Agenda Veere's stadhuis gerestaureerd ALKMAARSCHE BOYS- METEOOR I (Amsterdam). Volksconcert „TOONKUNST" SiBinnenland £aaUte éecichten SPuMicaties SBucgedijke Siand Stad en Omgeving. VIJFDE YERANTW90RDINGSLIJST DER ALKMAARSCHE COURANT. DRIE CONCENTRATIEKAMPEN. Voor „moreele opvoeding". DUITSCHE COMMUNISTEN GEARRESTEERD. GEEN HITLERGROET. Toch weer in genade aangenomen. HESS' REIS NAAR PARIJS UITGESTELD. Een ambtenaar uit Berlijn naar de Fransche hoofdstad. MOORDAANSLAG OP MAJOOR FEY. De „bekeerde" nazi werd echter bijtijds gegrepen. MIJNRAMPEN IN ENGELAND. Min. de Wilde verricht de openingsplechtigheid. Kaas voor werkloozen. Zondag a.s, 2 uur Terrein Westerweg TEGEN DEN NIEUWEN TIJD. Van de Ned. Mij. voor nijver heid en handel. GEVAARLIJK OVERSTEKEN. Echtpaar door vrachtauto aan gereden. ZITTING TWEEDE KAMER. Begrooting sociale zaken aangenomen. LAATSTE NIEUWS VAN DE „SNIP". Een slokje voor den gouverneur. ONGELUK BIJ EEN HIJSCH. Kerstinzameling uitgaande van de vereeniging „De Nederlandsche Dagbladpers löl 31=] G EEN MEISJE DOODGEVONDEN. BLOEMISTENPATROONS- VEREENIGING. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Tooneelmoeder (revue); hoofdrollen Alice Brady en Maureen O'Sullivan. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Hartsgeheimen (rom.): hoofdrol Mary Pick- ford. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Geheime zending (sens.); hoofdrollen Charles Farrell en Joan Bennett. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag, 7.30 uur, hoofdnummer Ein Walzer für Dich (operette)hoofdrollen Louis Graveure, Camille Horn. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 14 December. 8 uur, De rustende jager te Bergen, Ont wikkelingsavond; spreker dr. Menno ter Braak. Zaterdag 15 December. Gebouw de Unie, tentoonstelling Broeder- schaps-federatie. 8 uur, feestavond „De Halter", voor do nateurs. Zondag 16 December. Gebouw de Unie, tentoonstelling Broeder- schaps-federatie. Woensdag 19 December. 8 uur, Harmonie, generale repetitie „Die Schöpfung" (tevens volksconcert) door de afd. Alkmaar der Mij. t. b. d. Toonkunst. Donderdag 20 December. 8 uur, Harmonie, concert afd. Alkmaar der Mij. t. b. d. Toonkunst; uitvoering vart Die Schöpfung. 8.30 uur, in het gebouw der openbare leeszaal, ledenvergadering dier instelling. Er is een Spaansch regeeringsbesluit gepubliceerd waarbij de in gebruikne ming van drie concentratiekampen wordt aangekondigd voor moreele op voeding van vagebonden door hen werk op den akker te laten verrichten. Te Bremen heeft de geheime staats politie een groot aantal communistische functionnarissen gearresteerd, die er van worden beschuldigd pogingen te hebben gedaan de oude communisti sche organisatie in nieuwen vorm te willen laten voortbestaan. In den laat- sten tijd is een groote hoeveelheid ma teriaal door de politie in geslag geno men. In totaal zijn 53 functionnarissen gearresteerd. De Keulsche advocaat dr. Legers, werd verleden week als lid van de nazi-juris tenbond werd geschorst en uitgesloten van toelating tot de balie, omdat hij ge weigerd had den Hitlergroet te brengen. Thans is de schorsing opgeheven op be vel van den rijksjuristenleider dr. Franck, tot wien dr. Legers zich had gewend. De reis van Rudolf Hess naar Parijs, welke eerst den 12den, toen den 17den dezer zou plaats hebben, is tot een late- ren datum uitgesteld. Anderzijds wordt gemeld, dat een hooggeplaatst ambtenaar van het de partement van buitenlandsche zaken naar Parijs vertrokken is. Het zou dus mogelijk zijn, zegt men, dat men in de Wilhelmstrasse zeer groot belang hecht aan de reis van Ru- dolf Hess, welke na het Saarplebisciet zou kunnen plaats vinden. Die reis zou dan, zoo wordt in zekere Duitsche krin gen verzekerd, geen particulier karakter meer dragen. Uit Weenen wordt gemeld, dat eenigen tijd geleden een aanslag was beraamd op den minister van binnenlandsche za ken, majoor Fey, die op het laatste oogenblik kon worden voorkomen. Men heeft daaromtrent het diepste stilzwij gen bewaard, maar naar van welinge lichte zijde wordt meegedeeld, slaagde men er in den dader te arresteeren, toen hij reeds bijna tot den minister was doorgedrongen. De man heet Nieder- dorfer en stond bekend als een gematigd nazi en als zoodanig was hij geinter- neerd in een der door de Heimwehr be waakte kampen. Hij praatte veel met de Heimwehr-lieden en tenslotte verzocht hij in de Heimwehr te worden opgeno men, welk verzoek werd toegestaan, omdat men in hem een bekeerling meende te zien. Toen hij eenigen tijd geleden dan ook toegang tot den minis ter van binnenlandsche zaken vroeg, werd hem dit toegestaan. In de garde robe van het ministerie, waar hij zich van jas en hoed moest ontdoen, merkten de daar opgestelde lijfwachten iets ver dachts en toen zij den jas openmaakten, ontdekten zij een bom en een revolver. Niederdorfer werd onmiddellijk gear resteerd en .is momenteel in de gevan genis te Weenen opgesloten. Gisteren hebben twee mijnongevallen in Engeland vier personen het leven ge kost. In een mijn te Lancashire brak brand uit, waarbij drie mijnwerkers om het leven kwamen. In een mijn Sheffield werden vier mijnwerkers bedolven. Een hunner werd daarbij dood geborgen, ttwee levensgevaarlijk gewond. Nadat ongeveer 3 jaar aan de restauratie van het in 1470 tot 1474 gebouwde stadhuis van Veere, dat ongeveer 10 jaar geleden hoogst ernstige teekenen van verval begon te vertoonen, is gewerkt, kon het hedenmid dag plechtig door het gemeentebestuur in tegenwoordigheid van tal van autoriteiten in gebruik worden genomen. Groote sommen zijn voor deze restauratie door rijk, provincie en gemeente beschik baar gesteld, terwijl een restauratie-commis sie onder voorzitterschap van den beer H Dronkers, destijds burgemeester van Veere, nu van Heden en Kerkwijk zich eveneens verdienstelijk heeft gemaakt om gelden in te zamelen. Het stadhuis is nu weer van de stellingen ontdaan en prijkt thans in den vollen luister van den gothischen bouwstijl. Te half twee had hedenmiddag een slot bijeenkomst plaats in een der "alen van de abdijgebou wen te Middelburg van de restauratiecom missie welke o.a. werd oijgewoond door den minister van binnenlandsche zaken, oud-mi nister mr. Terpstra, den commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford en tal van andere autoriteiten. De voorzitter van de restaura tie-commissie, de heer Dronkers heette in zijn openingswooi d alle aanwezigen wel kom. In het kort gaf hij een overzicht van de geschiedenis van de restauratie van Veere's raadhuis. Hij bracht dank aan allen, die heb ben meegewerkt aan het werk van deze re stauratie. Als herinnering aan dezen dag bood spreker aan den minister namens de re stauratie-commissie een afslag in zilver aan van den bouwpenning, welke destijds ter bevordering van de restauratie is geslagen. De vice-voorzitter der restauratie-commis sie, de heer S. S. Smeding gaf daarna een overzicht van de wijze, waarop de belang- stellling van het Nederlandsche volk voor de restauratie van het stadhuis van Veere werd opgewekt en omtrent de resultaten van die gewekte belangstelling. Veere, Zeeland en heel overig Nederland hebben allen met elkander tezamen dit herstel van de oude glorie tot stand gebracht. De kosten van de restauratie zijn voor het grootste deel gedragen door 's rijks schat kist, dat wil zeggen door den Nederland- schen belastingbetaler. Voor een niet onbe langrijk deel zijn zij gedragen door de pro vinciale schatkist, dat wil zeggen door den Zeeuwschen belastingbetaler en ten slotte voor een relatief allerminst onbelangrijk deel door de gemeente zelf, dat wil zeggen door de belastingbetalers van Veere. Spreker dankte het Nederlandsche volk voor haar steun, bij welke ons Vorstenhuis voorop ging. Zoowel H.M. de koningin als Z.K.H. prins Hendrik, H.M. de koningin-moeder als H.K.H. prinses Juliana schonken belangrijke bedragen voor het herstelfonds. Onze ge liefde koningin-moeder zelfs drie jaar achter een. Daarna verhaalde spreker van de Veer- sche bouwpenning en van de andere plannen, die gemaakt werden om gelden voor de res tauratie bijeen te brengen, waarvan echter alleen het plan inzake de bouwpenning werd uitgevoerd. Hoe het verslag van den secre taris-penningmeester over de ontvangen gelden ook moge zijn, hoofdzaak is, dat net eenige uiteindelijke doel waarop or.s aller streven was gericht, is bereikt. Het gezelschap begaf zich nu per auto en autobus naar Veere. Bij het stadhuis aange komen, heeft de minister van binnenlandsche zaken mr. J. A. de Wilde de hoofddeur van het stadhuis geopend, waarna burgemeester en gemeenteraad binnentraden en de gasten ontvingen. De eerste gast, die werd verwel komd was jhr. mr. H. S. Landsheer, kamer heer in buitengewonen dienst van H. M. de koningin. Daarna de ministers, de commis saris van de koningin in Zeeland, het pro vinciaal bestuur, de oud-minister van onder wijs, mr. J. Terpstra, voorzitter en leden van de rijkscommissie voor de monumenten zorg en andere autoriteiten. Allen begaven zich naar boven naar de raadszaal. Nadat nog verschillende redevoeringen waren gehouden, werden ververschingen aangeboden en werd het stadhuis bezich tigd. ij Medewerking van besturen verzocht. gemeente- De Crisis-Zuivel-Centrale heeft, naar wij vernemen, den gemeentebesturen bericht, dat zij de beschikking heeft over een groote partij oude kaas in verschillende soorten, van pri ma kwaliteit, welke gezien de binnenlandsche behoefte, bezwaarlijk op de gewone wijze via den handel in het verkeer kan worden gebracht. Derhalve is besloten deze partij buiten de markt te houden en die te bestem men voor uitdeeling aan werkloozen, wan neer daartoe althans de medewerking van de Gemeentebesturen zou kunnen worden ver kregen. De kaas zal voetstoots worden afge leverd, in papier verpakt in stukken ad 1 K.G. elk, zoodat de uitdeeling ter plaatse op gemakkelijke wijze kan verloopen. De leve ring en verzending geschiedt franco mits de gemeentebesturen een bedrag voldoen van 10 cents per K.G. Geschiedt verstrekking tegen Entrée 30 ct. Zitplaatsen 45 en 40 ct. Jongens 10 ct. Voorverkoop 25 ct. Sigaren magazijnen Hartland en Porssius. Rijwielstalling gratis. betaling, dan zal geen hooger bedrag dan de kostende prijs ad 10 cents per K.G. mogen worden gevorderd, eventueel verhoogd met de distributiekosten. Aan de werkloozen wordt afgeleverd tegen een prijs van ten hoogste 12 cents per K.G. De distributie zal mede met het oog op de controle, recht streeks vanwege het Gemeentebestuur dienen plaats te hebben, dus via wederverkoopers, teneinde het gewone handelsdebiet niet te be- nadeelen. De totale hoeveelheid, welke ter be schikking staat, is ongeveer 200.000 K.G. Uiterlijk voor 20 December a.s. wordt be richt van de gemeentebesturen ingewacht Het hoofdbestuur der Ned. Mij. voor handel heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin verschillende bezwaren worden opgesomd tegen de invoering hier te lande van den M. E. T. Adressant verzoekt het aanhangige wetsontwerp niet te aanvaarden, zonder dat rekening zal zijn te houden met de ernstige bezwaren die in de kringen van den handel gelden. Adressant geeft de voorkeur aan den G. M. T. met zomertijd. Gisteravond zijn te Apeldoorn op de Loo- laan de heer en mevrouw Foks, wonende al daar, die loopend den weg wilden overste ken, aangereden door een vrachtauto van den heer S. te Hilversum. De auto botste daarna nog tegen een boom op en werd danig be schadigd. De boom knapte af. De bestuurder van de auto kreeg geen ernstig letsel. De ver wondingen van den heer en mevrouw Foks waren van dien aard, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. Hier bleek, dat de toestand van mevr. Foks vrij ernstig was. De heer Foks kon na verbonden te zijn het ziekenhuis weer verlaten. (Ongecorrigeerd.) De motie Kupers (s. d. a. p.), uitspre kend, dat de nood der werkloozen ver hooging der met ingang van 1 Juli 1934 verlaagde steunnormen noodzakelijk maakt, wordt met 53 tegen 24 stemmen verworpen. De motie Kupers tot net geven van een toeslag op den werkloozensteun in de wintermaanden en tot op ruimere schaal verstrekken van kleeding, dek king en goedkoope levensmiddelen werd evenzoo met 53 tegen 25 stemmen ver worpen. De begrooting van het departement van sociale zaken 1935 wordt aangeno men met 51 tegen 26 stemmen. Tegen de soc.-dem., de comm., de staatkundig ge reformeerden, van Houten en Sneevliet. De heer Kupers had verklaard, dat fractie tegen stemde wegens de groote vermindering: van den werkloozensteun. Eenige kleinere wetsontwerpen wor den zonder debat en z. h. s. aangeno men. Bij een wetsontwerp tot wiiziging der defensiebegrooting voor 1935 zegt de heer Tilanus (ch.-h.) dat aan principi- eele dienstweigeraars als ambtenaren in staatsdienst te hooge salarissen worden gelaten. De heer Dumaer van Twist (a.-r.) vraagt wijziging der tegenwoordi-, ge regeling. De heer Schaepman (s. d. a. p.) sluit zich daarbij aan. De heer Faber (r. k.) zegt dat het gaat om een wet die met algem. stemmen is aangenomen om rechten, geen gunsten. De heer van Dijk (a. r.) betoogt, dat de dienstweigeraars ook plichten hebben. De wet is niet volgens haar bedoeling toegepast. De heer Kersten zegt, dat wie gewe tensbezwaren tegen de invaliditeitswet heeft, ook niet wordt vrijgesteld. De re geling moet veranderd worden. Tot en met hedenmorgen werden op het postkantoor van het centraal-station te Amsterdam 24000 brieven voor de Snip-vlucht ontvangen. Hierbij waren 2500 brieven uit Oost-Indië welke per Pelikaan gisteren zijn aangekomen. Ook in Oost-Indië blijkt dus groote belang stelling voor de eerste vlucht naar de koloniën in West-Indië te bestaan. De Heinekens bierbrouwerijen hebben op een zeer origineele wijze de Snip- vlucht gesteund. Zij verzonden een brief wegend ruim 1 K.G. inhoudende een fleschje bockbier als kerstdronk bestemd voor de gouverneur van Curacau. Dit poststuk is gefrankeerd met meer dan 205 gulden aan porti. Twee personen gedood. Hedenmorgen te ruim 8 uur heeft te Hoo- gezand (Gr.) bij het ophijschen van een electro-motor bij de meelfabriek der Firma J. G. Benes een ernstig ongeluk plaats ge had, dat aan twee werklieden het leven heeft gekost. Voor het ophijschen van den motor was de takel verbonden aan de hijschbalk, welke aan het 26 M. hooge, platte dak was beves tigd. Door nog niet verklaarbare oorzaak is de balk naar beneden gestort, toen men juist met het hijschen was begonnen en de vracht Leerlingen Nic. Beetsschool 3.70; A- V. MQ; V- p oq do t/ \r N f 0.50) S. O. j 10. j Mr. xi. v. R.j M. v. G. O.oO; Bndgepot 29.63/*, N. J -a f 1 j t 5- E- H. L. kaartclub 1.50, Z. E. L. K. Z. Bergen ƒ7.50; W- O. 1.-; d. L. 1 5, f 0 50-PAB 2.50; P. L. 0.50; Dames Stichting Nijenburg o. f 1 50 I in totaal ia Wj da Aikmaarach. Courant nu binnengekomen aan bedrag 1 wirThai Noord Hotl. Dagblad aan som van 11- is binnengekomen, odf\ qq 1/ v/idi' (Ta stille arm^n in AlkniStUr 6n kan dus een totaal van 860-93 J4 vooi ae suue <uui omgeving worden besteed. 3G nog slechts een halve meter omhoog was ge gaan. Twee arbeiders werden door den zwa- ren houten1 balk getroffen en zoo ernstig ge wond, dat zij vrijwel op slag werden gedood. De slachtoffers zijn H. Bloem uit Höogezand en K. Wolthof uit Kleinemeer, beiden onge veer 30 jaar oud, gehuwd en ieder vader van twee kinderen. De politie en de burgemeester, de heer Bartels, waren spoedig op het terrein van het ongeluk aanwezig, terwijl later het parket uit Groningen arriveerde De doktoren Blonk en Meihuizen, die eveneens onmiddel lijk verschenen, konden niet anders dan den dood van de beide personen constateeren. De lijken zijn in beslag genomen en opgebaard in een schuur nabij de fabriek. Zooals te begrijpen valt, heeft het ongeluk groote consternatie veroorzaakt. Twee arrestaties te Amsterdam. De hulp van den Geneeskundigen Dienst werdi gistermiddag ingeroepen op de Achter burgwal te Amsterdam bij een meisje van 19 jaar uit Hil.egom voor een geval van abor tus provocatus. De geneesheer van dezen dienst kon alleen den dood constateeren. Hij deed van dit plotseling sterfgeval aangifte bij de politie. Deze liet het lijk in beslag nemen, dat overgebracht werd naar het Binnengast huis, terwijl in arrest werden genomen de bewoonster van de kamer waar het meisje werd gevonden en de vrouw, die met het meisje mee uit Hillegom was gekomen Het bleek, dat het meisje reeds eerder op den Achterburgwal was geweest en daar door de bewoonster was behandeld. Die behande ling werd gister voortgezet en had een doo- delijk verloop. De vrouw die uit Hillegom was meegekomen, is uit de hechtenis ont slagen, terwijl de tweede vrouw in arrest blijft en aan de justitie zal worden over geleverd. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van A. VELS, alhier, om een verlof A- verlof voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het perceel KENNEMER- STRAATWEG 1. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verkenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 14 December 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. ONDERTROUWD: Pieter de Hoijer en Trijntje Smit. Jako bus Dorbeck en Paulina van der Klei. Cornelis Janssen en Elizabertha Wieden- hoff. GEBOREN: Anna, d. van Jan Zwart en Bettje Klomp. Gerhard Maria, z. van Petrus Okhuijsen en Bernhardina Krusemeijer. OVERLEDEN: Johanna Oeertruida de Jong gehuwd met Roelof de Jager 45 jaar. Johannes Cor nelis de Jager 1 jaar. Maria Groen 79 jaar. De Bloemmistenpatroonsvereeniging Alkmaar en omstreken vergaderde Don derdagavond in „Het Wapen van Haar lem". De heer G. Smits opende, heette welkom en inzonderheid het nieuwe lid uit Alkmaar. Definitief werd thans vastgesteld de Floraliatentoonstelling en wel nadat met een wenk omtrent de uit te reiken planten door den tuinbouw- leeraar Tamis te Heiloo) werd rekening gehouden. In de commissie voor uitvoe ring werden gekozen de heeren Bruin, Aster en Rusch, te Alkmaar. Van den heer H. Doggenaar te Alk maar was bericht ingekomen dat de vereeniging van Bloemist-winkeliers niet doorgaat, omdat de saneerings- maatregelen remmend werken. Daarna kwamen aan de orde de vele klachten die bij het bestuur binnen komen over de moordende concurrentie van de vele bloemenventers in Alkmaar. We hebben, aldus de heer C. Bruin uit Alkmaar, aan B. en W. gevraagd om een betere regeling, doch op 7 Mei schreef het college ons dat men wacht op een rapport van de commissie. Blijkbaar is er nog niets en men heeft de verwach ting dat die commissie is ingedommeld Zeer krachtig werd door de vergadering aangedrongen op daden van het bestuur. 19 DECEMBER a.s. in de HARMONIE. Entree 25 cent bel. inbegrepen, De vergadering nam de volgende motie aan: „De bloemisten uit Alkmaar en omge ving in vergadering bijeen in „Het Wa pen van Haarlem" te Alkmaar, gehoord de vele en herhaalde klachten over de ongebreidelde venterij met_ snijbloemen en aanverwante artikelen in Alkmaar; Teleurgesteld dat een door den raad van Alkmaar ingestelde commissie na jaar en dag niets van zich laat hooren en het vraagstuk urgent is omreden velen in Alkmaar zoodanig beconcurreerd worden dat hen het leven bijna onmo gelijk is; Besluiten: Aan B. en W. te verzoeken om de commissie te ontbinden of tot spoed aan te manen en (of) tot daadza ken over te gaan. Besluit deze motie ter kennis te brengen aan B. en W. en den raad van Alkmaar", enz. Ingekomen was een klacht uit Heiloo dat patiënten uit de stichting „St. Wil- lebrordus" werk verrichten in de tuinen welke eigendom zijn van den directeur der stichting. Deze klacht zal onder zocht worden en het bestuur zal hande len naar bevind van zaken. De saneering der bloemisterij werd uitvoerig besproken. De vergadering oordeelde dat het be stuur moet verzoeken om uit zijn mid den een onbezoldigden controleur te krij gen. Het verzoek zal gedaan worden. In de financieele commissie 1935 werden benoemd de heeren Aster en Rusch te Alkmaar en Helder te Heiloo. Een vaste commissie met aparte ad ministratie over de Floraliatentoonstel ling wordt overwogen. Na een geani meerde rondvraag volgde sluiting. AFD. ALKMAAR A.N.G.O.B. De A.N.G.O.B., afd. Alkmaar, kwam voot 't laatst in 1934 in huishoudelijke vergade ring bijeen. Eigenaardig is 't dat, terwijl vele vereenigingen op maatschappelijk terrein werkend, in lenedtal achteruitgaan ,dit met de A.N.G.O.B. niet het geval is. Zes nieuwe leden werden weer ingeschreven. Het St Ni- colaasfeest van de afdeeling is uitstekend geslaagd. Alles was in de puntjes geregeld. Dank werd gebracht aan de milde gevers. De Nieuwjaarspropaganda die in samen werking met het A.D.C. gevoerdwerd, werd geregeld. In de plaats van den heer Maassen, die be dankt heeft, werd als afgevaardigde, in bet A.D.C. gekozen de heer P. Koreman, die te- vens candidaat gesteld werd voor 't dage- lijksch bestuur in het A.D.C. De controle commissie bracht verslag uit van het nazien der boeken van den penningmeester. Alles was in de beste orde bevonden. De adeeling gaat zich thans klaarmaken voor het jubileumjaar 1935. Zij wil met haar 25riarig jubileum in de eerste plaats haar ledental verdubbeld zien. VOLKSZANGAVOND NED. VEREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG AFD. ALKMAAR Men schrijft ons: Op naar Volkszang is Maandag de leus. Er zal Maandagavond in het gebouw der Vrijzinnig Hervormden, aan de Heul, weer gezongen worden onder leiding van den heer K. Sixma. Zingen gansch den avond, dat het een lieve lust is, en dat onder voorgaan van een leidet als Sixma, wat wil men nog meer? Laat niemand ontbreken, hoe voller de zaal is, des te prettiger zingt het. Half acht gaan de deuren open, houdt uw avond vrij voor Volkszang. CAFETARIA. In de Langestraat 44 zal morgenmiddag geopend worden een zaak, zooals andere steden reeds lang kennen en welke in Alk maar onder den naam „Cafetaria" hetzelfde beoogt als een automatiek. Het is de heer Kamp (van de IJssalon uit de Schouten straat), die deze zaak zal exploiteeren. Naast de vele ijssoorten zal men er een prima kopje koffie uit een speciaal daartoe geplaatst apparaat kunnen gebruiken. Verder is er gelegenheid om verschillende slaatjes, croquetten, gebakjes, enz enz. te consumeeren. Men kan dit staande doen, doch een ruime achterkamer noodt eveneens tot een rustig zitje. Zooals te doen gebruikelijk, pleegt men ook in deze „cafetaria" een zelfden prijs te gebruiken, waarmee ook het fooiensteisel tot het verleden hoort Het geheel ziet er keurig uit. De betimmering werd geleverd door do firma Schaaf, terwijl de firma Smit en Zoon zorg droeg voor het schilderwerk. De fin"3 Kramer leverde de meubelen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2