Locomotief rijdt een huis binnen. De post vari de Uiver. Oude landbouwer, die in de kamer zat, gegrepen en gedood. No* enkele zwaar-gewonden. De locomotief vloog na de botsing uit de rails en reed tegen den gevel van het huis op, dat bewoond wordt door den landbouwer B. v. d. Hoven. De locomo tief reed de kamer binnen, waar op dat oogenblik de bewoners zaten te kaar ten. Alle vier personen werden door de locomotief gegrepen. De 87-jarige vader van den bewoner, de heer H. v. d. Ho ven, werd levenloos onder de locomotief vandaan gehaald. De 47-jarige zuster van den bewoner werd zoo ernstig ge wond, dat zij van de H.H. sacramenten der stervenden moest worden voorzien. De 19-j'irige zoon des huizes liep inwen dige kneuzingen op. Alleen de bewoner zelf, de heer B. v .d. Hoven, kwam er vrijwel zonder letsel af. De politie heeft de zaak in onderzoek. Men heeft han gende dit onderzoek ter plaatse niets veranderd. De kamer is totaal verwoest. Het huis is zeer ernstig beschadigd. Hoe het ongeluk geschiedde. Nadere tragische bijzonderheden. Verwoesting onbeschrijflijk. ZITTING EERSTE KAMER. Eenige wetsontwerpen aange nomen. OP DEN ONBEWAAKTE Dieseltrein rijdt op vrachtauto; geen persoonlijke ongelukken. MEUBELFABRIEK AFGEBRAND. Oorzaak onbekend. NOODLOTTIG ONGEVAL TE RUURLO. Vrouw door een schot hagel gedood. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. NIEUWE VLIEGHAVEN VOOR DE ZEPPELIN. LANGENDIJK. LIMMEN, RUSTENBURG. Alkmaarsche Politierechter AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Gisteravond te ruim 8 uur beeft te Loon op Zand ten Noor den van Tilburg een zeer ernstig ongeluk plaats gebad. Omstreeks dat tijdstip is een locomotief van een goederentram op den Hoogensteenweg te Loon op Zand in botsing gekomen met den aanhangwagen van een tractor. De gevolgen waren ver schrikkelijk. De noodlottige botsing, die gister avond plaats had, geschiedde in de kom van het dorp ongeveer op dezelfde plek, waar een jaar geleden een der gelijke botsing tusschen een locomotief en een met steenen geladen vrachtauto uitsluitend materieele schade tenge volge had. Dit punt is zeer gevaarlijk. De trac tor met als aanhangwagen een groote vrachtwagen van de gebroeders Heynen te Tilburg, die een vrachtautodienst tusschen Tilburg, Langstraat en Am sterdam onderhoudt, kwam uit de rich ting Waalwijk en moest op den Hooge-, steenweg link6 de Kerkstraat inrijden. Het voertuig hield goed rechts, doch juist op het moment, dat de bocht werd genomen, kwam met vrij veel vaart uit de Kerkstraat een góederentram van de B.B.A. De aanhangwagen werd aan de linkerzijde gegrepen en ingedrukt en vloog in de richting van de Bergstraat achteruit. De locomotief van de goede rentram, een klein model locomotief der spoorwegen, die achterste voren reed, geraakte uit de rails en reed aan den anderen kant van den Hoogensteen weg tegen den voorgevel van de boer derij van den heer B. v. d. Hoven. Een geweldige slag, gevolgd door hevig gekraak volgde. De locomotief drong met kracht in de voorkamer van de woning van der heer v. d. Hoven en richtten daar een geweldige chaos aan. In de kamer bevonden zich op dat mo ment 6 personen. De bewoner zelf, de heer B. v. d. Hoven, kwam er vrijwel zonder letsel af. Zijn vader werd echter tusschen de buffers van de locomotief en de muur doodgedrukt. De oude man een geziene figuur in het dorp die korten tjjd geleden het feit herdacht, dat hij 60 jaar lid was van het beroemde I St. Ambrosiusgilde, moet op slag zijn gedood. Een zuster werd zeer ernstig gewond. De 19-jarige zoon Petrus kreeg minder ernstig letsel. De vrouw des huizes bevond zich tijdens het gebeurde in de keuken. Twee kinderen, die zich eveneens in de kamer bevonden, bleven ongedeerd. Op het moment van de botsing, toen de voorgevel in het huis werd gedrukt en de lo comotief voor het grootste gedeelte in de wo ning verdween, was er weinig waar te ne men tengevolge van de kalk- en puinwolken, die ontstonden. Toen deze was opgetrokken en omwonenden te hulp snelden, onder wie als eerste van de politie, de gemeenteveld wachter, bleek het, dat men planken en weg geslagen kozijnen moest doorzagen, om bij de in de knel gekomen bewoners te kunnen kernen. Inmiddels was ook medische hulp ter plaatse gekomen, die, toen de gewonden te voorschijn waren gebracht, de eerste hulp verleenden. De gewonden konden in het an dere gedeelte van het huis, dat intact is ge bleven, worden opgenomen. Bij den ouden man kon men slechts den dood constateeren. De marechaussee en de rijkspolitie waren spoedig ter plaatse en toen werd de geheele omgeving van de plek van het ongeval afge zet. De burgemeester, die te Tilburg woont, spoedde zich, telefonisch gewaarschuwd, naar zijn gemeente om leiding té geven bij het hulp- en opruimingswerk. De verwoes ting, welke in de voorkamer van de woning is aangericht, is niet te beschrijven. Het is nog een wonder, dat het ongeval niet veel ernstiger gevolgen heeft gehad. De locomotief sleepte bij het binnenrijden een brandende Brabantsche boerenkachel mee en wierp deze tegen den grond. Dank zij echter het vele puin, dat tegelijkertijd mee naar binnen kwam en waaronder de kachel grootendeels werd bedorven, ontstond hierdoor geen brand. Ook de kortsluiting, ontstaan door het defect raken van de lichtleiding, leidde gelukkig niet tot brand. In den loop van den avond arriveerde de substituut-officier van justitie van het parket te Breda. Deze heeft nog gisteravond alle getuigen in deze zaak gehoord. In de eerste plaats de beide chauf feurs van den tractor, Bressers en Valk, bel den afkomstig uit Tilburg en de conducteur van de tram Smetsers uit Eindhoven en de machinist eveneens uit Eindhoven. Geen van hen, hoewel én tram én locomotief werden beschadigd, werden gewond. Het schijnt vast te staan, dat de machinist van de locomotief voor het nemen van de bocht uit de Kerk straat naar den Hoogesteenweg voldoende signalen heeft gegeven die echter door de bei de chauffeurs van den tractor niet zijn ge hoord. Op deze tramlijn rijden zeer weinig treinen. Het personenvervoer geschiedt reeds geruimen tijd door autobussen, zoodat de tramdienst beperkt blijft tot een goederen trein in de richting Tilburg, die 's avonds omstreeks 6 uur Loon op Zand passeert en de terugkeerende trein, die te ruim 8 uur de ze gemeente door rijdt. Van den goederen trein zijn de wagons gedeeltelijk ingedeukt. In den loop van den avond en hedenochtend heeft men de woning van den heer v. d. Ho ven gestut om instorting te voorkomen. Daarna hebben twee locomotieven van de tram die in het huis binnen gedrongen loco motief naar buiten getrokken en weggesleept. Toen bleek eerst goed, hoe groot de schade is, die aan de woning is aangericht. Gedu rende den nacht is de woning bewaakt om verdere ongevallen te voorkomen. Hedenmor gen was de toestand van mej. v. d. Hoven, die het ernstigst werd gewond, naar oirotan- digheden redelijk wel. De Eerste Kamer heeft zonder debat en z. h. s. aangenomen de wetsontwer pen betreffende de rubberrestrictie, de Indische pensioenen, instelling van 's lands caoutchoucbedrijf in Indië, na dere wijziging der Indische comptabili teitswet. Bij het wetsontwerp tot wijziging der inkomstenbelasting en invoering eener loonbelasting in N. Indië betoogt de heer Mendels (s.d.a.p.) dat het verre van fraai is. Spr. critiseert den opzet en de wijze van inning dezer belasting. Deze belastingen berusten op een grof en ruw systeem. Spr. kan zijn stem niet aan het wetsontwerp geven. De heer Fock (lib.) dringt aan op na der overleg met den G. G. van Indië. De heer Kranenburgh (v.d.) acht deze Kamer niet bevoegd tegen den meer deskundigen Volksraad in te gaan. De Minister erkent ook in de kamer, dat er bezwaren tegen het ontwerp zijn, doch dat spr, voor de argumenten van de Indische regeering is gezwicht. Spr. acht de Indische regeering en haar be lastingadministratie niet minder des kundig dan de Volksraad. Donderdagmiddag reed de Dieseltrein, die om 12.11 uur van Utrecht vertrekt, op den onbewaakten overweg, even voor het station Schalkwijk, tegen een vracht auto, beladen met zand. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor, daar de inzittenden bijtijds van de auto konden springen. Van den Dieseltrein, die direct stopte en voldoende signalen moet gegeven hebben, waren eenige treeplanken be schadigd. De auto werd ernstig bescha digd. De meubelfabriek van Wageman en van Tuinen (Amsterdam—Maastricht) welke fa briek nabij Smeerneas (L.) was gelegen, is totaal uitgebrand. De schade bedraagt alleen aan meubelen eénige duizenden guldens. De oorzaak van den brand is onbekend. Toen gisteravond te omstreeks 9 uur de landbouwer H. te Ruurlo van de jacht terugkeerde, heeft hij zijn geladen ge weer in de keuken neergezet. Op wensch van zijn vrouw wilde hij het naar een ander vertrek brengen, doch ongelukkig ging het daarbij af, met het gevolg, dat de vrouw het heele schot hagel in het hoofd kreeg. Zij was vrijwel onmiddel lijk dood. Nog gisteravond is de Officier van Justitie te Zutphen ter plaatse gekomen. De vrouw was moeder van vier jonge kinderen. £uchtoaact De postpakketten, welke van de Uiver zijn overgebleven en met de Rijstvogel zijn mee genomen, zijn reeds te Medan behandeld. Volgens de bevinding verkeeren in onge schonden staat 1 zakje AmsterdamTjepoe van 3.75 K.G., één zakje Amsterdam—Soe- rabaja van 2 K.G., een zakje Amsterdam Medan, en aangeteekende stukken van 3.75 KG. Gedeeltelijk intact zijn gebleven één zakje Amsterdam—Tandjong Pandan van 2.5 K.G en één zakje Amsterdam—Soerabaja van 2.75 K.G. De rest van de poststukken, met een gezamenlijk gewicht van 190.5 K.G., be vindt zich ip 7 pakken met diverse bestem ming. Deze poststukken zijn grootendeels verbrand of besmeurd, doordat zij met woes tijnzand in aanraking zijn gekomen. De stukken waarvan het adres onleesbaar is, gaan naar het hoofdbureau te Bandoeng, om dan eventueel verder te worden behandeld. Nederland dankt Irak. Min. de Graaff heeft aan den minister van buitenlandsche zaken van Irak telegrafisch dank betuigd voor zijn hooggewaardeerde deelneming ter gelegenheid van de ramp van „Uiver" en voor de laatste eer aan de slacht offers bewezen. De Pelikaan (heenreis) arriveerde 27 De cember van Schiphol te Rome. De Rijstvogel is heden te Bandoeng aan gekomen. De Ijsvogel is in Calcutta geland. Berliner Lokalanzeiger verneemt van be voegde zijde, dat men na rijp beraad heeft besloten net vliegveld voor luchtschepen in te richten op de Rhein-Main-vlieghaven, welke thans in de directe nabijheid van Frankfort wordt aangelegd Over een jaar zou het nieuwe vliegveld van de noodige installaties kunnen worden voorzien. De werf te Friedrichshafen ver wacht een order voor den bouw van drie o? vier luchtschepen, zoomede een orde uit Nederland. !fitooinciaai 'flieuws De inventarisatie van stapelproduc ten, door de provinciale commissie uit de veilingen gehouden, heeft andere resultaten aangegeven, dan velen zich hadden voorgesteld. De verschillende plagen, van aardvlooien en bladluizen en de groote droogte, waarmee de tuin ders te kampen hebben gehad deden vermoeden, dat de voorraad niet zoo groot zou zijn als verleden jaar. Doch de cijfers hebben anders uitgewezen. Een voorraad van 8188 spoorwagons welke 883 meer is dan verleden jaar, is nog niet zoo mis. Wat hierbij opvalt, is, dat de roode kool met 730 wagons is gedaald, en vrij wel gelijk staat aan de teliing"Van twee jaar geleden. Wat de oorzaken van deze geringere voorraad zullen zijn, dat valt niet licht te zeggen; er zai wel een factor „groei" aanwezig zijn, welke de opbrengst heeft beïnvloed, maar toch valt niet te ontkennen, dat de verbouw van roode kool in de polders buitenom, in groote mate is afgenomen. Dat heeft men bij het kool thuishalen wol be merkt. Welk een versehil in drukte bij vorige campagnes. De tuinders hebben er grootendeels van afgezien, hun roode kool, welke het beste in de polders, Anna Paulowna enz., groeien, aldaar te contracteeren, terwijl ook de benoo- digde financiën bij het grootste deel ontbraken. Ook de handelaren hebben dit jaer veel minder kool in de schuur dan ver leden jaar. Er zijn er wel, die ditmaal heelemaa! niets hebben opgeslagen; an deren hebben een klein kwantum. Van de vermindering heeft de Noor- dermarktbond te Noordscharwoude wel het grootste deel voor zijn rekening ge kregen. Er liggen daar 970 wagons, tegen verleden jaar 1415 wagons. Verder zijn er te Warmenhuizen pl.m. 200 minder, volgens de inventarisatie van verleden jaar. De Deensche witte kool is met een groote sprong naar boven gegaan. Niet minder dan 1048 wagons meer, dat heeft wel wat te beteekenen. Hierdoor is de reusachtige daling, welke de witte kool- voorraad bij de inventarisatie van 1933 maakte, bijna geheel teniet gedaan. Wat de gele kool aangaat, dat is weer met een goede honderd wagons toege nomen evenals het vorig jaar. Zeer opmerkelijk is wel de groote toe name van de teelt van peen. Van 51 wa gons op 379 is een heele sprong. Dit is wel te zoeken in het feit, dat de peen niet onder de tuinbouwgewassen wordt gerekend voor de teeltbeperking. Daar bij de tamelijk geldelijke prijzen van verleden jaar in aanmerking genomen, hebben de tuinders een gedeelte van het vrijgekomen land met peen bezaaid, met gevolg, dat er thans een zevendub- bele voorraad is en de prijzen zijn ge daald tot beneden de gulden per 100 K.G. Een dergelijke voorraad heeft men in de laatste 15 jaren niet gehad, behal ve in 1922. Deze cijfers in oogenschouw nemende, vraagt men zich af, wat hiervan terecht moet komen, als men ziet, welke moge lijkheden voor den afzet der tuinbouw producten aanwezig zijn. De Deensche witte kool, welke geheel op de export is aangewezen, zal o. i. heel wat moeilijk heden geven. De omliggende landen doen zooveel mogelijk, om het zonder deze producten te stellen, heffen hooge invoerrechten, verbieden den invoer, of kunnen niet betalen. Het ziet er voor de tuinders niet roos kleurig uit en het i< te hopen, dat spoe dig eens een lichtpunt verschijnt. Onder handelingen met Amerika zullen spoe dig worden aangevangen of zijn reeds aan den gang. Misschien is daar iets te bereiken. Den tweeden Kerstdagavond vierde onze Zondagsschool haar Kerstfeest Het kerkgebouw was geheel gevuld met belangstellenden, toen de consulent, ds. Deetman, het feest met een welkomst woord opende en liet zingen Gez. 229 1 Na 't verhalen van de Kerstgeschiedenis zongen de kinderen, nadat de lichtjes van den boom waren aangestoken, hun Kerstliederen, die ze prompt kenden Vooral de Kerstcantate had heel wat studie vereischt, maar onder de leiding van mej. Teunissen was een mooi resul taat bereikt. Oudere meisjes, een tweetal jongere meisjes en enkele jongens zon gen nog eenige extra Kerstliederen, ter wijl mej. Teunissen zélf nog zong >A»od s goedheid" en „o Heer, die daar des he mels tente spreidt". De uitdeeling van de geschenken, die op een tweetal tafels onder den keurig versierden Kerstboom lagen, kwam aan het slot. Met de handen vol versnaperin gen en met in 't hart veel dank voor den mooien Kerstavond, verliet de leuSd' met ouders en belangstellenden, net kerkgebouw, waar allen, die hun bijzon dere zorgen aan 't Kerstfeest gegeven hadden, nog even gezellig samenbleven, en waar aan mej. Teunissen en naar staf van helpsters en helpers in 't bijzon der veel dank werd gebracht. De ge meente, die op de Kerstlijsten haar ga ven had gegeven, mag op een mooi Kerstfeest terugzien. Alhier gaf de tooneel-vereeniging „Nieuw-Leven" 2en Kerstdag een ring in de zaal van den heer J. Kok. De zaal was flink bezet. Dezen keer was er een blijspel gekozen, wat bij de talrijke aanwe zigen wel in den smaak viel. Het stuk was getiteld: „Amor en bananen". De rollen waren uitstekend ingestudeerd, zoodat het stuk vlot opgevoerd werd. Na afloop besloot een gezellig bal, dezen voor „Nieuw-Leven zoo geslaagden avond. JlecMazaken Extra strafzitting van Maandag 24 Dec. DE ONEERLIJKE BROODBAKKERS ASSISTENT. Op 19 September verscheen voor mr. Lede boe r de 18-jarige bakkerspicolo Cornelis Spr. te Uitgeest, die zich bij de bediening der cliënten niet volkomen correct had gedragen met betrekking tot de bestemming der ge- inde broodopbrengst, diie hij per abuis niet in den zak van zijn patroon de Bakker, maar in zijn eigen portemonnaie had gestoken. Be sloten werd deze jeugdige beklaagde nog niet naar de gevangenis te doen verhuizen, maar eerst de heer Wiggers te hooren. Het jongemensch was thans niet verschenen en nu bracht de heer Wiggers een rapport uit, dat zeer pessimistisch luidde. Het was in dat huisgezin 'n misse boel. De eenige oplossing werd alzoo gezocht in een gecombineerde straf en daarna werd de jeugdige ex-deeg- kneeder veroordeeld tot 15 boete of 15 dag en 2 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren. REOLASSEER1NGSKANS VERKEKEN. De 20-jarige mej. Maria Adriana Z. hadi zich als dienstbode bij den heer Jan Meurs te Medemblik nu juist niet zoo goed ge dragen. Zij had zich ten nadeele van het echtpaar MeursZwaan diverse artikelen, die haar begeerte hadden opgewekt, weder rechtelijk toegeëigend. Zij stond heden te recht erkende, althans voor zoover telaste was gelegd, haar fouten en deheer Wig gers bracht zijn rapport uit met de conclu sie, dat zij haar kans op reclasseering nog zou mogen waarnemen. Het ergste was echter, dat mevr. Meurs ook nog gouden vijfjes uit 'een kistje miste en dat feit ontkende zij ten stelligste. Het meisje was ontslagen en haar eenige „be trekking" was nog haar vrijer. Haar reclasseeringskanzen daalden dus be denkelijk en <4e officier vorderde tegen haar 1 maand gevangenisstraf onvoorwaardelijk. Uitspraak: 1 maand conform eisch. EEN ADSPIRANT GAVROTTEUR. De 58-jarige Alkmaarsche venter Willem Tegel ondervond o>p 28 Augustus een on aangenaam avontuur met betrekking tot zijn buurman Pieter Z.. die hem uit veront waardiging over een voorafgaande duiven kwestie bij de keel greep. Deze pijnlijke en onwaardige behandeling smaakte getuige zoo weinig, dat hij aangifte deed met het te verwachten resultaat, dat de heer Piet Z., die van geen persoonlijke interesse had blijk ge geven, werd veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen. Volgens veroordeelde was Tegel begonnen, doch het was dom om dit verweer niet zelf te komen voeren. 'N GETUIGE DIE NIMMER VERSCHIJNEN ZAL. De 42-jarige groentenhande'.aar Bern. Sch te Bergen vond op 30 September motieven den heer Piet Molenaar op de Alkmaarsche veiling een pak slaag toe te dienen en stond na deswege terecht. De mishandelde was niet als getuige verschenen en had daarvoor een ontschuldiging aangezien hij inmiddels over leden was. De mishandeling was tamelijk grof en de driftige Bernard werd veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Hij is niet zco mal in hooger beroep te willen gaan. NACHTELIJK INTERMEZZO. De te Haarlem gedetineerde Joh. de B had in de kermisnacht van 3 September een minder aangename ontmoeting met den slager K. Omen te Alkmaar en diende laastgenoemde een slag toe. De heer de B. was geinspireerd door het gebruik van pl.m. 10 glaasjes bier, wat de politierechter een schandaal en beestachtig noemde. De heer de B. is wat men noemt een slecht nummer en reeds meermalen voor deze diverse feiten veroordeeld. Hij zal nu voorloopig zijn „pension" met vaarwel behoeven te zeggen, omdat hij werd veroor deeld tot 1 maand gevangenisstraf. Bovendien wordt hij verdacht medeplich tig te zijn aan de talrijke konijnen diefstal len, waarvan wij onlangs melding werd ge maakt. WAS HET DAT! De niet op 't appel aanwezige heer Bouw de B was op 29 Aug. zoo vrij te Hoorn den winkelier J. Tepinga in 't openbaar de woor den ploert en oplichter" toe te voegen. De heer Tepinga presenteerde een kwitantie en dit verklaart véél. Mijnheer Bouw werd veroordeeld tot 12 boete of 12 dagen en kan nu eens over een eventueel verzet prakkiseeren. STROOPERSOONFLICT. Een Helderschen los-werkman Roelof O. had zich voor een feit te verantwoorden, dat er zoo oppervlakkig niet erg mooi uit zag Hij had zich dan ook voorzichtigheidshalve voorzien van een prima verdediger in den persoon van mr. Mulder. Verdachte toch was niet meer of min der ten laste gelegd: bedreiging met doodslag of zware mishandeling, aange zien hij op 27 October den landbouwer Jan Willem Niessink, op wiens land hij met een ander persoon aan 't stroopen was, onder het aanleggen van een gela den jachtgeer, toe te voegen: op zjj, maak dat je weg komt, of anders schiet ik je voor je donder! De verdachte ontkende nu dit mis drijf, doch Niessink gaf een omstandig verhaal ten beste. Verdachte had reeds te voren opgeschept. Niessink had het op zijn onderlijf aangelegde geweer met gespannen haan, op zijde geslagen. Het schot ging toen af en kwam in den grond terecht. Zijn verklaring werd gesteund door getui ge W. Knol, die ook de Wild West-scéne als actie deelnemer had bijgewoond. Het in be- slag genomen geweer werd door verdachte als zijn eigendom (dat trouwens zijn eigen dom wel niet lang meer zal blijven) herkend. De officier had met dezen kunstschutter, die niet tot een eerlijke bekentenis was te krijgen en zoo lichtvaardig met een men- schenleven omsprong niet veel op en eischten 4 maanden en verbeurdverklaring van het geweer. Mr. Mulder, het gebeurde reconstreuecren- de, deed zijn uiterste best, den politierechter, die de macht had de teerling te werpen, te bewegen belangrijk veel water in den nogal zuren wijn van den officier te plengen en concludeerde alzoo vrijspraak subs. een voorwaardelijke straf. Verdediger wist het nog tot een repliek van den officier te brengen, waarop de poli tierechter uitspraak doende zich volkomen schaarde aan de zijde van den officier en verdachte veroordeelde tot twee maanden ge vangenisstraf en met last tot vernietiging van geweer en ammunitie. Wij vermeen en begrepen te hebben, dat ver oordeelde nu nog eens een kansje hooger op zal wagen. HIJ KWAM ER WEER BEST AF. De groentenliandelaar Adrianus T., die vroeger op de Laat te Alkmaar een groen- tenhal exploiteerde en wien het in zaken voortdurend begon tegen te loopen, zoodat hij zelfs moest terecht staan omdat hij een op afbetaling gekochte schilmachine had verkocht voordat dit instrument onbetwist eigendom mocht heeten, werd weer met zijn ongunstige omstandigheden voorwaardelijk veroordeeld. Maar T. had nog weer automa tische machines in gebruik, dus ook een snel weger, die hij op dezelfde manier ongerech tigd had verkocht. Derhalve stond verdachte opnieuw terecht terzake verduistering, gevolg van het verder felijk huurkoopsysteem, dat niet genoeg be streden kan worden. Het lijkt aanvankelijk zoo mooi, maar leidt gewoonlijk naar de ge vangenis. Gevorderd werd nog eens een voorwaarde lijke straf van 1 maand met 2 jaar proeftijd, De verdediger, mr. G. A. de Lange, vond het reusachtig en refereerde zich. Vonnis conform eisch. HEILOO. Door notaris mr. C. J. de Lange werd Donderdagavond aangeboden een woon- huisje met tuingrond en bouwterreinen aan de Zevenhuizerlaan en Spanjaard laan, eigendom van den heer K. Wog- num. Er was buitengewoon groote be langstelling en lust om te koopen. Het woonhuis met tuingrond groot 0.23.73 hectaren bracht 1870 op, 10 perceelen bouwterrein, elk groot 315 vierk. Meter pl.m. j 1.50 per vierk. Meter, een perceel grond (hoek Zevenhuizerlaan en Span jaardlaan) 0.4.62 hectaren 630 en een aan c'e Spanjaardlaan, groot norl LCtaren 260. Het geheel, groot U.bl.90 hectaren kwam in bod op 7045 e/\^rd f 70 Inslag gemijnd, dus totaal tr -i or Akkers, aannemer te Heiloo. Tante strengvind toch wel dat i. aanhaalt el' aat Je wat erg vee] Jongelui Nichtje „Goed. toe kt O dan een* tennis, goll. dansen, motorrijden en M^Xer^ „(bondon Oplnlon)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10