Agenda KIJKEN c KOPEN nCEOECK £aatste Actiefilm JBinnmtand Txovutciaai Tlieuws Stad m Om 'lüeecAeckfit De rijks- en gemeentepolitie aldaar stelden EGMOND AAN ZEE CASTRïCUM HOORN BERGEN Het D.E.S.-bestuur mag met tevredenheid op dezen avond terugzien. (Ongecorrigeerd.) Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend: Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, 's av. 7.30 uur, hoofdnummer De Zesdaag- sche (kom.) hoofdrol Joe E. Brown. Toe gang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Nachtvlucht (rom.); hoofdrollen John en Lionel Barrymore, Helen Hayes, Robert Montgomery, Myrna Loy. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, middagvoor stelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Een Meinacht in Weenen (rom.); hoofdrol len Kathe von Nagy, Viktor de Kowa, Lola Chlud, Christl Mardayn. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer In de greep der duisternis (sens.); hoofdrollen Big Boy Williams en Tom O'Brien. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 22 Januari. 8 uur, café Central, buiténgewone leden vergadering Witte Kruis. Woensdag 23 Januari. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond voor het Nut. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden van den heer en mevr. Clinge Doorenbos. 8 uur, De Unie, concert Apollo. Donderdag 24 Januari. 8 uur, dancing Harmonie, Internationale vereeniging Bellamy, groep Alkmaar; spre kers de heeren Kohnert en Zijlstra. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, Ned. Vereen, van Huisvrouwen; causerie van mej. de Glee. Vrijdag 25 Januari. 8 uur, De rustende Jager te Bergen, op voering „Madeleine's misdaad", door hel Rott. Hofstadtooneel voor den Berger Kunstkring. Zaterdag 26 Januari. 8 uur, Harmonie, feestavond Turnlust. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond D.E.S Boomkampstraat e. o. Donderdag 7 Februari. 8 uur, Harmonie, opvoering operette De vreemde reis, dóór Jonlcer's koorklassen. GROOTE BRAND TE KOBE. 11 opslagplaatsen verwoest. Volgens de Japansche bladen heeft in het havengedeelte van Kobe een groote brand gewoed, ten gevolge waarvan 11 loodsen zijn verwoest. Pas na eenige uren slaagde de brandweer er in het vuur te blusschen. Men vermoedt brandstichting. Eenige per sonen zijn gearresteerd. TOESTAND MGR. SCHIOPPA. De pauselijke internuntius mgr. Schioppa heeft een rustige nacht door gebracht, de patiënt gevoelt zich nog zeer zwak. CHR. H. VAN DER VELDEN, t Te Landsmeer, waar hij de laatste jaren woonde, is op 73-jarigen leeftijd overleden de heer Chr. H. van der Velden, oud-lid van den gemeenteraad van Amsterdam en van de Provinciale Staten van Noordholland, voor de christelijk-historische partij. MOTOR TEGEN BOERENWAGEN. Motorrijder gedood. Gisteravond is op den Zuider zeestraatweg tusschen Elburg en Oldebroek de motorrijder v. d. Huil met als duo-passagier v. d. Street, beiden uit Zwolle in volle vaart tegen een boerenwagen opge reden. Dé heer v. d. Huil liep zoodanige verwondingen op, dat hij ter plaatse overleed, terwijl de heer v. d. Street in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Zwolle is overgebracht. Omtrent de oorzaak van dit ernstige onge val /is niets bekend. Omtrent dit ernstige ongeluk vernemen wij nader: Op den Zuiderzeeschen straat weg, nabij Laanzicht, kwam de manufactu- rier J. H. Wentzel uit Oldebroek met zijn met een paard bespannen wagen uit de rich ting Elburg gereden. De 40-jarige, ongehuw de rijwielhersteller A. van 't Hul Azn., wo nende in de buurtschap Stuivezand aldaar, kwam hem per motorrijwiel achterop, terwijl op de duo gezeten was de 31-jarige gehuwde landbouwer G. van de Streek Ezn., wonende in 't Winkeldorp te Oldebroek. Daar v. 't Hul vermoedelijk met gedempt licht reed in ver band met de omstandigheid dat hem juist een auto uit tegenovergestelde richting pas seerde, heeft hij wellicht den wagen te laat bemerkt, waardoor hij achter tegen dezen wagen opreed. De botsing bleek dergjate ern stig te zijn aangekomen, dat van 't Hul bijna onmiddellijk aan de gevolgen daarvan bleek te zijn overleden. De duo-rijder lag bewuste loos op den straatweg, doch kwam na eenige oogenblikken weder bij kennis; deze was o m. aan het gelaat, ernstig gewond en werd door den ijlings ontboden geneesheer, dr. S P. Gualtherie van Weezei uit Elburg, onder zocht en op diens advies per auto naar een ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Het paard van Wentzel sloeg met den wa gen op hol en vervolgde zonder den bestuur der ,die eerst naar de slachtoffers van de aanrijding ging omzien, zijn weg, doch be landde zonder ongelukken veroorzaakt te hebben, bij diens woning. De wagen was door de botsing deerlijk gehavend. een onderzoek in, terwijl de burgemeester de zer gemeente eveneens spoedig ter plaatse was en zich persoonlijk van de situatie op ae hoogte stelde. DE VERKOOP VAN WELDADIGHEIDSZEGELS, De opbrengst niet minder dan vorig jaar, wanneer men in aan merking neemt, dat de zegels niet met roltanding zijn uitge geven. Blijkens de voorloopige cijfers zijn van de weldadigheidszegels welke van 10 December tot en met 9 Januari verkrijgbaar waren, de volgende aantallen verkocht: frankeerwaarde 1V1 ct., verkoopprijs 3 et-, aantal 1.464.499, vorige jaar 1.539.403; idem van 5 ct., 8 et-, 909.935, v.j. 994.141idem 6 ct., verk.prijs 10 ct., 1.490.124, v.j. 1.523.492; idem 12U ct., verk.prijs 16 ct., aantal 347.970 en vorig j"aar 395.931. De bruto-opbrengst boven de frankeer waarde bedroeg ruim 121.000 tegen het vo rig jaar 127 J00; hieruit zou men den in druk kunnen krijgen, dat de verkoop derhal ve over de geheele linie eenigszins achter is gebleven bij die van het vorig jaar. Men moet echter in aanmerking nemen, dat de zegels dit jaar niet met roltanding zijn uitgegeven, hetgeen ook verder niet meer zal geschieden. De opbrengst boven de frankeer waarde van de roltandingzegels lag het vo rige jaar tusschen de 8000 en 7000, zoo dat voor een juiste vergelijking, het totale cij fer van het vorig jaar feitelijk met dit bedrag zou moeten worden verminderd. En dan blijkt, dat, ondanks de verscherpte crisisom standigheden, de opbrengst van dit jaar, zoo niet gestegen, dan toch zeker niet minder is dan het vorig jaar. DE KALENDER DER ZWITSERSCHE VERKEERSCENTRALE. Evenals andere jaren geeft de Zwitsersche Verkeerscentrale ook thans weer een geïl lustreerde kalender uit Door technische moei lijkheden komt deze uitgave eerst thans, een paar weken later dan men gewend is, maar dat doet aan de uitgave niets af. De verzorging van dezen kalender is zoo als wij van deze Zwitsersche uitgave ge wend zijn, uitmuntend. Er zijn tal van mooie platen uit verschillende deelen van het inte ressante bergland en uit onderscheidene jaar- getijden. En of ze uit den winter zijn of in den zomer werden genomen, ze zijn alle bij zonder goed uitgevoerd. De kalender is in koperdiepdruk en maakt een zeer mooien indruk. Onze plaatsgenoot de heer W. A. C. H. Bosschart is na het afleggen van een examen met nog 4 andere sollicitanten benoemd als bureau-ambtenaar bij de Philipsfabriek te Eind- heven. Door het comité ter oprichting van een af- deeling CastricumLimmen van het Nederl. Roode Kruis werd deze week een vergadering gehouden in de Rustende Jager. Hierin is het reglement alsmede de statuten vastgesteld, alhoewel in een bepaald o~ 1 deel, het niet hebben van stemrecht van de leden van E. H. B. O., die wel adviseerende stem hebben, nadere informatie zullen worden ge vraagd van het hoofdbestuur. Bi: de hierna gehouden bestuursverkiezingen werden als voorzitter enz, aangewezen, burge meester NieuWenhuizen van Limmen, W. E. v. Keeken te Castricum als secretaris, voor pen ningmeester zal aangezocht worden de heer Chr. Kieft van Limmen, terwijl voorts als be stuursleden werden benoemd de heeren dr. M. J. ten Raa, H. W. Ster en mevr. A. Plas, di rectrice van Duin en Bosch te Bakkum. Naar wij vernemen is de burgemeester, die zijn werkzaamheden als zoodanig met ingang van het nieuwe jaar wederom gedeeltelijk had hervat, thans voor volledig herstel voor zes weken naar bet zuiden van Frankrijk vertrok ken, een en ander op medisch advies. Wij ho pen van harte dat de burgemeester nadien we derom geheel hersteld zijn ambtsbezigheden za' kunnen vervullen. *De heer F. Beemsterboer fe Hoorn her denkt het feit, dat hij 50 jaar geleden bij de fiima Schermer in dienst trad. Door B. en W. dezer gemeente wordt aan den gemeenteraad een verlaging van de gasprijzen voorgesteld tot 10 ct. per kub. M omzetbelasting inbegrepen. Voor het op 10 Januari j.1. gehouden examen vanwege het Ned. Instituut van Be lasting-consulenten gehouden te Amsterdam, slaagde de heer R. Vis, alhier. NOORDERMARKTBOND NOORD- SCHARWOUDE. Belangrijke bestuursvergaring. Maandagmiddag vergaderde het bestuur van de veilingsvereeniging De Noorder- marktbond in het betaal kantoor. De voorzitter, de heer Ootjes liet het af- geloopen jaar de revue passeeren. Het ging in de eerste drie maanden heel aardig, doch later werd het slecht, tengevolge van het zachte voorjaar. Vroege aardappelen zijn nogal meegevallen, terwijl het met de sla- boonen ook goed is gegaan. Spreker herin nerde aan de genomen maatregelen, om de slaboonen aan de eigen veiling te verkoo- pen. Dat heeft goede resultaten opgeleverd Het verdere verloop noemde spreker treurig. Het overleden bestuurslid Kostelijk werd nogmaals herdacht; het nieuwe lid, de heer Jb. Kostelijk werd hartelijk welkom gehee- ten. Van de ingekomen stukken vermelden wij, dat de vereeniging „Jong Leven" bericht werd gedaan van de benoeming van den heer Jb. Kostelijk tot vertegenwoordiger in het marktbestuur. Plaatsvervanger de heer C. Langedijk. Verder was een dankbe tuiging van de familie Kostelijk ingeko- men. Na verslag te hebben uitgebracht van de vergadering van de Vierbond, werd door den voorzitter de aandacht er op gevestigd dat in verband met de gestelde minimum prijzen toch zooveel mogelijke de goede zor gen aan het product werden besteed, zoodat de minimumprijs kan worden gehaald. De vergadering ging met de houding van het dag. bestuur accoord. De uitkeering van de steun is van dien aard, werd er opgemerkt, dat men geheel noodlijdend wordt. Het antwoord van den minister aan den heer Groen heeft bitter te leurgesteld. Men merkte op, dat men tegen over den landbouw tekort komt. De tuin bouw wordt tegenover den landbouw als stiefkind behandeld. Daarover wordt te wei nig gedacht. Een der afgevaardigden vestigde er de aandacht op, dat door de organisaties bij de regeering was aangedrongen op het treffen van maatregelen, doch dit schijnt voor den tuinbouw moeilijkheden op te levefen. Over het algemeen was men ontevreden over de achterstelling van den tuinbouw bij den akkerbouw. De heer Valstar, zeide een andere spreker heeft zijn aandacat gewijd aan de intensieve bedrijven. Er wordt echter te weinig aan den tuinbouw uitgekeerd. Zoo is het onmogelijk de bedrijven gaande te houden. De heer Groen heeft in de Kamer aange toond, dat de productieve waarde van de tuinbouw met zijn veel geringere oppervlakte veel grooter is dan die van de akkerbouw met zijn 885000 bunder. De akkerbouw wordt niet uit het landbouwcrisisfonds ge steund, doch uit maatregelen, welke de prij zen opdrijven tot een zekere hoogte. Het grootste bedrag van het landbouwcrisisfonds komt te goede aan het veehoudersbedrijf. De maatregelen ten opzichte van den ak kerbouw zijn veel effectiever. Wij moeten het hebben van heffing op de producten naar het buitenland. Het komt er op aan, hoever de minister kan gaan met steun ten las'p van andere producten. Het antwoord op de vragen van den heer Groen was niet direct, maar diplomatiek. Er wordt hard gewerkt, om meer steun te krijgen voor 1934. Medegedeeld werd dat de omzet over de maand November 32.958.85 had bedra gen, die over December 38.125,35. De jaaromzet van 1934 wa: 1.394 656.29. Dit klinkt tamelijk aardig tegenover voor gaande jaren. Het is bijna 400.000 hoo ger. Dit zit in hoofdzaak in de drie goede maanden in 1934, van de oogst 1933. Bij den normalen omzet komt men 65 pCt. tekort. Aan de orde was het doen van voorstellen voor de alg. vergadering van het Centraal Bureau voor de Veilingen in Nederland, welke 15 Maart a.s. wordt gehouden Het dag. bestuur had geen voorstellen. Er zullen voorstellen naar voren worden gebracht om minimumprijzen in het leven te roepen, welke de kestpriis althans benaderen Dien kant moet het op. Er ligt een plan, dat zeker besproken zal worden. De heer Groen mer'te op, dat het er op aankomt, dat men zich er in principe over uitspreekt. Wanneer het zoo doorgaat als thans, blijven we de dupe. De regeering zegt dat het plan onuitvoer baar is. De standsorganisaties hebben ge zamenlijk heè plan bij Valstar ingediend. Men moet aan de hoofdbesturen overlaten de plan nen uit te werken en te bespreken. Het is redtlijk, als wij onze producten niet ver- koopen tegen prijzen die lager zijn dan het ons kost. Spr. geloofde, dat er geen on overkomelijke bezwaren zijn tot uitvoering over te gaan Hierna werd nog besproken of men een voorstel moet indienen of niet, om het andere plan niet in gevaar te brengen. Verder werd het als onduldbaar geoor deeld, dat de steun aan het eind van het jaar werd uitgekeerd. De regeering moet het risico nemen van den priis is het plan. Bij voorbeeld de productieprijs is f 4 de garan tieprijs 3.20. daar beneden wordt niets ver kocht, ook niet aan exporteurs. Wanneer de exporteui kan bewuzen. da' hij de pro ducten heeft uitgevoerd dan wordt het prijs verschil uit het landbouwcrisisfonds uitbe taald. Voor de binnenlandsche handel be slaat ook gten bezwaar, en aan de armsten. die niet kunnen koopen moeten de groenten gegeven worden. Na nog ^enige besrrekingen cons'ateerde de voorzitter, dat in dit plan niets onrede lijks wordt gevraagd men vraagt de kost prijs. Dat is zeer oillijk. Een desbetreffend punt zal op de agenda worden geplaatst en in den Vierbond worden besproken. De heer A Swager wilde nog voorstellen dat de regeering zich garant stelde voor de deviezen. Een der oorzaken van den slechten toestand is ook de onzekerheid van de han del. Na eenige discussie werd hierop verder niet ingegaan. Punt vijf, de vraag of de bewakingsdienst van de veiling 's Zondags moest blijven door gaan, nu de bewaker is overleden, was ver volgens aan de orde. Men resloot. geen andere bewaker aan te stellen en een hek op de brug te plaatsen ter afsluiting Bij de gehouden verkiezing voor een lid van het dag. bestuur werd de heer A. Dekker met 12 stemmen gekozen. De heer Jb. Klaver had 6 stemmen. Bii het varia deelde de voorzitter mede, cat de betaalmeester Vzwaar had gemaakt tegen de hooge huur van het kantoor. Men besloot een restitutie toe te staan van 150. De teeltbewijzen zullen spoedig worden afgegeven werd medegedeeld. Verder werd de wenschelijkheid nog be sproken, de andijvie over de veiling te doen verkoopen. Hiertegen bestaat echter grjote tegenstand van den handel. Ook de draaihartigheid, „het" onder werp van alle tuindersvergaderingen zouden wij het bijna noemen, werd naar voren ge bracht en schijnt ea een bestrijdingsmiddel te zijn uitgevonden door iemand uit Hoog- karspel. De kosten hiervan zijn ongeveer 25 per H A Nadat nog op de groote onregelmatigheid van de aanvoeren aan de veiling was gewe zen, waardoor de veiling eigenlijk maar over drie dagen loopt, volgde sluiting. WILDE AUTOBUSDIENSTEN. In hooger beroep 150 of 10 dagen geëischt. De officier van justitie te Amsterdam eischte heden in hooger beroep 150 boete of 10 da gen hechtenis tegen den eigenaar van een toe- ringcar, die den dienst Amsterdam—den Hel der onderhield. De kantonrechter te Alkmaar had eenzelfde straf geëischt. In hooger beroep ontkende verdachte schuld, terwijl de officier meende, dat het be wijs geleverd was. Verdachte had tegen de voorschriften gehandeld. Bij herhaling zou spr. zeker hechtenisstraf eischen. De verdediger betoogde, dat verdachte geen regelmatige dienst heeft onderhouden. Ver dachte had van den Helder uit tal van reizen naar verschillende plaatsen ondernomen. Plei ter drong aan op vrijspraak. 25-JARIG JUBILEUM VAN EEN OUD-ALKMAARDER. Onze vroegere stadgenoot, de heer Nico van Ommen, herdenkt heden den dag, waar op hij voor 25 jaar tot directeur van het As surantiekantoor van den L. T. B., welk kan toor in Leióen is gevestigd. Dit Assurantiekantoor is ontstaan uit de voor 25 iaar, op initiatief van den Noord- hollandschen Boerenbond opgerichte „De Onderlinge Ongevallen en Ziekteverzekering' De heer Van Ommen is vanaf de oprich ting de organisatoi en leidende kracht geweest. Weinig heeft hij kunnen bevroeden, dat zijn destijds bescheiden functie (hij redi geerde in die dagen ook het orgaan van den Boerenbond) zoo uitgroeien, tot het direc teurschap van het zoo omvangrijke Assu rantiekantoor van den L. T. B wij herinne ren ons nog levendig de actie door Nico van Ommen in samenwerking met den heer v. Benthem gevoerd om de R K. Boerenstand in Noordholland tot het vereenigingsleven te brengen. Met veel enthousiasme sprak hij om de tot nog toe ongeorganiseerden te wekken voer den strijd voor sociaie recht vaardigheid om hen het christelijke begrip „naastenliefde" bij te btengen. Ondanks zijn lichamelijke gesteldheid (de heer van Ommen is asthmak /'er) hem vaak weken lang niet in staat stelde, zijn werk te verrichten, bleef de heer van Ommen zijn blijmoedigheid en humor, die hem ken merkte, bewaren en ongetwijfeld heeft hij het daaraan mede te danken, dat hij tenslotte in zijn werk overwon. Ook wij wenschen den heer van Ommen gaarne van harte geluk met zijn jubileum. NIEUW KRUIS OP R.K. KERK. Een zwaar karwei. Een opmerkelijk gezicht, dat veel belang stelling trok, was hedenmorgen ongeveer 11 uur het hijschen van het nieuwe kruis der St. Dominicuskerk. Zilverkleurig geschilderd, stak dit mooie stuk smeedwerk vreemd af tegen het loodgrijs van den toren. Een zorgvuldig en gevaarlijk werk, im mers het gevaar van beschadiging van dit circa 300 K G. wegens kruis of dakleiën was lang niet denkbeeldig, terwijl natuurlijk ge weldig lange hijschdraden gebruikt moeten worden. De leiding heeft het karwei dan ook goed aangepakt en met 2 tuien vanaf de straat en één hijschdraad van achter in den pastorie- tuin met 2 spandraden vanaf den toren, had men het zware gevaarte volkomen in zijn macht. Een kranig stukje werk, dat vanaf de straat gezien, rustig en zonder storingen werd volvoerd. AUTO-ONGEVAL. Zondagnacht reed een bus van de N.A.C.O., die zich zonder passagiers van Purmerend naar Amsterdam begaf, door het te snel nemen van de wegbocht te Ilpendam, door het hek van het woonhuis naast het Postkantoor aldaar, met het gevolg dat de bus tegen het huis botste en een deel van de gevel werd inge reden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch ook de bus bekwam belangrijke schade. DIEFSTAL TE EGMOND AAN ZEE. Ten nadeele van den heer J. W. Kockx, wonende aan de Boulevard te Egmond aan Zee, is vannacht een bedrag van 100 gulden ontvreemd. De familie Kockx was Maandagmorgen voor eenigen lijd op reis gegaan, en had aan de dienstbode opdracht gegeven, om Maandag een bedrag van 100 gulden in ontvangst te nemen. Zij heeft aan die opdracht voldaan en het geld op het bureau van den heer Kockx gedepo neerd. Toen ze vanmorgen weer in het huis kwam, bleek het geld verdwenen. Verder werd er niets vermist. Er is geen enkel spoor van inbraak ontdekt. DE SLACHTOFFERS VAN DE AUTO BOTSING IN DE WIERINGERMEER. De Bond van Veehandelaren heeft heden- morgen op de veemarkt te Purmerend een stille hulde gebracht aan de nagedachtenis van zijn drie leden, de heeren Box, Schreuder en Klei- terp, die Vrijdag in de Wieringermeer bij de noodlottige autobotsing om het leven kwamen. De plaatsen op de markt van deze kooplie den (iedere vaste koopman heeft een omsloten plaats) waren .met rouwkrip omfloerst, en door talrijke bezoekers werd het ongeval druk be- sproken. Het stoffelijk overschot van de heeren Box en Schreuder werd hedenmiddag, onder groote belangstelling, te Ilpendam ten grave gedragen. Aan de groeve werd niet gesproken. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 782,2 m.M, te Valentia. Laagste barometerstand 749,1 m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van 23 Januari; Zwakke tot matige noordelijke tot noord westelijke wind; meest betrokken; waar schijnlijk eenige regen; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De hooge druk over de Britsche eilanden nam iets af en de stroom van depressie over IJsland houdt nog aan, maar de tempera tuur begint er te dalen en er zijn teekenen van een afsluiting. Terwijl in midden-Scan- dinavië de dooi aanhoudt, is in het noorden een strenge vorst gemeld. Ook het vorstge- bied in Oostenrijk en zuid-Duitschland handhaafde zich, al is de matige vorst afge nomen. In onze omgeving heerscht overal betrokken en regenachtig weer tot tempera turen boven normaal. Op IJsland en aan de Noorsche kust waaien krachtige tot storm achtige westelijke winden. In noord-Scan- dinavië valt weer veel sneeuw. In zuid- Duitschland is het in het vorstgebied mistig. In de eerste dagen is nog weinig verande ring te verwachten. DIEFSTAL VAN WASCHGOED. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van waschgoed, dat lag te drogen op een grasveld bij een woning aan den Westdijk. Door de recherche wordt een on derzoek ingesteld. FEESTAVOND ..D. E. S." O.m. opvoering van „Het Spookhuis". Zaterdagavond heeft in 't Gulden Vlies een feestvergadering plaats gehad van de Volks- huisvestingsvereeniging D.E.S Geen plaats was onbezet, toen de voorzitter, de heer Schouten, in een kort welkomstwoord de talrijke aanwezigen van harte welkom heette en de wensch uitsprak, dat ook deze avond tot grooteren bloei van D.E.S. zou bijdra gen (o m. ook door de verlaging van huren). Nadat de Victoria Band eenige vroolijke nummertjes had gespeeld, waardoor de stem ming er in kwam, werd onder leiding van den heer Horst een samenzang gehouden, die uitstekend slaagde en waar vooral het D.E. S.-liedje flink werd meegezongen. Toen ging het doek op voor het eerste be drijf van Het Spookhuis (Goena Goena). een vroolijk spel van een mysterievollen Indi- schen nacht door Henri v. Wermeskerken, ten tooneele gebracht door het bekende tooneel- gezelschap van den heer Loevens. De inhoud hiervan komt in t kort hierop neer, dat den Indischen meester ln de rech ten, den heer Proper, het leven wordt ver zuurd door de tegenwerking van drie vrou wen, n 1. zijn vrouw, zijn dochtertje en zijn schoonmoeder, van wie vooral de laatste met haar gezeur over „stille krachten" hem tot een driftig mensch gemaakt hebben. Nadat echter op zijn werkkamer verschil lende geluidgevende verschijnselen hem doen overtuigen, dat er inderdaad „iets is", gaat hij evenals zijn schoonmama geloof hechten aan de kaarten. Na een emotie-vollen nacht, waarin we de dolste avonturen met het gezin Proper bele ven, komt in het derde bedrijf de ontknoo ping in den vorm van een onschuldig nachte lijk rendez-vous van een zekeren heer His- sink en de dochter des huizes. We willen allereerst een woord van hulde brengen aan den heer Bart Loevens, die even als altijd zich ook op dezen avond liet ken nen als een geboren acteur en die in Het Spookhuis de spil was, waar alles om draai de. Hij heeft van mr. Proper ongetwijfeld den persoon gemaakt, zooals de schrijver dat be doeld had. Naast hem noemen we mevr. Gré LoevensJongejan, die de Oma speelde op buitengewoon juiste wijze. Rie Nat volaeed goed, alleen de te jonge grimcering stoorde. De dochter Non werd goed getypeerd door Rie Veldhuis Van de heeren noemen we nog Dirc Klinkhamer als politie-commissaris Bergmeyér en Piet Loe vens als Thijs, de zoon van mr Proper. net warme applaus en de door den heer Schouten aangeboden bloemenmand waren ten volle verdiend. Voor Loeven's gezelschap een groot succes. Nadat nog de bekende goochelaar-Iele- phaat Moretti verschillende toeren had ver richt werd overgegaan tot een bal o.l.v. den den heer J. v. Dalen. DE KAMER VAN KOOPHANDEL ADRESSEERT. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier wendde zich tot den minister van Waterstaat ad. int. met het verzoek: lo. tot het aanbrengen van doeltreffender vei ligheidsmaatregelen aan de pont bij de Hembrug en Velsen, 2o. tot het doen aanleggen van een fietspad in den Rijksweg langs het Groot Noordhol- landsch kanaal tusschen AlkmaarDeo Helder. 'V

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2