Alcmaria Victrix I Blauw Wit I. Amsietdamsche fBeucs Jieck 6L School Jiunst en Wetenschap Stad en Omgeving. MacfUhecichten Zondag a.s. 2 uur SPORT STAALT SPIEREN. WEDSTRIJDEN TE NIEUWE-NIEDORP. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN TE ST. PANCRAS. Zoudt gij U niet op de hoogtijdagen van dierlijk voedsel willen onthouden Kerstmiddag van de Huisvrouwen. van Vrijdag 21 December 1934. OPGAVE VAN NCORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. Koers van heden te: V. ft tVerkloozenkaarten worden aan de loketten „iet verkocht. Toegang tribune uitsluitend achterzijde. Zonder vertoon van lidmaatschapkaarten beslist geen toegang. De rekening werd in orde bevonden. De ontvangsten hadden bedragen 370.75, de uitgaven 168 k42, zoodat er een batig sal do is van 202.33. Ijs en weder dienende zal begonnen wor den met kinderwedstrijden en verder hard rijden voor ingezetenen. Ook werd nog medegedeeld, dat leden zich kunnen verzekeren tegen ongelukken tijdens het rijden op het ijs tegen betaling van 15 cent per jaar. Eventueele verdere wedstrij- den zullen door het bestuur worden gere geld- W o r s t e 1 -e n. A. K- V. Sport Staalt Spieren houdt morgen haar jaartijkschen feestavond bij den heer Th. v. Gijzen aan de Breed- straat. Als gast zal aanwezig zijn de vereen. S. D. V. Culemborg. De vereen. Sandow uit Culemborg stelt voor dezen avond beschikbaar een beker die door die vereeniging gewonnen wordt die in den uit- en thuiswedstrijd de minste strafpunten tegen zich gewezen krijgt. Er zal worden geworsteld volgens in ternationaal reglement, hetwelk o.a. be vat dat hij, die zijn partij op touché wint, 0 strafpunten krijgt en de verliezer 3 etrafpunten, bij een partij op punten die maximum 20 min. duurt krijgt de winnaar 1 en de verliezer 3 strafpunten. De vereeniging Sandow uit Culemborg die mómenteel 7 kampioenen onder haar leden telt, en 4 2de kl. kamp. in ver scheidene gewichten, is met recht de kampioensclub uit het oosten. Dat de vereeniging S. S. S. een zwaren wedstrijd tegemoet gaat, staat vast, re den t© meer dat het publiek verzekerd kan zijn van mooie sportieve kampen die een spannend verloop zullen verkrij gen Want ook de vereeniging S. S. S. komt met haar sterkste krachten naar voren. In de eerste afdeeling zal A. Kra nenburg, oud-kampioen van Ned., met Kok en Boersen, welbekend uit diverse wedstrijden, de eer van S. S. S. trachten hoog te houden, terwijl in de 2de klasse de bekende athleten als Koster, Jensma, Schats. Bieman en anderen zullen mee doen. Er zal worden geworsteld midden in de zaal, zoodat een ieder de spannen de partijen kan volgen. Biljarten. De biljartvereeniging Hollandsch Noor derkwartier heeft Dinsdag een wedstrijd ge houden in de Prins Maurits. De spelers wa ren als volgt ingedeeld: Groep 3: A. Mijts te O.Niedorp, Jb. Gelder te N.Niedorp, C. Brouwer te N.Niedorp en P. Langedijk te O.Niedorp; Groep 4: J. Veerman,. H. de Boer Jzn., Jb. Schermer, allen te Hoogwoud en R. Laan te Winkel. Totaal-uitslag: groep 3 wint 7 partijen en groep 4 wint 9 partijen. De nederlaagwedstrijden werden voort gezet in café Bouwstra te St. Pancras. De Driesprong speelde thans tegen Kinheim van N. N. 48 32 8 1.50 H. Kuiper 75 32 8 2.34 Bakker 52 47 6 1.10 P. Kooy 75 47 8 1.59 Jansen 73 53 9 1.40 Bouwstra 75 53 10 1.44 Groot 50 25 8 2.00 P. Koning 19 24 3 0.79 Oud 35 47 4 0.74 M. Kooy 50 47 7 1.06 PREDIKBEURTEN. Zondag 23 December. Oroote Kerk10.45 uur, ds. Baar. Voor- bereidingsdienst voor Kerstmis. Medewer king knapenkoor. Eerste optreden van de hoogste klasse met meerstemmigen zang. Ka pel kerk, 10 uur, ds. Krijger, van Beverwijk; av. 6 uur, ds. Terlouw. Rem. Oeref. Gemeente, geen dienst. Ev. Luth. Kerk, geen dienst. Doopsgezinde Kerk, geen dienst. Oeref. Kerk, 10 uur en 5 uur, ds. von Meijenfeldt. Herst. Apost. Gem., Tousaintslraat, 10 en 4.30 uur, dienst. Vrije evang. gem., v. d. Meystraat lö, 10.15 en 7 uur, ds. Ruys; 2 uur Zondags school. Vrijz. chr. jeugdkerk, in de rem. kerk, Zaterdagav. 7 uur, de heer Maars, van SchoorI; Kerstdienst. Stads Evangelisatie, gébouw Keetkolk- school, 10 uur wijdingsdienst; n.m. 8 uur openbare bijeenkomst, spreker br. v. Doorn Leger des Heils (Generaal Booth), Lun- merhoek 40. Zaterdag 8 uur straatzang bij den verlichten kerstboom en straatprediking door envoy J. D. Böning; Zondag 10 uur heiligingsdienst, 8 uur verlossingssamen komst onder leiding van envoy Böning uit Den Haag. Nederlandsch Leger des Heils, Hekel- straat C 9. Zaterdagavond 8 uur straat zang; Zondagmorgen 10 uur. wijdingsdienst, 4 uur verblijdingssamenkomst, 8 uur ver lossingssamenkomst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. Van Mullem; 7 uur, Kerstfeest Kogerpolder. - BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Evangelisatie Maranalha, 10.30 uur, ds. van Elden, van Haarlem. Oer. Kerk, 10 uur en 5 uur, hulpprediker J. H. Slager. DRIEHUIZEN, ds. Heep. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roo- bol. Oud kalh. kerk, 8 uur vroegdienst, 10 uur hoogdienst, 7 uur vesper. EGMOND-BINNEN, 10 uur, ds. Nobel. GR AFT, 10 uur, ds. Loysen. GROET, 10 uur, ds. Boeke. Onderwerp: Laatste advent. GROOTSCHERMER, 10.30 uur, ds. Boerendonk. HEILOO, heden Vrijdagav. 8 uur Kerst wijding, cantate en zangkoor, ds. Bloemhoff; Zondag 10 uur ds. Bloemhoff, tekst Joh. 1 :26b, onderwerp: Christus incognito. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, aan de Kerklaan, 10 uur, de heer A. van Ginkel van Amsterdam. HEERHUGOWAARD, geen dienst. LIMMEN, 2 uur, ds. v. d. Kieboom. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. OUDORP, 9.30 u., ds. Deetman, advents- prediking. OTERLEEK, 9.30 uur, ds. Baar. OUDKARSPEL, geen dienst. DE RIJP, geen dienst. SCHERMERHORN, geen dienst. SCHOORL, zie Groet. SINT-PANCRAS, 9.30 en 3 uur, ds. Molenaar. STOMPETOREN, geen dienst wegens vaca turebeurt. Evangelisatie, 10 uur, de heer Plomp, van Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, ds. van Peursem, collecte Kinderzorg. Evangelisatiegebcuw Sedeur, 10 uur, de heer H. van Tuinen, van Amsterdam. URSEM, 10 uur, ds. Rijkx. VEENHUIZEN, geen dienst. WARMENHUIZEN, geen dienst. ZUIDSCHARWOUDE, geen dienst. TOONKUNST Het eerbiedwaardig oratorium (van den even eerbiedwaardigen Meester Jos. Haydn) Die Schöpfung heeft Toonkunst, onder lei ding van J. Henri Oushoorn weer eens voor den dag gehaald en het bestemd voor het eerste concert in dit seizoen dat gisteravond in de Harmonie gegeven werd, waarvan de slot-repetitie, den dag tevoren gehouden, en die tamelijk wat belangstelling gehad moet hebben, ditmaal als volksuitvoering be schouwd werd. De hooge leeftijd van Die Schöpfung, is in de muziek nog steeds niet te kenmerken, geen maat, ja, geen noot is die men anders zou wenschen, noch in de vele solo's of de massale koren krijgt men het gevoel dat het een of ander verouderd uit den tijd is. Aldus heeft het bij een vlotte uitvoering, zooals die van gisteravond nog de groote belang stelling der toehoorders. Vlot en frisch heeft het koor de moeilijke ensemble's, o.a. de slotkoren van elk deel gezongen, en heeft het zich indergeschikt ge toond bij die gedeelten waarin het zich te gelijk met de solisten liet hooren, zooa's in het duet met koor „Vpn deiner Güt's Herr und Gott. Mocht men de stem van mejuffrouw MaasGeesteranus de sopraan solisten voor deze muziek misschien wat te dik vin den, de manier waarop zij haar partij o.m. de groote aria's en het reeds genoemde du et vertolkte, heeft zeer voldaan. Met het aan bieden van bloemen toonde men dat. Naast de sopraan-soliste moge met eere genoemd worden de tenor van Munster, in 't bezit van een welluidend orgaan, dienst baar gemaakt aan een beschaafd zingen van zijn mooie partij, waardoor indruk maakte o.m. de voordracht van het recitatief „In vcllem Glanze" enz. van de aria „Mit Würd' und Hoheit angethan". Lourens Bogtman zong de baspartij, 'n prachtstem, smaakvolle voordracht kenmerk te z'n zang in z'n omvangrijke patij. Aria's „Rollend in schaumender Wellen", „Nun scheint in Vollem Glanze der Himmel", de zang in het derde deel. De samenzang der solisten in terzet en duo behoorde mede tot de zeer geslaagde nummers. Het orkest ('t scheen me minder bezet dan voorheen) speelde goed; de aanvullende pianopartij van mej. Tuin droeg het hare daartoe bij. Haar spel kwam dikwijls goed naar voren, 't Was niet zóó bescheiden als we het wel eens gehoord hebben en zooals mej. T. gisteravond speelde kan het ensem ble het best verdragen. Haar spel domineer de volstrekt niet te veel. Aan het einde van het tweede deel werd door den voorzitter van het koor met eenige hartelijke woorden den dirigent een krans aangeboden. Er heerscht in de muziekwereld niet alleen evolutie maar ook revolutie. Maar bij alle moderne verschijningen die komen, en waar van er vele na korten tijd weer voor goed verdwijnen, houdt de uit het hart gewelde muziek stand en trotseert alle stormen Haydn's Schöpfung is er een schitterend voorbeeld van. A. K. KERSTFEEST, FEEST VAN VREDE EN LIEFDE. Mevr. H. GuiseBrandt verzoekt ons opname van het volgende; Vrede in onze harten en liefde voor alles wat leeft en adem heeft. Feest voor allen! Neen, niet voor allen! Want als m'n blik glijdt over de mooie, met rood en groen versierde vleesch- en poeliersétalages, dan verdwijnt de vreugde uit m'n hart en deernis en droefheid komen boven en dan weet ik dat het geen feest voor allen is. Hangen daar niet de mooie ranke konijntjes en hazen, lang uitgerekt aan hun achterpootjes, de oogen gebroken, de spitse oortjes slap? En verderop zie ik op frissche witte schalen de bloederige rolla- de's, geflankeerd door vazen teere bloemen, om dat pijnlijke en ruwe van dat nog uit lekkende bloed te verminderen. Dan rijst bij mij de vraag of al dat lijden en onrecht, gedaan aan zoovele dieren, noo- dig is, om deze feestdagen te vieren. Dit feest van Liefde, wat door deze uitstallingen van ruwheid en dikwijls daarbij gepaard gaande wreedheid, een bespotting wordt. Hoe kunnen wij woorden van Liefde spre ken, de alles omvattende Liefde, indien wij daar het weerlooze dier van buiten sluiten? Hoe kunnen wij onze vreugde uiten indien deze vreugde niet gedeeld wordt door alles wat adem heeft? Als ik bedenk dat deze dieren eenige dagen, misschien nog pas enkele uren geleden, niet bewust van het kwaad dat hun zou geschieden, vrij rond huppelden en sprongen door de duinen en velden; de genoeg'lijke dikke eenden en gan zen de slooten met hun gekwek-kwak bevolk ten, dan zou ik aan iedereen, stuk voor stuk, willen vragen of zij het leed beseffen, dat geleden wordt in de wereld der dieren, welke toch ook onze wereld is. Beseffendus doordacht hebben wat dit lijden beteekent Lijden door tegennatuurlijk snel opfokken, lang transport, ruwe slachtingen enz., enz. Doch ik geloof dat siechts weinigen bij hun kerstmaal naar den oorsprong van hun sma kelijk gerecht zullen vragen en den gang terug denken van hun bord, na de slachthui zen, naar de wei en duinen. Want zouden zij dit doen en daadwerkelijk dezen gang inner lijk beleven, dan werd dit Kerstfeest een werkelijk rijk gezegend feest, daar dan de geest der allesomvattende Liefde zou wor den geboren. Men vrage eens gratis lectuur en inlich tingen aan het Vegetarisch Inlichtingen Bureau te Soest. Ned. Vegetariërsbond. DE VIER JAARGETIJDEN. Reeds eerder berichtten wij, dat het „Nieuw-Schouwtooneel", onder artistieke lei ding van Ko van Dijk en Frits Bouwmees ter, op Woensdag 26 December (Tweeden Kerstdag) in ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar een opvoering zal geven van „De vier jaar getijden", het successtuk van Antoon Coolen. Het gebeurt zelden, dat de pers van alle richtingen eensluidend is in haar lof, maar Antoon Coolen en het „Nieuw-Schouw tooneel" hebben ondervonden, dat het waar lijk goede toch steeds de algemeene waardee ring vindt. Want overal juichte het publiek de spelenden toe en de critiek, die uitbundig was, gewaagde van een groot tooneelsucces. Men1 sprak van een magistrale opvoering en van een sterk stuk, dat als een aanwinst van onze tooneellitteratuur moet beschouwd wor den. Zooiets stemt tot blijdschap, temeer omdat het een jonge landgenoot is, die in een tijd, die arm is aan sterk geschreven en tegel'jk moreel-aanvaardbare tooneelstukken, deze verrassende daad stelde. Antoon Coolen heeft zich als romanschrijver een uitsteken den naam verworven. Zijn verhalen, die vol zijn van menschelijkheid, hebben hun weg gevonden. En het is ook door deze sfeer van mildheid en innigheid en door iets dat men niet omschrijven kan, maar dat als een waas van goedheid over al het werk van Coolen hangt, dat het groote tooneelpubliek wordt bekoord en geroerd. Antoon Coolen schreef „De vier jaarge tijden" speciaal voer het „Nieuw-Schouw tooneel", het gezelschap dat ook „Kinderen van ons volk" tot een succes deed worden. Coolen bewerkte dus thans geen roman, doch hij schreef een stuk, zuiver van opzet, met sterke spelscènes, levend en goed en in een taal die verstaan wordt door de massa. Geen stuk vol verwardheden en vaagheden, die men ten onrechte in verband wil brengen met modernisme, doch een eenvoudig en treffend werk, dat een ieder begrijpen kan. Een Nederlandsch stuk van een jongen litterator, zooals er sinds den tijd van Heijermans geen meer geschreven is. Men roept zoo dikwijls om goed tooneel. Welnu hier is een stuk, dat iedereen genieten kan. Een stuk met creaties van Ko van Dijk, Frits Bouwmeester, Rienk Brouwer en an deren Een uitstekend geschreven en voor treffelijk gespeeld tooneelwerk. Dit werk heeft recht op ieders waardee- ring. En daarom moet men „De vier jaargetij den" gaan zien. Stuk en spel verdienen de algemeene belangstelling ten volle. Medewerkenden zijn (in volgorde van 't programma): Ko van Dijk, Lena Kley. Mies Versteeg. Frits Bouwmeester, Jetty v. Dyck Riecker, Lou Ezerman, Rienk Brouwer, Dogi Rugani, Jacques Snoek, M. v. d. Lugt— Melsert, Ferd. Koolbergen en C. Gerstel. Lezing Tony de Ridder. Het bestuur van bovengenoemde veree niging had dit jaar voor haar kerstmiddag uitgenoodigd mejuffrouw Tony de Ridder uit Oosterbeek, die niet alleen door de vele mooie boeken die zij geschreven heeft, een goeden naam heeft, maar die reeds vroeger met het grootste genoegen een lezing voor de vereeniging hield, waarvan de leden nog de mooiste herinneringen bewaard hadden, wat wel heel duidelijk bleek uit de buiten gewoon groote opkomst in het Gulden Vlies, waar zeker 350 toehoorsters onder ademlooze stilte een middag van echt kunstgenoot beleefden. De presidente opende dan ook in de op gewekte stemming dezen middag, heette spreekster heel hartelijk welkom, alsook de de eere-presidente nu mevr. KinschotDor- hortmees en het eere lid van de vereeniging en deed daarna eenige mededeelingen over verdere plannen en bestuurswijzigingen, die zeker ook door de prettige- en gezellige manier, waarop het werd verteld, getuige de verschillende applausjes, een ieders in stemming hadden. Tony de Ridder beklom daarna liet po dium en sprak er allereerst haar groote waardeering over uit, dat de zaal met haar vele kleine roode lichtjes, haar hulst versieringen en witte bloemen voor haar een sfeer had geschept, waarin het voor haar ongetwijfeld niet moeilijk zou zijn innerlijk contact met haar gehoor te krijgen. Het boek, dat zij hedenmiddag wilde be spreken, was het „Wensch-kind" van Ina Seidel, uit het Duitsch vertaald en bewerkt door spreekster-zelve. Zij legde eerst uit, hoe moeilijk het ge weest was een goede vertaling te verkrijgen voor den Duitschen titel: Wensch-kind, om dat in geen enkel woordenboek dit echt Duitsche woord voorkomt. Dit boek, dat speelt in de jaren 1792 1813, ademt zeer zeker een historische sfeer, want het Duitschland en Frankrijk met zijn grooten Napoleon, waren in dien tijd bijna steeds in oorlog met elkaar. Toch was het niet de bedoeling van de schrijfster hier een historischen roman te geven, waar was het ook onmogelijk de historie er buiten te laten, omdat die met alle feiten zeer nauw was samengegaan. De schrijfster, Ina Seidel, waarvan Tony de Ridder een portret had medegebracht, teekent spreekster dan als een liefhebbende vrouw en moeder, echtgenoote van een Duitsche schrijver en predikant, die door den dood reeds twee kinderen had moeten afstaan en het leven in al zijn roerselen diejp heeft beleefd. Ruim 16 jaar heeft schrijfster aan dit boek gewerkt en het bij na 700 blz. dikke boek, is dan ook maar geen amusanten lectuur, maar een boek, dat tot ernstig nadenken stemt, en in het kort gezegd, als hoofdgedachte heeft: de moe der-figuur. Men zou het kunnen noemen een boek van een moeder, dat over een moeder en voor een moeder. Het „Wensch-kind" is het kind van die moeder; het kind, dat zij van de hemel heeft afgesmeekt toen haar eerste kindje ge storven was en haar man naar het front moest vertrekken, waarvan hij niet weer keerde. Het geheele boek door, dat vele mooie zijwegen heeft, is altijd de hoofdgedachte de moeder-figuur, de alles dragende, de opof ferende, de zich geheel overgevende, totdat zij ten slotte „het" groote offer in vollen overgave kan brengen, als haar eenige jongen, haar „wensch-kind" op 20 jarigen leeftijd op het slagveld sneuvelt. De spreekster ging het geheele boek in groote lijnen door, noemde hier en daar de hoogte-punten en las enkele fragmenten eruit door. Alles werd onder ademlooze stilte aan gehoord, en hare duidelijke voordracht, goed geaccenteerd, heeft de aanwezigen zeer zeker getroffen, en die stemming ge bracht, waarvoor het hart in deze donkere dagen voor Kerstmis zoo ontvankelijk is, zooals de presidente in haar slot-woord ge tuigde. Het was een mooie middag en een ieder ging dan ook geestelijk verrijkt en zeer vol daan huiswaarts. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 21 Dec. 1934 Op de heden gehouden kaasmarkt waren m totaal 40 sta- „els wegende 63000 K-G. kaas aangevoerd, Srvangde Prijzen als volgt: Fabriekskaas 35 stapels Kleine 18, 1 stapel Middelbare, prijs niet genoteerd. Boerenkaas: 3 stapels Kle'ine 16 en 1 stapel Commissie, prijs niet genoteerd. Alles met rijksmerk. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 21 Dec. 1934. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 436 H.L.'s aangevoerd, als: 25 H.L. voertarwe 4.755; 6 H.L. rogge 7.25; 86 H.L. gerst chev. 66.15; 125 H.L. haver 6.607.40; 43 H.L. boonen, w.o.: brui ne io_14, duiven 8.87M en witte boonen 18; 10 H.L. geel mosterdzaad 16; 12 H.L. karwijzaad 19; Tuinboonen 6.50 en 129 H.L. erwten, w.o.: kleine groene 9.6010, groote groene 10.50 14.50, grauwe 10—20 en vale erw ten 14—15.75. Alles per 100 K.G. Han del stug. WARMENHUIZEN, 20 Dec. 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Roode kool le s. 1.20-2.50, 2e s. 1 1.30; Gele kool le s. 1—f 1-40; Deensche witte kool 1.201.40, 2e s. 0.70—1.20; Drielingen 0.70; Uien 1 60—2.10; Grove uien 2.50; Spruit- kool 5.90—7.10; Eigenheimers (grove). 1. Aanvoer: 78000 K.G. Roode kool; 13000 K.G. Gele kool; 19200 K.G. Deensche witte kool; 1025 K.G. Uien; 100 K.G. Spruitkool en 650 K.G. Aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 20 Dec. 1934. 12700 K.G. Uien: uien 1.90—2.20, drielingen 1.30—1.40, grove 2.30— 2.40, gele nep 1.60-/ 1.80; 3000 K.G. Peen 0.80—1.20, kleine Peen 0.60; 129800 K.G. Roode kool ƒ1.10—ƒ2.30, doorschot 1-f 1.60; 22000 K.G. Gele kool 1—1.50, doorschot 1—1-20; 68200 K.G. Deensche witte kool 1 1.60, doorschot 0.7O—f 1.40, alles per 100 K.G. TcGCNGCSTCLDC BKUfSSs (Ontvangen per draad!ooze telefoon). Vorige koers pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1931 N 1017/g 4 1934 1017/g 1017/g 4 Ned.-Indië 1934 i II a lOl'/lS 4 1934 A a a lOl'As 5 Duitschland 1930 0 a t D 26'/j 268/4 Idem met kettingverklaring a c a 31 Va 3P/4-- 317/s 3P/S BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank a 4 a a 103 IO31/4 Handel Mpij. Cert. v. 1000 t 0 0 f 25 258/s 25*-7/16 251/4 Koloniale Bank 0 a 't 268/s 261/4 Ned. Ind. Handelsbank 4 4 0 c 568/, 57 Rotterd Bank t a 83»/, 83 INDUSTR. OND. BINNENL. 293/g Alg Kunstzijde Unie 29 Va 29'/, 29'/, v Berkels Patent 0 0, a a a 31 Va Calvé Delft Cert. 0 a a a Nederl. Ford ex. 40 Vo afst. 0 a 0 239l/a 240 Philips Gloeil. Gem. Bezit 0 0 0 220 220-2 2218/4-2 222-i/a 222 Unilever 0 a 728/4 731/4 INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting i 22V,« 6% Anaconda 0 0 0 9 61%, 188/16 18"/.6-i 1&V.6 ri/s P/16 1 22J/i6 2'20/s U. S. Leather a fe 38/s 3 Va CULTUUR MAATSCH. H. V. A 144 1431/2-5 Java Cultuur 0 0 a a a 71 Ned. Ind. Suiker Unie a 64 Vorstenlanden 0 0 0 '0 1 P/4 6.00 MIJNBOUW. Alg, Explor. Mij. ia 0 a 1351/, 135 49 48 l70"/a 170 PETROLEUM. 1101/4 Kon, Petr. 0 0 1328/4 1331/4-4 1338/8 1 83 83 Continental Oil IOV4 ld/s 4Vw 4 Vi6 RUBBERS. Amsterd. Rubber 0 0 a 88 88 877/8 871/4 Deli Bat. Rubber 0 a a 66'/a 66 Hessa Rubber 801/4 85 28 29 56'/' l9/i« 1 Va P/l6 i#/l8 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoombool a 3»/io Scheepvaart Unie 0 a a t 258/4 TABAKKEN. 1421/4 142 121 Va 121 Va Senembab a 1 122*/, 1218/4 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 32% 9% Union Pacific a 65 §Noteering per 50. fÊxclaim. PROLONGATIE Vorige koers 'Exdividend. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 1 pCt. Heden 1 pCt. NIET OFFICIEEL New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Kopehnagen Stockholm Oslo Madrid Italië t Vorige koers l P'/iS 7 30»/. 59 40 9 758/g 34.58 47 90 32 50 37 60 36 60 20.20 12.65 Koers op heden 2 uur 1 477/. 7.30 59 40 9 757/3 34 60 4790 32 50 37 60 36 60 20 20 12.65

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9