Amstecdam&cfie Jbeucs TAXI TE WATER GEREDEN. Jubileum. EEN MODERNE VERKEERS WEG MET OUDE GEWOON TEN, van Maandag 7 Januari 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LAN DBOUWCREDIET N. V. FIETSEN GESTOLEN. Zaterdagavond is bij de politie aangifte ge daan van de vermissing van een rijwiel, dat voor een perceel aan den Stationsweg had ge staan. Een onderzoek wordt ingesteld. Gisteravond is bij de politie aangifte ge daan van de ontvreemding van een heeren rijwiel uit een portiek van een perceel aan de Langestraat. Een onderzoek wordt ingesteld TE DIEP IN HET GLAASJE GEKEKEN. De politie heeft Zaterdagavond achtereen volgens driemaal een persoon terzake open bar-! dronkenschap aan het bureau van poli tic ter ontnuchtering in arrest gesteld. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. ARBEID VERKEERSPOLITIE. Bij de door de Verkeerspolitie dezer ge meente in de maand December 1934 gehouden controles werden 24 processen-verbaal opge maakt, terwijl 59 personen werden gewaar schuwd, terzake slechte handremmen, stuur inrichtingen, inschrijvingsbiljetten, reflectors, achterverlichting en verblindende verlichting (w.o. 9 wielrijders). De processen-verbaal werden opgemaakt terzake de navolgende overtredingen: Autorijden zonder goede remmen 6 Autorijden zonder rijbewijs 5 Autorijden zonder goede stuurinrichting 2 Autorijden zonder achterverlichting 1 Rijden met een aanhangwagen zonder rem 1 Autorijden zonder nummerbewijs 1 Autorijden zonder letter en nummer 1 Rijden met 6 wielig motorrijtuig zonder inschrijvingsbewijs Wielrijden zonder reflector 5 Wielrijden zonder bel 1 Verpleegster gewond. De nachtvorst, die gistermorgen nog haar sporen op velden en wegen had achtergelaten, maakte de wegen zoo gldd en gevaarlijk, dat meerdere auto mobilisten op de buitenwegen er de dupe van zijn geworden. Gistermorgen ruim 8 uur reed de ver pleegster, mej. G. de Croos, per taxi op den Bergerweg, toen de chauffeur bij de bocht ter hoogte van den weg naar Egmond plotseling van een etroeven weg op een bijzonder glad wegdek kwam. De auto slipte en schoot met vaart dwars over den weg. De chauffeir geraakte daardoor de macht over zijn stuur kwijt en de auto schoot in de diepe wegsloot waar ze tot over de wielaseen in het water kwam te staan. De chauffeur kwam er wonderwel af. De inzittende dame is vermoedelijk met het hoofd tegen het plafondlampje ge komen waardoor een vrij groote snij- wond werd veroorzaakt. Nadat de wond door een agent van po litie voorloopig was verbonden, is mej. de C. op advies van Dr. Sluijmer, die inmiddels ter plaatse was verschenen, per auto naar het centraal ziekenhuis overgebracht waar de wond gekramd is, waarna de patiënte naar haar woning kon vertrekken. De taxi, die gelukkig ruiten van on- spiinterbaar glas had, zat zoo vast in de sloot, dat een kraaltvagen uren bezig geweest is, het vehikel weer op het droge te brengen. De auto is vrij ernstig beschadigd. TE WATER GERAAKT. Zondagmiddag speelde de jeugdige Arie B. met zijn broertje aan de Baan- singel Hij waagde zich op een plank, die over het water lag. Deze kar.telde en de knaap viel te water. Zijn broertje Jan, die te hulp snelde, geraakte eveneens te water, doch beide knapen wisten >p het droge te komen, waarna zij bij den heer Huiberts van droge kleeren voor zien werden. VERDRONKEN. De landbouwer Jn. Boos te Latjebroek genaakte door een ongelukkig toeval te water. Hoewel spoedig hulp kwam op dagen, mochten de pogingen om de levensgeesten weer op te wekken, helaas niet baten. had. Een kraanwagen zou de auto weder op het goede pad helpen, 4°ch waar deze te licht was voor dit werk, kon dit niet geschieden. Met behulp van een westontakel, bevestigd aan een stevigen paal, wist men ten slotte de auto weder op den kant te krijgen. Waar in de sloot niet veel water stond, liep de auto weinig of geen schade op en kon aan ook op eigen kracht verder. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. EEN NOOTJE IN DE KEEL. Het tweejarig dochtertje van den heer J. D. te Schagerbrug, was zoo ongeluk kig bij het eten van pindanootjes een van deze nootjes in haar luchtpijp te krijgen. Onmidellijk werd dr. Schmidt van St. Maartensbrug ontboden, die directe overbrenging naar een zieken huis te Alkmaar noodig oordeelde. Na een paar uur met de kleine bezig te zijn geweest, slaagde men er daar in het nootje te verwijderen. Gelukkig was de luchtpijp niet geheel afgesloten waardoor erger werd voor komen. EEN VELDBOUQUET IN JANUARI. Een dame hier ter stede die gister een fiets tocht maakte, toonde ons als curiositeit een onderweg geplukte veldbouquet, bestaand uit alrijke madeliefjes, paardenbloemen, koe- koetabloemen en verschillende bloeiende grassoorten. Voorwaar een unicum op 6 Januari. Jammer, dat de nachtvorsten thans deze vroege voorjaarsboden wel weer zullen doen afsterven. DE TOESTAND IN DUITSCHLAND. Wie onzer grijpt de laatste jaren niet allereerst naar de krant om na te gaan „wat er nu weer in Duitschland gebeurd is of vermoedelijk gebeuren zal?" Wie erkent niet dat het verre van ge makkelijk is, werkelijk te begrijpen, hoe de toestand kon worden zooals die is en voor leeken vrijwel onmogelijk, de mo tieven op te sporen die de tegenwoor dige regeering bij haar daden hebben geinspireerd? Wie verlangt deskundige voorlichting bij deze gecompliceerde vraagstukken? Hem meenen wij dringend aan te moeten raden op Vrijdag 11 Januari '35 's avonds 8 uur "te "gaan luisteren naar den bekenden historicus dr.' W. van Ravesteijn, die, uitgenoodigd door de Vereeniging 0.ntwikkelingsavon-den in De Rustende Jager te Bergen deze kwes tie hoopt te bespreken. De heer A. Voermans, rangeerder bij de Ned. Spoorwegen, gestationneerd te Uit geest, hoopt heden den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in dienst bij de spoorwegen trad. AUTO TE WATER. De primaire weg, hoe mooi de weg ook is, is niet altijd even prettig om te berijden Ook Zondag was de weg weer zeer glad met als gevolg dat ongelukken niet uitbleven Des morgens kwam mevr. K. van Kromme nie door de gladheid van den weg in den graskant terecht met het gevolg, dat zij de auto niet kon houden en de wagen in de sloot terecht kwam. Gelukkig ging het allemaal kalmpjes aan, wat vooral te danken is aan den zachten gang waarmede de dame reed, zoodat dit ongeval geen ernstige gevolgen UITSLAG AANBESTEDING. Door de Directie der Nederlandsche Spoorwegen is de uitvoering van bestek no. 1520 H.S. (voor rekening van de provincie Noordholland). Het vervaardigen, leveren en opstellen van twee metalen bovenbouwen voor enkel spoor voor kruising van het ka naal OudkarspelKolhorn en van den weg Oudkarspel-Nieuwe Niedorp met den spoor weg den HelderAmsterdam achtereenvol gens bij KM. 19.286 en 29.600, opgedragen aan den laagsten inschrijver N.V. Kon. Maat schappij de Schelde te Vlissngen voor de som van 21.453. De raming bedroeg 24.500. DRIEKONINGEN Is voorbij! Gisteren hebben velen het feest herdacht van de leidende ster, die bracht tot geluk en het goede doel. Het is hier niet de gewoonte, gelijk in het Zuiden van ons land, dat de kinderen van huis tot huis zingende gaan van huis tot huis. Maar jong èn oud wéten van het feest en de symbolen zijn niet één onbekend. Daar om is het heerlijk, dat één kind is achterge bleven mèt zijn hooggeheven ster. Een maand was hij bijna bij ons en overmorgen vertrekt hij. 't Is het Kind van het „Misdeelde Kind", dat in kranten en op platen, op straat en soms in zaken, maar voornamelijk in het postkantoor ons tegemoet kwam met zijn lichtende ster, wijzende op het goede doel, dat werd gesteund, door aankoop van één postzegel slechts! Iedere geofferde cent brengt met zijn mede- geofferden een mogelijkheid van licht in zoo menig duister kinderbestaan. Een zéér groot eindbedrag bij de afloop van de actie is als één lichtende ster in Neerland's volksbe staan. Het vertelt ons, dat in deze moeilijke dagen, juist in deze moeilijke dagen, het mis deelde, blinde, doofstomme en achterlijke niet mag en niet is vergeten. Hebt gij daaraan medegeholpen? U kan het nog doen!! Mor gen en overmorgen! Aan het tentje in de hall van het postkan toor AAN DE JONGERE VROUWEN IN NEDERLAND. Men schrijft ons: In de maand October werd door de Ver. vcor Vrouwenbelangen en Gelijk Staatsbur gerschap een Studie-conferentie van 2 dagen gehouden te Amersfoort, waarop de proble men verbonden aan „vrouwenarbeid" bezien werden in het licht van den tegenwoordigen tijd. De aanleiding tot deze conierentie was in de eerste plaats de dreiging, die uitgaat van de overheid tegen de rechten, welke de Nederlandsche vrouw zich na lange jaren van strijd heeft toegekend gezien. Een dier rechten, het recht op arbeid, wordt aange tast door twee overheidsmaatregelen, t.w. de circulaire, welke door minister de Wilde werd rondgezonden aan de onder hem res- sorteerende instanties, waarbij de wensche- lijkheid werd te kennen gegeven vrouwen in overheidsdienst zooveel mogelijk door man nen te vervangen, terwijl bovendien van mi nister Marchant het voorstel uitging om de onderwijzeres in overheidsdienst bij huwe lijk te ontslaan. Deze beide feiten waren de directe aanlei ding tot het houden eener Studie-conferentie. Indirecte aanleidingen waren er bovendien in grooten getale, die alle samengevat kunnen worden onaer één hoofd: De positie der vrouw in Nederland wordt ernstig bedreigd. De regeeringsmaatregelen zijn een uiting van een geest van reactie, die over geheel Europa en ook over ons land is vaardig geworden. De Nederlandsche vrouw, die meent bij de grondwet gelijk te zijn gesteld aan den Ne- derlandschen man, dreigt bedrogen uit te ko men. Nu de economische crisis buitengewone omstandigheden in het leven heeft geroepen, worden deze als excuus aangevoerd om de vrouw weer terug te dringen naar de plaats die zij in vroeger eeuwen innam. De vrouw van tegenwoordig is vergeten, in welke bekrompen geestelijke omstandighe den haar grootmoeders en overgrootmoeders hebben geleefd. Zij is ook vergeten met welk een uithoudingsvermogen er gestreden is door de mannen en vrouwen, die de bevrij ding der vrouw hebben tot stand gebracht. Zij realiseert zich niet meer dat de vrijheid, die zij thans geniet, de mogelijkheid zich te ontplooien en eene volwaardig mensch te zijn, nog slechts zeer kort, nauwelijks twin tig jaar, haar deel is, en dat het een bezit is, dat haar blijkbaar weer te allen tijde kan worden ontnomen. Dit bezit wordt thans inderdaad bedreigd. Staatsrechtelijk en economisch wordt de vrouw weer naar de tweede plaats terugge drongen. Zij is de eerste, die ontslagen wordt en wanneer zij het waagt te solliciteeren, wordt zij in vele gevallen niet eens op de voordracht geplaatst, hoe uitstekend ook haar prestaties mogen zijn. Hoe staat de jongere vrouwengeneratie te genover al deze problemen; hoe denken z die den strijd der feministen niet hebben ge kend, die alle vrijheden en rechten geaccep teerd hebben als iets vanzelfsprekends, over de positie, waarin de vrouw opnieuw wordt geplaatst? Te Amersfoort kon deze vraag niet beantwoord worden, omdat op deze con ferentie te weinig jongere vrouwen aanwezig waren. Óm te weten te komen, hoe de vrouw onder de 40 jaar denkt over de positie der vrouw, der arbeidende gehuwde en ongehuw de en of zij maatregelen wil nemen om het haar eenmaal gegeven recht te handhaven en zoo ja welke, wordt thans op 19 en 20 Jan. te Bilthoven een Studie-conferentie gehouden, waar al deze kwesties in onderlinge discus sie zullen worden besproken. Het programma is aldus opgesteld, dat op Zaterdagmiddag 19 Januari een algemeene inleiding zal worden gehouden, waarbij ter sprake zal komen, hoe de jongere generatie staat ten opzichte van de vrouw als sociaal werkend individu. Op Zaterdagavond zullen twee referaten gehouden worden en wel over de vraag, hoe de jongere generatie staat ten opzichte van den arbeid voor de getrouwde vrouw en over de tegenstelling: loon naar prestatie of loon naar behoefte, en de conse quenties van beide. Op Zondagochtend zal besproken worden: het belang van vrije ontwikkeling en arbeid uit een normaal, psychologisch en sociolo gisch standpunt, terwijl op Zondagmiddag- een samenvatting van het besprokene gege ven zal worden, waaruit moge blijken, hoe zeer de solidariteit onder de vrouwen en de organisatie daarvan noodzakelijk is. OP NEI-JOARSVEZIDE BIE DE MOLLEBOONEN. Men schrijft pns: n De Grönneg^r verainen „De Molleboo- nen" het uou al 'n pö£r joar op 'n Zoaterdag kort noa Nei-joar de leden bienander roupen veur 'n Nei-joarsvezide, zooas dei ook in Grönnen geven worden. En ieder bod is de opkomst groot. Zoaterdagoavend is 't wat dat betreft nait zoo goud west as de ver wachten was, moar d'r wazzen toch nog wel 'n 170 man. Wie misten 'n stok of wat vaste bezuikers, moar doartegenover ston weer, dat er gounend wazzen dei we lang nait geregeld zain. As gasten wazzen d'r ook mevr. en meneer Van Kinschot en dit wuir deur de verainen slim op pries steld. De veurzitter meneer Barkman getuugde doarvan in zien wel komstwoord, woarin hai ook nog herinnerde aan de veurege woonploats van de börge- meester, Zuudloaren, dat veur de Grönnegers 'n bezundere betaikenis het, omdat mit Zuudloarder iraark (daarde Dinsdag in Gct.) de kachels zet worden en de borstrok aan komt. De inlaiden van de veurzitter duurde 'n haile zet, omdat hai d'r van aalles bie hoal- de, woar hai de lachers mit op zien haand kreeg. D'r kwam nog 'n körde inlaiden van 't programmoa veur dizze oavend: 'n ofspai- gelen van wat 1934 west is, eernst en vroo- ïekhaid, misschien wel es 'n troan. De veur zitter vertelde d'r nog bie, dat 't program moa veur 'n groot dail opmoakt is deur ons lid Werkman, dei nou zuls nait aanwezig wezen kon deur treurege familieomstandeg- heden. En dou begon 't mit 'n gemengd koor (drei doames in wit-mit-gruine klaiden en twei heeren). Ze zongen twei laidjes, woarvan de refrainen mitzongen wuiren deur de zoal, en dou kwam 'n nummer specioal veur de bör- gemeester: 'n herinneren aan zien tied in Zuudloaren. En zoo gong 't moar deur: zang van 't koor, solozang van R. Schole en soamen- sproaken, aalles mit 'n lach en 'n troan, moar toch in hoofdzoak vroolekhaid en alles deur de veurzitter annander proat. Hail oareg was 't zangstökje „Wat griep is", moar 't aldermooiste was zeker wel „Loeks mit de liere", woar Bebingh as de schilder van 't draaiorgel bezundere daank veur tou- komt. Dat was 'n wonder-örgel: ie kregen meziek al wuir d'r ook nait aan draaid en mit vlóg draaien kreeg je soms langzoame meziek en omgekeerd, en din har je d'r ook nog zangeressen en zangers in eerlieks 'n wonder-örgel. Moar móói, gierd is d'r van 't lachen, om Loeks zien rood achterlichit nait te vergeten 't Slöt van 't programmoa was de Nei- joarsmiemern op riem, woarin herinnerd wuir aan 't overlieden van twei van onze leden (de Boer en v. d. Molen) en noagoan wuir wat hier in Alkmoar gebeurd is in 't of loopen joar (Victoriebad. wielerboan, tennis boanen, börgemeestersWisselen). Dit leste gaf nog aanlaiden jhr. en mevr. van Kin schot te vroagen geregeld op onze oavens G komen: „Wie willen joe geern zain, joen stoul stait kloar". 't Was onder aal dei bedrieven al goud 12 uur worden, dou de verlötten begunnen kon Jong, wat binn' verschaiden gelókkeg wor den mit mooie priezen, aanboden deur dr leden, dei doardeur mitwaarkt hebben dat de schuld van de verainen teminsten veur 't grootste dail wegwaarkt is. Molleboonen, wie binn' joe doar daankboar veur! Aan 't ende van de oavend is d'r nog danst op de meziek van Melchert Schuurman. De zoal har 'n feestelk aanzain: rondom aan de muren onze woapens en op de toaf- veis klaidjes in de Grönneger kleuren en 'n voassie bloumen. Vanzuls ston de Martini toren ook 'n schilderstók van Bebingh weer op 't tooneel. Veur kouk en ollewieven har 't bestuur zörgd en de luu hebben zók dat goud smoa- ken loaten! Sftucqedijke Statui GEBOREN: Geertruida Anna, d. van Gerrit Mul en Anna Hinke. Marinus Jean, z. van Jo- hannes Lomp en Adriana Bieman. Eg- bertus Antonius, z. van Carolus Broers en Klazina de Graaf. OVERLEDEN: Maartje Beemsterboer wed. Cornelis Els- wijk 86 jaar. Sijvert de Moei 75 jaar. Grietje de Jong gehuwd met Jacob Asjes 72 jaar. Jju^eiondm Stukke* M. de Redacteur. Sinds maanden is de Hoeverweg in een prachtigen modernen verkeersweg herschapen want ook voor wandelaars en wielrijders is voldoende gezorgd, doch nu is het voor automobielen ge vaarlijker geworden. Wat is nu het geval? De wielrijders gebruiken bij voorkeur het rijvlak van auto's, terwijl er een fietspad naast ligt, dat Af is. Wat kan het gevolg zijn: wat 1 Ja nuari gebeurd is op den Helderschen weg. Als men 's avonds dezen weg rijdt per auto kan men constateeren hoe weinig rijwielen gebruikt worden waarvan de reflectoren goed geplaatst zitten en hoe veel er nog bij zijn waar heelemaal geen reflector op voorkomt en allemaal op den grooten weg. Gisteravond reed ik nog een fietser voorbij aan den linker kant van den weg. Dat hier ongelukken als 1 Januari op den Helderschen weg uitblijven, verwondert mij. En als men er een aanrijdt, kan het nog gebeuren dat men er twee treft, omdat het dikwijls voor komt dat er nog een op de bagage drager zit. Waarom, zoo vraag ik mij af, de be kende borden niet geplaatst? Moet eerst het kalf verdronken zijn? Hoogachtend, Een abonné. JUufUfacichten ALKMAAR, 7 Jan. 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 55 Vette koeien 115—240; 7 Kalveren: vette 3275, per K.G. 60 80 cent; 29 Nuchtere kalveren (slacht) 314; 364 Vette varkens per K.G. 30 —34 cent. Handel goed. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 7 Januari 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 516 Vette koeien, le kw. 57—62 cent, 2e kw. 4855 cent, 3e kw. 40 —47 cent per K.G. slachtgewicht; 65 Melk en kalfkoeien 150—200; 158 Vette kal veren, le kw. 50—54 cent, 2e kw. 4452 ct. en 3e kw. 36—43 cent per K.G. levendgew 76 Nuchtere kalveren 4ƒ,7.50; 40 Scha pen 15—18, lammeren 10—12; 660 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 110 K.G. 3839 cent, zware varkens 37— 38 cent en vette varkens 3637 ct. per K.G. slachtgewicht; 20 Paarden 60100. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. BBOEK OP LANGENDIJK, 7 Jan.'35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 10000 K.G. Roode kool 1.50—2.20, doorschot 1—/ 1.90; 21000 K.G. Gele kool 11.60; 12000 K.G. Deensche witte kool 0.701.10; 7000 K.G. Uien: gele uien 2.60—2.80. grove 2.80— 3, drielingen 1.70—/ 1.80, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 5 Jan. '35. Roode kool les./ 12.90, 2e s. 1—/ 1.30; Gele kool le s. 1—/ 1.30, 2e s. 1; D. witte kool le s. 0.70—1; Nep 1.70; Drielingen 1.201.40; Uien 2.10 2.40; Grove uien 2.30—2.60; Peen 1—/ 1.20. Aanvoer: 100800 K.G. Roode kool; 17000 K.G. Gele kool; 15700 K.G. Deensce witte kool; 150 K.G. Nep; 10625 K.G. Uien; 1725 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 5 Jan. 1935. 350 K.G. Aardappelen: Friso 1.60; 15300 K.G. Uien: uien 2.302.60, drie lingen 1.301.60, grove 2.70— 2.90, gele nep 1.70—2.10; 4100 K.G. Peen 70—90 cent; 1800 K.G. Kroten 0.40 1.70; 167600 K.G. Roode kool 1.30— 3.50, doorscot 1 2.40; 48800 K.G. Gele kool 1 1.40, doorschot 1— 1.10; 119000 K.G. Deensche witte kool 0.70-/ 1.10, doorschot ƒ0.70-/ 0.90, alles per 100 K.G. (Ontvangen per draad!ooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 4 4 4 4 5)4 Nederl. Ned -Indië 1931 1934 1934 1934 A 1930 Vorige koers 102% 102% 10113/l6 10li%6 26»/, 3V%' Koers van beden te: pl.m. 1.30 lOOi/, 26V, 3 65% 90V, 3'VJ 35*/, 4-i/2 24' 223% 76% 2 8 28/16 1 %6 1 237/i6 4 151% 7, 71«', 131/2 7.Ou 1378/, 49 171 Duitschland Idem met kettingverklaring BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank Rotterd Bank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl Ford ex 40 afst. Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions HiJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMLR. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Southern Railw Cert. Union Pacific §Noleering per 50. +Exclaim PROLONGATIE Vorige koers 'Exdividend. WISSELKOERSEN AMS \M 261%, 3't 32-%g 243 224 751/2-f 7%6 i 19% 0 lVl« 23% 154-V, 2371/a 47 171 pl.m. 1.45 1028/16 37% 321/, 91 22,-% 77'/2 pl.m. 2.00 224-V, T/s-f n 7/i6 pl.m. 2.15 2fi/2 29% 1138/. 13t.il/i6 1381/a 9 86 f5 101% io| 1% 47/l6 /l6 92% '2% 938/, 11 64 U% 4W, 29i/, 148 132 133 321/, 9% 6 66% «i-V* 74 Via 1 8 136 4%6 961/, 731/8 13.1/2 137 i38va 101% 961/, 731/8 149 136 138 224%-f 771/2-8 20-i/i6 96% 66 149 1 i5i/2-6 1 pCt. Heden 1 pCt. NIET OFFICIEEL New-Vork Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Kopehnagen Stockholm Oslo Madiid Italië Vorige koers 1 4.8/8 I 251/a 59 35 9 76 14 62 47 92 j2 42'/ 17 45 36 50 20 20 L.65 Koers op heden 2 uur 1 478/. 7 23Ó® 39 35 9 '58/, 34 62 47 92 32 30 37 30 16 30 20 23 12.65

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3