tBucqedijfie Stand Gebrand? PUROL bluscht de pijn! 'JUwfinciaai 'flieuws De wedstrijd. Jongmans Bijlsma Ooms Burger v, d. Vall Lengers Keppel Gerritse Peereboom de Jong Hamstra Mol Gooscns Jonas Mazenburg Burgers Paulsen Stefels Daalman t Nieland Schotten Houtkamp het eerste doelpunt. De Jong heeft het leer gekregen, pas seert naar Hamstra, die den bal mooi vrij speelt, zuiver voorzet naar de Jong en dezemist eerst, maar 6chiet direct daarop laag in den hoek (1—0). De tweede helit. de gelijkmaker. Ineens is het leer met een Verre trap over de helft gekomen en Ooms en Bijlsma rennen samen op Jonaö af, die het leer heeft. Op het juiste moment geeft Jonas door aan Mazenburg of Burgers, die echter buitenspel staat, maar dat ontgaat den scheidsrechter en het is meteen 1—1. Wielrennen. WIELERCLUB ALCMARIA. 500 M. sprint: 1. J. Hollebeek 21 3/5 sec.; 2 F. Roobeek 22 e/5 sec. 1000 M.; 1. J. van Aanhold 42 4/5 sec.; 2 J. Hollebeek 48 1/5 sec.; 3. P, Joon 49 sec. 3 K.M.: 1. F. de Haan 2 min. 22 1/5 sec.; Junioren: Chr. Schipper en J- Raavenstein; N. Min en J. Stroet; G. Baken. TOESTAND VAN J. DE WOLFT ERNSTIG. Naar de Crt. verneemt, is de toestand van den Amsterdamschen renner J. de Wolff, die in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam wordt verpleegd, op het oogenblik zeer ern stig. Er bestaat gevaar voor zijn leven. Korfbal. EEN ONEERLIJKE SCHEIDS RECHTER. Op een korfbal veld in Tuindorp Oostzaan te Amsterdam werd Zondagmiddag kort voor den aanvang van een wedstrijd de scheids rechter, die voor deze ontmoeting was aan gewezen, gearresteerd wegens diefstal van een portemonnaie met ongeveer 6. De spelers waren nog in de kleedkamers, toen één der jongelui zijn portemonnaie miste. Hij deed hiervan onmiddellijk aangifte bij de poli tie, die deze zaak zeer snel en doortastend be handelde. Aan alle spelers, alsmede den scheidsrechter, werd gelast in de kleed kamers te blijven, daar zij zich moesten laten fouilleeren. Niemand maakte hiertegen be zwaar. Na korten tijd vond men de vermiste portemonnaie ineen kleedingstuk van den scheidsrechter. Deze man, een zekere L., werd daarop direct met een arrestantenauto naar het bureau aan den Adelaarsweg overge bracht en daar voorloopig opgesloten. De wedstrijd ging onder leiding van een anderen arbiter door. De politie onderzoekt thans, of de oneer lijke referee misschien nog meer diefstallen op zijn geweten heeft. Het was al sinds lang geen geheim meer, dat er herhaaldelijk op ver schillende korfbalterreinen, o.m. op het Park schouwburgterrein alhier, diefstallen werden gepleegd uit kledingstukken, die daar tijdens den wedstrijd in de kleedkamers werden op geborgen. Geld, sigaretten, handschoenen enz. werden vermist. Veertien dagen geleden gebeurde het zelfs, dat een meisje op het Parkschouwburg- terrein na afloop van een wedstrijd tot de onaangename ontdekking kwam, dat iemand haar jurk had gestolen Turnen. TURNKRING-NIEUWS. O. K. K., den Helder, nieuw lid van den kring. Zondag 9 December j.1. hield de Turnkring voor Alkmaar en Omstreken haar jaarver gadering in café „Ceres" alhier. Deze bijeen komst mocht zich in een goede opkomst ver heugen. Toen om ruim 10 uur de voorzitter, de heer H- J. Reurslag, de vergadering opende, waren aanwezig het voltallig bestuur en technische commissie, alsmede de vertegenwoordigers van 11 van de 12 aangesloten vereenigingen, benevens een 16-tal belangstellenden. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter o.a. het 25-jarig bestaan van U. D. I. te Hensbroek en het 60-jarig bestaan van „Kracht en Vlugheid1' te Alkmaar. Verder heette hij de afgevaardigen van O. K, K. te Dein Heider, waarvan bericht was ingekomen, dat zij bij den turnkring Alkmaar en Omstreken wensehten ingedeeld te worden, van harte welkom. Na de opening werd1 bovengenoemde aan sluiting allereerst behandeld met als resul taat, dat O- K. K. thans Ik' is van den Alk- maarschen Turnkring. Notulen enz. gaven geen aanleiding tot langdurige gesprekken, doch de bestuurs verkiezing nam iets meer tijd. In de plaats van den heer J. van Zoonen, die als le secre taris bedankt had, werd gekozen de 2e secretaris W Portegijs, terwijl de heer J. C. Mooy als techn. comm. lid herkozen werd Verschillende voorstellen werden daarna behandeld, waarna werd overgegaan tot be spreking werkprogramma 1935. Hierop kwa men voor vaardigheidsproeven (gymn. en athletiek) zaalwedstrijden, turndag, kleuter middag en singelloop. A! deze punten werden besproken en in groote lijnen kon de vergadering hiermede aecoord gaan, behoudens enkele opmerkingen en raadgevingen, welke door bestuur en techn. commissie ter harte zullen worden ge nomen. Na een woord van dank te hebben ge bracht aan de afgevaardigden en belang stellenden voor de geanimeerde besprekingen en de hoop uitsprekende dat de Turnkring in 1935 met medewerking van alle vereenigin gen veel en goed werk moge doen voor de lichamelijke opvoeding, sloot te ruim 2 uur de voorzitter deze bijeenkomst. 2 J. van Aanhold 2 min. F. Roobeek 2 min. 35 sec. 29 3/5 sec 3. WIELERCLUB A. S. V. „VICTRIX". Door de A. S. V. Victrix is op 9 December een gecombineerde wedstrijd' gehouden, waarvan de uitslag is als volgt: Klasse A: W. Wouters en I. Min; W, Metz en J. Pranger: J. Groot en J. Serpentie. Klasse B: Ja Schipper en C. Groenewoud Kramer; A. van der Veer en F. Via); H. Stroombergen en Chr. Egbergen. Klasse C: J. de Bood en J Woudstra; K. Kusch en J- van der Sluis; P. Evers en D. Veld. Sjoelen. SJOELWEDSTRIJD TE NOORDSCHARWOUDE. Uitslag van den sjoelwedstrijd te Noord- scharwoude is: P. Koeman—G. Jonker 9— 8-3.... 1624-1602; G. v. Rijn-J Bleek 14—4—2... 1719—1519; A. Jon ker—A. Visser 12—7—1... 1564—1524, A. Kramer—J. Bullooper 12—5—3 1384 -1192. Kolven. WEDSTRIJDEN TE LANGENDIJK. De wedstrijden van de Langendijker Kolfbond zijn Zondag j.1. aangevangen in de kolfbaan van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. De uitslagen waren als volgt: Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude; le kl. corps, G. Mettes 126; D. Rijper Sr, 126; D. Riiper JrJ. 163 p. Op Maat, Zuidscharwoude: le kl. corps, P. uoet 135; J. J. Reine 98; P. van der Welle 126 p, Volharding, Oudkarspel: superieur corps, P. Langendijk 143; P, Gelder 153; C Vlug 137 p. Ons Genoegen, Noordscharwoude, 2e kl corps, A. Eecen 136, P. Kostelijk 126, O Basker 142 p. Vriendenkring Noordscharwoude, 2e kl corps, I. T. Kostelijk 115, L. Mallekote 144, L. Dekker 107 p.; 2e kl. corps II: K. Boot 109; O. Langeaijk niet geklfd; J. Bakker 107 p. Persneele kolvers, Eerse klasse: Ons Ge noegen, F. Muileboom 117 p.; Superieure klasse K. Quant Onder Vrienden 157 p. Twede klasse: Jb. Zijp, Qez. Samenzijn n. Bar ten Pzn., J. Wagenaar Czn., L. Doekes, J. Balder Jbz. en S. Steensma. Hierna werd door door den heer J. Wage naar Sz. een onderwerp ingeleid „Bedtijfe- organisatie en overheidsbemoeiing waarop 'n lewndige gedachten wisseling volgde. Vanwege de Chr. Zondagschoolverecni- ging werd "de Mentawei-Zendingfilms ver toond in de herv. kerk. Op boeiende wijze werden weergegeven de zeden en gewoonten der natuurvolkeren en voorts welk krachtige en zegenrijke werking ten goede uitgaat van het evangelie. OTERLEEK. De tuinbouwvereeniging „Ons Begin" hield Vrijdagavond een ledenvergadering in café de Vries onder leiding van den heer S Onder^de ingekomen stukken was o.a. een circulaire van den keuringsdienst Noord- Holland, waarin de keuring van pootgoed ten zeerste werd aanbevolen. De heeren S. Hoog vorst en J. van der Gragt werden herkozen als bestuursleden. v "4 BERKHOUT. Bij de stemmig voor de banne zijn bij. enkele candidaatstelling ffekozen als lid van het dag. bestuur de heer V. Nobe Jz. te Berkhout en als hoofdingeland de heer R. Kistemaker te Berkhout. EGMOND AAN ZEE. Door een comité uit de neringdoenden, bestaande uit de heeren Clausing, J. c. Broek en C. de Groot, is een verzoekschrift aan B. en W. van Egmond aan Zee gericht. In dit verzoekschrift wijzen zij er op, hoe door de opheffing van den tramdienst Alk maar—Egmond door de zakenmenschen nu reeds schade wordt ondervonden, daar de bus sen alle personenvervoer naar den westkant van het dorp leiden. Daar zij vreezen, dat dit in het seizoen voor hen als neringdoenden een nog grootere schadepost zal zijn, ver zoeken zij aan B. en W. den bussen een standplaats aan den oostkant van het dorp toe te wijzen. Tevens verzoekt het comité een en ander nader mondeling te mogen toelichten. Dit verzoekschrift is door 24 neringdoenden ge- teekend. WIERINGERWAARD. Zondagavond werd vanwege de afd. Wieringerwaard van den bond voor staats- lensionneering een propaganda-avond ge- louden in de zaal van den heer P. Schenk. De zaal was uitstekend bezet. De voorzitter, de heer H. Limpers, begon den dag van 9 Dec. in herinnering te bren gen, waarop 15 jaar geleden het eerste staatspensioen werd uitbetaald. Hoeveel van de 65-jarigen van toen zijn er nu nog over, doch het aantal is wel vermeerderd, die 't misschien nimmer zullen ontvangen. 65000 nienschen vragen er nog om en daarom moeten we blijven werken. Een krachtige op. wekking, vooral aan de jongeren, werd gé- daan om als lid toe te treden. Dan werd het scherm opgehaald en te gen we van Jasper en Meraike een wrle voordrachten en samenspraken. Zoowel te ernst als in luim werd alles schitterend voorgedragen en vertolkt. Het was weer een succesvolle avond, waarvoor de heer Limpers in zijn slotwoord hartelijk dank bracht. NOORDSCHARWOUDE. De voorzitter, de heer A. J. Wijnveldt, opende de vergadering met hartelijk welkom en wijdde daarna een hartelijke woorden aan de nagedachtenis van wijlen den heer Olshof. x Spr. herinnerde dan aan de eerste uitkee- ringen, nu 26 jaar geleden. Ondanks de be narde tijden heeft de afdeeling er 80 nieuwe eden bijgewonnen, zoodat men er thans 310 heeft. Hieruit blijkt wel, dat men het nut van staatspensioen inziet. Hierna werd het woord verleend aan den ïeer Bruin van Alkmaar, die in de eerste ilaats hekelde, dat iemand, die propagandist wil zijn voor Staatspensioen, in de krant schrijft, dat de afdeeling achteruit gaat, ais dit niet waar is. Spr. herinnerde er aan, hoe voorheen ge zegd werd, dat staatspensioen den mensch demoraliseeren zou, terwijl men het nu feite lijk als een recht beschouwt, en hoe sommige mensch en spoedig van inzicht veranderen, als ze hun rijkdom verliezen. Spr. bepleitte de pensionneering der ouderen, om de jonge ren, de werkloozen, te laten werken. Dat zou de regeering ook veel minder kosten, want de oudjes kunnen met minder toe, Verder wees spr. op de 70,000 uitgeslotenen van staats- Densioen, welk getal nog grooter wordt. Spr. >egreep niet, waarom de rechtsche menschen tegen staatspensioen zijn. Minister Oud heeft als hoofdbestuurslid van den bond steeds gewezen op de voorschotten, welke er waren en voor pensioen konden worden ge bruikt, maar nu hoor je hem niet meer. Spr. wekte vooral de jongeren op, te strijden voor het staatspensioen voor iedereen. Hierna trad de tooneelvereeniging O.KK van Zuidscharwoude op met het blijspel de baron van Haberniks. Het werd zeer vlot gespeeld en de oudjes en ook de jongeren hebben onbedaarlijk om dit dolle stuk ge- 1achen. Alles bijeen genomen is het een zeer goed geslaagde avond geworden. Zaterdagavond werd in „Concordia" een propaganda-avond gehouden door de af deeling Langendijk van den Jongel. Geh. Onthouders Bond. De belangstelling voor dezen avond was niet groot, wat volgens den voorzitter, den heer K. Koopman, te wijten is aan te veel animo voor voetbalsport e.d. Achtereenvolgens werden de verschillende nummers afgewerkt, n.1. zang, muziek, als mede het aardige tooneelstukje Het salie- avondje bij juffrouw Pietersen", bewerkt naar het bekende boek van Multatuli. De rol van meester Pennewip werd zeer goed ver- tokt door den heer A. Kesselaar. De overige rollen waren van ondergeschikt belang, doch er waren meermalen leuke momenten. Als spreker was aanwezig de heer Wim Wiese, die het doel en streven van den J G O.B. uiteen zette en o.m. wees op de betec- kenis van geheelonthouding voor het snelver keer en verder op het verantwoordelijkheids gevoel dat bij de jongeren aangekweekt moe» worden vooral tegenwoordig nu er zooveel misstanden zijn- ldialisme is hierbij wel noo- dig. Ondanks de geringe belangstelling was het een goed geslaagden avond. Door de Ned. herv. kerkvoogdij is beslo ten 40 pet. reductie te verkenen op de land huren. BROEK OP LANGENDIJK. De anti-revohitionnaire kiesvereenig...g kwam in vergadering bijeen onder presidium van den heer Schelhaas. Door dén heer 1. Wagenaar werd verslag uitgebracht van de gehouden vergadering der Prov. Commissie te Amsterdam. Betreffende candidaatsteljing voor de a s Statenverkiezing werd besloten de Staten- centrale te adviseeren de navolgende heeren in dezelde volgorde op de lijst te plaatsen UITSLAG VEILING. De Woensdag te 't Veldt gehouden veiling van onroerende goederen van wijlen den heer A. Bakker te 't Veldt ten overstaan van no taris Hilbrand te Obdam heeft tot resultaat gehad dat het huis en erf 1897 opbracht. Het bouwland bracht van 15—22 per snees op. Het geheel bracht 6635 op. Uitslag veiling gehouden bij opbod te Alkmaar op Vrijdag 7 December, ten over staan van den notaris mr. C. J. de Lange, van: 1. Huis en erf, aan den Heiloërdijk. no. 28 te Heiloo, groot 144 c.A. 3400; 2. Volkslogement met erf en steeg, aan de Voormeer no. 18, groot 222 c.A. 4100; 3. Huis en erf, aan de Paardenmarkt no. 4, groot 81 c.A. 3975; 4. Huis en erf, aan de Tuinstraat no. 30, groot 87 c.A. 2400; 5. Heerenhuis met erf, aan den Frieschen- weg hoek Ooievaarsstraat no. 1 groot plm. 120 c.A. 5500; 6. Groote en kleine gara ge met bovenwoning, aan de Ooievaar straat no. 3 groot pl.m. 98 c.A. 4500- De afslag en combinatie blijven beplaaa op Vrijdag 14 December a.s. des avonds 6 uur, in het hotel 't Gulden Vlies te Alk maar. AKERSLOOT. (Nov.) Geboren: Maria, d. van J. L. van Bo- heemen en M. C. Ruwiel. Overleden; Cornelis Los 79 jaat- Pieter Olij 70 jaar. Raria, d. v. J. L. van Boheemen en M. C. Ruwiel, 1 dag. HEEMSKERK (Nov.) B e v a 1 1 e n: Th. N. Bruin Schuyt d- C. Bleijendaalv, d. Park d. B. P. van Egmond—Groot z. H. Castricum-' Groot d. Overleden: C. Welp. A. Gravcstein, P, Slot A.Pzn., A. Lever, A.1 Rijpma, WARMENHUIZEN (Nov.) Geboren: Nicolaas z. van W, Buitér ö1 M. C. Grootjes. Nicolaas Mattheus z- Yan J. Burger en J. Jonker. Maria Verotlica d. van W. Koot en V. C. Admiraal. - Pe trus z, van J, Meijer en K l Stet. Lucle Anna d. van W. Molenaar en T. M. Schip per. Lourentius Cornelis z. van J. Oroot en C. J. Glorie. Candida Caecilia d. van P. Tesselaar en A. C. van Rutten. - Marl» Petronella d, van J. v. d. Berg en C. M. Stet. Ondertrouwd: J. Dalenberg te de i Rijp en A. D. Rijpma. etrouwd: J. Dalenberg en A. D- nn de competitie behoorden! Maar de ge regelde bezoeker zeide, dat Alcinaria beneden h. ir gewonen vorm speelde en een halven off-day had. En wij meenen, dat Alcmaria zich niet kon geven, om dat de druk, de belangrijkheid van de zen wedstrijd zoo buitengewoon groot wae, dat men zich niet los kon wcrboi:. Dat er onder die omstandigheden toch nog een wedstrijd gewonnen kon wor den, pleit voor de kracht der withemden, die in meer dan een opzicht nog nadee- lig 6tonden tegenover de Amsterdam mers. Immers, Alcmaria had een ver- liespunt meer dan O. V. V. O., zou bij winnen dat verliespunt kunnen omzet ten in een winstpunt, maar zou bij een gelijk spel twee punten achter komen en bij een verliezen zelfs drie punten. En dat allemaal nog met het vooruit zicht van een return-wedstrijd in Am sterdam op een zeer slecht veld. Alcmaria moest dus winnen; O. V. V. O. had desnoods aan een gelijk 6pel al voldoende, om haar kans in eigen hand te houden. En dat was het vooral, wat deze wed strijd voor de thuisclub zoo uiterst maei lijk maakte. Reeds het begin van den strijd gaf dat te zien. Men waagde niets, trapte lief .t zoo gauw mogelijk weg en combi neerde heel weinig. Toch kreeg men al gauw den indruk, dat Alcmaria's aan vallen gevaarlijker waren, dan die van O. V. V. O. en dat er in die eerste helft slechts één doelpunt gemaakt werd, lag hem niet alleen aan de sterke O. V. V. O.-verdediging, maar ook aan het min of meer falen van de Alcmaria-binnen- spelers, waarvan de Jong nog niet ge heel fit was en Gerritse te lang treuzel de met den bal. Bovendien steunde de halflinie niet voldoende, omdat ze angst vallig ver achter bleef, zoodat er veelal groote gapingen ontstonden. Met O. V. V. O. ging het niet veel beter. Weliswaar hebben de vleugelspe lers herhaaldelijk goed en snel opge bracht, weliswaar kwamen ook van deze kant eenige kansen, maar het binnen- trio benutte ze niet en trof Jongmans bovendien in goeden vorm. Alcmaria had na ruim een kwartier de leiding genomen en wist deze te be houden tot 20 minuten voor tijd. Toen kwamen de Alcmarianen echter goed opzetten, toen werd het tempo werkelijk behoorlijk snel, toen kwam er een groo- ten druk op het O. V. V. O -doel en toen had de O. V. V. O.-verdediging niet over geluk te klagen. Totdat even voor tijd de strafschop kwam, die aan Alcmaria de overwinning gaf! Direct daarop was de strijd gestreden. Om ruim 2 uur wordt begonnen met de volgende elftallen: Alcmaria. O. V. V. O. Het begin is heel kalm en geen der spelers durft zich goed te bewegen op het gladde veld- Het eerst komt Alcma ria in den aanval, als Bijlsma ver op brengt. Het resultaat is een hoekschop, die Haunstra prachtig voor doel plaatst, maar de Jong kopt precies over het kruispunt van de lat en paal. Dan pro beert Burgers Ooms te paseeeren, doch deze geeft niot thuis en redt gemakke lijk. Direct daarop moet hij echter ve 1 moeilijker werk doen, als Bijlsma geheel onnoodig opdrijft, den bal kwijt raakt en Goozens er mee van door gaat. O^ms tracht hem af te houden, wat lukt en Burger weet den bal nog juist corner te trappen, die niets oplevert. Heel langzaam komt Alcmaria er iets beter in, maar het tempo blijft zeer laag. Toch noteeren wij in deze eerste periode nog een hard schot van Gerritse, dat heel mooi door Houtkamp gestopt wordt. En als direct daarop Ooms mist, ziet het er gevaarlijk uit, maar een zeer vlug herstellen van dezen speler voorkomt erger. Even later krijgt O.' V, V. O. een mooie kans, die het binnentrio hopeloos verknoeit en dan begint Alcmaria zich beter te roeren. Al gauw geeft v. d. Vall een pass aan Peereboom, die hard op het doel schiet, maar een der backs stopt, juist buiten het beruchte gebied den bal met de hand. De vrije trap levert niets op. Nog eens probeert Alcmaria het en weer zal Peereboom schieten, maar Scholten pikt hem het leer net voor de voeten weg. En dan komt Er is dan 17 minuten gespeeld, Ooms moet dan een paar keer den bal ver wegtrappen in lastige positie, maar hij doet het goed, maar een derde aan val kan hij slechts ten koste van een corner keeren. Deze brengt het leer ang stig dicht voor het Alcmaria-doel, waar Jongmans tenslotte fraai redt. Onmid dellijk volgt een Alcmaria-aanval. Pee reboom schietcorner en deze levert ook al.niets op. Meteen doet Jongmans een uitval en redt vallende een hard schot van Mazenburg. Even later stopt hij weer een schot op zeer mooie wijze en eenige corners op bet Alcmaria-doel leveren geen surcces op. Dan probeert Alcmaria het weer, maar de eerste poging strandt op buitenspel er. bij een tweede schiet de Jong te onzui ver, om succes te kunnen hebben. En al weer is Ooms dan in actie bij een snelle aanval van de rechter-vleugel van O- V, V, Q. Hij weet niet goed weg te werken, Burgers krijgt het leer terug, zet heel hard voor, zoo hard zelfs, dat niemand van zijn clubgenooten er bij aan en een pracht kans gaat verloren. Nog steeds is het spel niet bizonder fraai en zien wij geen mooie, snelle aan vallen, en nog steed6 is het 10 voor Alcmaria. Bijna wordt die stand ver groot ,als Hamstra het leer te pakken krijgt. Hij valt echter over den back, en deze herstelt zich veel vlugger en redt nog net. En voor de thee krijgt Jongmans nog gelegenheid, om zijn talenten te toonen en stopt twee keer een niet al te lastig schot, terwijl de O. V. V. O.-verdediging ook nog eenige keeren aan den tand gevoeld wordt. Maar ook deze houdt stand en de rust komt met 10 voor Alcinaria. Bij de hervatting hebben Keppel en Gerritse van plaats verwisseld en samen probeeren ze or al direct door te komen, wat natuurlijk mislukt. Toch wordt Alc maria nu iets sterker, maar een paar aanvallen stranden op buitenspel- Bij een tegenaanval van O. V. V. O. mist Ooms op wonderlijke wijze en Bur gers krijgt daardpor een pracht kans. Zijn schot wordt echter door Jongmans fraai tot corner gekeerd en deze levert weliswaar een strijd voor hét Alcmaria- doel op, maar geen doelpunt, hoezeer Mazenburg de kans er toe oök had Dan verdwijnt de Jong, die last heeft van een pijnlijke dij en Plas valt voor hem in, Deze brengt direct iets meer leven in de voorhoede, plaatst al direct heel mooi naar Hamstra, wiens schot tot hoekschop verwerkt wordt. Deze le vert een ren op van Burgers, die naar binnen zwenkt; Ooms tracht hem het leer afhandig te makeh, haakt hem en... een vrije trap net buiten het strafschop gebied. Wel-wordt de vrije'trap goed gericht, maar Lengers redt met zijn hoofd -en meteen gaan Bias en Peere*. boom er vandoor met hun beiden en de mid-voor scl\i«t.plotseling hard op doel, waar Houtkamp met veel moeite nog weet te redden. Opnieuw mi6t Ooms bij een doorbraak van Burgers, maar nu komt Bijlsma hem te hulp en redt. En even later Is het leer al weer in het bezit van Gerritse, die een corner forceert. Prachtig zet hij die voor doel, maar net even te hoog en dus is de kans verkeken. De bal komt echter terug en Plas schiet van ver op het doel. Zijn schot wordt echter door Houtkamp gestopt, die onmiddellijk via de halflinie Burgers aan het werk zet. Deze schiet op doelJongmans mist, doch Burger redt even voor de doellijn en zet naar voren. Nu volgt een periode van sterk Alc- maria-overvvicht en geheel O. V. V. O. moet verdedigen. Schoten volgen van de geheele Alcmaria-voorhoede. Gerritse wordt even gekraakt, nogmaals probeert Peereboom het en dan komt Er moet dan nog 20 minuten gespeeld worden. Alcmaria wordt nu veel sterker, krijgt al direct een corner te nemen, die niets oplevert, Keppel probeert bet dan met een onverwacht schot, dat alweer een corner oplevert en Peereboom kopt een voorzet van Gerritse precies over de lat. Dan dribbelt Plas heel vlug op doel af, een gevaar ontstaat, de keeper loopt uit en het 6chot van Keppel wordt net op de lijn door Nieland gestopt. Weer komt er een corner voor het O. V. V. O.-doel en redt Houtkamp met heel veel moeite. De spanning wordt grooter, naarmate de tijd verstrijkt. Wel probeert O. V. V. O. met een paar uitvallen het spel te verplaatsep, m&ar tevergeefs; Alcmaria valt steeds aan over beide vleugels en dan, 4 minuten voor tijd komt de onver wachte kahs;'Nieland stopt een bal met zijn arm en neemt het leer even met de hand mee. Het fluitje klinkt ende scheidsrechter wijst naar de witte plek- Peereboom plaatst zich achter den bal enheel laag en zuiver vliegt het leer,in.den benedenhoek (21). Alcmaria leidt du6 weer en hoewel er nu alle reden is, om de resteerende 2 minuten te verdedigen, blijft Alcmaria aanvallen en dan klinkt eindelijk op nieuw een fluitje en heeft Alcmaria ge wonnen De uitslagen van de trainingsrltten op de Home-trainers waren: Burck 88, punten Paarden. JACHTRIT DER KENNEMER RIJSOCIETEIT. Begunstigd door prachtig weer llie 1 de Kennemer Rijsociëteit gisteren lichte jachtrit in de onvolprezen schen en duinen te Castricum. De meer bracht een vijftiental amazones en rui ters bijeen, en onder leiding va™ jagermeester, den heer Riem, wer' het „jachtterrein" gereden, waai d fieldmaster, de heer P. de Jage spoedig de eerste run inzette, om en paarden een beetje warm te ia worden, hetgeen bij de eerste (rustplaats, omdat men het sP0<jr bijster is) dan ook al danig het, geva was. De paarden waren allen in conditie en weldra volgde dan ook tweede run, waarbij het tempo werd op gevoerd en het uithoudingsvermogen op de proef gesteld werd. In afwisselen* e gangen, nu eens zeer snel, dan weer met het oog op den bodem veel rustiger, volgden de ruiters den jagermeester, die een schitterend parcours van ruim twee uur lang had uitgezocht. Het was een morgen van sportief genot, dat nog verhoogd werd door de prachtige natuur en de mooie vergezichten. Na een zeer snellen rengalop volgde eindelijk de „kill" (het vangen van den vos), waarna in Johanna's Hof ruiters en paarden verdiende rust kregen, en waar gezellig de gebeurtenissen van den dag besproken werden. In een prettig tempo aanvaardde men hierna de terugtocht naar de Manege, waar de paarden snel „goed voer en een warmen stal" kregen en de deelnemers zich dankbaar en voldaan verspreidden. Staatspensionneering. De afd. Oudkarspel—Noordscharwoude van den Bond voor Staatspensionneering lield Zaterdagavond een propaganda-avond in de zaal van den heer J. de Bakker. De zaal was zoo goed als geheel bezet.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10