HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct SPORT EN WEDSTRIJDEN. SilmtUeiuws Het competitieprogramma voor morgen. Begrooting G. E. B NACHTVLUCHT. Een verhaal van luchthelden me zeer sterk spel Victoria-Theater. CINEMA AMERICAIN. Een Meinacht in Weenen. A. B. T. In de greep der duisternis. CINEMA EN THEATER. Een onvolledig eersteklas-programma; een lastige trip voor P. S. V. - Wordt Go ahead morgen kampioen Alcmaria naar O. V. V. O. Alkmaar speelt thuis tegen N. Niedorp. DE EERSTE KLASSERS Het Noorden. dcn' Hst 7ui-fen. DE TWEEDE KLASSERS ALCMARIA NAAR O.V.V.O. DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS ALKMAARK-N. NIEDORP. Langs de N.h.V.B.-velden. en en en en hoord toen de begrooting reeds was op gesteld en sluitend gemaakt zonder be lastingverhooging, een bedrag van 22000 nog gevonden zal moeten wor den. Het kwam B. en W. gewenscht voor djt geld niet alleen to zoeken in het heffen van opcenten op de personeele belasting, doch daarin tevens te betrek ken de gemeentefondsbelasting en de vermogensbelasting. Zij stelden daarom voor te besluiten de opcenten op de personeele belasting met 50 opcenten te verhoogen; ze wor den dan 120 tot 140; de opcenten op de gemeentefondsbelasting met 20 te verhoogen en te brengen op 50; op de hoofdsom der vermogensbelasting ten bate der gemeente te heffen 20 opcenten. B. en W. raamden de meerdere belas tingopbrengst resp. op 13850, 7400 en 2200, totaal 23450. De heer Keesman diende hiertegen over een voorstel in om de belastingen als volgt te heffen: Personeele belasting: voor pqrceelen met een huurwaarde tot en met 150 te heffen 80 opcenten; boven 150 tot en met 250 100 opc.; boven 250 tot met 350 120 opc.; boven 350 tot met 450 140 opc.; boven 450 tot met 550 160 opc.; boven 550 tot met 650 180 opc.; boven 650 200 opc. Vermogensbelasting: te heffen 40 opc. Gemeentefondsbelasting: te heffen 50 opcenten. Hij kwam tot de volgende berekening van de opbrengst der opcenten: perso neele belasting 36613, vermogensbe lasting 4400, verhooging der opcenten op de gem. fondsbelasting (20 opcenten) 7400, totaal 48413. De voorzitter zei, dat op de fonds belasting niet meer geheven mag wor dea dan 50 opcenten zoolang de andere heffingen niet tot het maximum ziin op gevoerd. De door B. en W. voorgestelde opcenten zullen ongeveer evenveel op brengen als gevonden moet worden. Spr. meende, dat door de 20 opcenten op de vermogensbelasting wordt bewe zen, dat B. en W. den kleinen man zoo veel mogelijk willen sparen. Deze ver hooging zal voor de betrokkenen, die meestal slechts weinig vermogen heb ben, in veel gevallen een zware slag be- teekenen, omdat zij hun geld dikwijls hebben belegd in landerijen, die nu veel minder opbrengen dan voorheen. Spr. bestreed daarom dat deel van het voorstel-Keesman. De verhooging van de personeele be lasting volgens het voorstel-Keesman werd door spr. onder de loupe genomen in vergelijking met het voorstel van B. en W. Er bleek uit, dat het verschil verhoogen en die op het vermogen wil len laten vallen. De heer Maas Geesteranus be toogde, dat men die 5 opcenten moet behouden als reserve. Als zijnde het verst-strekkende, bracht de voorzitter het voorstel-Keesman in stemming. Het werd verworpen met 9 tegen 2 stemmen (Keesman en Greeuwj De begrooting werd hierna in haar ge heel vastgesteld. De heer G r e e u w stelde voor de ver hooging der meterhuur teniet te doen als strijdmiddel tegen het P. E. N. De heer S c h u y t zei, dat het P. E. N hooger meterhuur vraagt dan de ge meente. De voorzitter wees herroeping van het besluit tot verhooging der me terhuur af. Ook deze begrooting werd hierna vastgesteld, waarop de vergadering werd gesloten. De groote belangstelling voor het vlieg- wezen zal wel duidelijk tot uiting komen in het bezoek aan de film Nachtvlucht, die deze week in het Victoria Theater als hoofdnum mer wordt gegeven. Het handelt over een luchtvaartmaatschappij in Zuid-Amerika. Deze heeft een aantal dappere piloten in dienst, die in alle richtingen over Zuid-Ame rika vliegen, over geweldige bergketens, hoog boven gevaarlijke rotsen, door storm, onweer en ijzige koude. De groote drijfkracht der maatschappij is de directeur Riviere, een man met een ijzeren wil, die tevens de streng ste discipline heeft ingevoerd. Bestuurders worden voor de minste overtredingen beboet. Als ze te laat aankomen, worden ze ont slagen, evenals mecaniciens, die maar 't kleinste blijk van onachtzaamheid geven. Het zou het leven van een bestuurder kunnen kos ten. Rivière is ook de man geweest, die de nachtvluchten er door heeft weten te krijgen Deze vluchten zijn vol gevaren, maar van de grootste beteekenis van 't internationale ver keer. De toeschouwers maken o.a. de vlucht mee van den piloot Fabian, die met het toe stel uit Patagonië in vreeselijk weer terecht komt, niet kan landen en door benzinegebrek wordt gedwongen uit het toestel te springen Hij en zijn metgezel vinden den dood. Wat de vrouw van zoo'n vlieger doormaakt, wordt door Helen Hayes voortreffelijk uit- de te betalen belasting niet zoo heel'veel I verschillen zal met de hprekpnine* vol-1 groote bcteckcnis der vluchten komt al gens het voorste? van dei beer Keet I fiSf man. De heer Vahl vond het vreemd dat van de fondsbelasting niet meer mag worden geheven dan 50 opcenten. Van het voorstel-Keesman vreesde spr., dat de menschen kleiner zullen gaan wo nen. De heer Keesman verdedigde nader zijn voorstel. Vrij algemeen mag men aannemen, dat, naarmate het inkomen stijgt, een grooter huis wordt gezocht Maakt men de personeele belasting nu progressief, dan betalen de hoogste in komens toch het meeste. De door hem voorgestelde hoogere heffing op de ver mogensbelasting zal voor de kleineren onder de getroffenen opgeheven worden doordat zij toch kleiner wonen en dus in de personeele belasting minder beta len. Overigens zal het Rijk op den duur toch dwingen tot verhooging. De heer K o s t e 1 ij k meende, dat, nu Donderdag besloten is met de werkver schaffing door te gaan als tot dusver en geen steun daarvoor te vragen van het Rijk, men de consekwenties daarvan moet aanvaarden. De begrooting geeft 30.000 te weinig aai. voor de werkverschaffing en nie mand kan aanwijzen waar dat bedrag vandaan is te halen. Spr. meende dat genoemd besluit herzien zou moeten worden. Tien procent van de inwoners woont door de tijdsomstandigheden boven hun stand en misschien evenveel er bene den. Dit gaf spr. aanleiding te zeggen, dat alleen de inkomstenbelasting billijk is. Oe heer Barnhoorn was voorstan der van belastingheffing naar draag kracht en zag in het voorstel-Keesman gevolgen, die men niet kan wenschen, omdat o.a. velen door de tijdsomstandig heden in te groote huizen wonen. Van de menschen met huizen van een huur waarde tot 450 wordt naar spr.'s mee ning te veel geheven volgens het voor stel-Keesman. De menschen, die zich hier willen vestigen, worden er door af geschrikt. Vooralsnog ging spr. accoord met het voorstel van B. en W. De heer Maas Geesteranus noemde de personeele belasting een ver teringsbelasting, geheven naar den uiterlijken schijn. Het is niet altijd ze ker, dat zij die in groote huizen wonen, er financieel het beste aan toe zijn. Zij kunnen niet altijd van hun groote hui zen af en dus zou de verhooging der be lasting hen zeer zwaar treffen. Volgens het voorstel-Keesman zou op de vermogensbelasting het maximum worden geheven, en dat kon spr. niet goedkeuren, omdat "elen, die daaronder zouden vallen, eigenlijk geen of slechts een laag inkomen meer hebben, wijl hun vermogen vast ligt. Velen, die leef den van dergelijke vermogens, hebben thans minder inkomen dan een werk- looze. Bij het voorstel-Keeeman kan de ge in antefondsbelasting nog slechts met 5 opcenten worden verhoogd. Le heer Keesman meende, dat men, hoe men het ooi: draait, toch een verhooging zal moeten aanvaarden. Als de 20 opcenten op de vermogensbelas ting zoo zwaar wegen als gezegd is, zou snr. de fondsbelasting nog met 5 willen brengen van een serum uit Santiago naar Rio de Janeiro waar tal van kinderen bezwij ken aan verlamming. Alleen het serum kan voor de nieuwe lijders nog redding brengen en het komt op tijd, dank zij de dappere vlie ger, die zijn gevaarvol werk schitterend vol bracht. In deze film werkt een prachtig ensemble van artisten, waardoor de film nog sterker tot de toeschouwers spreekt. John Bariymore speelt zeer sterk de rol van Rivière. Een zeer krachtige en schijnbaar ongevoelige persoonlijkheid, die het geheel beheerscht. Lionel Barrymore is de inspec teur Robineau en typeert op zijn bekende wijze. De vlieger Fabian wordt gespeeld door Clark Oable Helen Hayes als diens vrouw noemde wij reeds. Zij speelt uitste kend. Verder zijn er nog Robert Montgomery en Myrna Loy, allemaal eersterangs krach ten, die het werk „Nachtvlucht" doen leven. Het voorprogramma bracht een Eclair- journaal met interessante opnamen en een komische film van Charley Chase met den titel „Vanille-IJs". Charley is hierin weer bijzonder op dreef en telkens weet hij iets nieuws te brengen. Zijn spel na het inslikken van het fluitje was kostelijk. Een natuur opname over Parelvisschers en Zeeduivels en een Hollandsch Nieuws met interessante opnamen van de „Snip" voltooien het pro gramma. Een Meinacht is natuurlijk iets romantisch en wanneer die Meinacht bovendien nog in Weenen beleefd wordt, is het vanzelfspre kend, dat Wein, Weib und Gesang daarin hoogtij vieren. Deze prachtige film verplaatst ons naar het Oostenrijksche hof in het midden der achttiende eeuw en het geheel speelt zich dus af in een paleisomgeving van schitte rende tuinen en prachtige beelden, van reis koetsen en mannen en vrouwen in de kleu rige en zwierige zeyentiende-eeuwsche kleedij. Aan het hof van de keizerin voelt Mees ter Stockel, de kamerstoker zich een gewei dig personage. Hem is de eervolle taak opgedragen de kachels in het paleis op de juiste temperatuur te houden en het legertje bedienden, dat weer onder hem staat, ver eert hem als een autoriteit. Meester Stockel, die de eerste jeugd al gepasseerd is, heeft een alleraardigst nichtje, zekere Toni, die dienstmeisje is bii de gravin Palm, de hof dame van Hare Keizerlijke Majesteit. Hij heeft bovendien een kostganger in de per soon van den jongen baron Neuhaus, een edelman zonder betrekking, die tevergeefs de aandacht van de keizerin probeert te trekken in de hoop van haar een betrekking te krijgen. Met natgemaakte zakdoeken bidt hij voor het kapeletje als de keizerin voor bijkomt om haar te toonen hoe berouwvol hij over zijn eigen zonden is en de keizerin vraagt den volgenden dag haar hofdame wie deze jonge man is. Hij is eigenlijk zoo veel belangstelling niet waard want hij amuseert zich intusschen allerbest met de knappe Toni, die hij meeneemt naar een Weingarten waar zij hem belooft dien avond het raam van haar kamer open te zullen zetten opdat hij haar nog even goedennacht zal kunnen zeggen. De jonge man klimt het venster in en wordt tegelijkertijd door de wachters ontdekt, die een drijfjacht op den onverlaat beginnen omdat zij hem voor een dief aanzien. Op de een of andere manier hoe, dat is ons niet duidelijk geworden wordt ook de oude Stockel in de diensthodevertrekken ontdekt en den volgenden dag wordt er een streng onderzoek naar den dader ingesteld. De keizerin benoemt den jongen baron tot onderzoek-commissaris en deze krijgt dus eigenlijk tot taak zichzelf op te sporen, maar een man, met wien de oude Stockel, in den Weingarten ruzie gehad heeft be zweert de rechtbank, dat deze en niemand anders de inbreker geweest is, Stockel, die te veel gedronken had en zijn nichtje èij haar huis goedennacht kustte, herinnert zich ten slotte zelf niet meer of hij al dan niet door het raam is geklommen, temeer omdat men hem als overtuigingsstuk zijn eigen jas toont, die de inbreker heeft achtergelaten en die de baron op dien avond, zonder dat Stockel het wist, van hem geleend had. Tenslotte komt de liefde in het spel. De baron bekent aan gravin Palm, dat hij de dader geweest is en denkt, dat hij daar mede haar liefde verspeelt heeft, maar de gravin zet alles op het spel om hem voor de wraak der keizerin te redden. Zij verklaart, dat hij haar dien nacht heeft opgezocht en omdat dit in die jaren in Oostenrijk niet zoo heel ernstig aangerekend werd mits de stoutmoedige jongeling het meisje zijner keuze ook trouwde, bedenkt de keizerin, die beide jonge menschen welgezind is, de oplos sing, dat gravin Christl bij het ringsteken den ring moet raken en die aan den man harer keuze mag geven. Zoo geschiedt en de baron is dan natuurlijk de uitverkorene waarna een gelukkig huwelijk in het voor uitzicht is en de toeschouwers dankbaar en voldaan huiswaarts keeren. Er zijn buitengewoon mooie tooneeltjes in deze alleraardigste film en er komen koste lijke typen in voor. Vooral de bezoekers van den Weingarten zijn prachttypen. In de kei zerlijke manege worden fraaie staaltjes van rijkunst vertoond. Wie van een humoristi sche film met zeer goede artisten we noe men slechts Kathe von Nagy en Victor de Kowa wil genieten, mag niet verzuimen deze week naar het theater Cinema Ameri- cain te gaan. Vooraf gaat veel interessant nieuws in beweegbaar geïllustreerden vorm waarbij vooral de luchtvaart een goede beurt krijgt. Deze film wordt geannonceerd als een komische sensatie-film, maar o.i. heeft toch de sensatie in deze rolprent de overhand, terwijl slechts af en toe het komische naar voren springt. De „Wurger" dan is een „thriller" van de goede soort en dat het bioscoopgaand publiek een dergelijke film op prijs weet te stellen, bewees de vrijwel uitverkochte zaal van gisteravond. Het gegeven van deze film is samenge steld uit den inhoud van een bestaand boek en daardoor zijn geweven eenige film-techn. trucjes, zoodat het geheel dermate weet te boeien, dat de aanwezigen doodsstil en in spanning het verloop dezer film gadeslaan. Telkens weer als de rochelende geblin- doekte kerel binnenkomt en met zijn grijp handen op zijn slachtoffer afgaat, gaat er een trilling door de zaal. En vooral ook als de held van het verhaal een wandeling met een krankzinnige gaat maken door het sana torium van Dr. Waldon, dan worden met gespannen aandacht de verschillende avon turen beleefd. In deze film spelen „Big Boy" Williams en Tow O'Brien ae hoofdrollen en 't is hen toevertrouwd, want zij weten actie in deze film te brengen, 'n actie, die noodig is om de spanning er tot het eind toe in te houden. Maar ook het voorprogramma mag er wezen. Wij stippen hiervan aan allereerst belangrijk Profilti-nieuws, waarin o.a. het vertrek van de „Snip" prachtig uitkomt. Toevallig zagen we bij de opname van dit vertrek eenige Alkmaarders, die de Snip uitgeleide deden en waardoor dit nieuws- filmpje in aantrekkelijkheid wint. Eenige fragmenten uit den glorietijd van de Uiver doen ons terugdenken aan het vreeselijk ongeluk in de Syrische woestijn. Tot slot nog een kleurenfilmpje „Big Show Melodies" met aardige zangnummertjes en een dolle filmklucht. Het geheel mag er dus zijn en het pro gramma zal ongetwijfeld vele bezoekers trekken. Het Weekblad geeft deze week o.m. Too- neelfiguren die ik gekend heb (Betty Hol- tropvan Gelder) door Ed. Veterman; Als het leven een triomf wordt (Thomas Gains- borough), de schilder „van den knaap in het blauw" iets over filmscholen; portretten van Inge List (Ufa ster); Herbert Mars hall; Tobi Wing (de verloofde van Jackie Coogan); den tenor Heinz Speijer; de zan geres Irene Eisinger; Kathe von Nagy; film foto's, enz. Voetbal. Het programma voor morgen is verre van volledig; zoo zijn er in het Westen slechts twee eersteklas wedstrijden vastgesteld, in beide af- deelingen elk een. En in het Zuiden en Noorden saan resp. vier en zes clubs op non-activiteit, zoodat al leen het Oosten met een volledig programma komt. FeijenoordH.F.C. Na de jongste nederlaag van Feijenoord is het voor deze Rotterdamshe club zaak, om nitief vaarwel zeggen. Immers, Ajax is haar Longa—B.V.V. stelt de Tilburgsche club in staat, om geheel en al veilig te komen, want tegen BV.V. heeft ze een uitstekende kans, om te winnen. In het Noorden de Leeuwarder derby Fri- sia—Leeuwarden. Ongetwijfeld zijn de be zoekers sterker, maar Frisia is de bekende kat, die rare sprongen kan maken en 't zou dus heelemaal zoo gek niet zijn, wanneer Frisia won. Daarom zou Achilles heel verstandig doen om den uitwedstrijd tegen Sneek te winnen. Maar wij gelooven, dat de Asserclub te zwak is, om op een zege te kunnen rekenen. Hoog stens en ook dat lijkt nog onwaarschijn- achterstand reeds nu geheel ingeloopen en deze ploeg die op 't oogenblik absoluut sterker is dan Feijenoord zal wel niet veel punten meer verliezen, misschien zelfs geen enkele meer. Feijenoogl krijgt morgen bezoek van T.F.C., dat nog lang niet veilig staat en dus alles zal probceren, om een of meer puntjes mee naar Haarlem te nemen. Op papier is zulks niet mogelijk, maar in werkelijkheid is iet anders. H.F.C. toch kan voor een verras sing zorgen en nu Feijenoord steeds maar experimenteert met haar voorhoede, zou het lang niet onmogelijk zijn, wanneer er morgen in Rotterdam een puntenverdeeling plaats vond. SpartaK.F.C. In afdeeling II gaat de wedstrijd Sparta— K.F.C, een degradatiecandidaat tegen een lampioenscandidaat. Ook hier dus op papier een zekere zege van K.F.C. Maar Sparta is vooral cp eigen veld wel tot iets goeds in staat en cok hier zou een puntenverdeeling iet al te vreemd zijn. Dan komen wij bij het Oosten, waar het zelfde programma werdt verspee'd, dat een week geleden besproken werd. Wij hebben daar mets aan toe te voegen en verwijzen dus naar onze beschouwing van een week gele- In het Zuiden staan drie wedstrijden op het programma. En allereerst trekt hier de aandacht Juliana-P.S.V. Natuurlijk is en blijft P S V. favoriet, maar ze zal op Lim- burgschen grond ter dege op moeten passen tegen de uitstekende techniek van Juhana Toch zien wij de lampjesmenschen met een zege naar Eindhoven terugkeeren. %n in Eindhoven zelf zal men wellicht kunnen juichen over een overwinning van Eindhoven, dat thuis M.V.V. ontvangt. Men weet, dat M.V.V. haar punten thuis moet verzamelen en uit steeds vrij zwak is. Ook nu zal er met deze traditie wel niet gebroken worden, vreezen wij. Alcmaria moet naar O.V.V.O. en na wat wij de vorige week schreven over den wedstrijd Alcmaria—Hilversum is de toestand wel iets ten gunste van haar veranderd. Want Her cules is wat vaster op de laatste plaats geko men. Toch zouden onze withemden zeer verstan dig doen, om den wedstrijd in Amsterdam maar te winnen, want je kunt nooit weten Ten eerste zijn ze dan positief degradatie- vrij en ten tweede zouden ze waarachtig nog naar de bovenste plaats kunnen kijken, om dat Blauw Wit natuurlijk nog best een paar vergissingen kan begaan. Wij denken bij voorbeeld aan Hilversum—Blauw Wit! Welnu, withemden, strijdt nu eens weer met vol enthousiasme, vecht gedurende 1 lA uur en de puntjes gaan mee naar Alk maar! Kinhe'm—Hilversum beteekent „bibberen" voor de ex-eersteklassers, want ze zullen zich herinneren, hoe Alcmaria en Blauw Wit bij den pont verloren! Wie weet, zorgt Kinheim voor een nieuwe zege ten koste van Hilver sum. Voor de spanning zou de uitslag beter andersom kunnen zijn. O.S.V B F.C. is vooral voor laatstge noemde van belang, maar het terrein van O.S.V. biedt vele moeilijkheden, die niet ge makkelijk zijn te overwinnen, 't Zou ons niei verwonderen, wanneer O.S.V. won. Verder wordt in Utrecht D.O.S.—Hercu les gespeeld. Voor Hercules beteekent deze strijd vrijwel alles; verliest ze, dan wordt de toestand zeer kritiek. 't Zal er wel spannen en de kansen zijn o.i. vrijwel gelijk. o In 2 B. speelt Zeeburgia thuis tegen T.0 G. en moet met behoorlijke cijfers kunnen winnen. De beide andere wedstrijden beloven veel spannender te zullen worden. Daar is allereerst E D O.—Velox, twee kampioens candidaten dus tegen elkaar. Hoewel E.D.0 de beste kansen heeft, zal het haar moeite genoeg kosten, om de zege te behalen. West Frisia ontvangt Bloemendaal en d" Enkhuizers zouden verstandig doen, on. maar te winnen. Gemakkelijk zal dat nie gaan, maar de kans op een zege bestaat. Hier is het programma al bizonder klein daar alleen de ontmoeting Meteoor—Hollai dia werd vastgesteld. Dit treffen is echh van zeer veel belang, daar de Amsterdar mers in ernstig degradatie-gevaar verkeen en de Hollanoianen die door een ove winning gelijk met de Alkmaarsche Boys k men, zeer zeker hun kleine kans nog w: willen behouden. Het zal er dan ook ii „Tuindorp" geducht spannen. We stellen in de rood-witten het meest vertrouwen, zoodat we voor de volgelinge van Jan Pieterszoon Coen een zwaar be vochten zegen verwachten. In de B-klasse bemerken we een tweeta ontmoetingen. Purmersteijn gaat op bezoel bij DJK, dat den laatsten tijd geducht is ko men opzetten. Daar de Purmerenders in he spelen van uit-wedstrijden nu niet bepaald sterk staan, beteekent dit tochtje geen walk over en we meenen zeer zeker, dat het pittig» D.J.K. de punten wel in eigen huis zal hou den. Nu de Zeemeeuwen bezoek van A.P.G.S krijgen, geven we de Zandvoorters wel kan? op een winstpunt, om zoodoende de gevreesd' plaats wat te kunnen ontloopen. Ook hier is het programma al zeer klein, maarniet minder belangrijk, daar twet kampioenscandidaten tegen elkaar in acti*- komen en dus een van beiden wat uitgescha keld zou kunnen worden. Het betreft hier den wedstrijd Alkmaar- Nieuwe Niedorp. Vorigen Zondag konden de groen-witten „Texel" in eigen omgeving slaan en wisten zoodoende de leiding te ne men. De Niedorpers staan er zeker niet min der slecht voor, zooals uit onderstaanden stand blijkt. Alkmaar 12 7 3 2 2S-20 17 N.-Niedorp 10 6 1 3 24—16 13 Het eenige verschil is, dat de benjamins nog twee achterstallige wedstrijden hebben te verwerken, doch overigens wijst beider doel saldo erop, dat de ploegen volkomen aan el kander gewaagd zijn, dat bewijst inmiddels ook de 1O-zege van Nieuwe Niedorp op Texel behaald en het gelijke spel in eigen huis tegen onze kaasmenschen. Ongetwijfeld zal het dan ook aan den Westerweg geducht spannen. Weten de groen witten den vorm van de laatste weken te ont plooien, dan verwachten we een zwaar be vochten zege, ook al, omdat in eigen omge ving gespeeld zal worden. Komaan gjoen- witten, gij hebt nu de leiding, tracht die te behouden In de B-klasse trekt de ontmoeting van Q.S.C. tegen Meervogels wel de meeste aan dacht. Reeds eerder deden de ex-derde klas- sers wel eens een misstap en een nieuw verlies van winstpunten kon de Zaandam mers wel eens duur te staan komen. De be zoekers zullen wellicht voldoende van hun zaak doordrongen zijn en zeker op hun qui- vive wezen. We achten hen in staat, de Wor- merveerders in eigen veste een kleine neder laag toe te brengen. Zaanlandia gaat op bezoek bij Rivalen en zal wel aan het kortste eind trekken. West- zaan ontvangt Verkade en dat kon wel weer eens een nieuwe nederlaag voor de koekmen- schen beteekenen, al zullen ze wel alles in het werk stellen, om het tot een puntenver deeling te kunnen brengen. De belangrijkste strijd in de vierde klasse A is morgen absoluut Alkmaar—Nieuwe Niedorp. Alkmaar heeft net op tijd haar eindspurt ingezet en is thans sedert een week aan den kop gekomen. Nu- wordt morgen tegen'Nieuwe Niedorp gespeeld, welke club precies even veel verliespunten heeft als Alk maar. Winnen beteekest dus voor Alkmaar niet alleen een lastige klip omzeilt, maar vooral ook „afrekenen met een concurrent". Waar Alkmaar morgen het rijk alleen heeft, kan het een record-aantal toeschou wers verwachten, die met groote belangstel ling de verrichtingen zullen gade slaan. Zij zullen echter verstandig doen, reeds nu kaar ten te nemen, want bij Alkmaar is men aan de loketten niet berekend op een groot be zoek. Voor hen, die dus den geheelen wed strijd willen zien, is het advies: komt heel vroeg, of zorgt voor plaatskaarten uit den voorverkoop. Intusschen wenschen wij Alkmaar veel succes en rekenen wij op een overwinning. Het kan en het moet! Ook nu weer is een flink programma sa mengesteld, laat ons hopen, dat de weersgo- den ons niet andermaal komen verrassen, daar de afwerking inmiddels onregelmatig geschied, in verband met het feit, d; enkele ploegen over werkelijk goede terrei' i be schikken en vele anderen en niet 1 minst in onze waterrijke Zaanstreek, verste' blij ven tot het spelen van een wedstrijc n een geduchten achterstand krijgen te ve: erken. Zoo heeft in de eerste klasse A K.F.C. IV nog een kans op de bovenste plaats, doch de Koogerploeg heeft eerst nog een flink aantal achterstallige wedstrijden te verwerken en natuurlijk te winnen, wat zeker nog geen gemakkelijke opgaaf betee kent. Nu gaat K.F.V. IV naar C.S.V. I en de de kans op spelen is zeer groot, n. ir de kans op winnen is minder groot daai T Cas- tricummers zeer wisselvallig spelen, i let zou dan ook wel eens kunnen gebeuren dat de Koogers een veer zouden moeten laten. De leiders K.V.V. II krijgen liet iets gemakkelijker, daar zij zeker van 't bezoeken de O.S.V. IV kunnen winnen, of.... zou de periode van inzinking de Krommenieërs reeds zeer nabij zijn?

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7