Agenda KIJKEN is KOPEN BUCLOECK ^Binnenland Provinciaal Tlieuws 5ilntnieuws 3ütk&School Rechtszaken 'W&ecAecicht Macktèetichten Stad en Omgeving. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater. dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het meisje met den blauwen hoed (rom.)hoofd rollen Lou Bandy, Truus van Aalten, Ro land Varno (geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Turandot, prinses van China (rom.), hoofd rollen Kathe von Nagy, Willy Fritsch, Paul Kemp. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T„ half 8, hoofdnummer De sen- satieduivel (sens.); hoofdrollen Ida Lupino, Cyril Mac Laglen, John Loden. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, van Zondag tot en met Dinsdag,'s av. 7.30 uur, hoofdnummer Prinses voor 30 dagen (operette), hoofdrol-1 inschakeling van het behoefte-element len Sylvia Sydney en Cary Grant. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. 8 uur, dancing Harmonie, verg. Landel. Federatie bouwvakarbeiders; spr. M. I. Roodveldt. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, opvoe ring operette Hans Drift door kinderkoor Harmonie. 8 uur, Harmonie, Kees Pruis-avond; spre ker A. Pleysier. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing voor de N.R.V. „België en de wereldtentoonstelling Brussel 1935". Duitsche slot van een zoo treurig on recht tot een hoogere pacificatie der Europeesche menechheid mag bijdragen, want zoo groot en onvoorwaardelijk als onze vastberadenheid is om voor Duitsch land de rechtsgelijkheid te veroveren en te verzekeren, zoozeer zijn wij bereid ons niet te onttrekken aan de taak, die nood zakelijk is voor onze solidariteit met de andere naties. Gij, mijn Duitsche volksgenooten van de Saar, hebt wezenlijk er toe bijgedra gen de onverbrekelijke gemeenschap van ons volk en daarmee de verhooging der innerlijke en uiterlijke waarde van de Duitsche natie en het huidige rijk te ver zekeren. Duitschland dankt U daarvoor uit millioenen overvolle harten. Wees gegroet in ons gemenschappelijk dier baar vaderland, in ons eenig Duitsche rijk! Ministers Göbbels SDreekt. De groote radiouitzending der Duit- s ;he rijkszenders werd besloten met een slotwoord van den rijkspropaganda- minister Göbbels, die o.a zeide: De beslissing is gevallen. Onze Duit sche broeders en zusters zijn pioniers geweest van den Duitschen trouw en het Duitsche volk. Mannen en vrouwen uit alle standen hebben voor de geheele wereld beleden: dit land is Duitsch en Duitsch zal het eeuwig blijven. Wij antwoorden U: in dien gij ons trouw gebleven zijt, zullen wij ook U thans broederlijk trouw blij ven. Feestdag voor Duitschland. Naar aanleiding van de overweldigende Saaroverwinning heeft de rijksminister en Pruisische minister van binnenlandsche za ken het volgende verordend: Op Dinsdag 15 Januari vlaggen de gebou wen van het rijk, van de landen, van ge meenten en openbare lichamen, alsmede van de openbare scholen. Ik geef verder kennis ervan, dat op Dinsdag 15 Januari van 12 tot 1 uur 's middags de klokken van alle r.k. en evangelische kerken in het Duitsche rijk op last van de beide genoemde kerkelijke over heden zullen luiden. De rijksminister voor de propaganda roept het Duitsche volk op overal aan het vlaggen mee te doen. Tenslotte deed Göbbels mededeeling van een oproep van den propaganda-leider der N.S.D.A.P. voor alle gouwen, om vanavond tusschen 7 en 9 uur overal groote demonstra ties te houden van spontaan karakter ter ge legenheid van de Saaroverwinning, in den vorm van optochten, fakkeloptochten, para- de's en toespraken. De meening in Volkenbonds kringen. In Voikenbondskringen is men van meerdng, dat de vrijwel gesloten uit spraak van de Saarbevolking in hooge mate de definitieve beslissing van den Vo'kenbondsraad over het Saargebied vergemakkelijkt. Niet alleen in alle acht districten, doch zelf6 in alle 83 gemeen ten van het Saargebied is de meerder heid voor Duitschland zeer groot. De kans bestaat derhaWe, dat de Volken bondsraad zich in de komende dagen reeds voor terugkeer van het Saargebied tot Duitschland zal uitspreken. In het algemeen acht men dit resul taat in het be'ang van den Europeeschen v-ede en juicht men de vergroote moge lijkheid van een toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland als gevolg van het plebisciet ten zeerste toe. DE POSITIE VAN DE ONGEHUWDE AMBTENAREN. Een comité gevormd Er heeft zich een comité gevormd, 'at ten doel heeft de belangen van onge huwde rijksambtenaren voor te staan. Dit comité heeft zich met een adres gewend tot de Tweede Kamer, waarin er op wordt gewezen, dat door de laatste salarisregeling voor het rijkspersoneel het verschil in salari6 tusschen een ambtenaar met slechts twee kinderen en een ongehuwd ambtenaar is vergroot to. veelal 16 pCt. van het nominaal sa'a ris Het comité meent, dat er geen rechtsgrond bestaat voor het onthouden van salaris aan ongehuvvden; dat vrij algemeen do salarissen bere kend zijn op het onderhouden van een gezin, zoodat de ambtenaren en de rijks ambtenaren in het bijzonder in de maat schappij in een uitzonderingspositie zijn geplaatst; dat bij geen enkele salarisregeling de de salarissen der ongehuvvden zoodanig d.ukt als dit bij de ongehuwde rijks ambtenaren het geval is; dat voor ongehuwde rijksambtenaren de verschillen met collega's die precies heizellde doen, wel tot 1000 gulden >e- loi.pen en de eersten vaak lager wor den gesalarieerd dan hun ondergeschik ten; dat blijkens het ontwerp wet wette lijke regeling in zake verplichten bo- drijfskinderb ijsing de regeering voor niet-ambtenaren uitgaat van het grond beginsel, dat de premies voor de tege moetkoming van de gehuwden betaald moeten worden door de werkgevers, terwijl in de rijkssalarisregeüng de in schakeling van het behoefte-element te" koste van de ongehuwde ambtenaren komt, zooals blijkt uit de verklaring van den minister van binnenlar dsche zaken in de Tweede Kamer van 17 April 1934; dat een vervanging van den druk op de salarissen van ongehuwde ambte naren door een algemeene belasting op de ongehuvvden tevens groote baten voor het Rijk zou medebrengen. Het comité verzoekt daarom het daarheen te leiden, dat in het bezoldi gingsstelsel voor de rijksambtenaren met de gezineloondifferentieering wordt gebroken en daartoe in de eerste ^plaats de ongehuwden-kortingen wor den afgeschaft. Het comité bestaat uit de heeren J. P. H. van Veldhoven te Amsterdam. J. F. Schultink te Hoorn, C. M. Teken broek te Overveen en M. van Gelderen te Amsterdam. Het adres van het comité is: Corn. Krusemanstraat 30 huis te Amsterdam. HERZIENING VAN DEN WETTELIJKEN TIJD. Een adres aan de Eerste Ka mer van de alg. ver. voor bloembollencul tuur. Het hoofdbestuur van de algemeene voor bloembollencultuur heeft in een adres aan de Eerste Kamer bezwaren kenbaar gemaakt ten aanzien van het door de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal aangenomen wetsontwerp, be treffende herziening van den wettelij- ken tijd. Adr. verzoekt dit ontwerp af te wijzen. Adr. wijst er op dat kunstmatige af wijkingen van den zonnetijd slechts in zeer beperkte mate door land- en tuin bouw kunnen worden aanvaard. De eventueele invoering van den Midden-Europeeschen tijd zal volkomen desorgan is eerend op het bloembollen- bedrijf werken. NAAR GOEDKOOPERE ARBEIDERS WONINGEN? Bespreking tusschen werkgevers en werknemers. Op 11 Januari heeft een commissie uit de werkgevers-vakcentrale en de arbeiders-vak- centralen besprekingen gevoerd met den mi nister van sociale zaken inzake de woning- huren. Aan den minister was een rapport, op dit vraagstuk betrekking hebbende, toegezonden, terwijl door den voorzitter der commissie, den heer v. d. Walle, een samenvatting van het rapport nader werd toegelicht. Hierin wordt allereerst geconstateerd, dat er in verschillende gemeenten een te kort aan woningen bestaat, waarvan de huur door arbeiders en daarmee gelijkgestelden kan worden betaald. Voorts zou daling van de vaste lasten, welke van groote beteekenis zijn op de hu ren, reeds kunnen plaats hebben, indien de leeningen van verschillende bedrijven in leeningen met een lager rente-type zouden kunnen worden omgezet. Aan de regeering wordt verzocht op korten termijn overleg te plegen met de ver- eeniging van directeuren van hypotheek banken en de broederschap van notarissen om tot maatregelen te komen inzake verla ging van hypotheekrente. Voorts moet wor den gestreefd naar den bouw van nieuwe goedkoope woningen op bijzondere voor waarden, waarbij de standariseering, en normaliseering een groote rol zouden kunnen spelen in het brengen vén verlaging der kos ten. Ook moeten de plannen zooveel moge lijk gecoördineerd en gecentraliseerd wor den ontworpen. GRAFT Zondagavond gedurende een danspartij in het café Molenaar alhier ontstond ver schil van meening tusschen V. M. Smit en Nic. Stoop. Laatstgenoemde gaf Smit een zoodanige slag, dat hij met een groote hoofd wonde genoodzaakt was zich onder dokters handen te stellen, n.1. bij dr. Jibbink te de Rijp. HEILOO De onderlinge begrafenisvereeniging „Heiloo" hield Maandagavond jaarverga dering in café Admiraal. De voorzitter, de heer P. Oud, opende op de gebruikelijke wijze, en memoreerde het bijzonder gelukkige jaar, waarin we slechts één lid door den dood verloren. Uit het jaarverslag bleek dat het ledental met 2 was teruggegaan en thans 181 bedroeg. De rekening en verantwoording luidde: ontvangsten 463.86, de uitg. 427.54, saldo 36.32. De heer G. Veer verklaarde alles in orde, waarna de penningmeester werd gedecharcheerd. De séhuld der vereeniging werd bepaald op 350, de bezittingen op 520, waar onder een behoorlijke afschrijving op het kleedingfonds. De voorzitter stelde voor dit jaar geen 50 af te lossen oip de schuld. De heer Genesisus vroeg of men dan niet in conflict kwam met den geldschieter. De secretaris veronderstelde dat niet omdat men 2 jaar achter elkaar het dubbele be drag had afgelost. Daarna werd de reke ning goedgekeurd. Voor de perrodieke af treding werden de volgende dubbeltallen in gediend: 1 P. Oud, 2. G. Veer. 1 J. Scha- ger, 2 S. Koopman. De eerst-genoemde werden herkozen. Op voorstel van den voorzitter werd besloten om den administrateur een douceurtje van 10 te geven. De contributie werd bepaald op 1 per gezin. De tarieven 3e en 2e klas se bleven ongewijzigd, die voor de le klas se 5 cent verlaging. Mededeelingen. De secretaris deelde me de, dat een uitvoering der begrafenissen als in Limmen geschiedt hier niet mogelijk was, of een verzekering zou alle risico moeten overnemen. Dat kan zeer zeker, doch dan wordt de contributie te hoog en dat moet niet. Juist door onze lage tarieven en geringe contributie gaan we niet terug en in 1935 moeten we tegen de leugencampagne van zekere zijde stelling nemen. Besloten werd (voorstel J. Admiraal) om f 25 uit te trek ken voor reclame. Dank werd gebracht aan den heer C. Langedijk te Noordscharwoude voor zijn steun. De uitvoering werd als de geldmidde len het toelaten aan het bestuur opge dragen. Na rondvraag volgde sluiting. een een „In HENSBROEK Zondag heeft de afd. Hensbroek van den Bond voor Staatspensionneering een propa- ganda-avond gehouden in de zaal van den heer Groot. Voor dezen avond was uitgenoodigd tooneelvereeniging van den Langendijk, pas opgerichte vereeniging, genaamd dienst der arbeiders". Door den voorzitter der afdeeling werd deze avond geopend. Spr. heette de aanwezigen hartelijk welkom. Het deed hem genoegen, dat zoovelen aan den oproep gehoor hadden gegeven. Hierna gaf spr. het woord aan de tooneelvereeni ging. Opgevoerd werd het nieuwe propa gandastuk „Zaken zijn Zaken", geschreven door den heer en mevr. Groot van St. Pan- cras (Jasper en Meraike). Hiervan kunnen we niets anders zeggen dan dat het bestuur der afd. een gelukkige keus heeft gedaan. Behoudens enkele kleine opmerkingen wat betreft het spel, werd dit mooie propaganda stuk heel goed weergegeyen. De afd. Hens broek kan met voldoening op dezen goed ge slaagden propaganda-avond terugzien. Aan T einde dankte de voorzitter allen, die hebben meegewerkt dezen avond te doen slagen. SPANBROEK Voor rekening van „De Vier Noorder Koggen" werd een aantal wegboomen ver kocht, waarvoor de animo groot was. De totale opbrengst bedroeg 265.05. De afdeeling van de R.K. Staatspartij heeft den heer J. Commandeur, burgemees ter der gemeente Wognum, candidaat ge steld voor de Prov. Staten in den kieskring Hoorn. HOOGKARSPEL Tijdens den kerkdienst ontdekten buren brand in het perceel van den heer D. Schip per Cz. Met vereende krachten wist men het vuur gelukkig tijdig te blusschen. HOLLANDSCHE FILM IN BELGIE VERBODEN. Voor personen beneden 16 jaar. De Belgische filmkeurings-commissie heeft e Nederlandsche film „Het meisje met de Blauwe Hoed", die sedert eenige dagen in België in een aantal bioscoop-theaters draait, verboden voor personen beneden 16 jaar. Een herkeuring is aangevraagd. Ds. A. Dragt, predikant bij de geref. kerk te Noordscharwoude, is beroepen bij de geref. kerk te Nieuwer Amstel (N.) Vrijdag, 18 Januari, vertrekt pater Ath. J. van Diepen O. Praem, vroeger te Heer Hugowaard, naar de Missie te Moën- ge, Belgisce Kongo in Afrika, met de Thijs- ville uit Antwerpen. Gisteren herdachten de Zr. Werenfoida Vitales en Tarcilla in het St. Elisabeth zie kenhuis en Zr. Baptista in de Piusstichting alhier haar zilveren Professiefeest in de Congregatie van de Augustinessen te Delft. Door B. en W. van Heiloo is de vol gende voordracht opgemaakt voor on derwijzeres aan de O. L. school. 1. G. A. J. Groen te Opperdoes; 2. G. Bolding te Wognum; 3. C. ten Brugge, Oudesluis. PREDIKBEURTEN. Woensdagavond 8 uur Bijbellezing door s. Terlouw in de groote zaal van Waakt en Bidt, EXPLOITANT VAN AUTOBUSDIENST TOT 6 DAGEN HECHTENIS VEROORDEELD. Eenigen tijd geleden is de autobus-on dernemcr J. de V. die een autobusdienst onderhoudt tusschen Amsterdam en Rotter dam door den kantonrechter veroordeeld tot een hechtenisstraf van 6 dagen. Het vonnis werd bij verstek gewezen en hij kwam hiertegen in verzet. De ambtenaar van het O M. eischte thans bekrachtiging van dit verstek-vonnis. De kantonrechter veroordeelde hem dien overeenkomstig tot een hechtenisstraf voor den tijd van zes dagen. BARMAT CONTRA „DE TELEGRAAF". „De Telegraaf" tot schadeloos stelling veroordeeld. De eerste kamer der Amsterdamsche recht bank deed vandaag uitspraak in de civiele Ërocedure, die de heer Julius Barmat tegen •e Telegraaf heeft aanhangig gemaakt. Het betreft hier een beleedigingsactie te gen genoemd dagblad op grond van een op 12 Juni verschenen artikel onder het hoofa: „Wie is Barmat?" en „Ons land mag niet de vuilnisbelt van Europa worden". Dit artikel werd geschreven naar aanlei ding van het vonnis der rechtbank in een vo rige civiele procedure Barmat contra De Te legraaf, die juist op 12 Juni eindigde met een veroordeeling van De Telegraaf tot betaling van schadevergoeding. De heer Barmat achtte zich door het arti kel van 12 Juni opnieuw in eer en goeden naam aangetast. Hij vorderde thans een tweeledige schade vergoeding, n.1. 10000 wegens de mate- rieele schade en 20.000 wegens aantasting zijn eer en goeden naam. Bovendien vor- •n derde hij aanplakking van het vonnis en pu blicatie daarvan in de dagbladen. De rechtbank stelde Barmat in het gelijk en veroordeelde De Telegraaf wegens toe brengen van materieele schade tot betaling van 1000 tot betering van het nadeel door Barmat geleden, in eer en goeden naam. Voorts werd De Telegraaf veroordeeld in de kosten van het geding, begroot op 200. Het vonnis moet worden aangeplakt aan het hoofdgebouw van gedaagde en aan het Ge rechtsgebouw. Wat deze laatste bepaling betreft is het vonnis uitvoerbaar bij voor raad. In haar overwegingen verwierp de recht bank het verweer van De Telegraaf, als zou zij in het algemeen belang hebben gehan deld, en slechts de algemeen bekende reputa tie van Barmat hebben weergegeven. Niet slechts is dc reputatie door De Tele graaf beschreven, welke zij voor haar reke ning neemt, doch voegt daar haar eigen mee ning aan toe. Voorts overweegt de rechtbank, dat Bar mat op grove wijze en onnoodig krenkend be leedigd is. Het beroep op algemeen belang is ook daarop verworpen, omdat zooals De Te legraaf zelf zegt Barmat's reputatie alge meen bekend was. zoodat publicatie onnoo dig was. Beschuldigingen dienen eerst onder zocht en bewezen te worden; hier is sprake van zeer beleedigende algemeenheden. Voor eischer trad op mr. Ed. Emmering, voor De Telegraaf mr. G. J. Salm. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 14 Jan. 1935. Op de heden gehouden veiling weru betaald voor: Aard-| appelen per 100 K.G. 2.30; Andijvie per 100 stuks 0.502-90; Appelen per 100 pond 6—11; Bloemkool le s. per 100 stuks 4—11; Boerenkool per 100 stuks o.70-ƒ 3.80; Gele kool per 100 K.G. 1 1.90; Groene kool per 100 stuks 1.50—5.50; Knolselderie per 100 st. 1.90—4; Koolrapen per 100 K.G. 1.60; Peren per 100 pond 4—6.50; Prei per 100 bos 2.907.20; Roode kool per 100 K.G. 1—/ 4; Selderie per 100 bos 0.50—1.90; Spinazie per bak 1.66; Spruiten per 100 pond 1.504; Uien per 100 K.ó. 2.60-/ 3.40; Worte len per 100 K.G. 1.30—2.60; Wortelen (was) per 100 pond 410; Witlof Ié s. 3-ƒ 4.50, 2e s. 1.50—2.50 per 100 pond. PURMEREND, 15 Jan. '35. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. kaasbeurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 26000 K.G. Hoogste prijs 18. 4 stapels Kleine boerenkaas 16.50, han del matig; 446 K.G. Boter 1.50—1.60, weiboter 1.40 per K.G.; 409 Runderen, w.o. 200 vette koeien 5462 cent per K.G 109 Geldekoeien 80—140, 75 Melk koeien 110—190, 25 Stieren 32—46 ct. per K.G., 15 Paarden 60—140 en 98 Vette kalveren 30—50 cent per K.G., handel stug; 228 Nuchtere kalveren, slacht 3 9, fok 1020, 255 vette varkens (slacht) 3033 cent per K G., 55 Magere varkens 9—20, 181 Biggen 7—/ 12, handel matig; 868 Schapen 6—18, han del stug; 17 Bokken 39, handel m3- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 774,1 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 750,0 m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van 16 Januari: Meest zwakke wind uit westelijke richtin gen; nevelig tot half bewolkt; weinig of geen neerslag; temperatuur om het vries punt des nachts; overdag weinig verande. ring in temperatuur. Weeroverzicht. Het hooge drukgebied verplaatst zich in noordoostelijke richting, maar breidt zich ook naar het zuidoosten uit. Ofschoon bij IJsland een nieuwe daling optreedt, nemen aanvankelijk de vorst kansen weer toe. In Scandinavië is de vorst in midden-Zweden weer zeer streng geworden. Ook in Duitsch land nam de vorst gemiddeld iets toe, voor al in het westen en er is weer op verschei dene plaatsen sneeuw gevallen. Op de Brit- sche eilanden is de temperatuur nog boven normaal, maar iets dalende bij opklarende lucht. Alleen in oost-Frankrijk en het westen van ons land is de temperatuur merkbaar gestegen, terwijl te de Bilt reeds vorst in den nacht voorkwam. Alleen aan de Noor- sche kust en bij IJsland komen nog krach tige winden voor. In onze omgeving is de wind zwak en wordt veel mist gemeld. 2.60—3, grove 2 903.20, drielin- en 1.90—2.20, nep 2.40; 2000 K-G. een 1.20—1.30; 200 K.G. Aardappe- lenblauwe 2.30 en .5000 K.G. Groene kool 1.30—1.40, alles per 100 K.O. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 14 Jan. 1935. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 48765 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 5862 K.G. (per 100) ƒ2,80 -ƒ 3.35; 62-64 3 20-/ 3.50; 66-70 3.60—4; 50—56 2.25—2.80. TEXEL, 14 Jan. 1935. Op de heden ge* houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 Koeien 1401.45; 2 Pinken 70—75; 9 Nuchtere kalveren 6—10; 10 Biggen 69; 15 Kippen 3060 cent. ZAANDAM, 14 Jan. 1935. Veilinnyer. „De Zaanstreek". Sla 3040 cent, Andijvie 20—75 cent en Peen 0.40—1 per kist; Bloemkool 0—12 cent per stuk; Pieterselie 2—3 cent, Selderie 24 en Prei 6—8 ct. per bos; Boerekoo! 2040 cent per kist; Roode kool 1H—3 cent en Groene kool 2—5 cent en Gele kool 1— 3H cent per sutk; Br. lof 1 Vi4 cent per pond; Spruiten IK—4 cent per pond. NOORDSCHARWOUDE 14 Jan. '35. 7100 K.G. Uien: uien 2.90-/ 3.20, drie lingen 1.70—2, grove 2.803, gele nep 2.20-/ 2.40; 73200 K.G. Roode kool 1.80-/ 4.40, doorschot 1.20-/ 4; 5400 K.G. Gele kool 1.10—1.40, doorschot 1 1.10; 18400 K.O. D. witte kool 0.80-/ 1.50, doorschot 0.7O-1.30, alles per 100 K.O. Het ingezonden stukje voorkomend In dit nummer, is door een abuis niet ondertee kend. Het was geschreven door „Een jonge Huisvrouw". NIEUWE BURGEMEESTER VAN WINKEL. De heer J. Zwart ait Friesland. Benoemd per 1 Febr. as. tot burgemeester van de gemeente Winkel, de heer J. Zwart, geboren te Appelscha op 21 Febr. 1887. De heer Zwart is dus 47 jaar oud, hij is id van den gemeenteraad van Ooststelling werf (Fr.) en voorts bestuurslid van verschil lende waterschappen. LASTIG BEZOEKER. Gistermiddag bevond zich op het spreek uur van wethouder Bonsema op het stadhuis een lastige bezoeker, die zich niet wilde ver wijderen. Door de politie is hij terzake huis vredebreuk naar het politiebureau stu£>^Hi "ac" "ei poimeoureau overge* tig;; Kippeneieren 2.503.25 en Een- bracht, waarbij hij zich hevig verzette. Pro- deneieren 1.90 per 100 stuks; Piepkuikens ces-verbaal is tegen hem opgemaakt en later 67 K72Vi cent en oude kinnen en han«i i« h» - 25—45 cent 1 hanen 0.30- en -45 cent per K.G.; Konijnen .75; Eenden 30—60 cent per stuk; Dui ven 40 cent per paar; 1748 Kippeneieren A 2.703.10 per 100 stuks. Coöp. Centrale eierenveiling Purmereend. Aanvoer 170000 stuks eendeneieren 2.15 per 100 stuks en 75000 stuks I gebrac Kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: maakt. 70-80 K.G. 3.40—4.50, 65—66 3.101 f 3.40, 63-64 2.80-/ 3.10, - r> r» a - is hij weder op vrije voeten geteld DRONKENSCHAP. Terzake het zich in kenneliiken staat van dronkenschap in een café bevinden, is gister middag door de politie een vrouw ter ont- j i.«i nuchtering naar het bureau van politie over- 75000 stuks I gebracht. Tegen haar is proces-verbaal opge- ran #*.1 -1 57 f 2 50f om co cr 4Tv»_w| 2.40-1 45-49 VOORRANG GEVEN S.V.P.! Te omstreeks 7 uur gisteravond voi den hoek GeestersingelVrouwenlaan vond op een I 2.50-/ 2.60, 53-55 aanrijding plaats'tüsKhen twèeTuxe'aut^s- RorvFT/ np l AMnplmiii/ ic t Een der auto's kwam vanaf de Bergerbrug BROEK OP LANGENDIJK, 15 Jan. 35. over den Geestersingel aanrijden en de be- Aanvoer en nn.zen - aan de uit de richting op voormeld kruispunt ldi f Dcensche witte beschadigd. Door de politie is proces-verbaal kool 0.70-/ 1.60; 20000 K.G. Uien: gele opgemaakt, Dinsdag 15 Januari. Woensdag 16 Januari. Donderdag 17 Januari. f 2fO-t m'^V7z5<w'2^I -* mBÊÊM f i r i aA. "'ÖÖAoX'v£o1v",£ ue,ie k?°' I n'e* den voorrang. Beide auto's werden licht

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2