DEWIJZIGINGVAN HETGASTARIEF. HET ZEEMONSTER VAN NAGAS AKI. BIEDT ZE VOORDEELEN VOOR BERGEN? VOOR VELEN WEINIG. Geef den Koning wat des Konings is Geef den man een GRAFT OUDORP komt in den vorm van den erfpachtecanon; verder meenen wij te mogen opmerken, dat de kermissen in de toekomst toch gedoemd zijn te verdwijnen, in ieder geval jaar in jaar uit minder worden, en er dus zeker binnen eenige jaren ruimte te over is, terwijl circussen sporadisch nog voorkomen, daar het één na het andere verdwijnt (Carré, Sarrasani, Gleich enz.); in ieder geval is het niet noodig voor derge lijke inrichtingen een speciaal terrein in Alk maar vrij te houden, en zoo noodig hebben wij dan toch ook nog ons Doelenveld; wat betreft het bezwaar van het onmisbaar zijn van het terrein als parkeerterrein, wij zouden hiervoor de raadsleden alsmede de Alkmaarsche burgers willen aanraden eens 14 dagen de wagens te tellen, die daar parkeeren, men zal dan zien, dat het maar enkele arm zalige wagens zijn, die in deze woestijn par keeren; zooals bekend, schrijven B. en W., is dit terrein gedurende de groote marktdagen vol met transportauto's voor vee; met het oog op het locale en doorgaande verkeer meent de commissie dat het nu juist niet bevorderlijk is voor het aspect van onze mooie oude stad, deze vieze vehikels gepar keerd te zien in het centrum. In andere plaat sen waar ook dergelijke markten gehouden worden, parkeert men deze wagens dan ook buiten de stad; als plein lijkt ons dit doorloopend terrein te gen de vest en aan twee zijden ingebouwd, nu ook juist niet het aangewezen punt, waarop tal van wegen moeten samenkomen. Daar zal dan toch op ingrijpende wijze verandering in moeten komen, men zal b.v. een groot plein bij de Groote Kerk, tusschen Dubbele Buurt en Kerkplein kunnen maken; daar kunnen tenminste de verkeerswegen door Alkmaar samenkomen, maar nooit op het ziekenhuisterrein; als derde bezwaar wordt de erfpachtscanon genoemd, In ons vorig request verzochten wij B. en W. een redelijke vergoeding voor dit terrein te noemen. B. en W. maken nu zelf een berekening hier voor, welke naar wij veronderstellen niet te l»ag genomen is, en komen op een bedrag van 2100.hiertegen heeft het comité geen en kel bezwaar; dan geldt als laatste argument de interesse die de Gemeente heeft bij het Victoriebad. Wij mogen nogmaals erop wijzen, dat de gesloten inrichting absoluut geen concurrentie aandoet aan de open inrichting, deze integendeel er voordeel van zal hebben. De bewijzen hiervoor zijn in Groningen en Zwolle te informeeren. Uit dit argument meent de commissie dan ook te moeten opmaken, dat het werkelijk de bedoe ling van B. en W. is, om door dit terrein niet beschikbaar te stellen, de mogelijkheid uit te sluiten in Alkmaar te komen tot een overdekte inrichting, dus willens en wetens een inrichting te keeren, welke door een groot deel van Alkmaar's burgerij wordt gewenscht; in verband hiermede meent de commissie dan ook te moeten opmerken, dat waar zij reeds zoolang voor een dusdanig project ge werkt heeft, en zij steeds door de Gemeente hierin is tegengewerkt, bij afwijzing hiervan weer opnieuw zal beginnen naar andere mo gelijkheden uit te zien, om alsnog tot een overdekte inrichting in Alkmaar te komen. Na deze uiteenzetting hoopt de commissie, die in alle opzichten aan de wenschen van B. en W. tracht tegemoet te komen, dat de Raad a.s. Donderdag zal beslissen in dien zin, dat het alsnog mogelijk gemaakt wordt, te komen tot een overdekte Bad- en Zweminrichting op het oude ziekenhuisterrein. Het comité tot Stichting van een overdekte Bad- en Zweminrichting te Alkmaar. BIZONDER VRIJWILLIGE LANDSTORM. Af deeling Alkmaar. Maandagavond vergaderde de afdeeling Alk maar van de B. V. L. in het lokaal van den heer van Gijzen in de Breedstraat alhier. Onder de aanwezigen merkten wij op burgemeester van Kinschot van Alkmaar, burgemeester Mid delhof!, voorzitter van het verband Alkmaar der B. V. L., mr. Leesberg, mr. van der Feen de Lille, overste van Houten, commandant van het verband Alkmaar, en de heeren Keijsper, Rin- gers, Vasbinder en Groothuizen, bestuursleden. Burgemeester Middelhoff opende de bijeen komst met een welkomswoord en wendde zich daarna direct tot burgemeester van Kinschot, dien hij installeerde als voorzitter der plaatse lijke commissie te Alkmaar. Het deed spr. bui tengewoon veel genoegen, dat burgemeester van Kinschot, wiens belangstelling voor de B. V. L. bekend is, deze functie op zich wilde nemen. Burgemeester van Kinschot dankte voor de hartelijke woorden, welke tot hem gericht waren, en verklaarde zich gaarne bereid, het voorzitterschap der plaatselijke commissie te aanvaarden. De nieuwe voorzitter kon daarna al direct met een zeer aangename taak beginnen, n. 1. mr. v. d. Feen de Lille installeeren als lid der plaatselijke commissie, waarna dit nieuwe lid dank zegde en zijn medewerking verzekerde. Vervolgens werden de foto's van wijlen H. M. de Koningin-Moeder uitgereikt aan de leden, die bij de teraardebestelling tegenwoordig wa ren geweest. Vervolgens werden de prijzen, behaald bij de schietwedstrijden, aan de winnaars uitge reikt. Het zijn: J. Besteman, 9 X 10 (rozenprijs); A-klasse: Th. v. Gijzen 96 ptn. B-klasse: G. Thesing, 98 p. (laagste schot 9); J. Besteman, 98 p. (laagste schot 8); L. de Kort, 97 p. (laagste schot 9); P. Ris, 97 p. (laagste schot 8; J. Groothuizen, 96 p.; N. Peperkamp 95 p. C-klasse: T. Pot, 94 p.; T. Groothuizen, 88 p.; C. de Nijs, 87 p. Da brevetten van scherpschutter werden uit gereikt aan de volgende B-schutters: N. Peper kamp, J. v. d. Made, K. de Jonge, C. M. H. Swart, C. W. Hartijzer, J. Besteman, G. Ooster- meijer, C. Vrouwe en J. Walter. De heer Oolders, secretaris van het verband, deelde daarna mede, dat 22 Mei a.s. te Alk maar een landstormdag gehouden zal worden. Nadat de secretaris der plaatselijke commis sie nog een opwekking gelanceerd had om deel te nemen aan den winterschietwedstrijd, sloot burgemeester van Kiilschot de bijeenkomst. Rest ons nog te vermelden, dat de nieuwe legitimatie-bewijzen aan de aanwezige B. V. L.-ers werden uitgereikt. Zij, die niet aanwezig waren, kunnen deze bewijzen halen bij den heer J. Groothuizen, St. Annastraat 26 alhier. VERKOOP GROND VAN HOUTEN KADE, HOEK MACLAINE PONT STRAAT. In bijlage no. 15 schrijven B. en W.: De heer J. A. M. Bos, architect alhier, heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopien 'n perc. bouwter rein, gelegen aan de Van Houtenkade, hoek Maclatne Pontstraat, groot ongeveer 767 M2., voor den prijs van 8200 in totaal, ten einde daarop 5 won. te bouwen. Tegen ver koop van eerder genoemd perceel bestaat bij ons geen bezwaar, terwijl de grondprijs, na melijk 10.70 per M2., redelijk is te achten. B. en W. bieden in verband daarmede het desbetreffend ontwerp-besluit aan. VERKOOP GROND AAN DE HOUTMANSTRAAT. b. en W. schrijven in bijlage no. 14: E>e heer J. Glas te Heiloo heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Houtmanstraat, groot onge veer 249 M2., voor den prijs van 1740 in totaal, ten einde daarop 2 woningen te bou wen. B. en W bieden in verband daarmede het desbetreffend ontwerp-besluit ter vaststel ling aan. Voor vele verbruikers in Ber gen aanvaarding van het vast recht tarief een nadeel. Onder den invloed van het verminderde gasverbruik (de afname bedroeg in 1934 ruim 250.000 M3. minder dan in 1933) be sloot de raad der gemeente Alkmaar voor de gasverbruikers een vast recht in te stellen met een verlaagd tarief voor het gas. De fabriek in Alkmaar levert het gas ook in Bergen rechtstreeks in huis en volgens contract tusschen de gemeenten Alkmaar en Bergen wordt het gas per M3. in Bergen 2V» cent hooger berekend dan in Alkmaar, zoodat dit aldaar 12cent per M3. kost. De inwoners worden nu in de gelegenheid ge steld om na betaling van het gestelde vast recht, het gas te bekomen voor 814 cent, 714 cent of 6 cent per M3. Voor het vast recht heeft men drie cate gorieën gesteld. De eerste categorie heeft men weer verdeeld in zes groepen, de tweede in vier en de derde eveneens in vier groepen In de eerste groep van de eerste categorie zijn de verbruikers geplaatst, die 121 180 M3. gas per jaar gebruiken. Zij betalen aan vast recht per jaar 4.80 en hun wordt dan het gas per M3. op 814 cent berekend. Wanneer zij het minimum verbruiken, dat voor deze groep gesteld is, n.1. 121 M3, dan komt hun het gas met inbegrip van het vast recht, op 12.4 cent en als zi] he maximum, 180 M3., verbruiken, op 11.2 cent ^Wie^lSl—240 M3 per jaar verbruikt, betaalt f 7.20 vast recht, zoodat bij een minimum-verbruik het gas hem 12.4 en bij een maximum-verbruik 115 cent per MJ kost. De verbruikers van 241—300 M3 gas be talen 9.60 vast recht, waardoor bij een minimum-verbruik het gas hem 12.4 cent en bij een maximum verbtufk op 11.7 cen* M3. komt te staan t De vierde groep van de eerste categorie wordt gevormd door hen die 301—360 M3. gebruiken. Zij betalen f 12 aan vast recht en bij een minimum-verbruik komt voor hen het gas op 12.4 en bij een maximum-verbruik op 11.8 cent per M3. Verbruikers van 361480 M3. gas zijn aan vast recht een bedrag van 14.40 verschul digd. Bij een minimum-verbruik kost het gas hun 12J4 cent en bij een maximum-verbruik 11 Yt cent per M3. - In de zesde groep van categorie I vallen zij. die 481600 M3 gas verbruiken. Aan hen wordt een vast recht van 19.20 bere kend, zoodat het gas hun bij een minimum- verbruik 12*4 en bij een maximum-verbruik 11.7 cent kost per M3. Alkmaarsche verbruikers hebben er reeds op gewezen, dat het voor een verbruiker funest kan worden, wanneer hij door een meerder verbruik in een hoogere groep komt. Volgens de door den raad van Alkmaar vastgestelde verordening is dit inderdaad juist en zou een verbruiker van groep V. die inplaats van ten hoogste 480 M3. 481 M3. afneemt, in de zesde klasse vallen, waardoor hii inplaats van 14.40 vast recht, f 19.20 vast recht kreeg te betalen, met als gevolg, dat die eene M3. gas hem op 4.81 kwam te staan. De directie heeft de dwaasheid hiervan reeds ingezien en daarom bekend gemaakt, dat iemand, die in een groep is geplaatst (die plaatsing geschiedt op grond van het ver- brui'ks-verleden) en door een meerder ver bruik in een hoogere groep zou val'en, toch het vastrecht verschuldigd is voor de groep, waarin hij werd geplaatst Hoewel de ver ordening hierover niets bepaalt, mag daar door wel worden aangenomen, dat dezt ge dragslijn zal worden gevolgd. De regeling beoogt, de gemaakte winst te handhaven. Wie de regeling nauwkeurig beschouwt, moet wel tot de conclusie komen, dat de geheele regeling ln het leven is geroepen om voor de Alkmaarsche gemeentekas de tot nog toe gemaakte winst uit dit bedrijf te be houden en op een meer ingewikkelde wijze het geld van de verbruikers binnen te krijgen. Wie bekend is met de moeilijkheden, waarvoor de stadsbestuurders zich gesteld zien, zal volkomen begrijpen, dat men poogt om de 115.000 winst per jaar te be houden. De vraag rijst echter of de ge volgde methode kaufmannisch de juiste kan worden genoemd. Gezien het feit, dat men in plaatsen, waar men h^t vast recht had ingesteld, dit reeds afschaft, omdat in de practijk gebleken is, dat dit niet voldoet (de vorige week nam Rotterdam nog dit besluit) aarzelen wij niet om deze vraag ontkennend te beantwoorden. Een goed zakenman, die persoonlijk het risico van zijn besluiten heeft te dragen, verzet met het getij de bakens, omdat hij nu eenmaal weet, d2t hij pas dan zijn klanten kan behouden, wanneer hij hen althans niet duurder dan zijn concurrent dit doet, bedient. Het gasverbruik neemt alom in den lande schrikbarend af door de uitvinding van de petroleum-gas kook- en verwarmingstoestel len. Dat de gasproductie in Alkmaar niet dermate verminderd is als dit elders het geval was, is een gevolg van het feit, dat het ver bruik in de buitengemeenten, waar Alkmaar het gas levert Bergen, Heiloo, Koedijk vermeerderde. Deze vermeerdering is echter niet het gevolg van het vermeerderde ver bruik per hoofd in deze gemeenten, maar eenvoudig van het feit, dat er aldaar nog sprake is van uitbreiding van het aantal aan sluitingen. Ieder verstandig zakenman zou onmiddellijk begrijpen, dat er voor zijn af nemers, die 1/6 voor zijn product meer be talen, de reden om het goedkoopere product van zijn concurrent te betrekken, zooveel grooter is en er daarom toe overgaat om de prijs voor alle afnemers gelijk te stellen om daardoor zijn omzet te behouden. Gelijkstelling van den prijs ook voor Alkmaar het voor- deeligst. Op den duur moet dan ook gelijkstelling van den prijs voor de afnemers in de buiten gemeenten, voor Alkmaar het voordeeligst zijn. De Alkmaarsche stadbestuurders hou den zich echter aan de stelling: „Contract is contract" en demoustreeren daardoor een totaal gemis aan inzicht, aangezien wij thans in een tijd leven, die, toen die con tracten werden aangegaan, niet kon worden voorzien. Een Hollandsch spreekwoord zegt, dat men moet roeien met de riemen, die men heeft en dit lijkt ook ons inderdaad de meest juiste methode. De Alkmaarsche gas-commis- sie wil echter roeien met de riemen, die er niet meer zijn en laat daardoor de riemen, die er wel zijn, ongebruikt, waardoor zij zal moeten ervaren, dat men zeker niet daar komt, waar men wil zijn. De eenige juiste methode zou o.i. zijn om den prijs van het gas voor de Alkmaarsche af nemers en die voor de afnemers in de bui tengemeenten gelijk te stellen en het feit te aanvaarden, dat men nu eenmaal een kapi taal van f 360.635 in het bedrijf heeft ge stoken om de buitengemeenten te kunnen bedienen. Men vergetc niet. dat men daar door ook 600.000 M3. gas meer kan afzet ten, hetgeen tegen een prijs van 10 cent een ontvangst van 60.000 beteekent, met de kans, dat die afname tot 1 millioen M3. zou worden opgevoerd. In de betreffende bijlagen zeggen B. en W. van Alkmaar, dat de vermindering van het gasverbruik niet alleen derving van inkom sten beteekent, doch ook verhooging van den kostprijs van het product, doordat de vaste lasten van het gasbedrijf gelijk blijven. Wij nemen dit aan, maar dan is eveneens waar, dat door de meerdere productie voor de buitengemeenten de kostprijs van het pro duct voor Alkmaar wordt verlaagd Ieder zakenman weet trouwens, dat zijn winst vooral gezocht moet worden door afzet te zoeken voor die producten, waarvoor hij nog geen afnemers heeft en die hij toch met hetzelfde aantal arbeiders en dezelfde machi nes kan maken. Het kapitaal, dat Alkmaar voor de gas levering in Bergen in het bedrijf heeft ge stoken, bedraagt volgens het verslag over den toestand der gemeente Alkmaar in 1933, f 173662. Hierdoor is de gemeente in staat gesteld in 1933, 372634 M3. gas te leveren, waarvan de productieprijs hoogstens twaalf duizend gulden bedraagt. Op het bedrijf in Bergen drukt aan exploitatiekosten een be drag van f 2615.24. Bij een prijs van 10 cent wordt 37263 ontvangen, zoodat er dan nog f 22648 overblijft voor afschrijving en rente. Aan afschrijving wordt per iaar door het bedrijf 5000 noodig geoordeeld. Alkmaar zette haar leeningen in een 4 pet. leening om, zoodat aan rente voor het ingestoken kapi taal 7000 noodig is. Voor het bedrijf blijft er, na productiekosten, exploitatiekosten, afschrijving en rente dus nog een winst van 12000 per jaar, wanneer de gasprijs voor Bergen met 2*4 cent verlaagd wordt en op 10 cent per M3. wordt gesteld. Bovendien maakt Alkmaar dan de kans, de winst van 12000 door een verhoogde afname aan merkelijk te vergrooten, aangezien ook bij een grootere afname de exploitatiekosten, af schrijvingen en rente gelijk blijven. Wij meenen, hierdoor voldoende te heb ben aangetoond, dat een verstandig beleid de beheerders van het Alkmaarsche gas bedrijf moet doen besluiten om de afnemers in de buitengemeenten tegen hetzelfde tarief te bedienen als voor de Alkmaarsche afne mers berekend wordt. Het vast recht tarief kan in Bergen niet tot succes leiden. Uit de door ons gegeven cijfers over de eerste groep (voor de afnemers in de 2de en 3de groep is de toestand niet gunstiger) staat o.i. wel vast. dat de afnemers in Ber gen weinig voordeel zullen trekken door een vast recht-verbintenis aan te gaan. In Ber gen is de toestand bovendien zóó, dat vele afnemers enkele maanden van het jaar niet tot de verbruikers behooren en aangezien de betaling van het vast recht doorgaat, zou voor hen het sluiten van een vast recht- verbintenis zelfs een nadeel beteekenen. Indien Alkmaar er niet toe besluit om de gasprijs voor de afnemers in de buitenge meenten gelijk te stellen met dien voor de Alkmaarsche afnemers, dan voorspellen wij een vermindering van het gebruik in de bui tengemeenten. Het kölengas geeft ontegenzeggelijk in het gebruik gemakken boven het petroleum- gas, maar Alkmaar gelieve te bedenken, dat de gasverbruiker, die eenmaal verbruiker van het petroleumgas is geworden, met het oog op het groote financieele voordeel, daar aan verbonden, niet gemakkelijk daarvan meer zal afstappen en daarom dient Alkmaar voor de gaslevering in de buitengemeenten de bakens te verzetten voor het te laat is. QemeetUemden Vrijdag vergaderde de Raad. Bij de opening dezer eerste vergadering in 1935 sprak de voorzitter, de heer Van Stave ren, de beste wenschen uit voor 1935 en gaf een kleinen terugblik naar 1934. Ingekomen stukken. Een adres van KI Bankersen te West-Graftdijk houdende het verzoek om zijn aanslag in de hondenbelas ting 1934 te doen verlagen en wel met 3. Alzoo besloten. Een verzoek van Jac. Duin te Graft om uit stel van de betaling van landpacht over 1934 tot 1 Mei 1935. Na eenige toelichting werd daartoe met algemeene stemmen besloten. De voorzitter deelde hierbij mede, dat mon delinge verzoeken bij hem zijn ingekomen om reductie van landpacht over 1934. Besloten werd deze aangelegenheid te stel len in handen van B. en W. en zoo noodig in ten volgende vergadering deze zaak te behan delen. Verder was ingekomen een bericht van Ged. Staten houdende een nota van opmer kingen ten aanzien der gemeenterekening 1932. De voorzitter deelde mede, wat deze op merkingen betreffen, waarna de raad besloot de rekening te doen wijzigen zooals Ged. Sta ten dit wenschen. Bericht van den heer P. Besse Rzn. te West-Graftdijk, dat hij de benoeming als lid van het burgerlijk armbestuur aldaar niet kan aanvaarden. Een aanbeveling van het lid van het bur gerlijk armbestuur te West-Graftdijk, den heer G. Tentij, inzake benoeming lid burger lijk armbestuur. No. 1J. Koppen, 2. H. J. Zondervan. i Met vijf stemmen werd benoemd de heer J. Koppen, 1 stem H. J. Zondervan. Op een vraag van den voorzitter deelde de heer Koppen mede, dat hij liever had gezien dat een ander dan hij voor deze functie was voorgedragen, aangezien het voor hem steeds meerderen tijd vergt de vele functies die hij reeds bekleedt te vervullen. Een zaak van overweging in deze is, dat de heer G. Tentij bereid is, de administratie te voeren. Onder dankzegging voor het vertrouwen van den raad zal hij dan ook deze functie aanvaar den. De voorzitter was den heer Koppen erken telijk voor het aanvaarden van de benoeming, temeer omdat hij met de armenzorg in West- Graftdijk volkomen bekend is. Daarna bracht de voorzitter in behande ling de door B. en W. uitgekeerde gelden voor een kerstuitkeering aan diegenen, dit bij de werkgelegenheid in den Beemster zijn te werk gesteld. Het college was ter kennis ge bracht, dat aan de arbeiders uit deze gemeen te de loonen niet uitbetaald werden voor len en 2en Kerstdag en Nieuwjaarsdag. In aanmerking nemende het geringe loon dat zij gedurende de kerstweek ontvangen, hebben B. en W. dan ook besloten aan iederen arbeider aldaar tewerk gesteld, een tegemoetkoming te geven van 1.50 per dag, derhalve voor de Kerstmis 3 en den Nieuw jaarsdag 1.50. In totaal is aan Kerstuitkeering uitgekeerd een bedrag van 21 en voor den Nieuw jaarsdag 12, resp. te verantwoorden in den dienst 1934 en 1935. De heer Ton gaf zijn groot genoegen over deze handelwijze van B. en W. te kennen. Met algemeene stemmen werd daarna be sloten goed te keuren de uitkaaf „kerstuitkee ring" ten bedrage van 21 en de Nieuw- jaarsuitkeering ten bedrage van 12. Verordening regelende de eischen van be noembaarheid alsmede bezoldiging van den gemeenteveldwahter. De voorzitter gaf een uitvoèrige toelichting over deze verordening, alsmede de bezoldi ging daarin vermeld. Tevens deelde de voorzitter mede, dat de gemeente-veldwachter A. van Kluijve zijn ambt als veldwachter reeds heeft aanvaard en wel op 1 Januari 1935. De minister kan zich niet geheel vereenigen met de voorgestel de jaarwedderegeling, zijnde voor Graft 900 en de Rijp 1100 plus vergoeding voor rijwiel 25 en diploma 25. De regee ring wenscht het salaris te zien bepaald op 1700 maximum plus een persoonlijke toe lage van 150 voor beide gemeenten aan van Kluijve. De heer Jongkind stelde de vraag wat de raad dacht van een weekloon van 37 tot 40 per week in dezen tijd. De voorzitter wees er op wat er van een goed politieman gevraagd wordt. De heer Jongkind wenschte echter terzake een uitspraak. De heer Koppen meende zeer moeilijk de vraag te kunnen oplossen hoeveel loon een persoon waard is, het is niet zoo maar uit te maken. De heer P. Brouwer meende te moeten op merken dat deze aangelegenheid steeds een zeer lastige is. Het valt niet mee te zeggen „hoeveel iemand" waard is aan loon. De heer J. Blaauw meende te moeten op merken dat van Kluijve een zoodanig salaris is toegezegd, derhalve behoort het gegeven woord te gelden. Daarna werd besloten de verordening aan den minister voor te dragen zooals zij in concept door B. en W. is aangeboden. Wijziging begrooting 1934 en 1935. Met algemeene stemmen werd besloten de begroo ting 1934 te wijzigen zooals B. en W. voor dragen, alsmede de begrooting 1935 no. 1, n.1. pensioenverhaal voor mej. M. Buijs, ge wezen assistente O.L. school te Graft Daarna sluitng. De raad dezer gemeente vergaderde Maandagavond. De voorzitter, de heer W. Bos Gzn., wees er in zijn openingswoord op, dat de financieele toestand der gemeente steeds zorgelijker wordt. Dank zij de aanwe zigheid van enkel reserves en de baten van ons bloeiend electrisch bedrijf, komt de ge meente nog niet onder de groep der noodlij dende gemeenten. Verder herdacht de voor zitter in zijn openingswoord den voor eeni ge dagen overleden heer J. Blom, in wien de gemeente een verdienstelijk en bemind inge zetene verliest en die als voorzitter van het B.A. en als voorzitter van de banne Oudörp aller achting verdiende. Van het R.K. Lyceum te Alkmaar was een verzoek ingekomen om een bijdrage van 150 voor een leerling uit deze gemeente Op voorstel van B en W. werd besloten een 79. Drein Drentel en Piet Prikkel gingen zitten vis- schen en weldra hadden ze .samen vijf groote vis- schen opgehaald. „Nou, zei de vuurtorenwachter, „zie je nu wel dat je al zeemnosters genoeg gevangen hebt?" „Ja, antwoordde Piet, maar zulke zeemonsters bedoelen wij niet'Y 80. Den geheelen avond brachten Piet Prikkel en Drein Drentel op de vuurtoren door. Piet was heele- maal omhoog geklommen naar het balkon dat rond de toren liep. De vuurtorenwachter leende hem een verrekijker om daarmee naar de zee te kijken.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7