SPORT EN WEDSTRIJDEN HET PROGRAMMA VOOR MORGEN. JJCmtüeutos Lastige wedstrijden voor Ajax en Feijenoord. In afdeeling II; H.D.V.S.—Z.F.C. de groote strijd. Go Ahead wint natuurlijk en heracles? Velocitas' run naar de 100 goals. Alcmaria ontvangt Blauw Wit. De laatste kans voor de withemden. De Alkmaarsche Boys naar Zaandijk. DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. kan zich plaatselijk bij den secretaris opgeven. Ingekomen was een verzoek van de prov. Commissie om opgaaf te doen hoe pel witte kool (voor zuurkool) er ge veild is na de telling van 6 Sept. J.I., waarna bereids is meegedeeld dat bij inventarisatie was opgegeven 2.823.000 K.G., terwijl is geveild 2.846.100 K.G. Aangaande een desbetreffend verzoek vaa de Prov. Commissie is mededeeling gedaan dat de veiling-omzet over 1934 begroot wordt op 1.354.616.70, en dat in h.v fonds voor de uitbetaling van mini mumprijzen thans is gestort een bedrag van J 12.045.83. Meegedeeld werd dat de tweede steun- uitkeering was ontvangen, welke in het geheel 45.088.20 bedroeg. Met gemengde gevoelens werd deze mededeeling ontvangen, daar het niet alleen zoo bitter noodig is, maar ook dat het bedrag zoo klein is en het voor steun aan het bedrijf niet in aanmerking kan komen, daar er hoogstens een paar we ken van geleefd kan worden. In verband met de bijdrage welke vol daan is tenbehoeve der voorloopige kos ten aangaande de kanalisatie, werd ge vraagd of in de toekomst dienaangaande ook de verplichting opgelegd kan wor den om de bijdrage te betalen, daar toch toezegging is gedaan onder voorwaarde en het is toch twijfelachtig of daaraan voldaan is. Het werd noodig geacht op de eerst volgende algemeene vergadering in de ze een beslissing te nemen. Opgemerkt werd dat de steun zoo on voldoende is en dat daartegen gepro testeerd moet worden om te trachten een betere regeling te krijgen naar verhou ding van den steun aan den landbouw. Geantwoord werd dat het minimum prijzenstelsel wel goed is, maar de mini mumprijzen zijn te laag, deze moeten verhoogd worden tot de thans bestaande richtprijzen, welke dan beslist direct door de tuinders moest ontvangen wor den. Wat betreft de teeltbeperking 1935 werd opgemerkt, dat deze nog weer meer moeilijkheden zal opleveren, voor al voor de kleine tuinders, temeer daar de vroege aardappelen niet vervangen mogen worden voor groenten. Ten dezen opzichte is er door de lage opbrengst van de aardappelen zooveel mogelijk verkocht en is het niet onmogelijk dat een tekort poters gehouden zijn, terwijl men niet bij machte is poters te koopen. Besloten werd deze aangelegenheid ter kennis te brengen van de Prov. or ganisaties met verzoek te trachten als nog daar verbetering in te brengen. Aangaande een vraag of jonge perso nen thans nog tuinder kunnen worden, werd meegedeelde dat zulks wel moge lijk is. Alleen zij, die thans een schuur met kool gekocht hebben en lid willen worden van den tuinbouw om zoodoen de ook steun te ontvangen, worden be slist niet als tuinder opgenomen. Wat zij dan ook niet zijn. Vergadering der afd. Langenóijk van de Vereeniging voor Bloembollencultuur op Donderdag 20 Dec. 1934 ten huize van Vijzelaar. Voorzitter K. Wagenaar memoreerde de bepalingen, waaraan 't vak nog verbonden is en was van meening, dat 't waarschijnlijk wel het laatste jaar zal zijn. daar er een neiging bestaat tot meerdere vrijheid in het vak. Gehoopt werd op een betere toekomst en dat de besprekingen van dezen avond in verband met de te nemen beslissingen van aangenamen aard mogen zijn. Ingekomen waren 2 stukken, betrekking hebbende op de verkiezing van 2 leden voor 'het hoofdbestuur. Goedgevonden werd in de plaats van den heer Braam candidaat te stellen J. Roes en daarnaast den hr Bakker; mocht het zijn dat de heer Roes niet candi daat gesteld kan worden in verband met het reglement dan wordt den afgevaardigde vrij mandaat gegeven. Aan de orde werd gesteld behandeling van den beschrijvingsbrief voor de alg. ver. gadering. welke op Maandag 24 December a.s. te Haarlem zal worden gehouden. Betreffende een voorstel wijziging han dels-reglement in verband met bezwarende condities, voorkon.ende op de koopbriefjes, werd goedgevonden, daaraan steun te ver kenen, mits men ailereerst de alg. handels- voorwaarde in acht neemt en geen bij zondere bepalingen gedrukt worden op de koopbrief'es. Aangaande een voorste! in verband met het terugzenden van meer dan 1/4 der partij goederen, welke verkocht zijn, werd goed gevonden de beoordeeling hiervan over te laten aan het scheidsgerecht. Tevens kon men zich er mee vereenigen dat de kooper zich verplicht binnen 5 dagen aan den verkooper bericht te doen, waarom een partij afgekeurd wordt. Niet ondersteund werd 'n voorstel om den reclame-termijn van 8 dagen in verband met ziekte te verlengen op 14 dagen. Met de nieuwe bepalingen aangaande terugzending verpakkingsmateriaal tusschen kooper en verkooper kon men zich ver eenigen. Goedgevonden werd de toevoeging van een artikel aan het A. H R. betreffende trans acties tusschen gecontracteerde en niet ge contracteerde koopers en verkoopers. De begfooting ging onder de hamer door. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden gekozen de heeren E. Vlug en A. v. Herwijnen. De heer Bakker te Zuidscharwoude vroeg of onderlinge verhuur mogelijk is in ver hand met de teeltvergunningen. Geantwoord werd dat het officieel niet mag; met wat onderling geschied heelt de sierteelt-centrale niet noodig. De heer C. Timmerman zeide den indruk gekagen te hebben, dat de sierteelt-centrale van plan is om de heffing per roe in,iy, 'J! t geheel te innen. Spr. was van oordeel, dat Pogingen in het werk gesteld moeten wor den deze belasting over 3—5 jaren te v - deeien, daar de druk in eens te veel moeiiijK- 'heden met zich mede zal brengen, wen goedgevonden. Hierna sluiting Voetbal. De Zondag voor Kerstmis brengt op twee wedstrijden na een volledig eerste klas programma, zoodat ook deze dag weer zeer belangwekkend belooft te worden. Bovendien krijgen wij weer eenige zeer belangrijke ontmoetingen, waarvan wij speciaal noemen die tusschen de nummers 1 en 2 van af deeling II en die tusschen P.E.C. en Heracles in afdeeling III. Ajax of Feijenoord. De vraag, wie den uiteindelijken strijd in af deeling I zal winnen: Ajax of Feijenoord, is nog steeds niet beantwoord, maar toch komt de oplossing steeds nader. Momenteel mee- nen wij, dat Ajax de sterkste van de twee is, maar zij heeft het in een opzicht lastiger dan Feijenoord, omdat zij geen punt meer mag verliezen. Haar achterstand is twee punten, net genoeg, om die in te halen en de kans dus in eigen hand te houden, maar meer punten mogen niet verloren gaan. Men begrijpt, hoe moeilijk het voor Ajax is, om die moreele moeilijkheid te overwin nen. Beide clubs hebben morgen een uitwed strijd: Feijenoord trekt naar V.U.C. en Ajax gaat bij Overmaas op bezoek. Voor de thuis clubs beteekent dat zeker glunderende pen ningmeesters en op papier behoorlijke neder lagen. Toch zal noch Ajax noch Feijenoord erg gerust zijn, want hun tegenstanders hebben tegenover de goede techniek hun geweldig enthousiasme staan en tegenover de sterke aanvallen hun versterkte verdedigingen. Bei de tegenstanders zijn al lang tevreden met een gelijk spel, de bezoekers willen beiden winnen. Wij houden het natuurlijk op het laatste. V.S.V.D.H.C. is een strijd tusschen twee gelijkwaardige ploegen met als inzet de der de plaats op de ranglijst. De Velsenaren zijn thuis vrij sterk, D.H.C. doet het uit heel wat minder dan thuis en dus kan V.SV winnen. R.C.H., dat A.D.O. op bezoek krijgt, heeft een kansje, om iets hooger te komen, want de Haarlemmers moeten thuis van het wis selvallige A.D.O. o.i. kunnen winnen. Zeer belangrijk is ook de strijd Xerxes— H.F.C., waarbij de laatste plaats al evenzeer in aanmerking komt als bij den vorigen wed strijd. Zou het terreinvoordeel ten gunste van Lagendaal c.s. den doorslag kunnen geven? H.D.V.S. of Z.F.C. De groote strijd in afdeeling II is na tuurlijk die tusschen de twee leiders, H. D. V. S. en Z. F. C. De Zaandammers moeten bij Hermes op bezoek en het zal hun zeer, zeer moeilijk -vallen, om met den vollen buit terug te keeren. Echter, de ploegen zijn zoo aan elkaar gewaagd, dat een gelijk spel misschien wel de beste oplossing zou kunnen zijn. D. W. S., dat zich thans beter thuis voelt in haar nieuwe omgeving dan een paar maand geleden, krijgt bezoek van de Stormvogels en afgaande op de laat ste weken zal het er geducht spannen. Toch is D. W. S. iets favoriet. Haarlem kan zich fraai herstellen van de zware nederlaag van de vorige week tegen de hekkesluiters, door nu op eigen veld Sparta te kloppen. Dat moet dunkt ons kunnen. En die hekkesluiters, t. w. H. B. S., gaan op bezoek bij K. F. C. Dat zal de Koogers nog lang niet meevallen, ook al staan zij hoog op de ranglijst, 't Zou ons zelfs niet verwonderen, wanneer H. B. S. opnieuw won, omdat de Kraaien de vorige week getoond hebben, hoeveel werk ze kunnen verrichten, als ze wil len! Go ahead's trip naar Hengelo. Go ahead gaat morgen naar Hengelo, waar Tubantia haar zal bestrijden met zeer veel enthousiasme. Natuurlijk win nen de koekmenschen, maar de strijd zal zeer zwaar zijn. P. E. C. krijgt nummer twee, Heracles, op bezoek en hier verwachten wij een spannende ontmoeting tusschen twee gelijkwaardige clubs. De uitslag zal wel in de buurt van een gelijk spel liggen en zelfs is een P. E. C.-zege niet onmogelijk. De Ensch. Boys trekken naar Apel doorn en kunnen er van verzekerd zijn, dat A. G. O. V. V. goed partij zal geven. De thuisclub heeft o. i. evenveel kans op de zege als de bezoekers, die op papier sterker zijn, Enschedé heeft thuis verreweg de bes te kansen, nu Wageningen op bezoek komt, zoodat Wageningen met Vitesse onderaan blijft. Intusschen zal de wedstrijd Vitesse— Z. A. C. wel niet gespeeld worden, om dat Vitesse uitstel beeft gevraagd we gens het plotseling verscheiden van een liarer jongere spelers Tonneman, die vroeger voor Hollandia (Hoorn) uit kwam. P.S.V. behoudt de leidinjf. Het spreekt vanzelf, dat het Zuiden al rekent op een P. S. V.-kampioenschap en daarom zijn de Eindhovenaren het aan zich zelf en anderen verplicht, om den thuiswedstrijd tegen Noad te win nen. Het krachtsverschil is niet zoo groot, dat die overwinning nu al vrijwel z6K0r is N. A. C. blijft tweede, want ook Eind hoven, dat hij haar op bezoek komt, zal wel niet in staat zijn, de N. A. C.-machi- ne kapot te maken. Willem II ontvangt haar stadgenoote Longa, dat zich zoo fraai hersteld heeft. Deze strijd wordt spannend en van den uitslag is niets te voorspellen. De Limburgsche 6trijd M. V. V. Bleijerheide wordt waarschijnlijk een Maastrichtsche zege en de ontmoeting B. V. V.Juliana zal wel op een kleine Bossche zege uitdraaien. Velocitas for ever. Natuurlijk kan ook H.S.C., al speelt het thuis, het Velocitas nog lastig maken, en de vraag is alleen, met hoeveel Velocitas wint. Want de groen-witten willen weer 100 doel- puntjes hebben in deze competitie! De stad-Groningsche strijd G.V.A.V.—Be Quick beslist over de tweede plaats. De G.V.A.V.-ers zijn o.i. iets meer doortastender dan Be-Quick, dat technisch iets beter speelt. G.V.A.V. heeft daarom een betere kans op de zege dan de withemden. LeeuwardenFriesland wordt natuurlijk een overwinning voor de thuisclub. Dat kan al bijna niet anders. Veendam zal zich thuis ook niet laten ver rassen door Sneek en de eer van Groningen hoog houden. Al met al zullen dus de Groningsche clubs bovenaan blijven en de Frieschen onderaan. ALCMARIA—BLAUW WIT. De laatste kans voor de withemden. Juist op het kritieke moment wordt Alc maria achtervolgd door pech, want noch de Jong, noch Keppel kunnen morgen voor de withemden uitkomen. Beide spelers staan op de ziekenlijst en hoewel de invallers een goe de partij kunnen spelen, hebben zij nog niet de routine van hun zieke collega's. 't Gevolg van dit alles is geweest, dat de voorhoede van Alcmaria geheel veranderd is. Deze ziet er nu als volgt uit: PeziePlas HamstraPeereboomGerritse. Zal deze voorhoede in staat zijn, om het Blauw-Wit lastig te maken en zal ze zelf voor de noodige doelpunten kunnen zorgen? Wij weten het niet/Maar wij vreezen, dat Hamstra geen midvoor en Peereboom geen binnenspeler is. Lukt het, bestMaar als het nu eens niet lukt? O.i. moet het eerste kwartier daarover den doorslag geven. Dan kan men nog altijd Pee reboom weer op zijn oude plaats zetten, Hamstra links-binnen en Plas rechts-binnen. Enfin, wij zullen zien en wij hopen er het beste van. Intuschesn is de rest van Alcmaria's elftal onveranderd gebleven en wij weten dus, dat de middenlinie en de verdediging voor haar taak berekend zijn. Zij moeten de niet al te sterke voorhoede van Blauw-Wit in bedwang kunnen houden. De vraag is dus maar: kan de witte voor hoede doelpunten maken. Daarvoor is noo dig zeer, zeer open spel, juist, omdat de Blauw-Wit-verdediging zeer sterk is en uit elkaar gerukt moet worden. En dat kan al leen wanneer beide vleugelspelers steeds in actie zijn. Wij hopen nu maar, dat Gerritse niet meer zal „pingelen". Dat draait toch op niets uit. En verder wenschen wij onze withemden suc ces in dezen zeer zwaren strijd, diege wonnen kan worden Zoo juist vernemen wij, dat ook Jongmans niet zal kunnen uitkomen. Hij heeft zich bij de training aan de knie geblesseerd en moet nu rust houden. Rampen zal nu het doel ver dedigen. De belangstelling is zeer groot. Uit Am sterdam komt er een extra-trein en zelfs is er kans op, dat nog een tweede extra-trein moet worden ingelegd. Dat beteekent dus: ge> drang voor de loketten. Men kent het middel, om dat te voorkomen: nu al kaartjes halen! Dan is men zeker, dat men op tijd binnen is, Ó.ViV.O. speelt thuis tegen Hilversum en de Amsterdammers krijgen het heel zwaar te verantwoorden. Wij gelooven niet, dat er meer dan één punt in Amsterdam blijft. Hercules—D.O.S. is een plaatselijke ont moeting, waarbij de bezoekers de beste pa pieren hebben. A.F.C. wint natuurlijk van B.F.C. en O.S.V. zal haar best doen, om ten tweeden male van Kinheim te winnen. Of dat gaan zal, weten wij niet! o In de B-klasse zal West-Frisia thuis pro- beeren W.F.C. te kloppen en dat kan, als de Enkhuizers niet te veel pech hebben. T.O.G. zal ondanks haar goede spel van de laatste weken, wel weinig kans heb ben, om het sterke Bloemendaal met een ne derlaag huiswaarts te sturen. De vraag is, of Zeeburgia weer van den schrik bekomen is, want anders zou ze zoo waar den thuiswedstrijd van Velox verliezen. 't Gooi krijgt het thuis heel moeilijk tegen E.D.O., dat nog een beste kans heeft. Een gelijk spel is niet al te onwaarschijnlijk. Z.V.V. zal thuis wel moeite hebben met de Spartaan, maar de Zaandammers kunnen de puntjes binnen houden. De leiders Volewijckers krijgen bezoek van Meteoor en zullen het wel tot een nieuwe overwinning kunnen brengen. Een reden des te meer voor de Alkmaarsche Boys, om hun uitwed strijd naar Zaandijk in een zege om te zetten, daarbij zorg dragende dat de achterstand voorloopig niet grooter blijft dan een punt. Of dit kan? Dit is geenszins onmo gelijk! Maar,... de Zaandijk-ploeg is zeker niet zoo zwak als de ranglijst zou doen vermoeden. Ettelijke nederlagen van de ex-kampioenen kwamen slechts met zeer gering verschil en waar de hekkensluiters wel de beruchte plaats zouden willen verlaten, kunnen de rood witte Alkmaarders zeker op geduchten tegenstand rekenen. Een tegenstand, die zeker eveneens te vinden zal zijn in de diepe Zaansche W-formatie en zoodoen de zeer sterk gevormde defensie. Er bestaat dan ook slechts een af doend middel, en wel zeer snelle, buiten gewoon open aanvallen met vlugge re solute voorzetten van links en rechts, met een bijzonder overrompelend karak ter. Dan,dan durven we uit de Zaan sche modder een zwaar bevochten Alk maarsche zege voorspellen! Alkmaarsche Boys, opgepast, uw kans is te mooi. Helder speelt thuis tegen Hollandia en het is zeer wel mogelijk dat de Hoorn- sche ploeg voor een eventueele boven ste plaatsbezetting zou worden uitge schakeld, terwijl de Racers bij Assen delft op bezoek gaan en zich geducht zullen moeten inspannen om het tot de vierde achtereenvolgende overwinning te kunnen brengen. Zeker verwachten we een gelijk spel. In de B-afdeeling kan morgen het pleit vrijwel beslist worden, indien D. W. V. kans ziet S. D. Z. in eigen om geving te slaan, iets, wat niet onmoge lijk is. Een zege voor de bezoekers zou de positie van de Nieuwendammers vrij wel ongevaarlijk maken. Purmersteijn krijgt bezoek van Half weg en het kleine theoretische kansje kón wel eens volkomen gevaar loopen, daar we een puntenverdeeling verwach ten. De Zeemeeuwen konden wel eens in eigen huis klop krijgen van W. M. S. Hetzelfde verwachten we voor Z. R. C. nu A. P. G. S. op bezoek komt, terwijl O. D. E. het bezoekende D. J. K. wel zal slaan. De groen-witte Alkmaarders hebben e vrijen dag en zullen dus geduldig kunnen toezien, hoe de concurrenten het er af zullen brengen. Texel ontvangt Nieuwe Niedorp en de eilanders zouden de Niedorpers wel eens volkomen kunnen uitschakelen, waar we dan ook op rekenen, ofzul len de benjamins nog wat voor de span ning willen zorg dragen? Succes krijgt bezoek van Andijk, wat eveneens wel een zege voor de thuisclub zou kunnen beteekenen, zoodat de Wie- ringers nog wat in de running kunnen blijven. Schagen zal Vrone met een nederlaag naar St.-Pancras zenden, terwijl B. K. C. te Oudkarspel tegen D. T. S. wel het on derspit zal moeten delven. In de B-afdeeling gaat Beverwijk naar Verkade en de mannen uit het aard- beienland zullen wel zoo verstandig zijn de koekmenschen at home een neder laag toe te brengen. De Beverwijkers kunnen hun positie verbeteren, daar Meervogels en Uitgeest elkander te Zaandam ontmoeten, wat „spaanders beteekent, daar we een puntenverdee ling verwachten. Zaanlandia zou het bezoekende West- zaan kunnen kloppen, terwijl Zilver meeuwen en Q. S. C. eveneens de punten kondén deelen. In enkele afdeelingen staan weer eeni ge zeer belangrijke wedstrijden op het programma en vooral in de eerste klas se D. zou de spanning hevig kunnen voortduren. In de eerste klasse A zou K. V. V. II haar positie kunnen versterken, daar de Krommenieërs bij C. S. V. I op bezoek gaan en we geneigd zijn een nieuwe zege voor de leiders te voorspellen. K. F. C. IV en Z. F. C. IV ontmoeten elkander op de Koog en dat beteekent natuurlijk puntenverlies voor een van beiden. Mogelijk neemt ieder de helft voor zijn rekening. Bergen I is weer goed op dreef, zoo dat het uitreisje naar Oostzaan wel eenig pleizier zou kunnen opleveren, daar O. S. V. IV geklopt zou kunnen worden, zeer zeker behoeven de Berge naren niet puntloos te vertrekken. W. F. C. IV zal het bezoekende Zaan dijk II wel slaan. In de eerste klasse D krijgt het leidende Petten het zwaar, nu een bezoek gebracht moet worden aan de Heldersche Boys en het is geens zins onmogelijk dat een nieuwe neder laag in het verschiet ligt, temeer, daar de Boys ook nog een kans hebben. H. R. C. III krijgt het niet zwaar in de derby tegen Watervogels I, dat even eens nog een kans heeft. Het zal dan ook geducht spannen. Een gelijk spel zou het slot kunnen zijn. Schoorl gaat naar Helder II en als de „duinkanters" op hun qui vive zijn, zou den ze hun positie kunnen versterken We verwachten dan ook een zege voor de bezoekers. J. V. C. zal wel het onderspit moeten delven tegen het bezoekende Wieringer- waard, evenals M. L. D. tegen Succes II aan het kortste eind trekt. De tweede klasse D brengt weer twee ontmoetingen. Het moet nu toch al heel raar gaan als de Alkmaarsche Boys II eindelijk niet eens de leiding zou kunnen overnemen daar toch verwacht mag worden, dat het bezoekende D. T. S. geslagen zal wor den. Alcmaria IV zou voor een nieuwe zege kunnen zorg dragen, nu Egmondsche Boys op bezoek komt. HET ALKMAARSCHE PROGRAMMA. 2e klasse A: Alcmaria—Blauw Wit (Kotte) Alcmaria; Bijlsma Ooms Rampen Burger v.d.Vall Lengers Gerritse Peereboom Hams^a Plas Pezie (Koorstra) 3e klasse A: Zaandijk—Alkm. Boys Al km. Boys: H. Keesen Koster Slikker Brouwer Weel Licht Indri Booy Kwadijk Boots de Grand Resererve 2e klasse A: W.M.S. II—Alcmaria II (Stafleu) Alcmaria II: H. Bos Hartland Jonker Meyer de Grand Hoorn Pieterse C. Ooms Hiemstra Kaptein Watertor Reserve 3e klasse A: Alcmaria III—Kennemers II (Metselaar) Alcmaria III: Wayboer Stadegaard Koning Schaddenhorst v. Wieringen Scharlewie Jo Bos Langhorst Th.Bosch Venema de Groot In de derde klasse D gaat Alkmaarsche Boys IV bij Vrone II op bezoek en als de Alkmaarders erg hun best doen, zouden ze niet alleen kunnen winnen, doch tevens hun positie versterken, daar te Bergen de Bergen- en Schoorl-reserves elkander zullen ont moeten, wat voor beiden of een van bei den puntenverlies beteekent. We hebben een idee, dat de bezoekers hier aan het kortste eind zullen trekken. Egmondsche Boys II zou het bezoe kende Alcmaria V wel eens kunnen slaan, terwijl de ontmoetingen Ursem IC. S. V. II en Akersloot IAlkmaar III, ook wel eens winst voor de thuis clubs konden beteekenen. In de vierde lilasse E zijn de leiders Koedijk II vrij en kunnen dus geduldig toezien hoe Oudorp I het er in Oterleek zal afbrengen. We vermoeden van goed en noteeren bij voorbaat een nieuwe zege. A. S. V. II zal ook wel haar kans be houden tegen Koedijk III, terwijl Eg mondsche Boys III met het bezoekende Oudorp II wel raad zal weten. Ursem IIAkersloot II kon wel eens een pun tenverdeeling opleveren, terwijl Alk maarsche Boys V verplicht is van de zesde elftallers te winnen, waarbij dan tevens revanche zou kunnen worden ge nomen. CIRCUSCLOWN. Bioscoop Harmonie. Vanaf morgenavond zal in de bios coop „Harmonie" de Amerikaansche film „Circusclown" draaien. Wij geven hiervan in 't kort den inhoud weer: In zijn klein hotel, dat de voormalige acrobaat Chuckles Howard (Joe E. Brown) exploiteerde nadat zijn vrouw er van door was gegaan met zijn com pagnon, meldt zich op zekeren dag een der circusklanten, met wien bij vroeger samenwerkte. Eea circusgezeist hap had zijn tenten opgeslagen in de stad en zijn vi-end noodigJe Chuckles uit een voor stelling bij te wonen. Verb^fei door Liet voorval met zijn vrouw, wenschte Chuckles nimmer meer een circus te be treden en ook zijn zoon Happy (Joe E. Brown) verbood hij er heen te gaan. Zijn zoon had zich gedurende langen tijd heimelijk op een eigengemaakt trainingstoestel geoefend en zoo kon het gebeuren, dat zijn vader hem bij zijn training eens betrapte. Bij een voorstelling zien wij vader en zoon naast elkaar zitten in het circus. Happy, die nooit eerder een circus voorstelling had bijgewoond, is opgeto gen en kijkt zich de oogen uit. Op een gegeven oogenblik holt een kleine jon gen de arena binnen. Happy snelt hem achterna en kan nog juist voorkomen, dat hij onder de paarden terecht komt. Alice (Patricia Ellis), een trapezewerk ster, neemt den jongen, Dicky genaamd, (Ronny Cosby) in haar armen, daardoor denkt Happy, dat zij de moeder is. In middels wordt hii verliefd op Mlle. La- Tour, die voorgeeft paardrijdster te zijn. Hij loopt van huis weg en krijgt bij het circus een baantje als verzorger van olifanten en kameelen. Hij blijft Mlle. LaTour het hof maken, tot hij op zeke ren dag door het afluisteren van een ge sprek te weten komt, dat LaTour een man is. Op zekeren dag vertelt Alice hem, dat zij met den directeur zal gaan spreken en hem vragen of hij een baan tje heeft voor een goed acrobaat. Happy die denkt, dat zij dit voor hem doet, koopt een groote bos bloemen voor haar. Bebe, de leeuwentemster (Dorothy Burgess) ziet hem aankomen en neemt hem de bloemen af. Happy gaat naar Alice en vindt haar in de armen van een ander. Hij maakt haar een Verwijt, doch toen zij den man aan Happy voorstelde blijkt deze haar broer Frank te zijn (Gordon Westcott), die wegens drankmisbruik zijn betrek king verloor en voor wien zij moeite deed een baantje te krijgen als trapeze werker, hetgeen fiaar gelukte. Juist voordat Frank zijn nummer moet ma ken ziet Happy, dat hij alcohol drinkt. Hij tracht hem de flesch afhandig te maken, doch dit gelukt hem niet Terwijl Alice binnen komt laat Frank dc flesch los en Happy drinkt het restant p, ten einde Alice in den waan te brengen dat Frank nuchter is. Happy wordt dronken en krijgt hierdoor zijn ontslag. Diep te leurgesteld keert hij naar zijn vader terug. Hij voelt zich echter zoo oi reluk- kig, dat zijn vader hem den r ;eeft naar Alice te gaan en haar de ware

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 15