Agenda ^Bitutatiand {luchtvaart Jietk School Jiunst en Wetenschap WeecAeddct Stedel ij k Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend: Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, van Zondag tot en met Woensdag, 's av. 7.30 uur, hoofdnummer De Zesdaagsche (kom.) hoofdrol Joe E. Brown. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Nachtvlucht (rom.); hoofdrollen John en Lionel Barrymore, Helen Hayes, Robert Montgomery, Myrna Loy. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Een Meinacht in Weenen (rom.); hoofdrol len Kathe von Nagy, Viktor de Kowa, Lola Chlud, Christl Mardayn. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer In de greep der duisternis (sens.); hoofdrollen Big Boy Williams en Tom Ó'Brien. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 19 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond D.E.S Landstraten e. o. Zondag 20 Januari. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, tweede opvoe ring van „Het jolige weeuwtje". Café Rus te Heerhugowaard, concert zang- vereeniging Ons Genoegen. Maandag 21 Januari. 8 uur, Gebouw Vrijz. Herv., Heul 3, Volkszangavond. 8 uur, Kapelkerk, Kerk en Vrede, sprekers ds. Padt, ds. Attema en ds. Duetz. Dinsdag 22 Januari. 8 uur, café Central, buitengewone leden vergadering Witte Kruis. antiquiteit is, dat men door de gebarsten deuren kan heenkijken, dat de vloeren onherstelbaar zijn, dat er W. C.'s zonder afvoer zijn en dat hier en daar het ge bouw gestut moet worden om te voorko men, dat het in elkaar valt. Inderdaad, waar in deze tijden duizenden en nog eens duizenden voor scholenbouw wer den uitgegeven en geen luxe daarbij te kostbaar was, mag geconstateerd wor den, dat het Gymnasium in alle opzich ten te kort is geschoten. Er zal een beter Gymnasium gebouw moeten komen. Hier doet zich nu een prachtige gele genheid voor om deze onderwijsinrich ting zoo goedkoop mogelijk aan een be ter gebouw te helpen. De Landbouw- crisisdienst heeft de ruimte van de schoollokalen noodig en omdat deze dienst voorloopig nog niet opgeheven zal worden, maar toch weer zal verdwij nen als aan de economische depressie een einde komt, is wel aan te nemen, dat het Gymnasiumgebouw in den tiid, die het bureau hier nog gevestigd zal zijn goede diensten kan bewijzen. De lokalen zijn niet mooi, maar voor een crisis dienst toch zeker beter geschikt dan voor een school waar voorbereidend Hooger Onderwijs wordt gegeven. Men zie dus een oplossing te vinden in dezen geest, dat het Gvmnasiupage- bouw aan het Landbouw-Crisis-Bureau verhuurd wordt en deze dienst dus voor Alkmaar behouden zal kunnen blijven. Het Gymnasium zal dan tijdelijk er gens anders moeten worden onderge bracht, wellicht zullen de klassen tijde lijk in verschillende gebouwen moeten zijn, maar men zal zich deze moeilijkhe den zeker kunnen en willen getroosten wanneer vaststaat, dat er zoo spoedig mogelijk met den bouw van een geheel nieuw en naar de eischen des tijds inge richt Gymnasium begonnen zal worden. De tijd is in financieel opzicht gunstig. De tijd is daarvoor, ook in financieel opzicht, bijzonder gunstig. Er is een lage rente voor geleende gelden en er is een lage prijs voor bouwmaterialen. Wil men ooit een nieuw Gymnasiumgebouw stichten en daartoe zal het nu een maal moeten komen dan zal dit thans kunnen gebeuren. De gemeente heeft zich bereid ver klaard voor den Landbouw-crisis-dienst een houten gebouw te plaatsen in den tuin van het Landbouwhuis, dat 20.000 zal moeten kosten. Wanneer binnen af- zienbaren tijd deze crisisorganisatie verdwijnt is dit gebouw waardeloos en wanneer het eindelijk aan het Zevenhui zen tot een beteren verkeersweg zal ko men in aansluiting aan den breeden Geesterweg is er alle kans, dat het gebouw tegen den grond moet worden geworpen. Aan alle kanten bezuiniging. Bouwt men thans een nieuw Gymna sium, dan geeft dat aan alle kanten be zuiniging. Wanneer wij den bouw op totaal 100.000 schatten, dan kunnen wij daar van al dadelijk de 20.000 aftrekken, welke de gemeente bespaart, omdat het houten hulpgebouw overbodig zal wor den. Wanneer wij berekenen, dat het nieuwe Gymnasium 50.000 aan ar beidsloon zal vorderen, kan worden aangenomen, dat daarbij 25.000 aan werkloozenuitkeering bespaard wordt. Dat behoeft dan door 'tMaatsch. Hulpbe toon niet meer aan steun te worden uit gekeerd en men komt zoodoende tot de conclusie, dat momenteel voor een be drag van circa 55.000 een geheel nieuw gebouw voor het Gymnasium gesticht kan worden, eigenlijk voor nog minder, omdat de gemeente door de ontruiming van het oude gebouw en de verhuring daarvan aan de Landbouw-Crisis-Orga- nisatie natuurlijk van deze instelling nog eenige duizenden guldens per jaar aan huur zal ontvangen. Men slaat dus om eens een afge zaagd spreekwoord te gebruiken twee vliegen in één klap. Men verkrijgt ten eerste een nieuw en dringend noodzake lijk schoolgebouw op buitengewoon gunstige condities en men slaagt er tevens in voor Alkmaar een Crisis instelling te behouden, die zich geregeld uitbreidt en die voor onze boerenbevol king, juist in het centrum dezer provin cie, van bijzondere beteekenis is. Wij gelooven, dat door deze oplossing alle partijen gebaat zullen zijn. DE UITSLAG VAN ONZE KERSTPUZZLE. Er zijn weer heel wat abonné's geweest, die hun kerstdagen nuttig en aangenaam doorgebracht hebben door onze kerstpuzzle op te lossen. Tegen het einde van het jaar waren er zooveel antwoorden binnen ge komen, -dat een enorme papierstapel moest doorgewerkt worden om al deze oplossin gen te kunnen controleeren. Men weet, dat bij deze P-puzzle alle woorden genoteerd moeten worden, die met de letter P beginnen en het is wonderlijk, hoeveel voorwerpen er opgespoord werden, die inderdaad met een P beginnen, maar op de plaat absoluut niet te ontdekken waren. Sommige abonné's hebben er blijkbaar een woordenboek bijgehaald en ontdekten won derlijke zaken als protoplasma en paroxysme. Anderen hebben bet minder ver gezocht, maar bleken meesters in het vormen van samen stellingen. Zij ontdekten b.v. op de plaat niet alleen een paard, maar ook paardenoogen, paardenstaart, paardenhaar, paardenhoeven, enz. Het is te begrijpen, dat al deze samenstel lingen geschrapt werden. Op deze wijze zouden er inderdaad honderden woorden met een p beginnende te ontdekken zijn. Wij hebben ons thans door den rijstebrei- berg heengewerkt. De eerste prijs a 5 werd gewonnen door den heer J. Mostert, Boezemsingel 25 te Alkmaar met 67 toelaatbare w,oord en. De tweede prijs a 2.50 werd gewonnen door dr. Schut, Kennemersingel 3, alhier met 54 woorden. De derde prijs a 1 werd gewonnen door den heer C. Verheus, Schoutenstraat 28 met 63 toelaatbare woorden. De winnaars kunnen op ons bureau hun prijzen in onvangst nemen. Een eervolle vermelding krijgt nog Coba Haasbroek uit de C. W. Bruinvisstraat, die de puzzle-plaat alleraardigst gekleurd had. SLOOPWERK OPGEDRAGEN. Door het bestuur der Ned. herv gemeen te te Noordscharwoude is het sloopen en wegruimen van de afgebrande kerk opgedra gen aan J. Habbé te Alkmaar. DEN CHAUFFEUR TREFT GEEN SCHULD. Op den Achterweg werd gistermiddag een 56-jarige wielrijder door een luxe auto aangereden, waardoor de wielrijder aan zijn linkerhand gewond werd. Daar even voor de aanrijding een andere auto passeer de, kon de bestuurder van de aanrijdende luxe auto den wielrijder niet hebben waar genomen en treft hem dan ook geen schuld. VAN WIEN IS DIE HOND? Bij den heer A. M. Vial aan de Nic. Beets- kade nr. 27, is een licht grijze hond terug te bekomen, pl.m. 50 c.M. hoog, die giste renavond bij hem is komen aanloopen. AAN EEN VERKEERD ADRES. Gisteravond te omstreeks half twaalf werd de politie telefonisch gewaarschuwd, dat zich in 't gebouw der Arbeidsbeurs ingesteld breker bevond. Uit een onmiddelijk ingesteld onderzoek bleek, dat inderdaad de deur van het gebouw met een voorwerp was bewerkt. De deur was echer nog gesloten en het slot bleek niet defect te zijn. In het gebouw was niemand aanwezig. Waar in het gebouw nimmer geld is, had de man zich de moeite kunnen besparen. WIELRIJDERS OPGELET. In verband met in den Iaatsten tijd veel vuldig voorkomende klachten en het toene mende aantal verkeersongevallen tengevol ge van het niet of niet tijdig blijk ge ven van het voornemen om van richting te veranderen en het links houden in bochten, welke fouten nog te .dikwijls in het bijzon der door wielrijders worden gemaakt, is gisteren door de gemeentepolitie bij de door haar gehouden verkeerscontrole in meerde re gevallen verbaliseerend opgetreden. Men zij dus gewaarschuwd en bedenke dat een juiste toepassing van de verkeers regels een eerste eisch is. VOORLOOPIGE GROSLIJST VOOR DE RAADSVERKIEZINGEN. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van de afd. S.D.A.P. werd de voor- loopige groslijst voor de Gemeenteraadsver kiezingen als volgt samengesteld: 1. T. Bonsema. 2. W. v. d. Vall. 3. W. J. Bulens. 4. A. Bakker. 5. H. van Drunen. 6. Mej. G. Nierop. 7. P. Dekker. 8. H. Koot. 9. N. Schats. 10. A. F. Zeegers. 11. C. Torenvlied. 12. J. Waardenburg. 13. Mevr. v. Rutten. 14. G. Koopmans. 15. C. Couwenhoven. De defin'tieve beslissing der volg orde zal geschieden door een referendum, waarvan de uitslag wordt vastgesteld op Dinsdag 29 Januari, OUDE MAN AANGEREDEN. Gistermorgen werd op den hoek Schou tenstraatLangestraat een 85-jarige voet ganger door een wielrijder aangereden. Hij werd hierdoor aan zijn rechterhand en boven zijn linkeroog licht verwond en is aan het bureau van politie verbonden. EEN PIJL IN HET OOQ. Een ongeveer 12-jarige knaap, die te den Hoorn op Texel met eenige jongens aan 't oefenen was in 't schieten met pijl en boog, kreeg een pijl in 't oog, waardoor dit zintuig zoo beschadigd was, dat hij direct naar den Helder vervoerd moest worden, teneinde in 't hospitaal aldaar onder behandeling van een oogspecialist te worden gesteld. VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Cursus: Gezag en Vrijheid. Over het onderwerp: „communistische, fascistische, democratische en christelijke op voedingsidealen" spreekt in de Handels school op 22 en 29 Januari, 5 en 12 Februari a,s. de heer D. L. Daalder, leeraar aan de R.H.B.S. alhier en redacteur van „Het Kind". Spreker wil een zoo scherp mogelijk maar uiterst objectief beeld geven van de levens- en wereldbeschouwing, in de kringen van communisten, fascisten en democraten aanvaard, nagaan, welke paedagogische principes uit deze stelsel worden afgeleid, en opsporen, in hoeverre die beginselen in het practisch leven werden verwerkelijkt. Op den vierden avond zal worden onder zocht, of theorie en practijk der verschillen de systemen in overeenstemming zijn met de wetten, die in de evangeliën hun zuiverste formuleering vonden. BEVOLKINGSCIJFER ALKMAAR. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 1934: 14271 mannen en 15325 vrouwen, totaal 29596 personen. Zij vermeerderde gedurende het afgeloopen jaar door vestiging met 2290 personen (979 mannen en 1311 vrouwen) en door geboorte met 509 personen (261 mannen en 248 vrou wen), totaal 2799 personen. Zij verminderde door vertrek met 1875 personen (802 man nen en 1073 vrouwen) en door overlijden met 312 personen (163 mannen en 158 vrouwen), totaal 2196 personen eit bedroeg op 1 Jan. 1935 30199 personen, een vermeerdering derhalve van het aantal inwoners met 603 personen. LIEDERENAVOND CLINGE DOORENBOS. Het is al weer bijna twee jaar geleden, dat de heer en mevr. Clinge Doorenbos ter gelegenheid van het 20-jarig jubileum van de afd. Alkmaar der Ned. Ver. v. Huisvrou wen hier ter stede optraden. De toen aan wezigen zullen zich ongetwijfeld dezen mooien avond nog herinneren. Het succes van Clinge Doorenbos was op dien jubileum avond om een film-term te gebruiken phenomenaal. Het is dat\ ook een goede ge dachte van de directie van 't Gulden Vlies geweest om de heer en mevr. Clinge Dooren bos uit te noodigen, weer eens naar Alkmaar te komen. Dit zal dan ook geschieden en wel op Woensdag 23 Januari a.s. des avonds te 8 uur. Dan zal er in de Gulden Vlies-zaal dè echte Clinge Doorenbos-sfeer zijn. Men zal weer eens prettig gestemd worden door echte geestigheid. Zonder banaliteiten. Wij verwachten, dat men Woensdag 23 Januari in groote drommen naar 't Gulden Vlies zal trekken ter bijwoning van een avond van goede, geestige en gezellige amusements kunst. HIJ KREEG DEN TIJD OM NUCHTER TE WORDEN. Terzake openbare dronkenschap is giste renmiddag een persoon vanaf ae Ooster- kolkstraat ter ontnuchtering naar het bu reau van politie overgebracht. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 20 Januari is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. P. A. HAAXMAN f Op 88-jarigen leeftijd is te Den Haag over leden P. A. Haaxman, de nestor der Neder- landsche journalisten. Hij werkte o.a. aan he Dagblad van Zuidholland en 's-Graven- hage, de Nieuwe Courant en Het Vaderland. Hij was sinds 1910 secretaris van de Acade mie van Beeldende Kunsten en tot 1903 offi cieel verslaggever van de Handelingen van den Gemeenteraad te 's-Gravenhage. In de „Journalist" gaf hij meermalen herinnerin gen uit zijn meer dan 50-jarige loopbaan. EEN LUCHTHAVEN VOOR LEEUWARDEN. Gedeputeerde Staten van Friesland hebben heden aan de Prov. Staten van Friesland een voorstel gezonden waarin zij voorstellen voor 30 pCt. deel te nemen in de kosten van den aanleg van een luchthaven te Leeuwar den. De Friesche luchtvaartvereeniging zond 25 Juni 1934 een adres aan Ged. Staten, aan den gemeenteraad van Leeuwarden en aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken met het verzoek een luchthaven te willen aanleg gen op een terrein van hoogen kleigrond ge legen aan het Keesdijkje, een zijweg van de drukken verkeersweg naar Stiens, drie K.N.. verwijderd van het hartje van Leeuwarden. Deze gronden behooren gedeeltelijk aan jhr. A. E. v. Humalda van Eysinga uit Laren (N.H.) De oppervlakte van diens bezit be draagt 43 H.A. waarvoor hij 130.000 of moeilijke en on- Verstopping regelmatige stoel gang regelt men vlug zonder kramp of p ijn me Mijnhardt's Laxeertabletten Prjjs per doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten vraagt. Verder behoort de grond aan het oude burgerweeshuis, het St. Antoniuszie- kenhuis, de gemeente Leeuwarden en den heer J. A. Wassenaar. MINISTERRAAAD. Heden is er een tweede ministerraad in deze week gehouden, welke gewijd was aan de bezuinigingsplannen. DE TOESTAND VAN DEN INTERNUNTIUS VERBETERD. In den toestand van den pauselijken inter nuntius mgr. Schioppa is thans een duide lijke verbetering ingetreden. De koorts is verdwenen. De verschijnselen der dubbelzij dige longontsteking verloopen in gunstigen zin, hoewel de hartwerking krachtiger wordt, voelt de patiënt zich nog zeer zwak. THEA RASSCHE EN ELLY BEINHORN IN HET VADERLAND TERUG GEKEERD. De beide bekende vliegsters Thea Rassche en Elly Beinhorn zijn gisteravond met de New York van de Hamburg Amerika te Cuxhafen aangekomen. Thea Rassche liet zich geestdriftig uit over de hartelijke ontvangst, haar in Ameri ka ten deel gevallen en over de vriendelijk heid waarmee de internationale organisatie van de vliegers haar overal tegemoet is ge treden. Zij is eerelid van verschillende Amerikaansche universiteiten en heeft zich ingespannen de menschen in te lichten over het nieuwe Duitschland. Elly Beinhorn, die de laatste vijf a zes maanden in de Staten heeft vertoefd, heeft daar tal van vliegvertooningen gegeven en is eveneens met eerbewijzen overladen en geestdriftig ontvangen. Haar vliegtuig, waarmee zij geen enkel ongeluk heeft gehad, had zij meegenomen aan boord van de New York. OUDERAVOND VAN DE OPENBARE U.L.O.-SCHOOL TE ALKMAAR. Bijgewoond door alle leerkrachten en ruim zestig ouders werd Woensdag j.1. een ouderavond gehouden, welke na het welkomstwoord van het hoofd der school, den heer Hoekstra, op vroolijke wijze werd ingezet met een drietal lie deren, gezongen door het ULO-meisjes- koor onder leiding van den heer Brands. Gezien den korten tijd, dat dit koortje bestaat, kan de leider over de prestaties tevreden zijn. Hoofdschotel van den avond was de lezing gehouden door den heer Lange- dijk, inspecteur van politie te Alkmaar over „Verkeerswezen". De spreker wist zijn onderwerp voor een dergelijke bij eenkomst geschikt te maken, door voor namelijk ouders en onderwijzers op die punten te wijzen, welke den kinderen in het belang van een veilig verkeer moe ten worden ingeprent. Vervolgens had de verkiezing van een nieuw lid der oudercommissie plaats wegens het aftreden van den heer K. Blaauboer, sedert 1929 de voorzitter dier commissie. Alvorens tot de stemming werd overgegaan, werd den heer Blaau boer en zijne echtgenoote dank gebracht door den heer Hoekstra en namens de ouders voor beider verdiensten bij de versterking van den band tusschen huis en school. Als nieuw lid werd daarna de heer P. Visser gekozen. PREDIKBEURTEN. Nederlandsch Leger des Heils, Hekel straat C 9. Hedenavond 't welkom der nieuwe officieren. Zaterdagavond 8 uur straatzang; Zondagmorgen 10 uur wijdings- dienst, Zondagmiddag 4 uur samenkomst, Zondagavond 8 uur verlossingssamenkomst; Maandagavond 8 uur moederbond; Dinsdag en Donderdagavond 8 uur samenkomsten, welke worden geleid door de nieuwe offi cieren. KAMERMUZIEK. De tweede avond van de Alkmaarsche Kamermuziekvereeniging was bestemd voor het instrumentaal trio, gevormd door George van Renesse (piano), Ferdinand Helmann (viool) en Henk van Weezei (oello). Dit tweede aoonnementsconcert werd gister avond gegeven met een programma, be staande uit Beethoven's trio, opus 1, een jeugdwerk dus, en van dit opus, dat meer dan één trio heeft, het eerste; een trio van Mendelssohn, opus 49; en een werk in de zelfde bezetting, van Tschaikowsky. Wie in de Alkmaarsche Courant gelezen 'heeft, wat er in de groote bladen over dit trio is gezegd, zal zich herinneren, dat men, zonder uitzondering het spel onzei artisten bijzonderen lof toezwaaide. En zij, die gis teravond aanwezig waren, helaas, het waren er veel, en veel te weinig, zullen groote ver wachtingen gehad hebben. Men mocht ze, naar aanleiding wat er over dit trio gezegd was, hebben, en wat het mooiste is, die verwachtingen zijn misschien nog wel overtroffen. Men heeft kennis ge maakt met drie hoogstaande artisten, die volkomen in elkaar opgaan, en al mocht de jonge pianist allereerst de aandacht ge trokken hebben dooi zijn magnifiek spel violist en cellist zijn volstrekt niet minder. Van Renesse had prachtige partijen te spe'en, en daar deed hij wonderen mee Beethoven's opus 1 no. 1 Klare muziek bizonder geschikt om de prestaties der uit voerenden na te gaan, want deze muziek naar waarnemingen, verricht in den morgen van 19 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 770,9 m.M. te Aberdeen. Laagste barometerstand 751,5 m.M. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 20 Januari: Zwakke tot matige oostelijke tot noorde lijke, in het oosten later wel licht verander lijke wind; gedeeltelijk bewolkt tot betrok- ken; weinig of geen neerslag; temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst; wellicht toenemende vorst in het oosten. Weeroverzicht In den toestand kwam weinig verandering. Het gebied van hoogen druk boven Ierland blijft gelijk. In het binnenland van Europa, in het gebied van strenge vorst, vormt zich een tweede maximum. Terwijl de warme luchtmassa met stormsnelheden door het noorden stroomen en de hoogste temperatu ren van ons waarnemingsgebied land den rand van het poolgebied veroorzaken wordt centraal Europa overstroomd met koude vorstlucht uit de binnenlanden van het conti nent, waardoor de vorstlijn overal de kust- lijn volgt en op vele plaatsen vorst voor komt. De middelgebergten zijn nog steeds in wolken gehuld met lage temperaturen. Hoog in de Alpen worden weer zware stormen uit noord-oost en oost gemeld met temperaturen beneden 13 gr. boven 3000 M. In oost- Europa zelfs beneden 1500 M. Het is even wel niet uitgesloten dat de continentale strooming zich iets naar het noorden zal ver leggen en dat daardoor in het zuidoosten van ons land de vorst tot matig zal toene men. dagtiuksch weerbericht i heeft geen problemen En met dit eerste programmanummer had men het publiek vol komen voor zich ingenomen. Aan 't einde er van kwam er al direct een terugroeping. Doch in Mendelssohn's trio kwam de vir tuositeit tot uiting, maar dan virtuositeit van de beste, de degelijkste soort. De techniek ten top geheven, maar de voordracht in geenen deele veronachtzaamd. De finale zette de kroon op dit musiceeren; in 'n prestis simo tempo werd ze teneinde gebracht. Tschaikowsky's werk bevat veel afwisse ling, ook al door de vele tempo-veranderin gen. In het tweede deel geeft de componist 'n thema met variaties en gebruikt daar ver schillende vormen voor. Eén klinkt er bijv als 'n klokkenspel door den vleugel voort gebracht, 'n walstempo versmaadt de com ponist zelfs niet. En ondanks die veranderin gen, die afwisselingen, is er eenheid in dit werk te herkennenaan 't slot der finale laat de componist het Elegisch thema hooren, waarmede hij zijn compositie begint. De vertolking dezer drie trio's al gaf het laatste stuk veel gelegenheid om uit te blinken was verrassend, buitengewoon- In een der groote bladen stond o.a., dat deze drie artisten gerust ook het buitenland als terrein voor hun ensemble kunnen kiezen. Ja, dat kunnen ze zeker en het succes hunner verrichtingen zou niet twijfelachtig zijn. Het bestuur onzer Kamermuziekvereeniging war men dank en de Hollandsche kunstenaars van Renesse, Helmann en van Wezel niet minder. A. K. DE BERGER KUNSTKRING. Vrijdag 25 Januari opvoering van Madeleine's Misdaad door het Rotterdamsch Hofstad Tooneel. In dézen tijd van economische moeilijkhe den in haast in ieder gezin hebben ook de schouwburgbezoekers er behoefte aan om zich door een blijspel eens wat op te vroolij- ken en eens hartelijk te lachen om de dwaas heden die een geestig schrijver ons van het leven laat zien. De Fransche schrijvers Geor- ges Barr en Louis Verheul zijn er in het blij spel Madeleine's Misdaad bijzonder in ge slaagd aan deze eischen te voldoen en tege lijkertijd toonen zij het publiek de dwaashe den van de Fransche jury-rechtspraak, die zonder nadenken door velen ook voor ons land begeerlijk worden geacht. In een vertaling van J. Greshoff boekte het Rotterd. Hofstad-Tooneel met dit stuk tal van successen in vele plaatsen van ons land. Woensdagavond gaat het stuk in Leeuwar den, Donderdag in Tilburg en de Berger Kunstkring is er in geslaagd zich voor Vrij dag 25 Januari de opvoering van dit stuk te Bergen te verzekeren. Van de spelers in het stuk noemen wij: An- nie v. d. Lugt Melsertvan Ees, Cor v. d. Lugt Melsert, Louis Gimberg, Hans van Ees. Gerard Arbous, Dick van Veen, Gerhard Alexander, Bob Oosthoek, Enny Heymans— Snijders en Kenneth Springborn,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2