Agenda JB-UmeuCand Stad en Om Weec&ecicht EEN GRIEZELIG PAKJE, De 10 vingers van een lijk. GEVANGENEN ALS PROEFKONIJN. Na de experimenten in vrijheid gesteld. EEN GLAZEN OOG VOOR KATERSTEMMINGEN. AARDBEVING IN ZUID-POTUGAL. PEST-EPIDEMIE IN CHINA. 73-JARIGE MAN HUWT MET 68-JARIGE VROUW. DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN. En gedood. 30.000 K.G. STROO VERBRAND. ALLE EENDIES ZWEMMEN IN HET WATER. Het Salomo's oordeel. DE BOUW VAN EEN NIEUWE STATENDAM. Het N.W en het R.-K. Werklie denverbond dringen aan op ver strekking van een opdracht hier te lande. DE REIS VAN DE K 18. OPLICHTING TE OSS. AUTOBUSSEN AANGEHOUDEN. Weeroverzicht. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer De spook-expresse (sens)hoofdrol Farrel Mac- Donald; tweede hoofdnummer Racers bloed (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag en Nieuwjaarsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, Zondag Dinsdag en Woensdag, 7.30 uur, hoofdnummer La Pa loma (operette); hoofdrollen Charles Kull- mann en Jessy Vihrog. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag en Nieuwjaarsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De kat en de viool (operette)hoofdrollen Jean- nette MacDonald en Ramon Novarro. Toe gang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag en Nieuwjaarsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Rivalen (rom.); hoofdrollen Wallace Beery, George Raft, Jackie Cooper en Fay Wray. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag en Nieuwjaarsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 29 December. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, jeugdbioscoop. 8 uur, Harmonie, uitvoering t.O.P „De moord op notaris Verlinde". 35 en 79 uur, Nieuwe Doele, tentoon stelling werkstukken jeugdige werkloozen. Zondag 30 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van de Rozenkrans. 10—12, 2—5 en 7—10 uur, Nieuwe Doele, tentoonstelling werkstukken jeugdige werkloozen. Maandag 31 December. 10—12 en 2—5 uur, Nieuwe Doele, ten toonstelling werkstukken jeugdige werkloo zen. Woensdag 2 Januari. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, propa- ganda-avond Bond voor Staatspensionnee- ring. Donderdag 10 Januari. 8.15 uur, Harmonie, rede ir. Mussert. De justitie wenschte meer te weten om trent dezen geheimzinnigen beschermer van mevr. Stavisky. Het bleek haar, dat Poulner een intiem vriend van Stavisky is geweest, die herhaaldelijk met de justitie in aanra king kwam. In 1926 werd hij tot acht jaar tuchthuisstraf veroordeeld in verband met het verhandelen van valsche bons der Na tionale Verdediging. Zijn straf werd ver- zcht en dank zij de interventie van het Ka merlid Bonnaure kreeg hij in 1932 gratie. Niettegenstaande het verbod in Parijs ver blijf te houden, werkte hij er als vertegen woordiger van een kolenhandel. Mevr. Stavisky is in het bijzijn van haar advocaten, mr. de Moro-Giafferie, André Berthon en Rogès, verhoord over haar be trekkingen tot Poulner. Zij verklaarde, dat haar man zeer goed voor Poulner was ge weest toen deze in moeilijkheden zat en dat Poulner nu een oude schuld wilde afdoen. De justitie aanvaardt deze mededeeling echter niet voetstoots en zet haar onder zoek voort. Bij het gerechtshof te Brugge (België) werd een pakje bezorgd, dat er, niette genstaande de indrukwekkende officiee- le zegels, vrij onschuldig uitzag. Toen het geopend werd, bleek de inhoud evenwel niet zoo onschuldig te zijn, als men aanvankelijk gemeend had. Een rilling liep zelfs door de leden van de ambtenaren, die van den inhoud kennis namen. Er lagen, wèl geteld, 8 afgesne den menscbelijke vingers en 2 dito dui men in. Stond men hier voor een ijselijk dra ma? Een onderzoek werd onmiddellijk ingesteld en men kwam spoedig te we ten, dat de lugubere zending afkomstig was van den veldwachter te Vlisseghem, die van het parket opdracht had ont vangen om vingerafdrukken op te zen den van een lijk. De man had gedacht, zich niet beter van deze opdracht te kunnen kwijten, dan door de vingers zelf op te zenden !Het parket kon er dan zooveel afdrukken van maken als het maar wilde! Twee mannen te Denver, die tot le venslange gevangenisstraf waren ver oordeeld, hebben zich beschikbaar ge steld voor het nemen van proeven met een serum tegen tuberculose, op voor waarde, dat zij na beëindiging der proefnemingen zouden worden vrijge laten. Sedert Maart zijn de beide mannen voortdurend het onderwerp van uitge breide proefnemingen geweest. Nadat zij met het serum waren in geënt, zijn millioenen tuberculose-bacil- len op hen overgebracht. Geen van beiden bleek daarna ech ter door tuberculose te zijn aangetast. Thans zijn zij in vrijheid gesteld. Bij een firma van glazen oogen te New York kwam de volgende brief binnen: „Gaarne zou ik van U ontvangen een gla zen oog, zooals ik U hierbij toezend, maar ik wensch het iets meer met bloed doorloopen te hebben. Wanneer ik n.1. 's avonds met mijn vrienden uit ben geweest, is mijn glazen oog den volgenden morgen nog even helder als altijd, terwijl mijn echte oog dof staat en met bloed doorloopen is. Ik zou gaarne een kunstoog in een dergelijken toestand van U ontvangen.'' De firma antwoordde, dat zij nooit een dergelijke bestelling had gehad, maar dat zij naar best zou doen. Na eenige experimen ten slaagde zij erin een glazen oog voor katerstemmingen te fabriceeren. In de provincie Aelgarve in Portugal heeft een krachtige aardbeving groote ontsteltenis gewekt onder de bevolking. De muren van het voormalige Moorsche kasteel Silves zijn ingestort en het slot dient thans als ge vangenis een gevangene slaagde er in te ontsnappen. In de omgeving van Hwaingan in de pro vincie Kiangsoe in China, op ongeveer 200 K-M. ten Noorden van Nanking, zijn duizen den personen aangetast door de z.g. zwarte pest. Velen zijn reeds overleden. De Centrale Economische Raad heeft van Nanking alle beschikbare artsen naar het epidemiegebied gedirigeerd. De provinciale autoriteiten heb ben verdere hulpexpedities gevormd. Te St. Louis (Missouri) is een 73-jarige man in het huwelijk getreden met een 68- jarige vrouw, nadat hij reeds eerder 40 jaar met haar getrouwd was geweest. Het echtpaar, dat elf jaar geleden scheid de, heeft zes kinderen en 32 kleinkinderen Hedenmorgen fietste de 18-jarige J. Struik, wonende in de gemeente Haar lemmermeer, op den Sloterstraatweg vlak achter een autobus van lijn G. Toen de bus stopte, gooide de jongeman het stuur om en reed met flinke vaart langs de autobus. Juist op dat oogenblik na derde van den anderen kant een vracht auto. De bestuurder van deze auto zag den jongeman, die doordat hij achter de bus had gereden, eerst op het laatste oogenblik zichtbaar werd, te laat. De fietsrijder werd door de vrachtauto ge grepen en vrijwel opslag gedoód. Gistermiddag is een groote stroomijt, staande naast de boerderij van den heer J. Otten aan den Amsterdcmschen weg onder Arnhem, verbrand. 30.000 K.G. stroo gingen verloren. Dank zij het krachtige optreden van de Arnhemsche brandweer, kon de nabij gelegen boer derij behouden blijven. Er wonen in een gehuchtje ergens in onze provincie verschillende eendenhouders, zoo vertelt het „N.bld. v. h. Noorden". Op zich zelf geen bijzonder verschijnsel. Een een denboutje, vooral tegen de Kerstdagen, laat zich smaken, zoodat met een variant op een bekend gezegde in vele huizen de eend in de afgeloopen dagen in den pot te vinden was. Het valt dan ook alleszins te begrijpen, dat de eendenboer met zijn snaterende waar een goed handeltje deed en hoe meer eenden hij had, des te grooter werd de kans, dat zijn buidel gevuld werd. Maar om een grooten „eendenstapel" te krijgen moet men niet te werk gaan als een zekere boer in het hier bedoelde gehucht. Die dacht „hebben is hebben en krijgen de kunst!" en meteen pikte hij de eenden van zijn buurman in. Deze buurman wachtte en wachtte, maar zag zijn koppeltje niet op den gebruikelijken tijd huiswaarts keeren, waarop hij een onder zoek instelde. De politie werd in de zaak gemoeid en deze heeft zich zóó onderscheiden, dat zij wel een extra vermelding verdient. Toen n.1. uitkwam, dat een boer op een waarschijnlijk min of meer oneerlijke wijze zijn eendenkoppel had vergroot, stond de politie voor een zeer moeilijke taak. De echte eigenaar wist wel te zeggen welke eenden z i. van hem waren, maar daarmee was de zaak niet gezond, temeer daar de verdachte alles ontkende. Wat deed nu de politie? Ze jo;g alle eenden in het water en zie de eenden vormden zich in twee koppels, de eene ging naar den verdachte, de andere naar zijn buurman. De besturen van het N.V.V. en het r.-k. werkliedenverbond in Nederland hebben zch op 24 December j.1. tot den minister van economische zaken gericht met een brief, waaraan het volgende is ontleend: Onze besturen hebben uit den aard der zaak kennis genomen van de verde diging zoowel als van de bestrijding der pogingen, welke zijn aangewend om over te gaan tot den bouw van een nieuw schip voor de HollandAmerika Lijn. Hieruit hebben wij geconcludeerd, dat daaromtrent het laatste woord nog niet gesproken is en vermoedelijk ook de regeering haar meening nog niet posi tief heeft vastgesteld. Scheepsbouwers in diverse landen trachten den bouw van het bedoelde schip voor zich te veroveren. Onze aandacht wordt thans weer ge vestigd op een bericht, dat ook de werf van Blohm Voss te Hamburg een aan bod heeft gedaan, dit schip te bouwen, waarna het met zoogenaamde Sperr- marken betaald zou kunnen worden. De openbaarheid van deze aangele genheid doet ons vreezen, dat Qok nog andere maatschappijen aanbiedingen zullen doen, hoewel zij uiteraard wel niet bekend zullen maken, onder welke voorwaarden deze goedkoope aanbiedin gen zullen geschieden. Het behoeft geen betoog, dat ook de Nederl. scheepswerven, wellicht nog meer dan elders, behoefte aan arbeid hebben. De bouw van een dergelijk schip zou voor de metaalnijverheid in ons land beteekenen, dat pl.m. 2000 menschen meer dan een vol jaar werk zouden heb ben, terwijl zulks ook van zeer groot be lang zou zijn voor de meubelindustrie, de zilverindustrie, de textielindustrie, enz. Van belang is dit ook voor de overheid zelf. De bedragen voor de werkloozenuit- keeringen behoeven indien tot den bouw van het schip in ons land besloten wordt, niet te worden uitgekeerd. Wanneer de uitvoering van groote werken, waaronder ongetwijfeld de bouw van een dergelijk schip kan wor den gerekend, overgelaten zou worden aan het buitenland, dan moet men wel bedenken, welk een uitwerking dit moet hebben op de arbeiders, die, lang werk loos zijnde, het Nederlandsche werk aan buitenlandsche ondernemingen zien op gedragen. Het is op al deze gronden, dat wij uwe excellentie dringend verzoeken, wel alles in het werk te stellen, om dit werk, be stemd voor een nationale reederij, te la ten uitvoeren door de Nederlandsche industrie. De commandant van de k 18 seinde giste ren, dat de onderzeeboot Vrijdagochtend te Dakar is aangekomen. Verder waren er geen bijzonderheden te vermelden. De gemeentepolitie te Oss heeft aldaar aangehouden den 48-jarigen C. S. uit Volen- dam, die zich in het Zuid-Oosten van Noord- Brabant, voornamelijk in de omgeving van Asten herhaaldelijk zou hebben schuldig ge maakt aan oplichting. S. werd reeds gerui- men tijd door de politie gezocht. De verdach te is te Asten in de marechausseekazerne op gesloten. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gdeponeerd op 23 tot en met 28 December 1934: stuk snoer met stekker; ceintuur; kinderhand schoen dameshandschoen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 23 tot 28 Dec. 1934: K. Geldér, Koningsweg 53, blauwe ceintuur; Meppeling, C. W. Bruinvisstraat 16, rozenkrans; G. Vogelenzang, Leliestraat 7, portemonnaie met enkele centen; L. Ber ger, Heilooërdijk 20, belastingplaatje in étui; C. Kraakman, Westdijk 4, sigaren koker; W. de Vries, Stuartstraat 40, geld stuk; Gem. Reiniging, Zeglis, sigaretten; M. P de Korver, Corfstraat 45, 1 paar wollen kinderhandschoenen; N. van der Hoof, Snaarmanslaan 52, actetasch en jongens- riem; W. Proch, Rochdalestraat 35, rin getje met steentje; E. Pothoven, Dijkgraaf straat 62, leesboek; J. de Jong, Zeglis 107, belastingmerk. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het bureau van politie. IN memoriam j. h. keizer. Zooals wij gister reeds in het kort meld den is te Noordscharwoude overleden, in den ouderdom van 67 jaar, de heer j. h. Kei zer, redacteur van de Nieuwe Langedijker Courant. De heer Keizer was stichter van de drukkerij en oprichter van dit blad, dat sinds 45 jaar de Langedijk en verre omge ving heeft voorgelicht en op de hoogte ge houden van de afwisselende gebeurtenissen. Niet alleen dat door hem de verschillende belangen werden gediend, maar hij nam ook daadwerkelijk deel aan het maatschappelijk leven tot bevordering van ontwikkeling en vooruitgang. Onder andere hadden zijn groote belangstelling de stichting van ae Ulo-school en gasfabriek. Ook tijdens zijn raadslidmaatschap heeft hij de belangen van de gemeente in alle opzichten behartigd. Ook het vereenigingsleven werd steeds door hem aangekweekt en vond zijn erkenning in het eere-lidmaatschap van de gymnastiekvereni gingen. Met hem is heengegaan een man, die een rijk, werkzaam en dienend leven achter den rug heeft. Zijn nagedachtenis zal zeker bij velen in dankbare herinnering blijven voortleven en moge hij de rust genieten, die hij zoo ten vol le heeft verdiend. BROODKAR GEKANTELD. Hedenmorgen om kwart vóór twaalf werd de broodkar van bakker Kes, die op den hoek Koorstraat—Langestraat stond, door een vischauto van den heer Bekker uit Heiloo bij het nemen van de bocht gehaakt, met het ge volg, dat de brooden over het trottoir ro'den. Een en ander zal onderling geregeld wor den. PRIJZEN VERLOTING ALKMAARSCHE VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. De drie hoofdprijzen zijn gevallen op de nummers 1077, 2801 en 3282. Prijzen kunnen worden afgehaald bij den administrateur J. H. Raat, Prins Hendrikstraat 30. De netto opbrengst voor de vereeniging bedraagt 607.77. AUTOBOTSING. Hedenmorgen had op den hoek l6te en 2e Kabelstraat een aanrijding Plaat® tusschen een groentenauto van Jansen en een bakkersauto van Bol. De schade viel nog al mee en zal waar schijnlijk onderling geregeld worden. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt be kend, dat voor de week van 31 December 1934—5 Januari 1935 uitsluitend rund- vleesch in blik wordt afgegeven op gele bonnen vanaf no. 1 en onvermengde margarine op licht bruine en blauwe bonnen vanaf no. 991010000 en verder vanaf no. 13000. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De door den rijksveldwachter te Beem- ster aangehouden koopman, verdacht van verschillende oplichtingen en des wege naar Alkmaar overgebracht en m het Huis van Bewaring ingesloten, is wederom op vrije voeten gesteld. Van Den Helder rijden geregeld auto bussen naar Rotterdam en Hellevoet- sluis diensten, waarvoor geen conces sie is verleend. Vooral marineschepe lingen, die met verlof gaan, maken van deze bussen gebruik. Het Toezicht op de Spoorwegen heeft op last van het O. M. vijf van deze bus sen aangehouden en in beslag genomen, één te Rotterdam en vier nabij Delft. De reizigers moesten uitstappen. De bus sen zijn naar Rotterdam overgebracht. INBRAAK TE BERGEN. Donderdagavond tusschen half acht en elf uur is ten huize van den heer P Krom een inbraak gepleegd. De bewoners ontdekten bij thuiskomst niets bijzonders, maar den volgenden morgén werd geconstateerd, dat het geldkistje in de slaapkamer was gele digd en dat uit een buffetje het huis houdgeld van de vrouw des huizes was gestolen. In totaal werd ongeveer 130 vermist. Van de daders is geen spoor gevonden. Blijkbaar is de dief goed met den plaatselijken toestand op de hoogte geweest. De politie stelt een onderzoek in. CHR. LETTERK. KRING. Op de vergadering, die Donderdag ge houden werd, hield mej. M. J. van Am- stel een lezing over „De vos Reinaerde". Na weergave van de fabel zelf, behan delde spr. het ontstaan van de vertel ling, die bewerkt naar een Fransch ori gineel, toch uit de volksverbeelding voortgekomen is. De bewerking staat ver boven het oorspronkelijke in fijne spot en satire. In de bespreking, die volgde, werd het ontstaan, de parodie en bespotting van de geestelijkheid naar voren gebracht. De bijdragen, die volgden, stonden nog in het teeken van Kerst. Mw. von Meijen- feldt las voor „De kerstkaars van Etiene le Blanc". Daarna volgden nog eenige gedichten, „Kerstmis" van Wil lem de Mérode, door den heer L. T. Bootsma en „De Wijzen", eveneens van denzelfden dichter door Mej. Em. Bruijn, die besloten werden door een korte be spreking. KERSTFEEST VRIJE EVANG. GEMEENTE. Voor het gisteravond gehouden kerstfeest der Vrije Evangelische gemeente alhier (v. d. Meijstraat 16) bestond groote belangstelling. De ruime zaal van de Harmonie was meer dan volDs. Ruys opende de samenkomst met gebed en een openingswoord, waarna hij met de vele kinderen de kerstgeschiedenis behandelde. De kinderen gaven telkens goe de antwoorden. Nadat de kerstboom ontstoken was, werd deze in z'n symbolische beteekenis toege licht. s Alle aanwezigen zongen bij den Kerst boom „Eere zij God" en werden daarop ont haald op allerlei versnaperingen. De heer j. van 't Woud begeleidde met schoon viool spel. Er heerschte een goede geest. Zr. G. j. Meijer, wie Psalm 134 werd toegezongen deed daarop een mooie kerstvertelling en dé heer W. Akse uit Beverwijk hield een toepas selijke rede. De zusters van 't Ned. Le^er des Heils alhier zongen „Blij Kerstfeest"^ waar na kapiteine v. Steijn een warme toespraak hield. Het glanspunt was toen de Zondags schoolkinderen werden onthaald op koekjes sinaasappelen en nuttige kleedingstukken! Aan trouwe kinderen werd voorts een reisie in uitzicht gesteld. De heer W. Akse sloot met dankgebed. Een woord van bijzonderen dank komt toe aan God en tevens aan den heer C. de Lange eigenaar van de Harmonie, die de- ze be anqrloos afstond en aan 't Ned Leger des Heils. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Vergelijkend overzicht over de jaren 1933 en 1934. de Nutsspaartmuk te Alkmaar f 9 90^ 090 Aaa/1 sPaaj'8«lden ontvangen 2.208.920,49 (v. j. 2.021.663,95) en fïï1fpD2'59 Jaar 1.924.77343) zoodat meer werd ingelegd dan terugbetaald 231.627,90 (vorig iaar 96.890,52). g Jaar Voorts werd over 1934 aan rente op fein«a^9 7n /nU1-g%n 1bnieoeschraven totaal 108.542,70 (v. j. 100.813.95) Het spaarderskapitaal bij den aanvang van 1934 groot 3.568.076.01, klom dientengevolge met 340.170,60 tot 3.908.246.61, waaronder 13.279,77 ver schuldigd aan op school sparende kinderen. In 1934 bedroeg het aantal posten van inleg 25007 (v. j. 23775), dat van terug- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 776,9 m.M. te Rcvsl Laagste barometerstand 746,9 m.M. te Torshaven. Verwachting, geldig tot den avond van 30 December: Krachtige tot matige, later wellicht tijde- lijk verder afnemende zuid-westelijke tot noordwestelijke later weer krimpende wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; aan vankelijk nog weinig of geen, later weer toe nemende regenkans; zelfde temperatuur. De secundaire depressie die gisteren met zware dalingen van den druk vanbij de Spaansche en Portugeesche kust was gele gen heeft zich noord- 'oordoostwaarts ver plaatst en bevindt zich thans boven Enge land In het zuid-westen van het waarne mingsgebied stijgt de barometer thans snel, doch ver in het westen blijft op den oceaan de depressietoestand nog gehandhaafd. Rond de bovengenoemde secundair waait het hier en daar nog krachtig uit west of noordwest. Over Duitschland en Finland bleef het weer onder hoogen druk invloed nog rustig, vooral in Lapland komen zeer lage temperaturen voor. Neerslag viel voor al over de Grieksche eilanden en veranderin- gen in de drukverdeeling wijzen op tijdelijke ruiming van den wind; Aanvankelijk waren de neerslagkansen klein. Niet onwaarschijn lijk is het echter dat zich weer spoedig de invloed der depressie in het westen zal doen gelden. De temperatuur zal slechts weinig veranderen. OAGEIUKSCH WEERBERICHT betaling 16147 (v. j. 15021) tezamen 41154 (v. j. 38796). In 1934 werden uitgereikt 1629 nieuwe boekjes (v. j. 1509), waaronder 370 aan schoolspaarders (v. j. 399), terwijl 788 boekjes (v. j. 723) werden ingetrokken. Bij den aanvang van 1934 bedroeg het aantal in omloop zijnde spaarbankboek jes 10544. Dit aantal vermeerderde in 1934 met 841 tot 11385, waaronder 1531 van op school sparende kinderen. Het gemiddeld tegoed per spaarder (de schoolspaarders buiten beschouwing ge laten) bedraagt thans 395,26 (v. j. 384,76). Het gemiddeld tegoed op de school- spaarboekjes bedraagt thans 8,67 (v. i. 9,82). TENTOONSTELLING WERKSTUK KEN WERKLOOZEN. In aansluiting op ons bericht van gis teravond, waarin we melding maakten van een tentoonstelling, uitgaande van de commissie voor ontspanning voor werkloozen, welke in het gebouw „Nieu we Doele" in de Doelenstraat wordt ge houden, kunnen we thans een korte be schrijving van deze expositie geven. Toen we hedenmorgen met den heer Wiese een rondgang maakten op de ten toonstelling, zijn we tot de overtuiging gekomen, dat de commissie hier uitste kend werk verricht heeft. Met welk een geduld en een ijver sommige werkstuk ken zijn gemaakt, toonden ons de ver schillende houtsnij-werken, zooals thee bladen, damborden, rekjes, naaidoozen enz. enz. Een speciale vermelding verdienen de prachtig-afgewerkte schemer- en hanglampen, die stuk voor stuk getui gen van een ernstigen wil om te werken. Naast deze werkstukken, die op groote tafels langs den kant opgesteld staan, bevinden zich in het midden de werk banken, zoodat men een goed overzicht krijgt voor de prestaties van de werk loozen. Zooals reeds gezegd, de toegang is gratis en nogmaals: een ieder, die belang stelt in het werk van de werk- looze arbeiders wordt een bezoek van harte aanbevolen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 30 December is de apotheek van Mevr de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht :s slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van s avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. INRIJ VERBODEN Een roode cirkel met wit veld beteekent: gesloten voor alle ver keer in beide richtingen

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2