s HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL 'fxovindaal 'nieuws KOEDIJK. SCHOORL. EGMOND AAN DEN HOEF. SCHERMERHORN. ZIJPE. SCHAGERBRUG. WARMENHUIZEN. NOORDSCHARWOUDE. LANGENDIJK. TEXEL. Spoedvergadering schoolverbonw. De Raad kwam gistermorgen om 11 uur onder leiding van 'burgemeester Nienaber jn spoedvergadering bijeen. Aanleiding voor de spoedvergadering was een schrijven van de raadsleden Smit, Hark en Mulder, waarin zij mededeelden dat zij geen verantwoordelijkheid wenschten te dragen voor den gang van zaken, die de verbouw van de openbare school had geno men. De Raad had n.1. in comité B. en W op- edragen, een deskundige aan te stellen, _ie een onderzoek had in te stellen naar de wijze, waarop de school, die herstelling be hoefde, verbouwd kon worden. De burge meester had daarvoor opdracht verleend aan een architect uit Noordwijkerhout, die een bestek en teckening had gemaakt en omdat men hoopte, in de Kerstvacantie de verbouwing tot stand te brengen, had de burgemeester, meenende in den geest van den Raad te handelen, voor een onderhand- sche aanbesteding onder de plaatselijke pa troons dit bestek en teekening reeds toege zonden, omdat de geheele verbouwing in totaal slechts een bedrag van 3400 zou vorderen. De burgemeester had zich ook in verbin ding gesteld met Gedeputeerde Staten en met den minister van onderwijs en d.d. 28 blov. jl- was van Gedep. Staten een schrij ven ingekomen, waarin bericht werd, dat dit College zich met het ingediende plan kon vereenigen en goed vond, dat hiervoor 2000 geleend werd, af te lossen in 10 jaar dat 600 uit den kapitaaldienst werd bekos tigd en dat de rest uit de opbrengst van den zandverkoop werd bestreden; in totaal zouden de kosten 3400 bedragen. In het schrijven werd ook gezegd, dat voor een en ander een besluit van den Raad noodig was Bovengenoemde raadsleden hadden ont dekt, dat er voor het werk al bij de school gespit werd en daarom het aangehaalde schrijven ingediend. De burgemeester had hierin aanleiding gevonden om een spoedvergadering uit te schrijven, hoewel hij aanvankelijk voorne mens was geweest het bestek en teekening in de hedenmiddag te houden B. en W. ver gadering te behandelen om daarna een raadsvergadering uit te schrijven en het werk te gunnen. De Voorzitter zeide in zijn openings woord, dat hij eenige schuld moest beken nen, een gevolg van een te groote voortva rendheid. De gaskachel en de gasaanleg stond niet in het bestek, doch dit werk was opgedragen aan den plaatselijken smid Bos voor 1538.65 en spreker stelde den Raad voor, om dit besluit goed te keuren. De heer Hart wenschle daartoe nog niet over te gaan. De raadsleden hadden steeds getoond, voor de openbare school te wilen ijveren. Nu zij er buiten zijn gehou den, wenschte spr. de verantwoordelijkheid voor den gang van zaken af te wijzen. De raadsleden, zoo zeide hij, wenschen eerst te weten, hoe de uitvoering van het werk zal geschieden. De Voorzitter had verwacht, dat de door hem betrachte spoed integendeel waar deering zou hebben ondervonden. De heer Hart merkte op, dat dit het ge voel zou zijn geweest, wanneer het werk de volgende week niet meer ter hand had kun nen worden genomen. Wij willen, aldus spr., de democratische verantwoordelijkheid bij mogelijke critiek, maar zoo kan geen verantwoordelijkheid worden aanvaard. Tot wethouder W. Visser zeide spr dat- hij den vollen wethouder eischt en spr. feli citeerde den heer Smit als raadslid met een fractiegenoot in het College, die in 't ge heel niet op de hoogte is. Het voorstel inzake het aanbrengen van de gaskachel wijkt af van den regel, dat 't. smidswerk volgens rooster wordt opgedra gen aan den plaatselijken patroon, die daarvoor in aanmerking komt. Wanneer daarvan in een bepaald geval moet worden afgeweken, dat dient z.i. daarover de Raad te worden gehoord. Ook de burgemeester dient z.i. te begrijpen, dat ieder burger in de gemeente wil eten. Spr. stelde dan ook voor om te besluiten de getroffen maatregelen in te trekken, het bestek en teekening aan het oordeel van den Raad te onderwerpen en daarna vast te stellen, bij meerderheid, hoe de gang van zaken zal moeten zijn. Voor het excuus van den burgemeester had hij overigens waar deering. De voorzitter deelde mede, dat de opdracht voor den gasaanleg en het plaat sen van de gaskachel aan den betreffenden smidpatroon was opgedragen, omdat deze voor dat werk bekwaam was. Het rondsturen van het bestek en de teekening heeft geen geld gekost en het maken van het bestek en de teekening zou toch betaald moeten wor den en behoort bij de voorbereidende maat- regelen, waartoe de Raad in comité besloot. Spr stelde daarom voor, eerst te beslui ten oni aan B. en W. het benoodigde crediet van 3400 te verleenen. De heer Hart zeide, dat het in dezen bij den Raad niet gaat om het geld, maar. het recht. Wanneer de Raad het recht van medezeggingschap en verantwoordelijk-, beid prijsgeeft, dan geeft hij prijs het ce- 'angrijkste, waarvoor een Raad is ingesteld. De Raad behoort vast te leggen wat er in het bestek moet staan en hoe de teekening er moet uitzien. Spr. was dan ook van oor deel, dat de Raad niets anders rest dan het bestek en teekening 8 dagen te laten circu- leeren om daarna vast te stellen, hoe het moet worden uitgevoerd. voorzitter zou daarbij dan toch den bouwkundige willen hooren, aangezien het tenslotte een technische kwestie is. Wat de stopzetting betreft, dat is reeds geschied en spr. stelde er dan ook prijs op om eerst het gevraagde crediet van 3400 te verlee nen. Met algemeene stemmen werd daartoe be sloten. De voorzitter verklaarde hierop, dat hij geen bezwaar had, de beslissing acnt éi gen uit te stellen en geduiende dieri tijd het bestek en de teekening bij de raadsleden te laten circuleeren. Een openbare raadsverg#- dering oordeelde hij daarna niet noodig, doch hij had daar geen bezwaar tegen De heer Hart nam het den burgemeester niet kwalijk, dat hij als jong burgemeester eens een keer de plank misslaat. Spr. had als raadslid eenige jaren ervaring en was van oordeel, dat wanneer de Raad besluit, wijziging in het bestek en de teekening aan te brengen, In de openbare vergadering de beslissing zal moeten vallen. De voorzitter: Het geldt hier geen openbare aanbesteding, maar een onder- handsche onder de betrokken menschen te Koedijk. De heer Hart: Wij hebben er niets van geweten. De v o o r z 111 e r: Dan stel ik voor, de openbare vergadering te sluiten en zal ik de heeren in comité inlichten. De heer Smit bracht den burgemeester hulde voor zijn erkenning, dat hij te voor barig te werk was gegaan. Dat spr. er door zijn ziekte niet veel van wist, is begrii pelijk. Wethouder W. Visser had tot spr. gezegd: „Ga eens op de secretarie kijken, dan kan je het bestek en de teekening in zien", doch spr. heeft dit nagelaten, omdat hij zich niet fit gevoelde. Gistermorgen hoorde hij van den neer Mulder, dat deze van niets wist en spr. heeft daarom ook ge- teekend woordeli iet schrijven, waarin hij de verant- 'kheid afwijst. Uit een bespreking wijs met wethouder W. Visser was hem wel ge bleken, dat ook deze niet voor 100 pCt. enthousiast is over den gang van zaken Wethouder W. V i s s e r zeide, dat het ook hem wel een beetje heeft verwonderd, dat die wagen zoo hard heeft gereden. Maandag kreeg spr. bericht, dat het bestek en de teekening er waren. Het college zou die vandaag onder de oogen zien en tot spr. verwondering was men vandaag al bezig met het spitten bij de school. De voorzitter heeft ontzettend hard gewerkt om het werk voor elkander te krijgen en al kan spr. het zich best voorstellen, toch heeft de wagen wel wat hard gereden, want ook hij weet nog niets van hetgeen er in het bestek staat. De heer Hart noemde dit toch je reinste krankzinnigheid en verklaarde, dat hem zoo iets, als hij wethouder was, nooit zou over komen. De voorzitter merkte op, dat het bestek voornamelijk uit cijfers bestaat, die deskundigen kunnen beoordeelen, maar voor den Raad, als daarin niet toevallig bouw kundigen zitten, onbegrijpelijk zijn. Wat wordt uitgevoerd, is te voren door den mi nister bekeken en als het niet goed was, dan zou deze zeker zijn toestemming niet heb ben gegeven. De heer Hart: Zelfs wethouder Visser, dit blijkt nu, weet niet, wat er in het bestek staat. Door ons zijn wij in spoedvergadering bijeen. Ais dit niet het geval was. dan zou het werk worden uitgevoerd, zonder dat wij erin waren gekend. De voorzitter: Dat is onjuist, want de aanbesteding heeft nog niet plaats gehad. De heer Hart: Ik gevoel, dat ook de wethouder er met mee accoord gaat. Ik wil geen afbraak, doch slechts opbouwende cri tiek. De voorzitter: Voor zoover ik het heb bekeken, is het een keurig bestek. De heer Smit: Het gaat bij mij niet om het bestek. Het gaat er bit ons om, hoe het werk zal worden uitgevoerd en op welke wijze. De voorzitter sloot hierop de open bare vergadering om den Raad jn comité mede te deelen, wat gewenscht werd en zegd,e npg toe, dat over 8 a 9 dagen een njeuwe openbare vergadering zal worden uitgeschreven. Najaarsvergadering van Noord Kennemerland. de V.V.V. De najaarsvergadering van de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer Noordken- i.emerland had- gister plaats in het café van den heer Timmerman. Er waren ruim 30 leden aanwezig, toen de heer Kielstra de vergadering opende. De heeren G. F. Groothand en P. Blanken- stijn werd ep met groote meerderheid tot be stuursleden herbenoemd en namen deze be noeming weder aan. Tot leden van de kas- commissie werden aangewezen de heeren H. M. Laurman en C. de Leeuw. Hierna kwam in bespreking een voorstel var, het bestuur om ook weder voor 1935 een gids uit te 'geven, 'in een oplage van 5000 stuks. De heer van der Garde deelde mede, dat de federatie van V V, V.'s in Noordholland boven net Noordzeekanaal heeft besloten, een gids uit te geven, waarin Schoorl een goede plaats kan krijgen. Spr. gaf echter den goeden raad om ook plaatselijk weder een reclameboekje pit fe geven. De heer D. .Groen vroeg, waarom ook niet-aangv.sloten vereenigingen een plaats 'krijgen in de gids van de federatie. De heer v. d. Garde deelde mede, dat de federatie in deze 't liefste een ruim standpunt wenscht in te nemen. In dit gidsje zullen Weinig anonces voorkomen en niet tusschen den tekst. De heer Oldenhurg gaf den raad om de Schoorlsche gids niet dubbel gevouwen, doch enkel gevouwen uit te geven, 't Bleek dat hiertegen geen bezwaren bestaan. Lang werd gesproken over den naam van het boekje, op het titelblad. Op voorstel van den heer Schermer besloot men daarop te laten drukken: „Gids van Mooi Schoorl", en daaronder: „Noordzee strand, bosch en duin", Verder ging de vergadering accoord met deze uitgave, welke het bestuur zal ver zorgen, al of niet aangevuld met helpers. Hierna gaf de heer Schermer als voorzitter van de commissie van het zomerfeest, een verslag van dit feest. Spr. dankte allen voor de hulp, die men had geboden. In het bij>- zonder dacht hij dan aan de velen, die zooveel tijd en moeite hadden gegeven, om den optocht te doen slagen. Dit nummer was wel zeer in den smaak gevallen, terwijl de ballonwedstrijd een mooie reclame voor Schoorl is geweest. Zeer ver in den vreemde zijn de ballonnetjes met de reclamekaart ge daald. Het feest,droeg het karakter van een jubileumfeest, volgens de opdracht en is in zijp opzet volkomen geslaagd. De financieele uitkomst was niet evenredig aan het voren genoemde. Met een ontvang en uitgaaf van 1896.33 was er een nadeelig slot van f 392.51. Spr. vond het voor 1935 zeer ris kant om een feest van dezen opzet weder te organiseeren, daar de tijden er thans niet toe medewerken, om een sluitende rekening te geven. Ook in 1933 was er al een tekort. En toch zou 't uit een reclame-oogpunt jammer zijn als we moesten inkrimpen. De voorzitter dankte den rapporteur voor zijn verslag en vond 't -niet zoo erg, dat een jubileumfeest een tekort heeft gegeven. Het feest vond hij buitengewoon goed geslaagd en het nadeel wordt door de reserve gedekt De vergadering stelde geen vragen. De heer Blankenstijn deed verslag van de verloting. De ontvangsten bedroegen 450 voor 1800 verkochte loten, de uitgaven 149.4214, zoodat er een netto winst van 300.57 K was. Ook deze heer werd door den voorzitter bedankt voor zijn bemoeiingen, evenals het andere commissielid, de heer H. Selhorst Jr. Hulde werd gebracht aan den heer IJ. Min- kema, die de laatste twee dagen nog 100 loten had verkocht. De heer Zuurbier bracht verslag uit van het werk van het informatiebureau. Inge komen en beantwoord zijn 636 schriftelijke aanvragen. Verstrekt zijn 303 mondelinge informaties. Telefoongesprekken ingekomen 36 en uitge gaan 9 (intercommunaal). Uitgegane stukken, anders dan voor per sonen of gemeubileend 121. 53 aanvragen, speciaal bestemd voor zee, zijn doorgezonden naar het aanvragen- bureau van V. V. V. Groet-Kamperduin. Aan diverse pensions zijn 42 en aan diverse ge meubileerde woningen 65 daarvoor in aan merking komende brieven doorgezonden. Er zijn verkocht 132 wandelkaarten en 56 huur contracten zijn afgegeven. De informatie bureauhouder werd door den voorzitter voor zijn werk en zijn rapport bedankt. De heer v. d. Garde deelde mede, dat op de vergadering van V. V. V. Groet Kamper duin de voorzitter bezwaar maakte tegen diie 53 voor zee bestemde brieven, welke door onze V. V. V. waren doorgezonden. Volgens het idee van dien voorzitter was dit het ge volg van de gemeenschappelijke reclame, vooral door den slagzin: „Schoorl aan Zee". Dat doorzenden gaf vertraging in het beant woorden der aanvragers en was voor V.V.V. Groet een reden om op eigen houtje re clame te gaan voeren. Deze voorzitter had den heer v. d. Garde persoonlijk medege deeld dat het getal 53 abnormaal hoog was, in 1933 waren er niet meer dan 9 11 stuks geweest. Later ontkende de heer Kos dit te hebben gezegd, doch de heer Oldenburg getuigde thans dat het inderdaad was ge zegd- Na een onderzoek op de juiste plaats was het den heer van de Garde gebleken, dat in 1933 er niet 11, doch 51 brieven waren doorgezonden. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur heeft gemeend, deze brieven niet meer te moeten doorzenden, daar deze moeite niet op de juiste waarde is geschat. We hebben zelve leden in Kamperduin en zullen ons met deze aanvragen direct tot die leden wen den in 1935. De heer Zuurbier deelde mede, dat zijn eenig motief was bij het doorzenden der brieven, om de aanvragers zoo goed moge lijk van dienst te zijn. Laten we echter goed onder de oogen zien dat de aanvragers niet worden gedupeerd. De heer Schermer zeide, dat hij een van de eerste en grootste voorstanders was van de zoo hoog noodige samenwerking. Ook hij had de vergadering te Groet medegemaakt en had uit de verschillende uitlatingen van den voorzitter daar kunnen hooren, dat men geen prijs stelde op samenwerking met V. V. V. Schoorl. De bezwaren waren er, al leken ze zeei gezocht. Spr. geloofde niet dat de leden daar er allen zoo over denken, doch alles hangt tenslotte af van de wijze van voorstelling vanaf een bestuurstafel. Thans zag spr. den weg voor samenwerking abso luut verbroken, en ging hij accoord met het doorzenden van brieven voor zee aan onze leden in 't Noorden. De V. V. V. Schoorl heeft haar werkgebied over de geheele ge meente, en al is er in 't Noorden nog zulk een vereeniging en is ons werk daardoor in dat gedeelte van Schoorl wat gemakkelijker, bij de oprichting van die jongere vereeni ging is ons werkgebied niet begrensd tot 't koningswegje. De pensionhouders te Kam perduin zullen zeer zeker gediend zijn met aanvragen voor hunne zaak, en niets zal hun daar beletten om door dit belang lid te wor den 7an V. V. V. Schoorl. Inderdaad vond nij de verbreking van de samenwerking jammer. De geheele vergadering was het met de verschillende besprekingen eens, zoodat in den vervolge V V. V. Schoorl haar eigen werk alleen gaat doen. Hierna deelde de voorzitter mede, dat het bestuur gaarne wilde vernemen, hoe de ver gadering dacht over een eigen informatie bureau in 't oude raadhuis gedurende de zo mermaanden. Is de vergadering er Voor, dan zal het bestuur plannen ontwerpen en in de eerste plaats overleg plegen met den tegen- woordigen bureaulist. De heer C. A. Beudeker meende ook met dit idee te komen, en stelde voor om in be ginsel hiertoe te besluiten. Na lange besprekingen bleek ieder aan wezige voor dit idee te voelen en werd het bestuur opgedragen om in Januari in een algemeene vergadering met nadere gegevens te lcomen. Bij de rondvraag kwamen als gewoonlijk nog weer heel wat dingen naar voren. De heer Beudeker wenschte de straatver lichting tot 12 uur. Een adres zal in dezen geest naar den raad gaan, zoo mogelijk ge zamenlijk met de P. n. V. en de winkeliers- vereeniging. De heeren Leijsen had het treurig gevon den, dat bij het koopen van prijzen voor de verloting pressie was uitgeoefend om deze prijzen gedeeltelijk met loten te betalen. In den vervolge zal dit niet meer gebeuren. De heer J. Kriller wilde stappen doen tot verkrijging van een muziektent, en het door trekken van den Munnikenweg naar zee. Ook wees hij op den desolaten toestand der ban ken in den Postweg. Het bestuur zal in deze actief zijn. Voor den Munnikenweg zal bet aankloppen bij de hoogste machten in den lande. De heer C. de Leeuw wilde een fietspad naar zee en de heer Maars een beteren toe stand bij de oriënteertafel. Ook klaagde hij speciaal over de slecht aangelegde boven- grondscbe draden van de radio-centrale, welke de gemeente zeer ontsieren. Verder wilde hij liefst geen huizen aan de Burge meester Peecklaan nabij 't station. Met 21 tegen 10 stemmen besloot men B en W. te vragen, om in deze aldaar een zoo danige oplossing te zoeken, dat deze bosch- weg ongeschonden blijft. Daarna sluiting. Pas op de fietsen. Toen de heer W. Dinsdagavond na de repetitie van de zangvereeniging in het schoollokaal zijn fiets weer uit de schooi- gang dacht te halen, bleek deze te zijn ver dwenen. Aanrijding. De heer G. werd op den Egmonder- straatweg zoodanig door een Naco-bus aan gereden, dat zijn fiets zoo goed als geheel werd vernield. Hij zelf kwam er met een 'kleine verwonding aan been en vinger af. Door notaris M. C. Roos te Alkmaar werd gister in publieke veiling verkocht de broodbakkerij van den heer Ch. Offinga te Schermerhorn, groot 3 A. 50 c.A. In opbod bracht het perceel op 1000. Gemijnd op 200 in slag. Kooper werd de heer Essen te Alkmaar voor 1200. Verhuring gemeentelanderijen. De uitslag van de openbare verhuring der graslanderijen van de gemeente Zijpe, is als volgt: 1,50.00 H.A., gelegen te Schagerbrug, ver huurd aan G. van Schaik voor 105 per H.A. per jaar; 3,30.90 H.A., 1.79.20 H.A. en 2.14.00 H.A. (alles gelegen in den Groeterpolder), ver huurd aan P. Kapitein te Burgerbrug voor respectievelijk f 65, 50 en 75 per H.A. per jaar. Vergadering ijsclub. In „Het Zijper Veerhuis" te Schager brug werd een algemeene vergadering houden van de plaatselijke ijsclub Eendracht". Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer H. Rezelman, werd o.m. medegedeeld, dat de vereeniging op 26 Januari 1935, 50 jaar zal bestaan, en dat de in 1934 gehouden huisvlijttentoonstel- ling een batig saldo van 37.45 heeft opge leverd. Vervolgens werden de rekeningen over het jaar 1933—1934 onderzocht en goedge keurd. De ontvangsten der ijsclub bedroegen 231.03 en de uitgaven 144.30; batig saldo alzoo 86.73. De ontvangsten der ijsfeest-commissie be droegen 51.93 en de uitgaven 40 70; batig saldo alzoo 11.23. De contributie voor het seizoen 1934—35 werd vastgesteld op 0.55 per lid. Het reglement werd zoodanig gewijzigd, dat aftredende bestuursleden terstond her kiesbaar zijn. Als bestuursleden werden herkozen de heeren: N. Ligthart, N. T. Hopman en K. Winkel. Er werd besloten dat de regeling van het uurloon der baanveger# aan het betsuur 13Het°b«riuft wdgde om de leden in de gele genheid te stellen zich vrijwillig ie verzeke- ren tegen schade, tengevolge van ongeval- len op het ijs, waarvan de kosten 15 cent iper lid per jaar zullen bedragen. Aan de z.g.n. kleine commissie voor ijs- wedstrijden werd als lid toegevoegd de heer P Vries j Aan het bestuur werd overgeiaten de vraag onder oogen te zien of het 5()-]<uig bestaan der vereeniging zal worden he dacht en zoo ja, op welke wijze. Daarna sluiting. Plaatselijk Crisis-Comiti. Het comité ter plaatse heeft In zijn laatstgehouden bijeenkomst opnieuw be sproken den nood van vele ingezetenen dezer gemeente. Het zal alsnog een laatste poging aan wenden om eenige gelden in de gemeente in te zamelen. Hiertoe is medewerking toe gezegd door eenige ingezetenen, die weder langs de huizen zullen gaan met het crisis busje. Het comité doet een ernstig beroep op de ingezetenen om een wekelijksche bijdrage te verleenen, hoe gering deze ook zijn kan. Mocht deze poging niet slagen, dan kan ook niets worden gedaan voor die ingezetenen, welke zoo dringend de hulp der gemeenschap noodig hebben. In de zaal van „Concordia" werd Dins- dagavond een bijeenkomst gehouden door de Jongeren Vredes-Actie. Een 20-tal personen was aanwezig. De voorzitster, mej. Jannie Eriks, opende de bijeenkomst met een woord van welkom. Hedenavond, zoo zeide zij, zijn we bij elkaar gekomen om ons wetenschap te geven van wat de kunnen doen voor ons ideaal. Uit gaan van de gedachte dat de oorlog een ramp is, is geheel verkeert, daar de oorlog niet zooals een vulkaanuitbarsting buiten de menschen om ontstaat. Het is menschenwerk, en een misdaad. De tegenwoordige vrede kan ons gestolen worden, want we wenschen geen tijdperk van bewapening als Vrede. Spr, wees op de groote oorlogsvoorbereiding, welke alle landen toepassen. Naast de tech nische voorbereiding staat ook de psycholo gische. Al wordt de oorlog verheerlijkt in ons land, toch wordt er ondergronds veel propaganda gemaakt. In krant en film wordt veel aandacht besteed aan het militairisme. De jeugd kan drie kanten opgaan. De eene weg is naar de bioscoop en het voetbalveld, dat velen afhoudt te denken wat ze willen of moeten doen. Maar er zijn ook anderen, die denken en uit hun omgeving leeren, dat er iets moet gebeuren. Men kan daarbij twee kanten op. Of naar het nationale socialisme om het op een leider af te schuiven, of de an dere weg, het wagen van dat wat men in z'n diepste wezen gevoelt, om den oorlog tegen te gaan. Ze zijn geen lafaards. Dat wijst uit. wat de anti-militaristen hebben gedaan on danks alles. Wij willen den oorlog tegen gaan met alle kracht, die bij ons is. Geen man en geen cent voor het militairisme is niet voldoende. Men moet allen en alles in dienst stellen tegen het militairisme. In de J.V.A. is daarvoor de gelegenheid en deze geeft plaats aan alle politieke gezindten. Spr. zette de werkwijze van de J.V.A. uit een, met het groote nut van de getuigenis avonden. Spr. drong er op aan, om hier pan den Langendijk een afdeeling te stichten, een kern te vormen, waarop men kan voort bouwen. Daarna werden de werkmogelijkheden aan den Langendijk en verschillende andere za ken besproken, waarna een afdeeling werd opgericht. De heer Kees Hamelink droeg een gedicht voor van Stuiveling, waarnaar de aanwezi gen aandachtig luisterden. Met de werkzaamheden aan de nieuwe sluis, welke bij de Roskambrug zal worden gemaakt, is men dezer dagen begonnen. Met den afzet van zuurkool gaat het blijk baar niet bijzonder naar wensch. Naar wij vernemen, zijn op de zuurkoolfabriek te Zuidscharwoude een aantal arbeiders ont slagen. Te Den Burg werd een goed bezochte vergadering gehouden van de afd. Den Burg van de Vereen, v. Vreemdelingenverkeer „Mooi Texel". De leiding berustte bij den voorzitter, weth. Parlevliet. De voorzitter en de secretaris van het hoofdbestuur waren eveneens aanwezig. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat 't kassaldo slechts 15.50 bedroeg, 't Voornemen bestaat om een fraai uitgevoerde reclamekaart voor dea 15. Toen ze aan den hoofdingang kwamen belde Piet Prikkel aan. „Wat moeten jullie?" vroeg een Grieksch dienstmeisje. „We wilden hier vannacht graag sla pen", antwoordde Piet. Maar daar het tehuis alleen maar een tehuis voor oude mannen was, dacht het dienstmeisje dat ze voor den gek werd gehouden. Ze klapte heel hard de deur dicht, zoodat de bulten van Piet z'n hoofd werden afgeknepen. 16. Toen Drein Drentel zag hoe mooi Piet van z.jn bulten was afgekomen en Piet hem gezegd had dat het niet erg zeer deed, belde hij ook nog eens aan bij het tehuis van ouden van dagen en liet eveneens tus schen de deur zijn bulten afknijpen. Zoo stonden de twee daar, moederziel alleen in het oude Griekenland

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7