I s £attden JxuhBouw feuilleton Jladiopcoqcamna oo-ooo©# DE FREGATVOGEL II.20—12.20 Roy Fox en zijn ban<J. ROME, 421 M. 8.05 Or.ol. 8 20 OEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Dze week heerschte een iets minder lus- telooze stemming. Het koudere weer droeg daartoe het zijne bij. En ook de grootere vraag uit het buitenland. Roode kool onder vond daarvan in het bijzonder den gunstigen invloed. Konden gedurende het geheele sei zoen de mooiste sorteeringen van ongeveer 3 pond niet hooger verkocht worden dan 2.202.50, deze week stegen deze notee ringen tot 4.30—/ 4.60. Er werden zelfs enkele partijtjes verkocht boven de 5, een prijs, die in geen tijden is besteed. Voor iets zwaardere kool van ongeveer 4 pond werd 3.40 tot 3.70 gemaakt, terwijl voor de grootste 2—2.40 werd ontvangen. Dit is bijna de helft hooger dan voorheen. Al was de verbetering in het bijzonder merkbaar bij de eerste soort roode kool, toch stegen ook de prijzen van de tweede kwaliteit. Voor de mooiste sorteeringen werd 3.60 tot 4.30 besteed, voor iets zwaardere 2.70 tot f 3.10 terwijl de grootste en meest afwijken de kwaliteit voor 1.20 tot 1.60 werd ver kocht. De aanvoer was belangrijk grooter en in het bijzonder te Noordscharwoude kwa men be'angrijke kwantums ter markt. Voor gele kool trad ook eenige verbete ring in, ofschoon niet in dezelfde mate als voor roode. Duitschland vroeg nog geen gele kool. Op de beste marktdagen werd voor eerste kwaliteit met een gewicht van 3 tot 4 pond 2 tot 2.30 besteed, wat ruim 50 pCt. hooger is dan voorheen. Grootere sor teering werd met 1.50 tot 1.80 betaald De betere stemming kwam ook tot uiting in een vluggeren handel in tweede soort. Toch bleven van deze nog verschillende partijen onverkocht of kwamen bij de koeboeren te recht. De tuinders ontvangen dan 50 cent per 100 K.G. of 50 per spoorwagen! Voor Deensche witte kool werden iets be tere prijzen besteed, doch het avons was hier nog geringer dan bij gele. Alleen ging het product wat vlugger van de hand, vooral de grove soort, die nu voor 1.50 tot 1.70 werd verkocht. Iets minder zware partijen brachten 1.20 tot 1.40 op, terwijl kleinere voor 80 cent tot 1 van de hand werden ge daan. Deze prijzen betroffen alle de eerste kwaliteit. Tweede soort bracht voor groote 1 of iets meer op, kleinere 70 tot 90 cent. Van deze soort kon helaas weer niet alles worden verkocht, daar nog een gedeelte van den aanvoer doordraaide. Er kwam deze week een nieuw product aan de veiling, n.1. de groene kool. Veel belang stelling legden de kooplieden er nog niét voor aan den dag, zoodat de mooiste voor 2 tot 2.40 moesten worden verkocht, de minder gewilde voor 70 cent tot 1.30. Het eenige product, dat nog het minst van de crisis had te lijden, ziin de uien. Mogen de priizen al niet hoog zijn, met den export van d;t artikel gaat het niet slecht Het kou- dere weer heeft deze week een gunstigen in vloed op de prijszetting. Met vluggen handel werden de grove uien verkocht voor 3 tot 3.30, met voor enkele partijen nog een hoo- geren prijs tot 3.50 en f 3.60. Gewone uien, middelsoort, brachten 2.80 tof 3 op, soms 3.20 tot 3,40, drielingen 1.60 tot 2, met uitzonderingen tot 2.40. Voor nep werd 1.80 tot 2.70 betaald. De aanvoer van bieten was deze week niet groot en de prijzen bleven laag. n.I. 1.60 tot 1.70 voor kleine en 70 tot 90 cent voor grootere. Iets beter was de stemming voor peen. zoodat voor groote 1.10 tot 1.40 werd besteed, voor kleinere 0.70 tot 1. Aanvoer van aardappelen was zeer gering. De Bevelanders brachten 2.40 op, HOORN. De Vereeniging van Pluimvee- en Ko- nijnenhoude-svereenigingen Hoorn en Om streken heeft in het leegstaande schoolge bouw aan de Kruisstraat een groote tentoon stelling gehouden op 12 en 13 Januari j.1. Zaterdagmorgen werd deze tentoonstelling geopend door den voorzitter, den heer H. Kuiper te Hoorn. Spr. releveerde hoe 10 jaar geleden de vereeniging werd opgericht met een uit stekend geslaagde tentoonstelling. Ter eere van dit jubileum meende het bestuur thans weer een expositie te geven en ze is daarin uitstekend geslaagd. Het aantal inzendingen ongeveer 350 heeft de stoutste ver wachtingen overtroffen. Spr, dankte de aanwezigen voor hun be langstelling, richtte woorden van waardee ring, speciaal tot het gemeentebestuur. Wel zeer in het bijzonder noemde spr. den arbeid van den heer Scholten te De Hulk, die 'WVTfrwVfVT w door George Owen Baxter. Naar den Amerikaanschen romm' bewerkt door J M. P. 38) „Is dat geheel voor elkaar?" „Dat zal het vanavond om tien uur zijn", „Green heeft den gouverneur intusschen gesproken en hem van gedachten doen ver anderen". „Onmogelijk!" „Ik heb het hem zoocven hooren zeggen". Robert Asprey leunde tegen een boom om niet te vallen; zijn tanden waren opeen ge klemd en zijn neusvleugels trilden, zooaat hij er werkelijk gevaarlijk uitzag. „Een verdweekhartige schurk dus! Moet ik dat van Tom Fuller denken?" „Denk wat u wilt", zeide Geraldi. „Om tien uur vanavond zal ik met Renney in den tuin voor de gouvernementssvoning wachten en u bent ons slachtoffer! Is dat duide lijk?" „Het kan niet duide'ijker", zelde Asprey. „Ik 'ben dus verslagen. Wat hebben ze ge daan? Den gouverneiir omgekocht? Hoe konden zij een man, die zoo rijk is, omkoo- ipen?" „Waarschijnlijk heeft Green hem omge praat, maar dai is a' les, wat ik u kan ver tellen. Wat gaan wij nu doen?" verbazend veel werk voor t organiseeren dezer tentoonstelling heeft verricht. Spr. hoopte dat de moed van het bestuui om in dezer, tijd een dusdanige tentoonstelling te organiseeren, door een druk bezoek beloond zal worden. Namens de zustervereeniging te Lnkliui- zen bracht de heer v. d. Werf te Enkhuizen het bestuur hulde voor deze schitterende expositie. De heer Silver te Binnenwijzend sprak namens de afóeeling Blokker en Omstreken. De heer Kamp te Berkhout sprak woorden van waardeering namens de afdeeling Hoorn van de Holl. Maatschappij van Landbouw en de Coöp. Aankoopvereen. te Berkhout, welke instellingen volgaarne het werk der I luim- vee- en Konijnen houders vereeniging steunen Nadat de heer Kuiper de sprekers had be- antwoord, verklaarde deze de tentoonstelling voor geopend, die dan ook in alle opzichten pracht-exemplaren liet zien. Vooral de rubriek Konijnen was van superieure kwaliteit. DE STREEK. Nu de winter zijn intrede heeft gedaan hopen de tuinders op stijgende prijzen van sluitkool, uien en peen. Er zijn hier onge veer 200 wagons stapelproducten in voor raad. De uien zijn inmiddels door vraag van Engeland 50 cent in prijs gestegen. *De vorst, die nu haar intrede heeft gedaan, berokkent bij lange na niet zoo veel schade als andere jaren. Gelukkig stond er niet veel bloemkool meer te veld. Alles, wat nog waarde had, werd weggehaald, zoodat in 't midden der vo rige week nog 125 schuiten, voor het meerendeel kleine partijtjes aan de vei ling kwamen. Export kwam den laatsten tfH niet meer voor; het binnenland nam a"es vlot weg. LANGENDIJK. Aan den Langendijk geldt het voor een onbestreden waarheid, dat als de vorst zijn intrede doet, de kool zoo zeker als twee maal twee vier is, in prijs stijgt. In normale tijden was dit dan ook een vele malen geconsta teerd feit. De laatste dagen, ook met het in vallen van de vorst, ging de kool eveneens omhoog, in het bijzonder de roode kool, doch men verzekerde ons, dat er van prijsstijging geen sprake zou zijn geweest, als niet juist op dat moment ook Duitschland aan de markt was verschenen met een niet onbelang rijk aantal orders. Zooals te begrijpen is, waren de kooplieden, in verband met de betalingsmoeilijkheden met dat land, een beetje vreesachtig, om deze bestellingen uit,te voeren. Echter, een aantal exporteurs heeft het er op gewaagd en het gevolg hiervan was, dat de priizen aan de veiling aanmerkelijk stegen. Vooral roode kool was zeer gevraagd Het zal evenwel nu wel wat afnemen, deelde men ons mede, want, nu de expor teurs een paar dagen het hebben gedaagd, naar Duitschland te exporteeren, zullen ze eerst eens afwachten, wat er van de betalin gen terecht zal komen. De prijzen waren heden, Vrijdag, dan ook al heel wat minder dan de vorige dagen. Te Broek op Langendijk werd heden voor Duitschland niet veel verladen. Het contingent roode kool schijnt voor Januari reeds spoedig te zijn verbruikt. Daarvoor is men nu juist niet zoo bang en is men van gedachte, dat als het contingent verbruikt was en er nog meer vraag bestond in Duitschland, de betrokken commissie's wel tot verhooging zouden willen overgaan. De handel blijft echter de voorzichtigheid betrachten. Wat de voorraad in Duitschland betref!, de roode kool schijnt daar niet in groote hoe veelheden aanwezig te zijn, met gevolg dal de vraag in Holland zoo groot is. De andere soorten, vooral Deensche witte kool, liggen er in groote kwantums, waaruit tevens kan worden afgeleid het toestaan van slechts 8 invoer van het voor het geheele seizoen f;eoorloofde kwantum. Duitschland zal voor- oopig niet veel Hollandsche witte kool kun nen gebruiken. De eigen tuinbouw gaat voor en de Hol landsche tuinders zullen er rekening mee hebben te houden, dat er een groote veran dering is gekomen ten opzichte van den afzet der tuinbouwproducten naar bijna alle om liggende landen. De benaming „de moestuin van Europa,, kan voor Nederland niet meer gelden. Men zal zich nog slechts tot Neder land wenden voor de „aanvulling" van een eventueel tekort. „Ik weet het niet", zeide Asprey treurig. „Ik heb niet het minste idee. Fuller laat mij in den steek!" „Wij zouden dit kunnen probeeren: ga om tien uur er heen. Ik zal daar met Renney zijn en als hij een beweging maakt, zal ik hem onder mijn hoede nemen en achter u naar binnen gaan. Daar zullen wij hem bij Ful ler brengen en den gouverneur de geheele geschiedenis vertellen, voor zoover wij die kennen, van hetgeen Joe Green gedaan heeft, Misschien dat het op die manier ge lukt, ik weet het niet". „Het zou kunnen, het moet kunnen", ver zekerde Asprey, „maar vertel mij eerst eens fourneert Edgar Asprey al het geld dat met deze zaak gemoeid gaat?" „Eiken cent van uw geld!" „Geld!" kreunde de ander, „geld is het, wat zij in hun aderen hebben inplaats van bloed. Geraldi, ik zie nog niet in, hoe wij winnen kunnen, maar daar boven in de ber gen heb ik lang alleen geleefd en ik heb ge leerd op God te vertrouwen". HOOFDSTUK XXIX. Om negen uur reed Geraldi op Zuleikha de gang achter het huis van len gouver neur binnen. Hij steeg af, liet haar staan en liep langzaam verder langzaam, om dat de gang of steeg slecht geplaveid was met diepe sporen en het er bovendien pik donker was. Er bewoog zich ics in de schaduwen voor hem en Geraldi stapte teizijde in de VERGADERING „DE VIERBOND/» Zaterdag vergaderde „De Vierbond" 's.ha-, middags 2,30 uur in het'Lajidbouwhuis te Alkmaar. Vertegenwoordigd waren de veilin gen Broek op Langendijk, bloordscharwou- de, Warmenhuizen en de Vefeeniging „Ete Koophandel". Daar de vergadering was belegd op verzoek van de C.V.V. „Warmenhuizen en Omstre ken", fungeerde de heer P. Slot van War menhuizen als voorzitter. Naar aanleiding van de notulen deelde de secretaris mede, welke stappen zijn gedaan om een beperking van de teelt van sluitkool- zaad te verkrijgen. Het blijkt, dat deze rie niet zoo gemakkelijk is te regelen, doch daar ook de regeeringscommissaris van hel groote belang van deze zaak overtuigd is, kan worden verwacht, dat ernstig zal wor den onderzocht op welke wijze een even* tueele regeling zal kunnyi geschieden. De voorzitter zeide, dat een regeling zeer urgent is. Hij heeft namelijk vernomen, dat reeds veel kool met struik naar Duitschland is verzonden voor de zaadteelt, Vervolgens deelde de secretaris mede, wat door de Provinciale commissie is verricht om vergoeding voor de veilingen te verkrijgen voor de extra-kantoorwerkzaamheden, ver oorzaakt door de crisismaatregelen. De N.A.C. is hiervoor absoluut niet te vinden. Van de N.G.F.C. is nog geen definitief ant woord ingekomen. De voorzitter stelde thans aan de orde het voorstel van de veiling te Warmenhuizen om te trachten een verhooging van de mini mumprijzen voor bewaarkool te verkrijgen. Hij wees er op, dat bij dp vaststelling van den minimumprijs voor bewaarkool geen reke ning is gehouden met den bijzonderen aard van dit artikel De minimumprijs blijft na melijk van het begin tot het einae van het seizoen constant, hoewel de kostprijs van het product naar het einde van het seizoen steeds nooger wordt. Met het oog op dit feit zou de regeling veel billijker zijn, indien ook de mi nimumprijs voor de verschillende maanden in dezelfde verhouding verhoogd werd. Warmenhuizen achtte het dus volkomen ge motiveerd, dat een progressieve minimum prijs voor bewaarkool wordt vastgesteld en stelde voor aan den regeeringscommissaris te verzoeken, de minimumprijzen voor be waarkool zoo spoedig mogelijk als volgt te willen bepalen: Voor roode- en gele kool: Januari en Februari 1.50, Maart 1.75, April en later 2, met een vergoedingsprijs van 0.25 minder; voor Deensche witte kool: Januari 1, Februari 1.20, Maart f 1.40, April en later 1.60, met een vergoedings prijs van 0.20 minder. Uit de daarop volgende mededeelingen van de vertegenwoordigers der veilingen bleek, dat allen zich met het voorstel van Warmenhuizen zeer goed kunnen vereenigen Alleen de heer K. Mosch, vertegenwoordiger van „De Koophandel", zag eenig bezwaar in verhooging van den minimumprijs. Dit be zwaar werd door verschillende sprekers be streden. Besloten werd een adi;es aan den regee ringscommissaris te richten, waarbij tevens zal worden verzocht het'Verzoek mondeling te mogen toelichten. Indien het laatste wordt toegestaan, zullen de vier voorzitters van de betrokken veilingen en de secretaris van „De Vierbond" de mondelinge toelichting geven. Het volgende punt, dat door den voorzit ter in bespreking werd gebracht, betrof het verkrijgen van meer regeeringssteun. De voorzitter zeide, aai het niet noodig zal zijn den critieken toestand van onze tuin ders in deze vergadering uitvoerig te schet sen. Daarmede zijn wij allen bekend. Wij weten, dat de steun veel te gering is ge- geest en dat wij daardoor staan voor den totale ondergang van onze tuinbouwstreek. Een dringend beroep op den minister om meer steun uit het Landbouwcrisisfonds is noodzakelijk. Daarbij kan gewezen worden op de onrechtvaardige verdeeling van deze gelden, waardoor het mogelijk is, dat de ak kerbouw rendabel is, terwijl de tuinbouw te gronde gaat. En toch heeft ook de tuinbouw recht op bestaan. Export zal toch ook in de toekomst noodig zijn om den noodigen import te kunnen betalen. Allen konden zich ook hiermede vereeni gen. Besloten werd aan den minister van economische zaken te verzoeken het steun bedrag zoodanig te verhoogen, dat het ver schil tusschen de geldelijke opbrengst en den richtnrijs der producten ten volle wordt aan gevuld. Tevens zal worden verzocht den steun in 1935 spoediger uit te keeren dan vorige ja ren, zoodat de eventueele steun op bewaar kool reeds onmiddellijk na de bewaarkool- campagne kan worden betaald, want met het duisternis van een boom. „Hallo!" riep een scnorre stem uit. „Renney?" Deze kwam haastig naar voren. „Je bent op tijd", zeide Oeraldi. „Zeg, er komt nog een derde man". Geraldi beet zich in de duisternis op de lippen. „Je zult de zaak nog bederven met zoo veel lui", zeide de fregatvogel. „Jij bent handig met een revolver, jong", gaf Renney toe, „maar behalve Asprey is er misschien nog een ware helduivel; dat is die Geraldi, waarover ik je verteld heb. Ik heb voor een derden man gezorgd om te hel pen". „Wie is hij?" „Iemand, die je waarschijnlijk nooit gezien hebt. Maak je maar geen zorg, hij is een dappere kerel en hij schiet raak en vlug!" Hij grinnikte even. „Een paar jaar gele den is hij kalm gaan leven en sedert dien hunkert hij naar den goeden ouden tijd. Hij kon zich niet bedwingen toen ik hem over dit karwei sprak. Denk eens aan, ouwe jongen, hij doet maar voor de aardigheid mee!" Hij grinnikte weer en vroeg toen- „Waar is je paard?" „Daar, voor in de steeg". „Ik zou het maar hier halen". „Goed". Ge/aldi floot op een eigenaardi ge manier en het paard kwam onmiddellijk ïaar hem toe. „Je zult het nog zoover brengen, dat hij je antwoord geeft*, zeide de boef bewonde- Woensdag 16 Jahuari. HILVERSUM, 1875 M. (VARA- uitz.) 8.— Gr.pl. 9.30 P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 10.VPRO- morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr.: Lezing dr.. F. M. Wibaut, H. Wiggelaar, viool, J. Vogel, piano, VARA-tooneel olv. W. van Cappellen en Orvitropia o. I. v. J. v. d. Horst. 12.— Or.pl. 12 30 De Flierefluiters o. 1. v. E. Walis, mmv. A. de Booy, zang. 1.15—1.45 De Zonnekloppers olv. C. Steyn. 2.— Voor de vrouw. 2.15 Knipcursus. 3.Voor de kinderen. 5,30 Seal mei olv. P. Renes, m m.v Johan Jong, piano. 5.45 Or.pl. 6.— Strijkorkest olv. E. Walis. 6.30 XX-ensemble olv. C. Steyn, mmv. Raden Eskak, zang, 7.— Sportuitz. 7,20 Vioolrecital Karpilowsky, a. d. vleugel G. Frid. 8.Herh. SOS* ber. 8.03 Vas Dias en VARA-varia. 8.10 Uitz. v. h. Comité voor Biiz. Joodsche Belangen, mmv. prof. dr. D. Cohen, lezing, J. Gompers, toe spraak, L. de Vries, voordr., mevr. T. Stokvis, zang, I. E. Marokko, zang, S. H. Englander, L. Gompers en H. Krieg, piano. 9.40 VARA- orkest olv. H. de Groot. 10.30— 12.— Radioschaakmatch: Capa- blanca—dr. Max Euwe. In de pau zes, gr.pl. HUIZEN, 301 M. (NCRV-uitz.) 8.— Schriftlezing en meditatie. 8.15 —9,30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst olv. ds. P. N. Kruyswiik. 11.— 12.— Concert. Annie Geest, piano en M. F. Jurjaanz, orgel. 12.15 Gr.pl. 12.30 NCRV-salonorkest^ o. I. v. P. v. d. Huik en gr.pl. 2.45 3.45 Arnhemsch Trio. 4.— Gr.pl. 4.15 Dampraatje. 4.45 Gr.pl. 5. Kinderuur. 6.Landbouwpr. 6.30 Afgestaan. 7.Pol. ber., Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gr.pl. 7.30 Causerie P. Hogervorst. 8.— Vaz Dias en gr.pl. 8.15 Cursus ds. A. Klinkenberg en gr.pl. IC.— Vaz Dias en orgelconcert R. Parker. 10.45—11.30 Cr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.20 Gr pl. 12.05 Orgelspel Q. Macl ean. 12.50 Ch. Manning en zijn orkest. 1.50 Orgelconcert M. Vinden. 2.35 Gr. pl. 3.10 Causerie. 3.35 Sted. orkest Bournemouth olv. R. Austin, mmv. T. Menges, viool. 5.05 Het Mac- Arthur kwintet. 5.35 BBC-dans- orkest olv. H. Hall. 6.20 Ber. 6 50 en 7.05 Caustrieën. 7.25 HSndel- concert. 7.50 Fred Hartley's Novel- tj kwintet, mmv. Brian Lawrence, zang. 8.35 „Azeff", spel van Noxon en Gilliam. 9 50 Ber. 10.20 „The January Revue", gcv. progr. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en S 20 ür.pl. 12.35 Goldy-orkest 8 20 1 uiia di Lammermoor, opera van Donizetti. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11-20 1.20 Concert uit rest. Ritz. 2.20 Or.pl. 2.50-4 50 Omroeporkest o. 1 v! Mali Ier. 7.20 Operettemuziek. 8 4Ó Reportage. 9.10 Viola-sou. 9.40 Or.pl. 10.15—11.50 Dansmu. ziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Gr.pl. 6.35 Orkestconcert olv. Peter. 11.20 H. Fröhllch en zijn orkest. 12.35 Solistenconcert. 3.20 Concert uit Dtisseldorf, olv. Artz, mmv. soliste. 5.05 Kamermuziek. 6.20 Vroolijk progr 7.30 Unsere Saar den Weg frei zur Verstfindigung, Rijks zending uit Stuttgart. 8.10 Stundc der jungen Nation. Rijkszending uit Stuttgart. 8.30 Or.pl. 9 40- 11.20 Leo Prümper en zijn kapel. „La Traviata", opera van Verdi. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest o. 1. v. Douliez. 1.50-2.20 Or.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Salonorkest olv. Douliez. 7.20 Symphonieconcert. 9.20 Salonorkest olv. Douliez. 10.30 —11.20 Dansmuziek. 484 M: 12.20 L. Langlois en zijn orkest. I.30-2.20 Dito. 5.20 Symphonie concert. 6.20 Zangvoordr. 6.50 Or. pl. 8.20 Kamermuziek door trio. 8.50 Hoorspel. 9.30 Or.pl. 9.50 Orgelconcert door Jos. Jongen. 10.30-11.20 Or.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Zie Keulen. 8.— Rijks zending: An die Jugend der Saar. 8 30 Blaasconcert o.I.v. Reddeman. 9.20 en 10.05 Ber. 10.20—11.20 Dansmuziek uit Frankfort. Lijn 3: Keulen 7.058.05, Deutschl s. 9.—9.20, Keulen 9 20— 13.20, Brussel VI. 13.20-14.20, Kalundborg 14.20—15.20, Keulen 15.20—16.50, Beromünster 16.50— 17.20, Brussel (Fr.) 17.20-19.—, Beromünster 19 —20.20, Parijs Radio 20.20—22.50, Boedapest 22 50-23.25, Weenen 23.25-24.-. Lijn 4: Parijs Radio 8.05—8.50, Droitwich 10.35—11.05, Lond. Reg, 11.05—12.05, Droitwich 12.05— 18 20, Leipzig 18.20—19.20, Lond. Reg. 19.20—19.50, Droitwich 19.50 —20.35, Beromünster 20.3521.15, Lond. Reg. 21.15-22.20, Droit- wich. 22.20-24 oog op den grooten nood is het van veel be lang, dat de tuinders zoo spoedig mogelijk meer geld in handen krijgen. Thans kwam aan de orde een verzoek, dat bij de veilingen was ingekomen van den Centralen Bond van Transportarbeiders, den Ned. Bond van Chr Fabrieks- en Transport arbeiders en den Ned. R.K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius", om ver plichtend te stellen, dat de op de veilingen gekochte producten, welke per auto worden verladen, door de bonafide transportarbei ders worden geladen, of dat althans de be trokken kooplieden worden verplicht een be paald loon per 100 K.0. voor het beladen van auto's te betalen. Na eenige bespreking werd besloten aan de genoemde transportarbeidersbonden te be richten, dat aan het verzoek niet kan worden voldaan, daar de gevraagde regeling tenge volge zou hebben, dat de bedoelde heffing indirect door de tuinders zou worden be taald. Daar de tuinders zelf noodlijdend zijn, zou het van de besturen onverantwoor delijk zij hun een dergelijken last op te leg gen. De heer K. Molenaar zeide, dat het zijn aandacht heeft getrokken, dat de inventari satie van de gewone witte kool bij een gedeel te van de tuinders zoo onjuist is gebleken. Indien de inventarisatie voortaan niet nauw keuriger geschiedt, heeft zij geene waarde meer. rend. „Komt dat paard bij je, zoolang hij het fluiten kan hooren?" „Ja". „Dat paard is zijn prijs waard". „Er komt iemand de gang binnen", fluis terde Oeraldi. Zij drukten zich tegen de schutting aan. „Jij hebt ook goede ooren!" merkte Rennev °P- De vreemdeling kwam naderbij, langza- "iv lan8za"ier; eindelijk riep hij: „JL/1CK 1 „In orde", riep Renney terug. De scha duw kwam naar hen toe, in de oogen van Oe raldi was hij een groote man.' „Is alles klaar?' vroeg hij met een zware stem, die Geraldi bekend voorkwam. „Alles", antwoordde Renney. „Waar is je vriend?" „Hier bij mij. Dit is Chalmers van San- keytown, jong. Chalmers, dit is de man" Hun nanden zochten en vonden elkander in de duisternis. „Hoe is je naam?" vroeg Chalmers. Oeraldi bleef zwijgen; hij hield er niet van te moeten spreken; Renney zou geen arg waan krijgen, want hij had Oeraldi in ziin vermomming overdag gezien en hij was er van overtuigd, dat Geraldi een vriend was Maai met Chalmers was het wat anders, de- ze zou op t hooren van zijn stem de iden titeit van den spreker kunnen raden. „Hij heeft alleen 's Zondags een naam" verk aarde Renney. „Hij is een goed chalmers, dat garandeer ik je". „Nu", zeide Chalmers, van het onderwerp De heer J. Ootjers deelde mede, dat bet dag. bestuur van den Noorder Marktbond meende, dat het mogelijk zal zijn te komen tot eene zoodanige verhooging van den mini mumprijs, dat de kostprijs wordt bereikt. Hij zou gaare zien, dat dit punt als een geza menlijk voorstel van „De Vierbond" op de agenda van de Groepsvergadering wordt ge bracht. De voorzitter zeide, dat dit een zeer moei lijke materie is Warmenhuizen is er In prin cipe wel voor. Inden zou blijken, dat het plan, dat daarvoor wordt uitgewerkt, uitvoer baar is, zullen we het allen moeten steunen. E>e heer H. Bakker zeide nog niet over tuigd te zijn, dat het niet uitvoerbaar la. De heer S. de Boer merkte op, dat in de vorige algemeene vergadering is gezegd, dat de minimumprijzen zoo moeten blijven en daarbij een flinken steun. Van een flinken steun is echter niets gebleken. De heer K. Molenaar zag speciaal voor de kool meer heil in een gewone verhooging van den minimumprijs. De voorzitter geloofde niet, dat we in deze vergadering tot een beslissing kunnen ko men, dacht achtte 't wel goed, dat dit punt in de algemeene vergadering besproken wordt. De neer S. de Boer wees op de ongelijke aanvoeren aan de veilingen. De voorzitter gaf in overweging, dat de veilingleiders daarover met elkaar in overleg afstappende, „we zullen onze posten nu gaan innemen''. „Waar is je paard?" vroeg Renney. „In de gang verderop". „Haal het aan dichterbij". Chalmers verdween haastig in de duister nis en Renney zeide: „Hii Tg nogal kortaf in het spreken, maar hij bedoelt het zoo kwaadn'eL Onlangs heeft diezelfde duivel- 8che Geraldi hem een poets gebakken; hij heeft niet veel geduld meer over, maar iü je hem ,1e ruimte geeft, dan kun je best met hem opschieten Oeraldi antwoordde niet; hij begon deze geschiedenis minder en minder te vertrou wen. Renney alleen was al genoeg voor een u ,g 5ï d.e hu,P van den lormidabelen bulle bak Chaimers maakte het tienmaal moeilij ker. Maar er was niets anders aan te doen, dan oppassen en wachten; hij moest zijn be sluiten dan maar op het laatste moment ne men. Intusschen was zijn afspraak met Robert Asprey, dat deze het huis zou naderen dichter bij half tien dan tien. de tijd door den gouverneur bepaald, zooaat hij meer kans zou hebben om ongezien binnen te gaan. Was hij eenmaal bij den gouverneur, dan scheen 't zeker, dat de eerlijke Thomas huiler zijn oordeel ten tweede male zou her zien. In elk geval zouden er dan geen moei lijkheden in den tuin zijn en Asprey kon weggaan, wanneer de moordenaars, bet wachten moede, zouden zijn vertrokken. (Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6