Amstecdamsche Jieucs Tolheffing voor alle rijksbruggen. £and: en Jmn&ouw Sfioet Jieck S. School JiacAt&etichten A Regeering leent 50 millioen van particulier consortium. Plan voor versnelden bruggen bouw. Ingediend is een wetsontwerp inzake het geven van vrijheid om een concessie tot tolheffing te ver kenen aan een aan te wijzen Naam looze Vennootschap. In de Memorie van Toelichting zeggen de ministers van waterstaat en van financiën o.m.: Tegen de bij Kon. Boodschap van 31 Maart 1933 ingediende en 4 Januari 1934 ingetrokken wetsontwerpen inzake concessie tot tolheffing aan de op te richten N.V. „Ver snelde Bruggenbouw" en inzake deelneming in het aandeelenkapitaal van en verstrekking van rentedragende voorschotten aan dëze N.V. bestonden, naast bedenkingen tegen de voorgestelde wijze van financiering en werkuitvoering, in hoofdzaak de volgende be zwaren lo. door de ontwerpen werd slechts bevor derd de versnelde bouw van de meest weste lijk gelegen groep bruggen 2o. de tolheffing zou alleen het verkeer over deze westelijke groep raken en daar door een onbillijkheid voor het verkeer over de westelijke rivierovergangen tegenover dat over de overige in het leven roepen. Datum van Plaats der brug indienststelling Vianen zomer 1936 Nijmegen zomer 1936 Hedel najaar 1936 Moerdijk voorjaar 1937 Hendrik-Ido-Ambacht voorjaar 1937 Doesburg voorjaar 1937 Dordrecht zomer 1937 Rotterdam najaar 1938 Krimpen a.d. IJssel najaar 1939 Deventer najaar 1940 Gorinchem zomer 1941 Om dit programma uitvoerbaar te maken, zijn achtereenvolgens in korten tijd zoovele werken in uitvoering genomen, dat mocht de voor voltooiing van het geheele plan van den versnelden bruggenbouw vereischte fi nanciering niet slagen slechts voldoende middelen zullen overblijven om de onderhan den werken te betalen. Dan kunnen derhalve geen nieuwe werken worden begonnen, voor dat de in uitvoering zijnde zijn voltooid. Dergelijk werkprogramma kan slechts ver wezenlijkt worden, indien aan de gewone middelen, welke jaarlijks voor bruggen- en wegenbouw kunnen worden beschikbaar ge steld, buitengewone worden toegevoegd. Ten einde den eenen rivierovergang- niet in voordeeliger conditie te brengen dan den anderen, zal dergelijke financiering zich over alle rivierovergangen moeten uitstrekken. Daarom is uitgegaan van de gedachte, dat men moet leenen voor alle overgangen, dus zoowel voor de bestaande als voor de in aan bouw zijnde en de nog aan te vangen Rijks bruggen over de groote rivieren. Het bedrag, dat reeds voor die bruggen is en nog moet worden uitgegeven, beloopt on geveer 50 millioen, waarvan tot einde 1933 ongeveer 14 millioen en in 1934 ongeveer 6 millioen. Indien een op zich zelf staande financie- SINT PANCRAS. Woensdag hield de tuinbouwvereeniging „De Tuinbouw" haar jaarvergadering in hvt café van den heer Bouwstra, onder leiding van vice-voorzitter Jb. de Vries. Dezen was het een behoefte om een woord te spreken over den overleden voorzitter. Zeer veel heeft hij, aldus spr., voor onze vereeniging gedaan. Een lange reeks van jaren was hij bestuurslid van onze vereeni ging en van het Marktbestuur, waar hij ook steeds op de bres heeft gestaan voor onze belangen. Op onze jaarvergaderingen, zoowel al- gemeene als bestuursvergaderingen, was hij steeds vol ijver en geen moeite was hem te veel om ieder terwille te zijn. Steeds wist hij den goeden toon te bewaren en personen en zaken van elkander te onder scheiden. Voor het vele wat hij voor ons heeft ge daan, zal hij steeds met dankbaarheid worden herdacht. De aanwezigen stonden op en herdachten den overledene in eenige minuten stilte. Den economischen toestand besprekende zeide de heer de Vries, dat er zoo nu en dan wel eenige verbetering in den wertldhandel schijnt te komen, maar zoodra men meent, dat de verlichting komt, staat men weer voor een teleurstelling. Uit het jaarverslag vermelden wij, dat de achterstand zoodanig wordt, dat deze niet meer is in te halen, en de steun wordt minder. De lasten blijven bij het oude, aanpassen is het parool, maar hoe kan dat, als de hypotheken op dezelfde hoogte blijven? Als er geen groote dingen gebeuren ten opzichte van dit alles, wordt de toestand hopeloos; er zu1len vele tuinders niet op hunne bedrijven kunnen blijven. Laat ons 'hopen, dat 1935 uitkomst brengt. Er werden 3 ledenvergaderingen en 4 be trekken, dit zal echter Broek op Langendijk f 5000 moeten kosten. Nu is verzocht aan de L. G. C. om daar 2500 vooi te voteeren Het punt was echter te ingrijpend om daar direct over te beslissen, daarom is het op verzoek van uw afgevaardigden uit gesteld. De vergadering is echter ook van meening dat gezien de berooide L. G. C. kas, hier niet aan kan worden medegewerkt. Veilingper centage verhoogen zal onherroepelijk het gevolg zijn, en de provincie streef' steeds naar betere wegen, daarom zal deze weg niet worden verslechterd. Verkiezing bestuur. Aftredend de heeren A. Hoogland en Jb. Kloosterboer; beide heeren werden met resp. 105 en 103 stemmen herkozen, en namen hun benoeming aan. In de vacature C Kloosterboer werd ge kozen de heer K. Roos met 62 stemmen; in herstemming met den heer A. Schuur met 41 stemmen. Als afgevaardigden der L. G. G werden herkozen de heeren Jb. Duif en A. Hoogland met resp. 86 en 89 stemmen. Bespreking voorstellen L. G. C. Door den heer Hoogland werd gesproken over het onhebbelijke van het witte kool snijden, het is gewoon, een loterij, en het werkt de fraude in de hand. Een oplossing werd aan de vergadering gevraagd, ten slotte werd naar voren gebracht, dat de zouters er ook weinig om geven. Zelf wordt door hun ook veel witte kool verbouwd, die beslist wordt verwelkt. Er werd besloten om een voorstel in te dienen om niet meer te snijden. Door den heer Jb. Kloosterboer werd voorgesteld om den kunstmest onder te brengen bij een wetsbepaling, b.v. door de groote tuinders worden analises getrokken en voor onderzoek opgezonden, doch den kleinen, die hun zakje kunstmest uit de opslagplaats halen, kan alles in de handen worden gestopt. De voorzittw sprak over de mogelijk- heid om de draaihartigheid te voorkomen; b.v. de struiken van het land verwijderen, heeft bij hem goede resultaten afgeworpen. Dit zal op de L. G. G-vergadering met de rondvraag naar voren worden gebracht. Rondvraag De heer A. Huiberts sprak over de teelt- vergunningen in verband met de volkstuin tjes, schooltuin, enz. De teelt beperking zal zoo niet veel baten. B v. Bergen is bezig met gemeente- en rijkssubsidie om met jeugdige werkloozen een tuin aan te leggen, enz., enz Door den secretaris werd geantwoord, dat verschillende standsorganisaties dit reeds met den regeringscommissaris hebben be sproken. Hierna sluitin^. Bij de later gehouden functieverdeeling van het bestuur werd de heer Jb. de Vries als voorzitter gekozen. PREDIKBEURTEN. Zondag 20 Januari. Oroote Kerk10 uur, ds. Terlouw. Kapelkerk, 10.30 uur, ds. Baar. Rem. Oeref. Gemeente, 10.30 uur, ds Rappold. tv. Luth. Kerk, 10.30 uur, ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. P. J Glasz, em. pred. te Utrecht. Qeref. Kerk, 10 uur en 5 uur, ds. von Meyenfeldt. fierst. Aposl. Oem., Tonssainlstraat, 10 en 4.30 en Woensdagavond 8 uur dienst. Vrij Ev. Oem., v. d. Meystraat 16, 1015 en 7 uur, ds. Ruys; 2.30 uur Zondagsschool. Stads Evangelisatie, Keetkolkschcol, Zon dag 20 Januari 10 uur v.m. wijdingsdienst, 8 uur n.m. openbare verlossingssamenkomst; Donderdag 24 Januari 8 uur n.m. openbare verlossingssamenkomst. Leger des Heils (Oeneraal Boolh), Lim- mer/ioek 40. Zondag 7.30 v.m. bidstond, 10 uur heiligingsdienst, onderwerp: „Ver hoorde gebeden"; 3.30 uur verblijding»- samenkomst, 8 uur verlossingssamenkomst; Donderdag 8 uur heiligingsdienst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur ds. van Mullem. BARSINGERHORN, geen dienst. BERGEN, 10 uur, ds. van den Kieboom. CALLANTSOOG, 10 u., ds. van Wichen. DIRKSHORN, 7 uur, ds. de Leeuw. DRIEHUIZEN, 10 uur, ds. Heep. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roo- bol. GRAFT, geen dienst. GROET, geen opgave ontvangen. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, ds. Boe- rendonk. HEILOO, 10.45 uur, ds. Bloemhof!, tekst Joh. 2 25, onderwerp: „Wat in den mensch is". HEERHUGOWAARD, 2 uur, ds. Ter louw. Koedijk, 9.30 uur, ds. Bloemhoff. LIMMEN, 9.30 uur, ds. Deetman, beves tiging kerkeraadsleden. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. OOSTGRAFTDIJK, 10 uur, ds. Loysen. OUDE NIEDORP, 7 uur n.m., ds. van Dijk, van Oudkarspel. OUDORP, geen dienst. OTERLEEK, geen opgave ontvangen. PETTEN, geen dienst. DE RIJP, 7 uur, ds. Loysen. SCHAGEN, 10 uur, ds. Nauta, van Leiden. SCHERMERHORN, geen dienst. SCHOOR L, geen opgave ontvangen. SINT MAARTENSBRUG, 10 uur, Tinholt. SINT PANCRAS, 9.30 uur, H. Avond maal; 3 uur n.m., dankzegging H. Avond maal, ds. Molenaar. STOMPETOREN, geen dienst wegens vacature-beurt. UITGEEST, 10 uur, ds. van Peursem; 11.45 uur, kinderkerk. URSEM, 7 uur n.m., ds. Reddingius. VEENHUIZEN, geen dienst. ds. WARMENIIUIZEN, geen opgaaf ont vangen. WIERINGERWAARD, 10 uur, ds. van Beek. WINKEL. 10 uur, ds. van Baaien. ZUIDSCHARWOUDE, 10 uur, ds. de Leeuw. ZUIDSCHERMER, geen dienst. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 18 Jan. 1935. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 36 sta pels, wegende 62000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas; Kleine met rijksmerk. 18. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 18 Jan. 1935. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 656 Ff.L.'s aangevoerd, als; 82 H.L. voertarwc 4.50-/ 5; 170 H.L. gerst 6—6.20: 201 H.L. haver 6.75-7 7.50; 41 H.L. boonen, w.o.: bruine 11—7 15, citroen 13—18, duiven 8.40 en witte boonen 17—7 20; 1 H.L. geel mosterdzaad, prijs niet genoteerd: 37 HX. karwijzaad 7 17.20 —7 17.50; 10 H.L. blauwmaanzaad 713.75; Tuinboonen 7 7.50—7 9; 114 H.L. erwten w.o.: kleine groene 7 9—7 10, groote groene 7 11—7 13, grauwe 7 12—7 28 en vale erwten 7 12, alles per 100 K.G. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK 18 Jan. '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 19000 K.O. Roode kool 7 1.80-7 4.60, 2e s. 7 1.10-7 3.60: 25000 K.O. Gele kool 7 1—7 1.40; 32ÖOO K.G. Deensche witte kool 7 0.70-7 1.70; 11000 K.G. Uien: gele 7 2.30—7 2.60, grove 7 2.50-7 2.60, drie lingen 7 1.60—1.80; 2800 K.G. Peen 70.70—7 1.20; 250 K.G. Aardappelen: Be velanders 7 1—7 1.10, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 17 Jan. »35. 29400 K.O. Uien: uien 7 1.80—7 2.50, drie- lingen 7 1.60—7 1.80, grove 7 2.10— 7 2.40, gele nep 7 2.30-7 2.60; 3700 K.O. Peen 7 0.70—7 I, kleine Peen 7 0.60— 7 0.70; 300 K.O. Kroten f 1.50: 95200 K.G. Roode kool 7 2—7 4.60, doorschot 7 —7 3.20; 34000 K.G. Gele kool 7 1— 7 1.30, doorschot 7 1—7 MO; 114200 K.O. D. witte kool 7 0.70—7 1.40, doorschot 7 0.70-7 1 30. alles per iOO K.O. WARMENHUIZEN, 17 Jan. *35. Roode kool le s. 7 1.50-7 4, 2e s. 7 1.10-7 2.60; Gele kool le s. 7 1—7 1.40, 2e s. 7 1Deen sche witte kool le s. 1.20—7 1.50, 2e s. 7 0.90-7 1.10: Mep 7 170; Drielingen 7 1.20-7 1.60; Uien 7 2.10-7 2.40; Grove uien 7 2 20. Aanvoer: 32700 K.O. Roode kool; 8800 kool; 450 K G. Nep en 10450 K.O. Uien. K.G. Gele kool; 31300 K.G. Deensce witte 31 Vs 57'/, 50Vs 22V» s e»/, 19%» 161 Va 84 770. 3H pl.m. 1.30 pl.m. 2.00 138 137% 8 BaZC' T ring der bruggen tot stand komt door 50 Liin.cen (dc bouwkosten der bruggen) op nieuw te leenen, zal 12 millioen worden aan gewend voor aflossing van de schuld van het Wegenfonds, waardoor het Verkeersfonds er beter komt voor te staan, dat dan immers §een rente voor deze schuld behoeft op te rengen Verder wordt rond 2.2 millioen gebruikt voor aflossing aan den Staat Tenslotte is na de aflossing van 14.2 mil lioen nog 5.8 millioen voor bruggen op den gewonen dienst uitgegeven Waren de brug gen niet gebouwd, dan zou dit geld zijn uit gegeven om den wegenaanleg te versnellen. Dit kan door beschikbaarstelling van de ge leende gelden alsnog geschieden. Voor die 5.8 millioen kunnen dan worden aangelegd de wegen, op welke het verkeer toeneemt door de bruggen, waarvoor de versnelde aanleg van de volgende wegen in aanmerking komt: Dordrecht—Willemsdorp, Moerdijk—Breda, Vianen—UtUrecht, Vianen—Lexmond, Nij megen—Arnhem. Voor de voltooiing van den bruggenbouw en de aansluitende wegen blijft dus 35.8 millioen over, welke in staat stelt deze in ongeveer zeven jaar af te werken. Strekt zich de tolheffing over alle bruggen over de groote rivieren uit, dan worden, wat reeds als noodig werd vermeld, alle over gangen gelijk behandeld en voorkomt men afleiding van verkeer van belaste naar onbe laste bruggen. Bovendien kan dan de gemid delde tolheffing per brug lager zijn wan neer men op slechts enkele bruggen tol zou doen heffen. Belasting naar belangrijkheid der rivier-overgangen. De belasting der motorrijtuigen is gere geld naar de belangrijkheid van de rivier overgangen en wel in dien zin, dat aangeno men is, dat, daar de rivieroverbruggingen duurder zijn naarmate zij breedere rivieren overspannen, voor die duurdere bruggen hoo- ger tolgeld behoort te worden gevorderd dan voor de minder kostbare rivierovergangen. Het systeem van heffing moet eenvoudig zijn. Zoo is men gekomen tot een klassificatie van de 18 bruggen in drie groepen. Stelt men de goedkoopste groep op 1, dan wordt de tweede groep met 2, de derde met 4 belast. De tarieven. De overtocht van de in een doorgaanden verbindingsweg van Noord naar Zuid gele gen drie bruggen (in Rotterdam, Dordrecht en Moerdijk) zal dan in dat geval voor een personenautomobiel in totaal kosten 0.87V£, terwijl thans voor dien overtocht, behalve voor de inzittende passagiers te Dor drecht en Moerdijk in totaal betaald wordt 1.60. Helling voor 5 jaar. De tolheffing wordt voor ten hoogste vijf jaren voorgesteld. De werkelijke tarieven, krachtens Konink lijk Besluit vast te stellen, zullen zoodanig moeten zijn, dat noch groote winsten ten bate noch groote verliezen ten laste van het Ver keersfonds zullen komen Partinnlier consortium. Uit het bovenstaande volgt, dat het wen- schelijk is de geheele bruggen-financiering als een zelfstandige zaak uit te voeren met een eigen boekhouding De meest practische wijze om dit te bereiken, is naar het oordeel der regeering het leenen van de gevorderde 50 millioen van een door een particulier con sortium opgerichte naamlooze vennootschap, die de tolhefing onder toezicht van de regee ring uitvoert, mits de met haar te maken re geling zoodanig is, dat overmatige winst voorkomen wordt, en verzekerd is, dat bij on juiste uitvoering de regeering de tolheffing zelf in handen kan nemen en voorts, dat, als betere tijden mochten aanbreken, door aflos Programma voor bruggenbouw. De voorbereiding is nu zoo geregeld, dat, als de geldmiddelen steeds te rechter tijd be schikbaar zijn, het volgende programma voor de voltooiing van de groote bruggen ver wacht mag worden Aanleg van toegangswegen. Naast de voltooiing van de nieuwe brug gen is ook aanleg van nieuwe daarop aan sluitende wegen geboden, daar men mag verwachten, dat vergemakkelijking van het verkeer over de groote rivieren toeneming daarvan zeer zal bevorderen De financiering van den versnelden brugbouw moet dus niet alleen omvatten het beschikbaar stellen van de geldmiddelen voor de nog uit te voeren brugwerken. Buitengewone middelen ter financiering, Kosten f 50 millioen. sing van de geleende bedragen de regeling op billijke wijze kan eindigen Een voorloopige, geheel vrijblijvende be spreking met een groep financiers heeft doen inzien, dat zoodanige regeling in principe mogelijk is. stuursvergaderingen gehouden Met den heer Kloosterboer is een vereenigingsman heen gegaan in den vollen zin van het woord. Rekening penningmeester. Ontvangsten f 429.05. uitgaven f 373.?9. Bezit der ver eeniging 1520.66. vooruitgang f 87.38. Naar aanleiding der rekening vroeg de heer Twisk r.aar de subsidie van den Plan- tanziektekundigen Dienst. Dit is volgens spreker toch een rijksinstelling. De heer v. Herwijnen legde uit. waarvoor dit geld noodig is. Het is voor de corres pondenten in de naaste omgeving. De heeren C. Tromp en j. J Kloosterboer adviseerden tot goedkeuring. Ingekomen stukken. Van den vertegenwooidiger van den Rlantenziektekundigen Dienst, den heer van [erwijnen, is een verzoek ingekomen om 35 tegemoet te komen in de kosten door hem gedaan, voor gereedschappen enz. om grond en water te onderzoeken. Het bestuur stelde voor om hieraan te voldoen. De heer J'b Wagenaar meende, dat het belang alleen bij de kassenbouwers is. Na nog eenige discussies werd dit aan vaard. Door den secretaris werd medegedeeld, dat tuinders, die te Beverwijk veilen, niet op de lijsten voorkomen voor eventueeien toeslag, omdat door de samensmelting der veilingen de lijsten zijn zoek geraakt. Daarom moet door die tuinders opnieuw worden ge- teekend, de heer J. Jonker, die de producten daar veilt, zal zich daarmee belasten. Mededeelingen. Door den heer Hoogland werd hierna een uitleg gedaan over de laatst gehouden be stuursvergadering der L G. C. Daar werd naar voren gebracht het plan voor een nieuw aan te leggen weg, vanaf de brug van K. v. d. Molen door den polder. De brug zal door de kanalisatie een andere richting krijgen, en daarom meende het gemeentebestuur van Broek op Langendijk. dat de draai niet goed zal worden Daarom bestaan plannen, den weg recht door te Zwemmen. SPORTFONDSENBAD HAARLEM. Morgenmiddag opening. Het nieuwe Sportfondsenbad aan het Frederikepark te Haarlem wordt mor genmiddag officieel in gebruik geno men. Het groote, eenigszins als een fabriek uit-iende gebouw, is inwendig naar de nieuwste eischen ingericht. Doordat de wanden rondom voor een groot deel van glas zijn, is er overal goed licht. Het groote bassin is 3314 bij 14 M. Er loop. een breed terras omheen, dat voor een deel tot tribune kan worden ingericht bij wedstrijden. Aan de Noord zijde aan den kant van den vasten wand is het terras uitgebreid met een zitje bij het buffet. De zuidelijke kant wordt afgesloten met een inschuifbaren glazen wand. De groote hooge glazen deuren kunnen zoo- v<" worden open geschoven, dat zij het bassin tot een ha'f-open bad maken. Er is dan een open verbinding gemaakt met het zonnebad-terras. Het gemeentebestuur heeft een goede oprijlaan met plantsoen laten aan'eg- gen, waardoor de toegang tot het ge bouw veel verbeterd is. De groote tuin achter het gebouw moet nog een be stemming krijgen. Schaken. DR. EUWE GEHULDIGD. Dr. Max Euwe, onze Nederlandsche schaakkampioen en een der sterkste spelers van de wereld, is gisteravond te Amsterdam in het Cariton hotel gehul digd voor zijn prestaties in het tournooi k Hastings. Er waren zeer velen opge komen, w.o. autoriteiten en bekende schaakspelers, zooal6 Capablanca, Li- lienthal en Knock. Verschillende sprekers hebben het woord gevoerd, dr. Euwe heeft een dankwoord gezegd en de avond is ver der in gepaste vroolijkheid doorge bracht. Doopsgezinde Gemeente, geen dienst. Oeref. Kerk, 10 uur en 5 uur, de heer J H. Slager, hulpprediker. Evangelisatie Maranalha, 10.30 uur, ds. ter Linden, van Amsterdam; Dinsdagavond 7.30 uur ds. van Petegem, van Hilversum. Oud kath. kerk, geen opgave ontvangen. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, ds. Nobel. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, aan de Kerklaan, 10 uur, cis. Dönszelmann, van Amsterdam. Doopsgezinde Kerk, 10 uur, ds. Haars. Evangelisatie, 10 uur, de heer P. L. Poor ter. van Amsterdam. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer K. A. Weeda, van Amsterdam; 11.40 uur, Zondagsschool. - t/ f I!».. lui^ui 4 =5 van Vrijdag 18 Januari 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LAKDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draad!ooze telefoon). Koers van heden te: 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned -Indië 4 5J4 Duitscbland Idem met kettingverklaring BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert. v. 7 10CX Koloniale Bank Ned tnd Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. ONÜ. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delit Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever lixDUSTR. OND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Bethleb. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actiona MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union KüBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi lnterc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia t Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50. fExclaim. 'Exdividend. Vorige koers 102 102 10li/4 101% 32 36% 101»/8 30 35 67»/» 94 235". 233<y8 si "y» P/16 23 3«%s 157» 9.- 137 49 166 113 137% 86 10% 45/w 958/8 727» 94 63 1% pl.m. 1.45 102 pLm. 2.15 38 7*/, 37%-8 30»/, 37% 30) 35»/, 68% 34»/,5 68% 34»/,-5 68»/, 30»/» 68%-9 31% 31% 237 2347,-5 84 55%-6 235-% 847,-5 557,-7 57 85J% 6% 197» 1 Vl8 23 3% 6f 197» 19% 162 83 77 17 18 162 83 77", 16|-17 1621/, 77% 167, 162% 83 16»/,-7 9.10 137»/r 86 10% 47i» 138-V, 138% 138»/, 98-| 72 94 99-% 72% 99 99% 64 63% 1% 1% 149 136 1401/, 30> 8% 647» 149% 137 142'/, 31 31% 64% PROLONGATIE Vorige koert WISSELKOERSEN AMST EK'' M 1 pCt. Heden 1 pCt. New.York Londen Brussel (Belga) Kopehnagen otocknolm Oslo Madrid ,i*'" Vorige koer* 1.48% 7.24 59.37 9.75 34.55 47.87 32.30 37 30 36.30 20.23 12.65 Koen op beden 2 uur 1.48*/, 7.24 59.37% 9.76 34.58 47,90 32.40 37.40 36.40 20.25 1166

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10