedaan, moet men beginnen van de zolders te verwijderen alles wat brandbaar is. en strooie op den vloer een laag zand van drie tot vier centimeters dikte. Men korne met zijn naaste buren overeen één hunner te be noemen tot brandmeester; bij moet beschik ken over zoo veel mogelijk zand. Maar vóór alles is het ieders plicht zich een gasmasker aan te schaffen. Dat gasmasker kunt men thans voor circa twintig gulden per stuk in den handel aanschaffen. Eens per jaar moet uw maskers laten nazien door dén sperialen gemeentelijken dienst, die zal uitmaken of uw masker nog deugdelijk is of dat men ver plicht is voor zich en zijn gezin andere mas kers aan te schaffen. Na eenige „nuttige wenken" (gooi nooit water op bommen, wrijf nooit uw oogen, raak niets aan wat in contact is geweest met de buitenlucht, oefen u eiken dlag een oogen- blik in het aandoen en dTagen van een gas masker) vindt men keurig geëncradeerd dit, wat al even weinig geruststellend is als het voorgaande „Eerbiedigend de internationale overeen komsten, die Frankrijk mede heeft ondertee kend, zal de regeering, in geval een oor'.og zou uitbreken, in overeenstemming met de Geallieerden, van de vijandelijke regeering de belofte trachten te verkrijgen, dat geen gas sen als oorlogsmiddel zullen worden aange wend. Gelukt dit niet, dan behoudt ze zich voor naar omstandigheden te handelen". Daarop volgt de meer dan twijfelachtige geruststelling: „Geen deel van het Fransche grondgebied is beschermd tegen luchtaanvallen en de groote centra zullen waarschijnlijk het meest gezochte doel zijn". Het zal wel niet zoo zijn bedoeld, maar na hetgeen aan deze spontane verklaring vooraf ging fe oordeelen, lijkt het er angstig veel op. Het is wel luguber te denken: om in deze Kerstdagen eens een echt menschlievend cadeautje te geven, zal ik,.een gasmasker schenken (Ongecorrigeerd.) DRIEJARIG MEISJE DOODGEREDEN. Te Boornbergum in Friesland heeft gisteravond een ernstige aanrijding plaats gehad. Een autobestuurder, die teveel aan dacht schonk aan een hem tege moet rijdenden fietser, week te veel naar rechts uit, zoodat het daar met haar moeder wande lende 3-jarige meisje P. Pau- lisma werd aangereden. Zij was op slag dood. Haar moeder, die eveneens een duw van de auto kreeg, bleef gewond op den weg liggen. Zij is naar het zieken huis vervoerd. ZUID-SCHARWOUDE (November). Geboren: Adriaan Johan, v. v. Jo- han Leek en Anna Verduin. Pieter, z. v. Klaas Kostelijk en Catharina Maria Wink. Geetruda Catharina, d. v. Anthonius Johannes Kraakman en Catharina Maria Kaag. Cathrina, d. v. Willem Nicolaas van der Vliet en Maria Elisabeth Weel. Ondertrouwd: Cornelis Bruijn en Elisabeth Weel. Klaas Klingeier en Neeltje Bierman. Getrouwd: Cornelis Gerradus Bruin en Emerentia Anna Schrijver. Cornelis Bruijn en Elisabeth Weel. Overleden: Arendje Kieft, oud 3 jaar, d. v. Cornelia Kieft. HARENKARSPEL (November). Geboren: Maria, d. v. Petrus Wever en Grietje Degeling; Mattheus Martinus, z. v. Pieter Smit en Martha Anna Botman. Catharina Johanna, d. v. Simon Groen en Elisabeth Catharina Groen. Johannes Theodorus, z. v. Gerardus Poland en Cor nelia Maria Ursem. Catharina Johanna. d. v. Johannes Hubertus Goossen en Trijntje Jes. Anna en Dievera Maria, d. v. Wil helmus Adrianus Ligthart en Catharina Boekei. Gehuwd: Pieter de Beurs en Geertje Prins. DE TEELTBEPERKING VOOR DEN TUINBOUW VOOR 1935. Een ontwerp-besluit heelt bet departement van economische zaken verlaten. Op vragen van het Tweede Kamerlid Kampschöer; Is het den minister bekend, dat de iija dringt om mededeeling te doen van c e teeltbeperkingsplannen^ voor den tuin bouw voor het jaar 1935? Is de minister bereid te bevorderen, dat deze teeltbeperkingsplannen ten spoedigste worden bekend gemaakt Is de minister bereid in verband me de zeer slechte bedrijfsresultaten gedu rende dit jaar, waardoor zeer vele tuin ders in grooten nood verkeeren, te o - vorderen, dat niet langer wordt gewacni met het doen van uitkeenngen, da slechts verdeeling heeft plaats geh vair één millióen gulden ten behoeve van de intensieve tuinbouwcultuur heeft de minister van economische zaken geantwoord: De eerste vraag wordt door den on- dergeteekende bevestigend beantwoord. Een ontwerp-besluit, waarop de teeltbe perking voor den tuinbouw voor het jaar 1935 zal steunen, heeft bereids het de partement verlaten. In afwachting van de wettelijke maat regelen, hiervoren bedoeld, heeft de 011- dergeteekende in de afgeloopen week een bericht doen verspreiden, waarin zijn voornemens ten aanzien van deze teeltbeperking werden vermeld. De voorbereiding voor de steunuitkee- ring is door de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale met kracht ter hand genomen. Met het oog op de wijze der steunverleening is echter niet mogelijk, behoudens een zeer kleine voorschotuit- keering, uitkeeringen te doen, voordat alle productiecijfers bekend zijn. Het verzamelen van deze gegevens vordert eenigen tijd. De ondergeteekende heeft intusschen maatregelen doen nemen, ten gevolge waarvan het naar hij vertrouwt mogelijk zal zijn spoedig een tweede voorschotuitkeering te doen. Gelijk bekend mag worden veronder steld, heeft de ondergeteekende, met het oog op de zeer slechte bedrijfsresultaten gedurende dit jaar, kort geleden beslo ten een extra bedrag van drie millioen gulden voor den tuinbouw beschikbaar te stellen. LANGENDIJK. De clearing met Duitschland is wel een zaak, waar de Langendijkers interesse voor hebben. Niet alleen de exporteurs, ook de tuinders gevoelen het als hun belang, dat de betalingen van de geëxporteerde produc ten vlot verloopen. Na de opzegging van het clearingverdrag en de voorbereidingen voor de onderhande lingen voor het nieuwe vedrag was aller hoop gericht op een gunstig verloop van de besprekingen,zoodat wat betere resultaten zouden kunnen worden verkregen dan bij de vorige onderhandelingen. Thans is het resultaat van deze onderhan delingen bekend en dit is naar ons wordt medegedeeld van exporteurszijde wel een opluchting wat betreft de oude vorderingen. Inplaats van 10% zal immers in het ver volg 18% op de rekening Duitschland in het Nederlandsch Clearing Instituut wor den gestort. Door de verhooging van het percentage van 10 op 18 worcu lijna den wensch vol daan van de ge: y ineerde vergadering, welke de exporteurs hebben gehad met het centraal bureau uit de veilingen in Neder land, waarin werd aangedrongen van het percentage tot 20. De reeds eerder genoemde gecombineerde vergadering heeft als haar wensch aan den minister doen (oekomen het verzoek, dat aan de vorderingen ontstaan door de levering van aan fcederf-onderhevige producten, waaronder ook onze groenten behooren, den voorrang te verkenen boven de andere pro ducten. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 7 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. g Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,7 m.M. te Rlia'agste barometerstand 745,4 m.M. te Blacksod. Verwachting, geldig tot den avond van 8 December Meest matige zuidwestelijke tot zuidelijke wind; tijdelijk opklarend; aanvankelijk wei nig of geen regen en iets kouder. Weeroverzicht. Langzaam blijft de hooge druk in het oosten toenemen, zoodat in Polen de baro meter tot boven 770 m.M. is gestegen en de depressie zich daar zuidwaarts uitbreidde. Ook in Scandinavië stijgt de barometer; nog valt eenige regen, maar in het noorden nam de vorst weer toe, ondanks zware be wolking. De depressie in het westen trekt hoofdzakelijk noordwaarts en wordt door een rug van hooge druk over de Golf Van Biscaye gevolgd. De storm in de golf nam tot krachtige of matige wind af. Op de Brit- sche eilanden viel gisteren veel regen, thans valt nog regen om het Kanaal. In zuid- Frankrijk is de temperatuur nog verder bo- ven normaal gestegen. In Duitschland is bij windstilte en mist de temperatuur gedaald. Aanvankelijk is na eenige regen opklaring en tijdelijke afkoeling te verwachten. DAGEUJKSCH WEERBERICHT; De zoon had het beest getracteerd, zooals hierboven beschreven is. Getuige H., eigenaar van den hond, zeide, dat het dier een echte ratten- en mollenvan- ger was. Een tweede getuige vertelde, dat 't hondje met hem meegeloopen was. Opeens zwom bet dier een slootje over en kwam op het weiland van De R. De R. gooide niet met de riek, maar hij stak. Toen kwam de zoon van De R., en die liet den kleinen hond op zijn achterpooten naar de sloot loopen. Het was een heel akelig gezicht. Weer een andere getuige had vlak bij verd.'s weiland zitten visschen. Hij zag hoe de vader een konijn oppakte en doodsloeg, hetgeen zou bewijzen, dat niet het hondje, doch de man zelf oorzaak was van den dood van het konijn. Het O.M. vond de dierenmishandeling buitengewoon ernstig en het feit wettig en overtuigend bewezen. Voor een geldboete was het gebeurde te verschrikkelijk. Spr. eischte voor elk der verdachten 2 maanden gevangenisstraf. Overeenkomstig den eisch werden vader en zoen veroordeeld ieder tot 2 maanden ge vangenisstraf. AFLOOP VAN VERKCOPINGEN. Onder buitengewoon groote belangstelling v/erd Donderdagmorgen door notaris P. J. Stuyt te Castricum in het café van den heer Groot te Limmen overgegaan tot den verkoop van een woonhuis met weiland en bouwland aldaar, eigendom van wijlen wed. E. Admiraal—Breedveld. Aangeboden werd; Weiland „De Jonker", groot 2.26.10 H.A., kooper C. Glorie Wzn te Limmen voor 2170; Woonhuis en erf groot 0.2.20 H.A., kooper S. A. Gijzen té Limmen vcor 1260, Weiland „De Limmer- weide", groot 2.90.80 H.A., J. Al te Lim men voor 2110, Weiland en bouwland foro°rVml0 H'A'' C' DirkS°n te Limme" ERGERLIJKE DIEREN. MISHANDELING. Dierenbeulen zwaar gestraft. Voor den Rotterdamsdien oolitierechter stonden terecht de 55-jarige G. de R., en diens 23-jarige zoon Bterzake van het dooden van eens anders dier. De vader zag op 10 October j.1. een kleine hond op zijn weiland loopen, nam een riek en stak het diertje in den nek. De zoon heeft toen het beestje gedwongen, loopendé op de achterpooten, met de riek diep in den nek dringend, naar een sloot te gaan en daar den verdrinkingsdood te vinden. De politierechter vroeg nadere inlichtin- gen aan de verdachten. De oude De R. zei: Het hondje ik wist niet, dat het 't beest van buurman was liep op mijn weiland de koeien achterna en bovendien heeft het een van mijn konijnen doodgebeten. Ik wilde er voorgoed een eind aan maken en gooide de riek naar het beest met het gevolg, dat de punten in het dier z'n nek drongen. Het is waar, dat de hond aan den grond yastgespietst was. Maar louter toeval! KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL". De gecontracteerde voorstel lingen gaan door. In een Donderdagmiddag gehouden bijeenkomst van de directies der too- neeigezelschappen: het „Nieuw Schouw- tooneel" (Ko van Dijk en Frits Bouw meester), „De Vereenigde Schouwspe lers" (Pierre Mols) en het „Groot Neder landsch Tooneel" (Hans van Meerten) met een der belangrijkste plaatselijke vertegenwoordigers van bovengenoem- den Kunstkring is, in verband met het faillissement van de N. V. Intern. Theaterbureau „Holland" besloten, de in verschillende plaatsen bestaande „Kunstkringen Het Schouwspel" te handhaven en alle aanvankelijk ge contracteerde voorstellingen zoo veel mogelijk te laten doorgaan. Dit besluit werd genomen zoowel in het belang van de duizende leden-con tribuanten, de zaalhouders, als in het belang van de tooneelgezelschappen zelve. De hierboven genoemde directies heb ben zich bereid verklaard, hun volle medewerking te verleenen om dit doel te bereiken. Onverwijld zullen de hiertoe noodige maatregelen worden genomen. ONDERTROUWD: Petrus Boom en Helena van der Speek Obreen. Johannes Brocatus en Christina Janson. Berend Santong en Agatha Sij- perda. Willem Jansen en Margaretha van der Zwart. Leendert van der Bijl en Margje de Vries. GEBOREN: Elisabeth Maria, d. van Petrus de Boer en Elisabeth Steeman. Bernardus Nico- laas, z. van Bernardus Kaandorp en Cla- sina Venneker.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2