^Binnenland KROON CACHETS verdrijven kou en pijn ALKMAAR5CME CUUHANI van ^AICKUAU i» jnnunr HET PROCES-HAUPTMANN. Zijn vrouw verliest haar zelf- beheersching. Gisteren is het verhoor a charge in het proces tegen Hauptmann, verdacht van de ontvoering van het kindje van Lindbergh, voortgezet. Toen de getuige Ella Achenbach aan het woord was, verloor Hauptmann's vrouw eensklaps haar zelfbeheersching. „Je liegt, mevrouw Achenbach, je liegt!" schreeuwde zü opeens van de publieke tri bune, toen deze vrouw verklaarde, dat Hauptmann's vrouw haar een of twee dagen na de ontvoering was komen opzoeken en ge zegd had, dat Hauptmann en zij juist van een uitstapje waren teruggekeerd. Deze uitroep bracht een groote opwin ding in de rechtszaal teweeg. De rechter ver zocht de vrouw onmiddellijk zich van derge lijke interrupties te onthouden, waarop zij antwoordde, dat zij het hof niet had willen beleedigen, maar onder een dergelijke verkla ring haar kalmte niet had kunnen bewaren. Zij beloofde de getuigen verder niet meer in de rede te zullen vallen. MUSSOLINI'S STRHD TEGEN DE WERKLOOSHEID. In aansluiting op het in ons blad van isteren gepubliceerde bericht betreffende Ie vermindering van de werkloosheid in Ita lië, kan nog worden gemeld, dat, volgens het Romeinsche blad „II Messagero", sedert de bepalingen betreffende de invoering van de 40-urenweek in werking zijn getreden. 160.907 werlkoozen weder aan het werk ge steld zijn. Alleen reeds in de week van 5 tot 12 Januari j.1. hebben in geheel Italië 13.033 personen weder werk gekregen. ERNSTIGE ONGEREGELDHEDEN IN ALGIERS. Bij lossen van lading wijn. Tijdens het lossen van een schip, dat een lading wijn uit Frankrijk aanbracht, is hei tot_ernstig ongeregeldheden gekomen, 'er werd de roosevelt's dochter gehuwd. De dochter van president Roosevelt hee zich gisteren in het huwelijk begeven met den voormaligen journalist uit Chicago Jean Boettiger, thans werkzaam in de film industrie. EEN ZWARTE BLAUWBAARD. De politie van Missisippi (Am.) heeft een geweldigen neger, James H. Coynen gearresteerd, die beschuldigd wordt van moord, kannibalisme en grafschennis Hij heeft bekend vier vrouwen te heb ben vermoord, wier hoofden men in een koffer heeft gevonden. Dit was acht jaar geleden gebeurd. Later vond men de resten van een jongen en een meisje in den staat Indiana. Zijn laatste misdaad was de moord op een man en een vrouw in Cleveland. Ook wordt hij ervan beschuldigd graven te hebben opgebroken en lijken wegge- I haald. Hij heeft dit alles gedaan naar hij zei de, omdat hij verlangde naar mensche lijke beenderen. Tot dusver GRENSPROBLEEM OP VREED ZAME WIJZE OPGELOST. Een schitterend staaltje van politiek beleid heeft zich één dezer dagen aan de Turk6ch-Bulgaarsche grens afge speeld. Het dorp Karafoli dat in Turkije ligt, wordt n.1. uitsluitend bewoond door Bulgaren, terwijl het dorj Kesieuren even over de grens in Bulgarije, voor namelijk Turksche bewoners telt. Een commissie uit beide dorpen werd benoemd en er werd besloten om van dorp te verwisselen. De Turken zullen Bulgarije verlaten en Karafoli gaan be wonen en de Bulgaren zullen zich in het dcrp Kesieuren neerzetten. De regeerin gen van beide landen hebben hun goed keuring aan dit besluit gehecht. wijn steeds in vaten aangevoerd, en vonden bij de lossing steeds een groot aantal arbeiders werk. Ditmaal betrof het echter een tankschip en werd ge bruik gemaakt van een nieuwe installatie, die de wijn eenvoudig uit het schip pompte even als dit bij olie geschiedt. Een groote menigte havenarbeiders verza melde zich om tegen deze vermindering van de werkgelegenheid te protesteeren. On 'n ge geven moment dreigden zij zelfs de lading van het rchip onbruikbaar te zullen maken De hulp der politie moest worden ingeroe pen en het duurde bijna een uur, voordat deze de rust hersteld had. Twee politie-agenten werden hierbij ernstig gewond. DE KERKVERVOLGING IN MEXICO. Meer dan 60 bnitenlandsche bladen en tijdschriften verboden. Naar „El Debate" meldt, hebben de direc teuren van de postkantoren in de geheele Mexicaansche republiek van den directeur- generaal der posterijen en telegrafie een lijst ontvangen van ruim zestig dagbladen en tijdschriften en van tal van boeken en bro chures, die voortaan in Mexico verboden zijn. Het betreft hier hoofdzakelijk Katho lieke bladen en boeken uit Latijnsch-Ame- rika, de Vereenigde Staten van Noord-Ame- rika en Spanje. Op de „zwarte lijst" komen o.a. voor de „Acte Apostolocae Sedis", het te Barcelona verschijnende tijdschrift „Misiones Catoli- cas", het Fransche boek „Le Mexique Mar- tyr", het collectieve herderlijk schrijven van het Mexicaansche episcopaat, dat werd uit gevaardigd in December 1928, „The Catho- lic News uit New York, het Madrileensche blad „El Debate" en de te Madrid verschij nende „Revista Eclesiastica". SCHIP IN TWEEEN GEBROKEN. De kapitein verdronken. Het uit Newcastle afkomstige Engelsche stoomschip Kenkerry, 4000 ton groot, dat van Havanna onderweg was naar Halifax op Nieuw Schotland, is op 12 mijl ten Z. O. van die haven op een zandbank geloopen en, na eenige uren in tweeën gebroken. Een re- geeringsstoomboot en eenige visschers heb ben een lijn weten over te brengen en de 24 man van de equipage in de z.g. broek weten te redden. Kapitein Duncan Mill die tot het laatste oogenblik op de commandobrug bleef, werd op het oogenblik dat hij in de broek wilde stappen door een huizenhooge golf van de brug gesmeten en is, zonder dat men hem nog gezien heeft, verdronken. De treilers met de geredden zijn, toen de sneeuwstorm wat bedaard was, Halifax bin- nengeloopen, waar tien man naar een zieken huis werden gebracht wegens uitputting. S.O.S. VAN EEN BRANDEND DEENSCH STOOMSCHIP. De Radio Marine Cy. heeft een draadloos bericht opgevangen van het Amerikaansche s.s. City of Norfolk waarin gemeld wordt, dat het Deensche s.s. Astra op ongeveer 1400 mijl ten Oosten van Newfoundland, tengevolge van een nog niet opgehelderde exploisie in brand is geraakt en SOS-seinen uitzendt. Het Cunatdstoomschip Andania is het brandende schip te hulp gesneld. ZEVENTIGJARIGE MISSIONARIS GEARRESTEERD. Een zeventigjarige Australische mis sionaris Dr. James Mackenzie, d'e op Korea woont, is door da autoriteiten al daar gearresteerd onder beschuldiging va nhet hebben genomen van foto's van forten en andere militaire versterkingen en afdrukken hiervan naar Londen te hebben opgezonden. Dr. Mackenzie is een plaatselijk zeer geacht man, en heeft veel goed werk verricht voor het leprozen-hospitaal, waar 300 lijdenden ondergebracht zijn. KEES MEYER. t Een leidende figuur van De Nieuwe Gedachte. Gisteravond is te Santpoort na een lang' durig lijden op 71-jarigen leeftijd overleden de heer Kees Meiier, een van de leidende figuren van De Nieuwe Gedachte. Hij was 19 Mei 1863 te Utrecht geboren, doorliep het gymnasium te Doetincnera en studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam Hij werd echter geen theoloog, maar was eenigen tijd werkzaam bij het tooneel, werk te op kantoor en nam agenturen waar. Ver volgens werd hij werkzaam gesteld bij de Posterijen en telegrafie. In 1910 wercf hij als commies eerste klasse gepensionneerd. In 1916 begon hij met de uitgave van het maandsenrift Het Nieuwe Leven, waarvan hij redact, was, en dat 't org. werd van de aanhangers van De Nieuwe Gedache. Hij publiceerde o.a. Voor de Toekomst en Ver borgen Bron. De verassching van het stoffelijk over schot zal Dinsdag te Westerveld plaats hebben. DE ZIEKTE VAN MGR. SCHIOPPA. In den toestand van den Pauselijken in ternuntius mgr. Schioppa was gisteravond nog geen verandering gekomen. DE J. PZN. COEN WEER IN DE VAART De J. Pzn. Coen van de Mij. Nederland, die sinds April geen dienst heeft gedaan, zal weer een reis naar Oost-Indië maken. 5 Juni zal zij van Amsterdam naar Batavia vertrekken, 16 Augustus wordt zij terug verwacht. De Chr. Huygens, die 5 Juni verrekt, zal de reis niet zooals gewoonlijk van Batavia naar Amsterdam maken, doch tot Genua varen, in welke haven zij 25 Juni kan arri- veeren. Van daar gaat het weer naar Indië, om 24 Juli van Batavia op de gewone route naar Amsterdam te vertrekken. DE BLOEMENTENTOONSTELLING TE HEEMSTEDE. De gebouwen naderen hun voltooiing. Op uitnoodiging van het uitvoerende comité van de Internationale Bloementen- toonstelling Flora, die in het komende voor jaar te Heemstede gehouden zal worden brachten wij een bezoek aan de terreinen. De gebouwen naderen thans in snel tempo hun voltooiing, terwijl aan de ver- lichtings-installaties de laatste hand wordt gelegd. Inderdaad is men erin geslaagd een ideale expositie-ruimte voor de bloemen te scheppen. Door de vorm van het gebouw is het mo gelijk te voldoen aan den wensch van alle exposanten, om achtergrond (in den vorm van muurvlakte) voor de opstelling van hun inzendingen te verkrijgen. De ruimte in het gebouw laat toe, dat zich gelijktijdig 2500 menschen binnen kunnen bevinden. Op drukke dagen zal daarom één-richtings- verkeer ingericht worden, waardoor de be zoekers in staat gestéld worden, alle inzen dingen rustig te bezien. De buiten-architec tuur der gebouwen, die thans te beoordeelen is, is uiterst rustig en voornaam, terwijl er een groote eenheid ontstond 'tusschen de tuinaanleg en de gebouwen. Vooral het gebruik, dat men van het water heeft we ten te maken is zeer frappant, juist in den avond, wanneer de groote lichtornamenten hun schijnsel over de bloemenpracht zullen werpen. Onder leiding van den lichtarchitect j. Duchateau heelt men vele proefnemingen gedaan, teneinde met de avondbelichtingen een even zuiver effect te verkrijgen dan op den dag. Zoover wij in de groote hall kon den zien is dat ook inderdaad bereikt. Door de speciale wijze, waarop de lampen, die een zeer difuus licht verspreiden, zijn aan gebracht, is het mogelijk de bloembedden gelijkmatig te verlichten. Op het terrein zijn een groot aantal lichtornamenten aangebracht, die geïnspi reerd zijn op bloemmotieven. Met zorg is de plaats voor deze luchtmasten uitge zocht en wij kunnen niet anders zeggen, dan dat, wanneer het licht brandt, het ter rein en de gebouwen in een fantastische gloed worden gehuld, die te sterker zal worden, wanneer de tulpen straks in bloei staan. Prachtig ook is het indirecte licht, dat langs de muren van het hoofdgebouw is aangebracht en dat zich weerspiegelt in den vijver. De gebouwen bestaan uit een verkeers bureau, een bierrestaurant, dat geheel Vo- lendamsch wordt ingericht, een hoofdge bouw, eveneens met een restaurant en een filmzaal. Op zij van het hoofdgebouw zijn twee enorme bordessen aangebracht, die een stemmingsvol beeld vormen met de daar- tusschen gelegen vijver met fontein. Op het achter de gebouwen gelegen par keerterrein, dat direct met den grooten weg is verbonden, is plaats voor 1200 auto's. Naar ons de architect, de heer J. C. Brand, mededeelde, zullen tijdens de ten toonstelling in Haarlem in het Frans Hals- en het Teylermuzeum twee exposities ge houden worden over de tulp in de historie. In de jury zullen 200 buitenlanders laats nemen, terwijl de Maatschappij voor uinbouw te New York een groote medail le zal uitreiken. Deze zeldzame onderschei ding is nog slechts vier maal toegekend o.a. in 1925 aan den heer e. H. Krelage. ZEDENPOLITIE DOET GOEDE VANGST. Onguur type te Amsterdam gevat. Naar wij vernemen heeft de zedenpolitie te Amsterdam van morgen een buitengewoon goede vangst gedaan door de arrestatie van zekeren Geun, wiens aan houding door de justitie te Rot terdam, den Haag, Nijmegen, Culemborg, Sneek, Groningen, Arnhem, Eelde en Winschoten was verzocht. Deze persoon heeft zich in genoemde gemeenten schuldig gemaakt aan verduis tering, oplichtingen en ontucht met jongens. Hij wist zich voort durend aan de handen der poli tie te onttrekken, doordat hij er tal van vermommingen op na hield en bovendien meermalen van naam verwisselde en in het bezit was van valsche identi- teispapieren. GEHEIME DISTILLEERDERIJ. Een inval te Woubrugge. Den laatsten tijd werd in de gemeente Woubrugge (Z.-H.) op vrij groote schaal sterke drank verhandeld, welke van inferieu re kwaliteit bleek te zijn, hetgeen commiezen uit Alkemade in samenwerking met de poli tie te Woubrugge aanleiding gaf een nauw keurig onderzoek naar de herkomst, daar men vermoedde, dat deze drank clandestein werd gestookt. Volhardend speuren bracht commiezen en politie ten slotte op het spoor, dat naar Amsterdam leidde, waarin samen werking met de douane-recherche een inval werd gedaan in een perceel in de Hendrik Jacobstraat. Hier kon 'n volledig distilleer- toestel in beslag worden genomen, alsmede een achttal vaten gisting en een hoeveelheid gedistilleerd. Tegen den bewoner van het perceel, die bekende zich aan een en ander te hebben schuldig gemaakt, zal een ver volging worden ingesteld. BRAND TE ENSCHEDE. Moeilijk werk voor de brandweer. In den afgeloopen nacht omstreeks kwart over drie brak brand uit in een schuurtje achter een winkel aan de Oldenzaalsche- straat te Enschede. Het vuur deelde zich mede, aan de naastgelegen autogarage van de firma J. W. Bos en de timmermanswerk plaats en magazijnen van de Erven G. J. Sluymer. De brandweer welke met 9 stra len de vuurzee aantastte stond voor een zeer moeilijke taak, daar de brand over een zeer groote oppervlakte woedde en aan alle kan ten perceelen gevaar liepen door het vuur te worden aangetast. Men slaagde er ge lukkig in mede, doordat er weinig wind stond uitbreiding te voorkomen. Het vuur vond in de groote hoeveelheid hout gretig voedsel, zoodat het uren duurde voor men den brand had gebluscht. De autogarage de timmerwerkplaats en de magazijnen zijn geheel verwoest. Slechts één autobus heeft men kunnen bergen. Vijf groote nieuwe autobussen, talrijke machine rieën en een groote voorraad hout werden een prooi der vlammen. De gebouwen waren alle eigendom van de erven Sluymer. De oorzaak van den brand is onbekend De schade welke zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. doodelijk ongeluk. De 35-jarige W Westerhof uit Munten dam, die wilde meerijden met een vol papier yeleden vrachtauto van de N.V. Vato te Veendam, is bij een poging om op den jn >eweging zijnden wagen te Sappemeer te dimmen, tusschen den truck en den aan- ïangwagen geraakt. De wielen gingen hem over het hoo.d en hij was op slag dood. Het slachtoffer laat een vrouw met vijf kleine ónderen na. ernstig ongeluk te halfweg. Ter hoogte van de Ijsbaan, vlak onder Halfweg, heeft zich gistermiddag laat een ernstig ongeluk voorgedaan. Door nog on tkenden oorzaak reed daar de heer van Asten uit Aardenhout, die met zijn auto uit de richting Amsterdam kwam, een groenten- venter aan, die met paard en kar daar ter plaatse stond. Hoe het ongeluk gebeurd is, con in het eerst niet worden nagegaan, paard en lcar vertoonden geen sporen van een aan rijding. De groentenventer was er intusschen ernstig aan toe. Met twee gecompliceerde on derbeenbreuken en een hersenschudding is de man door den G.G. en G.D. naar het Tes- selschade-ziekenhuis te Amsterdam vervoerd, nadat dr. Kuiper uit Halfweg de eerste hulp had verleend. In den chaos van auto's, die na de aanrij ding op den toch reeds zoo buitengewoon drukken Haarlemmerweg ontstond, deden zich nog twee aanrijdingen voor, waarbij vier luxe-auto's beschadigd werden, waar van twee zeer ernstig. Persoonlijke ongeluk ken hadden daarbij echter niet plaats. Nadere bijzonderheden. Omtrent dit ernstige ongeluk kan nader worden gemeld, dat de snelheid van de auto, die de aanrijding veroorzaakte, 50 K.M is geweest. De jongeman, F. Meegdes ge naamd en wopende in de Platanenlaan te Zwanenburg, werd ongeveer 50 M. meegt' sleurd, waar hij kermede bleef liggen. On middellijk werd medische hulp gehaald, waarna hij naar Amsterdam werd vervoerd Bij informatie aldaar bleek, dat hij, ofschoon zijn toestand inderdaad zeer ernstig is, nog ter verpleging kon worden opgenomen. De auto van den heer v. A., is in beslag geno men. Bij onderzoek bleken de remmen goed te functionneeren, zoodat men voor een raadsel staat, hoe het ongeluk heeft kunnen plaats vinden. JUBILEUM KAPELMEESTER KON. MARINE. Huldiging te den Helder, Gistermiddag had in de repetitiezaal van de Stafmuziek op 's Rijkswerf te den Helder een eenvoudige huldiging plaats naar aanleiding van het feit, dat de heer L. H. F. Leistikow, kapelmeester van het corps, 30 jaren in militairen dienst was, waarvan ruim 10 jaar bij de Marine. Des morgens te negen uur was de heer Leistikow reeds voor het front van den troep gehuldigd door den kapi tein der Mariniers, Ravelli, die daarbi, den wensch uitsprak, dat de heer Leisti kow nog vele jaren aan het hoofd van Int Stafmuziekcorps werkzaam mocht zijn. Des middags was de Commandant van Hr. Ms. Wachtschip, kap.-luit ter zee Lagaay in het repetitielokaal op 's Rijkswerf aanwezig; ook waren daar vertegenwoordigers van de Muziekcom- missie, welke de periodieke wintercon- certen verzorgt. Overste Lagaay wees op het bijzonder karakter dezer huldiging; meestal vallen onder zoo'n 30-jarig ju bileum ook de Indische jaren, die dub bel tellen, maar dat is hier niet het ge val; de heer Leistikow heeft de volle periode gediend. Steeds was hij met zijn corps bij plechtige of feestelijke gelegen heden aanwezig en hij verhief ons bo ven politieken of anderen strijd door zijn muziek. Straks zal zij over geheel Holland en ook in den vreemde in In dië worden uitgezonden en het zal ons goed doen die klanken te hooren, zegt spr. De onder-kapelmeester, de heer Krij ger, sprak namens het corps hartelijke woorden van gelukwensch en bood een fraaien bureaustoel aan, terwijl namens de A.V.R.O., die zooals men weet deze uitzending verzorgde, de heer Schreurs een souveniertje aanbood, dankzeggend voor de medewerking die de A.V.R.O. steeds van het corps had ontvangen. De heer Leistikow zelf dankte met eenige hartelijke woorderi en betuigde in het bijzonder dank aan zijn mannen, met wie hij steeds in zoo voortreffelijke harmonie mocht samenwerken. Aan hen ook is het te danken, dat het peil der concerten de laatste jaren zoo is ge stegen; wij zullen trachten, als het kan, onze muziek nog meer te volmaken. Reeds des morgens was namens het corps bloemen gebracht, zoodat het bij deze huldiging, die een geheel intiem karakter droeg, niet aan het feestelijk cachet ontbrak. VOORTVLUCHTIGE DIENSTBODE AANGEHOUDEN. Gistermiddag werd de politie te Rot terdam er van in kennis gesteld dat bij de familie W. de N. de dienstbode, D. de N., een bedrag van 330 ontvreemd had en spoorloos verdwenen was. Men had het vermoeden, dat de dievegge met haar buit naar Venlo vertrokken was, waar haar verloofde bij het 17e Regi ment Infanterie onder de wapenen is. Vanuit Rotterdam werd de politie te Venlo onmiddellijk van 't geval in ken nis gesteld, met het gevolg, dat direct eenige rechercheurs naar de Frederik Hendrik Kazerne togen, in de hoop, daar de gezochte te kunnen aanhouden. Voor h~„ kazernegebouw trof men een taxi aan, waarin het gezochte meisje gezeten was. Men arresteerde haar en bracht haar naar het politiebureau te Venlo over. Er werd nog 320 op haar gevon den. Zij werd op transport naar Rotter dam gesteld om daar ter beschikking van de politie te worden gesteld. SIGARETTEN-PAPIER GESMOKKELD. Duitscher aangehouden. Ambtenaren van invoerrechten en accijnsen hebben in die afgeloopen nacht een jongen Duitscher aangehouden, die met den nacht trein aan het Centraal-station te Amsterdam was aangekomen en van Weert af, waar hij in den trein was gestapt, als smokkelaar was gesignaleerd. De man werdi in het bezit ge vonden van koffers, die 3400 boekjes met sigarettenpapier bevatten, waarop geen in voerrechten waren betaald. Hij is in het politie-bureau opgesloten en zal, daar hij hier te lande geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, nog vandaag voor den officier worden geleid Wij vernemen in dit verband, dat de smok kelhandel in sigaretten-papier een bedrijf is, dat den laatsten tijd welig tiert. Voorname lijk van België uit worden groote hoeveel heden sigarettenpapier met vrachtauto's of langs anderen wég over de Nederlandsche grens gebracht, waar handelaars gereed staan om dit goed per trein of auto naar- de groote steden te vervoeren, waar het van de hand wordt gedaan. In de treinen wordt derhalve door de rijksambtenaren duchtig opgelet en zoo konden zij ook ditmaal wederom een succes boeken. Bij het onder zoek is nog gebleken, dat de aangehouden1 Duitscher op een spoorabonnement reisde, dat hem niet toebehoorde. DE UITKEERINO VAN HET STEUNBEDRAG TEN BEHOEVE VAN DEN TUINBOUW. Antwoord op de vragen van het Tweede Kamerlid Groen. Op de vragen van den heer Groen, be treffende spoedige uitkeering van het geheele ten behoeve van den tuinbouw beschikbaar gestelde steunbedrag, verhooging van de uitkeeringen voor een aantal vollegronds- producten, het treffen van een speciale steun regeling voor aardbeien, princesse- en snij- boonen en verhooging van den bijslag op vroege aardappelen, heeft de minister van economische zaken geantwoord; 1. Het is ondergeteekende bekend, dat de tuinbouw in groote moeilijkheden verkeert, reden waarom de uitkeering van voor steun beschikbare gelden zooveel mogelijk bespoe digd is. Het systeem van uitkeering in den vorm van bijslag op de geveilde producten heeft ten gevolge, dat eerst na afloop van het kalenderjaar een definitieve berekening moge lijk is van het tekort op ieder product en, in verband met het totaal beschikbare bedrag, van den steun op die producten. Overigens moge ondeigeteekende er op wijzen, dat reeds op 9 October jd. een voor- schotuitkeering van 1,000,000 heeft plaats gehad, dat voor de handhaving der minimum prijzen 500,000 was gereserveerd en vrij wel geheel uitgekeerd is, zoodat het op de begrooting 1934 beschikbare bedrag van 4,500.000 na de uitkeering van 14 Dec. j.1, ad 2.800.000 vrijwel geheel opgenomen is. 2. De beide voorschotuitkeeringen zijn verleend op grond van de verhouoing van de opbrengstprijzen en de kostprijzen. Het feit, dat er tusschen deze prijzen zeer aan zienlijke verschillen bleken te bestaan, is voor ondergeteekende in November j.1. aan leiding geweest voorloopig een verhooging van den steun aan den tuinbouw met 3.000.000 in uitzicht te stellen. 3. De opbrengstprijzen voor de producten aardbeien, princesseboonen en snijboonen geven geen aanleiding bij de voorschotuit keeringen een bijslag op deze producten te verkenen. Volgens ondergeteekende ter be schikking staande gegevens zouden niet al leen de prijzen, maar ook de totaalopbreng sten dezer producten bij het vorig jaar niet onaanzienlijk gestegen zijn. Zoo is o.a. de totaalomzet van de veilingen te Beverwijk gestegen van f 1.190.000 op 1.468.000, derhalve met bijna 25 pet. Tot deze stijging is door de aardbeien ongeveer 170.000 bij gedragen, terwijl de totaalopbrengst van boonen 61.000 gestegen is. Bij de nog te verwachten uitkeering over 1934 zal aan deze kwestie de noodige aan dacht besteed worden. Ondergeteekende moge echter thans reeds er op wijzen, dat een geringere totaalop brengst, die uitsluitend het gevolg zou zijn van een kwantitatief geringen oogst, geen grond kan vormen voor steun uit het Land bouwcrisisfonds, daar bij alle genomen maat regelen de bedoeling voorgezeten heeft, het oogstrisico voor rekening van den teler te laten. Een speciale regeling hiervoor te treffen, ligt dan ook niet op den weg van onder geteekende. 4. Het is ondergeteekende bekend, dat de prijzen van vroege aardappelen in den aan vang /an het seizoen, mede in verband met het zeer vroeg rooien, te laag waren. Onder geteekende vertrouwt dit verschil bij de eerst volgende uitkeering grootendeels te kunnen nivelleeren. EGMOND AAN ZEE Aan de werkloozen werd tegen 12 cent per K-G. in totaal 100 K.G. oude kaas ver strekt, afkomstig van de Crisis-Zuivel-Cen- trale. Door voorbijgangers werd op de Boule vard Woensdagavond een zware paal ont dekt, afkomstig van het Lek van het vroegere Kurhaus. Vooral door het mistige weder be stond er gevaar voor verkeersongevallen, zoo dat men de politie waarschuwde. Men had U/2 uur noodig om het zware gevaarte we der van den weg te verwijderen. Donderdagmiddag is een fietser geval len bij het passeeren van de spoorrails, die ten behoeve van het zandvervoer dwars over den Egmonder straatweg is gelegd. Hij werd bloedend aan het hoofd gewond. Tegen een visscher uit deze gemeente is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens het verzwijgen van gezinsinkomsten, waardoor hij gedurende eenige weken te veel steun heeft ontvangen. WIERINGW Vrijdagavond is te Wieringen met de distributie van kaas aangevangen. In ver band met den beperkten voorraad komen voorloopig alleen de groote gezinnen in aan merking, zij dus die ook margarine betrek- een. Mocht later een tweede zending kaas worden ontvangen, dan zullen ook de an dere werklooze gezinnen hiervan profiteeren. De kaas wordt verkocht in pakjes van 3/4 K.G. a negen cent per stuk. De kaas is van goede kwaliteit. ^Buitenland Z j/UAS iOci. poos/2 KROONTJES sod «Wat TTVJsifaacdt maakt iógoed" £and- enJxiinlouu% Xcovinciaal Tlieuws Distributie van kaas.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 13