Agenda ALKMAAR I N. NIEDORP I Verdwijnt het landbouw-crisisbureau uit Alkmaar? nd HtCVgiCTr»; üaatste A Spott ïïucqectyke Stand fuchtvaart Weec&eücfU Zondag a.s., 2 uur: ARRESTANT SPRINGT UIT RIJDENDEN TREIN Met verwondingen naar zieken huis gebracht. AUTO-ONGEVAL BIJ ARNHEM. Eén doode, één gzwonde. LAFFE FASCISTEN GEARRESTEERD. Zwarte Frontleden gooiden rui ten in te Breda. NIEUW NEDERLANDSCH HOOGTERECORD. Stad en Omgeving. Een denkbeeldige bezuiniging van f 7000 voor het Rijk met als gevolg een veel grootere uitgave voor den boerenstand in Noord-Holland. Gebrek aan ruimte. Nederlandsche landbouw zou ineenstorten NEDERLANDSCHE REIS- VEREENIOINO. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend: Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, van Zondag tot en met Woensdag, 's av. 7.30 uur, hoofdnummer De Zesdaagsche (lom.) hoofdrol Joe E. Brown. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Nachtvlucht (rom.); hoofdrollen John en Lionel Barrymore, Helen Hayes, Robert Montgomery, Myrna Loy. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Een Meinacht in Weenen (rom.); hoofdrol len Kathe von Nagy, Viktor de Kowa, Lola Chlud, Christl Mardayn. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer In de greep der duisternis (sens.): hoofdrollen Big Boy Williams en Tom O'Brien. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 18 Januari. 8 uur, Harmonie, concert Kamermuziek- vereeniging. bewijs te leveren, dat het ongeveer negen maanden na de ontvoering in een bosch bij de villa van Lindbergh gevonden kinder lijkje in het geheel niet het lijkje van baby- Lindbergs geweest is. De procureur-generaal had echter een heele reeks getuigen ter beschikking die verklaarden, dat zij aan het haar en aan de kleedingstukken duidelijk hadden kun nen zien, dat het gevonden lijkje dat van Lindbergh's kind was. Hauptmann verontwaardigd, Bij het verdere verloop van het Hauptman- proces werd Hauptmann door den bewaker van het tankstation, waar de beklaagde het laatste 10.dollarbiljet van het losgelc betaalde, dat tot zijn arrestatie leidde met zekerheid herkend. Een rechercheur in dienst der federale justitie beschreef als getuige de arrestatie van Hauptmann. Terwijl deze be schreef, hoe het losgeld in ae garage van Hauptmann werd gevonden, verhief de be klaagde zich plotseling van zijn stoel en riep den getuige toe, dat hij eindelijk eens moest ophouden te liegen. De rechter zeide tot Hauptman, dat hij te gelegener tijd ruim schoots gelegenheid zou krijgen zijn ver klaringen te geven. Nadat de proc.-gen. had verklaard, dat hij wilde bewijzen, dat de beklaagde na April 1932 niet meer had gewerkt, werd het proces verdaagd. MADAME STAVISKY NIET VRIJ. Het Parijsche hof heeft gisteren afgewezen het verzoek tot invrijheidstelling van madame Stavisky, de weduwe van den bij het grootste financieele schandaal van Frankrijk betrokken bankier, die sedert den zelfmoord van haar echtgenoot in voor arrest zit. (Ongecorrigeerd) TERREIN WESTERWEG. Entrée f 0.30. Jongens i 0.10. Werkloozen 1 0.10. Afgifte van kaartjes voor werkloozen tot half twee alleen aan het terrein. Voorverkoop Sigarenmagazijn HARTLAND. GERRITSE. PORSSIUS. Biljarten. BILJARTBOND ALKMAAR EN OMSTREKEN. De eerste wedstrijden. De pas opgerichte biljartbond Alkmaar en Omstreken heeft direct zijn maatregelen ge nomen, om met de competitie te beginnen Aan deze competitie nemen 5 clubs deel met haar eerste vijftal Iers en als wij ons niet ver gissen, zullen de tweede vijftallen wel spoe dig volgen. Trouwens, hoewel wij de clubs niet allemaal kennen, zouden wij toch willen opmerken, dat men moet trachten, zoo gauw mogelijk voor de tweede vijftallen een competitie in het leven te roepen. Zij zouden hun thuiswed strijden kunnen spelen, als de eerste vijftal- Iers uit spelen en omgekeerd. Dan hadden wij meteen een tweede klasse. Maar voorloopig zijn wij al lang tevreden met dit begin en ongetwijfeld zal 't bestuur actief blijven en steeds probeeren, om den nieuwen bond grooter te doen worden. Het programma der wedstrijden is zoo zuiver mogelijk vastgesteld en wij weten zeker, dat het streng neutraal gehouden is. Eerst is een schema gemaakt met letters in plaats van clubnamen en daarna is geloot, welke clubs de letters trokken. En nu kan men beginnen. De wedstrijden worden gehouden in de eerste helft van elke week, dus op Maandag Dinsdag of Woensdag, zulks in onderling overleg met de clubs. Voor de volgende week is het volgende programma vastgesteld: Excelsior—Z.E.K.Z.? De Drie RuitenDe Driesprong. ONDER 1R0UWD: Jan Wit en Cornelisje Deutekom. Ja- cobus Veel en Dieuwertje Slot. DE PALEIS VOOR VOLKSVLIJT- KWESTIE. Omvangrijk onderzoek. De drie verdachten in de zaak van het paleis voor Volksvlijt zullen morgen voor den rechtercommis saris worden geleid, die zal beslis sen of er termen aanwezig zijn om de verdachten in het huis van be waring in te sluiten vooi den tijd van 2 maal 6 dagen. Het onderzoek dat over een tijdsverloop van 65 jaar gaat en dat zeer omvangrijk is, duurt nog steeds voort. Naar wij vernemen zal als verdediger van den commissaris van het paleis voor Volksvlijt J- P- optreden mr. dr. Benno J. Stokvis ATALANTA-DRUKKERIJ FAILLIET. Voor de tweede maal. De civiele kamer van de Amsterdamsche rechtbank heeft beden de N.V Atalanta Boek Kunstdrukkerij, waar ,*,De Tribune" werd gedrukt, opnieuw in staat van faillissement verklaard. Zooals men weet, is verleden jaar de Ata lanta door de rechtbank eveneens failliet verklaard, doch dit faillissement, dat toen alleen door den Raad van Arbeid was aan gevraagd, is vernietigd door het Hof. Tijdens zijn overbrenging van Zutphen via Zwolle naar Leeuwarden is hedenmorgen de arrestant D. L., nabij het station Zwolle, uit den trein gesprongen. Hiertoe heeft de man kans gezien, terwijl de twee hem vergezellende rijksveldwachters hem zijn cape wilden omdoen. Een der veld wachters trok aan de noodrem en sprong den arrestant na. Deze lag bewusteloos naast de lijn met een bloedende hoofdwonde en schaafwonden. Per ziekenauto werd hij naar het Sophiazie- kenhuis te Zwolle overgebracht. De man had te Leeuwarden slechts een zeer lichte straf te ondergaan. worden aangenomen, dat de daders gezocht moesten worden in fascistische kringen. De ruiten moesten het ontgelden van het loge- gebouw aan den Ginnekenweg, van het agentschap van de „Nieuwe Dag'' en van de magazijnen van de firma Vroom en Drees- mann. Het hoogtepunt van deze actie ge schiedde in den nacht van 3 op 4 November j.1., toen men met een in een fascistisch pamflet gewikkeld stuk cement de ruiten in-1 fj jJam Affi/uof* van bij de opheffing van de landbouw-crisismaat rcfifdcn Mr v Kinschot stelde hiertegenover, dat gezien de financieele omstandigheden van Alkmaar, erkend moest worden, dat Alk maar bereid was die offers te brengen die mogelijk waren en hij becijferde ons, dat het voorstel van Alkmaar voor die vijf jaar een offer beteekende van 10.000 Als uiterste mogelijkheid hebben B. en daarop een onderbrenging van het bureau gooide van de woning van den officier van daarop gevangenis in overweging justitie, mr. Deelen, die kort te voren tegen n dei leegs ge g antwoord den Zwartfront-aanhanger A. Meyer, we- gegeven doen nierop is nog g gens beleediging van minister Colijn, twee ingekomen «Anrzitfer maanden gevangenisstraf had geëischt. Het oordeel van den Op den achterkant van het pamflet stond van het Landbouwhuis. een bedreiging aan het adres van den offi- Wij oordeelden de zaak niet alleen voo. cier van justitie met blauw potlood geschre- Alkmaar, maar ook voor de landbouwende ven Na langdurige nasporingen is het de po- bevolking in N.H. dermate van belang, litie gelukt, de plegers van deze actie te ar- wjj na dij onderhoud aan den voorzitter resteeren. Bij een inval, welke gisteren in het jiet Landbouwhuis, den heer G. Nobel, een Zwartehuis te Ginneken werd verricht, wer- marlj boor en door bekend met het landbouw- den aangehouden W. v. E. uit Ginneken en vereenigingsleven in onze provincie, de vraag J. v. T. uit Prinsenhagen, beiden leden van hebben gesteld of het niet mogelijk was om in dat van het belang van het behoud van de instelling voor den boerenstand tijdelijk het Landbouw- uis elders onder te brengen. Met groote stel ligheid ontkende de heer Nobel deze moge- lijkheid en zijn meening werd onmiddellijk justitie geleid en in het huis van bewaring te onderstreepth door den heer H. K. Koster, de zoogenaamde stormtroepen van Zwart- front. Ten overstaan van den commissaris van politie hebben beiden bekend zich te heb ben schuldig gemaakt aan bovenvermelde feiten. Zij zijn heden voor den officier van Breda ingesloten Hedenmorgen te omstreeks 10 uur is op den Arnhemschenstraatweg onder Velp een personen-auto, bestuurd door den heer K. Potjer, afkomstig uit Almelo, in volle vaart tegen een uit de richting Arnhem komenden tramwagen gereden. De auto werd aan de voorzijde totaal ingedrukt. De echtgenoote van den heer Potjer, die evenals deze voor in den wagen zat, bekwam zeer zware verwon dingen en werd in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Velp overgebracht, waar zij eenigen tijd na aankomst overleed. De heer Potjer bekwam verwondingen aan het hoofd, die niet van ernstigen aard zijn. Hij is eveneens in het ziekenhuis te Velp opgenomen. De oorzaak van het ongeval moet gezocht worden in het onbekend zijn met den weg ter plaatse. In het laatst van het vorig jaar werden te Breda eenige weken achtereen 's nachts ver schillende ruiten verbrijzeld, waarvan mocht Hedenmorgen kwart voor twaalf is de eerste luitenant-vlieger jhr. Witters van Hoogland met een Fokkerjager, type D 17, welke jager is uitgerust met een Lorranie- motor, opgestegen op de Soesterbergsche vliegheide, om te trachten, het Nederland- sche hoogterecord, dat op 9500 M. stond, te verbeteren. De vlucht verliep vlot en om 12.53 uur hedenmiddag landde de vlieger weer op het vliegveld te Soesterberg. Volgens de hoogtemeter zou luitenant Witten een hoogte hebben bereikt van 11.300 M, Intusschen zijn de verschillende meet instrumenten ter hand gesteld van dr. Can- negieter van het Kon. Ned. Met. Instituut en verwacht wordt, dat dr. Cannegieter, reke ning houdende met de atmosferische meteo rologische omstandigheden, een hoogte zal kunnen constateeren van ongeveer 10.500 M. In dat geval zou luitenant Witten reeds bij zijn eerste van de serie hoogtevluehten het hoogterecord hebben verbeterd met on geveer 1000 M. Na de landing hadden wij een kort onder houd met den vlieger, die mededeelde, dat hij zijn vlucht had moeten afbreken, omdat het boven de 10.000 M. zoo nevelig was, dat hij de aarde niet meer kon zien. Wel steeg hij toen nog eenigen tijd, maar aangezien hij verplicht was, weer te Soesterberg te dalen, riskeerde hij niet te veel en brak de vlucht af, toen de hoogtemeter 11.300 M. aanwees. Eigenaardig was het, dat wij op den grond, ondanks de nevel, de verrichtingen van het toestel voortdurend kon volgen. Luitenant Witters deelde tenslotte nog mede, dat hij zoo spoedig mogelijk weer zou opstijgen, om een nog grootere hoogte te bereiken. Echter vandaag zou hij geen vlucht meer maken. Ons bereikte het bericht dat het Land- bouw-Crisis-Bureau, waar een 70 menschen arbeiden, wegens gebrek aan ruimte in het Landbouwhuis, naar Amsterdam zal worden verplaatst. Wij konden daaraan moeilijk geloof hech ten, omdat voor enkele maanden ten be hoeve van dit bureau in het landbouwhuis een verbouwing tot stand was gebracht, die de gemeente een f 5000 heeft gekost en waarvoor het bureau zich voor een huur van drie jaar had verbonden. Onze zegsman hield desondanks zijn bewering staande, zoodat wij besloten om den burgemeester om in- ichtin-gen te vragen. Mr. van Kinschot deelde ons mede, dat in deze nog niets definitiefs vaststaat, doch dat dit gevaar inderdaad voor Alkmaar dreigt. Wij maakten aanstonds de opmerking, dat iet middenstandsbelang van Alkmaar eischt, dat het mogelijke gedaan moet worden, om dit te voorkomen, aangezien Alkmaar weinig instellingen kent, waar een 70 menschen te werk zijn gesteld. De burgemeester was dit met ons eens, doch merkte op, dat het hoogst wenschelijk is om de zaak in zijn juiste proportie te zien en dat men daarbij niet uit het oog mocht ver hezen, dat ruim 2/3 van 't te werk gestelde personeel, dagelijks vanuit Amsterdam en Haarlem met den trein heen en weer reist. Dat neemt niet weg, zoo vervolgde hij, dat B. en W. op het behoud van het bureau voor Alkmaar hoogelijk prijs stellen. Toen wij dan ook vernamen, dat, ondanks de pas tot stand gekomen verbouwing, er dermate 'n ruimte tekort dreigt, dat het bureau ook het ge deelte van het gebouw behoeft, waarin het gymnasium is ondergebracht, hebben wij de mogelijkheid daarvan onmiddellijk onder de oogen gezien - - - Wij zagen in onzen geest al een nieuw gymnasium verrijzen, waaraan Alkmaar in derdaad behoefte heeft, en gaven als onze meening te kennen, dat dit het geschiktste moment was, om de plannen daarvoor aan hangig te maken. Als voordeelen kunnen worden genoemd, dat de bouwmaterialen buitengewoon goedkoop zijn, de rente voor leeningen bijzonder laag en de werk loosheid groot. De burgemeester erkende de wenschelijk- heid van een nieuw gymnasium, maar merkte op, dat de toestand daar toch niet zoo was, dat ze niet eenige jaren kon voortduren en de gemeente-financiën zijn van dien aard, diat dergelijke wenschelijke dingen moeten worden uitgesteld. B. en W., zoo vervolgde hij, hebben de mogelijkheid onder de oogen gezien om het gymnasium tijdelijk te ver plaatsen, doch dit bleek niet doenlijk. Wij hebben daarop aan de directie van het Land bouw Crisis-Bureau de beschikking aange boden over lokaalruimte in andere gebouwen, maar ook daartegen rezen onoverkomelijke practische bezwaren. Tenslotte hebben wij ons bereid verklaard om in den tuin achter het landbouwhuis een tijdelijk houten ge- b°uw te plaatsen waarvoor de kosten op f 20.090 zijn geraamd. Als voorwaarden stelden wij, dat het bureau zich voor 5 jaar verbond voor een huur van 3000 per jaar. De directeur, de heer Dekker, ging hiermede accoord, doch in Den Haag maakt men be zwaar tegen -een verbintenis van 5 jaar, aan gezien men daar van oordeel is, dat met de mogelijkheid rekening moet worden ge houden. dat binnen een jaar de crisismaat regelen worden opgeheven. Wij spraken als onze meening uit, dat daarop weinig kans bestaat, aangezien de Situatie nog zoo iS) dat onze geheejj voorzitter van den op coöperatieven grond slag werkende zuivelfabrieken, die opmerkte, dat met geen mogelijkheid het laboratium van het Kaas- en Botercontrole-station, als mede het bureau van den Provincialen Bond van Rundveefokvereenigingen in het kantoor van de zuivelbank verplaatst kon worden De heer Nobel vertelde ons, dat de wei kzaamheden van het Landbouw- Crisis-Bureau dermate de werkzaam heden ziet toenemen, dat de directeur, Ir Dekker, veronderste't, dat de tijd nie'; ver meer is, dat er 100 menschen meer te werk moeten worden gesteld. De di recteur is dan ook genoodzaakt naar meer ruimte om te zien. Het Landbouw- Crisbureau maakt heel wat mee, doch ook de heer Nobe' kon zich voorstellen, d t de directie er niet voor gevoelt om het bureau in de cellulaire gevangenis onder te brengen en dit te meer niet, waar men in Haarlem gratis de beschik kine kan krijgen over het leegstaande oude postkantoor en men ook in Am sterdam op billijke wijze de benoodigde ruimte kan bekomen De heer Nobel betreurde het als vooraanstaande van den georganiseerden landbouw, echter in hooge mate, dat ie reeeering de door Alkmaar aan de hand- gedane oplossing van de Fand wijst. Hij gaf toe, dat bezuinigingsoverwegingen in dezen tijd een belangrijke rol behooren te spelen, doch was van oordeel, dat een gezonde economie, gezonde bezuiniging eiacht en z. i. mocht de regeering niet uit het oog verliezen, dat een denkbeel dige oezuinisring van hoogstens 7000.— niet tengevolge mocht hebben een veel grooter vei lies aan geld voor den Noord Hollandschen boerenstand, gepaard gaan de met enorm veel tijdverlies >e regeering behoorde in het oog te houden, dat Alkmaar voor N. H. het landbouwcentrum is. In Alkmaar is net Landbouwhuis gevestigd, dat wekelijks bezocht wordt door honderden vertegen woordigers van den georganiseerden landbouw in de provincie, die dan tevens zonder veel tijdverzuim het Landbouw- Crisis-Bureau, waarmede zoowel de zui vel- als de bouwboer, de rundvee- en de varkensfokker te maken heeft kunnen oezoeken. Spr. aarzelde niet om te ver klaren, dat een verplaatsing van het bureau uit Alkmaar, een ongeoorloofde lastenverhooging voor den boerenstand in Noordholland, benevens veel tij 'ver- In s voor de betrokkenen, beteekent. Door dit onderhoud werden wij nog versterkt in onze meening, dat bij deze kwestie een groot Alkmaarsch belang op het spel staat. Het moge waar zijn dat 2/3 van het aan het bureau werkzame personeel van elders met den trein heen en weer reist, doch het is eveneens waar de bij opheffing wekelijks honderd i tezoekers uit N.-H. Alkmaar minder zullebezoeken. Dit beteekent voor len middenstand ongetwijfeld verminde ring - an verkoopmogelijkheid, zoodat hier ook voor den georganiseerden midden stand en landbouwstand een terrein ligt voor gemeenschappelijke samenwerking voor het behoud van het Landbouw-Cri- sisbureau in Alkmaar als Noord-Hol- landsch Landbouwcentrum. Wij hadden hierna, bij afwezigheid van den heer Ir. Dekker, nog een onder houd met een van de hoofdambtenaren van het Landbouw-Crisis-Bureau, die ans uiteenzette, dat om practische redenen, aan de centralisatie van de vier afdee- lingen in verschillende gebouwen niet kan worden gedacht. De regeering, zoo zeide hij, stelt zich op het standpunt, dat iedere crisisinstelüng van tijdelijken aard is en zij wenscht zich daar om niet te binden aan huurjaren voor een gebouw waarin een van die instellingen wordt ondergebracht. Voorts deelde hij ons nog mede, dat het project-strafgevangenis door den Rijksge bouwendienst is bekeken, maar met het oog op de daaraan verbonden kosten, definitief hiervan is afgezien. De zaak staat thans zoo, dat met behoud van Alkmaar naar een nieuw object wordt omgezien waarin de crisis-landbouw centra le in haar geheel wordt ondergebracht. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 782,9 m.M. te Aberdeen. Laagste barometerstand 748,9 m.M. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 19 Januari: Meest matige noordelijke tot oostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen neerslag; temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. Weeroverzicht. Het gebied van hoogen druk breidde zich verder naar het noorden en oosten uit, ter wijl de barometer in Frankrijk en Zwitser land daalde. Onder invloed van deze druk. veranderingen draaide de wind op het vaste land naar noord-oost en begon het trans port der koude luchtmassa's uit het oosten naar het westen. In onze omgeving klaarde de lucht op, in een wijde bocht om ons land bleef de lage bewolking echter nog aan wezig. Volgens de berichten der bergstations zijn alle middelgebergten nog in wolken ge huld met zeer lage temperaturen. De hooge toppen in de Alpen zijn minder koud en steken boven het wolkendek uit. Langs den noordrand van het gebied van hoogen druk trekken nog steeds de warme luchtmassa's van ver op den oceaan, die de hoogste tem- ieratuur van het waarnemingsgebied op Jsland geven en in Lapland en dit diep in Finland de vorst verdreef. Bij de zware be wolking nam de vorst in het oosten nog iets toe en komt strenge vorst eerst diep in Polen en de randstaten voor. Bij opheldering zal de vorst in het oosten echter snel toenemen en met de oostelijke winden hierheen worden getransporteerd. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.50 uur licht op. OAOtlUKSCH Weerbericht BEKENDMAKING. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt bekend, dat voor de week 2126 Januari uitsluitend rund- vleesch in blik wordt afgegeven op oranje jonnen vanaf no. 1699 en onvermengde mar garine op witte bonnen vanaf no. 1. PREPAREEREN VAN KAAS. Onder de aandacht van kaasproducenten, kaashandelaren en andere belanghebbenden wordt gebracht, dat ingevolge artikel 6 van iet Crisis-Zuivelbesluit 1934 I. dat op 2 Jan. .1. in werking is getreden, dat het z.g. pre- lareeren van kaas is verboden. PEDICURE—SALON GEOPEND. Mevrouw Admiraal en de heer A. C. Ad miraal, die beiden het pedicure-diploma van het Ned. genootschap tot bevordering der voetverzorging hebben behaald, hebben naast hun reeds bestaande- en bekende In richting voor heilgymnastiek en massage een pedicure-salon geopend op den Stations weg 23. >oor de cliëntèle van laatstgenoemde in richting was reeds meerdere malen de aandacht gevestigd op de verbinding van een voetverzorgingssalon met het bestaan de instituut. En zoo is dan deze nieuwe salon tot stand gekomen en wij hebben geconstateerd, dat mets is nagelaten om de hygiëne tot het ïoogste op te voeren. De electrische instal laties dragen hier in de eerste plaats zorg voor, terwijl verder de geheele inrichting van deze salon hierop is ingesteld. Het zal voor velen, die een deskundige behandeling wenschen. ongetwijfeld zijn nut hebben te weten, (fat hier op bekwa- ne wijze de voetverzorging zal plaats heb- ZANGAVOND NED. VEREENIGINO VOOR DEN VOLKSZANG AFD. ALKMAAR. Men schrijft ons Maandagavond 21 Januari a.s luidt het parool: Op naar Volkszang! De leiding van heereVVSb?ma ah's,stceds.in hand™ van den zaak U* gezond! duS wil: °p een Kroote opkomst. oe m«r zieltjes hoe meer vreugd. Denkt er dus aan, voor as Maandatr aÏÏ WIÉ™*' h°Ut" Afdeeling Alkmaar. Voor de afdeeling Alkmaar der N.R.V. meld gisteravond in het Oulden Vlies de heer S. de Leve een causerie over België, de bekende Belgische steden en de a.s. wereld tentoonstelling te Brussel. Na een inleidend woord van den voorzit ter, den heer Sietsma, nam de heer de Leve ne woord. Allereerst hield spr. een korte in leiding en daarna vertelde hij aan de hand van een groote collectie lantaarnplaatjes, wat er in de verschillende steden en stadjes te zien en te bewonderen is. België verdient in alle opzichten de aan dacht van den toerist Op een oppervlakte, kleiner dan die van Nederland bezit het een groote mate van kunst- en natuurschoon;

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2