SPORT EN WEDSTRIJDEN. De competitiewedstrijden van morgen. £and: en 'Jxiut&ouw PUROL Voetbal. Belangrijke wedstrijden in afdeelingen 1 en II. Alcmaria ontvangt Hilversum. De Boys naar Assendelft; Go-ahead naar Texel. OUDE NIEDORP HEEMSKERK CASTRICUM RUNDVEELEVERING. DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS ALCMARIA—HILVERSUM. DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. Ijsvermaak voorstel willen doen om de minimumprijzen voor de binnenlandsche consumptie tot den kostprijs te verhoogen. De voorzitter zeide, da deze zaak bespro- ken is in de vergadering van den Prov. Vei- lingsbond. De heer Valstar zag er geen heil in. De heeren Hazeloop en Groen wel. De heer Groen zal nu een uitgewerkt plan indienen, dat door de N. G. F. C. ernstig zal worden bestudeerd. Het leek hem beter de resulta ten hiervan af te wachten. In elk geval heb ben we daar voor dit seizoen niets meer aan en er moet op zeer korten termijn verbete ring komen. Hen uitvoerige discussie ontstond. Van verschillende zijden werd betoogd, dat het noodzakelijk is, dat de tuinders ten spoedigste meer geld ontvangen, want de meeste gezinnen zijn totaal uitgeput. Een steun tot den richtprijs zal slechts in staat zijn de tuinders voor totalen ondergang te behoeden. Gewezen werd op de groote onrechtvaar digheid, dat de gelden, welke door het Ne- derlandsche volk voor den steun aan den land- en tuinbouw worden opgebracht, zoo danig worden verdeeld, dat de akkerbouw rendabel is, terwijl de tuinbouw ten gronde gaat. Besloten werd hierover een schrijven tot den minister van Economische Zaken te richten. Verder werd besloten te trachten te bevor deren, dat de minimumprijzen voor de be- waarkool in dit seizoen nog worden ver hoogd. Getracht zal worden hiervoor in de eerste plaats de medewerking van „De Vierbond" te verwerven. Voorgesteld zal worden de minimumprijzen voor roode- en gele kool te bepalen als volgt: Jan. en Febr. 1.50, Maart 1.75, April en later 1.60, met een vergoed ingsprijs van 0.20 minder. Vervolgens worden nog enkele personen besproken, die producten hebben geveild, welke voor toeslag in aanmerking komen, doch waarvan moet worden vastgesteld of zij deze producten ook hebben geteeld. Bij de rondvraag werd medegedeeld, dat het omzetbedrag over 1934 juist aan de be- grooting is toegekomen, zoodat het waar schijnlijk mogelijk al zijn de verplichte af lossingen te doen. Hierna sluiting. 'Door B en W is vergunning verleend aan P. van der Fluit te 't Veld tot het bouwen van een woonhuis. 'Blijkens het jaarverslag van de commissie tot wering van schoolver zuim kwam zij 8 malen bijeen. Voor de behandeling van verzuimen zijn in het geheel opgeroepen 16 personen, n.1. 11 v. d. r. k. meisjesschool, 3 v. d. r. k. jon gensschool te t Veld en 2 van de r. k. jongensschool te Waarland. 'Gedurende het jaar 1934 werden 8 bouwvergunningen verleend; in 1933 11. Verdwijnende bosschen, doch vooral de slechte financieele uitkomsten der laatste jaren van de Gladiolencultuur zijn oorzaak, dat op de houtveilingen ongelooflijk hooge prijzen voor het rijs hout betaald worden, en dat in een tijd nu de tuinbouw toch werkelijk geen hoogtij viert. Dinsdag was de besomming voor 89 parken 1100. 25-Jarig jubile als ambtenaar aan Duin en Bosch. Gister vierde wethouder de Vries zijn ambtsjubilé aan Duin en Bosch. Tegen 10 uur werd hij ontvangen met zijn familie alsmede den hr. Koeman met zijn gezin die tevens 25 jaar aan Duin en Bosch was ver bonden, in de versierde werkplaats, waar zij allereerst gecomplimenteerd werden door dr. Benders als hoofd der inrichting waar bij de directrise en de heer v. Keeken aan wezig waren. Voorts werden geschenken aangeboden van het personeel, terwijl na dien hem kwamen feliciteeren de wethouder Hemmer, de gemeente-secretaris en de di recteur der bedrijven. Wethouder Hemmer sprak hem toe als collega en bedankte hem voor de aangename samenwerking in het college van hem ondervonden. Hierna was het woord aan den opzichter van Duin en Bosch onder wie de beide jubilarissen werk zaam waren, die dat deed ih dichtvorm en waarbij verschillende voorvallen op humo ristische wijze werden voorgedragen. In ge lijken geest sprak de heer de Niis mede college van weth. de Vries aan Duin en Boscn, De gemeente-secretaris bracht hem hulde voor hetgeen hij voor het gemeente- Eersoneel is geweest. Een prettig samenzijn esloot deze bijeenkomst. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat in de week van 27 Jan. tot 2 Februari 1935 op de onderstaande plaatsen in Noordholland gelegenheid zal worden gegeven runderen in de gevraagde soorten aan te bieden: Amsterdam op Maandag 28 Januari, v.m 9—11 uur op de veemarkt; Purmerend op Dinsdag 29 Januari, v.m. 8—10 uur op de veemarkt; Schagen op Donderdag 31 Jan., v.m. 8—10 uur op de veemarkt; Hoorn op Zaterdag 2 Februari, v.m. 9—Tl uur bij het abattoir. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangiftekaarten, welke verkrijgbaar zijn bij de districtssecretarissen der Gewestelijke Landbouw-Crisis-organisaties, moeten vóór Zaterdag 19 Januari 1935 bij de Gewestelij ke Lanabouw-Crisis-organisatie, waaronder de betrokken veehouders ressorteeren, zijn in gezonden. P. S. V.Eindhoven. Het programma voor Zondag bevat eenige zeer interessante wed strijden, die van beslissenden in vloed kunnen zijn voor de bezetting van belangrijkste plaatsen. Zoo vinden wij bijvoorbeeld in afdeeling I V. U. C.R. C. H. en OvermaasH. F. C., beide wed strijden, die van belang zijn voor de bezetting der onderste plaats. In afdeeling II blijft het gevecht om de eerste plaats belangwekkend, vooral door den wedstrijd H. D. V. S. D. W. S. En tenslotte wijzen wij er op, dat Velocitas weldra kam pioen zal zijn, als ze Zondag G. V. A. V. klopt! De leiders moeten oppassen. In afdeeling I krijgen zoowel Fc-ijenoord als Ajax het zeer moeilijk en vooral de Rotterdammers zullen met vreze naar het veld gaan. Want ze brengen een bezoek aan een stadgenoote, Xerxes, die weliswaar lang zoo sterk niet is, maar in staat geacht moet worden om voor een verrassing te zorgen. Want de Feijenoord-voorhoede zal slechts met heel vee! moeite kunnen doelpunten en dan moet haar achterhoede Lagendaal c.s. in 'bedwang kurmen houden. O. i. zou een gelijk spel niet al te dwaas zijn. Ajax speelt op eigen terrein en dat betee- kent natuurlijk ten voordeel Maar D. H. C., dat de tegenpartij is. kan goed voor den dag komen en dus mag een spannende wedstrijd verwacht worden. Wel hebben de Amster dammers de beste papieren, maar ze moeten oppassen! V. S. V.A. D. O. is een ontmoeting tus- schen de twee eenige „midden-mooters", welke door de thuisclub gewonnen kan worden. Dan komen wij bij de ontmoetingen, waarbij de laatste plaats in het geding komt V. U. C.—R. C. H. is misschien wel de belangrijkste ontmoeting, omdat de winnaar tenminste even op adem kan komen. Wie zal die gelukkige zijn? Voorloopig geven wij de Hagenaars de beste kans, omdat hun ploeg iets bewegelijker is. Overmaas—H F. C. befeekent voor de winnaar een vrij wel veilige plaats en na tuurlijk zullen beide ploegen er dus alles op zetten, om ie winnen. Misschien is H. F. C. technisch iets beter, maar of het voldoende is, om het enthousiasme van Overmaas te be strijden, betwijfelen wij. Men ziet, van de vijf zijn vier wedstrijden van zeer groot belang. Weer stuivertje wisselen in afdeeling II? De merkwaardige situatie in afdeeling II zal ook na Zondag nog weinig veranderd zijn, al zullen er misschien clubs zijn, die van plaats verwisselen. Daar is allereerst H. D. V. S.—D. W. S. De Schiedammers leden de vorige keer een duidelijke nederlaag tegen H. B. S en zouden bij een tweede nederlaag wat al te ver achterop raken. Maar D. W. S. heeft ook nog kans, echter alleen als ze deze keer wint. 't Wordt een strijd tusschen twee zwakke voorhoedes en twee. sterke verdedigers. En de gelukkigste wint. Haarlem krijgt bezoek van de buren, de Stormvogels en hoewel de ontmoeting lang niet gemakkelijk zal zijn voor Haarlem, meenen wij toch. dat de thuiseiub kan win nen. Wanneer daarnaast H. B. S. eens won van Sparta, zou de kans op ontsnapping voor de Hagenaars weer vergroot worden. En een H. B. S.-zege, vooral in eigen huis, op Sparta is lang niet denkbeeldig. O. i. is de kans er op zeer groot. K. F. C. ontvangt D. F. C. en er zouden al wonderen moeten gebeuren, als de groote Koogsche dezen weds.trijd verloor. M. a. w. D. F. C. is Zondagavond kampioenscandidate af! Rest nog Excelsior—Z. F. C., waarbij de partijen vrijwel tegen elkaar opgewassen zijn, zoodat een uitslag in de buurt van een gelijk spel zal kunnen liggen. Go ahead nadert den titel. Go ahead ontvangt A. G. O. V. V. en zal de geheelonthouders wel met een nederlaag huiswaarts sturen, terwijl terzelfder tijd Wageningen zal probeeren om thuis Hera- cles een nederlaag toe te brengen. En dat laatste is niet heelemaal onmogelijk, al hou den wij er meer rekening mee, dat Heracles nog een gelijk spel bevecht. TubantiaVitesse beteekent voor de be zoekers nog een laatste poging, om iets dichter bij de negende plaats te komen. Nu Tubantia de kluts wat kwijt is, krijgt Vitesse inderdaad een kans op twee punten. Z. A. C.Ensch. Boys en Enschedé P. E. C. kunnen aardige wedstrijden worden, omdat nóch de eerste, nóch de laatste plaats er mee gemoeid is. Zouden de thuisclubs winnen en het ZwolleEnschedé-doel in evenwicht houden? De plaatselijke ontmoeting P. S. V.Eind hoven is nog een zeer lastige klip, die P. S. V. moet omzeilen, 't Zal haar niet meevallen, om te winnen, want Eindhoven is een zeer lastig te bespelen ploeg. Toch rekenen wij op een P. S. V.-atge. N. A. C-. za' thuis Juliana overwinnen, ook al zullen de Limburgers zich sterk ver weren. Van meer belang is e9hter nog een andere „derby", n.1. Willem II—Noad. Feitelijk beteekent dat voor Willem II de laatste kans en het is niet heelemaal onmo gelijk, dat de tricolores zullen winnen. Dan wordt de strijd om de 10de plaats te ont gaan, wel zeer heftig! Intusschen zou Bleyerheide zeer verstan dig doen, om thuis van B. V. V. te winnen en er is inderdaad een kansje, dat B. V. V. met leege handen Boschwaarts keert. Een Groningsche ontmoeting. De groote strijd in de stad Groningen is natuurlijk VelocitasG. V. A V., waarbij allereerst den kampioenstitel op het spel staat en daarnaast de poging van Velocitas, om een century te maken, niet vergeten mag worden. Met alle respect voor de G. V. A. V.-ers, gelooven wij, dat Velocitas met be hoorlijke cijfers wint. FrieslandFrisia is de laatste kans voor Frisia. maar of ze van de kans gebruik zal maken, is een andere vraag. Wij zijn bang, dat Friesland er anders over denkt. Sneek heeft een kansje, om thuis van H S. C. te winnen en Achilles zou zee ver standig doen, om Veendam met een neder laag huiswaarts te zenden, 't Kan, maar ge makkelijk zal het niet gaan. Wanneer wij even nuchter na denken over den competitie-stand van de tweede klasse A, dan zier. wij, dat door het opkomen van Hercules en B. F. C. zelfs Alcmaria, dat op de derde plaats staat, nog niet veilig is en dat de withemden na enkele weken niet meer naar de eerste, maar naar de onderste plaats moeten kijken. Nu zou er heelemaal niets aan de hand zijn, wanneer Hilversum morgen maar zoo vriendelijk was, om zich hier te laten- klop pen. Maar de ex-eerste-klassers hebben op het oogenblik nog een kansje op de eerste plaats, en zij zullen dus lang geen gewillige slachtoffers zijn. De eerste wedstrijd tusschen de twee clubs bracht na spannenden stijd de puntjes in Allernaar, hoewel Hilversum in het veld zeker niet de minste was. Wij kunnen dus morgen op een zeer hard werkende Hilversum-^Joeg rekenen, die vol komen tegen Alcmaria opgewassen is. 't Wordt dus aanpakken van beiden kanten en wanneer Alcmaria normaal speelt, zal de strijd volkomen gelijkwaardig en buiten gewoon spannend zijn. In elk geval wordt Het een cfer boeiendsten wedstrijden op het Alcmaria-veld, zoodat het publiek geen gelegenheid zal krijgen, om zich te vervelen. D. O. S.—O. V. V. O. is een soortgelijke ontmoeting en ook hier is hef krachtsver schil zeer gering. Het terreinvoordeel zou misschien den doorslag kunnen geven. Op het laatste oogenblik is nog de wed strijd KinheimBlauw-Wit ingelascht. Het zal de Stadion-bewoners lang niet gemak kelijk vallen, om van de hardwerkende en nooit opgevehde Kinheimenaren te winnen, maar tóch is de Amsterdamsche ploeg ver plicht te winnen. Haar halflinie zal ook nu wel weer den doorslag geven. A. F. C. krijgt een kans, om zich veilig te stellen en dus opgewekt haar 40-jarig ju bileum te kunnen spelen, maar dan moet ze thuis van Hercules winnen. En de Amster dammers kunnen dat zeker wel met een Lungen als de gevaarlijke man! En eindelijk krijgt O. S. V. thuis een goede gelegenheid, om te winnen van het bezoekende B. F. C., dat het hoofdzakelijk van haar thuiswedstrijden hebben moet. In de B-afdeeling ontvangst West-Frisia het Amsterdamsche T. O. G. en moet win nen. Want anders is de laatste plaats heel erg dicht bij De Spartaan staat er net zoo voor als de Enkhuizers en nu ze morgen het vrij ster ke E. D. O. op bezoek krijgt, zal het heel moeilijk zijn, om te winnen. Maar je kunt nooit weten. Zeeburgia kan haar kans behouden, door thuis van W. F. C. te winnen en 't Gooi zal haar best doen, om Bloemendaal te kloppen, wat niet gemakkelijk is. En eindelijk zal Z. V. V. thuis heel wat moeite hebben, om Velox te kloppen, maar de kans daarop bestaat. De Alkm. Boys gaan bij Assendelft op lezoek en dat beteekent geen gemakkelijke opgaaf. Vorigen Zondag echter nog hebben de rood witten laien zien, dat ze tot zeer goede dingen in staat zijn. Allereerst, was daar de verdediging, die de meest gevaar lijke aanvallen wist te weerstaan en voor de eerste maal voor de zoo lang verwachtte nui kon zorg dragen en tweedens Was de half linie werkelijk niet slecht. Vooral Licht was goed op dreef en kan hij ook tegen de Zaan- kanters dezen vorm ontplooien, dan zal dit de kaasmenschen zeker niet van onpas ko men, daar juist de rechtervleugel der gast- heeren het meest gevaarlijk is. En wordt den aanval gesteund met dezelfde open aanvallen als vorige week voor de rust, dandan moeten er doelpun ten komen. Er is nog een andere factor. Eertijds op eigen terrein lieten dc rood witten zich het spel opdringen de Zaankanters speelden meer enthousiast en hielden het spel reso luut open, waarbij de Boys ten slotte hun eerste nederlaag kregen te slikken. Zouden de Alkmaarders nu eens niet de rollen kun nen omkeeren? Stellig wordt het dan een revanche partij. De leiders Volewijckers krijgen be zoek van Zaandijk, dat zich vorige week eindelijk eens afdcende wist te herstellen. Een reden des te neer, ook al omdat de Zaankanters nog lang niet veilig staan, dat zij wel eens voor een heele ofhalve ver rassing konden zorg dragen. Hollandia gaat bij K.V V. op bezoek om revanche te nemen van de op haar terrein geleden nederlaag. Of haar dit lukken zal, nu de Krommenieërs zoo dicht in het ge vaarlijke hoekje zitten, meenen we te moeten betwijfelen, temeer, daar de ontmoetingen tegen K.V.V. voor de Hoornsche nooit veel succes afwierpen. Helder zal ongetwijfeld de Meteoor wel met een nederlaag naar huis zenden en de Amsterdammers wel op de onderste plaats vast zetten. In de B-afdeeling gaat het leidende D W. V bij O D.E. op bezoek en het moet al heel gek gaan, als dit voor de adspirant-kam- pioenen geen nieuwe overwinning zou betee- icennen. S.D.Z. dat nog een heel klein kansje heeft zal eveneens kunnen winnen, nu Halfweg op bezoek komt. evenals Purmer- steijn, dat met het bezoekende Zeemeeuwen wel raad zal weten en de Zandvoorters wel niet veel kans geven. Z. R. C. en W. M. S. konden de punten wel eens dee'en en D. J. K. zou eveneens op eigen veld over A. P. G. S. kunnen zege vieren. D'e groen witte Alkmaarders worden ook al voor geen gemakkelijke taak gesteld, daar een bezoek moet worden gebracht aan den grootstcn concurrent, Texel, dat over eenzelfde aantal verliespunten beschikt als „Alkmaar", doch het voordeel heeft van op eigen terrein te spelen. En toch behoeven de Alkmaarders niet te wanhopen. Waren het niet de Niedorpers, die van het eiland met een 1—0 zege huis waarts keerden? En waarom zouden de prestaties van de roen witte minder goed moeten zijn temeer, aar menige voorgaande zware uitwedstrijd ook tot een goed einde was gebracht. De ontmoeting tegen Schagen heeft laten zien dat het kan en juist daarom verwach ten we zeker een punten verdeel ing. Of, zou men er niet eens een revanche partijtje van kunnen maken? Succes zal eveneens in de running kunnen blijven, daar we het op bezoek komende Vrone niet veel kans geven, terwijl Nieuwe- Niedorp haar positie zou kunnen versterken, door Andijk in eigen veste te slaan. Geheel onmogelijk is dit niet. Schagen zou zich tegen het bezoekende B. K. C. van de jongste nederlaag kunnen herstellen. In de B-afdeeling gaat Uitgeest naar Zaan- landia, zoodat de leiders hun positie kunnen handhaven. Ook Beverwijk geven we de meeste kans, al moet dan ook een bezoek aan Q. S C. worden gebracht. Verkade zal tegen het bezoekende Rivalen, wel een nieuwe nederlaag te slikken krijgen, terwijl Zilvermeeuwen over Westzaan kan zegevieren. Opnieuw is een volledig programma samengesteld doch ook nu weer heeft het er veel van, dat het grootste gedeelte vai. de resultaten uit zal blijven, daar de weergoden zeker niet in de beste verstandhouding staan ten aanzien van onze „Noord-Hollandsche" terreinen. We zullen onze beschouwingen dan wat beperkep, daar we al zoo vaak ten aanzien van eenige ploegen in herhaling treden. In de eerste klasse A gaat Bergen bij C. S. V. op bezoek. Werd het eerste treffen te Castricuir. eertijds na de rust met een 4O-achterstand voor de Berge- naren gestaakt, we geven de bezoekers thans meer kans. Het leidende K. V. V. II krijgt een moeilijke klip te omzeilen, daar een bezoek gebracht moet worden aan K. F. C. IV. Spelen de Krommenieërs ook thans evenais in de laatste ontmoetingen, niindier sterk, dan zul len ze er zeker niet zonder kleerscheuren af komen. Z. F. C. IV krijgt hei iels minder moeilijk, daar de Zaandammers zeker over het be zoekende Zaandijk II kunnen zegevieren. W. F. C. IV zal wel van Zilvermeeuwen II winnen, terwijl O. S. V. IV het bezoekende Q. S. C. III met- een nederlaag naar huis zend. De eerste klasse D brengt weer een mooi programma. Het leidende Petten gaat naar Wieringerwaard dat erg wisselvallig speelt. Reden des te meer, dat dit voor Petten wel eens puntenverlies kon b*teekenen. H. R. C. (II krijgt het iets gemakkelijker, daar de Racers op eigen veld spelen en over Succes II dan ook kan zegevieren. Wat doet Schoorl nu na de eclatante nederlaag van vorige week. We geen de .duinbewoners" in eigen veste tegen de Watervogels kans op herstel, temeer, daar de Vogels ook in hun laatste ontmoeting geducht teleur ste'den. Of J. V. C. de bezoekende Heldersche Boys kunnen weerstaan, nu de Boys zoo in de running zijn, meenen we te moeten be twijfelen. Nu Helder III het goede pad gevonden heeft, zullen de withemden daar zij bezoek krijgen van M L. D. wel weer opnieuw zegevieren. In dt tweede klasse D verwachten we een nieuwen nederlaag voor A. S. V., nu de soorters bij Egmondsche Boys op bezoek gaan Aan de benjamins om er anders over te denken. Of D. T. S. II het opnieuw tot een over winning zal brengen, nu Alkmaar II op be zoek komt, meenen we te moeten betwijfelen, terwijl de ontmoeting Koedijk I—Alkmaar- sche Boys III wel eens een puntenverdeeling kon opleveren. In de de«de klasse D krijgen de Alkmaarsche Boys IV bezoek van Bergen II en zouden door een overwinning hun positie geducht versterken Dat zu'len de rood witien ook wel bemerkt tn-bhen zoo dat we hun de meeste kans geven, of HET ALKMAARSCHE PROGRAMMA. 2de klasse A: Alcm. Victrix—Hilversum (v. d. Burg) 3de klasse A: Alcmaria: Rampen Jonker Coms Bijlsma v. d. Va!l Burger Gerritse Keppel Peereboom Plas Hamstra Assendelft—Alkm. Boys (Beauchampet) '4de klasse A: Texel—Alkmaar (Kühne) Alcmaria 2: H Bos Schokker Hartland Meijer de Granc Hoorn Pieterse Hiemstra Homan Wat."tor Koster Res. 2de klasse A: T. O. G. 2—Alcmaria 2 (Faber Jr.) Alcmaria 3: Wayboer Stadegaard Koning Schaddenhorst v. Wieringen Chariewie Jo Bos C. Ooms Th. Bosch Arno J. de Groot Res. 3de klasse A: Alcmaria 3—Z. V. V. 2 (Hakhoff) Alkm. Boys: H. Keesen Koster Slikker Weel de Groot Licht Ir.dri Brouwer Kwadijk Boots de Grand Alkmaar: Duivenman Dingerdis Ooms Schrier Baars Zwaan v.Os Kranenburg Schoonhoven Kuis vd. Stok geelt ruwe huid verzacht - geneest zouden de Bergen-reserves het tot revanche kunnen biengen? Of Schoorl II zich zou kunnen herstellen, nu een bezoek gebracht moet worden aan Alcmaria V, meenen we te moeten betwijfelen. Alkmaar III zou na veel moeite Ursem I met een nederlaag naar huis kunnen zenden, terwijl Akersloot hetzelfde zou kunnen doen met Egmondsche Boys II. Vrone II geven we een. kansje op eigen ter rein tegen C. S. V. II In de vierde klasse E zal Oudorp I natuurlijk winnen van Oterleek I, evenals A. S. V. II van het bezoekende Ursem II. Alkmaarsche Boys V zal ei Koedijk III wel onder houden, evenals Egmondsche Boys III de meerdere over Alkmaarsche Boys VI is. Akersloot II zou Oudorp II met een neder laag naar huis kunnen zenden. GEREHABILITEERD. Door de v.v. Alkm. Boys waren eenige maanden geleden de leden C. Hoek en M. Michels voor hun ge.ieele leven geschorst. Beide leden zijn toen in beroep gegaan en volgens de Sportkroniek is C. Hoek gereha biliteerd en is de schorsing van Michels ver anderd in een schorsing tot 20 Sept. a.s. Wielrennen. ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. Acht Nederlanders nemen deel. Van 1 tot 7 Februari a.s. vindt in het Sportpaleis te Brussel de jaarlijksche zes- daagsche wielerwedstrijd plaats, waaraan door niet minder dan acht Nederlandsche renners wordt deelgenomen. Het veld is als volgt samengesteld: Pijnenburg—Wals (Nederland); Jan van Kempen—Slaats (Nederland); Gebr. Vroomen (Nederland); Braspenninx—Anhès (Ned.-België) VluggenDuray (Ned.-België); HürtgenIppen (Duitschland) Ehmer—Bonduel (Duitschland-België) Schön—Jan Aerts (Duitschland-België); Di PacoPiemcntesi (Italië); A. Magne—A. Buysse (Frankrijk-België); Charlier—Deneef, Loncke—Huys, Hamer- lynck—Billiet, van Vlockhoven—van Buggen- hout, Haezendonckx—Verreycken, Balwir—- Haegelsteen, Smets—Martin en Depauw van Nevele (allen België). Watersport JACHTHAVEN TE UITGEEST. De jachthaven van de Zeil- en Water sportvereniging Uitgeest begint al meer en meer haar voltooiing te naderen en het schijnt ons daarom goed een en ander omtrent deze haven mede te deelen. De jachthaven heeft een oppervlakte van pl.m. 2000 M2. en biedt ligplaats aan een 60-tal booten. Om de haven heen zijn steigers gebouwd van 1 M breedte, terwijl daaraan diverse boxen zijn gebouwd. Het bij het teriein op te richten gebouw is groot 10 X 8 M. en daaraan wordt een starttoren gebouwd van 6 M. hoogte. Halverwege dezen toren komt een bordes, toegankelijk voor het publiek zoodat dit op deze hoogte een pracht uitzicht zal hebben over de Uitgeester- en Alkmaarder Meer en over de omringende landerijen. Het gebouw zal worden ingericht voor wasch- gelegenheid, het drogen van zeilen en net bergen van kano's Het terrein dat 70 X 40 M. is. is alreeds op hoogte gebraci Al leen het moet nog hier en daar word i ge slecht en beter afgewerkt en dit zal van i den openbaren weg te bereiken zijn door een be- harden weg van 2.50 M en derhalve ook toegankelijk zijn voor auto's enz Wanneer het aanstonds dan ook geheel geree-d zal zijn zal het ongetwijfeld een jachthaven zi'n die aan alle eischen zal kunnen voldoen e dien tengevolge zal de zeil- en watersport hier mede zeer zijn gebaat. In de op Woensdag gehouden 1 fade- ring van den polder Het Woud is in de plaats van den heer J. van Nienes tot secretaris-penningmeester van dien polder benoemd de heer J. P. Rol te Marken. :nnen. Vanaf het jaar 1901 werd deze functie door den heer van Nienes vervuld en ge noemde heer heeft met ngang van 1 Februari a.s. zijn onts'ag aangevraagd wegens het bereiken van den pensioengerechtigd leef tijd.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7