Het ongeluk op de Velserpont. £aatste Aecicfiten £and- en 'Juittbouw Jieik&Scheoi fiawindaai 'liieuws WARMENHUIZEN, 24 Jan. '35 Roodé k°°'.e sr 2-2<±-f 510, 2e s. 1.10— V i V fle k°o1 Ie s- 110—1.50, 2e s. f \~,l Deensche witte kool le s (Ongecorrigeerd AUTO IN WINSCHOTERDIEP GEREDEN. Een persoon verdronken. HAUPTMANN'S VERKLARINGEN IN HET L1NDBERGH-PR0CES. INRIJ VERRODEN SCHAGEN SCHERMERHORN 'T ZANO HEILOO UITGEEST KOEDIJK Rechtszaken Twee maanden geëischt tegen pontwachter. l,40j doorschot 1; 116300 K.G. D. witte kool 0.701.10, doorschot 0.7Ó 1, alles per ICO K.G. °J9tL0S>0' s- 70—80 cent; Drielin gen 0.901.40; Uien 1.80—2 10' ÏÏo Uie" 2A0~f 2/ó°; Pee" f 1_~ Aanvoer: 62900 K.G. Roode kool; 8300 ir° 35100 K G- D- witte kool; 8325 K.G. U:.n cr 1550 K.G. Peen. I fedenmorgen om tien uur reed een ver tegenwoordiger van de N.V. Gist- en Spiri tusfabriek te Sappemeer, de heer Bronda uit Winschoten, met zijn vierpersoons Chevro- let-auto op den weg Groningen—Winscho ten. Under Hoogezand kwam het rechter voorwiel van de auto in aanraking met een verhooging langs het trottoir. De wagen werd hierdoor tegen een boom geslingerd en geraakte daarna in het langs den weg loo- pende Winschoterdiep. In een ommezien van tijd verdween de wagen in de diepte. Direct schoot van alle kanten hulp toe Toen het ge lukt was den heer Bronda uit de wagen °te trekken, bleek hij reeds te zijn overleden. Een eveneens in den wagen gezeten dame werd weer bij kennis gebracht. Dr. Blonk uit Hoo gezand, voor wiens huis het ongeluk gebeur de verleende de eerste hulp. De auto is later opgehaald. Nader vernemen wij dat het slachtof fer is de ongeveer 40-jarige B. Bronda* uit Winschoten. De dam*, die dank zij de hulp van Dr Blonk gered ie, is de moeder van het slachtoffer, de ongeveer 65-jarige mevrouw Eronda. In de zitting van gistermiddag van het Lindbergh-proces heeft de beklaagde Haupt- mann verschillende vragen over zijn alibi moeten beantwoorden. Vervolgens werd de door de verdediging gedaagde bakker uit Bronx Frederickson, die ten tijde van de ont voering van het kind van Lindbergh patroon van mevrouw Hauptmann was, gehoord. Hij verklaarde dat, aangezien Hauptmann zijr. vrouw altijd Dinsdag- en Donderdagsavonds tegen negen uur uit de bakkerszaak kwam af halen, hij er waarschijnlijk ook den avond van de ontvoering, 1 Maart 1932, kan zijn geweest. Bezweren kon hij dat echter niet. Na deze verklaring ontstond een opzien barend incident. De verdediger Hauptmann verklaarde n.1., dat hij een man zou voorge leiden, die in den laatsten tijd met de werke lijke ontvoerders van het kind contact had gehad en die zou getuigen, dat Hauptmann niet de ontvoerder was. Deze getuige had zelfs gedurende het geheele proces in de rechtszaal gezeten. Hauptmann deed vervolgens mededeeling over zijn inkomen en over het salaris van zijn vrouw, waarvan zij regelmatig hadden espaard en dit spaargeld grootendeels in uis hadden bewaard. Op 1 Maart 1932 had hij 3000 a 4000 dollar in baar geld in huis gehad. Aan het slot van zijn verhoor ver klaarde Hauotmann met zekerheid, dat hij op 2 April, den dag waarop het losgeld 's nachts werd uitbetaald, na zijn werk met een bekende, Koppenberg genaamd, tot laat in den avond thuis mandoline had gespeeld en vervolgens den geheelen nacht thuis had doorgebracht. WIELRIJDER ERNSTIG AANGEREDEN. Een rukwind de schuld. Hedenmiddag 1 uur heeft op den weg tusschen Bergen op Zoom en Tholen nabij het Groenewoud een ernstige bot- si.ig plaats gehad tusschen een auto en een wielrijder. De bestuurder der auto, de heer Zoomers uit Roozend. il, die uit de richting Bergen op Zoom kwam, raakte door een hevigen rukwind de macht over zijn stuur kwijt en schoot het fietspad op, waar hij in botsing kwam met den 18-jarigen wielrijder C. Hagenaar uit Halsteren. De fiets botste daarna tegen een langs den weg staanden lantaarnpaal. H. liep ernstige verwondingen en zware inwen dige kneuzingen op. Hij is naar het zie kenhuis te Bergen op Zoom overge bracht. Zijn fiets is totaal vernield. RUNDVEELEVERING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat op onderstaande plaatsfn in Noordholland in de week van 10 tot 16 Februari 1935 gelegenheid zal worden gege ven runderen in de gevraagde soorten aan te bieden: Amsterdam op Maandag 11 Febr. van 9 11 uur v.m op de veemarkt; Purmerend op Dinsdag 12 Februari van 8—10 uur v.m. op de veemarkt; Schagen op Donderdag 14 Febr. van 8—10 uur v.m. op de veemarkt; Hoorn op Zaterdag 16 Febr. van 9—11 uur v.m. bij het abattoir. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangiftekaarten, welke verkrijgbaar zijn bij de districtssecretarissen der Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisaties, moeten vóór Zaterdag 2 Febr. 1935 zijn ingezonden bij de Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisatie, waaronder de betrokken veehouders ressor teeren. INLEVERING VAN RUNDVEE EN TEELTBEPERKING. Hoewel sedert 12 November j.1. reeds on geveer 90.000 runderen door de Nederland sche Veehouderijcentrale zijn afgenomen, werd tot heden nog niet door alle veehou ders gebruik gemaakt van de geboden ge legenheid tot levering van runderen aan de Nederlandsche Veehouderijcentrale. Gelijk reeds eerder is bekend gemaakt, zal na 1 April a.s. de gelegenheid niet meer aan- we^ig zijn runderen ter levering op te geven. Heeft op dezen datum de opgave nog niet plaats gevonden, zoo zal aangenomen wor den, dat de betrokken veehouder er de voor keur aangeeft, dat de toewijzing van kalve ren 1935 wordt verminderd met het aantal niet geleverde dieren. Deze toewijzing zal thans spoedig kunnen plaats vinden. Het aantal der runderen, dat op het oogenblik der toewijzing nog niet in geleverd is, zal voorloopig afgetrokken wor den van het aantal toe te wijzen kalveren. Al naar gelang de levering plaats vindt, zal de toewijzing dan worden aangevuld. Het is echter van belang, dat men reeds dadelijk in het bezit komt van de definitieve toewijzing. Aan rundveehouders, die nog geen of nog niet voldoende runderen hebben geleverd, wordt derhalve aangeraden, de runderen, welke zij nog wenscnen te leveren, ten spoe digste ter levering op te geven. Wenscht men, in verband met bijzondere omstandig heden, nog niet dadelijk te leveren, zoo kan zulks op de aangiftekaart worden vermeld. Met dezen wensch zal bij de afname zoo veel mogelijk rekening worden gehóuden. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Donderdag heeft te Uitgeest vanwege het gemeentebestuur de openbare ver huring plaats gehad van het aan de ge meente Uitgeest toebehoorende weiland en bermen van wegen over het jaar 1935. De uitslag hiervan luidt als volgt: 1. weiland Krakenberg (2 perceelen) groot 1.5916 H A. door B. Wittebrood te Uitgeest, gehuurd voor 119 125). 2. Weiland Papegors (2 perceelen) gr. 1.76.30 H.A. door A. Cornelisse Sr. te Uitgeest, gehuurd voor 50 74) 3. Weiland „De Hartemaat" groot 2 81.H.A. door A. Cornelisse Sz. te Uitgeest gehuurd voor 130 219). 4. Eenig weiland in den polder Het W< ud, groot .73.90 H A., is onverhuurd gebleven 25). 5. De bermen van den weg Uitgeest naar Limmen, is onverhuurd g ebleven 1—). 6. De bermen aan den Dorregeester- weg is onverhuurd gebleven. (Idem). (Het tusschen haakjes geplaatste be drag is de huuropbrengst over het jaar 1934). Een roode cirkel met wit veld beteekent: gesloten voor alle ver keer in beide richtingen De heer Berkhout, kapelaan te 't Zand is in gelijke functie benoemd te Leimuiden. Middenstandsvergadermg. In de Donderdagavond gehouden jaar vergadering van de Schager handeldr.- en in- dustrieele middenstandsvereeniging werd o.m. in rincipe besloten in het voorjaar we derom een verkoopweek te houden. Van de N.V. Albert Heijn te Zaandam was een verzcek ingekomen haar filiaal als lid op te nemen Hierover ontstonden heftige dis cussies. Een deel der aanwezige leden was van meening, dat deze N.V. is een groot-bdrijf en daarom niet past in een vereenigir.g van middenstanders. Anderen weer stonden de meening voor, dat de N.V. Alb. Heijn niet mag worden geweigerd. Een gehouden stem ming wees uit, dat 7 leden zich uitspraken vóór toelating, terwijl 9 leden zich ter tegen verklaarden. Waar 2/3 der uitgebrachte gel dige stemmen moeten worden behaald om als lid te kunnen worden aangenomen, ver- kreed de candidate 1/3 stem te weinig. Ze werd niet als lid aangenomen. Aan de heeren P. Schotsman en D van Diepen, aannemers te Schermerhorn, is op gedragen den bouw van 6 woonhuizen aan de Regulierslaan te Alkmaar onder architec tuur van den heer P. J. van der List aldaar. Aan de fa. Doedens en Schilder te 'tZand is als laagste inschrijfster opge dragen de bouw van een openbare lagere school te Overveen. De Vereeniging „Volksonderwijs" hield Dinsdagavond een feestavond in de De rus tende Jager. De toeschouwers in de tot de uiterste hoeken bezette tooneelzaal werden hartelijk toegesproken door den voorzitter, ds. Bloemhoff, die zijn vreugde uitsprak over het groote bezoek. Niet altijd, aldus spr., kunnen we feestvieren. Ook het zake lijke vroeg meermalen onze aandacht. In dit verband sprak hij over de kleuterschool en bracht dank aan hen en dat zijn er ge lukkig zeer velen die de school en Volks onderwijs een warm nart toedragen. Dank bracht spr. aan het St. Nicolaas-comité alhier dat zijn medewerking toonde om hier dezen avond de kinderen te laten opvoeren „De kleermaker en ^e Kabouters". Kinder- tooneelspel met zang in 4 bedrijven. Het speet spreker dat de promotor van dat feest. Karei Hopman, door lichte ongesteldheid den avond niet kon bijwonen. Met den wer.sch dat men zich goed zou amuseeren verklaarde spreker de bijeenkomst voor geopend. (Applaus). Daarna werd bet tooneelstuk opgevoerd. Mooie décors, costuums, aardig spel en schit terende belichting (van de firma P. Zwaag, alhier), maakten de voorstelling tot een ge notvolle. De kleine actrices en acteurs wer den meermalen teruggeroepen en kregen een welverdiend applaus. De snijder Pikdraad met zijn puntbaardje en zijn vrouw Griet waren zeer komische fi guurtjes. Zijn mimiek, toen hij door de koning der kabouters werd geridderd als ridder van de „Groene Kikker", gaf een bij zonder aardig moment. Er waren ook at tracties. Men mocht raden naar den naam eener pop. Drie gelukkigen raadden de naam Agatha. Bij loting bleek de heer K. Mantel de gelukkige. Ook kon men raden naar het aantal erwten in een flesch. Het dichtst er bij nW 987 (het juiste getal was 991) was de heer L. J Hopman. Er was ook een rad van avontuur. Vele burgers hadden daar prijzen voor be schikbaar gesteld. De oogst der nieuwe leden was 20. Met een dankwoord werd de avond ge sloten. *De heer D. Stelpstra, assistent der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, alhier, is met ingang van 16 Februari a.s. als zoodanig overgeplaatst raar de gemeente St. Jacotoiparochie (Fr.) Woensdagmiddag werd door de tuin bouw vereeniging ,,De West" haar jaarver gadering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot onder leiding van den heer W. Visser. De voorzitter opende met het welkom toe te roepen aan de aanwezigen. De bestuurstafel is dun bezet. In den loop van den zomer hebben wij een jong bestuurs lid de laatste eer bewezen. Wij missen hem noode en voor zijn gezin is het een zware slag. Maar de burgerij leeft met de zwaar- getroffen familie mede. Afwezig is ook het bestuurslid Lammer- schaag, die door een langdurige ziekte ver hinderd is zijn werkzaamheden te verrichten. Lattn wij hopen, dat hij weer volledig her steld in onze gelederen ir.ag terugkeeren. Dit is nu al de vijfde jaarvergadering, die onder zulke slechte omstandigheden in ons bedrijf wordt gehouden. Onze moed om weer ons bedrijf te beginnen, hebben wij verloren. Wat moet ei van ons worden? Wel heeft de regeering ons eenigszins geholpen, maar bij lange na nie+ voldoende om ons een bestaan te geven. Wanneer wij cm ons heen zien, dan gaan onze arbeiders naar de duinen, ten groot gedeelte der tuinbouwers heeft ar moede oe kleine grondbezitters ontvangen geen pacht en de neringdoenden en ambachts lieden kunnen niet meer bestaan. Wie had ooit kunnen denken, dat onze bloeiende tuin bouw in zulk een toestand zou komen. Door de veilingorganisatie, Prov. Com. en Centraal bureau der veilingen werd al het mogelijke gedaan om meer steun te verkrijgen, maar tot heden zonder resultaat. Ook de stand organisaties doen we! haar best. Misschien is het wel goed, dat wij uit de vereeniging ook nog ^ens onze stem laten hooren. Want zoo als het nu gaat, kan het niet langer. Daar worden ons allerlei beperkingen opge legd, die wij willen aanvaarden, maar dan vragen wij ook recht van bestaan. Ik hoef hier niet langer over te spreken. Wij voelen allemaal hoe ernstig de toe stand is. Laten wij aanstonds maar weer beginnen met hoop op een beetje zegen ons aanpassen aan de omstandigheden, zoo als ons wordt voor gehouden, kunnen wij niet meer, daar wij al 4 jaar aangepast hebben, en nu uitgepast zijn, met de hoop dat men zijn werk zou doen, en dat er voor de be drijven hoe donker het er ook uitziet, weer eens een beetje verbetering moge komen, opende spr. de vergadering (Applaus). Medegedeeld werd dat de Vierbond po gingen in het werk stelt, minimum prijzen meer in overeenstemming te brengen met den tijd, b.v. hoe later in den tijd hoe be ter minimumprijs. Ook is men werkzaam cm beteren richtprijzen te verkrijgen en spoediger uitbetaling van den steun. De stand-organisaties werken hier voort, daar de tuinbouw het even goed noodig heeft als de akkerbouw en landbouw. De heer P. Hart vroeg of de richtprijzen bekend zijn. Hij had ze in zijn bezit, en gaf een overzicht van de richtprijzen voor 1933 en voor 1934 zijn zij onveranderd. Voor aardappelen van de 29ste van de 5e maand tot de 25ste van de 6de maand 6.27, van de 26ste van de 6de maand tot de 16de van de 7de maand 4.06, van de 17de van de 7de maand tot de 3de van de 9de maand 3.13. Voor Deensche kool van de 2de van de 1ste maand tot de 11de van de 2de maand 2.35, van de 13de van de 2de maan tot e 9e van de 4de maand 2.70 en van de 3de van de 4de maand tot de 10de van de 6de maand 2.90. van de roode kool van de 2de van de 1ste maand tot de 12de van de 2de maand 3.25, van de 13de van de 2de maand tot de 3de van de 4de maand 4, van de 3de van de 4de maand tot de 18de van de 6de maand 4.40. Het zelfde tijdvak is voor de gele kool 3.203.45— 4.20, voor de zomer kooi rood van de 19de van de 6de maand tot de 27ste van de 8ste maand 2.93, van de 28ste van de 8ste maand tot de 29ste van de 10 de maand 2.30. Vervolgens 2.50 over hetzelfde tijdvak voor de gele kool 2.932.10—2.35 en waarvan geen richtprijs is, daarvoor is geen steun. Dit is het werk van onze deskundigen. De voorzitter bracht dank aan den heer Hart. De heer M. Mulder zeide gehoord te heb ben dat de heer Hart geen vertrouwen heeft in den heer Valstar, Uit het jaarverslag zij vermeld dat het ledental is 174. Er zijn 2 leden- en 3 be- stursvergadering gehouden. De vergadering der L. G. C. is in onze gemeente gehouden. De opnamen van stapelproducten heeft plaats gehad en ook het ontsmetten van koolzaad. De tuinbouwcursus is aangevan gen met 24 leden. De rekening van den penningmeester gaf als eindcijfer 688.51, het saldo is 64.97. De heer Jongsma adviseerde tot goedkeu ring. De secretaris-penningmeester ontving dank voor het jaarverslag en rekening. In bespreking kwam de brug over de ringsloot als verbinding Broek op LangendijkHeer- hugowaard. Met de kanaalplannen zal er Op Vrijdag 10 Augustus, des middags omstreeks half vier, is bij de pont te Velsen een ernstig ongeluk gebeurd, dat twee menschenlevens heeft gekost. Een auto, bestuurd door den heer G. H. Hey- neman uit Amsterdam, is van de pont in het kanaal gestort. Vier van de zes in zittenden konden zich in veiligheid stel len, doch de 20-jarige dochter van den heer H. en een Duitsche logée verdron ken jammerlijk. De pont lag aan de Beverwijksche zij de van het kanaal en was reeds bijna vol. Op het laatste oogenblik kwam de heer H. met zijn auto aanrijden en bleef met de achterwielen op den klep staan. Eer. der pontwachters verzocht aan de andere automobilisten, om een eindje op te rijden en zoodoende plaats te maken voor de auto van den heer H. Dit ge schiedde, en juist toen de heer H. nog een eindje vooruit wilde rijden, begon onverwacht de pont te varen. De klep gleed van den wal af en sloeg door, ten gevolge waarvan de auto van den heer H. achteruit reed en in het water tus schen pont en wal terecht kwam, met het bekende noodlottige gevolg. Het ongeluk zou te wijten zijn geweest aan de nalatigheid van een pontwach ter, die dan ook door de justitie ver volgd werd en gistermiddag voor de Haarlemsche rechtbank terecht stond. Er waren zes getuigen gedagvaard w.o. dr. J. P. L. Hulst uit Leiden als des kundige. Den 58-jarigen pontwachter, die tweede gezagvoerder op de pont was, was ten laste gelegd, dat hij, aansprakelijk zijn de voor de veiligheid op de pont, deze te vroeg heeft doen afvaren, zonder op te letten of de klep omhoog was. De bestuurder van den auto, de heer Heyneman, verklaarde, dat hij een tee- ken van een pontwachter op den wal had gekregen om door te rijden. Hij kwam toen met de voorwielen op de pont en met de achterwielen nog op den steiger te staan. Hij wist zeer zeker, dat de achterwielen nog niet op de klep stonden. Plotseling kreeg ik een vreemde ge waarwording, aldus de heer II. Ik voel de dat er beweging in de pont kwam en hoorde den pontwachter, die naast mijn auto stond, schreeuwen: Stop! Plotse ling zakte de auto naar beneden. De auto was volgens den heer H. in den normalen stand in het water terecht gekomen. Nadat dr. Hulst een verklaring had afgelegd over de doodsoorzaak van de slachtoffers, werd een schilder gehoord, die met zijn auto op de pont stond. Ook deze getuige had gezien, dat de auto van den heer H. rechtstandig in het water viel. De volgende getuige was de pont wachter, die op den wal stond en den heer H. een teeken had gegeven om door te rijden. Volgens dezen getuige stond de auto reeds met de achterwielen op de klep en was de wagen achterover in het water terecht gekomen. Getuige, die zelf ook wel als gezag voerder dienst deed, zei dat men in de stuurcabine duidelijk kon zien of de kleppen opgehaald waren of niet. Er was voor de auto van den heer H. ruimte genoeg. Als gezagvoerder over tuigt getuige zich voor de afvaart, dat de kleppen omhoog zijn. Wanneer de kleppen eenisgzins ruw opghaald wor den, geeft dit een klap, welken de ge zagvoerder kan hooren. Op den bewus- ten dag had getuige, die toen op den wal dienst deed, dit geluid niet gehoord. Er woei een stevige bries. De verdediger, mr. P. Tideman, merk te op, dat de stormbal geheschen was. verandering komen. Aan de L.G.C. wordt eer. belangrijke bijdrage verzocht. Met het oog op den toestand acht men het te gewaagd, daar het veilingsprocent er door kan verhoogen. Afgewacht zal worden de rekening der L.G.C. daar het op de algemeene vergadering aan de orde komt. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat het aftredend lid, de heer K. Stam Kzn., werd herkozen en in de vacature G. Klomp werd gekozen de heer A. Jongsma. De heer W. Visser werd herkozen als lid van het marktbestuur. Voorstellen voor de vergadering der L.G. C. waren er niet. De heer P. IJfs achtte het noodig, dat de koolbouw en andere provin ciën en polders beperkt wordt. Verzocht zal worden, dat het dagelijksch bestuur der L.G.C., dat ter bevoegder plaatse zal uitwerken. De heer P. Hart besprak den zwareti druk van de hypotheekboer en wees op de nood zaak om krachtig op te treden om elkaar te beschermen en te verdedigen tegen het bank kapitaal. Hij zou dit op de algemeene verga dering der L.G.C. willen bespreken. De voor zitter zeide: het is bij de L.G.C. al eerder be kend gemaakt en als er iets moet gebeuren wil het bestuur der L.G.C. er in gekend wor den. Besloten werd een schrijven vanuit de L.G.C. te richten tot het Centraal Bureau der veilingen tot bescherming van den hypotheek- boer. De heer W. Butter bracht in bespreking het artikel van den heer P. Zeeman, voorko mende in de Alkm. Courant, om andere cul tures ter bestrijding der draaihartigheid, doch algemeen achtte men dit moeilijk uit voerbaar. Bij de rondvraag besprak de heer C. Spaan de noodzaak de voorverkoop van tar we te behouden. Gepoogd zal worden om met andere organisaties samen te werken. Nadat nog enkele andere onderwerpen be sproken waren en vastgesteld, dat zoo moge lijk op de volgende vergadering een onder werp over plantenziekte behandeld zal wor den, volgde sluiting. (Ongecorrigeerd). Uit vragen van den verdediger bleek, dat voor pont no. 4 eigenlijk geen in structie bestond, wel voor de andere ponten, die anders ingericht waren. Bij pont no. 4 was het de gewoonte, dat de man in de stuurhut door een slag op de bel het teeken gaf, dat de kleppen opge haald moesten worden. Een ambtenaar van den Rijkswater staat, die belast is met het toezicht op de ponten te Velsen, verklaarde, dat het op halen van de kleppen een geluid ver oorzaakt. Dat de pontwachters op dit ge luid zouden afgaan, kon getuige niet verklaren. Getuige zag de overplaatsing van ver dachte persoonlijk niet als een straf maatregel. Verdachte stond zeer gunstig bekend. Verklaring van verdachte. Verdachte werd vervolgens verhoord. Hij stond in de stuurhut en had reeds een klap op de bel gegeven, toen de auto van den heer H. naderde. Daarna heeft hij zich overtuigd, dat er geen schepen waren, die passeeren moesten. Hij hoor de een geluid alsof de klep werd opge haald en stelde de machine in werking. Enkele oogenblikken later hoorde hij ge schreeuw. Hij zette direct de machine stop en zag nog juist een auto in het water verdwijnen. President: „U bent dus alleen op het geluid afgegaan?" Verdachte: „Ja, ik dacht dat alles in orde was." Requisitoir, De officier van justitie, mr. A. R. An- dringa, zeide, dat hij altijd gemeend heeft, dat te Velsen geen brug noodig is, omdat de ponten daar goed en veilig bijn. Doch één oogenblik van onacht zaamheid heeft ook daar een ernstig on geluk veroorzaakt. Verdachte is zeer ze ker onattent geweest. Hij droeg een groote verantwoordelijkheid; honderden menschenlevens waren aan hem toever trouwd. Van deze groote verantwoorde lijkheid is hij zich niet steeds bewust ge weest. Hij is afgegaan op een geluid en heeft gedacht dat de klep omhoog was. Had hij zich even overtuigd, dan zou hij gezien hebben, dat de toestand nog niet veilig was. Verdachte moge een voortreffelijk ambtenaar zijn, door één oogenblik van onoplettendheid zijn twee menschen levens verloren gegaan. De officier acht te wel degelijk schuld bij verdachte aan wezig en eischte twee maanden hech tenis. Pleidooi. De verdediger, mr. P. Tideman, be toogde dat het niet-betrachten van de alleruiterste voorzichtigheid geen straf baar feit is. Verdachte is een goed ambtenaar; sleur is niet de oorzaak van dit ongeluk, d..t overigens de aandacht heeft geves tigd op gebrekkige situaties bij het pont- veer. Verdachte is verplaatst om psycho logische redenen, niet bij wijze van straf. Het veer is zeer druk. De pontwach ters hebben dus haast. Zij varen af als zij voor zich zelf overtuigd zijn dat alles veilig is. Een speciale instructie, om te kijken of de klep omhoog was, had ver dachte niet. Hij is het slachtoffer gewor- d van een samenloop van omstandig heden, die hem niet kunnen worden aangerekend. Dat de directie van den rijkswaterstaat verdachte de hand bo ven het hoofd houdt, is eigenlijk een on derscheiding voor hem. Pleiter conclu deerde tenslotte vrijspraak. Uitspraak 7 Februari. Jongmensch, tot hoou i /.eg es, zou Je aan der ar ren kant van de wel willen o r.en Mijn vriendin^ niet sar mun huwelijksaanzoek nu leder oogenblik aannemen" tLondon Oplnlon),

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7