Agenda £aatsie AeticfUen jBucqeciijke Stand Stad e*t Ohu^oïhq. VhecAecUM VLOER INGESTORT. Vierhonderd personen bedolven. Hoe de redding in haar werk ging. Extra kerstgave voor ondersteunde werkloozen. Met fOpCt. verhoogd, vergeleken bij vorige kersfgave. ZITTING TWEEDE KAMER. Waarom troepen naar de Saar, vraagt de heer Sneevliet. Toelichting van den minister. TERAARDEBESTELLING WILLEM HUNSCHE. Groote belangstelling. JONGEMAN DOOR TREIN GEGREPEN. En gedood. ONTSLAG WEGENS WEIGERING HITLER-GROET. INSTALLATIE PRINSES JULIANA TOT VOORZITSTER ROODE KRUIS. Zeer tragisch ongeluk. Twee personen door gasvergiftiging om het leven gekomen. Een onderhoud met den heer Voorthuysen. Een onrustige voornacht. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Departement Alkmaar. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 to 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Frasquita (filmoperette); hoofdrollen Jar- mila Novotna, dirigent Franz Lehar. Toe gang boven 14 jaar. A. B. T„ half 8, hoofdnummer De pas in het Doodenwoud (sens.); hoofdrollen Tom Tyler en Buffalo Bill Jr. Toegang bo ven 14 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Dood Water (hist.); hoofdrol Jan Musch. Toegang eiken leeftijd. Donderdag 13 December. 8 uur, Kapelkerk, rede ds. Dorgelo, van Naarden, over „Trouwe wachters bij het protestantsche heiligdom", voor de Evange lische Maatschappij. 8 uur, consistoriekamer doopsgez. kerk, lezing ds. Toe Water uit Zwolle over „De beteekenis der Buckman- of groepenbewe ging"- 8 uur, 't Gulden Vlies, film en lezing dr. G Wallagh over de wintersport, voor de N. R. V. 8.15 uur, Harmonie, concert Alkm. sym- phonie-orkest, dir. Willi Kohier. 9 uur 's av., in de huishoud- en industrie school, ledenvergadering dier instelling. Vrijdag 14 December. 8 uur, De rustende jager te Bergen, Ont wikkelingsavond; spreker dr. Menno ter Braak. Zaterdag 15 December. Gebouw de Unie, tentoonstelling Broeder- schaps-federatie. Feestavond „De Halter", voor donateurs. Bijkans 300 personen werden, naar men gelooft, naar het ziekenhuis overgebracht tengevolge van het instorten van den vloer van een zaal op de eerste verdieping der St. Clement school te Liverpool (Engel.) waar een concert en een tentoonstelling plaats vonden. Meer dan 400 personen stortten naar beneden. Er werden vrachtauto's gerequireerd om de gewonden naar het hospitaal te vervoe ren. Wanhopige moeders, die haar kinderen zochten, poogden zich een weg te banen door het politiecordon. Om 100 uur gisteravond sloegen de brand weerlieden en politie-agenten met bijlen de groote balken door om de bedolven perso nen te bereiken. Omtrent de instorting van de aula van de St. Clemensschool wordt nader gemeld, dat de ramp plaats vond tijdens een kerstconcert, dat werd bijgewoond door ongeveer 500 ouders en schoolkinderen. Tijdens de uitvoe ring ging plotseling het licht uit en onder luid gekraak stortte een deel van den vloer in. Honderden mannen, vrouwen en kinderen stortten 8 M. diep naar beneden in den kel der. Politie, brandweer, hulpbrigade's en vrijwillige helpers waren in korten tijd ter plaatse. Vele gewonden werden in zieken auto's en in snel gerequireerde particuliere auto's en taxi's, trams en vrachtauto's naar de verschillende ziekenhuizen overgebracht. Volgens mededeelingen van zes ziekenhuizen werden 211 personen verbonden. Daarvan moesten in totaal 36 personen, waaronder een aantal kinderen, ter verpleging worden opgenomen. Verschillenden hunner bevinden zich in levensgevaar. Als een groot geluk kan beschouwd worden, dat het grootste deel van de vloer in één stuk naar beneden stort te. Daardoor werd het werk van de helpers die de vensters insloegen om in den kelder te komen, veel vergemakkelijkt. Groote tegen woordigheid van geest toonde de conciërge van de school, die onmiddellijk na het onge luk naar den kelder liep en alle gaskranen afsloot, waardoor een groote ramp werd voorkomen, aangezien door de instorting verscheidene gasbuizen braken. (Ongecorrigeerd.) Naar wij vernemen heeft de minister van sociale zaken goedgevonden, dat aan onder steunde werkloozen aan het einde der week van 16 tot 22 December als kerstgave boven het steunbedrag wordt uitgekeerd een be drag, overeenkomende met 35 pet. van het geen de ondersteunden over genoemde week aan steun ontvangen. De kersigave is verge leken met het vorige jaar van 25 pet tot 35 pet. van de steunuitkeering verhoogd. De uit deze verhooging voortvloeiende kosten ko men geheel ten laste van het rijk, terwijl ove rigens de kosten van den kersttoeslag even als het vorige jaar het geval was, door het rijk en de betrokken gemeenten gezamenlijk zullen worden gedragen. De motie-Wijnkoop (comm.) om bezuini ging bij de spoorwegen in geen geval door loonsverlaging van het personeel te doen geschieden, wordt verworpen met 64 tegen 5 stemmen. De waterstaatsbegrooting 1935 wordt z. h. s. aangenomen. De communisten wen- schen geacht te worden tegen te hebben ge stemd Aan de orde is de interpellatie-Sneevliet (R. S. P.) inzake het zenden van Nederland- sche troepen naar het Saargebied. De heer Sneevliet schetst den toestand in het Saar gebied als een uitvloeisel van het verdrag van Versailles. Spr. vreest, dat er te luchtig wordt gedacht over de Nederlandsche deel neming aan de internationale troepenmacht. De regeering heeft er de Staten-Generaal tijdig in moeten kennen. Allerlei conflicten zijn mogelijk. De leans is groot, dat de troepen niet gaan voor parade. Wie ziet het einde? Alleen door verkrachting der grondwet is verhuur van Nederlandsche troepen aan den Volkenbond mogelijk. Spr. stelt een vijftal vragen. O.a.: Hoe lang het contingent zich in het Saargebied zal ophou den; welke instructies voor het contingent aldaar zullen gelden; hoe de verhouding tot het opperbevel is geregeld; hoe de kosten gevonden zullen worden uit deze maatregel voortvloeiende en hoe de troepen zich te ge dragen hebben bij eventueele conflicten met de bevolking of met geregelde dan wel onge regelde troepen van andere mogendheden en welke rechtspositie voor de Nederlandsche deelnemers aan het contingent van kracht zal zijn. De minister van buitenlandsche zaken, de heer de Graaf, antwoordt: De regeering was al vóór de interpellatie voornemens de Kamer in te lichten. Op 8 December heeft de ministerraad in beginsel tot medewerking aan de internatio nale troepenmacht besloten, buiten bezwaar van de schatkist. Op 10 December is de uit- noodiging definitief aanvaard. De zaak is een Nederlandsch belang, daar voor het eerst de Volkenbond een interationale troe penmacht vormt. Van de houding van Zwe den heeft de regeering zich tevoren over tuigd. Spr. betoogt, dat de grondwet niet wordt geschonden. Het gaat hier om bescherming van de be langen van den staat, welke medebrengen, dat de stemming zoo rustig mogelijk ver loopt. Ieder kamerlid ziet het belang van het slagen daarvan in. Voorts moet Nederland zich houden aan artikel 16 van het Volken bondsverdrag. De regeering is altijd vrij van verdere medewerking af te zien. Hoe de instructies zullen zijn, valt thans nog niet te zeggen. Het bestaan van den Volkenbond is door dez actie voldoende gerechtvaardigd. De heer Sneevliet repliceert. Heden is het stoffelijk overschot van den acteur Willem Hunsche te Amsterdam ter aarde besteld. Na vertrek van het sterfhuis arriveerde de rouwstoet om half twaalf op „Zorgvliet" waar ongeveer 200 personen aanwezig waren om den tooneelspeler een laatste hulde te brengen. Onder de aanwe zigen merkten wij o.m. op de heer Bendien, directeur van den Stadsschouwburg, die te vens het gemeentebestuur vertegenwoordig de, de heer de Blauw, administrateur van den Stadsschouwburg te Utrecht, de heeren Harms, van Dellen en Stibbe namens het be stuur van mij. Appollo. Van de collega's van den overledene noemen wij John Elsen- sohn, Arnoldi, Balbers, Rys en Tourniaire. De baar, die in het midden van de aula was opgesteld, was bedekt met vele kransen, o.a. van het dochtertje van Willem Hunsche. De heer Elsensohn zeide als eerste spreker te zijn gewend, dat Hunsche zou zijn uitge dragen uit den Stadsschouwburg waar hij zoovele malen was opgetreden. Namens de Rotterdamsche collega's en Cor v. d. Lugt Melsert bracht spr. de innige deelneming over. De heer A. Benno sprak namens het N.H.D. filmconcern; de film „Op hoop van Zegen" was Hunsche's eerste en tevens laat ste film. Het is een troost, dat op het witte doek nog een glimp van zijn persoonlijkheid kan worden opgevangen. De heer J. Graders bracht den overledene namens alle ouden van dagen en gepension- neerde collega's een groet. Een familielid dankte voor de belangstel ling. Hedennacht is eenige meters ten Zuiden van den overweg Boekenrode nabij Heem stede op de spoorlijn het lijk gevonden van een jongeman, die blijkbaar door 'n passee- renden trein was overreden en gedood. Uit de op hem gevonden papieren bleek, dat het slachtoffer een 21-jarige Amsterdammer was. Een heerenrijwiel lag op eenige meters afstand van het ontzielde lichaam. De plek van het ongeluk is gelegen op de lijn Heem stedeAeraenhout. Een ambtenaar bij den stedelij'ken haven dienst te Keulen, die vroeger deel uitmaakte van de Vereeniging voor Bijbelonderzoek, welke inmiddels verboden is, is uit den dienst ontslagen, aangezien hij weigerde den Hitler-groet te brengen. Hij diende een klacht in bij het Arbeidsgerecht en beriep zich op religieuze bezwaren, doch zijn klacht werd verworpen en zijn ontslag gehandhaafd. Hedenmiddag te kwart over drie uur heeft in het gebouw van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis te den Haag de plechtige installatie van H. K. H. Prinses Juliana der Nederlanden als voor zitster van het hoofdbestuur van het Neder landsche Roode Kruis plaats gevonden. Aan den ingang van het gebouw werd de Prinses ontvangen door den eerste onder voorzitter, den secretaris-generaal en den fienningmeester en in het voormalige ambts gesprek van wijlen Z.K.H. prins der Neder landen binnen geleid. Na opening der hoofdbestuursvergadering in de aangrenzende groote vergaderzaal j vond voorlezing plaats van het K. B., waar- j bij H. K. H. prinses Juliana tot voorzitster 1 benoemd is. H. K. H. werd daarop in de ver gaderzaal binnengeleid door de beide vol gens anciënniteit oudste bestuursleden. GETROUWD: Willem Kloosterboer en Christina van Eldert. Barend Koeleman en Trijntje Harsevoort. Cornelis Kramer en Johanna Krax. GEBOREN: Carla Maria, d. van Cornelis Baan en Marie Zerbst. OVERLEDEN: Franciscus Antonius de Munk 58 jaar. Aan de Bleekerskade alhier heeft zich vannacht een zeer tragische gebeurtenis afgespeeld, die aan twee menschen het leven heeft gekost, n.1. aan de 45-jarige J. G. de Jagerde Jong en aan haar bijna 2-jarig zoontje. De familie R. de Jager, bestaande uit man, vrouw en een zoontje van bijna 2 jaar, woon de aan de Bleekerskade 101. Het perceel moest dezer dagen ontsmet worden en daar voor had de ontsmettingsdienst van het Wit te Kruis alhier order gegeven, om tijdelijk uit het huis te trekken. Dinsdagmorgen verliet de familie het huis en ging tijdelijk logeeren bij een zoon van den heer de Jager. Onmiddellijk begon de hoofdontsmetter met een ontsmetter met zijn arbeid. Deuren en ramen, kieren en reten werden dichtgeplakt en met een mengsel van cyaannatrium en zwavelzuur werd daarna het geheele huis gegast, waarbij de onsmet- ters zelf met het oog op de vergiftigings mogelijkheden (het mengsel is n.1. zeer ge vaarlijk voor elk levend wezen) van gas maskers voorzien waren. De ontsmetters lieten, zooals zij steeds de den, het gas gedurende eenige uren in het hermetisch gesloten huis inwerken en tegen vier uur in den namiddag werden deuren en ramen weer opengezet, opdat de frissche lucht het gas zou kunnen verdrijven. Niemand mocht natuurlijk in huis komen en de ontsmettingsdienst liet daarna het huis voortdurend bewaken. Woensdagmorgen vroeg de heer de Jager, of zijn gezin de woning weer betrekken mocht en waar aan alle voorschriften vol daan was, had de ontsmettingsdienst geen bezwaar. In den loop van den morgen trokken man en vrouw dus naar hun woning waarna zij 't huis schoon maakten. Des middags at men nog bij den zoon, waar ook hun bijna 2-jarig kindje nog was. Na het eten trok het heele gezin dus ook de kleine jongen ging mee naar het eigen huis en den geheelen middag is men nog bezig geweest met het luchten van bedde- goed, enz. Wel waren in den laten namiddag de vrouw en het kindje nog onpasselijk ge weest, maar veel aandacht werd daaraan niet geschonken. De avond ging voorbij, zonder dat er iets jijzonders gebeurde en om half negen trok ken moeder en kind naar boven, om te gaan slapen. De man bleef nog beneden in de woonkamer en ging pas om 1 uur vannacht naar boven. Daar lag zijn vrouw in het eene bed en het zoontje in een ander en bei den sliepen rustig. Ook de man ging slapen, doch toen hij des morgens om 4 uur wakker werd en zich onpasselijk gevoelde, wilde hij zijn vrouw wekken. Toen deed de arme man de vree- selijke ontdekking, want tot zijn grooten schrik merkte hij, dat zoo wel zijn vrouw als zijn zoontje dood in het bed lagen Nog zag de man kans, om uit het huis te komen en naar zijn zoon te loopen. Daar vertelde hij, welke ontdekking hij gedaan had. Deze zoon, de heer H. de Jager, waar schuwde onmiddellijk zijn zwager, den heer Bulens, en deze stelde zich terstond in verbinding met den G.G.D. en de politie. Direct was deze ter plaatse en de dienst doende geneesheer van den G.G.D. kon helaas slechts den dood bij beide personen constateeren. Bij het onderzoek bleek, dat het kleine slaapkamertje geheel gesloten was. Noch het raam, noch de deur was openzoodat er van luchtverversching bijna geen sprake kan zijn geweest. Op last van den officier van justitie wer den de lijken in beslag genomen en naar het stadsziekenhuis overgebracht, terwijl de man bij zijn zoon thuis bleef. Hoewel de man zeer onpasselijk was, bleek in den loop van den dag, dat levensgevaar niet bestond. Wij vernemen nader, dat de ontsmettings dienst op de normale wijze gewerkt heeft en dat het vrijgeven van het huis eveneens op de gewone wijze geschiedde. Waarschijnlijk is 't gas in vrij groote hoeveelheid in de wol len dekens blijven zitten en is het luchten van het beddengoed dus niet voldoende geweest, 't Is dus niet onwaarschijnlijk, dat het eenige gevaarlijke vertrek in het huis de slaapkamer geweest is, waar doordat de ramen en deuren gesloten waren de buitenlucht vrijwel niet kon binnenkomen. Dat de woonkamer vrijwel of geheel gas vrij was, blijkt wel uit het feit, dat de man die den geheelen avond bij de brandende kachel zat te lezen, geheel normaal b.eef en pas onpasselijk werd, toen hij drie uren in de slaapkamer had doorgebracht. Hij cz zijn leven dus wel te danken hebben aan het feit, dat hij zoo laat naar bed gegaan is. Het spreekt vanzelf, dat de geheele omge ving van de plaats, waar dit droevige onge val gebeurde, diep onder den indruk is \an het voorval. In verband met de gasvergiftiging aan de Bleekerskade hadden wij hedenmiddag een onderhoud met den directeur van den Ont smettingsdienst, den heer W. Voorthuysen, die ons mededeelde, voor een raadsel te staan. De ontsmetting is als gewoonlijk geschied door den heer Dokter, hoofdontsmetter, en den heer Nieman, ontsmetter, die zich precies aan de rijksvoorschriften hebben gehouden en met de juiste hoeveelheid cyaannatrium en zwavelzuur gewerkt hebben, zooals zij dat reeds 10 jaar lang gewend zijn. Voordat de woning weer voor de bewoners wordt opengesteld, wordt door den hoofd ontsmetter endatisook in ditge- valgebeurd een chemisch reagens ge nomen. De reagens wijst aan, dat er geen gas meer aanwezig is. Daarna wordt 't per ceel nog 16 uur opgehouden. Het is eveneens de gewoonte, dat de buren worden gewaarschuwd, om tijdig hun wo ningen te kunnen verlaten. Den volgenden morgen wordt gewoonlijk ge legenheid gegeven, om de woning opnieuw te betrekken. De Alkmaarsche Ontsmettingsdienst en de hier toegepaste methode worden algemeen gewaardeerd. Een bewijs daarvoor is, dat de Alkmaarsche dienst in onderscheidene plaat sen van ons land als ontsmetter is opgetre den, waarbij overal dezelfde methode is toe gepast. De eenige mogelijkheid is, dat er ergens een gashaardje is blijven nestelen, of dat er en dit is in strijd met de voorschriften evensmiddelen door de bewoners in het huis zijn achtergelaten, waarvan dan later wel- icht is gebruik gemaakt. Vast staat wel, dat de Alkmaarsche Ont smettingsdienst precies volgens voorschrift en gewoonte gewerkt heeft, dat er in dit ge val niets anders geschied is als honderden keeren tevoren gebeurde, en dat de Alkmaar sche Ontsmettingsdienst dan ook niet in staat is, een afdoende verklaring te geven. Nader vernemen wij nog, dat de heer de Jager niet om een uur des nachts naar bed gegaan is, maar evenals zijn vrouw en kind, des avonds om half negen. De familie heeft toen een zeer onrustigen voornacht gehad. Allen voelden zich onpasse lijk en verschillende keeren moesten de drie menschen braken. Pas tegen een uur viel het drietal in slaap. Toen om 4 uur de man opnieuw wakker werd, omdat hij zich onwel gevoelde, deed hij de vreeselijke ontdekking, dat zijn vrouw, die naast hem sliep, overleden was en dat ook het arme kind niet meer tot de le venden behoorde BENZINEPOMP GEFORCEERD. Hedennacht hebben onbekenden getracht ee.i benzinepomp van den heer de Boer aan den Friesi.bcuweg open te breken. Wel slaagden zij erin het slot te fo"- ceeren, doch het gelukte hun niet, benzine uit de pomp te tappen. EEN DIEFACHTIGE SCHIPPER. Op last van de iustitie is ingesloten in het Huis van Bewaring te Alkmaar een visscher uit IJmuiden, die wordt verdacht zich aan diefstal van diverse voorwerpen uit eenige in de haven van Urk liggende schepen te heb ben schuldig gemaakt. GESLAAGD. Voor het op 24 en 25 September, 7 Novem ber en 12 December j.1. te Utrecht afgenomen hoogere vakexamen Gemeente-administratie (diploma B), slaagde onze oud-stadgenoot de heer W. M. B. Bosman, thans te Hoofd dorp. In de dancing van de Harmonie werd gisteravond de tweede bijeenkomst ge houden van bovenstaande instelling. Deze keer was de heer Jac. van Els&cker, de bekende Rotterdamsche voordracht kunstenaar uitgenoodigd en deze kun stenaar had bij een vorige gelegenheid hier zoovee1 indruk achtergelaten, dat de avond van gisteren al bij voorbaat een succes genoemd had kunnen worden. In zijn openingswoord gewaagde de heer Massink dan ook van zijn overtui ging, dat deze avond slagen zou, omdat ieder wist, wie de heer van Els&cker was en toen was het de beurt aan den voordrachtkunstenaar zelf, die op zijn eigen wijze de aanwezigen een prach- tigen avond heeft bezorgd. De heer van Elsacker toonde zich op nieuw een groot man in zijn vak: niet alleen omdat hij zijn programma zorgvul naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hooeste barometerstand 763,5 m.M, t* Helsingfors. Laagste barometerstand 731,2 m.M. te Vest Manöer. Verwachting, geldig tot den avond van 14 December: Zwakke tot matige zuidelijke tot zuidoos. telijke wind; tijdelijk opklarend; aanvanke- lijk weinig of geen regen; iets kouder. Weeroverzicht. De depressie bij IJsland nam af; de secun daire die hier gisteren krachtige wind en regen bracht, is tot de Oostzee doorgedron gen en heeft de hooge druk nog niet terug, gedrongen, maar nam in beteekenis af. Een nieuwe daling kondigt zich in het zuidwesten aan. In Finland en Polen nam de vorst weer langzaam toe. Scandinavië is tot dicht bij het vriespunt afgekoeld, maar heeft nog somber weer. In oost-Duitschland valt regen In zuid-Duitschland en midden-Frankrijk komt veel mist voor. In west-Frankrijk en Engeland is eenige opklaring, regen viel vooral in Denemarken en het zuiden van Noorwegen en Zweden en in zuid-Frankrijk, waar Marseille reeds 28 m.M. meldde, In Schotland waait het nog krachtig uit zuid-, in het Kanaal uit zuidwest. In het Oostzee gebied waait het uit zuidoost. Na eenige opklaring is afkoeling en later waarschijnlijk weer regen te wachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.15 uur licht op. DAGEIIJKSCH WEERBERICHT dig gekozen had, maar bovenal, omdat hij de verschillende nummers op buiten gewoon fraaie wijze voordroeg. Dank zij zijn tonatie, dank zij zijn mimiek, dank zij zijn „spel", dat tot in de puntjes ver zorgd wa6, leefden de figuren, die hij ten tooneele „bracht" en de geheele zaal heeft met groote interesse naar hem ge luisterd. De heer van Elsacker begon met De kleermaker van Tilsit van Ernst Glaser en het godsdienstig-dramatische verhaal werd door hem zoo gevoelig weergege ven, dat er gelukkig aan het einde geen applaus losbarstte, maar dat ieder een stil bleef zitten en pas na enkele oogenblikken den 6preker als het ware een stille hulde bracht. Zoo ging het ook met de andere num mers, waarvan wij vermelden een frag ment uit den bekenden roman „Kleine man, wat nu?", de Drie orgeldraaiertjea van Jan Feith en een viertal schetsen van Ch. Cocheret, den bekenden medewerker van de N. R. C. Daarnaast mogen nog genoemd worden: Mijn eerste lange broek (A. M. de Jong) en Een boffer (Ali v. WijheSmeding, die het pro gramma voltallig maakten. Onze slotbeschouwing is: opnieuw heeft de heer van Elsacker getoond, dat hij een kunstenaar is, dat hij de voor drachtkunst tot in de perfectie verstaat. En opnieuw heeft hij aan de leden van 't Alkmaarsche departement van 't Nut een pracht-avond bezorgd, een avond van werkelijk hoogstaand kunstgenot. Van Elsacker, tot een volgende keer! En blijf niet te lang weg! FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van: 1. R. Mink, tuinbouwer te Warmenhuizen met benoeming van mr. Ubbens tot rechter commissaris cn mr. Judell tot curator; 2. W. G. Franke, rijwielhandelaar te Den Helder, met benoeming van mr. Ledeboer tot rechter-commissaris en mr. Prins tot curator. 3. C. Bommer, broodbakker te Warmenhui zen, Dorpstraat 55, met benoeming van mr. Krabbe tot rechter-commissaris en mr. Ju dell tot curator. Wegens gebrek aan baten is opgeheven het faillissement van G Brieffies te Hoorn. EXTRA METERHUUR TE HEILOO. Gister meldden we, dat men te Heiloo van 't G.E.B.'n extra meterhuur int over 3 maan den. Bij de aanbieding is ons gebleken dat men het maar liefst probeert vanaf 1 Juli. Het is dan ook een gemopper van je welste en velen weigeren de kwitanties We begrij pen de houding van den Raad dan ook niet. Waarom moet de burgerij die veel te veel be taalt voor het electrisch licht (dat blijkt wel uit de groote winsten die het G.E.B. maakt) nog extra belast worden? Het heet voor de omzetbelasting. De raad begrijpt óf bitter weinig van den nood der burgerij óf laat zich imiditeeren door B. en W. Er gaat dafl ook een protest op tegen het doordrijven van de commissie van beheer van het G. E. B. en den raad, die daar aan zijn sanctie gaf. J

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2