Aqwda JBiiwenCand fuchtuaatt UJzec&ecixht Zware brand te Zwolle. NEW-YORK WEER VRIJ VAN MIST. WANHOOPSDAAD TIJDENS BRAND. Moeder gooit haar kinderen uit het raam. Wijziging Pensioenwet Spoorwegambtenaren 1925. KIND IN TEIL KOKEND WATER GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. GROOTE BRAND IN EEN VLASSCHUUR. AUTO IN EEN SLOOT GEREDEN. Een gewonde. ONGELUKKIGE VAL. Stoeiende jongens. WAPENING VAN SPOORWEG PERSONEEL. Tegen inbraken of overvallen op de stations. MISS EARHEART GESTART! Voor een vlucht over den Stillen Oceaan. DE BAD- EN SCHOUWBURG- PLANNEN. Een adres aan den Raad. KAAS TEGEN HAKENKRUIS. Of hakenkruis tegen kaas? Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater. dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het meisje met den blauwen hoed (rom.)hoofd rollen Lou Bandy, Truus van Aalten, Ro land Varno (geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Turandot, prinses van China (rom.), hoofd rollen Kathe von Nagy, Willy Fritsch, Paul Kemp. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T„ half 8, hoofdnummer De sen- satieduivel (sens.); hoofdrollen Ida Lupino, Cyril Mac Laglen, John Loden. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, van Zondag tot en met Dinsdag, 's av. 7.30 uur, hoofdnummer Prinses voor 30 dagen (operette), hoofdrol len Sylvia Sydney en Cary Grant. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 12 Januari. 8 uur, Harmanie, uitvoering Turnlust. Zondag 13 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Het jolige Weeuwtje" door de A. O. O. V- tweede moet elke kiezer, behalve de oproe- pingskaart, ook no geen identiteitskaart of wanneer hij van buiten het Saargebied komt, een paspoort toonen. Het stembiljet wordt uitgereikt en ook weer terug ontvangen ui een enveloppe. Tenslotte mag met biljet niet door den kiezer zelf, doch moet het door den voorzitter in de bus worden geworpen. De boven New-York hangende dichte mist is in den loop van gisteren door een opkomende Westenwind verjaagd. Ongeveer 85 voor den ingang van de haven voor anker liggende passagiers schepen en vrachtschepen konden nu 'n aanvang maken met naar binnen te va ren. Men berekent de schade en de ver liezen, die den reederijen door den mist veroorzaakt zijn op ongeveer 2 millioen dollar. Het gebouw van de waterlei dingmaatschappij uitgebrand. Oorzaak: scheur in nieuwen schoorsteen. Hedennacht omstreeks half vier ontdekte de heer Keiler, directeur der Overijsselsche waterleiding Mij. te Zwolle, brand in het trappenhuis van het gebouw dier maatschappij Spoolderenk genaamd en ge legen even over.de grens van Zwolle in de gemeente Zwollerkerspel. De heer Keiler, die in het gebouw woont, ontwaakte door een ongewoon geluid. Hij ging kijken en zag een vlam, welke hij bluschte met een emmer water. Toen hij daarna een onderzoek wilde instellen op de tweede verdieping, was deze reeds niet meer te bereiken. Onmiddellijk werd de brand weer van Zwollerkerspel gewaarschuwd, die met al haar materiaal uitrukte en onder leiding van den burgemeester, den heer U. P. Cavalier, het vuur met een aantal stralen aan tastte. Op de tweede en zolderverdieping woedde het vuur hevig en in korten tijd stond ook de eerste verdieping in lichterlaaie. Het dak stortte in en nu vatte ook het gelijk- vloersche gedeelte vlam. Behalve een keuken en een kamer van den conciërge, die eveneens met vrouw en kind in het gebouw woont, is het geheele gebouw nagenoeg uitgebrand. Bijna de geheele boekhouding kon worden gered. Mij vreest echter, dat een aantal ar chiefstukken verloren is gegaan. Om omstreeks 8 uur was de brandweer het vuur meester en kon met de nablussching worden begonnen. Dit werk zal echter den geheelen morgen vorderen. Gebouw en in ventaris waren verzekerd'. Omtrent de oorzaak van den brand deelde ons de heer Keiler mede, dat deze moet zijn ontstaan door een scheur in een dezer dagen gereedgekomen nieuwen schoorsteen. Kindje ernstig gewond. In den vroegen morgen te omstreeks 3 uur brak gister brand uit in de woning van den Heer J. Vaartjes te Eernewoude in Friesland. De vrouw wier man voor werkzaam heden in Leeuwarden was, sliep op de bovenverdieping met haar drie kinderen, te weten een kindje van één jaar en twee jongetjes van 3 jaar. Beneden sliep haar schoon vader, de 72-jarige Vaartjes, die stokdoof is. De vrouw werd gewekt door het geknetter van hout en 'n hevigen rook. Het bleek, dat haar woning reeds aan alle zijden brandde. Zij zag geen kans het huis langs den ge wonen weg te verlaten. Snel besloten schoof zij een tafel onder het dakvenster en wierp vervolgens haar drie kinderen uit het venster. De beide kin deren van drie jaar, een tweeling, kwamen vrij goed terecht. Het een-jarig kindje kreeg tengevolge van den val een schedelbreuk. Dr Schönfeld uit Garijp die spoedig gewaar schuwd werd, bracht het kindje met zijn auto naar het Diaconessenhuis te Leeuwar den De toestand van de kleine is ernstig. Van de twee andere kinderen geraakte een jongetje nog bewusteloos, doch kon weer worden bijgebracht. De vrouw slaagde erin door hard met een stoel op den vloer te bon zen, haar schoonvader beneden te wekken. Deze wist zich nog door de vlammen een uitweg te banen. De vrouw zelf sprong eveneens uit het dakvenster. Zij kreeg geen letsel. Het huis brandde geheel af. Niets kon worden gered. Zoowel huis als inboe del waren verzekerd. De oorzaak vdn den brand is vermoede lijk daaraan te wijten, dat luiers, die bene den bij de kachel te drogen hingen, in brand zijn geraakt. Ingediend ie een wetsontwerp tot wijziging van de Pensioenwet voor de Spoorwegambtenaren 1925. Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend: Door de sterke schommelingen in het prijspeil tijdens en na den oorlog, is de loonregeling van het personeel, in dienst bij de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen en bij de N.V. Hollandsche TJzeren Spoorweg-Maat schappij, herhaaldelijk herzien, waarbij aanvankelijk de locnen zeer aanmerke lijk werden verhoogd, doch nadien ge leidelijk onderscheidene verlagingen zijn ingevoerd. Zoodoende werd er naar gestreefd, de loonen te doen aanpassen bij de wisse lende conjunctuur, al kon het doel ge lijk blijven van reëele inkomen slechts gedeeltelijk worden bereikt. De mogelijkheid hiertoe is bij de pen sioenen slechts in beperkte mate gege ven, omdat zij gegrond zijn op in het verleden liggende onveranderlijke sala risnormen. Dit bezwaar klemt vooral, nu in den laatsten tijd verschillende ver lagingen elkaar in vrij snel tempo zijn opgevolgd. Na de verlaging met 9 pet. der bezoldi ging, ingevoerd op 1 Januari 1924, zijn op 1 April 1933 en op 1 Mei 1934 nieuwe verlagingen van 8 en 4 pet. in werking getreden. Ten aanzien van een groot deel der loopende pensioenen wordt in toenemende mate het bezwaar gevoeld, dat de normale spanning tusschen sala ris en pensioen afneemt, hetgeen tot on billijke verhoudingen leidt tusschen het in dienst zijnde personeel en de gepen- sionneerden. In mindere mate doen zich overeen komstige moeilijkheden gevoelen ten aanzien van hen, die den pensioenge rechtigden leeftijd genaderd zijn. Im mers zijn weliswaar de thans ingetreden loonsverlagingen door de daarmede ge paard gaande verlaging van den pen sioensgrondslag op den duur ook van invloed op de nog toe te kennen pen sioenen, doch door het voorschrift van artikel 27, tweede lid, der wet, dat mo gelijk maakt, als grondslag aan te ne men het jaarlijksch gemiddelde van alle gezamenlijke grondslagen der laatste 10 jaren, wordt ook dit bijwerkingspro ces vertraagd. Een en ander achten de ministers van waterstaat en van binnenlandsche za ken te minder verdedigbaar, omdat de werkelijke waarde van het geld in de laatste jaren sterk is gestegen, welke omstandigheid op de regeling'der sala rissen wel, doch op de pensioenen niet of slechts zeer geleidelijk haar invloed doet gelden. In de praktijk is reeds gebleken, dat bij sterk opwaartsche beweging der con junctuur de reeds toegekende pensioe nen niet op het oude pel gehandhaafd konden blijven. Gewezen zij op de over eenkomsten, bekrachtigd bij de wet van 11 Juni 1921 waarbij de op 1 Januari 1920 loopende pensioenen met 40 zijn verhoogd. Omgekeerd dient thans op ruimere schaal de mogelijkheid te worden ge opend om de pensioenen meer met het sterk gedaalde prijspeil in overeenstem ming te brengen, teneinde aldus te voorkomen, dat met het betalen van te nooge pensioenen wowrdt voortgegaan. De voorgestelde regeling zal voor het eerste jaar een vermindering van pen sioenlast meebrengen, die op ongeveer 1,400,000 wordt geraamd. Het anderhalfjarig zoontje van An- dries Verreyke, wonende aan de Molen een onbewaakt oogenblik in eer teil straat te Someren (N.-Br.), is gisteren in kokend water gevallen, tengevolge waarvan het ernstige brandwonden be kwam. Gistermidag is het knaapje aan de gevolgen overleden. Te Barendrecht is gistermidag om streeks 5 uur brand uitgebroken in de groote vlasschuur van Frans Reeuwijk, gelegen aan den Noldijk. De brand ont wikkelde zich onmidellijk tot een ont zaggelijke vuurzee, waartegenover de brandweer van Barendrecht, die onmid dellijk ter plaatse verscheen, vrij- mando van den burgemeester, J. Bax, wel machteloos stond. Erger was intusschen, dat een boerderij van den heer A. Kooiman, die op slechts 30 M af stand ligt van de vlasschuur, door het overwaaien van een waren vonkenregen groot gevaar liep. Het leek dan ook ge- wenscht de Rotterdamsche brandweer te alarmeeren, die spoedig ter assistentie verscheen. Nadat de brand omstreeks een uur geduurd had stortte om zes uur de vlasschuur in, zoodat men korten tijd later zeggen kon, dat het grootste gevaar voor de boerderij geweken was. Het duurde echter nog geruimen tijd al vorens men het vuur geheel bedwongen had. Een uit Velsen komende personen auto is gisterm. op den Noorderweg te A'dam bij 't Kruithuis in de naast de weg loopende sloot gereden. Een passagier, dien de bestuurder onderweg had laten instappen, liep een hoofdwonde op, wel ke door het personeel van de Hembrug- pont is verbonden. De auto is later door een kraanwagen op het droge gehaald. HET CONFLICT IN HET IJMUIDER VISSCHERIJBFDRIJF De besturen van den Centralen fJederlar.d- schen Bond van Transportarbeiders en den Nederlandschen Christelijken Bond van Fabrieks- en Transportarbeiders hebben gis teren met het bestuur van de Reedersvereeni- ging te IJmuiden geconfereerd in verband met de beslissingen, die in de gisteren door de reeders gehouden vergadering zijn ge vallen. In op Maandag a.s. te beleggen hoofdbestuursvergaderingen zullen de ar beidersorganisaties in verband met de aan hen gedane mededeelingen beslissen over het vender in te nemen standpunt. De leden zullen daarover direct na Maandag a.s. door de hoofdbesturen worden ingelicht GASBOEI LOSGESLAGEN. Gisteravond is in het Schulpengat een roode gasboei losgeslagen. De loodsboot No. 1 is vanuit Nieuwediep vertrokken om den boei te zoeken. OPHEFFING VERORDENING BIOSCOOPBEZOEK. Inzake jeugdige personen. In een gistermiddag gehouden spoed- eischende gemeenteraadsvergadering te Ven- ray is met groote meerderheid van stemmen besloten tot opheffing van de in deze ge meente bestaande verordening volgens welke personen beneden 18 jaar geen toegang hebben tot de bioscoopvoorstellingen. In verband met deze verordening was het bioscooptheater reeds vanaf 1933 door den Ned. Bioscoopbond gesloten gehouden. De opheffing geschiedt voorloopig voor den tijd van 1 jaar. Het is nog niet bekend of de Nederlandsche Bioscoopbond met deze beperking genoegen zal nemen en het theater zal openen. OPBRENGST KERSTCOLLECTE BIO-VACANTIEOORD. Het bestuur van de Stichting „Bio-Vacan- tieoord" deelt mede, dat de Kerstcollecte, welke in de Nederlandsche bioscopen, ten bate van het „Bio-Vacatitieoord", de Stich ting van het Nederlandsche film- en bios coopbedrijf, is gehouden, in totaal heeft opge bracht 40.430,83. Het bestuur stelt er prijs op, den dank aan het bioscoopbezoekend publiek te betuigen, daar door aller medewerking ook dit jaar weer mogelijk is gemaakt, dat een groot aan tal kinderen van de meest behoeftigen in ons land naar het Bio-Vacantieoord „Russen duin" te Bergen aan Zee uitgezonden wordt. Gistermiddag zijn twee leerlingen van de Ambachtsschool aan de Tamboerstraat te Rotterdam in die school aan het stoeien ge raakt. Daarbij is de 16-jarige C. Horsten, uit de Rottestraat, door een ruit gevallen. Een groote glasscherf is hem, even onder het rechter sleutelbeen, in het lichaam gedron gen, waardoor een slagaderlijke verbloeding is ontstaan en H. veel bloed verloor. Hij is in het ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen. Zijn toestand is ernstig. De spoorwegmedewerker van het Leidsch Dagblad schrijft: Naar aanleiding van de vele inbraken op de stations van de Ned. Spoorwegen, waar bij, zooals onlangs te Geldermalsen, de ge heele statienskas werd meegenomen, zal het personeel, dat 's nachts op de stations dienst dienst doet, voor eventueele overvallen of in- braken op de stations bewapend worden. FOKKER IN ENGELAND. Reuter seint uit Londen, dat volgens de Press Association Fokker, bealve met Air- speed Ltd. te Portsmouth, ook met Swan Hunter Wigham Richardson Ltd. te New- castle, een groote scheepsbouwmaatschappij, onderhandelt. Waarschijnlijk zal er te Newcastle on Tyne een nieuwe vliegtuigfabriek gebouwd worden. De overeenkomsten zijn nog niet getee- kend, maar men meent te weten, dat de voor naamste moeilijkheden overwonnen zijn. Fokker zal geen deel uitmaken van de directe noch van de eetie, noch van de andere firma, maar zal enkel en alleen optreden a:s adviseur inzake bouw en verkoop van de vliegtuigen. Swan Hunter Ltd. is in Airspeed Ltd. voor een aanzienlijk bedrag betrokken. De bekende Amerikaansche vliegster Ame- ha Earheart is gisteren gestart van Honolulu \00\ ,ee"v!ucht over den Stillen Oceaan naar Auckland in Californië. In een radiogram aan haar echtgenoot deelde zij mede, dat al- fes goed ging Zij had 520 gallon benzine aan boord. VLIEOTUIOONGELUK BOVEN DE BODENSEE. De Baseier Nachrichten pubüceeren een bericht over een vliegtuigongeval boven de Bodensee. Een vliegtuig zou daar uit een hoogte van 250 M. in het meer zijn ge stort ter hoogte van Uttwil. Een visscher, die het ongeval bemerkte, trachtte nog op de plaats des onheils iets te vinden, doch slaag de er slechts in een wrakstuk op te visschen, dat hij naar Uttwil bracht, waar hij het aan de douanebeambten overhandigde. ONOPLETTENDHEID. Gisteravond om kwart vóór negen werd de majoor-rijksveldwachter E. F. Fluiter, die op den Helderschenweg proeven nam met re flectoren ter hoogte van de garage van den Noord-Hollandschen Autobusdienst, aange reden door een wielrijder uit Koedijk, die uit de richting Alkmaar zich naar zijn huis wil de begeven. Met den wind in zijn rug fietste de wielrij der met een flink gangetje en voorovergebo gen over zijn stuur botste hij in volle vaart tegen den majoor-veldwachter. Deze werd te gen den grond gesmakt en verwondde vrij ernstig zijn linkerhand. Een beentje bleek ontzet te zijn en behandeling in het Centraal Ziekenhuis was noodig. Tegen den wielrijder is proces-verbaal op gemaakt. OPRICHTING „BILJARTBOND". Naar de voorloopige secretaris ons mededeelde, is in café de Wit opgericht een biljartbond „Alkmaar en Omstreken met aanvankelijk 7 vereenigingen. De bond zal in competitieverband spelen en stelt zich ten doel de biljartsport te be vorderen. In het voorloopig bestuur hebben alle 7 vereenigingen zitting genomen. Door de bezwaren, welke uit een ge deelte der burgerij tegen de gecombi neerde schouwburgplannen naar voren zijn gebracht alsmede door de groote moeilijkheid van parkeerruimte in onze stad, heeft de commissie tot stichting van bovenstaande inrichting gemeend haar plannen te moeten wijzigen, en wel in dien zin, dat zij zich tot het oorspron kelijke plan heeft beperkt, n.1. het stichten van een overdekte Bad- en Zweminrichting in Alkmaar. Hierdoor zijn de bezwaren van dat ge deelte der burgerij opgeheven, en be hoeft de gemeente niet het geheele ter rein af te staan, doch slechts Vs gedeelte hiervan, zoodat dan nog een prachtig stuk terrein voor parkeerruimte over blijft. Dit besluit valt zeker toe te juichen, daar getracht moet worden een inrich ting te stichten welke de geheele sym pathie der bevolking kan hebben. In verband met dit besluit is onder staand request heden aan den gemeen teraad verzonden. Geven met verschuldigden eerbied te kennen: D. Saai, Wilhelminalaan 26 Alkmaar K. Langedijk, Kennemerstraatweg 51 Alkmaar in hunne hoedanigheid van respectie velijk voorzitter en secretaris van de commissie tot stichting van eene over dekte bad en zweminrichting te Alk maar ten deze domicilie kiezende ten huize van den secretaris Langedijk; dat in vervolg op hun vorig request zij vermeenen nog het volgende onder U e aandacht te moeten brengen: le. dat zij van welingelichte zijde ver nomen hebben, dat het voor Uwen raad buitengewoon moeilijk zooal niet on doenlijk zal blijken te zijn het door hun aangevraagde terrein in zijn geheel aan genoemde commissie af te staan, dit in verband met parkeerruimte enz.; e. dat requestranten in verband hier mede meenen aan dit bezwaar zoo veel mogelijk te moeten tegemoet komen; 3e. dat zij daarom meenen aan de plannen als bekend bij Uwen raad in zijn vollen omvang geen uitvoering te moeten geven; 4e. dat zij wat betreft de principieele zijde van het plan nogmaals mogen op merken dat ten opzichte van de bestaan de open inrichting absoluut geen con currentie te duchten is van de gesloten inrichting; 5e. dat zij hierbij moeten opmerken dat de abonnementsprijzen enz. van een gesloten inrichting hooger zijn dan van een open inrichting; 6e. dat in verschillende plaatsen, bv Groningen en Zwolle, gebleken is dat, waar naast een bestaande open inrich ting eene gesloten zweminrichting ge sticht werd, het aantal baden met onge veer 10 pet. vermeerderde, waaruit dus blijkt dat waar de gelegenheid geboden wordt om deze tak van sport te beoefe nen de gelegenheid hiervoor wordt aan- gekweekt en dat dit dan natuurlijk ten goede komt aan beide inrichtingen waar zich toch het feit zal voordoen dat men des zomers in een open inrichting zwemt en des winters in een gesloten inrichting. Reden waarom requestranten zich nu tot Uwen raad richten met het verzoek zooal niet een besluit te nemen, dan zich over- pnncipe te wiI,en uitspreken .A.,0' het vpor onze gemeente wen- schehjk geacht wordt naast de open in- kAfgèn! eGn g6Sl0ten inrichti«g te ver- "ie,rbii I".°gen. wjj opmerken, dat Uwe raad indertijd zich hierover reeds heeft uitgesproken bij het stichten van de open inrichting, waar, bij den bouw reeds rekening werd gehouden met de naar waarnemingen, vrricht in den morgen van 12 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildf. Hoogste barometerstand 774.2 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 741.0 m.M. te Röst. Verwachting (geldig tot den avond van 13 Januari): Matige tot krachtige, later afnemende wes telijke tot noordelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring; aanvankelijk nog sneeuw- of hagelbuien; later kouder. Weeroverzicht. De depressie breidt zich nog steeds verder in zuid-oostelijke richting uit, maar in het noorden en westen stijgen de barometers sterk, zoodat reeds spoedig nieuwe afkoeling te wachten is. In oost-Frankrijk en Duitsch- land heeft de vorst zich nog gehandhaafd en zij nam in zuid-Frankrijk en zuid-Duitsch- land zelfs toe. In Polen bleef zij nog streng, hoewel minder dan gisteren. Daarbij valt in Duitschland overal sneeuw. UH Duitschland was de vorst bijna verdwenen, maar zij zal in Zweden weer spoedig terugkomen. Op de Britsche eilanden en in west-Frankrijk waaien krachtige stormachtig- noordwestelijke win den met regen in Frankrijk en regen of sneeuw op de Britsche eilanden. Bij verdere ruiming van den wind is ook hier te lande weer vorst te verwachten. OAGSIUKSCH WiCRSftICNT eventueele latere verbouw om tot een overdekte inrirchting te komen; B. Aan de commissie voornoemd dan een gedeelte van het door hun gevraag de terrein en wel het meest Oostelijk ge deelte dat aan den keuringsdienst van waren grenst, ongeveer ter breedte van 35 M. en over de volle diepte in erfpacht te willen geven op nader door Uwe ge meente te noemen voorwaarden en een door U te noemen bedrag vertegenwoor digende een redelijke rente van dit ter rein; c. hierdoor blijft dan nog een aan zienlijk terrein over voor parkeerruimte, kermisterrein enz., waarmede dan de commissie meent van haar kant zooveel mogelijk aan eventueele bezwaren te zijn tegemoet gekomen. De Commissie vertrouwt haar eerst ingediend verzoek hiermede dusdanig te hebben gewijzigd, dat tegen inwilli ging van dit verzoek geen onoverkome lijke bezwaren meer zullen zijn in te brengen en vertrouwt dat Uwe Raad zich zal uitspreken in dien zin, dat bin nen korten tijd met den bouw zal kun nen worden begonnen. Omtrent de nadere plannen stelt zij zich gaarne met U in verbinding. 'tWelk doende enz. Omdat onze stad als het ware van kaas en nog eens kaas is opgebouwd, zijn wij tegen over onze lezers verplicht het volgende, dat wij vertaalden uit het Parijsche dagblad „Paris Midi" te publiceeren. De „Paris Midi" dan, heeft mr. Caulier, medewerker van mr. Henry Torrès, onder vraagd naar aanleiding van het voornemen van een Nederlandschen kaasfabrikant, Hit- Ier op grond van diefstal van zijn wettig ge deponeerd handelsmerk een hakenkruis een proces aan te doen. Hij kent dezen wei nig kans toe het te winnen, want gene kan bezwaarlijk volhouden, dat het een geval van oneerlijke concurrentie geldt en zelfs geen diefstal van een merk, want het hakenkruis is voor het Duitsche rijk een nationaal em bleem geworden, geen fabrieksmerk. Zelfs als het Nederlandsche gerecht het zou verbieden zich langer van de swastika te bedienen, zal het wel niet gehoorzamen en hoe het daartoe te verplichten? En wat de schade aangaat, die de landge noot beweert dientengevolge geleden te heb ben, het staat allerminst vast, aldus mr. Cau- ïer dat hij het wint. Want hem in het gelijk te stellen zou beteekenen dat het gebruik van net hakenkruis door de Duitsche regeering neerkomt op een devalorisatie van dit teeken. Maar indien het Nederlandsche gerecht de gegrondheid van de klacht erkent, zal de kla ger zich vermoedelijk met het zinnebeeldige minimum aan schadeloosstelling vergenoe gen- daar de openbaarheid aan de debatten voldoende moet zijn om zijn afnemers duide- lijk te maken, dat hij niet een agent van de nazi's is. HET CENTRUM-HOTEL. De eigenaar van het Centrum-Hotel aan de Kraanbuurt doet al het mogelijke om zijn zaak tot een gezelligheidscentrum te maken. Zondagmiddag en Zondagavond zal men daar het ensemble Melchert Schuurman kun nen hooren en wie van muziek houdt weet, dat dit ensemble waarlijk wat goeds weet te brengen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2