Amstecdamscfie Is Rusland het land van belofte? Spr. zeide, dat de delegatie tot de conclu- Weggebruikers, opgepast! Het nieuwe jaar brengt nieuwe voorschriften. Tijdige voorbereiding is nood zakelijk. A. Het roode achterlicht B. Het stoplicht. C. De richtingaanwijzers. Verdere regels om aan te denken. N.b. Zooals onze lezers weten, behoort Alkmaar tot de gemeenten, die vrijstelling van den verlichtingsplicht hebben verleend voor stilstaande motorrijtuig"1 °P wegen, gelegen in de Alkmaarsche kom der gemeente, voorzoover deze wegen ver licht zijn door openbare verlichting. Spoct WEDSTRIIDEN LANGENDIJKER KOLFBOND. £atid: enJuu K? ai hl trek. We noteerden resp. 2—4^ KENNEMERLAND. JCech S. School Koers van heden te*. li11'» Burg en een folder te laten maken. Verder werd medegedeeld, dat Texel een stand wil betrekken op de taltoonstelling „Mooi Ne derland" ki 't Apollo-gebouw te Amsterdam Aan 't bedrag der kosten, dat op 1200 ge raamd wordt, zal de afd. Den Burg 250 moeten bijdragen. De vereeniging is echter niet bij machte dit bedrag uit de gewone in komsten te betalen. Besloten werd bij de in gezetenen rond te gaan om een extra bij drage, daar men algemeen van meening is, dat Texel op deze tentoonstelling niet mag ontbreken. Bij de rondvraag werd gewezen op de overvloedige kampeergelegenheid bij parti culieren en de goedkoope, dikwijls niet aan alle eischen beantwoordende gelegenheden voor pension. Ook werd de aandacht ge vestigd op de hooge kosten van 't vervoeren van auto's op de Texelsche boot. Het bestuur aal trachten in een en ander verbetering te brengen en er tegen te doen wat mogelijk is. Hierna sluiting. EGMOND AAN ZEE. Waar tot voor kort de kolen voor de gasfabriek per spoor tot het station Egmond aan Zee werden aangevoerd en verder met paard en wagen naar de plaats van bestem ming werden gebracht, is dit, nu de tram is opgeheven, als volgt geregeld: De kolen ■worden per schip tot Alkmaar aangevoerd. Vandaar worden ze per vrachtauto naar Egmond gebracht. Voor dit vervoer per vrachtauto nu heeft dezen week de inschrijving voor 1935 plaats gehad. Hiervoor waren elf inschrijvingen binnengekomen. Het werd gegund aan den ■heer M. Genet uit Egmond aan Zee. HOORN. De vereeniging „Arbeidersbelang" heeft een ledenvergadering in de Doelen gehou den. Wegens overlijden van den heer B. Schermer werd het voorzitterschap waarge nomen door den heer P. Houdijk. Tot bestuurslid werd gekozen de heer Drossart van Dusseldorp. Besloten werd de statuten wederom in den ouden vorm met de daarna plaatsgevonden wijzigingen voor verlenging ter goedkeuring aan te vragen. WOGNUM. Door de benoeming van den heer J. v. Berkel tot Hoofdingeland der „Vier Noorder Koggen" werd de heer N. Vriend in zijn plaats tot schouwmeester der banne be noemd. GROOTSCHERMER. De pas opgerichte afdeelingen „Volks onderwijs" te Driehuizen en Grootschermer zijn thans vereenigd tot één afdeeling Zuid en Noordschermer, waarvan het bestuur als volgt is samengesteld: S. v. Stralen, voor zitter; J. Ouweltjes, secretaris; mej. C. Schipper, penningmeesteres en de heeren M. C. v. d. Laan, P. Schermerhorn, N. Water drinker en D. Weijman. De vereeniging telt thans 47 leden. De vergaderingen zullen beurtelings te Groot schermer en Driehuizen worden gehouden. In een daartoe gehouden vergadering zijn herbenoemd als voorzitter en secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim te Zuid- en Noordschermer, de heeren S. v. Stralen en J. Rijnberg. OUDE NIEDORP. Tot ouderling bij de Nederlandsch Her vormde Kerk te Oude Niedorp is benoemd de heer W Smit. Herkozen zijn tot ouderling en diaken respectievelijk de heeren P. Kooij en H. Fijma. 'T VELDT. Verloting. Onder belangstelling van een groot aan tal aanwezigen had Zondag de verloting van de R.K. Middenstandsvereeniging Zijdewind''t Veld plaats in café Pepping aan de Weel. URSEM. Doordat de werkzaamheden te Rustenburg Zijn geëindigd is het aantal werkloozen in deze gemeente weder gestegen. Het aantal bedraagt momenteel plus minus 25. AVENHORN. De gemeenteraad heeft met algemeene stemmen besloten tot overdracht van het gemeentelijk electrisch bedrijf aan de provin cie Noordholland. AANBESTEDINGEN ZUIDERZEEWERKEN. De directeur-generaal der Zuiderzeewerken heeft gister aanbesteed het verlengen van het westelijke havenhoofd te Broekerhaven (gemeente Bovenkarspel) en het versterken en vernieuwen van kademuren en beschoeiin gen in de binnenhaven aldaar, met bijbehoo- rende werken Laagste inschrijver was J. F. de Waard te Sliedrecht voor 25874. Voorts heeft de directeur-generaal der Zuiderzeewerken aanbesteed het onderhoud gedurende het jaar 1935 van de kunstwerken in den afsluitdijk te den Oever en Kornwer- derzand, benevens bijkomende werken. Laagste inschrijver was O. Bosktr Jzn. te Wieringen voor 50980. OUDKARSPEL. Door de vereeniging van Sovjet-vrien den, afd. Alkmaar, was in het lokaal van den heer Vis een vergadering belegd, waarin het woord werd gevoerd door de heeren Krom van Uitgeest en C. Borst van Oud karspel, die terug waren gekomen van een reis naar de Sovjet-Unie. De heer Krom, die als lid van de S.D.A.P. stond vermeld, bleek na terugkomst, volgens de voorzitter, voor deze partij te hebben be dankt Als de laatste slag van twaalven in dit jaar verstomd is, zullen er weer enkele nieu we voorschriften voor de weggebruikers in werking zijn getreden. Zooals men weet, zijn de meeste dezer bepalingen reeds in den af- geloopen zomer gepubliceerd, doch ons is ge bleken, aldus schrijft de A.N.W.B., Toeris tenbond voor Nederland, dat er nog maar al te veel menschen zijn, die de sindsdien ver streken maanden hebben laten verloopen zonder de noodige voorbereidingen te tref fen. En omdat de nieuwe voorschriften al zoolang 'bekend zijn, zou het best kunnen ge beuren, dat hier en daar de politie het nieu we jaar begint met een strenge controle. Men kan er nü nog in voorzien en dus met zeker heid een anders onvermijdelijk proces-ver baal voorkomen! Allereerst laten wij hier volgen de eischen, waaraan auto's en motorfietsen moeten vol doen. Tusschen haakjes is bij de op 1 Januari 1935 in werking tredende voorschriften het woord „Nieuw vermeld. van motorrijtuigen op meer dan twee wielen mag niet hooger dan 1.25 meter boven het wegdek geplaatst zijn (nieuw) en niet ver der dan 50 c.M. verwijderd zijn van het meest naar links uitstekende deel van het voertuig (nieuw). 1 .Dit moet automatisch werken op de voetrem 2. en mag niet verder dan 30 c.M. van het roode achterlicht verwijderd zijn (nieu w). 3. Het licht moet oranjekleurig zijn, waar bij men er wél op moet letten, dat het stop sein ook overdag duidelijk zichtbaar is. N.b. Het goed zichtbaar op- en neer-be wegen ter linkerzijde buiten het motorrijtuig van een arm of stok, enz. als stopteeken b 1 ij f t geoorloofd evenals het gebruik van een gecombineerde stop/achterlamp. 1. Alleen geoorloofd zijn de modellen met seinarmen (trommelvormige richtingaanwij zers of flikkerlichten zijn dus verboden). 2.De richtingaanwijzer mag niet hooger uitgestoken worden dan ter schouderhoogte van den bestuurder (nieuw), de seinarm moet direct uitgestoken en teruggebracht kunnen worden (nieuw). 3. De seinarm moet rood of oranje van kleur zijn en bij verlichting over het grootste deel zijner lengte rood- of oranjekleurig licht geven (nieuw). Deze verlichting is niet verplicht, doch wel héél wenschelijk! 4. Buiten gebruik zijnde mag geen enkel deel van den richtingaanwijzer meer dan 5 c.M. buiten de auto uitsteken (nieuw). 5. De grootste breedte van den seinarm (die langwerpig moet zijn) mag niet groo- ter zijn dan het één/derde deel van de lengte (nieuw). Het zal bovendien geen kwaad kunnen, al dus de A.N.W.B., om de overige nieuwe ver- keersvoorschriften, welke enkele maanden geleden in werking zijn getreden nog eens te recapituleerenschier dagelijks zien we de menschen langs den weg deze nieuwe regeis overtreden. 1. Overbodige geluidsseinen zijn straf baar. 2. Bij elke verandering van richting moet men tijdig zijn voornemen daartoe kenbaar maken (door het uitsteken van arm of rich tingaanwijzer). Ditvoorschriftgeldt óók voor wielrijders, zelfs als er verder geen verkeer is of als men een bocht naar rechts maakt. Bij een onvermijdelijke verandering van richting, d.w.z. in bochten van den weg zelf, geldt de zoo juist genoemde verplichting evenwel niet. 3. Stilstaande auto's moeten in donker we der verlicht zijn (Men weet, dat talrijke ge meenten in ons land ontheffing van dit voor schrift hebben verleend, sommige onder voor behoud, dat de geparkeerde auto door een lantaarn of andere lichtbron verlicht is. In 'n vreemde gemeente zijnde, vrage men inlich tingen aan de politie oflate men de lich ten (veiligheidshalve!) maar branden. Men diene er echter op te letten, dat het motorrijtuig door de straatverlichting be hoorlijk zichtbaar moet zijn voor andere weg gebruikers. Indien dit niet het geval is, moet het motorrijtuig volgens art. 427 sub. 2 van het Wetb. van Strafrecht, behoorlijk verlicht zijn. 4. De autodeuren moeten voorzichtig wor den geopend. Dit openen is verboden als de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht wordt of de vrijheid belemmerd. 5. Ook motorfietsen moeten voorzien zijn van een achteruitkijkspiegel. 6. De bestuurder moet steeds voldoende zij uitzicht hebben (let dus op de zijzeiltjes van open auto's, paardenkarren, enz.) 7. Bakfietsen moeten van een rem voorzien zijn. Deze driewielige rijwielen mogen niet meer op rijwielpaden rijden of op wegen, welke uitsluitend bereden mogen worden met motorrijtuigen en tweewielige fietsen. In dit verband is het nuttig erop te wijzen, dat de bakfietsbestuurder dikwijls zijn leven waagt door zonder rood achter licht op den groe ten weg te rijden. Een reflector is in de prak tijk niet voldoende En tenslotte herinneren wij er aan, dat in het bovenstaande slechts de nieuwe bepalin gen genoemd zijn. Men houde zich echter ook stipt aan de oude! sie is gekomen, dat de verhalen over hon gersnood, welke steeds in de pers voorko men, gelogen zijn. De arbeidsvoorwaarden worden van jaar tot jaar beter. De jeugd in de Sovjet-Unie heeft een prachtige toekomst. Het nationale vraagstuk is met één slag op- gelos, doordat men allen gelijke rechten gaf. Het roode leger is er alléén voor verdedi ging van het vaderland. De geheele sociale verzekering is in handen van de vakvereeni- ging. Het kerkelijk leven is geheel vrij, doch de gelovigen moeten alles zelf bekostigen Op de scholen wordt godsdienstonderwijs niet toegestaan. De heer Borst kreeg vervolgens het woord. In de Sovjet-Unie is een uitkomst zeide spr. Voor het uiterlijk lijkt het bij ons nog heel mooi want in de Sovjet-Unie gaan de men schen soms schamel gekleed, de woningen zijn niet, zooals ze moeten zijn, maar het intieme leven is er mooi. Men bouwt daar mee aan de toekomst. De menschen werken met enthousiasme. Verschillende fabrieken heeft de delegatie bezocht. Spreker gaf een beschrijving van dezen tocht. De loonen variecren van 120 tot ruim 400 roebel. Aanvankelijk heeft men getracht de loo nen meer gelijkmatig te houden. Dit bleek echter niet mogelijk. Er moest een prikkel zijn tot flinke arbeids-prestatie. Nu wordt dit verschil geneutraliseerd, doordat zij die hooge loonen verdienen, maar weinig konde koopen in de coöperatie winkels, doch hoofd zakelijk moesten koopen in de z.g. gesloten bedrijven, waar zij meer moeten betalen, Ook andere voordeden van de lager beloon den heeft de hooger beloonden niet Spreker vertelde over den toestanden van de fabrieken, kinderbewaarplaatsen, scholen enz. De vrouw kan op 50-jarigen leeftijd pen sioen nemen, de man op 55-jarigen leeftijd. 0|p de scholen besteedt men bijzondere aandacht, welke aanleg het kind heeft, om dan later te weten welk vak het moet kiezen. Een uur in de week krijgen de kinderen mi- litairistische lessen. Bij de feestelijkheden in Moskou stond spreker paf bij de demonstratie van het roode leger welke hij schitterend noemde. In den optocht werden tanks en dergelij ke machtsmiddelen medegevoerd. Het was indrukwekkend, zeide spreker. Het Roode leger is alleen voor de verde diging. Op een vraag gesteld aan een der soldaten bleek echter dat wanneer Duitsch- land b.v. Polen zou aanvallen, het lang niet zeker was dat Rusland de Poolsche arbeiders niet ter hulp zou komen. Op een arbeiders-bijeenkomst werd ge vraagd of er ook recht van staking bestond. Geantwoord werd van wel, maar bij een geschil werd dit steeds opgelost in het voordeel der arbeiders. Op een vraag of er nog sociaal democraten in de gevangenis zijn, heeft Kalidin geantwoord dat dit er weinig waren. Tevens zeide deze, dat de meest democratische staat, de Sovjet-Unie was. Drie procent der menschen heeft geen stemrecht, dat zijn de zoekers en de men schen die nog naar de kerk gaan. In den tuinbouw is men nog tamelijk achterlijk De boeren zetten echter alles op alles om dit te verbeteren. Ook het vervoer is er nog lang niet voor elkander, - - De landbouw gaat vlugger vooruit dan de tuinbouw. Graan is noodiger dan groen ten. De veestapel was in de laatste paar jaar achteruitgegaan. Meer dan twee-derde van de boerenbe drijven zijn gecollectiviseerd. Er zijn dus weinig vrije bedrijven meer. Verder gaf spreker nog een beschrijving van de verschillende tochten die er gemaakt werden. Stellen van vragen werd nog eenig ge bruik gemaakt. Hieruit bleek dat men in Rusland niet gesteld is op emigranten. Wat betreft de vrouwenarbeid, bleek dat de vrouw zich hierdoor minder afhankelijk voelt en het gezinsleven hieronder niet schijnt te lijden. BROEK OP LANGENDIJK. De A.R. Statenrcentrale kieskring „Den Helder" kwam in vergadering bijeen voor de verkiezing van candidaten voor de voor- loopige candidaten-lijst voor de Prov. Staten, waarvan de uitslag aldus luidt: 1. P. Gravenstein, Urk; 2. P. Slot A.Pz., Broek op Langendijk, terwijl verder nog enkele heeren werden gekozen als aanvul ling op de lijst. Door den heer mr. A. Bruch, lid der Ged. Staten van Noordholland, werd vervolgens een rede gehouden over „De beteekenis der a s. Statenverkiezingen" Op duidelijke en ge animeerde wijze wist spr. zijn gehoor te boeien en aan te toonen, welke groote be langen er op het spel staan, wanneer men in deze zijn plicht verzaakt. Verschillende vragen werden gesteld over de provinciale bedrijven, de loonpolitiek en de beteekenis der autonomie in deze dagen, welke naar genoegen werden beantwooroi Ongenoode gasten hebben bij den sluis wachter A. ten Bruggencate pl.m. 30 pond vette paling uit het vischkaar ontvreemd. Door het plaatselijk muziekcorps is be sloten, evenals vorige jaren, ook nu weer een gratis wijdings-concert te geven op Eerste Kerstdag. Biljarten. BILJARTEN TE SINT PANCRAS. Dinsdagavond werd de eerste wed strijd gespeeld van de nederlaag-wed strijden, uitgeschreven door de „Drie sprong" in café Bouwstra. Gespeeld werd tegen „Kinheim" van Alkmaar le vijftallen N.N. 14? 13 31 11 Jb Ruys 150 13 28 11.53 Bing 63 13 14 4.84 Jb Tol 150 13 43 11 '3 Wels 11 16 19 6 87 G Booy 125 16 24 7 81 J. Visser 77 28 14 2 75 J. Ploeger 125 28 23 4 46 Schreuder 40 19 11 210 P. Bus 100 19 24 5.26 Vrijdag 14 Dec. worden de wedstrij den voortgezet. Het 2e vijftal zal dan spelen tegen De Carambole van 't Zand. BILJARTWEDSTRIJD TE WIERINGERWAARD. Vier leden van Julianadorp en vier van Wieringerwaard, deel uitmakende van Groep C van de Biljartvereeniging Holl. Noorderkwartier, hebben Dinsdag avond een handicap-wedstrijd gehouden bij den heer H. v. d. Woude. Voor Julianadorp speelden de heeren A. Vader 80 car., D. de Graaf 80, C. Va der 70 en C. de Graaf 70. Voor Wieringerwaard de heeren A. Sleutel 40, K. Zijp 40, L. Koning 35, S Kistemaker 35. De uitslag was als volgt: A. Vader 80—A. Sleutel 25; A. Vader 80—K. Zijp 22; A. Vader 80—L. Koning 29; A. Vader 80—S. Kistemaker 26. D. de Graaf 80—K. Zijp 39; D. de Graaf 45—A. Sleutel 40; D. de Graaf 65-b. Kistemaker 35; D. de Graaf 80 L. Ko- C. de Graaf 70—K. Zijp 27; C. de Graaf 58—A. Sleutel 40; C. de Graaf 70—S. Kistemaker 29; C. de Graaf 70 L. Ko ning 18. C. Vader 41—K. Zijp 40; C. Vader 65— A. Sleutel 40; C. Vader 70—S. Kistema ker 26; C. Vader 31—L. Koning 35. Julianadorp won dus 10 partijen en Wieringerwaard zes partijen. Kolven. Bij de voortgezete kolfwedstrijden van den Langendijker Kolfbond op heden was de uitslag (baan Kramer): Superieure klasse Vriendenkring Noord* scharwoude: C. Langedijk, 168 p.; G. Deute- kom, 143 p.; G. Hop, 118 p. Tweede klasse Vriendenkring: G. Lange dijk te Oudkarspel, 127 p hoog, n.1. 8—14 en voor 2e soort 5 per 100 stuks. Sla, waarvan geen groote aanvoer, had geen groote belangstelling dan alleen vo» extra kwaliteit. De prijzen waren 1.50^ f 6 per 100 stuks. De aanvoer van spruiten was veel te groot om een hoogen prijs te b* dingen. De prijzen waren 3.50—8.50 per 100 K.G. Boerekool had geen groote belang, stelling en meerdere partijtjes waren zoo goed als waardeloos. Wat nog werd ver. kocht, gold 0.502 per 100 stuks. R00. de, groene en gele kool had ook al weinig belangstelling. De prijzen kan men wel ov<*r één kam scheren en noteeren op een prijsL van 1.50-/ 3.50 per 100 stuks. Witltf nog niet mooi en niet vast, had toch belang! stelling, ook al omdat de aanvoer niet groot is. De prijzen waren voor le soort 14.50_ 19.50, voor 2e soort 5—6.50 per l(V) ir n i/n/\1c/»1sfarip pn nptersplw» 1 w» f vi K.G. Knolselderie en peterselie waren al ii e 1 CA o RA Aan de veilingen gaat alles zijn gewo nen gang. Groote aanvoer voor den tijd van 't jaar en een luie handel met matige prij zen. Het is opmerkelijk, hoe groot nog de ver scheidenheid van groenten is en welk een mooie kwaliteit, in doorsnee veel mooier dan een maand geleden. Indien de vorst geen streep door de rekening haalt, zitten we met Kerstmis nog volop in die groenten, die men andere jaren in October eet. Andijvie, groo- tendeels prima kwaliteit, was nog al in trek voor zoover le soort. De prijzen liepen zeer sterk uiteen, n.1. 0.503.10 per 100 stuks. Bloemkool, waarvan voor dezen tijd van 't jaar een groote aanvoer, had belang stelling voor le soort. De prijzen waren vrij ier 100 stuks en 1.50—2.50 per 100 Je aanvoer van vruchten bepaalde zich tol kleine partijtjes en de prijzen waren niet hoog. De overige aanvoer onveranderde prijzen of een aanvoer van kleine kwantums die het bespreken niet waard zijn. DENK OM DE TEELTVERGUNNING. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord-Holland schrijft ons: De tuinders, die hun tuinbouwbedrijf 0p ander land willen gaan uitoefenen, en daar- toe tot huur of koop van land overgaan, wor- den gewaarschuwd hierin voorzichtig j, zijn. Hun wordt in hun eigen belang aange- raden, alvorens te huren of te koopen, te. voren de zaak der teeltvergunning in orde 1» brengen, zich n.1. zekerheid te verschaffen, of ze de hun reeds toebehoorende teeltver! gunning kunnen gaan uitoefenen op het nieuw-gehuurde of gekochte land, of anders door overdracht een teeltvergunning kunnen verkrijgen. Ze dienen ook wel uit te zien hoeveel grond ze met de overgenomen teelt! vrgunning mogen bebouwen, behoudens de wijzigingen, die de teeltregeling voor 1935 hierin kan brengen, en die nog niet officieel bekend zijn. Bij de gehouden verkiezingen voor kerk te Broek op Langendijk, werd de heer Jb. Vroegop gekozen tot ouderling en J BakGroen tot diaken. GESLAAGD. De heer J. Wiersma te Heiloo slaagde te Den Haag voor het examen wiskunde L. 0. Bij de gehouden kerkverkiezingen te Oterleèk werd de heer H. Klerk herbenoemd als ouderling en de heer Jb. Kooyman als diaken der Ned. herv. kerk. van Donderdag 13 December 1934. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draad'ooze telefoon). 1931 1934 1934 1934 A 1930 1 1 1 ii 1 1 1 1 1 1 1 1 STAATSLEENINGEN. 4 Neder 1. 4 4 Ned.-Indië 4 514 Duitschland Idem met kettingverklaring B ANK-IN STELLIN GEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank a Rotterd. Bank iNDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent 1 1 Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst, Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh, Steel Cities Service a Steel comm. U. S. Leather a a I CULTUUR MAATSCH. H, V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg, Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. 1 Amsterd. Rubber Deli Bat, Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon, Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN.' Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50. fExclaim. 'Exdividend. 1 ••11 1 1 1 1 iii •11 1 1 1 1 1 Vorige koers IO21/4 1021/4 1015/16 IOIV16 26»/ie 31'/s 104% 30U/i6 56?/s 82% 8* 43 236% 219 74% 217/s 6«/16 18% 1% 22% 3% 147 72% 64% 11% 6.20 135 45 168 112% 134% 85 lOU/w 4%8I 87% 65% 87 298/4 55»/4 1% 38/4 25% 141 121% 1238/4 32% lOi/s 67 pLm. 1.30 pl.m. 1.45 IO21/4 pl.m. 2.00 p\.m. 2.15 26% 31% 31 268/8 311/s 30%-* 104% 30-% 26 56 82% 30% 29*.30 321/4 237 217% 73% 217-% 73%-f 217% 217% 613/l6 18 18-1/16 1 &mlfu 22H/ii 147 145 145%«6 136 40 169 169-% 1344-34 86 10% 4% 133% 133H/4 133»! 87% 65 86 29% 56 1%-! 871/4 1% 1% 142 121 122 PROLONGATIE Vorige koers WISSELKOERSEN AMSTLRDAM. 1 pCt. Heden 1 pCt. M v NIET OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) 1 Bazei Kopehnagen Stockholm a 1 Ocln I I Oslo Madr Italië Vorige koers 1 48 732 59 371/. 9 75 34.52 47 88 3250 37 60 36 60 20.20 1242% Koer* op heden 2 uur 7.30 59.35 9 75 34.53 47 87 32 50 37 60 3660 20 20 1242

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8