[Buitenland Winter schotels fijner van smaak door toevoeging van 9!taggis Jtroma [Binnenland, IMmttieums Ome Jiolcmim ALKMAARSCHE COURANT van VRIJDAG 18 JANUARI 1935 CYCLOON BOVEN ANTONIA, Een cycloon die ongeveer 5 minuten duurde heeft in de Zuid-Braziliaansche stad Antonia de daken van ongeveer drie vierden van alle gebouwen afgelicht. Het regeeringsgebouw en het gebouw van de Italiaansch-Fransche bank werden verwoest. De materieele schade is zeer groot Van de bevolking maakte zich een paniek meester. Tot dusverre zijn echter slecht enkele gewonden bekend. nog EEN VADER VAN 32 KINDEREN. De „Oberschlesisscher Anzeiger" deelt naar aanleiding van het feit, dat Hitier eerepeet is geworden van het laatste kind van een zekere Langer te Ratibot, dat deze Langer vader is van niet minder dan 32 kinderen, geboren uit drie moeders. 29 Kin deren zijn nog in leven. De vuurtorenwachter van den op twee mij len afstand van het Amerikaansche vasteland van Texas gelegen vuurtoren is op raadsel achtige wijze verdwenen. Hij werd het laatst gezien door de roeiers, die hem naar den vuurtoren brachten. Eenige dagen later toen een ander hem zou komen aflossen, werd nergens een spoor van hem gevonden. Het bed was onbeslapcn. In het dagboek vond men als laatste aanteekening: „Om zes uur n.m. de lamp aangestoken. Al les wel". Het vuurtorenlicht, dat nog van een oud type is, en dat na gevuld te zijn, 24 uren achtereen brandt, was geheel uitgebrand. Met het oog op de sterke strooming, acht men het uitgesloten, dat de vermiste zwem mende het land heeft bereikt. EEN FANTAST. De rechter te Brighton heeft gisteren een jongeman van 23 jaar tot een jaar dwang arbeid veroordeeld wegens oplichting van een oude, om haar milddadigheid bekend ge worden dame voor een bedrag van ruim 700. Hij verkreeg toegang door zich voor te doen als spiritist, waarna hij een plan ont vouwde om Hitier en Mussolini voor deze geestesrichting te interesseeren, waarvoor hij dan naar Berlijn en Rome moest. De oude dame verstrekte hem 250 pond, die hij in een goede week te Londen opmaakte in een leven tje van vroolijke Frans. Toen kwam hij terug en vertelde dat hij geslaagd was, maar dat beide staatslieden in verband met den ge spannen politieken toestand nog niet openlijk van hun sympathie blijk konden geven, maar dat de Engelsche regeering hem alvast be loond had door hem tot ridder te benoemen. Voor een passend costuum en verdere requi- sieten verstrekte de oude dame hem nogmaals 150 en toen deze denzelfden weg waren opgegaan, kwam hij terug en vertelde hij op 's konings verjaardag tot lord gecreëerd zou worden, maar dan een staatsiekleed noodig had om in het Hoogerhuis te kunnen zitting nemen. Dit was het laatste wat er nog als zoete koek in ging en den ondernemenden jongeling nogmaals 300 pond opleverde. Toen de geldgeefster zijn naam echter niet op de lijst der verjaardags-onderscheidingen aantrof, kreeg zij argwaan, sprak er met een bevriend dokter over die den toeleg natuurlijk onmiddellijk doorzien had en aangifte deed. De jongeman bekende gister volmondig en voerde als eenig excuus aan dat de oude da me het hem zoo buitengewoon gemakkelijk had gemaakt. De rechter nam dit argument bij zijn vonnis in aanmerking en zeide dat hij met één jaar wilde volstaan, waar hij er drie had kunnen geven, om den jongen nog een kans te geven. recht Phylhs schaamt zich voor hem en wordt door den kunstrijder naar huis ge- lacht en dan beginnen de komische narig heden pas goed. De voorstelling stuurt hij in de war, hij komt in het cachot terecht juist op het oogenblik, dat de Zesdaagsche zal beginnen, waaraan hij zal deelnemen om zijn geliefde te overtuigen, dat hij niet zoo n erge sukkel is als hij wel lijkt Weer een tal van gekke situaties en ten slotte wordt hij weer vrijgelaten en na een dolle jacht op een van een politieman gestolen fiets, voegt hij zich bij de deelnemers des zesdaagsche. Die zesdaagsche alleen is een bezoek waard, Joe behoeft enkel op de baan te zijn en te rijden en het wordt een aanhoudend gebrul van het lachen, hij wordt nummer één, omdat bij toeval een stuk watten met chloroform aan zijn broek is blijven hangen dat al de overige mededingers onder nar cose brengt. Hij komt weer achteraan, om dat de watten onder het rijden naar zijn stuur verzeild zijn geraakt en dat is maar een detail van dezen genoegelijken en smeuïgen onzin. „De Zesdaagsche" is een film die gedra gen wordt door een van de beste komieken van het witte doek. Hij doet de menschen brullen van het lachen, omdat hij alles ac cepteert en eiken tegenspoed ontvangt met het heerlijkste optimisme. Joe E. Brown is in zijn sipel en dictie eenig in zijn soort. HANDEN ONBRUIKBAAR. Vrouw die hulpeloos was door rheumatiek Nu werkt zij weer als de beste „Nadat ik achttien jaar aan rheuma tiek geleden had in mijn armen, handen, beenen en voeten, be6loot ik twee maan den geleden Kruschen Salts eens te probeeren. Ik be v blij U te kunnen zeg gen, dat ik er groote verbetering door gehad heb. Ik heb mij met electriciteit laten behandelen, en probeerde talloo.e zoogenaamde anti-rheumatiek middelen, do "h daarbij was er niet een, dat mij eenig goed heeft gedaan. Mijn handen waren nu en dan zoo slecht, dat ik er onmogelijk iets mee kon vasthouden. S nds ik Kruschen Salts gebruik, ben ik weer in staat praktisch gesproken alles te doen wat ik wil. Ik zal het altijd aanbevelen." Mevr. L B Indien de inwendige organen niet be hoorlijk functionneeren, gaan bepaalde zure afvalstoffen zich in het lichaam ophoopen in plaats van verwijderd te worden; zij verontreinigen het bloed en veroorzaken lastige symptomen: rheu matiek, overmatige vermoeidheid, etc. Kruschen Salts heeft een stimuleeren- den invloed op de inwendige organen, waardoor nieren en ingewanden eiken dag aangespoord worden alle schade'ijke afvalstoffen uit het lichaam te verdrij ven. Zoo zorgt de ..kleine dagelijksche dosis" Kruschen er voor, dat de afval 6toffen zich nooit weer kunnen ophoo pten, en zuiver, frisch bloed door Uw lichaam stroomt. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten voor 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbe lasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voor komt. In April vertrekt de heer Waugh met een gezelschap van Australische burgemeesters en gemeente-ambtenaren naar Europa om Engeland en Schotland te bezoeken. Die gelegenheid zal hij benutten om even naar Holland over te steken en Parmentier en de zijnen op te zoeken. Hij hoopt dan mi nister Col ij n te ontmoeten, en misschien zelfs wel door H.M. de koningin in audiëntie te worden ontvangen. „Dat alleen zou mij' de heele reis naar Euroa waard zijn!" zeide Alderman Waugh. Kapitein Sluiter van de K.P.M., die, zooals men weet, afgevaardigd was, om burgemees ter Waugh en alle anderen, die zich bij de landing van de Uiver verdienstelijk gemaakt hadden, de verschillende geschenken te over handigen, deelde den man van de krant nog iets mede over zijn ontvangst in Albury, waarbij alle inwoners van het stadje en de omliggende plaatsen tegenwoordig waren en zich zeer enthousiast getoond hadden. Zoo werd de heer Staal, de consul-gene raai der Nederlanden, toen deze eenige dagen na het bezoek van kapitein Sluiter te Albury kwam, om het officierskruis van Oranje-Nas sau aan den burgemeester te overhandigen ontvangen door een eerewacht. De burgemeester had tal van brieven ont vangen van schoolkinderen uit Nederland die brieven had hij laten inbinden, en ze la gen nu in het gemeentehuis voor iedereen ter inzage. Kapitein Sluiter vertelde nog, dat toen het bericht van de ramp van de Uiver binnen kwam, er te Albury een algemeene versla genheid geheerscht had. Talfijke bewijzen van deelneming en medeleven had kapitein Sluiter mogen ontvangen. De burgemeester van Albury heeft oo' nog voor de microfoon van dé Nirom ge sproken. Tenslotte sprak nog de heer mr. J. Kalff, oud-hoofdredacteur van het „Algemeen Han delsblad" enkele hartelijke woorden ter nage dachtenis van zijn overleden broeder, waarop de oudste zoon van den overledene mr. J. Kalff Jr. dankte. Hiermede was de plechtigheid teneinde. Kort daarna is het stoffelijk overschot van de voorloopige groeve naar het familiegraf overgebracht en daar bijgezet. TOESTAND MGR. SCHIOPPA. De Pauselijke internuntius mgr. Schioppa heeft een rustigen nacht doorgebracht. De temperatuur blijft nog verhoogd „DE ZESDAAGSCHE". Joe Brown-film in Bioscoop Harmonie. Vanaf Zondagmiddag zal in de bioscoop „Harmonie" een Joe Brown-film draaien, welke in de groote steden herhaaldelijk ge prolongeerd moest worden wegens het over weldigende succes. Men leze, wat hierover de „Tel." weet te verhalen: Een Joe E. Brown-film staat gelijk met een uur onbedaarlijk lachen en net merk waardigste is, dat men niet kan zeggen, waarom Joe Brown onze lachspieren in be DE BURGEMEESTER VAN ALBURY IN INDIE. Hoe de dankbaarheid van Indië en Nederland gewaardeerd is. Zooals men reeds uit de telegrammen weet, is de heer W. A. Waugh, burgemeester van Albury, 3 Januari met de Nieuw-Holland van de K.P.M. te Soerabaja aangekomen. Hij deelde daar een redacteur van het Soer. Hbld. mede, dat deze reis alleen is onderno men om namens de inwoners van Albury dank te zeggen voor de vele bewijzen van waardeering en de kostbare geschenken, die hem en anderen zijn aangeboden. Mr. Waugh schetste, hoe gelukkig de in woners van Albury waren geweest, iets voor de Hollandsche piloten te kunnen doen, hoe iedereen in dien nacht, toen de Uiver in het noodweer boven Albury en omstreken kruis te, zich beijverd had om behulpzaam te zijn, of zijn diensten aan te bieden. En toen het toestel den anderen dag weer veilig vertrekken kon, toen voelde iedereen zich reeds tevreden, en ruimschoots voor zijn inspanning beloond! „Wij allen, die bij de meesterlijke opstij- ging tegenwoordig waren, voelden een diepe bewondering en toen eenigen tijd later het bericht van de landing te Melbourne kwam, weging brengt, 't Kan dat joviale snuit met was iedereen opgetogen. Ik zelf ben toen on- den glans van optimisme zijn, 't kan ook middellijk naar Melbourne vertrokken, ten- zijn, dat hij al zijn narigheden van den ko- einde de piloten mijn gelukwenschen aan te mischen kant bekijkt. Joe E. Brown is de man van levensconflicten, die zich op de meest komische wijze uiten en dat doet hij op gewoon menschelijke wijze; men zou kun nen zeggen overdreven zonder overdreven te Z'JHij doet de absurdste dingen, stelt de malste vragen en geeft de allerdolste ant woorden en blijft daarbij een mensch, zoo als hij door het leven reilt en zeilt. Waar zijn handeling het niet doet, is het zijn ge laatsexpressie, die den toeschouwer laat brullen van het lachen. In deze film zien we Joe E. Brown als Wilfred Simpson, mededinger in een „Zes daagsche", maar voor het zoover is, gebeurt er heel wat. Wilfred Simpson is oorspron kelijk stationschef, telegrafist en perronkrui er, ergens in een dorp. Hij is ook «oor- zanger, maar dat doet hij om zijn verloofde Phyllis Jenkins een plezier te doen. Met den koorzang begint de film, hij zingt zooals iedereen zal zingen, maar hij laat zijn lied met een gelaatsmimiek vergezeld gaan, dat je spontaan moet lachen. Wilfred is in alles te voortvarend en te impulsief, daardoor werkt hij zichzelf in de neteligste situaties. Hij denkt dat een kunstwielrenner avances bij zijn verloofde maakt. Hetgeen die artist op het tooneel doet, zal hij geblinddoekt doen. Hij komt natuurlijk in het orkest te- bieden. Maar onze verrassing kende geen grenzen, toen reeds na twee dagen een stroom van brieven en telegrammen begon binnen te ko men, allemaal dankbetuigingen! Er kwam geen einde aan. Uit ieder deel van de wereld, waar Hollanders gevestigd zijn, kregen we telegrammen. En toen kort daarop het bericht kwam, dat een delegatie uit Ned.-Indië zou komen met geschenken, begonnen we ons ernstig af te vragen, waar dit alles zou ophouden. Toen kwam het telegram met de mededee- ling, dat mij als vertegenwoordiger van de inwoners van Albury de hooge onderschei ding van officier in de Orde van Oranje-Nas- sau was verleendUw consul-generaal, de heer Staal, kwam speciaal naar Albury over om mij deze onderscheiding uit te rei ken!" En met trots en voldoening wees Albury's burgemeester op de versierselen van de hem verleende orde, die hij dien ochtend droeg. Hij zóu 7 januari naar Singapore vertrek ken, maar daarna terugkeeren om een korte trip over Indië te maken. Met de Nieuw-Hol land vertrekt hij weer naar zijn land. Den Maandag zou hij besteden om gebruik te maken van de uitnoodiging van de K.N.I. L.M. om even naar Bandoeng en terug te vliegen. Begrafenis minister Kalff Wat er nog gesproken werd aan den groeve. Ons nummer van gisteren heeft, door het voor een courant ongelegen uur, waarop de begrafenis van minister Kalff teneinde was, niet het volledige verslag kunnen bevatten. De aanvulling ervan moge hier volgen; Aan den groeve heeft minister-president Colijn het eerst het woord gevoerd. Hij zeide, dat op uitdrukkelijk verzoek van de familie Kalff aan deze plechtigheid een eenvoudig karakter was gegeven, en daarom ook was afgezien van een teraardebestelling met mili tair eerbetoon, welke de regeering had aan geboden. Ook was het de wensch van den overledene, dat op zijn graf niet een vloec van redevoeringen zou worden uitgesproken, maar dat slechts enkelen het woord zouden voeren. Spr. betuigde aan de familie zijn er kentelijkheid, dat hem de gelegenheid was gegeven, hier in het openbaar te getuigen van de groote waardeering, die zijn ambtgenoo- en en hij zelf voor hpn heengeganen collega hebben gevoeld en te meer, zeide hij, voel ik men daartoe gedrongen, omdat voor de doo- delijke ziekte, die onzen ambtgenoot heeft ten grave doen dalen, de kiem werd gelegd tij dens een ambtelijke reis. Men had kunnen meenen, dat zijn krachtig lichaam tegen die ziekte wel bestand had kunnen zijn, maar verliest daarbij dan uit het oog, dat de groote spanningen, die ook hij in zijn werk van tijd tot tijd te verduren gehad had, zijn weer standsvermogen hadden ondermijnd. Toen ik, ging spr. verder, twee jaar gele den geroepen werd om het kabinet samen te stellen, heb ik gemeend ook de liberale rich ting in ons land daarin te moeten opnemen en al spoedig gingen mijn gedachten in dit verband naar Kalff, dien ik aan het werk had gezien als directeur van de Spoorwegen en voor wiens krachtige, vaste leiding van dat groote bedrijf ik groote waardeering had opgevat. Hij had de Spoorwegen na een pe riode van moeilijkheden weer op een gezonde basis gebrachtook had spr. zich niet vergist in zijn karakter Van politieke personen kan men verlangen, dat zij zich niet onttrekken, zoo zij geroepen worden tot een zware taak in 's lands belang. Kalff heeft aan de roep stem die tot hem kwam, om zich voor een buitengewoon moeilijke taak beschikbaar te stellen, gevolg gegeven met opoffering van een aangenamen werkkring. Hij heeft be langrijke financieele offers gebracht om zich aan het lief en leed van de staatszaken te wijden. Een moeilijke taak werd hem opgedragen. Op verkeersgebied kwam hij voor een bijna chaotischen toestand te staan, waarin hij verbetering moest brengen. Niet het minst daarom is zijn heengaan een groot en bijna onherstelbaar verlies voor het land. Als liberaal was hij in het ministerie getre den en liberaal is hij gebleven. Maar een liberaal van zeer voorname allure, die altijd meewerkte en zocht naar hetgeen vereenigde in den gemeenschappelijken arbeid. Ook daar heeft hij zich een man van groote allure be toond. Als mensch verliezen zijn ambtgenoo- ten veel aan hem en het land verliest mede veel. Zijn vervanging zal bijzonder moeilijk Z1JSpr. eindigde met eraan te herinneren, dat Kalff zijn groote gaven van hart en verstand van God had ontvangen. Daarom scheid ik besloot hij van deze groeve niet zonder getuigd te hebben van den grooten dank, dien wij Gode schuldig zijn voor hetgeen hij aan het Vaderland in dezen tnaq heeft ge schonken. Vervolgens werd het woord gevoerd door den voorzitter van den Vrijheidsbond, mr. W. C. Wendelaar, die hulde bracht aan de overtuiging en beginselvastheid, waarmede de overledene zijn partij steeds is blijven die nen Namens zijn partij gaf spreker de verze kering, dat al zijn medestanders zijn nage dachtenis zullen blijven eeren, zooals zijn persoon tijdens zijn leven hoogschatten. O. S. P. EN R. S. P. Een fusie tot stand gekomen. Naar wij vernemen, is er een fusie tot stand gekomen tusschen de Onafhanke lijk Socialistische Partij en de Revolu- tionnair Socialistische Partij. Zondag a.s. wordt de naam van de nieuwe partij vastgesteld. De beide partijbladen De Fakkel en De Lantaren zullen verdwij nen en er zal een nieuw gemeenschap pelijk blad worden uitgegeven, genaamd De Vlam. LOCOMOTIEF VAN GOEDEREN TREIN ONTSPOORD. Geen persoonlijke ongelukken. Gisteravond omstreeks elf uur heeft op het Spoorwegemplacement ter hoogte van de Czaar Peterstraat te Amsterdam een ont sporing plaats gehad, waarbij de locomotief van een rangeertrein en een daarop volgende goederenwagen uit de rails zijn geloopen. Aangezien het hoofdspoor hierdoor versperd geraakte, ontstond er in het goederenverkeer een vertraging, waarvan de invloed zich ge ruimen tijd heeft doen gelden, o.a. ondervond de nachttrein naar het Noorden en het Zuiden des lands, welke om 00.18 uur van het Centraal Station moest vertrekken en waarvan goederenwagons van de z.g. groe- pagediensr op het emplacement aan de Oostenburgergracht stonden, ongeveer een uur vertraging. De ontspoorde locomotief en de wagon zijn na enkele uren arbeid weer in de rails gebracht. Persoonlijke ongelukken zijn niet geschied Omtrent eventueele schade kon nog niets medegedeeld worden. RANGEERDER GEDOOD. Gisteravond is de veertienjarige rangeer der R. P. te Hoogkerk, toen hij op een in beweging zijnde stoomtram wilde springen, misgestapt en onder een der wagens geraakt. Hij was onmiddellijk dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zes kinderen. Het stoffelijk overschot is naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. een en noodig, dat deze producten tevens met door voor vermenging van petroleum lichter gekleurde gasolie voorgeschreven blauwe kleurstoffen vermengd zijn of wor den. DOOR WIELRIJDER AANGEREDEN. En gedood. Gistermiddag had te Best op den rijksweg naar Boxel even voorbij het kruispunt een aanrijding plaats. De heer H. A. Braken ging te voet in de richting Best, toen hij op slechts enkele meters van zijn woning door een uit de richting Best komende fietsrijder jp de rug werd aangereden. Met ernstige in wendige kneuzingen en enkele gebroken rib ben werd de man opgenomen en naar zijn woning vervoerd. Hedenmorgen is het slacht offer aan de opgeloopen verwondingen overleden. DOOR TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag is op de spoorlijn Hoek van HollandMaassluis het lijk gevonden van een veertienjarigen jongen, v. d. St. uit deze gemeente. Het hoofd was van het lichaam gescheiden. Het ongeluk heeft vermoedelijk met den trein van 14.20 uur uit Maassluis plaats gevonden BRAND AAN DEN HAARLEMMER WEG. Loods in den asch gelegd; arbeider gewond. Gisteravond heeft tusschen negen en tien uur een felle brand gewoed in een loods van de firma Van Baarsen, staande aan den Haarlemmerstraatweg te Halfweg, waarin bouwmaterialen waren opgeslagen en waar in zich eenige vaten met benzine bevonden Omstreeks negen uur was de arbeider Dek ker in de loods bezig met het aftappen van benzine uit een der vijf vaten, welke daar stonden. Hij gebruikte daarbij een branden de stormlantaarn. Plotseling vatte de ge vaarlijke vloeitstof vlam en in een oogwenk stond de geheele loods in lichterlaaie. De man kreeg ernstige wonden aan de handen. Onmiddellijk werd de brandweer van Half weg gewaarschuwd, welke terstond met de automobiel-brandspuit uitrukte en zoo spoe dig mogelijk het vuur, dat krachtig door den sterken Oostenwind werd aangewakkerd, aantastte. Niet kon worden voorkomen, dat de benzinevaten één voor één ontploften en evenmin slaagde men erin het gebouw te be- ïouden. Toen de vaten waren geëxplodeerd was de brandweer spoedig het vuur meester, "nmiddels was ook dokter J. B. Baumann, alhier gewaarschuwd, die den gewonden ar beider de eerste hulp verleende. CONTROLE OP BENZINE VERMENGING. Strengere bepalingen. Bij de wet van 5 Augustus 1933, houdende nadere wijziging van de wet van 19 Decem- :>er 1931 tot tijdelijke heffing van een bij zonder invoerrecht op benzine is bepaald, dat het verboden is benzine te vermengen met petroleum en met door den minister van financiën aan te wijzen andere stoffen, die geacht kunnen worden aan benzine te worden toegevoegd, om de heffing volgens de wet gedeeltelijk te ontgaan. De minister van financiën heeft thans be paald, dat mede als zoodanige stoffen wor den aangewezen, alle bij invoer niet als pe troleum of benzine belastte distillaten en re- sidus van aardolie en van bruinkool, alsmede alle hiermee in samenstelling overeenkomen de stoffen, een en ander voor zoover deze producten een lagere Viscotiteit dan 2!4 gr. Engler bij 20 gr. C. bezitten en in den Union Polorimeter doorzichtig zijn, doch geen lich tere kleur hebben dan Union III van de deurschaal van dien polorimeter. Voorts is bepaald, dat met ingang van 15 Februari 1935, wat het in het vrije verkeerbergen be treft en met ingang van 1 Maart 1935, wat iet ten invoer aanbieden het vervoeren en iet in voorraad hebben betreft, de hierboven aangegeven producten per K G tenminste 20 milligram furfurol bevatten. Het is niet DIRECTEUR „DE TRIBUNE" NAAR HET GEVANG. Veroordeeling conform den eisch. De directeur van de drukkerij N.V. Atalan ta waar het dagblad „de Tribune" werd ge drukt, is door de rechtbank conform den eisch wegens het doen drukken van een be- leedigend artikel ve'oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Verdachte is aansprakelijk festeld voor een artikel, verschenen in „de ribune" van 20 Maart 1933 waarin laster lijk aantijgingen voorkomen to.v. een hulp portier bij de arbeiderspers en waarin deze wordt beschuldigd als bedrijfsspion te zijn opgetreden. HET IJMUIDER VISSCHERIJ- BEDRIJF. Zooals de N. S. B. het conflict ziet. Woensdagavond heeft ds. van Duyl te I muiden gesproken over het looncon- flict in het visscherijbedrijf. Ds. van Duyl zeide, dat de reeders ver slechteringen willen invoeren en dat de a-beiders deze niet kunnen aanvaar len. De mannen, die op de treilers varen, zorgen dat IJmuiden draait en ons land van visch wordt voorzien. Spr. noemde het een schande van ons volk, dat dit niet achter deze mannen staat. In een, nationaal-socialistischen staat zou zoo iets niet mogelijk zijn. Spr. zeide na gesprekken met reeders e.i opvarenden tot de tragische zeker heid te zijn gekomen, dat het conflict oplosbaar is, maar niet in dezen staat. De oorzaak va het conflict lag vol gens spr. in Den Haag. Spr gispte het optreden der vakorga- saties. Wat wij hier zien, is volgens spr. het resultaat van liberalisme en mar xisme, welke twee aan elkaar geketend zijn, doch met elkaar te gronde zul'en gaan. „BELASTINGAMBTENAREN." Landbouwer tot afgifte van 250 bewogen. Te Oirschot kwamen dezer dagen twee mannen bij den landbouwer B. binnen- Zij gaven voor inspecteurs van de direc te belastingen te zijn en zeiden dat d© landbouwer een groote som gelds aan een bankinstelling in bewaring had ge geven, wat niet bij de belastingen aan gegeven was. Daarin was een kern van waarheid, zoodat de landbouwer zich eenigzins schuldbewust gevoelde. De „inspecteurs" zeiden 1500 gulden-te komen navorde ren Tenslotte namen zij met 250 ge noegen, welk geld de boer op staanden voet uitbetaalde. Zij bleken achteraf niet tot den belastingdienst te behoo- ren. Nasporingen zijn zonder resultaat gebleven. BESCHIMMELDE NOOTJES GEGETEN. Kindje overleden. Woensdag heeft een driejarig kind van de familie Reuvers te Geffen in een onbewaakt oogenblik beschimmelde olie noten weten te bemachtigen en er van gegeten. Het kind werd spoedig ernstig ziek, er deden zich vergiftigingsver schijnselen voor, aan de gevolgen waar van het kind is overleden. EEN „GRENS-GEVAL". Merkwaardige geschiedenis. Eer. lid van de r.-k. kiesvereeniging te Kwintsheul (ressorteerende onder d© gemeenten Naaldwijk, Wateringen en Monster), beklaagde zich in de vergade ring dier vereeniging over d© „grens- moeilijkheden" waarmee hij te kampen heeft. Hij is bewoner van Kwintsheul, doch woont op het randje en is daar >ra Naaldwijker, krijgt zijn post onder den plaatsnaam Honselersdijk, is telefonisch aangesloten onder Wateringen, gaat op Wateringsch grondgebied ter kerke, zijn dichtertje gaat in de onmiddellijke na bijheid van zijn woning op d© lagere school op Monstersch grondgebied; zijn zoontje bezoekt de jongensschool, die aan de andere zijde van den weg liort te Wateringen. En dat gebeurt allemaal in hetzelfde Kintsheul. De kiesvereeniging heeft opnieuw sloten bij de betrokken autoriteiten een grenswijziging ann te dringen. be- op VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN. In Noordholland. De verkiezingen voor de Provinciale Staten van Noordholland zijn vastge steld op 17 April, GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING. Van eenzamen vuurtoren wachter. i T I 1 u nf\ A I l-\ A /i AM Toespraak mr. W. C. Wendelaar.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9