Amstecdamscfie ïBeuts ,5* HEEMSKERK KOEDIJK HENSBROEK BERGEN LANGENDIJK BEVERWIJK ST. PANCRAS WINKEL UITGEEST HtERHUGOWAARD DE RIJP EGMOND AAN ZEE HOORN De Hoornsche revue-vereeniging. £attd:e*i. DE BLOEMBOLLENSTEUN. JnqzKmdm Stukken INRIJ VERBODEN van Zaterdag 19 Januari 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. 10.30 pl.m. 10.45 pl.m. 11.15 mi7-% De leden van het hier gevestigde ondersteuningsfonds „St. Lourentius kwamen Donderdagavond in jaarverga dering bijeen. Al zeer spoedig kwam de penning meester aan het woord. De ontvangsten waren 1070.08, uitgaven 923.met inbegrip van alle vorige saldo's bedroeg het reservefonds 1687.85. Aan achterstallige contributieschuld staat nog een post open van 80.25. De vereeniging telt momenteel 180 leden. De contributie bedraagt 10 ct. per week, doch een bestuursvoorstel om eene reeds jaren lange gewoonte ieder jaar 3 maanden 15 ct. te heffen werd door de vergadering voor dit jaar niet noodig geacht. De voorzitter deelde toen de bijeen komst mede dat als een noodzakelijk ge volg hiervan in de toekomst de bestaan de 40 uitkeering bij een eventueel sterfgeval zou komen te vervallen. Na rondvraag sluiting. Door het Witte Kruis in onze gemeente zal een moedercursus gegeven worden on der leiding van zuster Leegwater uit Alk maar. Deze cursus is kosteloos toegankelijk voor alle dames boven de 18 jaar. Woensdagavond vergaderde de Floralia- tentoonstelling in café van P. Groot. De voorzitter, burgemeester Kooiman, zeide dat het een verheugend feit is dat in dezen slechten tijd de Floralia-vereeniging dit jaar nog financieel is vooruitgegaan, wat spreker toeschreef aan het medeleven van de leden met onze vereeniging. Hierna volgde het jaarverslag over 1934, van den secretaris den heer C. Bout, waar uit we meldden dat de vereeniging dit jaar financieel is vooruitgegaan, en het ledental zoo ongeveer stationnair is gebleven. Ge houden zijn 4 bestuurs- en een algemeene vergadering. In Purmerend op de dahlia- teptoonstelling behaalde de vereeniging twee prijzen en twee personeele prijzen Met den wensch dat de vereeniging mag bloeien, sloot de secretaris zijn keurig jaar verslag, waarvoor de voorzitter hem dank had gebracht. Rekening en verantwoording van de penningmeesteres, mevrouw M. WitHel der. Ontvangsten over 1934 bedragen 572.07 Uitgegeven over het zelfde jaar 478 88. Nog enkele kleine bedragen moesten wor den geind te samen ongeveer een bedrag van 4.50. Met het kasgeld van 1933 was een batig saldo te boeken van 93.18. De rekeningen werden door de heeren Joh. Koning en C. Bommezij Jr. nagezien Bij monde van den heer Bommezij werd tot goedkeuring geadviseerd. De heer Bommezij deelde omtrent de reke ningen nog mede, dat het wenschelijk zou wezen, om van alles wat de penningmeeste res betaalt, een bewijs te vragen voor den goeden gang van zaken en om abuizen te voorkomen. Hiermede zal reKening worden gehouden Alvorens tot de bestuursverkiezing over te gaan, deelde de voorzitter nog mede. dat het bestuur voorstelt, in de vacatiire-mej. Kok niet meer te voorzien daar de dames het werk zooals het nu gaat, heel goed al kunnen. Met algemeene stemmen werd dit goed gevonden. Dan zei de voorzitter nog, dat hoe het hem ook spijt, hij wegens drukke ambtsbezig heden als voorzitter moet bedanken. Ik kan mij, zeide spr., niet meer voor de volle 100 pet. aan de vereeniging geven en dit gaat als voorzitter niet. Hij hoopte, dat allen hiervan overtuigd zijn. De heer Boot zeide. dat we dit maar niet zoo zonder meer moeten aannemen, en wees er op, dat en vereeniging met den burge meester als voorzitter, altijd kans van slagen heeft. Na veel over en weer gepraat liet de voor zitter zich weer overhalen om voorloopig zijn functie te blijven waarnemen. (Applaus) Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heer K. de Hart, mevr. M. WitHelder en mevr. M. Boot—Baas Allen worden herbenoemd en nemen hun be noeming aan. Hierna volgde bespreking tulpententoon stelling en huisvlijttentoonstelling, welke zullen worden gehouden op Zondag 24 Februari. De keurmeesters voor de tulpen zijn de heeren Schrama en Dirks van Heemstede. De tulpen moeten Zaterdags'morgens 23 Febr. worden ingezonden, de inzendingen voor de huisvlijt Vrijdags'avonds. Een langdurige bespreking volgde nu over het wel of niet houden van een feestavond na afloop der tentoonstellingen. Gezien de groote moeilijkheden, die hieraan zijn ver bonden, werd besloten dit niet te doen. Bij de rondvraa vroeg mevr Boot-Baas of, als iemand nu lid wordt, deze op de eerstvolgende tentoonstelling al mag inzen den. Dit werd toegestaan. Daarna sluiting. De bevolking verminderde door ver trek met 70 mannen en 140 vrouwen en door overlijden met 22 mannen en 11 vrouwen. De totale vermindering be droeg du6 92 mannen en 151 vrouwen of 243 personen. Do bevolking ging in 1934 dus achter uit. Op 1 Januari 1935 bedroeg het aantal inwoners 2962, waarvan 1542 mannen en 1420 vrouwen. Waren er op 1 Januari 1934 90 man nen meer dan vrouwen, thans bedraagt het mannenoverschot zelfs 122. *De wijkverpleegster legde in 1934 af 1450 bezoeken, waarvan 1175 voor wijkverpleging en 275 voor t. b. c. be strijding. Het verkeer langs den Bergerweg heeft eenige dagen ongewenschten hinder on dervonden van zand lossende vracht auto's, die de brug bij de Melkfabriek als steiger gebruikten. Op last van den loco-burgemeester, wethouder Apeldoorn, is hierin gister verandering gebracht, waardoor de ver- keersbrug niet meer als lossteiger wordt gebruikt. Het gaat goed met het te werk stel len van jeugdige werkloozen. Een 12-tal doet volkomen dienst aan de bewerking van een stuk land aan de Zuidlaan voor de teelt van tuinproducten. Achttien ande re jongelui zijn met veel enthousiasme bezig om zich, door het uit en in elkan der zetten van een oude auto, in het autovak te bekwamen. De rest wacht nog steeds op de beslissing van den mi nister om het werk van het door de V. V. V. te stichten openlucht-theater door werkloozen te laten uitvoeren. B. en W., die daartoe reeds half December het verzoek indienden, hebben zich in den loop van deze week telefonisch tot de betreffende afdeeling gewend en ver nomen dat er principieel wel geen be zwaar tegen zal bestaan. Wel werd te kennen gegeven, dat hoogstwaarschijn lijk de minister zich op het standpunt zal stellen, dat het aan de jeugdige werkloozen uit te keeren bedrag per week niet hooger zal mogen zijn dan 2.50. B. en W. zullen het noodige doen om te bereiken dat dit bedrag 3.— kan blijven en wij hopen ten zeerste, dat zij in dit sympathieke streven zullen sla gen. den is, dat ook zij als volwaardige menschen een plaats in de samenleving kunnen inne men. Het comité rekent op groote belangstel ling. Er is een comtié van voorbereiding ge vormd, bestaande uit de herenB. J. F. Sut- man Meyer, burgemeester; Ch. F. J. M. de Meulder, pastoor; F. C. Spierings, arts; J. Zwarteveen, arts; A. M. van der Ham, gem.- secretaris; mej. Dra. M. van Slooten, mevr. Hartogh-Flens, Th. van der Meer, directeur Zuivelfabriek, J. W. Pieterse, pastoor, H. J. M. Jansen, hoofd r.k. school, mevr. Porte Wit en J. van Schaick, hoofd r.k. school. Eenigen tijd geleden meldden wij, dat het contingent voor den invoer van wit- tekool in Frankrijk met 100 spoorwagons van 10 ton was verhoogd. Thans wordt be richt, dat het totaal contingent voor de eer ste drie maanden van 1935 is vastgesteld op 3000 ton. Voor drie maanden is dit niet veel, het groote kwantum, dat hier in voor raad is, in aanmerking genomen. Uien mogen er slechts in zeer beperkte hoe veelheid orden ingevoerd gedurende deze drie maanden, nl. 140 ton. Voor andere groenten is een contingent beschikbaar ge steld van 1.920 ton. Naar verwacht wordt, is het geheele kwantum wittekool aan Nederland toege- wezen De teeltbeperking, voornamelijk voor de kleine bedrijven heeft deze categorie van tuinbouwers al wat moeilijkheden bezorgd, door de verscherpte bepalingen van de teelt regeling 1935. Door velen werd de beper king als ondragelijk beschouwd, de beper king was voor de bedrijven beneden de 2 H.A. toch verhoogd tot 10 pCt. Wat moest men met het land doen, dat niet me* tuin bouwproducten kon worden bebouwd, en waarop feitelijk ook geen gelegenheid be stond, landbouwproducten te telen, daar het te klein was? In de Tuinderij wordt er thans de aandacht op gevestigd, dat er in het crisis-tuinbouw- besluit 1935 nog een wijziging wordt aan gebracht, welke een verzachting van de te zware beperking van 10 pet. zal beteekenen. Het voornemen bestaat, om alsnog een afloopende beperkingsschaal te maken voor de kleine bedrijfjes beneden de 2 H.A., waar door de beperking voor bedrijven van 1 H.A. weer op 5 pet. wordt teruggebracht. Dit is wel een maatregel om toe te juichen, want door dit laatste 3tukje grond, dat ze niet kunnen missen, zou de bestaanskans ge heel verloren zijn gegaan. Notaris G. D. Boerlage te Velsen pre senteerde Donderdagmiddag in het K. S. A. gebouw te Beverwijk 2 aaneenge- bouwde huizen get. 34 en 36, gelegen aan den Rijksstraatweg te Noorddorp, met ruim 2 H.A. tuingrond benevens nog een woonhuis, get. 36, waarvan de uitslag was dat de totale opbrengst 13565 bedroeg. Koopers voor de perc. 1—3 waren D. Bus te Velsen voor 10.200 en voor de overige perceelen N. Schuyt te Bever wijk voor 3365. Alles behoorde tot de failliete nala tenschap van A. Schuyt Az. 1 Door het plaatselijk crisis-comité zal wederom een wagon eierkolen, onder de meest behoeftigen worden gedistrubueerd. Door het donkere weer gaat het bij vele kassenbouwers niet naar wensch met de jon ge tomatenplantjes. Bij vele kweekers vallen verscheidene plantjes om door het z.gn. smeul. Zonnig weer is het eenigste geneesmiddel. Ook komen veel tomatenplantjes zonder hart voor. De heeren C Faber en W. Beste- vaar, door den raad dezer gemeente be noemd tot leden van het algemeen bur gerlijk armbestuur, hebben hun benoe ming als zoodanig aangenomen Mevr. van der Meer—Bilstra. benoemd tot ■gentes van het Tehuis voor Ouden van Dagen heeft echter voor die benoeming bedankt. 2e droge bloembollenveiling. De Woensdag gehouden bloembollen veiling had een beter resultaat dan de voor gaande. Er was wederom flink publiek maar de prijzen waren nu hooger en bleven er slechts weinige partijen onverkocht. Propaganda filmavond landsche Blirtdenbond". „Neder- In de gister gehouden vergadering van den gemeenteraad van de Rijp is benoemd tot gemeentebode-tevens havenmeester, de heer Jac. Houtman te De Rijp. der bevolking was in 1934 De loop als volgt: Op 1 Januari 1934 bestond de bevol king uit 1540 manen en 1450 vrouwen, totaal 2990 personen. De bevolking vermeerderde door ves tiging met 69 mannen en 96 vrouwen en door geboorte met 25 mannen en 25 vrouwen. De totale vermeerdering be droeg dus 94 mannen en 121 vrouwen of 216 personen. Teneinde meer bekendheid te geven aan de belangen der blinden en het streven van den Ned. Blinden Bond, wordt door genoemde organisatie op Zaterdag 2 öjanuari a.s. in de zaal van café „Wester" te Heerhugo- waard-zuid, 's avonds TA uur een propa- ganda-avond gegeven Welwillende medewer king voor dezen avond zal worden verleend door: het Dubbel Mannenkwartet, terwijl de heer Joh. v. d. Berg, bondspropagandist, een toespraak zal houden over het wiïlen en kun nen der blinden. Het hoofdnummer van het programma is echter, de vertooning van een zeer interessante film. Deze goedgeslaagde film geeft een volledig beeld van het Blin denwezen en is van het begin tot het einde afwisselend en leerzaam. Door de gewaar deerde medewerking van de bekende Blinden instituten te Amsterdam en de Prins Alexari- derstichting te Huis ter Heide, kon deze film worden vervaardigd. Men verkrijgt een dui delijk overzicht van het onderwijs aan en de opvoeding van het blinde kind. De beteekenis van het zoo onmisbare Brailleschrift, wordt eveneens zeer mooi weergegeven. Dan geeft de film een duidelijk beeld van de vakopleiding aan blinden en de vele ar beidsmogelijkheden, welke voor hen bestaan. Men ziet blinden als pianostemmer-repera- teur, als rijwielhersteller, als schoenmaker, maar ook als telefonist, masseur en beiaar dier enz. enz. In de film is opgenomen een beeld van de Gemeentelijke Werkinrichting te Amsterdam, waar reeds ruim 100 blinden te werk zijn gesteld. De film vormt inderdaad een fraai geheel en geeft de aanschouwers een rijkdom van indrukken over de tot dus ver voor velen nog onbekende blindenwereld Gezien deze filmvertooning en de welwillen de medewerking welke wij hierboven noem den, belooft het een genotvolle en leerzame avond te worden. De entree kan voor niemand een bezwaar zijn dezen avond bij te wonen. Jongedames en andere welwillende personen zullen de kaarten ten verkoop aanbieden. bte t hen niet teleur, maar neemt een of meer kaarten en komt kennis maken met uwe blinde medemenschen en hun zwaren strijd voor lotsverbetering. Het verlangen der blin- De Hoornsche Revue-vereeniging heeft wederom haar serie-opvoeringen ge opend met de revue: „Dat is wat!', ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan de zer sympathieke vereeniging. Ook nu weer is het werk vervaardigd door de heeren Ridderikhoff en Dell, waarvan de eerste voor de tekst en regie; de laat ste voor de coupletten zorgde. Voor de zooveelste maal is de stof bij zonder leuk tot een aardig geheel ver werkt. De revue arriveert per Diesel- tiein en in het eerste bedrijf doceert Meester Pennewip (de heer Chr. Holman) op bijzonder geestige wijze de nieuwe spelling. Een leerlinge uit de hoogste las ,tac!'"y" (de commère mevr Dide Doornbos) brengt zijn hoofd op hol en brengt hem er toe „Das Dreimadelhaus" t aanschouwen. Jackey zingt een aar dig liedje op des heeren jacht op de meisjes en 'dit thema voert naar de val kenjacht als finale. Zoo beleeft Theobald Pennewip met z'n lieftallige verschijning allerlei avonturen, welke in het 2e en 3e bedrijf op vlotte wijze aan elkaar worden geregen. Een origineele modeshow, aangekleed door de firma's Brüggeman en Hos-Landzaat, opent het derde bedrijf. ^Tenslotte komen we in Hoorn terug, waar bij het stadsschoon wordt bezongen en met een grootsche finale als huldiging aan de re vue valt het scherm. Er tusschen door zijn enkele bijzonder pakkende scènes in Westfriesch dialect ge- Iascht waar Maartje uit Westfriesland (mej Ma Bierman) en Chr. Holman, kostelijk spel leveren, vol ironie. Alles werkte mee om deze revue te doen slagen. De aanwezigen hebben dan ook dol genoten. Vermelden we nog, dat zich in de stad een comité heeft gevormd, hetwelk de wakkere vereeniging Dinsdag a.s. tijdens de opvoe ring zal huldigen. Voor de 15e Hoornsche Revue kunnen we resumeerende getuigen: „Dat is wat!'' De vereeniging „Ontwikkeling'' heeft Vrijdagavond haar vierde bijeenkomst in dit seizoen belegd. De Parkzaal was weer uit stekend bezet, ongeveer 400 personen waren aanwezig. Bij den aanvang deelde de voor zitter, de heer Dorhout, mede, dat 21 Febr a s. voor de vereen, zal optreden de heer Jac tlsacker, voordrachtkunstenaar te Rotter dam Alsnu werd c hff woord gegeven aan den heer dr. Schoup te Den Haag, met het onder werp „Mijn ervaringen als journalist m Amerika" Spreker, die zeven jaar werkzaam was aan het grootste dagblad van Chicago, gaf een uitstekenden kijk op het wezen van een dergelijk blad, hetwelk door geld van het bendewezen werd beïnvloed. Zeer uitvoerig besprak de heer S nu het „bendewezen" en deelde daarbij uit eigen ervaringen hoogst merkwaardige en interessante voorvallen mede. Na de pauze ging spr. dieper in op de kwestie van Amerikaansche begrippen om trent recht en fatsoen. Ten slotte besprak spr. de economische verhoudingen in de V.S., waarbij spr. groote waardeering voor Roosevelt aan den dag legde. Spr. waar schuwde hierbij tegen de eenzijdige voorlich ting ten deze in de groote Nederl. pers. Het was in alle opzichten een hoogst merkwaar dige avond en het dankwoord van den voorz was in alle opzichten verdiend. In verband met eenige mededeelingen, dat er uit het Landbouwcrisisfonds een I bedrag beschikbaar zal worden gesteld, o de bollen, die de handel niet afge nomen heeft en door de regeering zijn overgenomen, met 85 van de gestelde minimumprijzen te vergoeden worden door den secretaris van het district Noordholland var» den N. T. B. eenige cijfers genoemd. Er is uitgetrokken een bedrag van 1.900.000, waai-van voor hyacinthen 600.000, voor vroege tulpen 400.000, voer Mendel, Darwin-, late en alle ande- r tulpen 600.000 en voor narcissen 300.000. De secretaris vestigde er de aandacht op, dat in berichten hieromtrent wordt gezegd, dat waarschijnlijk de heffing per roe voor de kweekers vervallen zal. Men rnoet echter niet denken, dat deze hef fing vervalt, want men is niet van de heffing af. De bedoeling zit voor, om met Mei ook de zg. regeeringsbollen te doen uitbe talen en dan moet er geld voor disponi bel zijn. Nu krijgne wij dit tijdelijk uit het Landbouwcrisisfonds, doch moeten het naar de voorgestelde heffing per om slag, per roe terug betalen. Er worden wel pogingen in het werk gesteld, de roe-belasting op te heffen, maar de kans van slagen wordt betwij feld. Als deze mededeeling op waarheid be rust, en de persoon van den secretaris is ons genoegzaam bekend, dat men het van hem kan aannemen, heeft deze steun aan de bollenkweekers dus feite lijk niets te beteekenen. Hoogstens zullen do kweekers eenige dagen, misschien weken, in het bezit worden gesteld van het geld, om het dan weer in den vorm van heffing uit te betalen. JRINKT MEER MELK. Mijnheer de Redacteur! Met belangstelling heb ik het verslag in Uw blad gelezen van de gecombineerde ver- gadering van de HolJ. Mij. van Landbouw, in welke vergadering o m. het „te veel aan melk" is besproken. Naar aanleiding van het denkbeeld van den heer Duin, om de 10 pet. te veel melk met toeslag van de Crisis-Zuivelcentrale, als veevoeder beschik baar te stellen, antwoordde de heer ir. Huismans, dat niemand nog weet hoe het met genoemd te veel zal gaan. Bij verge lijking van deze uitspraak met opschrift van Uw verslag, luidende- 1 Liter melk staat in voedingswaarde gelijk met 7 eieren; 4 ons vleeschIA pond erwten; 5A pond appelen- 100 gram bananen, brengt mij dit tot de vraag: Is het wel noodig om het te veel aan melk voor veevoeder te bestemmen? 1$ het niet beter dit kostelijk voedsel in de eerste plaats door de menschen te doen gebruiken? Naar mijn meening moet in deze richting veel te bereiken zijn. Onlangs zag ik op de „Amato" te Amsterdam een grafische voor stelling waaruit was te zien, dat het gebruik van melk in Nederland per hoofd en per dag ca. 1/4 Liter bedraagt. In Zwitserland daarentegen 1 Liter per hoofd en per dag. Nemen wij nu eens aan, dat het gebruik in ons land verhoogd kan worden tot A Liter per hoofd, dan zou dat een grooter verbruik van circa 2 millioen Liter per dag, of ca. 700 millioen Liter per jaar beteekenen. Gesteld dat de productie per koe 3500 Liter per jaar bedraagt, dan zou het opvoeren van 1/4 tot A Liter per dag en per inwoner de melk- opbrengst van 200.000 koeien compenseeren. Is in bovengenoemde koers, naast de be kende leuze „Eet melkbrood", geen oplos sing voor het „te veel aan melk en wat daar meer aan vast zit, te vinden? Naar mijn meening wel! Hiervoor is echter noo dig reclame en nog eens reclame! De mas sa overtuigen van de groote waarde van melk als volksvoedsel. Ligt hier niet een prachtig arbeidsveld voor de Landbouw- maatschappijen? Mijnheer de Redacteur, met dank voor de plaatsing, C. BEST. O Een roode cirkel met wit veld beteekentt gesloten voor alle ver keer in beide richtingen (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1931 4 M 1934 4 Ned.-Indië 1934 4 1934 A 5XA Duitschland 1930 Idem met kettingverklaring BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd Batik Handel Mpij. Cert. 1000 Koloniale Bank Ned. Vorige koers 102 102 101Va 1017, 30»/, 36 Vis 101 308/,, 357, Koers van beden te: Ind. Handelsbank 6&>'„ J DI Rotterd Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service 93-V, 31% 60 57% 237% 235", 85'/s 21 Wis fi'/ui 19%. pl.m. 317, 38% 30V< 347, 68 102 pl.m. 11.00 34% 30 35-% 31% 30 357, i Steel commo-, TlCl.i 3'Vis U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Rediang Lebonö PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon. Petr. J,4Vg 32 62 239 237 87 67g 19%. 23Vg 63 6% 647,-5| 637,-5 86J 7i 6% 19%. i 2344 871 5J V, 236 877,-8 67$ 197, 164% 84'/, 77'/, 17% 10— 13/ 49 166 'g 164% 1647,-5 165-6 165%-6 17% 11— Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiad oerbadiadi J1 Interc. Rubber 1387/s 86 101/. 4% 100 727« 947, 31% ,39j-% 139$-% 139J-40 uo'% SCHEEPVAARIEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Southern Railw Cert. Union Pacific §Noteering per 50. fExclaim. 'Exdividend. 1% 31*/4 149% 138% 143'/, 30% 8% 64 86 lOi^ 4% 100 S9J 73 63 1% 99%-| 94/, 1% 991 V, '27a 100 V, 1497, 137 1437, 32% 149% 137 1437, 149f-50 137% 144% 64 WISSELKn™«2"GAT,E V°">" WISSELKOERSEN AMSII-KUAM 1 pCt. Heden 1 pCt. N.» Vork ."f °FFICIEEE Londen Berlijn Parij, Brussel (Beiga) Bazel Kopehnagen Stockholm Oslo Madrid Italië Vorige koer, 1.48% 7.247! 59.37 v 9.76 34.58 47,90 32.40 37.40 36.40 20.25 12.66 Koer* op heden 2 uur 1,488/.. 7.237, 59.377, 9.761 34 56 47.90 32.30 37 30 36.30 20.23 12.657, J.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 14