€enoufó>aöerlanï>$cl) Gebruik... Provinciaal Iheutvs Seuilletw SCHOORL. HEILOO. BEVERWIJK. OTERLEEK. KOEDIJK. STOMPETOREN. Het is een oud-vaderlandsch gebruik voor Oudejaarsavond oliebollen, beignetsof sneeuwballen te bakken. Doe hetdit jaar met Saladine, de fijnste Slaolie die U nemen kunt, volgens onderstaand recept en Oudejaarsavond wordt Sniulavond. ©UetJoUen Recept HEEMSKERK. GROOTSCHERMER. BROEK OP LANGENDIJK. NOORDSCHARWOUDE. DE FREGATVOGEL. er geen arbeiders in voldoend aantal zijn te krijgen, wat spr. een bewijs noemde voor de opheffing van de werkloosheid in Rusland De democratie, die in Nederland bestaai noemde spr. een democratie slechts voor een deel der bevolking, n.1. van de bezitters tegenover de groote arbeidersklasse dus ee' middel ter onderdrukking. Wie zich niet wil schikken, wordt gedoemd tot werkloosheid Spr. ging hierop uitvoerig in en zei dat de vrees voor werkloosheid huichelarij tot gevolg heeft en de onmogelijkheid om te leven naar wat gepredikt wordt. Welnu dit alles ziet men niet meer in Rusland waar door de opheffing der werkloosheid cfe arbei der totaal vrij man is. In de sovjet-Unie beeft men een maatschappelijke democratie als nergens anders ter 'wereld, omdat men daar heeft de proletarische dictatuur Alleen hij wordt er slachtoffer van, die het bezit weer uit handen der gemeenschap terug zou willen brengen naar enkelingen. Op den duur zullen ook de aantallen dergenen van zelf kleiner worden en dan zal er van een dictatuur geen sprake meer zijn. liet beduif is in de sovjet-Unie de kern der maatschappij. De gezamenlijke arbei ders van elk bedrijf hebben het recht voor stellen te doen ten aanzien van het bestuur van het bedrijf en van de stad of het dorp Deze voorstellen worden behandeld in een vergadering van het personeel onder voor zitterschap van den bedrijfsraad. Er wordt een afgevaardigde gekozen als lid van de sovjet en als aan de opdrachten geen vol doende gevolg wordt gegeven, wordt de on machtige teruggeroepen en vervangen door een ander, ofschoon de tijd van benoeming vier jaren is Dergelijken gang van zaken noemde spr. een dictatuur binnen den cirkel der democratie. Een ander voorbeeld van goede democra tie noemde spr., dat het staatshoofd een bankwerker tot plaatsvervanger heeft. Eiken dag wordt de democratie uitge bouwd, wat mogelijk is, daardat men in Rus land de grondslagen der maatschappij heeft gewijzigd. Spr. stelde vast, dat de Russische arbei ders veel critiek hebben op hun collega's in de overige wereld ter zake van de tekorten aan voeding, kleeding en dekking eenerzijds en den overvloed aan dezelfde artikelen an derzijds. Waarom jaagt men de bourgeoisie die daarvan oorzaak is, niet weg? vraagt men in Rusland. Ten aanzien van de militaire en de bui- tenlandsche politiek van genoemd land zei spr., dat de sovjet-Unie dcor de houding van het buitenland gedwongen wordt te doen zooals zij doet. Als wij niet gedaan zien te krijgen wat men in Rusland heeft gedaan, gaat onze heele West-Europeesche beschaving naar den kelder, zei spr. Eeter dan met critiek over kleine dingen of onderling gekrakeel tusschen socialistische groepen zou men doen met de handen ineen le slaan om het Russi sche voorbeeld hier na te volgen. Spr. be sloot met een opwekking om den strijd voor Rusland te voeren in de V.V.S.U., welker ledental moet worden opgevoerd om vol doende invloed te kunnen uitoefenen, ook als middel om den dreigenden oorlog te voor komen. Vragen gesteld. Naar aanleiding van een vraag uit het publiek gaf de heer Zwertbroek nog een uiteenzetting over de waarde en koop kracht van den roebel (de papieren roebel kan niet worden verkregen door het wisselen van buitenlandsch geld, is dus eigenlijk niet anders dan een bonnetje dat recht geeft iets te koopen de gouden roebel bestaat eigenlijk niet, hij is slechts een reken-eenheid tegen over het buitenland.) De roebels, die ver diend worden, kunnen geheel voor levens onderhoud besteed worden, doordat dank zij sociale bemoeiingen, de dokter en apothe ker en alles wat met ziekte verband houdt, gratis wordt verkegen, terwijl iedere werker recht op pensioen heeft. Op een schriftelijke vraag deelde de heer Borst mede, dat alle winkels staatsbedrij ven zijn. Voorts deelde hij mede, dat men in Rusland niet op immigratie van arbeiders gesteld is; men meent, dat in de verschillen de landen de arbeiders zelf maar moeten zorgen tot betere toestanden te komen. Devoorzitter sloot tegen kwart voor elf de vergadering met een woord van dank aan de sprekers. De plaatselijke tooneelvereeniging „Nieuw Leven", gaf de 2en Kerstdag een uitvoering in de zaal van den heer Schuijt. De opkomst kon tot tevredenheid stemmen. Opgevoerd werd een blijspel in drie be drijven, getiteld: „Graaf-Loodgieter". Als blijspel staat dit stuk op hoog pijl, daar er inhoud in zit. De strekking kwam hierop neer, dat men nog 't beste in 't leven vaart als men dit leven neemt zooals 't is, en zijn moet, wars van bijbedoelingen en van stan denwaanzin. De spelenden waren zeer geluk kig en kregen ovaties. De heer van der Veer was echt de oude rondborstige bankier, welke met zijn dochter Irma de Moraal van het leven beter begreep dan de zusters, uitgebeeld door mei. Leyen en de dochter Julie, welke rol zoo uitstekend werd gespeeld door mevr Speur- Klaver. Irma, het losse levenslustige meisje was echt iets voor mej. M. Sporre, terwijl de Graaf-Loodgieter (de heer C. Geurts) zeer goed werd vertolkt als de man, die de ware liefde zocht en ook de huisvriend, als de echte loodgieter die zoo onbeholpen voor Graaf fungeerde en als huisknecht. Het geheel was goed. Het was een mooie uitvoering. Dan stond men die avond in het teeken vijf-jarig be staan. Bloemen en hartelijke woorden na mens de voetbalclub S. V. V., na mens het fanfarecorps, namens de gvmnas- tiekver. „Olympia", namens Schoorrs ge- megd koor, namens de familie Schuyt en na mens de dilletanten club te Schoorldam. De voorzitter van „Nieuw Leven", de heer C. Geurts, toonde zich een goed gast heer, bedankte allen, en vergat niet den hr. Rossenbacker die weder zoo goed de regie had verzorgd, en den heer Sporre, die de leden er doorheen hielp, als ze een enkele keer de woorden niet wisten te vinden, in de eer te doen deelen. Ook dankte hij extra mevrouw Speur Klaver voor haar goede hulp als plaatsver vangster voor mej. Kiehl. De heer N. M. Min, in dienst bij 't Pro vinciaal Waterleidingbedrijf, is thans ook be noemd tot buitengewoon veldwachter dezer gemeente. Hij is belast met het toezicht in het provinciaal duinterrein. 'Woensdagavon gaf de r. k. jeugdclub van de St. Jozeph-Gezellenvereeniging een opvoering van „De Man zonden ge heugen", klucht in 3 bedrijven, onder regie van kapelaan Herzberg. Het Bru- nogcbouw was tot de uiterste hoeken bezet. De jongens gaven heel aardig spel dat bleek uit de aandacht waarmede men het volgde. 'Woensdag (2en Kerstdag) is het feest der geboorte van Jezus onder bui tengewoon groote belangstelling gevierd. In 't gebouw der Ned. herv. evangelisa tie ging voor de kweekeling van Wes- trienen en in de Ned. herv. kerk ds. Bloemhoff. Beide bedehuizen waren ge heel bezet. Zondagavond hield die Ver. tot afsch. van alcchoi. dranken een propaganda-avond in het Gebouw voor Sport en Kunst. De heer Dijkstra, voorzitter der afdeeling, opende en heette de vele aanwezigen hartelijk welkom. In zijn inleiding liet hij uitkomen, dat de drankbestrijders nog altijdi een taak hebben te vervullen. Daarna werden films vertoond. Eerst een komische film. Daarna de film van de Ned. Heide Mij. en Ned. Pom. Ver. hoe men van afval van vruchten de most, een likeur voor geheelonthouders fabriceert en ten slotte de Taxi-film, waarin het leed der verleiding en drinkgewoonten tot uiting komt. Ruim 11 uur volgde sluiting. 'Zondagavond werd het kerstfeest op 3 plaatsen tegelijk gevierd. In de doop6gez. kerk onder leiding van ds. J. D. van Calcar. In 't lokaal der ver. v. vrijz. herv werd het kerstfeest opgeluisterd o.m. door de belangrijkste momenten uit het kerstverhaal, tableaux te vervaardigen. De derde plaats was het gebouw „De Harmonie", waar beslag gelegd was dien avond door de soc. dem. vrouwen club. Ongeveer 200 kinderen woonden hier het kerstfeest bij dat stond onder lei ding van mevr. T. KempHaan. 'De tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht" gaf Zondagavond in het café van den heer O. de Vries een uitvoering. De opkomst was buiten verwachting, de zaal bleek te klein om alle bezoekers te kunnen bevatten. Gegeven werd: „Amor en bananen", een blijspel van Jack Braun. Zonder in dtails af te dalen betref fende spel en spelers, mag geconstateerd worden, dat het geheel aan alle eischen voldeed. Alle speelsters en spelers heb ben een uitstekende vertolking van hun rol gegeven, waardoor de opvoering een groot succes is geworden. Jammer dat de leider, de heer J. de Wit, door ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. Tot be sluit volgde een gezellig bal. "Zaterdagavond Werd in café van Ham te Oterleek een ouderavond gehou den, welke buitengewoon druk bezocht was. Tevens was er gelegenheid om ken nis te maken met het tijdelijk hoofd der school, den heer Koch. De besprekingen waren zeer geanimeerd en zullen onge twijfeld rijke vruchten afwerpen in 't be lang van onderwijs en school. Wel heel sterk demonstreerde deze avond, dat de ouders de school en alles wat daar mee samenhangt, een goed hart toedra- g:n. Onze plaatsgenoote mej. Marie Stam slaagde te Rotterdam voor de acte coupeuse. Dinsdagavond werd door de tooneelver. de Roos een openbare uitvoering gegeven in het lokaal van den heer Jb. Groot. Voor het voetlicht werd gebracht „De Ridder van den Kousenband", een pikant blijspel in drie be drijven van Henk Bakker, regie van den heer Kooiman uit Bergen. Ter beoordeeling was aanwezig een commissie uit den provincialen bond van dilletanten Gezien de stemming bij de talrijk aanwezigen heeft de Roos er goed aan gedaan een blijspel ten beste te ge ven. Evenals altijd werd er vlot gespeeld en was ieder op zijn plaats. Het was weer een situatie vol verwikkelingen en verwarring met als einde een goede afloop. Daarvoor is een goed samenwerken noodig. De tooneel- aankleeding en grimeering waren goed ver zorgd, zoodat het vcor de Roos weer een succesvolle avond is geweest. Een gezellig bal was het slot. Woensdagavond werd in het kerkge bouw der herv. gemeente een Kerstfeest ge houden voor de kinderen der lagere school, onder leiding van ds. Baar uit Alkmaar, die de bijeenkomst opende met zijn vreugde uit te spreken over de groote opkomst van be langstellenden. Spreker wees op het noodige en nuttige om het feest te vieren van de komst van het licht, hetwelk in deze dagen zeer noodig is ook voor onze kinderen. De gemeente zong hierna Gez. 230 vers 1. Ver volgens werd een samenspreking gehouden met antwoorden van de kinderen over de geboorte en het leven van Jezus. Ds. Baar gaf als kerstvertelling „De vierde wijze", wat door allen met volle aandacht gevolgd werd. Door de leerlingen van de Zondagsschool werd de Kerstcantate ten gehoore gebracht van Crevecoeur onder leiding van den heer W. J. Karssen met mej. Karssen aan het orgel en begeleiding van vioolmuziek. Onze plaatsgenoot C van Twuiver gaf een nummer vioolmuziek met mej. Karssen aan het orgel, d;e tevens bij tusschenpoozen or gelspel ten beste gaf. Tusschen de werkzaamheden door werden de kinderen rijkelijk onthaald op versnape ringen, waarbii eenige dames bun welwillen de medewerking verleenden. Nadat de gemeente gezongen 'had Gez. 96, dankte ds. Baar allen, die mede gewerkt hadden aan het welslagen van dezen avond. Hij hoopte, dat er van dezen avond een goede werking het gevolg zal zijn. Kerstfeest. „Later als gij staat in het volle leven, zal de herinnering aan dit feest, jullie sterken om het goede te doen, het slechte te mijden", zoo ongeveer sprak Ds. Heep, de kinderen, rondom de mooi-versierde kerst boom in het kerkgebouw toe, en de blijde gezichtjes deden ons gelooven, dat zoo'n avond niet vergeten zal worden. Dit keer vertelden de kinderen zelf, het geboorte verhaal, door zang en declamatie. Het maakte indruk, evenals het Kerstver haal, dat mevr. Heringa voorlas. Blij klonken de liederen, door de kinderen gezongen, plechtig de zang der beide dames de Boer. Natuurlijk straalden de gezichtjes '12 pond bloem, 35 gram gist, l ei, 2'h d.L.melk, fi'h ons sukade, krenten, rozijnen), 1 eetlepel suiker, I theelepel zout. 25 oliebollen. De gist met een weinig warme melk aanmaken. Daarna het deeg met de rest van de melk en 'h pond bloem mengen Het gistdeegje erdoor werken en dan eerst het zout en ei doorkloppen. Laten rijzen op een warme plaats en doorslaan, tevens sukade, krenten en rozijnen toevoegen. In 25 stukjes deelen, opbollen en op een met meel bestrooide plank leggen Nogmaals flink laten rijzen en in middelmatig heete Saladine bakken, ongeveer 8 minuten. Daarna wentelen in suiker, S vermengd met kaneel. OOUDZEOEL 85 CENT PERFLESCH ZtLVERZEGEL 65 CENT PER FLESCH bij de tractatie, ook toen het geschenk werd uitgereikt, en het slotwoord van Ds. Heep, waarin hij allen dankte, die geholpen had den dit feest te doen slagen, was welver diend. Het Kerstfeest der leerlingen van de school met den Bijbel is hier Woensdag avond onder leiding van Ds. Joh. IJzer man bijgestaan door mej. Faams en den heer'van Tuinen wederom, evenals voor gaande jaren, op uitmuntende wijze ge- De traditioneele boom fonkelde in het eeuwen-oude kerkgebouwtje, terwijl de kin deren tijdens en tusschen de kerstverhalen welke mede door kinderzang onderbroken werden, ruimschoots onthaald zijn gewor- Den eersten Kerstdag gaf de muziekver- eeniging „Chr. de Wet" een openbare uitvoe ring in het café van den heer H. v. Truyen. Onder leiding van den heer P. Stuffers te Beemster werden een achttal nummers op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. De heer Emil Moretti. de bekende goochelaar zorgde voor de nooaige afwisseling met een geheel nieuw repertoire. Echter had de goed verzorgde avond een betere opkomst van 't publiek verdiend. Met een bal werd de avond besloten. De Zondagsschoollessen der Ned. herv. gemeente, alhier, hadden door het bedanken der vorige leidsters geruimen tijd stil ge staan. Door de dames van Stralende Jong en Schermerhorn—Kleinschmidt was de zaak wederom opgevat. Aangezien de tijd van voorbereiding voor 't kerstfeest zeer kort was, werd dit op meer eenvoudige wijze ge vierd. De kinderen waren samengekomen in de consistoriekamer, waar een keurig kerst boompje prijkte, waaromheen een 30-tal leer lingen de bekende kerstliederen zongen. De dames zorgden voor een mooie kerstvertel ling, terwijl mede door een royale traktatie voor verdere afwisseling werd zorg gedra gen. Ieder der kinderen ontving als aandenken een fraai boek. Het was een recht gezellig in tiem kerstfeest. Evenals vorige jaren werd op den lsten kerstdag door het fanfarecorps Advendo een wijdingsconcert gegeven met vrijen toegang in de geref. kerk, onder leiding van den heer G. van Kalken te Hoorn. Dat deze concerten gewaardeerd worden door het publiek blijkt wel uit de talrijke schare die opgekomen was om te luisteren naar de vertolking der verschillende kerstlie deren en koralen, welke ten gehoore werden gebracht. Den 2den kerstdag werd met de kinderen der Zondagsschool het kerstfeest gevierd in de herv. kerk. Na opening werd de kerstgeschiedenis ver teld uit Lukas 2, terwijl door het onderwij zend personeel vertellingen werden gedaan betrekking hebbende op de viering van het kerstfeest. Ter afwisseling werd getracteerd op koek en werden kerstliederen gezongen, terwijl tenslotte nog een geschenk werd ont vangen, hetwelk de kinderen in blijde stem ming deed huiswaarts gaan. Woensdagmiddag, tweede kerstdag, vond onder groote belangstelling in het gemeen telijk gymnastieklokaal het kerstfeest plaats van de Ned. herv. Zondagsschool, onder lei ding van ds. van Dijk, die de bijeenkomst opende met het laten zingen van het eerste vers van gezang 229. Naar aanleiding hier van werd door spr. de beteekenis van het kerstfeest uiteengezet. Door den predikant werd in herinnering gebracht, dat het thans niet meer mogelijk is om een bijeenkomst als deze in de oude kerk te houden. Wij voelen het gemis nu, niet alleen door de sfeer, doch ook omdat men zich in een lokaal als dit niet zoo goed verstaanbaar kan maken. Hierna werden door de leerlingen van de Zondagsschool onder leiding van mevrouw BorstStins diverse kerstliederen gezongen, o.a. een cantate over de geboorte van. Chris tus. Door mevr. van Dijk werd vervolgens een mooie kerstvertelling gedaan, waarnaar met alle aandacht werd geluisterd. Het program ma werd verder opgeluisterd met orgelspel van den heer M. Visser en er hadden intus- schen diverse tractaties plaats. Tenslotte de gebruikelijke uitreiking van cadeautjes. Ds. van Dijk bracht bij de sluiting dank aan al len, die medegewerkt hadden tot het welsla gen van dit kerstfeest. Na het zingen van het eerste vers van ge zang 180 gingen allen voldaan huiswaarts. door George Owen Baxter. Naar den Amerikaanschen roman bewerkt door J. M. P. 24) HOOFDSTUK XIX Als iemand, die bedreigd wordt door on afwijsbare rampen, was Louse Asprey in het huis achter gebleven. Soms voelde zij n hysterische neiging om te weenen en met de vuisten tegen het voorhoofd te slaan, maar zij beheerschte zich en hield met groote moeie het hoofd koel. Tegenover de zeker heid van dien dreigenden slag, het huwelijk van haar moeder met neef Edgar en heel spoedig zou de beslissing vallen - kon zij slechts het vertrouwen stellen, dat zij had in den knappen, jongen avonturier, die zoo luchthartig op zich genomen had haar vader te zoeken Even luchthartig, zoo dacht zij, zou hij wellicht de zaak opgeven en nooit weer iets van zich laten hooren. On getwijfeld was er kracht in hem, maar het was van een dief, een zakkenroller, een roo- ver en een vechtersbaas; alle hoop, op hem gebouwd, was gebasseerd c*p drijfzand. Aan 't raam van de bibliotheek gezeten, hoorde zij opeens een geluid als van 'n zucht. Zij dacht eerst, dat haar moeder was binnen gekomen om te sentimentalisee- ren over haarzelf en haar toekomst als zij de vrouw zou zijn van neef Edgar. Loui- se hield daarom het hoofd gebogen, zich voorbereidend op wat komen zou. maar een oogenblik later voelde zij een iienten tocht en toen zij opkeek, zag zij de deur van de kast toeslaan en daarvóór stond James Ge raldi, het hoofd omhoog en dien bekenden triomfantelijken glimlach om de lippen. Haar eerste woorden waren de uiting van haar gedachten: „U bent zeker in het ge heel niet uit Sankeytown geweest, meneer Geraldi!" „Dat is niet het verrouwen, dat bergen verzet, is het wel?" vroeg hij, naderbij ko mend. En toen hij uit de duisternis in het volle licht bij het raam kwam, zag zij, dat hij nog dezelfde kleeren als den vorigen keer aan had, maar zij waren veel veran derd. Toen waren zij tenminste nog schoon, mhar, hoewel geborsteld, zaten zij nu vol vetvlekken en scheuren; zij zagen er uit, of akt. hij een cycloon had meegemaa twijfel: „Ik heb hem gezien", zeide hij. Hij is gezond en wel. Is dat een te erge schok?" voegde hij er bij, toen hij zag, dat zij verbleekte. „Ik zal hier bij het open venster blijven zitten", fluisterde zij. Hij hielp haar weer in den stoel en ging achter haar staan, vlug antwoordende op haar vragen. „En die vijf jaren?" mompelde zij. „Hij heeft regelmatig geschreven aan u en uw moeder". „Dat begrijp ik niet". „Niet? En hij heeft u geld gezonden; hij heeft hard gewerkt om u voor armoede te behoeden". „Dat verwachtte ik wel; ik wist God zegene hem! Maar ik begrijp het nog niet". „Natuurlijk niet Hij zond brieven en geld en u beiden zondt hem brieven terug om hem te laten weten, welk een strijd u hadt tegen de armoede". „Neef Edgar!" „Hij is een handige kerel", gaf de fregat vogel toe. „Ziet u, uw vader durfde niet te rug komen om u te bezoeken; hij moest ver weg blijven en zijn leed verkroppen. Als hij terug kwam en gevat werd, dan zou er nie mand zijn om u en uw moeder te steunen Hij zat in een val; hij durfde niet eens na vragen te doen over u bij menschen, die in Sankeytown geweest waren. Hij was bang om belangstelling te toonen". „Komt hij nu hier?" „Neen, natuurlijk niet, hij zal eerst trach ten den gouverneur te spreken". „Dat begrijp ik, maar ik begrijp niet, hoe u hem gevonden hebt". „Neef Edgar meende, dat het tijd werd om zijn slag te slaan en daarom zond hij Renney uit om uw vader te dooden Bent u sterk genoeg om de feiten te hooren?" „Ja". „Wel, ik volgde Renney en deze bracht inij naar zijn woning". Zij was weer zichzelf, zij stond op en was in staat zijn gelaat en zijn woorden te begrijpen. „Het was een vreeselijke weg, nietwaar?" drong zij aan. „Het was een gelukkige weg". „Maar toen hij u den weg naar mijn va der gewezen had wat deed hij toen?" „Renney verloor tijd met praten, ziet u, en eindelijk bonden wij hem vast dichtbij het pad, waar hij zal worden opgemerkt. Hij zal nog geen dag achter mij zijn". „Waarom deed u dat?" „Ik kon geen anderen uitweg vinden Het was dat, of dooden in koelen bloede" „Dan begon zij, een koude gloed in haar oogen. Dadelijk daarop echter blooé- de zij. „Ik schaam mij er over",- zeide zij. „Met uw vader is alleen de rechte weg mogelijk", zeide hij.' „Dat weet ik, dat herinner ik mij". Er kwamen tranen in haar oogen. „Hoe ziet hij er uit?" „Het verdriet is op zijn gelaat te lezen, maar hij is nog sterk en stevig; zijn haar is grijs" „Hoe doorstond hij het nieuws?" „Als een rots, maar God helpe neef Ed gar! Maar ik moet vlug spreken". „O, James Geraldi, wat heb je voor mij gedaan!" „Niets, ik zou tienmaal zooveel doen om een man als hij te vinden, maar er zijn geen andere. Luister nu!" „Ik zal elk woord onthouden". „Onze brave neef Edgar zal vanavond of morgenavond het geheele relaas van Renney te hooren krijgen. Wat zal hij dan doen?" „Met de wetenschap, dat mijn vader leeft?" „Trouwen duurt maar een paar minuten voor den rechter. Wel, als hij met haar ge trouwd zou zijn, dan zou hij een nieuw dwangmiddel hebben tegenover uw vader. Wij moeten het aan uw moeder vertellen". „Neef Edgar kan haar laten gelooven, dat wit zwart is; hij kan haar alles wijsma ken". ,-,Misschien, maar dat wijsmaken zou wat tijd kunnen kosten en dat is, wat wij noodig hebben, tijd, daarvoor moeten wij bi. !en" „Ja, ja, als hij den gouverneur kan pre ken „Dèt zal niet zoo gemakkelijk zijn. Neef JEdgar's handen zijn gevuld met geld". „De gouverneur is een eerlijk man!" (Wordt vervo' V

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7