bekerwedstrijd. Huishoudster Compagnon Jieck ÜLidscheiften Macktfotichtm jidoectentiëa Jeugdlectuur Dagmeisje Zondag a.s., twee uur: Alcmaria Victrix I. Elinckwijk I. HEILOO. EGMOND AAN DEN HOEF. STOMPETOREN. SINT PANCRAS. GR AFT. LIMMEN. TEXEL. DIRKSHORN. PETTEN. BEVERWIJK. CASTRICUM. jBucQedijke Stand Faillissement N.V. Bloembollenkweekerij- en Handel v.h. J. Schermer en Zonen, gevestigd en kantoorhoudende te Limmen. OUIISCHE HE1TE DIENSTBODE Brandstoffenhandel die op de welbekende manier voor afwisse- ling zorgden, n.1. alles in de puntjes Een gezellig bal tot «lot. De» 2den kerstdag hadden de kinderen der Zondagsschool hun kersteest in de Ned herv. kerk, alhier. Al» leidsters traden op mej. M. v. Slooten en C. Renses. Nadat men eerst gezamenlijk had gezon- gen, zongen de kinderen het lied Stille nacht, heilige nacht. Hierna volgde een kerstvertelling door mej. van Slooten, waarna de kinderen allen een versnapering kregen, terwijl de kerst boom, we ke weer prachtig was versierd, werd ontstoken. Daarna volgde weer een vertelling door mej. van Slooten en een samenzang. Tot slot kregen aile kinderen een cadeau tje, waar allen heel blij mee waren Een woord van dank komt dan ook de leid sters der Zondagsschool zeker toe. Gemeentebegroting 1935. Burgemeester en Wethouders heb ben den Raad en niet minder de burge rij een Kerstsurpriae thuis gestuurd in rl®" vorm van de gemeentebegrooting 1935, Een bijzonder geschenk is het niet, het komt elk jaar en trots den geweldi gen groei der gemeente bleef belasting verlaging uit. Men troostte zich hierme de, men wist eenmaal dat de werkver schaffing, burgerlijk armbestuur en steunverleening geld kosten en in 'n ge meente als de onze een kapitaal. Het was dan ook een aangename klank toen de burgemeester op 31 October vertelde dat de begrooting sluitend was zonder belastingverhooging. Men heeft te vroeg gejuicht. Het is hier ook noodig en in niet geringe mate. B. en W. komen een slordige 25000 te kort en die moet er wezen. Wanbeheer? Wel neen, B. en W. zeggen dat het Rijk hun de „das" om doet. Mafar het is dan toch wel teekenend dat met de geweldi ge groei der gemeente, een batig saldo over 1933 van circa 18000 en een zeer hooge personeele belasting, er nog be lastingverhooging moet komen. En alsof er geen vuiltje aan de lucht is, decretee- ren B. en W., dat de jaarwedde van bur gemeester, secretaris en ontvanger om hoog moet. Genoemde functionarissen hebben nu resp. 3949, 3570 en 2101, maar in 1935 wordt dat resp. 4595, ƒ4123 en 2591. Ja, we weten wel dat het komt door de classificatie, doch in Haarlem beveelt men en de burgerij kan het maar opbrengen. B. en W. willen voor Ged. Staten niet onderdoen. Ze hebben ontdekt dat de jaarwedde der ambtenaren ter Secreta rie aan den lagen kant is. Twee jonge mannen verdienen maar 1670 en 1280. Dat willen ze brengen op 1800 en 1500. En een volontair hebben ze 'n douceurtje van 900 toegedacht. Om trent de wedde van den administrateur staan ze nog op het standpunt dat zijn wedde dat is inderdaad juist te laag is. B. en W. zeggen dat de minder heid in hun college niets van verhoo ging wil weten! De Regeering, zeggen B. en W., wentelt vele lasten op de ge meente af en daarom moeten we met belastingverhooging komen, wat aan vankelijk niet in onze bedoeling lag. Ter beoordeeling van de belastingver zwaring heeft het misschien nut, zeggen B. en W., u mede te deelen dat het Rijk heft behalve aandeel in de grond- en personeele belasting, 25 opcenten op de hoofdsom gemeentefondsbelasting, 10 opcenten op de hoofdsom vermogensbe lasting, een tijdelijke heffing van 30 op centen op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting en 30 opcenten op de vermogensbelasting komen te vervallen. Maar uiteindelijk komen B. en W. met de volgende extra belasting voor de bur gerij: verhooging 50 opcenten personeele belasting, ze worden dan 120 tot 140. De opcenten op de gemeentefondsbelasting met 20 te verhoogen en te brengen op 50, hoofdsom vermogensbelasting 20 opcen ten. Bekend is een verhooging ten bate der gemeente resp. 13850, 7400 en 2200. Het is volgens onze meening weer als altijd, men ontziet het vermo gen. Elk moet een offer brengen, doch voor de vermogensbelasting heeft men niet meer dan 2200 kunnen vinden. Uitvoering. Op den tweeden Kerstdag gaf de R.K Tooneelvereeniging „St, Adalbertus een uit voering in „de Drie Egmonden". De zaal was geheel gevuld en inderdaad verdienden de jongens deze groote belangstelling. Het eerste nummer „de firma Aron Slootjes'1 een blijspel in drie bedrijven, was een groot succes. Er is geschaterd. De hoofd personen Aron Slootjes en zijn bediende Mozes waren voor hunne rollen geknipt en de overige spelers sloten zich hierbij uitste kend aan. Na de pauze werd nog een korte klucht opgevoerd. De pauze werd opgevroolijkt door muziek, verzorgd door den heer Fde Goede. De tooneelvereeniging kan met vol doening op dezen avond terugzien. Zondag 30 Dec. zullen deze stukken nog maals worden opgevoerd. Op den eersen Kerstavond en Donderdag gaf de gymnastlekvereenlging „Voorwaarts jn café Kamsteeg een uitvoering. Het aantal v.c,v i\auuticeg ccn uiivuciiiig- belangstellenden op beide avonden was be vredigend. In zijn openingsrede riep de voorzitter, de heer Vader, de toegevendheid van het publiek in, daar de directeur, de heer J. Schuuring, voor den eersten keer in het openbaar de klassen leidde. Doch dat bleek overbodig. Van de kleinste tot de grootste afdeeling kreeg men mooi werk te zien. De directeur, werker in een keurploeg, gaf eeni- ge staaltjes van oefening, die een daverend applaus verwierven. Het tooneelstukje, getiteld „Het is ver boden werkte danig op de lachspieren. „Voorwaarts' kon op twee geslaagde uit voeringen terugzien. Onder de muzikale lei ding van de heeren Smit en van der Stok die zich den geheelen avond wakker hadden laten hooren, bleven de danslustigen genoe- gelijk bijeen. De Oemengde Zangvereeniging „Zang- lust" gaf den tweeden Kerstdag een uitvoe ring in het café van den heer Bouwstra in samenwerking met het kinderkoor. Directeur was de heer H. J. Zaal, Het eerste werden ten gehoore gebracht van het kinderkoor, een aantal liedjes door den directeur gecomponeerd. Wij konden niet anders zeggen, als dat deze liedjes insloegen. Wat het koor ten gehoore bracht, viel wei nig op af te dingen. Uitspraak en klank volume harmonieerden goed. In sommige gedeelten waren enkele sopranen iets te forsch, en het was jammer, dat de heeren leden iets te kort schoten, tenminste de bas sen. Het aantal is wel voldoende, doch het geluid te zwak naar verhouding. Daarna werd door de kinderen de operette „Als de kinderen slapen" opgevoerd.' Om hierover uit te wijden zou te veel plaats ruimte vergen, doch voortreffelijk is deze operette weergegeven. Alles getuigde van ernstige studie, Zanglust kan terug zien op een goed ge slaagde uitvoering. De décors, verzorgd door den heer J. v, Gratf, waren af. Een dansje besloot den avond. Tot bezoldigd gemeenteveldwachter al hier is met ingang van Januari a.s. benoemd de heer Aris van Kluijve. Tevens is hij met ingang van denzelfden datum benoemd tot veldwachter der gemeente de Rijp. BFEMSTER. In verband met alhier plaats gehad heb bende diefstallen van konijnen bij verschil lende inwoners is door de politie een arbei der, wonende alhier, aangehouden. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld en nr.ar het Huis van Bewaring te Alkmaar overge bracht. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van bloembollencultuur werd de be schrijvingsbrief van de i75e vergadering be handeld. De wijziging handelsreglement en begiooting werden goedgekeurd. In twee vacatures van het hoofdbestuur werd besloten om de candidatuui Jac. Bakker te Enkhuizen en J. Roes te Heemstede, te steunen. Als af gevaardigden werden gekozen de heeren Joh. Nuyens Pz. en Jac. Schermer. Na een korte ongesteldheid is hier over leden de heer N. de Groot. Dit bericht is met ontstelling vernomen. Een pionier van den eersten rang voor den middenstand, be stuurslid van vele vereenigingen en voorzitter van den Bijz. Vrijw. Landstorm is met hem heengegaan. De overledene, die een groot gezin achter laat, 'bereikte den ieeftijd van 43 jaar. Naar wij vernemen zal de Radio-centrale te Den Burg, binnenkort worden uitgebreid met een station, zoodat behalve op de Neder- landsche uitzendstations ook op een buiten- landsch station kan worden aangesloten. Tot lid van het bestuur van den polder Koetenburg is herkozen de heer J. C. Bolke- stein. Voor het te Utrecht door de Ned. Vereen, van Leeren in het machineschrjjven afgeno men examen voor typiste slaagde mei. M. S. Eriks, alhier. Zooals te begrijpen viel waren 2den Kerstdag de meeste luxe prijzen der vorige week van de bloembollen oudergewoonte, nu toch de eestdagen weer achter den rug zijn, even geluwd. Het sortiment der trektulpen breidt zich nu met iederen marktdag uit. Nu was het Oostenrijk die wat trekkracht aanbelangt voor Copland niet hoeft onder té doen voor het eerst aan de markt, terwijl Cour d'or, de koning onder de dubbele broei- tulpen, mede van de partij was. Voor Oosten rijk werd betaald 38, Cour d'or 54 c., El To reador 39—41 c., Gele Prins 22—29 c., Fred Moore 24-29 c., Rose Precose 2530 c., rose tulp onbekend 40 c., langstelige witte tulp 4(4—43 c. per dozijn, Wm. Copland 3,75— 4.50, Allard Pierson idem, Telescoop 4.80, Victoire d' Oliveira 4—5, Scarlet duc 0,50— I, witte duc Max. 1—2.40, duc de Berlin 1.50—2, King of the Jellow 1.50—2.75, Ver- nibrillant 22.50, Briljant Star, idem, Roser- pine 1,50—2.50, Cramoisie duc 1, Zorg voor ondervoede kinderen. Naar wij vernemen, zal aan hen, die zich daartoe opgeven tijdens de middagrusttijden aan de scholen warm voedsel verstrekt wor den. De ouders van de kinderen, die daar voor in aanmerking komen, behooren op den eersten schooldag na de Kerstvacantie een verklaring daartoe voor'het hoofd der school mede te geven. Op die manier krijgt men een overzicht van het aantal middagmalen dat verstrekt zal moeten worden. Een en ander wordt uitgevoerd door middel van Maatschappelijk Hulpbetoon, terwijl het eten van het Provinciaal ziekenhuis alhier zal worden aangevoerd, Beroepen tot predikant bij de Herst. Evang. Luth. Kerk te den Helder, de heer B. E. J. Bik te Enkhuizen. Beroepen tot predikant bij -de Geref. Kerk te Solo Dr. S. H. Zuidema te Anna Paulownapolder. *Aan het hoofd der openbare school te Oterleek, den lieer J, de Wit, is we gens ziekte verlof verleend. Als tijdelijk waarnemend is benoemd de heer F. Koch te Castricum. BOND VAN NEDERLANDSCHE ONDERWIJZERS. In vergadering bijeen te Amsterdam. Heden en morgen wordt te Amsterdam de 61ste algemeene vergadering gehouden van den Bond van N'cderlandsche Onderwijzers. Door den voorzitter, den heer S. N. Post humus, werd de vergadering geopend. Spr. wees er op, dat de Bond thans zestig jaar bestaat, een feit, dat bescheiden zal ge vierd wordten. Spr. neemt het beeld over aat de teekenaar Kooi voor dezen 60-*arige in ;het Bondsblad „De Bode": Het licht in de branding. Het bondslicht dat zestig jaren reeds tegen de duisternis kampt en dat nog even helder en fel schijnt als toen de bouw meesters van den vuurtoren de eerste on wrikbare monumenten legden. Het was in 1874, toen de Bond werd opgericht en teeken d^s tijds, als „Meerenbergertje" werd begroet door ieder, die van schoolmeesters slechts „malle" dingen verwachtte. Het Bondslicht werd van rose, rooder en rooder. Economische crises woeden als nooit te voren, en ook het onderwijs, hoe kan het anders, ondervindt daarvan alle nadeelen De voortgaande verslechteringen brengen een corps wachtgelders zoo groot, als we nog nooit hadden en het licht vermocht zelf? niet glans te wekken in de oogen onzer jongeren, onze pas-gesiaagdf n, die kans op werk, meer en meer naar de verre toekomst zagen ver schoven, of hopeloos geheel zagen ver dwijnen. Recht op arbeid wordt die huwende onder wijzeres t ntnomen, recht op arbeid voor de gehuwde vrouwen dreigt niettegenstaande consequent en krachtig verzet van de Bond en van de Bond alleen het zelfde lot. Men luidt daarmee de aanval in op vrouwen arbeid! in 't algemeen. Het openbaar onder wijs, ons liefste kind, heeft het meest te lijden van zijn belagers. In die omstandigheden vrienden, viert de Bond zijn zestigste verjaardag. We zeggen echter met de meeste nadruk: het Bondslicht zal blijven stralen met dezelfde kracht, met dezelfde energie, zooals het zoovele jaren deed ook, neen vooral in deze lijden. Naast die liefde voor sociaal werk houdt de strijdlust onze harten warm. Het aantal openbare onderwijzers was in ln22: 18000; in 1924- ruim 160Ó0 en volgens de laatste statistiek gegevens in 1933 nog slechts weinig meer dan 14000. Dat zijn 4000 leerkrachten verdwenen in IQ jaren tijds. Spr. ging na hoe het in enkele gemeenten was gegaan en riep daarop uit: Is het wonder, dat de „willekeurige" volgorde bij afvloeiirïg door vele gemeente besturen veler vrijheidszin doet dooven. Hoe menig vastaangestelde kracht voelt zich als tijdelijk. Is het wonder dat men dan dikwijls den strijdbelusten bond pas seert en steun zoekt onder de vleugelen van meer makke organisaties waar het verkeer wat veiliger is. Het jaar dat voorbijgegaan is, was geen jaar van groote acties, aldus ging spr. voort. Nieuwe wetten kwamen er luttel en die er kwamen waren meestal slecht. De re geering heeft thans verplichtend voorge schreven voor alle gemeenten, het ontslag aan de huwende onderwijzeres. De Bond heeft de voldoening dat hij hiertegen gedaan heeft wat hij kon doen. De bond heeft zijn plicht ten volle gedaan en zal die blijven doen. Het zal moeilijk vallen nu de huwende on derwijzeres verdwijnt uit school, nu de ge huwde weldra verdwenen zal zijn. voor de ongehuwde onderwijzeres, die hoogstens een jaar of wat in school werkzaam kan zijn, gelijkheid in opleiding, gelijkheid in salaris met haar mannelijke collega's te handhaven Spr. behandelde voorts de classificatie en her classificatie die hij principieel afwees. Onze leden weten, zeide spr.. dat de Bond zijn protest tegen classificatie en herclassifi- catie en tegen elke verlaging van ons salaris zal uitbrengen op het juiste oogenblik en met de meeste kracht. Spr. behandelde daarna de opheffing van apenbare scholen en vroeg: Was er zoo'n haast met opheffing van openbare scholen, voor men zich vergewist had. of de bijzon dere schoolbesturen vrijwillig zouden vol gen, voor men zekerheid 'had, of ze daartoe gedwongen konden worden. Het blijkt thans duidelijk, dat men het mes slechts neeft ge wet, om het toch reeds zoo geteisterd open baar onderwijs alleen te treffen. Tenslotte wees spr. er op, dat dit congres een beslissing moet nemen omtrent de positie der jongeren, het moet richting geven in de actie voor verschillende andere belangrijke onderwijskwesties. De zestigjarige zal zijn taak verstaan, als hij die altijd verstond. Spr. eindigde met de woorden Aan de zwakken steun! Voor de ontrechten recht! Aan de gebondenen vrijheid! Voor de strijdenden inoed en volharding! Voor ons allen, zegt spr. met den meesten nadruk: samenzijn in kameraadschap! PREDIKBEURTEN. Zondag 30 December, Groote Kerk, 10 uur, ds. Terlouw. Kapelkerk, 10.30 uur, ds. van Lunsen, van Hoorn voor ds. Baar; 6 uur, ds. Warners. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds, Rappold. tv. Luth. Kerkgeen dienst. Doopsgezinde Kerk, geen dienst. Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur, ds. von Meyenfeldt (extra collecte diaconie). Herst. Apost. Qem., Toussaintstraat, 10 uur en 4.30 uur, dienst. Vrij Ev. Gemeente, v. d. Meystraat 16, 10.15 uur, ds. Ruys. Onderwerp; Vrede op aarde; 2 uur, Zondagsschool; 7 uur, ds. Ruys. Stads Evangelisatiegebouw Keetkolk- school, 10 uur wijdingsdienst, 8 uur verlos singssamenkomst. Nederlandsch Leger des Heils, Hekel straat C 9. Zaterdag 8 uur straatzang; Zon dagmorgen 10 uur wijdingsdienst. 12.30 uur kinderbijeenkomst, 4 uur verblijdingsdienst, Zondagavond 8 uur verlossiingssamen- komst. UIT DE OMOEVINO. AKERSLOOT, geen dienst. BARSINOERHORN, 10 uur, ds. van Wieken. Doopsgezinde Kerk, geen dienst. BERGEN, 10 uur, da. v. d. Kieboom. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. van Hoogenhuyze, van Amsterdam. Ger. Kerk, 10 uur en 5 uur, de heer J. H Slager, hulpprrd!ker. BURGERBRUG, geen dienst, CALANTSOOO, 7.30 uur, ds. v. Wieken (Oudeiaarsdienst). EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roo- bol. Oud kath, kerk, 8 uur vroegdienst, 10 uur hoogdienst, 7 uur vesper. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, ds. Nobel. GRAFT, geen dienst. GROET, zie Sehoorl. GROOTSCHERMER, 7 uur n.m. ds. Melchers. HEILOO, 10 uur, ds. Nauta, Nederl. Herv. Evang, Vereeniglng, aan de Kerklaan, 10 uur ds. Warners van Alkmaar. HEERHUQOWAARD, geen dienst. KOEDIJK, 7 uur, Oudejaarsdienst, ds Baar. SINT MAARTENSBRUG, geen dienst. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. Doopsgezinden, geen dienst. OOST-GRAFTDIJK, 10 uur, ds. Loysen. OUDORP, 7 uur n.m., dss. Nobel (Oude jaarsdienst.) SINT PANCRAS, 9.30 en 3 uur, ds. Molenaar. OTERLEEK, 9.30 uur, ds. Deetman; 7 uur, Oudejaarsdienst en bevestiging ouder ling en diaken, PETTEN, 10 uur, ds. Eikema. DE RIJP. geen dienst. SCHAGEN, 10 uur, ds. Enklaar. SCHERMERHORN, geen dienst, SCHOORL, geen dienst, (Zie Warmen- huizen), STOMPETOREN, geen dienst wegens vacaturebeurt. URSEM. 10 uur, ds. Los. VEENHUIZEN. geen dienst. WARMENHUIZEN, 10 uur, ds. Boeke. WINKEL, geen dienst. Vrij Ev. Gem., 3 uur, ds. Ruys. Woensdag 3 uur kindersamenkomst in de Weere. ONDERTROUWD: Pieter Pover en Elisabeth Jaspers. Jan de Wit en Nelly Blaauboer. Pieter Dreeuws en Willemina van den Hof. Fre- dericus de Lange en Gijsberta Versteeg. GETROUWD: Jakobus Josephus Maria Dorbeck en Pau- lina Hendrica van der Klei. GEBOREN: Geertruida, d. van Cornelis Middelbeek en Aagje Dol. Gerrit, z. van Gerrit Blom en Elisabeth Schenke. Anna Maria, d. van Klaas Langedijk en Maria de Waal. Jacobus, z. van Antonius Berkhout en Coraelia Tromp. Maria Johanna Wijnan- da, d. van Johannes Eeken en Maria Boers OVERLEDEN: Anna Zwart 17 jaar. Jantina Luikens 9 jaar. „Astra", geïll. maandschrift. In 't Januari-nummer van „Astra" zijn verschillende goede verhalen vei schenen, waarvan wij noemen: „Het Oud en Nieuw van mr. Ponsma" door Lida de By—Ver gouw, dat werd geïllustreerd door Hans Borrebacb, „De kalkoenen", een geestige schets van W. den Clerc met teekeningen van B. Vlijmen. „Loeng Tshi". een Chineesch verhaal door K. J. Kuipers, geïllustreerd door Rie Reinderhoff, „Het Kerstdiner" door Alex Gelijn, waarvoor Frank Rowley een teekening maakte, evenals voor de detective- story; „De groene Orlof" van Bert Loven. Van den bekenden Engelschen schrijver Ber- tram Atkey 'het verhaal „De vrouw die te veel praatte". J. van den Berge schrijft een artikel over de Maltbezer ridders. Een schetsje van Thérèse van Dijck, „Haar op vatting", goed geïllustreerd door van Bern mei. Spanning is „Op leven en dood" van Ernest Hamilton. „Zijn moeder" van C. Easton is een verhaal vol warme mensche- De rubriek „Uit de Natuur" geeft een ar tikel over vriendschap van den mensch met in het wild levende dieren, waarbij enkele aardige foto's ter illustratie werden ge plaatst. Tusschen potten en pannen, door Lout de Bruine, uitgave J. Noor- duijn en Zn. N.V, te Oorinchem. Op hoogst prettige wijze brengt dit boek het probleem van het „op eigen beenen leeren staan" van onze jonge meisjes naar voren. Hoofdpersonen in dit boek zijn de beifis vriendinnen Lotte en Ank, twee meisjes, die, na hun huishoudschool-dipioma te hebben behaald, op eigen verlangen in betrekkingen gaan, omdat het misschien op den duur noo- alg zou kunnen zijn een practiscb gebruik te maken van de verworven kennis. Ank vindt een „baan" als hondenverzorgster bij een rijken Egelschman; Lot komt achtereenvol gens in verschillende tijdelijke betrekkingen De wederwaardigheden van beiden vernemen we en we merken tevens, dat het „groote-menschen-leven" hen nog heel wat heeft te leeren, in de eerste plaats zelfbeheereching. Het is een groo te aanbeveling van het boek, dat het daarop den nadruk legt. Heel vlot weet de schrijfstei te ver tellen van de mooie streken waar Lot belandt (Betuwe en Zuid-Frankrijk) en van de menschen met een zeer uite.-n- loopend karakter, waaronder het huis houdschooljuffertje wel eens zucht, maar den moed geheel verliezen neen, dat nooit. Wij hebben het boek dat gesierd is met een paar aardige teekeningen van Cor Buruma, met genoegen geïezeo en twijfelen er niet aan of dit zal ook het geval zijn met a anderen -- mogen het er zeer velen zijn! die het in han den krijgen. DE GRAANPRIJZEN. ALKMAAR, 28 Dec. 1934. OPtde,hed5f, gehouden graanmarkt waren in totaal 270 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 64 H.L. gerst chev. 6— 6.12)4174 H.L. haver 6.60—7; 17 H.L. boonen, w.o.: bruine 12, citroen lo en duivenboonen 7.258 en 15 H.L. erwten: kleine groene 9.75, groote groene 10, grauwe 17 en vale erwten 16, alles per 100 K.Gè Handel stug. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 28 Dec. 1934. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 35 sta pels, wegende 57000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt; Fabriekskaas: Kleine f 18. Alles met rijksmerk. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Dec. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 28000 K.G. Roode kool 1.30—2.20, doorschot 1 1.70; 30000 K.G. Gele kool 1—1.50; 30000 K.G. Deensche witte kool 0.70—1.40; 5300 K.G. Groe ne kool 0.60—1.20; 7500 K.G. Uien: drielingen 1.40, gele uien 2.102.50 en grove uien 2-502-90; 1300 K.G. Peen 1, alles per 100 K.G. en 135 stuks Bloemkool: reuze 9.9010.30 per 100 stuks. TEXEL, 24 Dec. 1934. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: Koeien 140—150; Pinken 80—90; Nuchtere kalveren 6—10; Biggen 6—9Kippen 30—60 cent. NOORDSCHARWOUDE, 27 Dec. 1934. 1000 K O. Peen 0.80; 8400 K.G Roode kool 1.60—1.80, doorschot 1—1.20; 1800 K.O. Gele kool 1.10—1.30, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 27 Dec. '34. Roode kool le s. 1 1.20 en 2e s. 1—1.10; Gele kool le s. 1.10. Aanvoer: 5850 K.G. Roode kool en 300 K.G. Gele kool. Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar d.d. 27 December 1934 is in staat van faillissement verklaard W. HOEBE, wonende te Alkmaar, aan de Dreb- belstraat No. 4, met benoeming van Mr. W. A. Ubbens tot Rechter commissaris en van ondergetee- kende tot curator. Alkmaar, 27 December 1934. Kantoor Emmastraat 4. De Curator, Mr. H. SCHUURMAN. Bij beschikking van den E.A. Heer Rechter-Commissaris in op gemeld faillissement is bepaald: a. dat de schuldvorderingen (onder overlegging der bewijsstukken) bij den ondergeteekende moeten worden ingeleverd vóór den 23 Januari 1935, b. dat de verificatievergadering zal worden gehouden in het Gerechtsgebouw te Alkmaar op Woensdag den 20 Februari 1935 des voormiddags te kwart voor elf uur. De Curator, Mr. C. A. DE GROOT. Alkmaar, 28 December 1934. Kantoor: Nassauplein 41, Bekwaam costuumnaaister zoekt nog eenige ÏVAAIIHJIZKIV of naaiwerk aan huis. S. v. BRONKHORST, Overdie. straat 69. gevraagd, zelfstandig kunnende werken, niet beneden 18 jaar. KANAALKADE 15a. gevraagd, leeftijd boven 25 jaar, in gezin van 4 personen, die de heele huishouding op zich neemt, en goed kan koken. Brieven letter IJ 296 bureau van dit blad. Biedt zich aan voor dag en naeht, v.g.g.v. Br. lett. U 298, bureau van dit blad. Wegens gebrek aan opvolger wordt net persoon gevraagd als in sedert jaren bestaande zaak, die voor veel uitbreiding vatbaar is. Brieven met uitvoerige inlichtingen omtrent levensloop en beschikbaar kapitaal onder letter A 298 bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3