(Baekea Jtldschciften JCeckóL Sdïool Qmiewtecaden Jiutisi en Wetenschap fiucqediike Stand JhMicaties jtdvecteitüëtt Uah aPPlaus bewees hoe men van dit lied genoten had. RECTIFICATIE. jiTu'/TZ-* SCHERMERHORN FAILLISSEMENT. gersnood geteisterd terwijl later maatregelen der Communisten door de -tegen de Godsdienst tienduizenden met achterlating van alles, een nieuw vaderland hebben moe ten zoeken in Canada en Zuid-Amerika, ter wijl van hen die moesten achterblijven dui zenden werden verbannen of gevangen ge zet. Sinds 13 jaar onderhouden de Doopsge zinden in Europa en Amerika een groot hulpwerk voor hun noodlijdende geloofsge noten in Rusland en de van daar gevluchten die als pioniers in de oerwouden een ontzag-' lijk moeilijk bestaan voeren. Men wil thans door dezen muziek-avond opnieuw in Alk maar eenig geld bijeenbrengen voor dit doei. Welwillende medewerking werd toegezegd door Mevr. Langeveld—Holleman (So praan), Mej. W. J. Menalda (Viool), den heer P. Brommer (Orgel), Ds. W. H. toe Water (Piano) en het Dameskoor onder lei ding van Annie Veenenbos Het programma bevat werken van Handel, Mendelsohn, Gio- vanni Platti, Klughardt en vele anderen Het geheel belooft een muziekavond op hoog peil te worden. Toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar bij den heer F. Valk, Payglop 16. GROENTENDIEFSTAL TE BOVENKARSPEL. Hedennacht bemerkte de nachtpolitie Ko ning, dat een tweetal personen (vader en zoon) uit Gouda bezig waren een geladen groenten-auto van den heer F. H. Vlam over te laden. Naar de reden vragende, deelde men mede, dat de motor van laatstgenoemde auto defect was en dat daarom de overlading moest geschieden. Een en ander kwam na eenige aanvullende verklaringen den politie man aanvankelijk geloofwaardig voor. Even later ontmoette Koning een zoon van Vlam, wien hij over het motordefect der auto sprak ,die hem echter meedeelde, dat er niets aan den wagen haperde. Onmiddellijk werd nu aan diefstal gedacht, doch de vogels waren met de overgeladen auto verdwenen De gemeente-veldwachter Kay werd opge beld, die met een auto de vervolging instel de en het geluk had de dieven te Purmerend te arresteeren. Gistermorgen zijn ze voor den burgemeester geleid en naar Alkmaar over gebracht. Behalve de 2Y, ton gestolen sluitkool wa ren ook nog een dekzeil en binnenband ont vreemd. Ongetwijfeld een goede vangst voor den politieman. INWONER VAN WOGNUM AANGEREDEN. Door een autobus, welke arbeiders uit de Wieringermeer huiswaarts voerde, is de heer Dekker te Wognum aangereden, die in ver keerde richting liep. De getroffene bleek ernstig gewond. Met een schedelbreuk werd hij bij den heer B. aan den Zomerdijk binnen gedragen. Men vreest voor zijn leven. Vol gens ooggetuigen treft den bestuurder dei- bus geen schuld. GRATIS NAAICURSUS AAN DE HUISHOUDSCHOOL. De deelname is werkelijk boven ver wachting: 195 liefhebsters waren Maan dag 21 Januari ingeschreven en dan kwamen er Dinsdag nog 5 briefjes voor deelname te laait binnen. Deze 5 deel neemsters kunnen alleen geplaèt-'t \Vor- den, wanneer er van de andereh zoddeh afv-ilen. Bij deze groote belangstelling fs het slechts mogelijk iedereri "Woensdag avond de helft, dus 97 liefhebsters te helpen, die in vier groepen verdeeld lul len worden. Op deze wijze krijgt ieder één avond in de 14 dagen een beurt van 7—9 uur. We hadden graag meer willen 'doen, maar dat is niet mogelijk. We hopen Woensdagavond 30 Januari een begin te kunnen maken, maar ge heel zeker is dat nog niet. Ieder deel neemster krijgt binnenkort een berich tje thuis gestuurd, waarop vermeld staat, op welken avond zij verwacht w ordt. DONATEURS-AVOND VRIJZ. HERV. ZANGKOOR. Deze vereeniging gaf gisteravond in de groote zaal der Harmonie haar jaarlijksche donateurs-avond De voorzitter heette in de allereerste plaats hartelijk welkom mevrouw en burgemeester van Kinschot, alsmede de beide dominee's en verder alle aanwezigen. Hij sprak er zijn groote voldoening over uit, dat de opkomst (geen plaats was n.1. on bezet) voor het bestuur het beste bewijs was hoe met het koor werd medegeleefd. Hij me moreerde nog even, hoe onder de eminente leiding van den dirigent Corn. Jonker, het koor kwantitatief was vooruitgegaan. Na deze woorden vulde het groote too- neel zich geheel met zangeressen en zangers en inderdaad de uitvoering van het eerste nummer, „Kerstlied", bevestigde reeds de woorden van den voorzitter. Hoe mooi en ge nuanceerd werd dit lied door het groote koor gezongen en hoe intens zuiver klonken o m. de bromstemmen (p p.) in dit lied. Een De verder door het koor op dezen avond Ifederen als „Zondagmorgen" (a.d. I f-ntelJü ?e"S, ^eus)> »F-r is een livd" en Hatü mi n hetzelfde succes. Inder- ar bezit weer °p het gebied van g ngde zang een mooi koor, dat bewees r^! g van gisteravond. avond,werd voorts gevuld met het op boden van hoofdzakelijk eigen leden. Het is ondoenlijk alle solisten en voordragers(sters) e noemen. Voldoende zij het te vermelden, uat men ook van deze medewerking volop genoten heeft, al zouden wij gaarne toch een enkel nummer in 't bijzonder willen noemen, als b.v. „Aus den Lobsgesang" van mevr. lauber en mej. van Dalen en de bas-aria's van den heer P. Dalenberg. WH hebben ook nog meegemaakt hoe „bij den Dokter" visite's werden afgelegd en het was maar gelukkig voor ons, dat wij geen patiënten van dezen dokter waren, want bij dit schimmenspel gebeurde griezelige dingen tot groote hilariteit der aanwezigen. Aan dezen avond werkte ook mede het Alkmaarsch Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap", eveneens onder leiding van den heer Corn. Jonker. Het optreden van dit populaire kwartet werd met groot applaus begroet. Het kwar tet bracht ons dezen avond weer eens iets bijzonders, n.1. een paar nummers met or- chest-begeleiding, welke begeleiding in even eens uistekende handen was van de heeren der Alkmaarsche Band „the Rambling Sere- naders" (le en 2e viool, cello en vleugel). De vertolking van „Aufforderung zum Tanze" was van dien aard, dat de heer Jonker met zijn zangers en orchest een langdurig ap plaus in ontvangst hadden te nemen. Nadat het kwartet „Wintersong" gezon gen had kwam aan het applaus schier geen einde en beloofde de heer Jonker dit nummer nog eens te doen herhalen nadat het kwartet met orchest een zoo door het publiek bijzon der geliefde Strauss-wals had uitgevoerd. De uitvoering daarvan was eveneens weer suc cesvol De avond werd besloten met een „Bloe- menfantasie" van het jongedameskoortje „Half Vijf", onder leiding van den heer Corn. Jonker. De zang en dans in dit num mer bekoorde ten zeerste. Hoe keurig werd er gezongen en hoe gracieus gleden de figu ren dansend over het tooneel. Geen wonder, dat mevr. JonkerJonker, die de dans inge studeerd had, alsmede de heer Corn. Jonker, ten tooneele moesten verschijnen om ook hun aandeel in het zeer groote succes van dit nummer in ontvangst te nemen Dat was een waardig besluit van het alleszins gevarieer de programma. De verloting bracht weer veel gelukkige prijswinnaars. Hierna volgde een gezellig bal en vele danslustigen bleken onvermoeid en gingen op het uur van sluiting noode naar huis. Voor de Alkmaarsche Band „the Rambling Serenaders" was dit wel het beste bewijs hoe hun dansmuziek gewaardeerd werd. Het bestuur van het vrijzinnig zangkoor kan er van verzekerd zijn, dat de donateurs buitengewoon van dezen avond hebben ge noten. HAKENKRUIS EN KAAS. Men herinnert zich wellicht, dat wij eeni- gen tijd geleden een bericht over hakenkruis en kaas hebben opgenomen, waarin tot uiting kwam, dat Hollandsche kaashandelaren den Duitschen staat door middel van een rechter lijke uitspraak tot afschaffing van het haken kruis zouden willen dwingen, omdat het een fabrieksmerk van Hollandsche kaas zou zijn en er dus min of meer „oneerlijke concurren tie" in het spel zou zijn. Het Hbld. komt thans met nadere bijzon derheden waarin ook Alkmaar genoemd wordt welke het zou ontkenen aan de Neue Freie Presse, die het weer van haar correspondent te 's-Gravenhage zou hebben gekregen. Wij laten het hier volgen: Een Oostenrijksch blad (de „Neue Freie Presse") bevat een op-zich-zelf hoogst ver makelijk stukje, afkomstig van den „Hol- landschen correspondent" te 's-Gravenhage. Het luidt als volgt: „In de naaste toekomst zal de openbare meening der wereld zich gaan bezig houden met een proces, dat eenig in zijn soort zal zijn en op zijn minst een wereldgelach zal doen ontstaan. De zaak gaat om niets min der dan dat een Nederlandsche kaasfabri kant en -handelaar den Duitschen staat en iu 't bijzonder de Nat. Socialistische partij voor de rechter zal sommeeren, om het hakenkruis af te schaffen, omdat hier naar hij ver klaart sprake is van „diefstal van een be schermd handelsmerk". „Wij (het Oostenrijksche blad. wel te ver staan!) vernemen hieromtrent, dat te Alk maar sedert vele jaren bestaat de Coöpera tieve Zuivelexportvereeniging „Noord-Hol land", die op 7 Juli 1919 onder nummer 38.687 een merk heeft gedeponeerd, waarin een hakenkruis domineert. Waarom de co öperatie reeds toen tot het hakenkruis is ge komen, is ons niet duidelijk, evenmin als waarom men het reeds toen juist achtte om papieren met een hakenkruis erop gedrukt als pakpapier voor kaas te gebruiken Een feit is echter, dat de coöperatie uit Alkmaar, zooals uit <te reproductie blijkt, het schoone hakenkruis in violette kleur bij het merken bureau heeft gedeponeerd. „Nu beweert de coöperatie wel niet, dat de Duitsche staat haar concurrentie aandoet of de kaasbereiding ter hand heeft genomen, doch wèl, dat „durch die Entlehnung der be- wahrten Marke" die in miscrediet is gekomen dat zij in zaken sterk geschaad is, omdat menschen aannemen, dat hier sprake is een nationaal-socialistische onderne en de van ming. „Dit laatste verwijt nu willen de Neder- andsche kaashandelaars zich niet laten wel gevallen, hetgeen begrijpelijk is. Men ziet iet proces met groote belangstelling tege moet." Aldus, voegt het Hbl hieraan toe, het Oostenrijksche blad, dat ongetwijfeld in den waan verkeert, dat het van zijn Haagschen correspondent een wereld-primeur heeft ont vangen. In hoeverre de Oostenrijksche kran tenlezers door de politiek in een dusdanigen benevelingstoestand zijn gekomen, dat zij dezen onzin geloven, is ons niet bekend. Wèl weten wij, dat deze dagbladschrijver niet de regelen van zijn beroep in acht heeft geno men, nl dat hij niet de moeite heeft genomen, zich even met de Coöperatieve te Alkmaar in verbinding te stellen, alvorens zijn primeur op de Oostenrijkers los te laten, ander zou hij van den heer Thie hebben vernomen, dat noch van een proces, noch zelfs van een pro test uit den aard der zaak ooit sprake is ge weest, omdat zélfs de „Hollandsche Kase- handler" het onzinnige daarvan zeer duide lijk inzien. Het vervangen van het haken- cruis-merk door een der andere van de Coöperatie bij den export naar sommige lan den, achtte men een betere oplossing. Het „Weltgelachter" zal dus mocht het los breken eerder 't Oostenrijksche blad dan de Alkmaarsche coöperatie gelden Wij Red. Alkm. Crt. zouden hieraan nog willen toevoegen, dat de Coöp. Zuivel Export Ver. Noord-Holland reeds op 1 Vlaart 1929 is opgeheven. De daarvoor in de plaats gekomen vereeniging is de Coöp. Zuivel-verkoopvereeniging. zy na «*n aanzoek te hebben afgewezen Jk hoop lat geen verschil zal maken in onze rrleiidscnap" HUO nee, behalve dat die me niet zooveel «al zoeten" lttiwirfr HET WITTE KRUIS-CONFLICT. In ons gister opgenomen artike: is in den laatsten zin een storende drukfout geslopen en wij 6tellen er prijs op deze even te herstellen. In dezen slotzin werd namelijk ge zegd: „Dat is van voldoende beteekenis om te constateeren, dat contractbreuk onder deze omstandigheden niet alleen in financieel opzicht toelaatbaar, maar ook immoreel tegenover het Witte Kruis zou zijn". Men zal wel reeds begrepen hebben, dat het woord „toelaatbaar" moet zijn „ontoelaatbaar". In het nog meegenomen gedeelte van het raadsverslag is het begin van het debat over het venten met snijbloemen in het debat over de gemeenterekening 1933 terecht gekomen. Dit moet natuurlijk volgen na de op merkingen van den heer Venneker over die rekening. Achter den zin „Er is een geval waar bij bij invoeriqg„van het Rijksreisbesluit 600 betaald moet'wdrden en daarvoor nu niets wordt betaald," is geplaatst (de gasdireeteur). Dit moet zijn (de direc teur van het slachthuis). Omdat het ingekomen verzoek van den heer Venneker om ontslag als lid van Maatschappelijk Hulpbetoon dd in- plaats van aa was genummerd is het niet boven de daarover gevoerde discus sie gepxaatst. ZINGEN I In de Libellen-serie van de Uitgevers Mij. Bosch en Keuning te Baarn is verschenen een boekje met een achttal Veluwsche liedjes van den bekenden Veluwschen dichter-zanger Jan van Riemsdijk. Bij elk liedje is de muziek alge drukt, zoodat liefhebbers van eenvoudige en prettige liedjes dit boekje moeten bezitten! Panorama heeft een aardige collectie on deugende grafschriften bijeen gebracht en vervolgt de geschiedenis van het doodsuur van de Morro Castle. Er zijn zeldzaam mooie foto's bij een beschrijving van IJs land en de film-medewerker geeft bij inte ressante kieken een verhaal van de Delica tessen-Prinses. Er zijn ditmaal vele gekleur de platen en aan de vrouwenrubriek, zoowel wat handwerken als sport betreft, is buiten gewoon veel zorg besteed. Evenals aan het humoristische gedeelte. Verhalen en- novellen heeft het tijdschrift ditmaal van Jack Barrv, Bruno Manuel, Maximilian Bernd, J. A. Ecclesine en Amy Groskampten Have. PREDIKBEURTEN. Zondag 27 Januari Oroote Kerk, 10.30 uur, ds. Deetman, jeugddagdienst voor ouderen en jongeren. Kapelkerk, 10 uur, ds. Warners, bediening H. Doop; 6 uur, ds. H. Schroten, van Sluip- ^Bovenzaal Chr. school Doelenstraat, Don- derdagav. 8.15 uur, bijbellezing door ds. Terlouw. v.m. bidstond, 10 uur heiligingsdienst, on derwerp: „Morgen zal de Heere wonder heden in het midden van U lieden doen", 3.30 uur heiligingsdienst, 8 uur verlossings samenkomst; Dinsdag 3 uur heiligings dienst; Donderdag 3 uur en 8 uur heili gingsdienst. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat C 9, Zaterdag 8 uur straatzang; Zondag 10 uur wijdingsdienst, 4 uur verblijdingssamen- tomst, 8 uur groote verlossingssamenkomst. Deze bijeenkomsten worden geleid door kadet Horstman en kadet Noordhof. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, av. 7 uur, ds. van Mullem, èugddag. BARSINGERHORN, 10 uur, ds. Vorst- man. Doopsgezinde Kerk, 10 uur, ds. v. d. Veen. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Evangelisatie Maranatha10.30 uur, dr. O. Norel, uit Amsterdam. Oeref. Kerk, 10 en 5 uur, de heer Slager. DRIEHUIZEN, geen dienst. DIRKSHORN, 10 uur, ds. de Leeuw. EGMOND AAN ZEE, geen opgaaf ont vangen. Oud kath. kerk, geen opgaaf ontvangen. EGMOND-BINNEN, 10 uur, ds. Nobel. GRAFT, geen dienst GROET, zie Schoort GROOTSCHERMER, geen c/.enst. HEILOO, 10.45 uur, ds. Bloemhof f; tekst 1 Sam. 3 8, onderwerp: „Oud en jong", jeugddag. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, aan de Kerklaan, 10 uur, de heer E. Baart, van Alknicicir HEERHUGOWAARD, geen dienst. KOEDIJK, geen dienst. LIMMEN, 2 uur, ds. Deetman. NIEUWE NIEDORP, 10 uur, ds. Mole naar. Doopsgezinde Kerk, 10 uur, vertoeving. OUDE NIEDORP, geen dienst. OUDORP, 9.30 uur, ds. Baar. OTERLEEK, 9.30 uur, ds. Bloemhoff. OUDKARSPEL, geen opgaaf ontvangen. PETTEN, 10 uur, ds.. Witkop. DE RIJP, geen dienst. SCHAGEN, 10 uur, ds. Eikema, jeugd dag. SCHAGERBRUG, av. 7 uur, ds. Witkop. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. SCHOORL, 10 uur, ds. Boeke, jeugddag- viering, koorzang; Maandagav. half 8, Bellamy, hoofdstuk X. SINT MAARTENSBRUG, geen dienst. SINT PANCRAS, 9.30 uur, leesdienst; 3 uur, ds. Molenaar. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer J. Hilberts, van Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, ds. van Peursem, herdenking jeugddag. Evangelisatie gebouw Sedear, 10 uur, de heer R. van Tuinen, van Amsterdam; 11.40 uur, Zondagsschool. URSEM, 10 uur, ds. Rijkx. VEENHUIZEN. geen dienst. WARMENHUIZEN, 7 uur, ds. Boeke, jeugd-Zondagviering, jeugdkoor. WINKEL, geen dienst. ZUIDSCHERMER, geen dienst. enuuw. Rem. OerefGemeente10.30 uur, ds. Rap- pold, jeugddag; extra collecte. Fv Luth. Kerk, geen dienst. Doopsgezinde kerk, 10.30 u., ds. Kmper. Geref Kerk, 10 uur, extra coll. diaconie 5 uur, ds. von Meijenfeldt. fierst. Apost. Gem., Toussaintstraa i 4.30 uur en Woensdagav. 8 uur, dienst. Stads Evangelisatie, Keetkolkschool, Zon 10 uur v m. wijdingdienst, 8 uur n.m verlossingssamenkomst; Donder 8 uur openbare verlossings sarl0n,l Heils (Stichter Gen. Booth), rhn/t 40 Zaterdag 8 uur straatzang, en 5 en 4 St dag openbare dagavond Woensdag vergaderde de raad in voltallige zitting. De voorzitter opende deze eerste vergade ring in 1935 met een woord van welkom aan de leden. Spr. wenschte allen met hun gezinnen een gelukkig jaar en hoopte dat de belangen der gemeente, zooveel als de raad er nog over te zeggen heeft, met ijver zullen worden behartigd. De heer de Groot dankte den voorzitter en wenschte ook hem en zijn gezin een voor spoedig jaar. Spr. sprak den wensch uit, dat het weinigje meerder vertrouwen van de landen onderling moge leiden tot verbetering van den internationalen toestand en dan tot verbetering van den toestand in de ge meente Ingekomen was o.a. van den directeur van de Volksgezondheid een schrijven, dat is goedgevonden, de huur van de gemeente- woningen te stellen op 2.35 per week en per woning. Van den heer A. Kluft was er een schrij ven, dat de huur van de berm hem niet be vredigd en hij ook een tegemoetkoming vraagt op het terrein aan de Noordzijde van zijn woning. Besloten werd een reductie van het erf aan de Noordzijde te verkenen van 40 pet., aan gezien de berm thans te duur is, waarmede met een volgende verhuring rekening kan worden gehouden. Een voorstel van B. en W., de huurwaarde van de woning, bewoond door den heer S Talsma te stellen op 2.50 per week, werd z. h. s. aangenomen. Ook werd besloten, de woning telefonisch aan te sluiten met doorverbinding. De voorzitter deelde mede, dat de heer H G. Jonk te kennen had gegeven, het land arbeidersplaatsje te verlaten, en dat de heer H. van Ginkel zich bereid had verklaard, dit op dezelfde voorwaarden te aanvaarden. Algemeen was men van oordeel, in dezen een afwachtende houding aan te nemen. In de rondvraag meende de heer Mantel dat dit jaar het aantal vergunningen kan worden gewijzigd en zou dit metéén willen verminderen, aangezien er dan nog 3 over blijven. Dit werd aangehouden tot een volgende vergadering. De heer Oostwouder vroeg voorziening van het wegje aan het Westeinde naar den prov. weg, daar dit onbegaanbaar is, met sintels. De voorzitter beloofde dit in orde te zullen maken. Ook vroeg de heer Oostwouder naar een ruime verstrekking van goedkoope boter. De voorzitter zou dit onderzoeken. De heer Oostwouder vroeg ook naar ver strekking van goedkoope kaas. De voorzitter zeide, dat 20 K.G. is toege zonden, wat is gedistribueerd. De heer Oostwouder vroeg ook naar goed koope groente en visch dat door den voor zifter zal woiden aangevraagd. De heer de Groot zeide, dat de heer H. onk Hzn. hem heeft medegedeeld, dat hij in 1934 heeft gebruikt 32 K.W.IJ. stroom, ter wijl hij moet gebruiken 45 K.W.U. en dit ook moet betalen. Spr. zou het op prijs stellen, als minver mogende menschen de noodige zuinigheid be trachten, dit ook moet worden gewaardeerd- en zou door dergelijke gebruikers alleen hun gebruik wenschen te betalen. De voorzitter zeide, dat dit kan worden behandeld in een vergadering voor de 1-icht- commissie. Hierna sluiting. WIJNGAARDEN KWARTET. BERGEN. Onder dezen naam is verleden jaar een strijkkwartet opgericht dat uit vier Holland sche dames bestaat, 't Is het eerste kwartet in ons land met een dergelijke bezetting. Het ensemble ontleent den naam aan de eerste violiste, mej. Louise van Wijngaarden, eerste violiste bij het concertgebouworkest, soliste op recitals en voor de radio. Tweede violiste is mej. Elly van der Pol, einddiploma Amsterdamsch conservatorium, lid van Feltkamp's kamerorkest, waarvan ook deel uitmaakte de altiste van het kwartet mevr C. van Regteren Altena—Haentjes, die tevens veel ensemble-muziek heeft gemaakt. De celliste is mej. Annie Rebers, die in 't oezit is van verschillende prijzen van het con servatorium te Brussel. Bergen heeft de primeur van het ensemble, dat werken ten gehoore zal brengen van een andgenoote, mej. Jacoba Cramer, en van Haydn, Giardini en Mozart. Een flinke op komst geve het bewijs dat men in Bergen» en wellicht ook nog wel in Alkmaar, dit eerste optreden op prijs stelt. Het concert wordt a.s. Maandagavond in hotel Kreb gegeven. A. K. ONDERTROUWD: Gerardus Hooi werf en Maria Sander. Bernardus Bakker en Wilhelmina Lugtig. Johannes Boots en Catharina Zijp. Pieter Roobeek en Maria Snelleman. Ghristia- nus Dekker en Johanna Bilars. GEBOREN: Meinsje Alida Efemia, d. van Hendrikus Lagas en Elisabeth Mooij. Pieter Chris- tiaan, z. van Pieter Dokter en Pietje Vos. Elisabeth, d. van Bernhard Flapper en Geertruida Hoekstra. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1439 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 20 December j.1. waarbij is vastgesteld eene verordening tot wijziging van het Reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 25 Januari 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1440 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 22 November j.1. waarbij de tijdelijke verlaging van het recht voor het wegen van kaas in de stadswaag gedurende het jaar 1935 is bestendigd. Dit besluit is heden afgekondigd en ge durende drie maanden ter gemeente-secreta rie ter lezing gelegd. Het is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten ver krijgbaar. Alkmaar, 25 Januari 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1437 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 13 September j.1. waarbij zijn vastgesteld verordeningen op het heffen en invorderen van schoolgelden voor het onderwijs aan de Handelsschool. Deze verordeningen zijn heden afgekon digd en gedurende drie maanden ter ge meente-secretarie ter lezing gelegd. Zij zijn aldaar tèvèns in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 25 Januari 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Algemeene kennisgeving. In gezondheid en blijmoed ge» boren ons lief zoontje PIET. Zijn gelukkige Ouders. P. DOKTER. P. DOKTER—VOS. Alkmaar, 25 Jan. 1935. Karnemelksb. 15. Bij vonnis van de Arrondissements- Reehtbank te Alkmaar d.d. 17 Jan. 1935 is het faillissement van J. VRIEND, winkelier te Hoog- karspel A 225, opgeheven wegens gebrek aan baten. Mr. LANGEVELD, curator. Alkmaar, 24 Januari 1935. Rit8üvoort 2.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3