MAGGI5 y?couiHciaal 'llieuuxs QemeentecadeM. Iverkxtfl OSSENSTAART S0Ep SBinuettland Spoct EEN AANKLACHT TEGEN DEN BURGEMEESTER VAN SAARBRUCKEN. DE DOOD OP DEN WEG. DE MALARIA OP CEYLON. Monniken smeeken om redding. VORSTELIJKE VERLOVING. In Italië. DE ENGELSCHE LUCHTVAART VERBINDINGEN. Mededeelingen van Sir Philip Sassoon in het Lagerhuis over een groot plan tot uitbreiding van den luchtdienst binnen het rijk. HEILOO. HEERHUGOWAARD. KOEDIJK. SCHAGEN. WIERINGERWAARD. indien U den maal tijd verrijkt met: een overheerlijk Nederlandsch product MINISTER DECKERS INSPECTEERT. Toespraak tot de mariniers te Rotterdam. ERNSTIG AUTO-ONGELUK NABIJ HALFWEG. Twee inzittenden zwaar gewond. Sterke drank de oorzaak? Vragen aan den minister. IJSCLUB TE BROEK OP LANGENDIJK. IJSCLUB WIERINGERWAARD. V r ook de regeeringscommissie verzocht stappen te doen die tot de invrijheidsstelling van Braun kunnen leiden Bovendien heeft de leiding van het Vrijheidsfront de regeerings commissie verzocht een tweetal vooraan staande leden van het Duitsche front bij wijze van represaile te arresteeren, om op deze wijze de invrijheidstelling der tveo ge vangenen te verhaasten. Dit nieuwe incident heeft de spanning zeer verscherpt en de stemming onder de arbei ders verbitterd. De Generalstaatsanwalt van het Saarge- bied heeft tegen den opperburgemeester van Saarbrücken Neikes en het voormalig ge meenteraadslid Armbruster een aanklacht ingediend wegens verduistering. De aan klacht betreft gevallen van ambtelijke onkos- tenverrekeningen na dienstreizen, die beiden in gezelschap van hun echtgenooten hebben ondervonden. De Volksslimme schrijft naar aanleiding van deze klacht dat dezepractijken herinneren aan het beruchte geval-Boess ia Berlijn, dat zoozeer door de nat.-soc. pro paganda is uitgebuit. Bovendien wordt de opper-burgemeester beschuldigd de balans van de electrische centrale Saarbrücken te hebben laten vervalschen en als voorzitter van de commissie van beheer van deze ver- valsching te hebben geprofiteerd. DE DUISCHE ZUIVERINGS-ACTIE. Iqj Op moreel gebied. De zuiveringsactie tegen personen met be- paalde moreele afwijkingen is beëindigd. 'Naar de N.R.Crt. verneemt, heeft Hiram- 'ler, de chef van de geheime staatspolitie en vaWde S.S., naar aanleiding hiervan ver klaard, dat het doel van de campagne tegen de moreele excessen thans bereikt is. ,ri In Berlijn bevinden zich volgens betrouw bare'inlichtingen op het oogenblik nog on- gëvéër drie hondera personen in hechtenis, 'tfie'in den loop van ae laatste dagen in ver- band met de zuiveringscactie zijn gear- -'TeSteérd. Men kan er op rekenen, dat een groot deel vaji hen nog voor Kerstmis weder op vrije - '"v-'tfén1 wordt gesteld. Een groot aantal van dèrgélijke lieden zijn echter reeds in een con- -ceritratiekamp gevoerd. Onder de gearresteerden bevinden zich ook leden van de S S. en de Hitlerjeugd, zooals men reeds weet. Klaarblijkelijk gold de zuive ringsactie in de eerste plaats deze personen. Naar verluidt, zou Hitier bevel gegeven hebben, zonder eenig pardon de moreele ex cessen uit de verschillende organisaties van zijn partij uit te roeien. In Engeland. Vorige week zijn op de openbare wegen in Engeland 165 personen gedood en 4183 ge wond. Het aantal slachtoffers is een der hoogste totalen sinds het begin der wekelijk- sche publicatie in Maart. De malaria-epidemie, die het eiland Cey- lon teistert, woedt nog steeds voort. Veie plaatsen melden, dat geen huis zonder slacht offers is en honderden patiënten liggen op sterven. In de tempels verrichten de Boeddistische monniken onophoudelijk gebeden om de epi demie af te waren. Uit Rome wordt de verloving gemeld van Don Jaime, den tweeden zoon van ex-Koning Alfons van Spanje met de dochter van den burggraaf van Dampierre. Gisteren heeft Sir Philip Sassoon, de onder-minister voor luchtvaart, in het Lager huis belangrijke mededeelingen gedaan om ren plannen tot uitbreiding van de lucht vaartverbindingen binnen het Rijk. Sassoon zeide, dat deze voorstellen, welke het resul taat zijn van vele maanden werk van het ministerie van luchtvaart en van de poste rijen in overleg met de Imperial Airways, goedgekeurd zijn door de Britsche regeering in het laatst van den zomer en vervolgens ter kennis gebracht van de betrokken regeerin gen der Dominions. Daar het standpunt van al deze regeeringen nog niet was binnengeko- me, wilde Sassoon dan ook niet op de zaak vooruitloopen, maar slechts een schema geven van de plannen. Het schema, dat hij vervolgens uiteenzette, bevat drie hoofdpun ten: een verbetering van de dienstregeling tusschen verschillende deelen van het Rijk; een verhoogde frequentie van de diensten en de maatregel, om alle mail bestemd voor adressen binnen het Rijk en vervoerd door vaste diensten te doen vervoeren door de lucht. Men had zich daarbij een dienstregeling voorgesteld van 2 dagen naar Indië, van 2V2 dag naar Oost-Afrika, van 4 dagen naar de Kaap, van 4 dagen naar Singapore en van 7 dagen naar Australië. Er was voor zien in 4 of zoo mogelijk 5 diensten per week naar Indië, 3 diensten naar Singapore en Oost-Afrika en 2 diensten naar Zuid-Afrika en Australië. Na eenige mededeelingen over de tarieven zeide de minister, dat het de bedoeling was de grondorganisatie op de luchtroutes zoo danig te maken, dat de vliegtuigen even ge makkelijk bij dag als bij nacht konden vlie gen. De minister kon geen naderen datum opgeven, waarop het plan in werking zou treden, maar de grondorganisatie zou vooi een dergelijk groot plan toch wel twee jaai tijd kosten. Uitbreiding zaak. Dat er nog zaken zijn, die in dezen tijd vooruit gaan, vindt zijn oorzaak in de wijze waarop zij worden gevoerd. Zoo is ons op gevallen, dat er nog menschen zijn, die ini tiatief hebben en die wat durven. Wij doelen hierop den heer Klopper, bakker te Heiloo, die met een goed uitgevoerd reclame object komt. Bij de firma Spaander te Alk maar etaleert hij, hoe keurig z'n bezorgers in 1935 aldaar zullen verschijnen, en hij com bineert aan deze kennisgeving een aardige prijsvraag. Wij brachten een bezoek bij den heer Klopper en waren er werkelijk door getrof fen met welk een interesse in de bij uitstek hygiënisch ingerichte bakkerij gewerkt wordi. Inderdaad is 't een goede gedachte om 'n zaak, waar 't zóó op hygiëne aankomt, op deze w.ijze uit te breiden. Het parool van den heer Klopper is „Vooruit" en wij gelooven, dat hij daarin zal slagen. Vergadering N.S.B. In de Rustende Jager werd Woensdag avond een vergadering gehouden van de N.S.B.waar de heer Vlekke het onderwerp „Strijd" behandelde. Er waren ongeveer een 160 bezoekers aanwezig toen de kringleider, mr. van Leeuwen uit Alkmaar, opende. De heer Vlekke keurde in zijn rede de da den der regeering af en kwam op voor de eenheid van het Nederlandsche volk, dat z.i. niet langer moet luisteren naar de leiding der politici. Na de pauze werd gelegenheid tot het schriftelijk indienen van vragen gegeven, die door den spreker gedeeltelijk werden beant woord. Naar aanleiding van wat de heeren Keesman en Greeuw opmerkten, schrijft de heer Smits ons nog, dat hij het besluit van de verhooging van de meterhuur niet aan hen wijdt. Zij stemden toch tegen! Er is hun niets toegezonden, doch afgescheiden daarvan is geen besluit in de openbare raadsvergadering genomen. De bewering over den heer Kostelijk is juist, trouwens de heer Smits was niet de eenige, wien de heer K- zulks mededeelde. Wat de heer Kostelijk aan de heeren Keesman en Greeuw ver klaarde, kan ik, zegt de heer Smits, niet oe- oordeelen en wensch ik buiten beschouwing te laten. Wij gelooven nu het hierbij te kunnen laten. Tot commandant der burgerwacht werd benoemd de heer Th. Voskuil, alhier. Het voornemen bestaat, de burgerwacht, die de laatste jaren rustend was, weder actief te doen worden. De heeren J. Geusebroek en A. Pijper, de laatste jaren werkzaam ter secretarie, werden resp. tot 2en en 3en ambtenaar ter secretarie benoemd met ingang van 1 Ja nuari a.s. De verkiezing van een lid van het polderbestuur de Daalmeer gaf tot uit slag dat de heer G. Booij, periodiek af tredend, werd herkozen en de benoe ming aannam. De heer C. v. d. Meer, conducteur 1 ii de Ned. Spoorwegen alhier, wordt over geplaatst naar Eindhoven. Zaterdagmiddag vergaderde de raad. Bij de opening sprak de voorzitter een woord van welkom tot den heer Nieuwe- boer, die na zijn ongesteldheid weer tegen woordig was. De Zijper en Wieringerwaarder bestuur- dersbond vroeg toepassing van de bepa lingen vervat in een circulaire van den minister van Sociale Zaken betreffende zie kenfondsen. Met 4 tegen 3 stemmen werd afwijzend beschikt. De zelfde bond vroeg boven de uitkeering van werklooze arbeiders of boven het loon dat verdiend wordt in werkverschaf fing een z.g.n brandstoffentoeslag zooals door den minister van Sociale Zaken wordt toeges i aan. Allen voor. Na eenige discussie werd de wensch uit gesproken zooveel mogelijk in de gemeente te koopen Ook was nog ingekomen een circulaire van den minister, betreffende kerstgave. Besloten werd dat voor kostwinnaars en gezinshoofden een kerstgave wordt toege staan. Van de N.-H. vereeniging „Het Witte Kruis" was 'n verzoek ingekomen om 'n bij drage ten behoeve van de ontsmettings-in- richtingen. Dag. bestuur stelde voor evenals vorig jaar een cent per inwoner. Goedgevonden De commissie malaria-bestrijding vroeg een bijdrage voor te voeren propaganda. Ook aan dit verzoek zal worden voldaan n.1. een cent per inwoner. Begrooting burgerlijk armbestuur. Armvoogden vroegen 97.50 subsidie uit de gemeente kas De begrooting werd goedgekeurd. De gemeentebegrooting werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 60923.74 met een post onvoorzien ad 807.16. Kapitaal- dienst nihil. De heer Visser vroeg naar de mogelijk heid om de begrooting onder protest aan te bieden. De voorzitter vond dit niet wenschelijk en zeide dat door B. en W. beschouwingen zijn gemaakt, welke namens den raad, aan de Tweede Kamer zullen worden toegezon den. Punt 7 behelst wijziging der verordening tot heffing van opcenten der personeele be lasting. Dit wordt nu geregeld naar het wettelijk tarief, met uitzondering van café's en koffiehuizen. Dezen krijgen 1/3 onthef fing. Vanaf 1935 zullen nu op de hoofdsom der personeele belasting 200 opcenten wor den geheven. Tenslotte werd nog besloten voortaan 10 te heffen op de vermakelijk heden, zoodat van de entree's van uitvoe ringen en bal's 10 moet worden betaald. Bij de rondvraag vroeg de heer Biaau- boer of er al een begin is gemaakt met bag geren. De voorzitter antwoordde dat het in on derzoek is. Daarna sluiting. Onder stroomenden regen heeft mr. dr. L. N. Deckers, minister van Defensie, gisternamiddag de beide detachementen mariniers, die bestemd zijn voor het Saargebied en vanmiddag in veldtenue en met volledige uitrusting op het Schuttersveld stonden aangetreden, ge ïnspecteerd en toegesproken. De minister arriveerde omstreeks half- vier in Crooswijk in gezelschap van vice-admiraal J. de Graaf, chef van den marine-staf, en luitenant eerste klas J. E. A. Post Uiterweer, adjudant van den minister. Kolonel C. J. O. Dorren, com mandant van de afdeeling mariniers, be groette den minister bij het betreden van het terrein. Tijdens de inspectie stonden de troepen onder commando van kapitein M. R. de Bruyne. Bij de plechtigheid waren verder aan wezig de gepensionneerde kolonel J. Oele, oud-commandant van de mari niers, de veldpredikers cis. Van der Gie- se. en pastoor Bangert, eenige officieren van het corps mariniers en van de land macht, benevens mr. F. G. Schalkwijk, rechter in de arrondissementsrechtbank te Rotterdam, en mr. K. F. O. James, particulier secretaris van den burge meester. De twee laatstgenoemden wa ren er in hun hoedanigheid van voorzit ter van een stembureau in het Saarge bied. Na de inspectie defileerden de troe pen voor den minister, die hen vervol gens in de excercitieloods heeft toege sproken. Hij zeide: „Officieren, onderofficieren, korpo raals en manschappen. Een bijzondere onderscheiding is u te beurt gevallen, deel uit te mogen maken van de inter nationale troepenmacht, die de regee ringen van Engeland, Italië, Zweden en Nederland beschikbaar hebben gesteld tot het verrichten van politiediensten in het Saargebied. Bij de volksstemming op 13 Januari moeten orde en rust ver zekerd zijn. Nu gij op het punt staat derwaarts te gaan, wil ik u de verzeke ring geven, dat de taak, die gij te ver richten zult hebben, de instemming heeft van de groote meerderheid van het Ne derlandsche volk. En dit is niet te ver wonderen, want gij zult uw werk doen in dienst van den vrede. Groot is uw werk in de wezenlijke beteekenis van het woord. „Het feit, dat troepen van verschillen de Europeesche landen schouder aan schouder zullen staan, is een beteeke- nisvolle gebeurtenis. Het is een licht streep aan den donkeren hemel, een lichtstreep niet van onheilspellend vuur, maar van de zon der hope op den waar- achtigen vrede. „Het belangrijke werk, dat u is opge dragen, zult gij in getrouwe plichtsbe trachting vervullen. Mariniers, zeesol daten, gij kunt fier zijn o^ uw corps, waaraan de namen van De Ruyter en Jan de Wit onafscheidelijk zijn verbon den. Men kent uw naam in het buiten land zoo goed als hier. Ons land en volk worden met eere genoemd. „Gij zult u straks, zoowel in dienst als daar buiten, streng moeten onthouden van elke niet-passende daad. De krijgs tucht zal streng gehandhaafd worden. Voegt u daarin vlot en zonder tegenzin. Ontzegt u genoegens, die op zichzelf ge oorloofd zouden zijn. Gezien uw taak moeten die achterwege blijven. „Officieren, onderofficieren, korpo raals, manschappen. Ten slotte wensch ik u van harte goede reis. Gij kent uw plicht en zult hem goed vervullen. Ach ter u staat het vertrouwen der regeering en de belangstelling van het Ned^la"d~ sche volk. Houdt hoog den naam van uw land! „Leve de Koningin!" t Driewerf herhaalden de troepen „Leve de Koningin". Onmiddellijk na deze plechtigheid zijn de troepen naar de kazerne aan Oostplein gemarcheerd, waar k01° Dorren den minister in het bureau v den commandant heeft ontvangen. Een groot deel van de bagage „Saarmariniers", benevens de transpo auto's en keukenwagens van de sc 1 compagne motorrijders, zijn heden tend per trein van het Maasstation n« Saarbrücken vertrokken. NOGMAALS DE ZAAK- WARDENIER. Motie tegen wethouder Muurling aangenomen. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad van Weststellingw heeft wethouder Muurling zijn houding de zaak Wardenier verdedigd. Deze ver dediging eindigde met een verklaring - trent Wardenier waarin hij zeide steed vertrouwen in den jongeman te hebben, tr bestaat volgens den wethouder een motor. Dezen motor heeft Wardenier hem ge toond, hetgeen hij onder getuigen kan be wijzen. Aan het slot van zijn rede stelde de heer Muurling voor in besloten vergadering te gaan ten einde in de gelegenheid te zijn mededeelingen over dezen motor te doen De heeren Dijk en Douma, die uitdrukke lijk verklaarden te hebben gespreken namens den geheelen raad en niet namens de a.r - fractie alleen, verzetten zich hiertegen. Al vorens in besloten vergadering te gaan wenschte de heer Douma behandeling van een door hem ingediende motie, waarin hij verklaarde het vertrouwen in wethouder Muurling op te zeggen en hem verzocht de eenige voor de hand liggende consequentie te trekken. Wethouder Muurling: Als die motie wordt aangenomen zeg ik niets meer, en dan is de zaak voor Wolvega verloren Burgemeester Maas achtte een geheime vergadering niet noodig. Hij gelooft niet in het bestaan van een motor. De heeren N;jk cn Schaaf zouden alvorens tot stemming over te vaan, eerst den heer Muurling gelegenheid willen geven zijn mededeelingen in besloten vergadering te doen. De raad behandelde echter eerst de motie- Douma en nam haar aan met drie stemmen tegen, nl de heeren Muurling, Nijk en Schaaf. Wethouder v. d. Veen wilde geacht worden niet bij de stemming aanwezig te zijn geweest. HET ZINKEN VAN DE „ORANIA". Bergingspogingen. Reuter meldt uit Lissabon: Bij het zinken van de Orania zijn vijf passagiers en ~'ijf leden van de bemanning gewond. Den ganschen nacht heeft men zooveel als men kon de in het water drijvende kisten en bagage trachten te bergen. Men zou Donderdag trachten de Orania vlot te brengen. Uit Amsterdam: Zoowel van de bemanning, als de passa giers van de Orania, zou een gedeelte giste ren en de rest vandaa- per trein van Leizoes vertrekken. De passagiers reizen vermoede lijk per Süd Express. Het gedeelte voor Ne derland bestemd wordt Zaterdag en Zondag a.s. hier te lande verwacht. GEIJSENDORFER VRIJGESPROKEN. De bekende K.L.M.-piloot Geijsendorfer is gistermorgen door den kantonrechter te Amersfoort vrijgesproken van het hem ten laste gelegde, n.1. het op 40 a 45 M. hoqgte vliegen over Baarn bij de woning zijner ouders. De kantonrechter achtte het niet mogelijk, dat de verbalisanten de hoogte juist geschat hadden. In den afgeloopen nacht om streeks half twee heeft op den Haarlemmerweg tusschen het Kruit huis en de Ijsbaan te Halfweg een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij twee personen ernstig wer den gewond. In de richting Amsterdam reed met een snelheid van ruim 30 K.M. een groote trac tor met aanhangwagen van de firma de Vries uit Beverwijk geladen met rollen pa pier bestemd voor Assen. Uit de tegenover gestelde richting naderde eveneens met ma tige snelheid een personenauto, waarin twee personen waren gezeten. Plotseling ging de bestuurder van laatstgenoemde auto steeds meer aan den linkerkant van den weg rijden, zoodat hij recht op de tractor aanreed. De bestuurder van de tractor trachtte op het laatste oogenblik nog de personenauto te ont wijken, door te pogen naar links te passee- ren, hetgeen niet gelukte. De beide auto's kwamen daarop met elkaar in botsing, waar door de chauffeur van de tractor de macht over zijn stuur verloor en na een paar beton nen paaltjes omver te hebben gereden, dwars op de trambaan kwam te staan. De bestuur der kon ongedeerd zijn wagen verlaten, ter wijl de tractor slechts licht was beschadigd. Erger was het echter met de inzittenden van de personenauto gesteld. De beide inzit tenden, de chauffeur J. Hart en de violist A. Blanket, lagen ernstig gewond en hevig bloe dend op den weg. De chauffeur werd met een zware hersen schudding naar het Wilhelminagasthuis t? Amsterdam vervoerd, terwijl de heer Blan ket. die ernstige verwondingen aan het hoofd had opgeloopen, naar zijn woning kon wor den vervoerd. Men vermoedt, dat dit ongeluk verband houdt met het feit, dat de inzittenden van den personenauto onder den invloed van sterken drank verkeerden. Van een en ander werd pxoces-verbaal op gemaakt, waarna een aanvang kon worden lemaakt met het vrijmaken van de trambaan waarmee men te ongeveer 4 uur in den mor gen gereed was. WAAROM BOLS NAAR DE SAAR? Het Tweede Kamerlid mevrouw De Vries- Bruins heeft aan den minister van defense de volgende vragen gesteld: 1 Is de minister bereid mee te deelen 0! het juist is, dat één dezer dagen te Rotter- dam een zending jenever is ingeladen welke zending bestemd zou zijn voor de Neder- landsche mariniers, die ter medewerking aan de vervulling van een Vollaenbondstaak naar het Saargebied gaan? 2 Vindt de minister in het algemeen be- kende feit, dat het gebruik van alcohol de geestelijke remmen geheel of gedeeltelijk bui- ten werking stelt, wat in de moeilijke om standigheden waarin de Nederlandsche ma- riniers in het Saargebied ieder oogenblik kunnen komen te verkeeren zeer nadeelige ge. volgen kan hebben, geen aanleiding om fe bevorderen dat de zending zoo spoedig 1110. gelijk wordt tergugenomen MET 180 OP STAP NAAR FRANKRIJK. Jeugdig avonturier uit Halsteren aangehouden. De 17-jarige Adriaan B., die eenjgen tijd geeden met medeneming van 180 uit de ouderlijke woning te Halsteren verdween, is thans door de politie te Ossendrecht aange houden en naar Halsteren teruggebracht Na met genoemd bedrag uit Halsteren te zijn verdwenen, heeft B. geruimen tijd in Frankrijk vertoefd, o.a. te Parijs, Lyon en Dijon. In Dijon werd hij aangehouden en als ongewenscht vreemdeling over de grens ge zet. Hij werd via Parijs per trein naar Essen getransporteerd. Hij zwierf toen nog eenigen tijd rond en werd nu door de politie van Ossendrecht in de omgeving van de Belgi- sche grens aangehouden. Aangezien de jeugdige arrestant nog drie maanden voowraardelijke straf te goed heeft, zal hij ter beschikking van den Officier van Justitie te Breda worden gesteld. ALGEMEEN NEDERLANDSCH PERSBUREAU „A.N.P.". Raad van Beheer. De Raad van Beheer van de Stichting Algem. Nederlandsch Persbureau „A.N.P" is samengesteld als volgt: H. Nijgh, direc teur van de Nieuwe Rotterdamsche Cou rant, voorzitter, Robert P. W. Peereboom, directeur-hoofdredacteur van Haarlem's Dagblad, vice-voorzitter, Herm. H. J. van de Pol, directeur-hoofdredacteur van de Delftsche Courant, Nieuwe Plantage 67, Delft, ecretaris, L. Evers, directeur van het Rotterdamsch Nieuwsblad, tweede secreta ris, F. H. H. Herold, directeur van de N.V, Uitgevers Mij. „Neerlandia", F. H J. Hol- dert, directeur van De Telegraaf, en H, Kuypers, directeur van De Maasbode. Schaatsen r ij den. Onder voorzitterschap van den heer J. Baider vergaderde de ijsclub „Winter vermaak" te Broek op Langendijk, in de zaal van S. Maakal. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental 453 bedraagt. Het financieel overzicht van den pen ningmeester gaf een ontvangst aan van 684 30, waaronder een saldo van het vorig jaar van 259.30; de uitgaven heb ben bedragen 823.60; nadeelig saldo 139.30. Medegedeeld werd, dat nog pl m. 100 leden hun contributie moeten voldoen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer K. Koedijk herkozen, ter wijl in de plaats van den heer J. Bak, die zich niet meer herkiesbaar stelde, de heer J. de Hartigh werd gekozen. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van het bestuur om de contri butie te innen in de maand November, In bijzondere gevallen beslist het be stuur. Begin December zal 50 cent meer ge heven worden en bij opening van de ijs baan 1 meer. Uit de discussiën bleek, dat men de verhooging wel eenigszins te veel vond. Besloten werd de contributie na 1 Dec. met 25 cent te verhoogen. Op een schrijven aan B. en W. om werklooze arbeiders in werkverschaffing te laten arbeiden aan de baan, was be richt ingekomen, dat hieraan geen ge volg kon worden gegeven. Goedgunstig werd beslist op een adres van de landarbeiders, om evenals vorige jaren voorkomende werkzaam heden wederom te mogen verrichten. Besloten werd om bij lichte maan de baan open te stellen tegen 5 cent entree voor leden en 25 cent voor niet-leden. Woensdagavond vergaderde de IJsclub Wieringerwaard onder leiding van den heer H. Limpers. Het jaarverslag, uitgebracht door den heer C. R. Blaauboer, werd onder dank vastge steld. De voorzitter deelde mede, dat het schoon- rijden heeren (bekerwedstrijd uitgaande van den IJ.H.N.) zal gehouden worden te Wie ringerwaard. Tot bestuursleden werden herkozen de hee* ren Daan Kaan, Jb. Kaan Kzn. en Schenk lot afgevaardigde naar de op 29 Decem ber te houden vergadering te Alkmaar werd ue lieei C. Blaauboer Rzn. benoemd en t°r plaatsvervanger de heer J. Schenk Kzn.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8