Stad en Omgeving. JUiblicaties HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL WIERINGERWAARD WINKEL MAATREGELEN TEGEN DE VORST. De rekening van den penningmeester wees «en ontvangst aan f 181.40, uitgaaf 146.75, saldo 34.65, hierna is nog een renteloos aandeel afgelost van 9, zoodat het werkelijk saldo is 25.65. Bij monde van den heer P. Timmerman werd meegedeeld, dat de boeken en beschei den in orde zijn bevonden. De rekening van de tuinbouwschool sloot na ontvangst en uitgaaf met een saldo van 289.29. Meegedeeld werd, dat invulformulieren zijn verstrekt betreffende de teeltbeperking. De mogelijkheid bestaat, dat meerdere ruimte wordt verleend voor het verbouwen van late aardappelen. Aangaande een vraag of de kadastrale op pervlakte wordt berekend, werd medegedeeld dat de beteelde oppervlakte wordt berekend. Door den secretaris werd nog meegedeeld, dat op de vergadering der verschillende stands-organisaties is besoroken, actie te voe ren tot verkrijgen van steun over 1934. In verband met de onbillijkheid welke in het verstrekken van steun bestaat tegenover hen die niet geteeld hebben, zoodat deze dubbel getroffen worden met het niet verkrij gen van steun, werd besloten als maatstaf aan te nemen de teelt over 1932-1934 en op de vergadering te Den Haag aanhangig te maken, de onbillijkheid welke in den te ver in de fe verstrekken steun bestaat, zooals strekken steun is gelegd, zooals deze nu ge regeld is, opdat de bedoelde telers alsnog in de gelegenheid komen iets te ontvangen. De agenda der Hollandsch-Brabantsche afdeeling leverde geen op- of aanmerkin gen op. Tot afgevaardigden werden benoemd de heer M. Ooijevaar en P. Timmerman. Door den heer Witteveen, hoofd der tuin bouwschool, werden eenige mededeelingen verstrekt aangaande het verstrekte onderwijs over 1934. Behoudens enkele kleine uitzonderingen werd volle tevredenheid uitgesproken aan gaande het gevolgde onderwijs, terwijl de wensch werd te kennen gegeven, dat de mo gelijkheid zich nog eens voor mag doen, dat een eigen schoolgebouw verkregen wordt in verband met de uit te voeren werkzaamheden Ten slotte werden de leden opgewekt hun kinderen, die daarvoor in aanmerking komen, naar de tuinbouwschool te sturen en zoo doende dat onderwijs ook te steunen. Op een desbetreffende vraag werd meege deeld, dat het op hoogen prijs gesteld wordt, wanneer de ouders de openbare les bijwonen. Door den heer K. Slot werd een onderwerp behandeld: „Collectieve arbeids-overeen- komst". Spr. wees er op, hoe in onze hedendaag- sche christelijke maatschappelijke beschou wing het collectief contract ook bestaans mogelijkheid heeft in het tuinbouwbedrijf. Aangetoond werd, dat waar het bedrijfs leven in dezen tijd tot ontbinding leidt, net een christelijke roeping is om tot verbinding te komen tusschen patroon en arbeider. Hierover ontspon zich een breedvoerige discussie, waaruit bleek, dat men heel gaarne gaarne tot een overeenkomst wenscht te geraken, maar dat men geen mogelijkheid ziet de loonen uit het bedrijf te betalen. Toch werd tenslotte besloteri om in verband met de maatregelen die aanhangig gemaakt worden, betreffende te verleenen steun aan den tuinbouw, met de arbeiders te praten. De heer P. Timmerman gaf het bestuur in overweging bij de desbetreffende autoriteiten te bepleiten de sneesenmaat te doen vervallen en daarvoor in de plaats te stellen de offi- cieele Are- en H.A.-maat. 'Hierna sluiting. ZUIDSCHARWOUDE, Zaterdagavond kwam de afdeeling Zuidscharwoude van den Nederl. Tuinders- bond in jaarvergadering bijeen ten lokale van den heer Stoffers. De voorzitter, de heer Klingeier, opende met een woord van welkom, waarna hij de vraag stelde wat er in 1935 van de tuin bouwers moet worden. Er wordt gezegd dat wij moeten aanpassen maar wij vragen: waarmede? Wij kunnen den tijd niet terug zetten. Daarom is het ook noodzakelijk dat de tuinders georganiseerd zijn in den Ned. Tuindersbond. Zonder een krachtige orga nisatie kunnen wij niets bereiken. En kan de regeering geen 56000 tuinders steunen en wel zooveel duizenden werkloozen? Dan wees spr. nog op het groote verschil tusschen land- en tuinbouw waar 't den steun betreft. Uit het jaarverslag teekenen wij aan dat steeds meerdere tuinders de noodzakelijkheid gevoelen van aansluiting bij den Ned. Tuin dersbond. De afd. telt thans nog 37 leden. Het jaarverslag eindigt met de opwekking dat men moet strijden voor een beter bestaan en voor het aanwerven van nieuwe leden. De voorzitter deed mededeeling dat een gecombineerde vergadering is gehouden met het bestuur van de Toekomst om te komen tot samenvoeging van beide vereeni- gingen. Het voorstel hiertoe was van deze afdeeling uitgegaan, omdat de afdeeling te klein wordt en daardoor de contributie te gering om daarmede te kunnen huishouden. Het bestuur van de Toekomst gevoelde niets voor deze combinatie en de voorzitter vond dit ook verklaarbaar omdat de Toekomst een vereeniging is die uitsluitend de vei- lingsbelangen voorstaat en onze afdeeling een strijdorganisatie is op economisch ge bied. Bij de L. 0. C. kunnen we op econo misch gebied niets bereiken. Wij staan voor het feit dat er dit jaar misschien nog meer leden gaan bedanken, omdat de nood nog grooter is geworden. Er zal daarom iets ge beuren moeten. Een zeer uitgebreide discussie werd over dit onderwerp gevoerd, waarbij meerdere leden als hun opvatting te kennen gaven dat er toch niets tegen combinatie is, waarbij werd gewezen op den L. T. B., die tcch ook naar twee zij den georganiseerd Is. Weer anderen wezen op de afd. Noord- scharwoude die ook klein is en vroegen of combinatie met deze afd. niet moge lijk is. Wat bij de L. T. B. kan, kan hier toch zeker ook. De voorzitter zeide te zullen blijven strijden voor het behoud van deze organi satie. Dan nog werd de aandacht gevestigd op de richtprijzen waarover in de vergadering van de toekomst is gesproken. De voorzitter kon daarop geen antwoord geven en ook de voorzitter van de West te Koedijk niet. Echter scheen de heer P. Hart van Koedijk hier meer van te weten. De voorzitter zeidie, dat aan de boerenleen banken de vraag wordt gesteld door de Groenten-, Fruit- en Siercentrale hoe door de tuinders aan hun verplichtingen wordt vol daan en voor welke verplichtingen zij staan Uit het verslag van den penningmeester, den heer A. Kout, bleek dat de ontvangsten hebben bedragen 124.35, de uitgaven f 119.35, alzoo een voordeelig saldo van 5. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende heeren A. Kout en F. ae Geus met 18 van de 19 uitgebrachte stemmen herkozen Door den heer P. de Ruiter werd voorge steld op deze vergadering een bespreking uit te lokken naar aanleiding van het schrijven van den heer P. Zeeman om cultuurveran dering toe te passen en zich toe te leggen op de fruitteelt, zulks in verband met de steeds slechter wordende resultaten met den kool- bouw. Hiervoor zou samenwerking moeten worden gezocht met de veilingsorganisaties, met den Plantenziektenkundigen dienst, met de B. en W.'s, met Kamer- en Statenleden en hen, die daarvoor in aanmerking komen Tevens zal hieraan door de regeering haar medewerking moeten worden verleend. Men is op de fruitteeltgedachte gekomen, omdat nog steeds duizenden kilo's uit Amerika wor den aangevoerd, welke hier echter gemakke lijk kunnen worden geteeld De voorzitter voegde hieraan toe, dat ver wacht wordt, dat men met onze grove tuin bouwproducten niet meer dien export zal krij gen, dien men gehad heeft, omdat ieder land zich zooveel mogelijk zelf tracht te redden. Daarna sluiting. Provinciaal Hieuwt SCHOORL Zaterdag vergaderde de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer „N.-Kennemerland" in het lokaal van den heer Swaan. De opkomst was zeer bevredigend, en dit was te be grijpen, aangezien de vergadering een bui tengewone was, en 't ging om het infor matiebureau. In de laatste ledenvergadering was het tvsiuur opgedragen om de mogelijkheid onder de oogen tt zien tot het plaatsen ge durende de zomermaanden van dit infor matiebureau in het oude raauhuis. Thans is dit bureau gevestigd aan den Laanweg C 93, en in den loop der tijden blijkt, dat dit niet meer de gewenschte plaats is Een infor matiebureau dient zich te bevinden in het centrum van de drukte. Verschillende leden zagen dit zeer terecht in, vandaar de op dracht van het bestuur om het voor dit doel zoo bij uitstek geschikte oude raadhuis hier voor te bemachtigen. De voorzitter, de heer Kielstra, deelde mede, dat met diverse partijen was geconfe reerd; de informatiebureauhouder was be reid om voor 25 meer, gedurende bepaalde uren, van Juni tot September aldaar aan wezig te zijn, althans iemand daar te plaat sen, en de vereeniging „Hendrik de Keijser" wilde voor 60 huur het gebouwtje voor die bepaalde uren afstaan. Met telefoon en verdere kosten van schoonhouden enz. be- teekende dit voor óe vereeniging een meer dere uitgaaf van 114 per jaar, het eerste jaar nog verhoogd met installatiekosten. Het bestuur stond hier eenigszins scep tisch tegenover, althans in meerderheid. De meerdere kosten zouden onvermijdelijk af breuk doen aan de reclame. Aan de vergade ring was nu het woord om te zeggen wat men wilde. De heer Burgers vond het een groot be zwaar, dat het bureau niet de geheele dag geopend kon zijn. De gegadigden loopen dan van het kastje naar de muur. En dan vond deze, dat adverteeren veel zwaarder weegt in deze tijd dan het ver plaatsen. zij het dan tijdelijk, van het bureau. Adverteeren is de groote zaak om de aandacht op Schoorl te blijven vestigen. De voorzitter legde uit, dat indien het bureau aen geheelen dag oper zou zijn, dit de extra-kosten nog meer zou verhoogen. Ook de heer Diederich was van hetzelfde idee als den heer Burgers. De heer Beudeker informeerde naar de ge wone kosten van het bureau wilde de tele foon het eerste jaar uitsparen, alsmede een bezuiniging op meerdere uitgaven. Hij wilde geen filiaal van het gewone bureau in 't oude raadhuis, doch een beslist verplaatsen van het bureau. Indien de tegenwoordige bureauhouder 't niet voor een gereduceerden prijs zou willen doen, zou men een oproep kunnen plaatsen. Er zijn geschikte menschen genoeg, en ook menschen met vrije tijd. De vergadering wist, zooals de heer de Leeuw terecht opmerkte, niet. welken kant men uitmoest, 't Is een feit. dat wanneer een bestuur niet met afgeronde voorstellen komt, en dit als hun gevestigde meening, met hand en tand verdedigt, een ledenvergadering hier besluiteloos tegenover staat. Men slooft zich uit met 't vinden van oplossingen, wel ken doorgaans blijken geen oplossingen te zijn, daar dezelve onvoorbereid ter tafel komen. Enkele leden stelden b.v. contributiever- hooging voor als bron van dekking voor de verplaatsing van het bureau, doch de voor zitter deelde mede, dat dit nog voor kort door de ledenvergadering was afgewezen. Een ander lid wilde het gemeentebestuur voor de extra-kosten vragen, doch ook dit achtte men niet raadzaam. De heer Schermer was een groote voor onder van het informatiebureau in 't oude raadhuis, vond dit een ideaal, doch hij achtte het niet mogelijk dat de vergadering zich momenteel in deze zaak concreet uitsprak. Hij vond de zaak daarvoor niet rijp, en vond t allerminst raadzaam, dat als dekking van Wanneer er één gebouwtje geschikt is voor informatiebureau van de V. V. V., dan is dit wel het oude raadhuis. Iedere seizoen plaats zou zich met het bezit van zoo'n ju weeltje voor dit doel gelukkig achten. Weet men in Schoorl niet, dat dit gebouwtje in het geheele land als een gedicht in steen wordt erkend? OPENING VRIJDAG 1 FEBR. 2 U. N.M. de extra-kosten meer dan een derde van de reclamegelden zouden worden gebruikt. Hij raadde aan, het plan te verwerpen, doch tevens het bestuur op te dragen, dat het middelen ter dekking vindt, welken mo menteel nog niet als ontvangpost op de be grooting komen, b.v. persoonlijke bijdragen of welke anaere weg dan ook. De huui van het gebouwtje vond hij te hoog. Nadat de heer Uldenbu.g namens de com missie van beheer nog mededeelde, dat de koslen van huur beslist niet lager zouden festeld worden, liet de voorzitter stemmen, 'egen verplaatsing bleken 27, vóór 5 en blanco 2 stemmen te 2ijn uitgebracht, zoodat het bestuur met groote meerderheid van stemmen opdracht kreeg om in de toekomst dekking voor extra-uitgaven te zoeken, en zoodra die gevonden zijn, de zaak nogmaals aan de orde te stellen. De algemeene meening is, dat verplaatsen een goede zaak zal zijn, mits het bureau den geheelen dag geopend is en de kosten geen belemmering voor de reclame zijn. Hierna deelde de voorzitter mede dat, na gehouden inschrijving, het drukken van de gids 1935 is gegund aan de firma Cuperus te De Bild' als zijnde de laagste inschrijver voor de 6000 exemplaren. Bij de rondvraag kwamen eenige schrifte lijke vragen van den heer Beudeker aan de orde. Deze vragen raakten den reclame optocht van 1934 naar de Noordelijke pro vincies. speciaal de persoonijlke reclame, welke er toen was gemaakt. De secretaris, de heer Selhorst, beant woordde deze vragen. Door de optocht commissie was dit in beginsel toegestaan, mits het niet storena was voor het geheel. Er was door enkelen reclame voor eigen zaak gevoerd, doch later had men 't ver keerde hiervan ingezien. De heer Beudeker^ vond het alleen jam mer, dat de leden niet allen wisten van de mogelijkheid van persoonlijke reclame. Nu was er bevoorrechting. Verder informeerde de heer Beudeker naar de werking van het informatiebureau. Niet ieder lid weet, dat door inlevering van ge frankeerde enveloppen, iets meer voor hen te bereiken is. Ook de heer Burgers was van die meening. Het bestuur zal dit nader regelen, door op de eerstvolgende convocatie de leden op merkzaam te maken. Op een vraag van den heer Nic. Schuijt kwam het idee: reclame-optocht ter sprake. Het bestuur werd opgedragen om in de Maartvergadering met plannen te komen. Nog bracht de heer Groen ter sprake, het wenschelijke om onze gemeente in radio lezingen niet te vergeten, waarna de voor zitter nog mededeelde, dat momenteel 5 leden van onze vereeniging, welke te Kamperduin wonen, in aanmerking komen voor toezen ding van aanvragen voor zee. Inmiddels zijn er a aanvragen binnengekomen Hierna sluiting. Het is reeds eenige jaren geleden, dat we ook hier een muziekvereeniging hadden, welke door verschillende omstandigheden moest worden opgeheven. Ruim een jaar ge leden hebben eenige muziekliefhebbers de handen ineen geslagen en werd weer eejj fanfarecorps opgericht, genaamd „Ons Ge noegen" met als directeur den heer J. P. Mosk van Breezand. Deze jonge vereeniging gaf Zondagavond haar eerst openbare uitvoering in de zpal van den heer P. Schenk. Ondanks het minder goede weer was de zaal flink bezet. De heer Chr. v. d. Kolk Jr. als voorzitter heette de aanwezigen hartelijk welkom en in het bij zonder de tooneelvereeniging D.E.V., die ter afwisseling een tooneelstukje, getiteld „De Truc van Tienus", zou opvoeren. Alvorens te beginnen werd door den heer v. d. Kolk in goed gekozen woorden megedeeld, hoe de ver eeniging was ontstaan. De wensch werd uit gesproken, dat het publiek niet te streng zou oordeelen. Dezen eersten keer zouden alleen eenvoudige nummers worden gespeeld. Daarna werden met een kleine tusschenpauze achtereenvolgens ten beste gegevenDe Peli kaan, Doux aveux, Sarie Marais, Juliana, L'arche d'or en Bruxeles-Lillp. Na elk nummer was er een daverend ap plaus, wel een bewijs dat het begin goed was. Er werd dan ook con amore gespeeld. Na de pauze kregen we dan te hoorenDe Truc van Tienus, die door zijn bazige weder helft zoodanig werd getiraniseerd, dat hij ten slotte ging simuleeren en zich gek hield. Het leven was op deze manier niet uit te houden De truc is uitstekend gelukt en de manier waarop Tienus (de heer A. C. Woestenburg) zijn rol heeft vertolkt, was boven allen lof ver heven. Zijn manier van optreden alsmede zijn mimiek was af. Er is geschaterd. Som wijlen kon men niets hooren van het lachen Wanneer we speciaal den heer Woe3tenburg noemen, willen we daarmee natuurlijk nie^s te kort doen aan het spel van de overigen. Er werd vlot gespeeld en het applaus was dub bel verdiend. Het was een zeer mooie afwis seling. Daarna volgden nog drie muzieknummers Aan het slot bracht de voorzitter hartelijk dank aan D.E.V. voor de zeer gewaardeerde medewerking en sloot met de hoop, dat zich velen zullen opgeven als lid en ook als dona teur. HEEMSKERK Parochiaal Jaar vxergadering Ziekenfonds. Maandagavond kwamen de leden van bovengenoemd fonds in jaarvergadering bijeen. Na opening kwamen al spoedig de finan ciën op het tapijt. An ontvangsten werden geboekt: Contributie 14101.63. Rente 539, K. R. R. L. K. 117569, Diversen 32.50. Te samen 14791.82. Aan uitgaven: Geneesheer 9620.80, Specialisten, enz. 2345.03, Ziekenhuizen 1905.50. Bode loon 795, Verloskundige 765, Diversen 492.65. Te samen 15923.98. Nadeelig saldo 1132.16. Saldo 31.12.'33 3847.88. Derhalve voordeelig saldo 2715.72, Re servefonds 12000. Totaal bezit 14.715.72 De vereeniging telt momenteel 2400 le den. Voor t.b.c. bestrijding werd evenals vorige jaren wederom een bedrag van ruim 500 uitgetrokken. Het Wit Gele Kruis vroeg eene subsidie daar zij vermoedelijk voor een te kort zal ko men te staan. Aangenome werd maximaal 100 te ge ven. Ook haar zustervereeniging het Noord- Holl. Witte Kruis zal een toelage uit de kas van het ziekenfonds genieten. Besloten werd om met het burgelijk arm bestuur eene regeling voor armlastigen te treffen inzake betaling hunne premies. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeni ging hare leden verleden jaar in het genot van 18 premie vrije weken had laten treden, wat de kas ruim 2000 had gekost. Tijdens de bestuursverkiezing werden de periodieke aftr. leden, de heeren N. Vendel, R. v. d. Werff en C. Cornelisse herkozen, doch in de plaats van het 4e aftr. lid, de heer W. Meyer, welke geen herkiezing meer wenschte, werd gekozen de heer Blyendaal Oz. De begrooting werd vastgesteld aan ont vangst en uitgaaf tot een bedrag van 16180. Ten slotte: Voor dit jaar zullen de leden 15 ipremievrije weken tegemoet zien. De installatie van den heer Jb. Zwart, benoemd tot burgemeester dezer gemeente, zal in een op Maandag 4 Februari a.s. te houden raadsvergadering plaats hebben des namiddags 1.30 uur. De verwelkoming aan de grens der ge meente (Leekerbrug) zal omstreeks 12 uur plaats hebben. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER, 22-29 JAN. 1935. Nieuwe zaken: Heiloo: Garage Zander, Rijksstraatweg A 262, garage; Wijzigingen: Bergen: N.V. Administratiekantoor „De Unie", N.V. Bouwmaatschappij „Germa 2", N.V. Bouwmaatschappij „Germa 3", Kastan jelaan 2. Verplaatst naar Amsterdam. Castricum: H. J Heideman en Zonen, Dorpsstraat A 69. Manufacturenhandel enz. Overgegaan aan J. G. Heideman; De COMMISSARIS VAN POLITlfc dei- gemeente ALKMAAR brengt ter kennis aan de ingezetenen de navolgende arti kelen der Algemeene Politie Verorde ning, luidende: Art. 15. Het is verboden den openbaren weg te schrobben, te spoelen of op eenigerlei andere wijze met gebruikmaking van water te reinigen bij vriezend weer. Art. 146. Het is verboden water, sneeuw of eenige andere zelfstandigheid van da ken, steigers of andere verhevenheden of uit gebouwen of goten op den open baren weg te werpen. Neergeworpen sneeuw moet buiten de bebouwde wijken of in openbare wateren worden gebruikt. Art. 154. Het is verboden: 3. met bespannen rij- of voertuigen (hondenkarren uitgezonderd) te rijden als de openbare weg met sneeuw badekt is, zonder dat de trekdieren een of meer luidklinkende bellen dragen. 8e. als de openbare weg ten gevolge van sneeuw, vorst of ijzel glad is. dezen t° berijden met paarden, die niet op scherp staan, tenzij aangetoond kan worden dat bij het uitrijden de gladheid nog niet was ingetreden. Art. 184. Elke hoofdbewoner van een perceel oi als dit onbewoond of ongebruikt is, de eigenaar van het perceel, is verplicht 2e. bij gladheid van den openbaren weg tengevolge van sneeuw, ijzel of verst te zorgen, dat de openbare weg vóór en lang9 die perceelen ter breedte van tenminste én meter, zoodanig met asch, zand of turfmolm is bestrooid, dat daardoor de gladheid geheel beno men zij. Voorts is bepaald in het laatste lid van art. 184: Is eenig gebouw bij meer dan één per soon in gebruik, dan komt de hierbe- dcelde verplichting ten laste van de ge bruikers der gelijkvloers, onmiddel'ijk aan den openbaren weg gelegen gedeel- teiieder voorzoover het door hem ge bruikte gedee'te reikt en zoo die gedee1- ten buiten gebruik zijn ten laste van den eigenaar. De ingezetenen zullen aan hun VER PLICHTING TOT STROOIEN, als be doeld in vorenstaand artikel 184, wor den herinnerd door het LUIDEN VAN DE KLOK VAN DEN STADHUIS TOREN en VAN DEN ACCIJNSTOREN op de dagen dat zulks noodig wordt ge acht. des voormiddags te 8 uur geduren de een kwartier. Egmond-Binnen: Coöp. Boerenleenbank W.A., Heerenweg 156. In- en uittreding kas sier; Den Helder: C. Bening—Haas, Koning straat 89. Boekhandel. Overgegaan aan L. Bening. Limmen: Onderlinge R.K. Verzekering „Ziekenzorg", Achterweg A 122. Bestuurs wijziging; Noordscharwoude: De Noordermarktbond. Bestuurswijziging; WarmenhuizenZuivelfabriek „De Een dracht". Bestuurswijziging Centrale Veilingsvereeniging „Warmenhui zen en Omstreken". Bestuurswijziging; Sassenheim: N.V. Bloembollenkw. en ex port Mij. Oebr. Bergman. Bestuurswijziging. Ophef f ingen: Alkmaar: K. Brands, Waagplein, café; Den Helder: W. Blaauw, slagerij, Loop- uijtpark 27 Den Helder: Wed. M. E. Beek—Oudkerk, Laan 54, stalhouderij. SchermerhornC. Offringa, Breedstraat 44, bakkerij. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Telefoon 4395. Voor werknemers uitsluitend geopend van 9—12 en op Maandag- en Donderdagavond van 7—8 uur, voor vrouwelijk personeel bij voorkeur van 25 uur n.m Bemiddeling voor werkgevers van 912 en van 25 uur. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken1 bouwkundige, 1 opz. teekenaar, 1 bouwk. opzichter, 3 waterbouw kundigen, 4 glas in loodzetters, 1 glazenwas- scher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 2 stra tenmakers, 3 stratenm.-opperlieden, 1 stuc.- opperman, 1 tegelzetter, 8 betonwerkers, 41 opperlieden, 25 stucadoors, 59 metselaars, 111 timmerlieden, 20 voegers, 69 schilders, 129 grondwerkers; groep metaalindustrie: 2 autog. lasschers, 20 bankwerkers, 1 blikslager, 5 carrosserie bouwers, 10 electriciens, 1 electro-technicus, 89. Piet Prikkel en Drein Drentel mochten nu in de keuken grasduinen zooveel als ze maar wilden. Maar ze staken hun hoofd nu zóó diep in de pannpn en potten, dat ze op 't laatst hun hoofd er niet meer uit konden krijgen. Zóó werden ze nu naar buiten ge jaagd. 90. Piet en Drein hadden er niets van gemerkt, dat de baas van te voren op de potten leelijke gezichten had geschilderd. 'tWas dan ook geen wonder dat de koksjongens, die buiten speelden, geweldig schokken toen ze die twee verschrikkelijke gedaanten op zich zagen afkomen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7