HET ZEEMONSTER VAN NAGAS AKI. Kruidt Uw sausen met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent Boventallige leerkracht. JtechtszaAen Alkmaarsche Politierechter Zitting van Maandag 28 Januari. val, die hij op het voorstel deed, niet hadden verwar h t Dr. Hemelrijk zeide, dat de zaak an ders zou zijn geloopen, wanneer d. en voor den Raad niet hadden achtergehouden, waarmede ze nu voor den dag zijn gekomen. De voorzitter merkte op, dat hij den vorigen keer reeds gezegd had, overtuigd te zijn, dat het voorstel van B. en W beter was dan dat van dr. Hemelnik. B. en W hadden niet verwacht, dat dr. Hemelrijk met de door hem gedane voorstellen zou komen en daar om verduidelijking niet noodig geoordeeld. Dr Hemelrijk: Voor de financiën van de gemeente is het noodig, dat de raad over deze zaak ondubbelzinnig wordt ingelicht. B. en W. hebben den raad voor een voldon gen feit geplaatst door de ontslagen tijdelijke onderwijzeres als kweekelinge toe te laten. Weth. Macdonald ontkende dit. Het schoolhoofd kan dit doen en ook een oplos sing van den raad weigeren, die een leer kracht brengt, die hij niet wenscht te behou den. Dr. H e m e 1 r ij k: Wanneer er ernstige zaken bestaan, waarom een bepaalde kracht niet gewenscht is, ook al brengt dit finan cieel belang wijken. Wanneer het zóó staat, dat de wachtgelder, die zich gratis beschik baar stelde* niet geaccepteerd kan worden als kweekeling met acte, dan heeft de Raad geen keus meer, maar dan is het niet, zooals de heer Zeiler gezegd heeft, een kwestie van de cijfers, maar van deze laatste argumenten, die in tweede instantie in het geding worden gebracht. Spr. zal nu zijn voorstel niet hand haven, omdat het bij aanneming toch niet wordt toegepast. De heer Swaag: Het hoofd van de school wil het niet. Dr. Hemelrijk: B. en W. kunnen op dragen aan het hoofd, een kweekeling te ac cepteeren. Zooals de zaken nu staan, wilde spr. dit niet. Er blijft niets anders over dan het voorstel van B. en W.: aanstelling van een kweekeling met acte voor 800. Dit brengt met zich, dat die uitgave verdriedub beld wordt. Vandaar, dat in het geheele land het bedrag voor een kweekeling met acte la ger is gesteld, al is het bedrag voor de dienst verrichting te laag. Wanneer volgens B. en W. de gemeentekas het niet dringend noodig maakt om een lager bedrag te stellen, dan gevoelt spr. zich niet geroepen om een lager bedrag voor te stellen. Met behoud van zijn critiek op de historie van het geval en ook op deze nota, deelde sprt mede, dat hij op grond van door hem geuitte overwegingen zijn voorstel van den vorigen keer intrekt. Weth. Macdonald zeide nog, dat hij in B. en W. nog naar voren heet gebracht om het bizondere school-bestuur te verzoeken, van de boventallige leerkracht af te zien of van de verhoogde instandhoudingskosten. Uit billijkheidsoverwegingen heeft spr. daar echter van afgezien, aangezien dit schoolbe stuur wettelijk de boventallige leerkracht een jaar langer mag houden, omdat ze hem een jaar later hebben gekregen. De heer Den Das merkte nog op, dat de door B. en W. gepubliceerde nota den indruk wekt, dat het voorstel een compensatie in houdt voor buitengewone verdiensten van het schoolhoofd, die de instandhoudingskos ten laag heeft gehouden. Spr. staat op het standpunt, dat het de plicht van elk goed ambtenaar is om te doen. wat het school hoofd heeft gedaan. Het schoolhoofd deed dus niets buitengewoons. De voorzitter oordeelde het toch een verdienste van het schoolhoofd, dat de in standhoudingskosten zoo laag zijn gehouden. Z.h st. werd hierop het voorstel aangeno men. Gemeentebegrooting. 'De gemeentebegrooting voor 1935, als mede die voor de bedrijven werd in handen van de raadsleden als commissie van onder zoek gesteld. Tijdelijk ambtenaar. B. en W. stelden voor om ten hoogste voor den tijd van één jaar ter gemeente secretarie een tijdelijk ambtenaar aan te stellen op een salaris van f 135 per maand. De heer Voute: Men wil de werkpres tatie verhoogen, door ter secretarie van 912 en van 15 uur te laten werken. Spr. heeft daartegen geen bezwaar, aangezien dit reeds lang op ieder behoorlijk kantoor het ?eval is. De werkdag bedraagt dan nog maar uur en Zaterdags 4 uur. Spr. was van oordeel, dat de arbeidspres tatie ter secretarie ook kan woiden opge voerd, door voor de ambtenaar de gelegen heid te scheppen tot rustig werken. Nu ontbreekt hen de gelegenheid om zich met ingewikkeld werk bezig te houden als er publiek op het gemeentehuis komt, met als gevolg, dat wanneer een ambtenaar iemand te woord staat, gelijktijdig de arbeid van een paar andere ambtenaren stil staat. Wanneer afscheidingen worden gemaakt, dan kunnen de ambtenaren, die niet helpen, als er publiek komt, rustig met hun arbeid doorgaan. De secretaris deelde mede, dat er 's morgens regelmatig publiek komt, waar door bet niet mogelijk is, rustig werk te verrichten. Met het oog hierop is 's middags de secretarie gesloten. De voorzitter zei nog, dat de kleine ruimte der secretarie zich niet leent voor de door den heer Voute voorgestane indeeling. Wethouder Macdonald achtte net ook bezwaarlijk, in het bestaande gebouw, dat te klein is, daarvoor kosten te maken. De heer Voute zei voorts, dat hij den tijdelijken ambtenaar, zooals Amsterdam doi.t, op arbeidscontract wil aanstellen. Hij wil zich niet binden aan het tijdperk van een jaar en hij is bovendien van oordeel, dat 135 per maand aan den hoogen kant is en dat het niet wenschelijk is, om voor dien tijdelijke een pensioenbijdrage te betalen, aangezien het niet uitgesloten is, dat de man niet voldoet. De voorzitter zeide, dat het voorstel van B en W. bedoelt een aanstelling op een maximum van 135; het woordje maximum ■was in het voorstel weggevallen. Dr. H e m e 1 r ij k veronderstelde, dat het moeilijk zou zijn, tijdelijk een geroutineerde 'kracht te krijgen. Voor een geroutineerde was het salaris zeker niet hoog, doch voor een beginneling was dit wel het geval. De heer S w a a g oordeelde de functie ge schikt voor een aspirant-burgemeester. zich te bekwamen, zijn velen van hen als volontair op een secretarie werkzaam en om het corps op te voeren, achtte spr. het wen schelijk, in ieder geval iemand aan te stellen met diploma gemeente-administratie. De heer Blank zou het billijk vinden, wanneer men den volontair nam, die al gratis vier jaar ter secretarie zijn diensten verleent. De heer S w a a g wilde met de sleur breken. Wethouder Macdonald zeide, dat het te verrichten werk, wat men den aan te stellen tijdelijke wil opdragen, niet aan den volontair kan worden opgedragen. Nadat B. en W. hadden verklaard, het voorstel van den heer Voute om de aanstel ling per arbeidscontract te doen geschieden, over te nemen, werd het voorstel z. h. s. aan genomen. De heer P. Besse werd als lid van het Burgerlijk Armbestuur herkozen. De heer den Das oordeelde de tijd ge komen, het bestuur uit te breiden met een vertegenwoordiger van de arbeidersklasse. De taak van het B. A. is van dien aard, dat men de werkzaamheden niet aan drie per sonen kan o verte ten. Met uitstel tot de begrooting van de her benoeming zou spr. genoegen kunnen nemen. De vraagstukken van het B. A. wor den ernstiger en beroeren een belangrijk deel van de bevolking, dat er voorheen niets mede te maken had. De tijdsomstandig heden nopen nu menschen, die er nooit mede te maken hadden om zich tot het B. A. te wenden. Deze menschen gevoelen die stap ais iets, waarvoor zij zich schamen. Het is noodig, dat hun aanvragen ook be oordeeld worden door hen, die met hun moeilijkheden vertrouwd zijn. Spr. vraagt het college van B. en W. uit breiding van het B. A. te willen bevorderen. Men bereikt dan een juistere beoordeeling. Ook verzocht hij van het B. A een zitting op het raadhuis in te stellen. Men voorkomt dan, dat men buiten te kijk moet staan om te wachten, als men hulp komt vragen. Spr. is het niet om een naam te doen. De naam Maatschappelijk Hulpbetoon is er hier ook reeds. Wij hebben maar 6000 zielen en kunnen de aanvragen niet door drie per sonen laten beoordeelen. De voorzitter verzocht den heer den Das bij de begrooting voorstellen te doen en hij had geen bezwaar de stemming ook aan te houden. De heer Swaag maakte bezwaar tegen aanhouding van de stemming. Het gaat toch niet tegen den heer Besse. Weth. Macdonald: B. en W. zullen bij de begrooting de uitbreiding ter tafel brengen. De heer Swaag: De stemming kan evengoed plaats hebben. Bij de begrooting gaat het over de aanvulling. De heer den Das had tegen de her benoeming van den heer Besse geen be zwaar. De heer Besse werd hierop met algemeene stemmen benoemd- Eén stem werd blanco uitgebracht. Wijziging electriciteitstarief. Voorgesteld werd om ten behoeve van industrieele en bemalingsdoeleinden vanaf 1 Januari 1935 de K.W.U.-prijs te stellen van 1—500 K.W.U. op 7, van 500—20000 op 6 en boven 20000 op 5Yi cent per K.W.U. De heer Swaag herinnerde aan het adres van landbouwers, die voor waterbe maling een tarief van 314 cent was toege staan over 1934. Spr. vroeg of dit ook voor 1935 zal geschieden. De voorzitter is er niet tegen, doch zij zullen het opnieuw moeten aanvragen. Het voorstel werd hierop z. h. s. aange nomen. Gasvoorziening. De door de gemeente Alkmaar ingediende bouwrekening over het jaar 1933 inzake uit breiding van het buizennet voor de gas levering, werd ter goedkeuring voorgelegd. In 1933 had Bergen 350430 M3. gas afge nomen. De heer Dingerdis erkende, dat Alk maar contractueel het récht heeft in Bergen 214 cent meer te berekenen. Spr. zou gaarne zien, dat verzocht werd, dit te verlagen. De voorzitter: Het kan geprobeerd worden, doch het contract moeten wij er kennen. Weth. Macdonald: Het vastrecht tarief geeft niets. De heer Zeiler: Dat moet iedere parti culier zelf weten. Ingevolge een aanvrage van het bestuur Jr JZ" Drsulaschool stelden B. en W. voor om de vergoeding voor de bo'/entallige leerkracht aan die school vast te stellen op 1187.19. Conform besloten. De Heerenweg. Van de N.V. Bouw- en Exploitatie Mij. „Bergen aan Zee" en van den heer J. van Reenen was bericht ingekomen, dat zij bereid zijn de bij hen in eigendom toebehoo- rende gronden benoodigd voor verbreeding van den Heerenweg (de weg vanaf de Franschman naar Egmond) en ten behoeve van een langs dien weg aan te leggen rij wielpad, gratis voor de gemeente willen afstaan. B. en W. stellen voor dit onder dankzeg ging te aanvaarden en te berichten, dat een termijn waarbinnen de werken zullen zijn uitgevoerd (wanneer de weg aan het Hoog heemraadschap was overgedragen, dan w hij al in orde gebracht) bezwaarlijk was geven. Voorts wenschen B. en W., indien werkverschaffing zulks zal eischen, een aan vang te maken met den aanleg van het rijwielpad, aangezien de overige eigenaren, van wie grond voor genoemd doel benco- d'igd is, bijna allen bereid zijn tegen bil lijken prijs grond af te staan. B. en W. vragen machtiging tot aankoop van de gronden, welke tegen billijke voor waarden zijn te krijgen en tot het aanleggen vin het rijwielpad, zoodra de toestemming daarvoor van Ged. Staten zal zijn ver kregen. De voorzitter zei nog, dat de resul taten van de gevoerde onderhandelingen zeer mooi zijn. In comité zal hij daarvan mede- deeling doen. Spr. vroeg machtiging, om een begin te mogen maken met het egaliseeren van het rijwielpad zonder bedekking. De heer Dingerdis wenschte eerst in de cijfers te kennen, alvorens zijn steun aan het voorstel te geven. Spr. stelde voor de geheele zaak tot de begrooting aan te houden. De voorzitter vroeg waarom de heer Dingerdis voor aanhouding is. De heer Dingerdis: Omdat het geen stagnatie op de tewerkstelling geeft. De voorzitter: B. en W. hebben de plicht om voor werkobjecten te zorgen en nu werkt u hier tegen. De heer Dingerdis: Omdat het werk verder ligt, zal ik bij de begrooting voor stellen indienen om de daar te werk te stel len menschen een extra-vergoeding te geven De voorzitter: Daarvoor is machti ging van den minister noodig. Met alle re spect voor u, gevoel ik niets voor uw voor stel. Wij zitten gauw vast met een werk- object. De heer Dingerdis: De begrooting is nu eenmaal laat. Weth. Macdonald: Bij de begrooting wordt u van deze zaak niets wijzer. De voorzitter: Zijn er heeren die het voorstel van den heer Dingerdis steunen. Dit bleek niet het geval. De heer D e n D a s oordeelde, dat als men B. en W. machtiging geeft, het voor den heer Dingerdis te laat wordt, om voor te stellen een toeslag aan de werkloozen op dit object te geven. Het college moet een ruime armslag in werkobjecten gegeven worden. Spr. wilde de regeering verzoeken om voor werk op een bepaalde afstand een extra-vergoeding te ge ven. Valt de afstand er niet onder, dan moet het werk toch uitgevoerd worden. Devoorzitter wenschte niet verder te gaan, dan een toezegging om dit punt in be spreking te brengen. De heer Swaag merkte op, dat de kosten belangrijk hooger zullen worden dan het taxatie-rapport aangaf. Hij had dit verwacht, doch met het oog op de mindere medewer king voor het uitdiepen van de vaarten en de noodzakelijkheid van een werkobject is spr. fractie voor het ter handnemen van het werk. De heer Zeiler wees er op, dat de heer v. Reenen 24000 M2. en de bouwmaatschap pij 20.000 M2. gratis afstaat. Een woord van dank daarvoor was in het openbaar op zijn plaats. De voorzitter oordeelde, dat dit met een woord van dank aanvaard moest worden en richtte het woord van dank ook tot de hee ren v. Meurs en anderen, die eveneens grond gratis afstonden. 2- Verbetering Bergerweg. Ten behoeve van de verbetering van den Bergerweg werd voorgesteld van de wed. A. BoonJonker een strook grond aan te koo- pen voor 50 cent per M2. en aan de verkoop ster een bedrag van 425 uit te betalen als tegemoetkoming in de door haar te maken kosten van overbrugging der nieuw te gra ven watering, onder voorwaarde, dat de overbrugging en het onderhoud voor reke ning van de verkoopster komen. De heer Swaag wilde in de toekomst voor een ieder een aannemelijke prijs vast stellen, men kon dan al die nieuwe bedragen uitsluiten. De voorzitter zeide, dat de oorspron kelijke prijs aannemelijk was. Bij onwilligen blijft niet anders over dan onteigenen. Hier moesten wij over een noodzakelijkheid heen stappen, die ook spr. tegen de borst stuitte De heer Miltenburg was van oor deel dat door aldus te handelen, het stand punt van de gemeente ten zeerste wordt ver zwakt. Spr. wilde liever onteigenen. De voorzitter: Dit duurt te lang. Weth. Macdonald: Een eenheidsprijs is ook niet billijk. Voor eenige H.A. moet per meter minder betaald worden dan van een hoek van een 1€0 M2. Het voorstel werd hierop z. h. st. aange nomen Verpachting. B. en W. stelden voor de boerderij aan den Koogendijk, in huur bij den heer G. Groen, voor 1935 te verpachten voor 552.50 en den pachter voor 1934 een restitutie te ver- leenen van 77.50. Conform esloten. Verbreeding weg naar Zanegeest. Ten behoeve van de verbreeding van den ewg naar Zanegeest stelden B. en W. voor van de heeren R. K. W. Marschmeijer te Bergen en H. Blom te Amsterdam, gratis in eigendom en onderhoud over te nemen een tweetal strooken grond. Conform onder dankzegging aanvaard. Rondvraag. De heer Den Das wees er op, dat te werk gestelde vaklieden geen vergoeding voor het gebruik van hun gereedschap krij gen. Zij komen niet boven 30 cent per uur in de werkverschaffing. In taakwerk is dit voor grondwerkers wel mogelijk en deze krijgen wel gereedschapsvergoeding. Spr. stelde voor om voor de vaklieden bij den minister een vergoeding voor gereed schap aan te vragen van 2 tot 5 cent per uur. De voorzitter zeide dat B. en W. 5 cent per uur daarvoor te hoog oordeelen en dan liever het gereedschap van gemeente wege willen verstrekken. De heer den Das: Bij taakwerk in het slootwerk is het geen uitzondering, dat er 33 cent per uur gehaald wordt en dan krijgt men nog het gebruik van laarzen. Laat men ook hier iets invoeren, omdat het mogelijk is. Spr. vroeg dit den minister te verzoeken De heer S w a a g wees er op, dat op an dere plaatsen in andere werkzaamheden wel vergoeding gegeven wordt. De voorzitter wilde liever gereedschap aanschaffen. De heer Den Das was daar niet voor en verzocht een uitspraak van den raad. De heer Dingerdis ondersteunde het voorstel van den heer den Das. Het voorstel werd hierop verworpen met drie stemmen voor, die van de heeren den Das. dr. Hemelrijk en Dingerdis. De heer Swaag sprak hierop een woord van erkentelijkheid tot B. en W. voor de telefoonreceling bij de vlotbrug met het oog op ongevallen. De raad ging hierop in comité voor het behandelen van belastingreclames. DE BEDRIEGER BEDROGEN. De 47-jarige Zeeuw Jacob Corn. W-, landbouwer, en de 19-jarige Duitsche arbeider Heinrich Z., laatstgenoemde in dienst van den zetboer Jacob W., te Texel, stonden beiden terecht wegens wederrechtelijke toeëigening van een stoppelploeg dien zij op Sept. aan den openbaren weg hadden gevonden en verzuimd hadden op het gemeentehuis te deponeeren. De zaak werd bedenkelijk toen het bij onderzoek door brigadier de Bleek dui delijk werd dat bedoelde ploeg op de boerderij van Jacob was verstopt. De pl eg was op twee fietsen naar het erf van den zetboer vervoerd. Men verstopte den ploeg onder het kaf. De landbouwer J C. van Groningen stelde zich voor als eigenaar. Hij had het instrument, ter waarde van 25, op den dijk gezet, tot vervoer naar den reparateur. Deze moei te kon echter bespaard worden, want den volgenden morgen was de ploeg spoorloos verdwenen. Hij zette nog n advertentie in de Texelsche Courant, maar zonder succes. Jaap W. had „toe vallig" dezen oproep van den eigenaar niet gelezen. De heer Jacob W., die reeds in '32 werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenis straf, terzake verduistering van aardap pelen, rookte natuurlijk hier de lee,.ijkrte pijp en werd veroordeeld tot 1 maand brommen. Heinrich kwam er goedkooper af. hij liep alleen erin voor 20 boete of 10 dagen hechtenis. DIE OUDE PIEPTE ALS DE JONGEN. Volgens den officier had de 39-jarige los werkman Jacob Hte den Helder, op 22 September de 13-jarige Aafje Kra mer 'n slag gegeven. Volgens verdachte had het meisje zijn pleegzoontje uitge scholden. Maar Aafje beweerde dat die jongeling van 10 jaar een 4-jarig meLje aan de haren trok, waartegen Aafje vermeende te moeten opkomen. De on oordeelkundige stiefvader werd veroor deeld tot 15 boete of 10 dagen hecht. WEER EEN UIT VELEN! De heer Pieter T., arbeider te Wierin- gen, fungeerende als candid-steuntrek ker der gemeente, had op de hem gestel de vragen schriftelijk geantwoord, dat hij geen enkele inkomste had genoten en deze verklaring met zijn handteekening bekrachtigd. Het bleek echter later dat hij het met de waarheid niet al te nauw had genomen en wel degelijk nog van 60 verdiensten had geprofiteerd. De niet verschenen Piet werd alzoo de dupe en veroordeeld tot 1 maand gev. SLECHT BELOOND ONDERRICHT IN VERKEERSREGELEN. Mej. Neeltje B., huisvrouw, had op 16 Oct. op den Rijksweg onder Schoorl den rijksveldwachter Leegwater uit Wai- menhuizen gevraagd of hij niet wijs was. D rijksveldwachter had deze ruw ge bekte vrouw nog wel gewezen op het nut van rechts rijden. Eisch en vonnis 20 boete of 10 dagen hechtenis. EEN ZORGZAAM HEERSCHAP. De 32-jarige landbouwer Pieter P., vroeger te Winkel, thans te Haarlem mermeer, had op 6 Juni 1933 te Winkel zijn eveneens 32-jarig echtgenoote Pe- tronella Harthoorn, met wie hij niet harmonieert en hun 2 jeugdige kinderen Jacob en Leentje aan hun lot over ge laten. Voorts had hij geen enkelen maat regel tot verzorging van dit gezin, ge troffen Moeder moest bij het armbe stuur haar toevlucht zoeken. De zorg zame papa beweerde iemand opdracht te hebben gegeven, 'n partij te veld staande bollen te rooien en de opbrengst aan de vrouw tot levensonderhoud ter hand te stellen. Voorts zou hij geheel gehandeld hebben op advies van den burgemeester. De gemeente-secretaris, de heer de Ridder, wist niets van die af spraak. De burgemeester is sinds dien met pensioen afgetreden en ziekelijk. Een feit was echter, dat de bedoelde bollen in den grond zaten en eerst het volgend jaar leverbaad waren. De desbe treffende stukken gaf de secretaris aan den officier c.s. ter inzage. Van den ver koop der bloembollen had het armbe stuur 40 overgehouden. Besloten werd wegens het ingewik kelde der zaak deze naar den rechter commissaris terug te wijzen. ALS DE FISCUS TOT HET OFFENSIEF OVERGAAT. De ambtenaar der dir. belastingen en assistent D. Stelpstra te U'tgeest, die op 19 September namens de administratie bezig was beslag te leggen op de bezit tingen van den 26-jarigen heer Rens D., werd door dezen gekwalificeerd als een kinderachtigen lummel, voor welke be- leediging hij thans terecht stond Vol gens opgaaf van verdachte wilde d« commies zijn motorjekker in beslag ne men en had hij gezegd: Als je dat doet ben je een kinderachtige lummel! Waar rijksveldwachter D. Tilstra de verklaring van den assistent bevestigd®, verloor de verdachte allen grond onder do voeten en werd hij veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen hechtenis. DEFTIGE LIEDEN „ENTRE NOUS". De niet aanwezige heer Jan B. had op verschillende datums zijn broeder Jan- tii.us Baron te Aartswoud, ten zeerste beleedigd door hem eenige brieven te schrijven, waarin broer Jantinus Bai n ten zeerste werd beleedigd. Dat was dan ook, gelet op den voorgelezen inhoud, geen wonder. Het was meer dan ver schrikkelijk en grootendeels voor publi citeit ongeschikt. De literaire heer Jan B. werd ver oordeeld tot 5 gulden boete of 2 dagen hechtenis. Feitelijk wel wat min voor de talenten die hij als familie-criticu0 had ontwikkeld. DRAMA IN HOLLAND's OERWOUD. De 24-jarige rijzige arbeider Gerrit B te Castricum, die zich in den nacht van 18 op 19 Oct. in Castricum onledig hield met een carbidlantaarn en 'n hond, om konijnen op te sporen, had bij het bemer ken van den jachtopziener Zoontjes de beenen genomen en vervolgens dien jachtopziener, toen hij gevaar liep ge pakt te worden, met een stok op het hoofd geslagen. Gerrit beweerde thans in zijn schrik den stok als afweermiddel te hebben gebezigd. Dit afweermiddel gaf hem ook thans niet en hij werd ver oordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. DE MOLEN DRAAIDE EVENGOEO DOOR. De heer Tilte M. had te Enkhuizen zijn stadgenoot W. J. Vlaar 'n vuistslag toegediend. Verdachte was niet ver schenen en evenmin zijn slachtoffer. Eisch en vonnis 15 boete of 10 dagen hechtenis. BAATZUCHTIGE LIEFDE. De niet ter zitting verschenen Joh. Maria Ch., had zich in de bekende in richting van Pieter K. te den Helder schuldig gemaakt aan diefstal van 8 ten nadeele van haar tijdelijken galant, voor welk feit de al te beminnelijke dame werd veroordeeld tot 1 maand gev. ZATERDAGSCHE MARKTEMOTIES. De heer Jan Sch., koopman en vee houder te G^aft, kreeg op 27 Octobe» te Alkmaar op de markt met zekeren J. Velthuis ruzie over een partij eenden, waarbij dikke woorden wei den gebe zigd, met het gevolg dat de 64-jarige Jan 91. Drein Drentel en Piet Prikkel liepen overal als wildemannen rond. Ze zagen geen kans om van die twee potten af te komen, die over hun hoofden knel den. En er was ook niemand die hen kon helpen. Iedereen die de beide schrikwekkende gedaanten zag aankomen, ging haastig op de vlucht. 92. Eindelijk was het de kok van het eethuis die zich over Piet en Drein ontfermde. Hij haalde een stevigen hakbijl voor den dag en ging naar buiten. „Kom hier!", beval hij tegen de twee ongelukkigen. Drein en Piet kwamen naderbij en nu hakte de kok de beide potten met den bijl in stukken. Zoo konden ze gelukkig weer vrij rondloopen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7