yxouutciaai Hieuws Stad en Om £atuU en Juw&oum HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL ihMÉiIÉ* GEMEENTEWERKMAN TE DEN HELDER GEDOOD. HEILOO. BERGEN. AKERSLOOT. SCHERMERHORN. SCHAGEN. SCHOORLDAM. UITGEEST. werkloozen m net nen verblijven. Vr- neme lr ij k wilde de subeidie toekennen onafhankelijk van het aantal werkloozen dat gebruik maakt van de ceboden gelegenheid voor ontspanning ontwikkeling, dus alleen voor het doel dat wordt nagestreefd door de stichting- j i De heer Swaag had bezwaar tegen subsidie, als schoolgaande kinderen er v„el komen. pe voor zi t ter zou wel 50 willen toestaan, maar dan moest er niet meer <r«vraagd worden ook nog voor de jeug dige vverkloozendeze zouden ook van bet gebouw gebruik moeten kunnen maken. Mevr. Dekker ging daarmee accoord. De heer Dingerdis merkte op, dat de r. k. dan ook subsidie zouden kunnen vragen voor jeugdwerk, waar zij nu 50 krijgen voor jeugdige werkloozen (voor dit jaar niet aangevraagd, omdat er geen jeugdige werkloozen bij de r.k hebben aangeklopt). De heer Miltenburg vroeg of de subsidie zal worden ingetrokken, als er b.v. het volgende jaar geen jeugdige werkloozen meer zouden zijn. De heer Den Das wilde aan de sub sidie verbinden de woorden, dat zij ge geven wordt op voorwaarde, dat ook de jeugdige werkloozen ervan kunnen pro fiteeren. De voorzitter bracht het voorstel van B en W. in stemming. Dit werd ver worpen met 8 tegen 3 stemmen. Er ïóór waren de heeren Hemelrijk en Apeldoorn en mevr. Dekker. Het voorstel-Den Das werd hierop met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter schorste hierna de vergadering tot het geven van inlichtin gen aan de raadsleden in verband met grond aan koopen voor vernieuwing van den Bergerweg, waarmee de zitting te vens werd verdaagd tot des middags 2 uur. (Slot volg») Maandagmorgen half zeven is bij het uit- rijdén van reinigings-auto's te Den Helder een botsing geschied tusschen een melkwa gen en een van eerstgencemde auto's, waar bij een menschenieven valt te betreuren. Drie der auto's trokken in de richting van de stad; een ander type belauto ging vooraf, n.1. een met houten hoog opstaande randen, Van tegenovergestelde richting kwam de melkwagen van R. Deze passeerde de eerste drie wagens, doch kreeg op het laatste oogen- blik pas erg in den vierden wagen. Volgens R. kwamen juist van tegenovergestelde zijde twee auto's, zoodat R. niet kon passeeren. Ten gevolge daarvan greep de wagen van R. dien van de gemeente aan de achterzijde, nam hem eenige meters mede, waarop de wa gen van de gemeente over den kop sloeg. Daarbij moet de bestuurder J. T. uit de ca bine zijn gevallen, waarbij hij zoo terecht kwam, dat hij vrijwel onmiddellijk overleden moet zijn. Beide wagens waren beschadigd. De melkwagen had een geheel vernielden radiateur. De heer R. bleef ongedeerd. Het lijk van het slachtoffer, dat 50 jaar oud is. werd naar het Marine-hospitaal vervoerd. Hij laat een vrouw en een dochter achter. Op initiatief van pastoor A. J. M. van Meeuwen, die gevolg gaf aan een uitdruk kelijk uitgesproken wensch van den bisschop van Haarlem, is hier een Wit-Gele Kruis- afdeeling opgericht. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren dr. C. A. T. Engelman, voorzitter, J. Ranzijn, secretaris, C. Franken, penningmeester en W. Brantjes en A. Sen- gers Jzn., commissarissen. De taak van de nieuw opgerichte afdee- iing zal zijn: Het aanstellen van gediplo meerde r.k. leekenverpleegsters als wijkzus ters; 2. Het beschikbaar stellen van verple- gingsartikelen; 3. Het instellen van een R.K. wijk-kraamverpleging; 4. Het geven van moedercursussen en de vorming van goede R-K. bakers en kraamverzorgsters; 5. Het gratis of tegen laag tarief beschikbaar stel len van huishoudelijke hulp bij ziekte van de huisvrouw; 6. Het aanstellen van R.K. ver pleegsters, als huisbezoeksters ter voorkoming van besmetting v£n tubercu lose in het gezin; 7. Het bevorderen van de instelling van consultatie-bureaux voor zui gelingen, tuberculoselijders en zenuwzieken, De pastoor heeft Zondag onder alle gods dienstoefeningen een en ander van de opge richte vereeniging medegedeeld. Met nadruk heeft spreker verklaard, dat het niet in de be doeling ligt afbreuk te doen aan de Witte Kruis-afdeeling ter plaatse. Onze katholieke gemeentenaren aldus spr. willen ech ter het katholiek beginsel-programma ook op het gebied van volksgezondheid doorvoeren. J^aar aldus spr. de Wit-Gele en Witte Kruis-organisaties bovendien overal naar een goede verhouding en vreedzame samen werking streven, zoo hoopt men dat het ook hier het geval zal zijn. In samenwerking met cgmond-Binpen en Egmond aan den Hoef ^1 deze afdeeling aries doen om de verzor ging van zieken en kraamvrouwen ter hand te nemen. "P°°r die samenwerking is subsidie van r']k en orovincie verzekerd en dat is wel W»n zelfsprekend ook subsidie der gemeen- e- De contributie jg rrestelcf ot> 2 per iaar *n Per gezin. Wie 1 méér betalen hebben k1'°P wiikveroleging, zonder verdere kos- wi. ,r ,werd een beroep gedaan ory alle holleken om lid der opgerichte afdeeling liii-W i l"- vereeniging, die ook plaatse- n Li ^schikken over een magazijn en ver- g'ngsartikelen, zal in werking treden op 1 Januari 1035. een B°0r bewoners van het Slempad is rino- „TV3" den raad gericht om verbete een he^ pad- B en W. hebben nu reeds legging gedaan. In de Vrijdagavond gehouden bestuurs vergadering van de V.V.V. is de reorganisa tie van het gebouw voor Sport en Kunst een feit geworden. Er is een vaste commissie van beheer gekozen, bestaande uit de heeren J. v. Gemeren, P. A. Holtes en G. Smits, de laatste als beheerder en penningmeester. De heer W Visser, die de functie vervulde, heeft door het drukke secretariaat der V.V.V voor die functie bedankt. Tevens is besloten om aan de commissie van beheer te verbinden een adviseerende commissie, bestaande uit een door de besturen aan te wijzen persoon van elke vereeniging die wekelijks van het ge bouw gebruik maken. Nog is besloten om een revue in studie te nemen, waarin de dorpstoestanden voorkomen. Medewerking wordt verleend door vereenigingen uit Hei 100. or^ Jt-J?esveJeen>ginZ „Recht en "licht hield Maandagavond een druk be zochte vergadering in het Brunogebouw. De voorzitter, de heer J. A. J. Barnhoorn, opende met den chr. groet en sprak zijn leed wezen uit, dat de spreker, de heer Heilker plotseling verhinderd was. Daarom is deze vergadering min of meer overbodig, doch spr. keek er van op, dat er zoo'n druk bezoek was. Verder gaf spr. een propagandistisch woord en vroeg steun aan de Staatspartij De voorzitter deelde mede, dat het voor- stel-Smits, den vorigen keer besoroken, wordt aangehouden, omdat er toch "overal reglementswijziging aan de orde komt. De secretaris deelde mede, dat momenteel 706 personen lid van Recht en Plicht zijn tegen 644 het vorig jaar. Het aantal, aldus de voorzitter, is veel te klein en spr. wekte dan ook allen op om allen tot ons te trekken, omdat men als één man achter de Staatspartij moet staan. Aan de orde was voorziening der vacature Fvan Eist, Zoowel de Volksbond als de middenstand hadden zich op het bezetten van dien zetel geprepareerd. Dat bleek dui delijk uit het voorbereidend werk. De heer W. Kaandorp Az. werd gekozen. Rondvraag. De heer van Rossum vroeg, waarom de af gevaardigde geen verslag uitbracht van den kieskring Helder. De voorzitter: Alles was op een propa gandavergadering berekend. De heer Smils vroeg behandeling van ur gente vraagstukken in de gemeente met het bestuur kiesvereeniging. Nu worden we maar voor een feit gesteld. De jongste „aanslag" was de ongemotiveerde meterhuurverhoo- ging. die spr. immoreel noemde en in strijd met de wet. Een jurist had spr. verklaard, dat een verhooging van geïnde kwitanties in strijd met de wet was. Voorts wees spr. op de urgente vraagstukken als aanleg van wegen, werkverschaffing, het „gouden" hoekje StationswegWesterweg. Indien wij wenschen hebben, konden we die kenbaar maken aan ons bestuur. Nu beslist de raad over ons en zonder ons en we kunnen maar opbrengen. Weth. Opdam zeide, dat het verboden is, wat de heer Smits vraagt. De heer Smits: „Dat is theorie, de practijk leert wel wat anders". Wat de verhoogde meterhuur betreft, dit had reeds eerder aan de orde moeten komen, was verschoven en daarom doen we het nu van terugwerkende kracht. De voorzitter vond het moeilijk, wat de heer Smits vroeg, gesteld dat het uitvoerbaar was. De raadsleden hebben het vertrouwen en anders neme men anderen. De heer Smits merkte op, dat het best mogelijk was. Er zijn meer partijen, die het doen. Spr. las laatst in het soc partij-orgaan, dat de heeren Greeuw en Keesman in hun ledenvergadering verantwoording zouden af leggen van hun beleid. Ook andere partijen bespreken het, zoowel hier als elders. Dat is niets bijzonders en best uitvoerbaar en de raadsleden schenden allerminst hun eed of oelofte. Zij weten dan wat er onder de bevolking leeft, nu weten ze niets en ze doen precies of er geen kiezers zijn. De voorzitter zeide, dat ieder zijn wen schen hier naar voren kan brengen. Spr. zag nog steeds geen uitvoerbaarheid van het voorstel. Niettemin zou hij een en ander overdenken. Besloten werd om jaarlijks een afgevaardigde uit het bestuur en een uit de vergadering te benoemen. Daarna sluiting. De Kerstinza.ii ing. Aan den burgemeester dezer gemeente is een bedrag van 157 ter beschikking ge steld, vormende het totaal der voor de behoeftigen in deze gemeente bij de Kerst inzameling van de Vereeniging De Neder- landsche Dagbladpers binnengekomen gelden. Vrachtauto in een sloot De vrachtauto van den heer B. getaakte Zondagavond in een sloot aan de Banschei- ding onder deze gemeente. Dezelfde auto wordt er van verdacht even daarvoor in de Kleine Dorpsstraat een auto te hebben aangereden en &_ze eenige tientallen meters te hebben meegesleurd. De heer Schut, lid van het burgerlijk armbestuur dezer gemeente, tevens secreta ris, penningmeester van deze instelling leeft aan den raad ontslag aangevraagd. Onder de schapen van den veehouder aan de Zuidervaart is rotkreupel gecon stateerd. Het gemeentebestuur heeft om de Alg. Begraafplaats de oude iepen, die een gevaar opleverden voor de omgeving, laten rooien het hout gedistribueerd aan werkloozen v., andere daarvoor in aanmerking komende personen. Dat het nu om de kerk een kaal gezicht is, laat zich denken. Maar nieuwe beplanting wordit aange bracht, n.1. iepen, beuken en enkele mei doorns, zoodat in de toekomst weer een mooie omgeving geschapen wordt. Zondagavond 16 dezer gaf de tooneel- vereeniging „Nieuw Leven" alhier een open bare uitvoering in het café van den heer van Kleeff. De opkomst van het publiek stemde tot tevredenheid. Opgevoerd werd Wet en leven" tooneelspel in 3 bedrijven. Wat die opvoering van het stuk betreft, kan men niet anders zeggen, dan dat er uitstekend spel is gegeven. Zonder aan degenen die een kleine rol hadden, te kort te doen, was het spel, dat uitgevoerd werd door mevr. v. d Berg Kooiman, den heer Gotte, mevr. 6. Reitsma— Kenpes, mevr. C. Tijmes—Schotanus en de dames C. Nederveen en M. Koppes uit stekend. Zij, die van een dergelijk tooneel spel houden, hebben een genotvollen avond gehad. Tot slot bal na. De afdeeling van den Bond voor Staats- pensionneering gaf Woensdagavond een goed geslaagden propaganda-avond. De zaal van den heer van der Oord was geheel bezet. Door afwezigheid van den voorzitter werd de avond geopend door den heer Bruin te Alkmaar, die als gewoonlijk een kernachtige rede hield. Na een samenzang uit de bekende liederenbundel werd door de tooneelvereeni- ging „Hoop doet leven" opgevoerd 't propa gandastuk „Levens-tragedie" door H. Vis ser. De opvoering van dit stuk beantwoordde geheel aan de verwachting. De rollen zaten in goede handen en werden uitstekend ver tolkt. De voorzitter, de heer J. de Groot, die in middels was verschenen, sprak een slot woord, allen opwekkende pal te staan voor het staatspensioen. De moeilijke tijden, wel ke wij thans beleven, waarin boeren, tuin ders en middenstanders zich nauwelijks staande kunnen houden, maken dat het staatspensioen thans een der dringendste eischen wordt, waaraan geen der politieke partijen zich meer zal kunnen onttrekken, daar bijna elk een die den 65-jarigen leeftijd heeft bereikt, zich niet meer zelf kan red den. Het geheel was een aangename avond, waarvan het slot was een gezellig bal. Daartoe in staat gesteld door het Nat. Crisis-comité werd door het plaatselijk cri siscomité een wagen eierkolen verdeeld on der de behoeftigen. Een welkome gave tegen Kerstmis. In een vergadering van leden van het Algemeene Afdeelingsziekenfonds van de afdeeling Alkmaar en Omstreken der Ned. Maatschappij tot bevordering der Genees kunst, werd als vertegenwoordiger voor Schagen herkozen de heer G. Backer alhier. De vereeniging „Nut en Genoegen" te Schoorldam hield haar eerste winterbijeen- komst in de zaal van den heer Mantel. De opkomst was vrij goed te noemen. Wel is de belangstelling soms grooter, doch dit ziet men meer bij den tweeden avond, met bal na. De stemming was er weder als van ouds, zeer gezellig. Het bestuur had zich weder verzekerd van eenige medewerkers en kon daardoor weder een gevuld programma aanbieden. De voorzitter, de heer P. J. van der Meij- den, opende met een goedgekozen inleiding Het artistieke gedeelte werd geopend met een mooi tableau, ditmaal dingen latende zien, waarop Holland groot kan gaan, als de afsluitdijk, de Uivertocht, enz. De muziek van Van den Brink vulde de pauzes op waardige wijze en door enkele leden werden solo's uitgevoerd, die er mochten zijn. Een alleraardigste en orgineefe voor dracht was „Reclame", gedaan door den heer Mantel. Elke zakenman kreeg zijn beurt, de bakker, de slager, de winkelier, de kolenhandelaar, het plaatselijk Woning- eu assuratiekantoor, enz. Dc bekende heeren Jo de Leeuw en Win Mantel gaven, elk op zich zelve en één met een dame, een vijftal aardige voor drachten, terwijl het kamerstukje „Wat een verstrooidheid" een reuze verrassing was Niet alleen dat er erg om is gelachen, doch het was een openbaring, welke prima krach ten er nog schuilen onder de veteranen van „Het Nut". Oude verstrooide professoren, een stokoud agentje, doch toch nog erg pien- der in zijn vak, en nog eenige anderen, deden ons zien, dat de ouderen van 't Nut nog langniet mis zijn. De jongeren gaven ook een kamerstukje, getiteld „De Aardschot" en dit stukje deed het bijzonder goed en was eenig in zijn soort, doch de jongeren hadden hier moeite om de ouderen nabij te komen. En zoo er is dan geloven we, weer ferm genoten, en heeft het bestuur van „Nut en Genoegen" weder gezorgd, met het beproef de goede recept, aan d"e Schoorldammers een avond te geven, waarop met genoegen kan worden teruggezien. Feestavond Z. W. V. U. Zaterdagavond hie'c de Zeil- en Water sportvereniging Uitgeest haar eersten feest avond in het hotel „de Ooievaar" alhier. Reeds bij de entree van de zaal kwam het feestelijke dadelijk naar voren. De zaal was op bijzonder aardige wijze voor deze gele genheid versierd. Als de voorzitter der vereeniging zijn feestrede heeft gehouden waarin o.a. het verloop van het eerste vereenigingsjaar werd aangehaald en de in bouw zijnde jachthaven wordt naar voren gebracht waarbij tevens in het bijzonder de jonge leden op het hart ge drukt wordt toch ook vooral te helpen bij het vele werk wat er te doen is en ten slotte het plaatsen van aandeeltjes ter bestrijding der kosten, geeft de spreker het woord voor dien avond aan den voorzitter der feestcommissie, den heer H. de Roos. De voorzitter weet er met een aardige speech nog meer stemming fh te brengen en er werd dan overgegaan tot het derde punt van het programma, het zingen van het clublied. Dit lied werd gezongen door den heer J. Peperkamp en zooals we het van hem mochten verwachten, op uitste kende wijze. Na het eerste couplet werden al de aanwezigen uitgenoodigd het lied mede te zingen, ook al omdat het op een be kende wijs was gezet, zoodat weldra het lied door de zaal daverde. Om voorts alle de punten van het programma stuk voor stuk aan te halen is niet doenlijk. Vermeld zij nog de bijzonder aardige „Gerijmelde zeil- herinneringen" opgevoerd aoor een dame en heer, die menige herinnering aan meest „malle gevallen" naar voren bracht. Ook de tombola was een geweldig succes Het opge voerde tooneelstukje „De Joyeuse" viel bij zonder goed in den smaak. De wedstrijd met schorten waaraan ellenlange linten en ka pokhoedjes was zeer vermakelijk. Meer aan het eind van den avond trad ook op de heer C. Peperkamp als humorist. Zijn optreden oogstte veel succes. Tusschen al deze bedriven door was er in het middenvak ruim gelegenheid voor dan sen, waarvan steeds een druk gebruik werd gemaakt. De muziek werd verzorgd door het Kennemerstrijkje van Beverwijk op een wijze die niets te wenschen overliet. Ver melden we dan nog dat zoowel het bovenge noemd strijkje als de heeren Peperkamp ge heel belangeloos hun medewerking verleen den, dan behoeft het geen nader betoog hoe zeer hier vriendschapsbanden bij de aanwe zigen moeten bestaan om dezen feestavond op zoo'n gezellige wijze te vieren. Een woord van lof mag in deze zeker niet worden onthouden aan de heeren de Roos en J. Slecht, die beiden bet feestcomité vorm den en die dan ook samen wisten te bewerken om de Z.W.V.U. een avond als dezen aan te bieden. PERSONEELE BELASTING. In bijlage no. 169 schrijven B. en W.: Tengevolge van verschillende omstandig heden was het ons nog niet mogelijk u de ontwerp-gemeentebegrooting voor 1935 met bijbehoorende stukken aan te bieden. Hoewel het geen aanbeveling verdient on derdeden van een te behandelen begrooting reeds vooraf aan uw oordeel te onderwerpen, zien wij ons genoodzaakt op dezen regel thans een uitzondering te maken en wel ten aanzien van de verhooging van de opcenten op de hoofdsom der personeele beiasting. Deze verhooging toch, welke deel uitmaakt van de maatregelen, welke wij noodig achten om een sluitende begrooting voor 1935 te ver krijgen, zal op 1 Januari a.s. van kracht moeten worden, zoodat het gewenscht is het besluit daartoe vóór dien datum te nemen. Daar wij u thans geen volledig beeld van de in te dienen begrooting kunnen geven, moge het voldoende zijn op te merken, dat het, om de inkomsten en uitgaven in even wicht te kunnen houden, noodig zal zijn een complex van ingrijpende maatregelen te ne men. Wat de uitgaven betreft zullen, na zorg vuldige raming van de overige uitgaven, on der meer tal van subsidiën moeten worden verlaagd of ingetrokken, terwijl op de bezol diging van het gemeentepersoneel een korting moet worden toegepast, welke neerkomt op 7.4 pCt. van de volle jaarwedden. De maatregelen tot versterking van de middelen zullen voornamelijk bestaan in rangschikking van de gemeente in de derde klasse voor de heffing van de gemeentefonds belasting en verhooging van de opcenten op de personeele belasting. Het zou ons uiteraard aangenaam zijn ge weest, indien wij een minder ver strekkend voorstel hadden kunnen doen. Wij zijn ech ter tot de conclusie gekomen, dat deze maat regel niet kan worden verzacht, omdat het geld er eenvoudig zal moeten komen. Wij geven u de verzekering, dat, bij al hetgeen reeds is gedaan om de uitgaven te beperken en de inkomsten te verhoogen, er bij den te- genwoordigen stand van zaken op het oogenblik geen andere bronnen zijn aan te wijzen, waaruit alsnog belangrijke bedra gen zouden kunnen worden geput, noch uit. gaven zijn uitgetrokken, waarop belangrijk zou kunnen worden bespaard. In overeenstemming met de commissie van bijstand voor de financiën, stellen wij u voor het aantal opcenten op de hoofdsom der per soneele belasting met ingang van 1 Januari Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekere en drogisten f 0.75 per flacon. a.s. te bepalen op 200 en daartoe het besluit te nemen. VERHUUR VAN GROND. In bijlage no. 178 schrijven B. en W.: Bij ons in bijlage no. 151 van 1934 opgeno men voorstel inzake verhuur van grond heb ben wij uwe vergadering toegezegd om ten aanzien aan de perceelen grond en lande lijke eigendommen, waarvoor nog geen be hoorlijke huur kon worden bedongen, met een nader voorstel te komen. Het is ons gelukt voor de in het hieronder opgenomen ontwerp-raadsbesluit vermelde gemeente-eigendommen huurders te vinden, die bereid zijn over het tijdvak Kerstmis 1934 tot Kerstmis 1935 de achter hun naam vermelde huursom te betalen. De bedongen huurprijzen zijn, de tegen woordige tijdsomstandigheden in aanmer king nemende, behoorlijk. B. en W. geven in deze bijlage huurders en huursommen nader aan. VERHUUR VAN MET RIJKSSTEUN GEBOUWDE GEMEENTEWONINGEN. In bijlage no. 174 schrijven B. en W. Overeenkomstig de circulaire van den mi nister van sociale zaken van 15 Mei 1934 hebben wij voor zooveel noodig een huurver- laging van de met overheidssteun gebouwde woningen voorbereid en ter goedkeuring aan den directeur-generaal der Volksgezondheid toegezonden. In deze huurverlaging zijn ook begrepen een aantal gemeentewoningen. De huren van de hierbedoelde gemeente- woningen zijn het laatst bij uw besluit van 21 Juli 1932 nr. 12, overeenkomstig ons voor stel opgenomen in bijlage nr. 113 van dat jaar, vastgesteld. Met uitzondering van het complex van 17 woningen aan de Scher- meerstraat, waarvan de huur ten minste 5 en ten hoogste 6 per week bedraagt, behoe ven de huren van deze woningen geen wijzi ging, aangezien de minimum-huurprijzen nog wel eenige speling toelaten. De mini mum-huurprijs der laatstgenoemde wonin gen is echter voor verschillende huurders van deze woningen, in verband met de da ling van hunne inkomsten, nog te hoog. Wij zouden dan ook met het oog op de tijdsom standigheden den minimum-huurprijs dier woningen in daarvoor in aanmerking komen de gevallen willen herzien en vaststellen op tenminste 4.50 per week. De directeur-ge neraal der Volksgezondheid heeft zich hier mede reeds vereenigd. Het Rijk verleent n.1. in de tekorten op de exploitatie dezer wonin gen een bijdrage van' 75 pCt., terwijl de ma ximum-bijdrage nog niet is bereikt. De even- tueele huurdaling komt slechts voor 1/4 ten laste der gemeente. B. en W. stellen voor het desbetreffend besluit te nemen. RIJK KOOPT OVERTOLLIG PRODUCT DER BOOMKWEEKERS. Beplantingen door heel het land. In verband met de groote moeilijkheden, welke de Nederlandsche boomkweekerij on dervindt, bij den afzet van hare producten, tengevolge waarvan een niet onbelangrijk overschot dezer artikelen is ontstaan, waar voor géén afzet gevonden werd, heeft de minister van economische zaken besloten een belangrijk deel van dit overschot uit de markt te nemen, teneinde op deze wijze den vakbeoefenaren de ruimte te verschaffen, die noodig is voor hun bedrijf, zonder dat zij genoodzaakt zijn hun producten te vernieti gen. Ten einde aan die producten een nut tige bestemming te geven heeft de minister een onderzoek doen instellen naar de vraag, of deze artikelen gebruikt konden worden ter beplanting van terreinen, welke ook on der normale omstandigheden daarvoor niet in aanmerking zouaen komen, alhoewel nochthans bodem en ligging dier terreinen voor beplanting geschikt zijn. Het is gebleken dat onderscheidene ter reinen als bovenbedoeld en over het geheele land verspreid, voorkomen, Dientengevolge bestaat de gegronde verwachting dat het overgroote deel van het overschot een plaats zal vinden in verschillende prorinciën des lands, en tot verhooging van het natuur schoon in belangrijke mate zal bijdragen. Een zeer groot gedeelte der boomkweekers heeft zich voor deelname in dezen afkoop aangemeld. Met de verdeeling der opdrachten ingevol- 25. Het is algemeen bekend, dat Grieken niet tegen een grapje kunnen. Ze zagen van dat optreden van Piet en Drein de aardigheid heelemaal niet in en pak ten hen beet om hen er uit te gooien. Hetgeen dan ook gebeurde. In een minimum van tijd zaten Piet Prikkel en Drein Drentel in het gras. 26. Zoo kwamen Piet Prikkel en Drein Drentel in de buurt van beroemde Grieksche bouwvallen terecht. „Zeg Piet", zei Drein, „zouden we die afbraak saampjes eens opruimen?" „Ben je gek", antwoordde Piet, „dat zijn de beroemde Grieksche tempels. Laten we ze liever een beetje opknappen!"

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5