SPORT EN WEDSTRIJDEN EEN KLEIN PROGRAMMA. Slechts enkele eersteklas wedstrijden. Alcmaria bekert thuis. De Alkm. Boys naar De Volewijckers. Alkmaar naar D. T. S. DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. JlecfUsiaken Alkmaarsche Politierechter het gedaan met den export en daarmee met den tuinbo: w. Een productieprijs handhaven mist alle effect voor de exportartikelen. Onze export producten zijn door de crisis het zwaarst getroffen en hoe men die door een prijsrege ling op de binnenlandsche markt"-! verlichting van beteekenis kan brengen k niet duidelijk. Het eenige wat op het gebied der binnen landsche prijzen nog te overwegen valt is of er voor bepaalde producten, mits de tuin bouw bereid is een uiterst stroeve en zwaar knellende teeltregeling te dragen, no* niet door een geringe verhooging van den" mini mumprijs iets is te bereiken Hier zijn echter voor den tuinbouw de nadeelen en bezwaren misschien grooter dan de voordeelen, omdat iedere verhooging van prijs voor tal van tuinbouwproducten bijna ongelimiteerde uit breidingsperspectieven opent. Alleen als wij ons in de toekomst tevreden zouden stellen met de voor ziening van de behoeften in eigen land kunnen onze gedachten uit gaan in de richting van het scheppen van een kunstmatig prijspeil, dat ligt boven de mogelijkheden, die er op de wereldmarkt bestaan. De lan den, die in deze richting stappen hebben gedaan, komen echter op hun schreden terug. Aanpassing aan de 'huidige omstandig heden moet ook voor den tuinbouw worden gezocht in de zoo moeilijke verdere verla ging der productiekosten. Alle verdere steun kan slechts tijdelijk zijn. De redelijkheid van een hoogeren steun uit het landbouw-crisisfonds voor den tuin bouw wordt niet betwist, en gerechtvaardigd is een aandrang op de regeering om liet voor den tuinbouw uitgetrokken bedrag te verhoogen. Vooral twee redenen zijn er, die een voor de instandhouding der tuinbouw bedrijven toereikenden steun rechtvaardigen: de arbeidsgelegenheid en de kansen die de tuinbouw voor de toekomst ook als export bedrijf nog heeft. Spr. wees erop, dat de tuinbouwarbeid bijna uitsluitend handen arbeid geeft, terwijl de verpakking, het ver voer en de handel in tuinbouwproducten aan duizenden werk en biood geeft. De bedrijfs- en bewegingsvrijheid van den tuinder zal nog steeds verder moeten worden ingeperkt. De tuinbouw zal dit dragen zoo lang hij weet waarvoor en waartoe en zoo lang voor een ieder duidelijk is, dat het nood zakelijk is om een zoo effectief mogelijken steun aan den tuinbouw te verleenen. Ook de veilingen moeten hun medewerking blij ven verleenen, ook als de afzet van de pro ducten met bovenmenschelijke moeite ge paard gaat. Gedachtenwisseling. De v o o r z i t t e r bracht den heer Val- star dank voor zijn woord, waarin onder werpen waren aangesneden, waarover mis schien niet allen gelijk zouden denken. Hij gaf daarom gelegenheid tot het stellen van vragen. De heer Schoenmaker (Wervers hoof) vertelde van mislukte pogingen om in deze streken den graanbouw toe te pas sen. De armoede in de tuinderij neemt toe en leidt tot werkverschaffing. Hij hoopte, dal maatregelen kunnen worden genomen om de menschen op de tuinderij te houden. De heer Hoogland (Sint Pancras) meende, dat de heer Valstar wel den Neder- landschen tuinbouw had genoemd, maar niet de menschen die het vak thans beoefe nen. Het doel moet zijn deze lieden in het vak te houden door verlaging van de op het bedrijf drukkende vaste lasten. Het geld moet worden gehaald, waar het is (en het is er wel!), de tuinders laten het circuleeren en dat is in het belang van het heele land. De heer Madderom (Schermer) meen de, dat land- en tuinbouw als één geheel moeten worden beschermd. De maatregelen ten behoeve van den akkerbouw leidden tot verval van den tuinbouw. Het hier te lande telen van voederproducten kan van groot be lang zijn voor tal van tuinbouwers. De heer Jb. Kr a m e r (Zuidscharwoude) achtte de vaststelling van productieprijzen wel mogelijk. Langs dezen weg zal het toch moeten gaan tot behoud van den tuinbouw. Dat de menschen naar de werkverschaffing moeten, moet worden tegengaan, om te voor komen, dat zij het volgende voorjaar op een verwaarloosd bedrijf terug komen. De tuin bouw is thans totaal uitgeput, de regeering is daarmede bekend, maar zij doet er slechts weinig tegen. De financieele steun is veel te laag. De heer P. S 1 o t (Warmenhuizen) was ook teleurgesteld over den heer Valstar. De verstrekte steun is eigenlijk geen steun. De tuinder moet méér betalen als bijdrage voor den steun van anderen dan hij zelf ontvangt ofschoon ook hij in ergen nood verkeert. Na zes jaar crisis zijn alle reserves opgeraakt. Er is slechts één mogelijkheid tot hulp: meer steun- j De heer Rustenburg (Opperdoes) had gehoopt, dat de heer Valstar mededee- lingen haa kunnen doen over verhoogde steunbedragen. Wat er nu gegeven wordt, is te weinig De heer H a z e 1 o o p (Alkmaar) be sprak den kostprijs der tuinbouwproducten. Reeds een paar jaar geleden werd de vraag gesteld of niet een grooter deel van de op brengst der tuinderij te plaatsen zou zijn in eigen land tegen kostprijs. Als het voort gaat zooals nu, zal de tuinbouw geheel val len en zeer zeker die in Noordholland, waar de prijsdaling eerder is ingetreden dan elders. Spr. gaf dit nader in cijfers aan: cte veilingopbrengst daalde sedert 1928 in dit gewest met 68 pet. en over het heele lanG *as dit 44 pet. De steun aan den akkerbouw ls grooter dan dien aan den tuinbouw, 8pi geloofde niet, dat de regeering het heele ver schil tusschen richtprijs en opbrengst zal bij- Passen, maar had gehoopt, dat het binnen- landsch verbruik van den oogst zou kunnen gorden vergroot, om daardoor althans voor dat gedeelte tot productieprijs te komen, Ge hoord echter de groote bezwaren van den heer Valstar, wanhoopte hij daaraan. Ech ter geloofde hij, dat deze wel iets had over dreven. Spr. meende, dat de groote schakee- t'.ng in kwaliteiten, zooals die thans geldt, "•et noodig is voor het binnenlandsch ge- ruik. Dat de energie zou worden weggeno men bij het bepalen van den kostprijs "voor de opbrengst van het binnenlandsch gedeelte kon spr. niet aannemen. De tuinder zal blij ven streven naar een hoogere ontvangst door verbetering van het product, om zoodoende een ondernemerswinst te bereiken, die niet c„.i kcotpnjs is berekend. Door verhoo ging van den veilingprijs zou het inkomen van den tuinder worden verhoogd, zonder dat daaruit zou moeten volgen een prijsver- hooging voor den consument, want de vrachtprijs zou dezelfde blijven en d e w nst m a r g e voorden t u s- schenhandel zou wel iets kun nen worden verminderd Ten slotte drong de heer Hazeloop er met klem op aan de bezwaren van den heer Val star tegen het verhoogen van het binnen landsch verbruik ernstig te onderzoeken. De heer Groen (Zuidscharwoude) be toogde, dat al het mogelijke is gedaan om verhooging van het steunbedrag te verkrij gen. Aanpassing aan de bestaande toestan den is noodig, maar een zekere grens blijft er toch altijd en die is door den tuinbouw be reikt. Spr. begreep niet, dat het onmogelijk zou zijn om voor het binnenlandsch verbruik van den tuinbouw-oogst den kostprijs te ver krijgen. Onrechtvaardig is het, den tuinders den plicht op te leggen, in Nederland te leveren tegen te lagen prijs. Er zijn concrete plannen tot verbetering van de zaak, maar de samen- stellers zijn nooit in de gelegenheid g'esteld deze te verdedigen bij de regeering, die ze bij voorbaat reeds om principieele redenen af- wijst- De regeering denkt alleen aan nieuwe heffingen, maar dat wenschen de voorstan ders van den kostprijs niet. De tuinders heb ben in de veilingen reeds een goed apparaat voor de administratie van de kostprijs-rege lingen, iets wat de landbouw niet had, zoo dat daar een gecompliceerd stel maatregelen noodig was. Voor spr. stond het vast, dat het vaststellen van den kostprijs voor binnen landsch verbruik mogelijk is. Dit moet be sproken worden met de regeering, in samen werking ook met de Prov. Commissie. De heer N ij s s e n (Santpoort) vroeg of er geen verandering in de teeltbeperking is _aan te brengen. Spr. wilde waarschuwen tegen het onderbrengen van de teelt van wit lof en wortelen bij den landbouw. De heer Valstar beantwoordde de sprekers. Hij had wel verwacht, dat de ver gadering zou reageeren op zijn rede, zooals geschied was. Het was hem zelfs nog mee gevallen. Voor spr. stond het vast, dat de ministers allen wel voelen voor de belangen ook van den Noordhollandschen tuinder. Ook spr. erkende, dat de toestand critiek is. Het is de taak der regeering en van de organisaties zich de vraag te stellen wat gedaan kan wor den om dien te verbeteren. Het is noodig, dat de tuinbouw zijn deel krijgt uit de fondsen voor steun, en ook de regeering erkent dit. Er is een voorschot-uit- keering geweest uit hetgeen thans beschik baar is voor hetgeen na Sept. geleverd is, had nog geen uit- keering plaats, en die kan in Januari tegemoet worden ge zien, zoodat misschien de totale steun over 1934 nog wel kan meevallen. Spr. wist wel, dat er plannen bestaan voor belasting van den consument, maar die zijn nog steeds niet bij de regeering ingediend Zoo zij daar komen, zullen zij van alle zijden ernstig worden overwogen. Spr. verwachtte, dat de nadeelen, aan de uitvoering verbon den, zwaarder zullen wegen dan de voor deelen. De zaak is voor den tuinbouw niet hope loos, alleen staat vast, dat de belastingen enz. het onder de huidige omstandigheden onmogelijk maken de bedrijven loonend te maken. Gewelddadig kan echter op dat ge bied niet worden ingegrepen, wel wilde spr. zeggen, dat de regeering zich ernstig met de kwestie bezig houdt. Maar nooit zal de oplossing kunnen worden gevonden, volgens spr., in dien zin, dat de prijzen van het pro duct moeten worden verhoogd voor het bin nenlandsch gebruik tot het peil van den kostprijs. Misschien is het wel mogelijk de thans bestaande minimumprijzen iets te verhoogen. Door teeltbeperking moet eenhei d w orden gebracht tusschen pr ij s en consumptie Daarbij moet dan komen een hoogere regee- ringsbijslag. De voorzitter constateerde, dat het behandelde punt inderdaad van groot be lang is en beval het ten zeerste aan in de be spreking door de organisaties. De s e c r e t a r i s las een drietal brieven voor van de Prov. Comm.: aan den minister van econ. zaken ter zake van verhooging van het steunbedrag tot het peil der kostprijzen; de sierteeltcommissie inzake de teeltbeper king, die te zwaar zal drukken op de kleine bedrijven; aan dezelfde organisatie in zake het verbod om inplaats van aardap pelen groenten te telen. Rondvraag. De heer Molenaar (Warmenhuizen) vond het onbillijk, dat de Deensche witte kool van toeslag weder is uitgeschakeld, terwijl velen toch groote voorraden hadden en deze moesten opruimen tegen een veel te lagen prijs. Devoorzitter kon direct geen ant woord geven en hoopte, dat de heer Valstar de kwestie nog eens ter bestemder plaatse zal bespreken. Op een desbetreffende vraag deelde de voorzitter mede, dat de provincie weer de rente van de tuindersvoorschotten zal be talen, indien de belanghebbenden zelve dat niet kunnen. Hierna sluiting. Voetbal. Het is slechts een klein programma, dat er morgen verwerkt moet worden en zoo zien wij, dat er in het geheele Westen precies drie wedstrijden gespeeld zullen worden en van die drie nog wel twee in Haarlem! R.C.H. krijgt dan bezoek van D.H.C. en aangezien de Racers de puntjes meer dan noodig hebben, zullen zij wel alles probeeren, om succes te behalen. Echter D.H.C. is nog steeds niet geheel kansloos en zal dus ook haar best doen, om te winnen en aangezien de Delftenaren sterker zijn dan de Haarlem mers, vreezen wij dat R.C.H. hekkensluiter in afdeeling I zal zijn, als 1934 wordt afge sloten. Haarlem ontvangt H.B.S. en krijgt dus gelegenheid, om revanche te nemen. Op pa pier moet de thuisclub kunnen winnen, maar in de praktijk gaat dat vaak anders. H.B.S. heeft op 't oogenblik een enormen wil om te winnen en hef zou ons niet verwonderen, wanneer ze tenminste een puntje meenam naar den Haag. In Rotterdam spelen Excelsior en D.F.C tegen elkaar, 't Lijkt .ons, dat de thuisclub zal kunnen winnen en daarom gerust 1935 kan ingaan. Het Oosten. In het Oosten gaat Go ahead op eigen ter rein tegen Vitesse spelen en het lijkt ons voor Vitesse een hopelooze taak, om dezen wed strijd tot een succesvol einde te brengen. Intusschen zal Heracles thuis wel kans zien, om A G.O.V.V. te kloppen, want de techniek is bij de Almeloërs veel beter ver zorgd dan bij A.GO.V.V. Wageningen speelt thuis tegen de Ensch. Boys en krijgt een mooie gelegenheid, om te winnen en daarmee revanche te nemen voor de nederlaag in Enschedé. Toen werd het (schrik niet) 65 voor de Boys. In Zwolle een derby: Z.A.C.—P.E.C. Den eersten wedstrijd won P.E.C. met 3—2, maar nu is Bakhuys er weer en dus heeft Z.A.C een kans. En Enschedé krijgt thuis tegen Tubantia gelegenheid, om zich weer te herstellen, wat intusschen wel noodig is, ook zonder dat er degradatiegevaar bestaat. Het Zuiden. In het Zuiden moet N.A.C. naar Noad en kan winnen, maar dan moet er heel bes; gespeeld worden. Anders wordt het een ge lijk spel en dan is N.A.C.'s kans op den titel wel heelmaal voorbij. Eindhoven—B.V.V. wordt ongetwijfeld een soannende wedstrijd en waar Eindhoven den laatsten tijd best op dreef is, heeft ze wel een kans op de overwinning. Bleyerheide—Juliana kan eveneens een •bannende ontmoeting worden, omdat het krachtsverschil heel gering is. Elke uitslag iS Dan is°er'nog M.V.V, dat Willem II ont vangt. Zou er nog wel hoop zijn voor de Willem II-ers, die een half jaar geleden bij na kampioen van Nederland waren? Het Noorden. Zal Velocitas tegen Frisia weer 10 doel punten maken? Dat is eigenlijk de eenige vraag, die gesteld kan worden bij den wed strijd tusschen deze twee club, want dat Velocitas wint, is zeker. H.S.C.Achilles beteekent voor beide partijen een kansje op den inzet, beteekent dus ook een kansje op een gelijk spel. Maa" toch, H.S.C. heeft zich zoo danig geweerd tegen Velocitas, dat zij de beste papieren heeft. Friesland—Veendam is een gevecht om een plaatsje in de middenmoot en Sneek— Leeuwarden precies hetzelfde. Misschien winnen de bezoekende clubs nog met klein verschil. ALCMARIA—ELINCKWIJK. Voor den K.N.V.B.-beker speelt Alcmaria morgen thuis tegen de sterke Utrechtsche derdeklasser Elinckwijk. Waar nog steeds drie spelers van Alcmaria op non-activiteit staan, is een zekere overwinning van Alc maria nog lang niet te voorspellen, al mee- nen wij, dat de withemden wel in staat zul len zijn, om de volgende ronde te bereiken. 't Kan een aardige wedstrijd worden, te meer, nu de zenuwen hier geen rol spelen en daarom kunnen wij een bezoek ten zeerste aanraden. Alcmaria komt in dezelfde opstelling uit als Zondag j.1., maar dan met de spelers weer op hun vertrouwde plaatsen. Het elftal van Elinckwijk is als volgt samengesteld: Post Joh. Jansen C. Remmerde J. v. Soest A. Maruzel T. v. Dijk A. Óckhuizen D. Jansen G. v. Soest J. Logger G. Jansen Ongetwijfeld is Elinckwijk een der sterkste ploegen van haar afdeeling, daar zij mo menteel met 14 punten uit 11 wedstrijden de derde plaats bezetten op de ranglijst In de A-afdeeling worden slechts twee wedstrijden gespeeld, n.1. O. V. V. O.— Blauw Wit en O. S. V.D. O. S-,'beiden z.g. inhaalwedstrijden. Verreweg de belangrijkste is natuurlijk O. V. V. O.—Blauw Wit, omdat eerstge noemde nog steeds niet kansloos is. Blauw Wit zal wel haar best doen, om beide puntjes mee te nemen, maar het vreemde terrein van de O. V. V. O.-ers is lastig te bespelen. Zoodat al heeft Blauw Wit de beste papieren een verrassing niet uitgesloten is. O. S. V D. O. S. gaat tusschen twee clubs uit de middenmoot en 'het is niet on waarschijnlijk, dat de thuisclub een kleine overwinning behaalt. In de B-klasse krijgt West-Frisia bezoek van Bloemendaal. Het wil met de Enkhuizers nog steeds niet goed boteren en aangezien Bloemendaal dit jaar tot het leidende peleton behoort, zou het best weer een nederlaag voor Wesi-Frisia kunnen worden. Maar Bloemendaal zal op krachtigen tegenstand stuiten. W. F. C.Velox wordt wel spannend, maar de thuisclub krijgt een kansje, om te winnen. T. O. G.E. D. O. wordt ook spannender, dan men zoo zou denken, want de thuisclub zal er alles op zetten, om winst te behalen Een gelijk spel is daarom niet geheel uitge sloten. ZeeburgiaSpartaan moet door de thuis club gewonnen worden, wil die tenminste haar kans op de eerste plaats behouden. Wel zal de Spartaan geen gemakkelijk slachtoffer zijn. maar Zeeburgia heeft toch de beste papieren. Het inhaalprogramma is hier van zeer groot belang, daar alle clubs óf betrokken zijn bij de bovenste plaats, ófbij de on derste plaats-bezetting. Allereerst het zeer belangrijke treffen tus schen de beide leidende clubs, Volewijckers Alkmaarsche Boys, die met de volgende re sultaten op de ranglijst staan: Volewijckers 10 7 2 1 32—18 16 Alkm. Boys 10 6 3 1 31—25 15 Uit bovenstaande cijfers blijkt wel, dat d>e voorwaartsen van beide ploegen vrijwel even gevaarlijk zijn. Het is een verheugend feit, dat de A-verde diging den laatsten tijd merkbaar is vooruit gegaan en kan ook bij de komende ontmoe ting de huidige vorm worden ontplooid, dan zullen de Amsterdamsche aanvallers het niet gemakkelijk hebben. Welnu dan komen we tot den slotsom, dat het er te Amsterdam benoorden het IJ ge ducht kan spannen. In de kaasstad brachten de rood-witten de Volewijckers de eerste en nu nog eenige nederlaag (4—3) toe. Komaan Alkmaarsche Boys! De laatste vier ontmoetingen werden allen gewonnen, probeert er eens een vijfde aan toe te voegen! Play up! Hollaodia gaat bij Meteoor op bezoek en zal een ernstige poging in het werk stellen om het tot een overwinning te brengen. Assendelft krijgt bezoek van K. V. V. en de winnaar kan zich een aardig stuk veilig werken. De gastheeren zullen ongetwijfeld aan het langste eind trekken. In de B-afdeeling gaan de leiders D.W.V. bij Halfweg op bezoek. We zien een nieuwe zege voor de leiders tegemoet. Purmersteyn krijgt bezoek van W.M.S., dat in kracht vrijwel gelijk staat, zoodat de Purmerenders een kleine moeilijke zege zou den kunnen behalen. S. D. Z. zou zich tegen het bezoekende D. J. K. kunnen herstellen en daarbij tevens haar kleine kans behouden. Of de Zeemeeuwen tegen het bezoekende A. P. G. S. een overwinning zou kunnen be halen, meenen we te moeten betwijfelen, ter wijl Z R. C. en O. D. E. de punten wel zul len deelen. De groen witte Alkmaarders gaan bij D. T. S. op bezoek, wat zeker geen walk- over zal beteekenen. „Alkmaar" heeft nu een zeer goede kans op hef kampioenschap en zal zeker deze gelegenheid ten volle uitbuiten. Erg gemak kelijk zal de begeerde zege niet binnen te halen zijn, daar ook de thuisontmoeting tegen de Oudkarspelieren een moeilijke klei ne zege bracht. Ook de groen witten zijn sinds dien merk baar vooruit gegaan en we brengen slechts het gunstige resultaat te Nieuwe Niedorp in herinnering. Wat toen kon, moet immers nu ook kunnen. Komaan „Alkmaar", een flinke proportie enthousiasme, goede, zoo open mogelijke aanvallen en ook thans zal een kleine, moei lijk bevochten zege, uw deel zijn. Good luck! Van hoeveel belang een overwinning voor de Alkmaarders zal zijn, zal blijken na de bekendmaking van den uitslag Texel- Succes. Een nederlaag voor de Texelaars wat geenzins tot de onmogelijkheden 'be hoort zou deze Westerwegbewoners mis schien nog het beste liggen, te meer, daar de Wieringers nog in de kaasstad op bezoek moeten en vooreerst de eilanders wat uitge schakeld worden. Het zal echter op Texel wel geducht spannen. Nu Schagen wat op dreef is, zal zij zeker over het bezoekende Andijk weten te zege vieren. Vrone brengt een bezoek aan B.K.C. en zal het wel niet tot een revanche-partij kunnen brengen. De onderlinge afstand op de ranglijst wordt ongetwijfeld grooter. In de B-afdeeling krijgt Uitgeest bezoek van Westzaan en de Uitgeesters zullen hun positie wel wat versterken. De Meervogels zouden zich kunnen her stellen, nu zij bezoek van Rivalen krijgen. Zaanlandia en Q. S. C. deelen vermoedelijk de punten. Als Pluvius niet te veel van zijn milde ga ven over onze terreinen uitstort, kan er ook nu weer een flink programma verwerkt worden, zoodat de afwerking van de huidige competitie, wat het jaargedeelte 1934 betreft, bij uitstek gunstig is geweest. In de eerste 1 lasse A hebben Z.F.C. IV en K.F.C. IV beide een vrijen dag, zoodat K-V.V. II dat bezoek van W.F.C. IV krijgt opnieuw kan uitloo- pen. Zij zal na veel moeite wel kunnen win nen. Bergen gaat Q.S.C. III op bezoek en nu de Bergenaren hun goeden vorm wat terug gevonden hebben, mogen we aannemen dat de puntjes mee naar huis gaan. Nu C.S.V. op het goed pad terug is, zul len we voor haar tegen het bezoekende Zilvermeeuwen II maar een zwaar be vochten zege voorspellen. Zaandijk II en O.S.V. IV konden de winst wel eens samen deelen. In de eerste klasse D krijgt Schoorl weer een lastige trip te ver werken, daar een bezoek gebracht moet wor den aan Succes II. De Wieringers hebben enkel nummer I 1.25 ontspanningslectuur ven hoog gehalte DE ZEEMEEUW-SERIE alom in letter, goed. baekhendel v.rkrUgb.er VAN LOGHUM SLATERUS e unctviK e N.V. SERVIRE ook nog een kans op de bovenste P'aa*s en juist daarom vreezen we, dat de „duinbewo ners" er niet zonder kleerscheuren af zullen komen. Petten krijgt het ook al niet gemakkelijk tegen Wieringerwaard en puntenverlies voor de leiders is niet geheel uitgesloten. H.R.C. III brengt een'bezoek aan Helder- sche Boys I, dat eveneens nog kans heeft. Watervogels I zal het bezoekende J.V.C. I wel slaan, zoodat in deze afdeeling de hoog spanning nog wel wat voort kon duren. De tweede klasse D brengt weer een tweetal wedstrijden. De lei ders Alkmaarsche Boys II krijgen be zoek van Alkmaar II. Indien de rood-witten op hun qui-vive zijn, zullen ze wel kunnen zegevieren. Alcmaria IV krijgt bezoek van Egmond-. sche Boys en zal wel voor beide winstpun ten zorg dragen. In de derde klasse D gaat Alkmaarsche Boys IV op bezoek bij Alcmaria V en zal geducht op moeten pas sen, daar de Sportpark-bewoners erg wissel vallig spelen en wel eens voor een verrassing konden zorg dragen. Schoorl II en Bergen II zullen de leiders wel op den voet blijven volgen, daar eerst genoemde bezoek krijgt van Alkmaar III en wel zal winnen, terwijl de Bergenaren met het bezoekende Vrone II wel raad zullen we ten. Akersloot I ontvangt Ursem I en hier kon den de puntjes wel eens worden gedeeld. De vierde klasse E brengt een volledig programma. De big- match is hier: Oudorp I—Koedijk II. Daar de Oudorpers den laatsten tijd geducht op dreef zijn, konden de leiders wel eens niet veel plezier van hun Oudorper-bezoek bele ven. We vreezen dan ook voor een Koedijk nederlaag. Oterleek I zal in het bezoekende A.S.V. IB wel haar meerdere moeten erkennen, evenals Oudorp II in de bezoekende Alkmaarsche Boys VI. Alkmaarsche Boys V klopt stellig het be zoekende Akersloot II, terwijl Koedijk III en Ursem II de punten wel eens konden deelen. Biljarten. WEDSTRIJD TE SINT PANCRAS. De uitslag van den nederlaagwedstrijden, gehouden door de Driesprong te St. Pan cras tegen „de Carambole" van 't Zand; (lste vijftallen) luidt: G. A. de Wit 101 15 25 6.73 J. Ruys 150 15 33 10.— P. Vader 150 17 42 8.82 J Tol 140 16 33 8.75 Blokland 42 7 20 2.20 G. Booy 125 23 20 6.25 Glas 99 31 15 3.19 P. Bus 100 31 15 3.22 Vogelzang 66 25 13 2.64 J. Ploeger 125 25 26 5.00 Extra strafzitting van Maandag 24 Dec. (Vervolg). DE GLAZENMAKER VOER ER WEL BIJ De heer Jb. H., niet verschenen, had te Anna Paulowna op 26 Augustus in het café van den heer Jb. Korver aldaar stuk geslagen een glasruit. De in zijn kraag ge slagen glaasjes inspireerden hem tot dit van dalisme. Eisch en vonnis 10 boete of 10 dagen. OOK GEEN ZOETE JONGEN. De visscher Theodorus Corn. B. te Wer- vershoof, die thans te Haarlem twee maan den gevangenisstraf opknapt wegens een gepleegd ernstig verzet, was heden uit zijn comfortabel pension aangevoerd op grond van het feit, dat hij op 7 Augustus zijn col lega Klaas Boon had mishandeld, omdat hij latten van hem zou hebben gestolen. Eisch f 20 boete of 20 dagen. Uitspraak tegen Theo, die 'n heele waschlijst veroordeelin- gen op zijn naam heeft staan, 10 dagen ge vangenisstraf. Ook de heer Theo gaf het voornemen te to nnen hooger 'beroep te zullen aanteekenen. Het is dus te voorzien dat ook dit rechts college voorloopig niet op wachtgelden zal worden gesteld. LIEF DEED ZE NIET. Mej. Dieuwertje van T. te Callantsoog, die ook door den politierechter op zijn morgen- receptie was geïnviteerd, had aan die uitnoo- diging geen gevolg gegeven. Groot was echter haar gemis niet. Aangezien Dieuwer tje, blijkens haar uitlatingen op 4 September tegen een rijksveldwachter, die vermoedelijk niet tot haar vereerders behoorde, er geen gesoigneerde manieren op na schijnt te houden. De politierechter achtte het althans noodig door het opleggen van 10 boete of 5 dagen te trachten in haai opvoeding wat verbetering aan te brengen. VIERJARIGE OORLOG. Het staat zeker wel vast, dat de West- woudsche vrijgezellen Aafje Schipper geen aangename buurvrouw is, als we althans mej. B. dn. Vries, echtgenoote van mijnheer Piet Zwaan, mogen gelooven, wanneer zij beweert, reeds 4 jaren op voet van oorlog met deze lieve dame te staan. Zij is dan ook al eens 'n keer door den politierechter ver oordeeld wegens beleediging van mej. Zwaan, doch dit was voor haar blijkbaar geen beletsel haar buurvrouw op 2 Septem ber als een leelijke luie draak te betitelen. Mej. Aafje, alsnu opnieuw tot verdachte gepromoveerd, was niet aanwezig. Thans werd met inachtneming der formaliteiten veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 13