Last van üw Zenuwen? Sigarenfabriek te Culemborg in vlammen opgegaan. £udhtoaatt Kwaadwilligheid in 't spel. AL^. Binnenland 100 man personeel zonder werk. Gisteravond te ongeveer kwart voor acht is brand uitgebroken in de si garenfabriek van de N.V. v. d. Tak Co. aan de Buiten Molenstraat te Culemborg. Het groote gebouw stond weldra in lichterlaaie. De vrij willige brandweer rukte met de mo torbrandspuit uit, terwijl het terrein voor de fabriek door de politie werd afgezet. Het vuur is ontstaan in dat gedeelte van het gebouwencomplex, waarin de magazijnen en droogkamers zijn gelegen. De fabriek bestaat uit een aantal aaneen- gebouwde onderdeelen. waarvan de meeste drie verdiepingen hoog zijn. Het geheele complex heeft een lengte van ongeveer 200 meter en een diepte van circa 100 meter. In het midden van dit groote complex nu liggen bovengenoemde lokaliteiten, waaruit reeds onmiddellijk blijkt, hoe gevaarlijk een daar ontstaande brand noodzakelijkenvijze moet zijn, aangezien naar alle kanten uitbrei ding van het vuur mogelijk is, zoowel in de vier zijwaartsche richtingen als naar boven de magazijnen en droogkamers liggen ge lijkvloers terwijl de bestrijding van het vuur voor de brandweer buitengewone moei- iijkheden oplevert, doordat de vuurhaard niet gemakkelijk te bereiken valt. Het dak stort in. Toen de brand dan ook omstreeks half acht uitbrak, stond de brandweer voor een zeer zware taak. De vlammen grepen snel om zich heen en de brandweer, die met acht stralen het vuur aantastte, kon niet verhin deren, dat het vernielende element over een steeds grootere oppervlakte woedde. Nadat een uur lang met inspanning van alle krach ten tegen het vuur gestreden was, stortte het dak boven de droogkamers en magazijnen met donderend geweld in, terwijl de vlam men, die plotseling versche lucht toegevoerd kregen, hoog oplaaiden en een regen van vonken over de omgeving joeg. Intusschen drong het vuur met niet te stui ten kracht steeds verder door in de rond dit gedeelte, dat toen reeds als verloren kon wor den beschouwd, gelegen sigarenmakerswerk- filaatsen, het be'angrijkste gedeelte van de abriek. Uiteraard kon de brandweer, nu de vlammen zich over een zoo groote oppervlak te hadden uitgebreid, tegen de laaiende vuur zee maar weinig uitrichten Men beschikte slechts over de reeds genoemde acht stralen water, die geleverd werden door de gemeen telijke motorspuit en de motorspuit van de firma Gebr. Kronenburg. De toestand was omstreeks 9 uur van dien aard, dat gezegd kon wor den, dat het geheele fabriekscomplex in vlammen gehuld was en dat van deze groote fabriek naar alle waar schijnlijkheid niet veel zou kunnen worden gered. Diaconiehuis in gevaar. De brandweer moest bovendien een deel van haar krachten afstaan voor de bescher ming van de belendende perceelen, een dia coniehofje voor ouden van dagen, dat vlak naast de fabriek gelegen is en dat reeds on middellijk bij het uitbreken van den brand op bevei der politie was ontruimd. De zeer ontstelde bewoners van dit hofje werden on dergebracht bij omwonenden. Het hofje werd door de brandweer voortdurend natge- houden, maar omstreeks negen uur waren de vlammen reeds doorgedrongen tot dat ge deelte der fabriek, dat naast het hofje gele gen is, zoodat het gevaar hier groot was. en de ontruiming alleszins gerechtvaardigd bleek. Aan de achterzijde van de fabriek ligt de stalhouderij „De Klok" van den heer Mer- kens. Ook dit perceel werd ontruimd en voortdurend nat gehouden. Omstreeks tien uur had het vuur zich zoo danig ontwikkeld, dat ook de kantoren in lichterlaaie stonden. Het hevigst was het vuur toen echter in de si garenmakers werk plaatsen. Nog echter was het einde van den brand bij lange na niet in zicht. Boven de kantoren bevonden zich namelijk de tabaks zolders, die reeds begonnen aangetast te ra ken, waarbij de smeulende tabak de lucht vervulde met een scherpe, prikke'ende walm, die de ademhaling bemoeilijkte en het werk van de brandweer, die toch reeds tegenover een bijna boven menschel ij ke taak stond, nog meer verzwaarde. Eén smeulende puinhoop. Van de droogkamers en magazijnen ston den toen alleen nog de zwartgeblakerde mu ren rond een smeulende puinhoop overeind, terwijl rondom in alle hevigheid het vuur zijn vernielend werk voortzette. Het ligt voor de hand, dat vrijwel het ge heele stadje op de been was. De politie zorg de voor een behoorlijke afzetting. Door dezen brand zullen waarschijnlijk een honderdtal arbeiders, die in de fabriek werkzaam waren, op straat komen te staan. De schade, die begrijpelijkerwijze zeer groot is, wordt door verzekering op beurs- po'is gedekt. Vreemde ontdekking van politie. de Te omstreeks 1 uur des nachts kon gezegd worden, dat men den brand, welke beperkt was gebleven tot de fabrieksgebouwen, mees ter was. Zoo nu en dan laaide het vuur wel iswaar nog op, doch een gedeelte van de brandweer kon toen inrukken en van toen af aan werd nog slechts met een paar stralen water gegeven. Een der vleugels van de fabriek heeft men kunnen behouden. Dit gedeelte waarin de opslagp'aats voor verpakkingsartikelen en de expeditie waren gevestigd, is door het vuur gespaard. Doch het is ook in dit gedeelte, op de z.g. fustzolder, dat de politie een eigenaardige ontdekking deed Naar wij n.1. vernemen heeft de politie bij haar onderzoek in het gebouw op dezen zolder aangetroffen een stapel car- ton waarop zich een hoeveelheid houtwol be vond, waarin een kaars stond te branden. De politie heeft deze voorwerpen in beslag ge nomen. Zij zullen nader worden onderzocht, waarbij, aangezien hier aanwijzingen zijn voor kwaadwilligheid, mogelijk dingen aan het licht zullen komen, welke arrestaties ten gevolge zouden kunnen hebben. Omtrent de oorzaak van den brand in het overige gedeelte der fabriek, welke ontdekt werd door den portier, verkeert men nog in het onzekere, doch het is niet uitgesloten, dat het onderzoek, dat door de ontdekking op den fustzolder kan worden ingesteld, een licht zal werpen op de oorzaak van dezen brand, waardoor voorloopig tenminste 100 man op straat zullen komen. Aangezien in het fabrieksgedeelte dat behouden is gebleven geen werkgelegenheid voor de sigarenmakers is, zal het bedrijf voorloopig niet kunnen worden voortgezet. Bij de blusschingswerkzaamheden hebben geen ongelukken plaats gehad. Het verkeer op de route AmsterdamDen Bosch, welke over de Markt loopt, moest worden omgelegd vanwege de slangen die daar waren uitge legd. Hoe groot de materieele schade is, kan men nog niet nagaan. Boven de sigarenma- kerij was een hoeveelheid losse tabak opge slagen, deze heeft men tijdig kunnen redden. Ongeveer 40 balen tabak van goede kwali teit, in het geheel ter waarde van naar schat ting 40.000 heeft men evenzeer kunnen redden. Tot ver na middernacht was de belangstel ling van het publiek nog zeer groot. Reeds een arrestatie. Het nablusschingswerk van den brand in de fabriek van de firma B. v. d. Tak en Co. heeft den geheelen nacht voortgeduurd. Ook hedenochtend was de brandweer nog ter plaatse. De autoriteiten hebben in verband me? de eigenaardige ontdekking van een brandende kaars op een zolder hedenmorgen ter plaatse een uitvoerig onderzoek ingesteld. Wij vernemen, dat in verband met het ver moeden van brandstichting hedenmorgen vroeg reeds een arrestatie heeft plaats ge had. Nader vernemen wij, dat de politie arres teerde den magazijn-meesterknecht van de sigarensorteerderij M. De man werd van zijn bed gelicht. Hij was een der weinigen, die na het uitbreken van den brand niet naar de plaats des onheils is gekomen. Hoe het kaarsje ontdekt werd. Omtrent de ontdekking van een brandende kaars te midden van krullen, waaruit de op zet van brandstichting is komen vast te staan, vernemen wij nog het volgende: Te ruim 6 uur gisteravond had de portier nachtwaker als gewoonlijk zijn ronde door de fabriek gedaan Hij had toen nergens iets verdachts bemerkt. Korten tijd later is de brand uitgebroken en deze woedde eerst het felst op den zol der. De portier-nachtwaker, die, na gewaar schuwd te zijn, onmiddellijk de brandweer alarmeerde, ontdekte toen aan den anderen kant van het gebouw eveneens op een zolder de brandende kaars Deze was gezet tusschen een hoeveelheid houtwol, daaromheen lag zeer veel brandbaar materiaal als hout, ta bak en andere voorraden De portier riep on middellijk den rechercheur van politie v. Ber gen-Henegouwen, die zich met hem naar den zolder begaf. De rechercheur constateerde, dat de kaars brandde, waarna hij het vuur doofde. Dit geschiedde juist op tijd, want wanneer de ontdekking eenige minuten later zou zijn gedaan, dan zou zeker ook in dit ge- deelte van de fabriek, dat thans behouden is gebleven, brand zijn uitgebroken. De kaars was niet langer dan nog ongeveer 4 c.M. en het zou nog slechts even hebben geduurd vóórdat de vlam van de kaars de houtwol zou hebben bereikt. De commissaris van politie Berkel heeft hedenmorgen op het terrein van den brand een uitvoerig onderzoek ingesteld Het onder zoek duurt nog voort. Ook de burgemeester, de heer Y. Keestra, die gisteravond bij den brand aanwezig was en leiding heeft gege ven bij het blusschingswerk, was vanmorgen weer vroeg ter plaatse. In den loop van den dag was het parket uit Utrecht te Culemborg verwacht. Tot zoo lang blijft de gearresteerde in arrest. JEUGDIGE DIEVEN. Arrestaties te Garderen en te Den Haag. Naar men zich zal herinneren heeft eeni- gen tijd geleden de politie te Bodegraven een aantal jongelui aangehouden, die er van ver dacht werden verscheidene inbraken op hun geweten te hebben. Het waren jongens van omstreeks 20 jaar oud, allen wonende in Den Haag en die per auto er op uit trekken en in den meest letter lijken zin van het woord alles stalen, wat los en vasl was. De politie moest hen echter vrijlaten, om dat er op dat oogenblik weinig bezwarend tegen hen in te brengen was. Toen de Haag- sche politie den volgenden dag echter kennis van het voorgevallene kreeg, wist zij dadelijk welk vleesch zij in den kuip had. Het betrof hier immers een troep jongelui op wie de po litie al geruimen tijd het oog had en die zij van een serie groote en kleine diefstallen verdacht. De tijd om in te grijpen achtte de politie evenwel nog niet gunstig. passeerde een auto, een two-seater, waarin een surveilleerende veldwachter drie perso nen constateerde. De chauffeur van de auto maakte zich aan een verkeersovertreding schuldig en werd deswege door den vela- wachter gesommeerd te stoppen. Het bleek, dat de jongens zich niet voldoende konden le- gitimeeren, waarop zij naar het politiebureau gebracht werden. Van daar uit stelde men zich met de Haagsche politie in verbinding en daar begreep men dadelijk, dat men de hand gelegd had op eenige leden van de Haagsche bende. Men raadde den Garderen- schen veldwachter aan de auto eens wat na der te bekijken omdat er zich wellicht voor werpen, van diefstal afkomstig in zouden kunnen bevinden. Dit onderzoek leverde in derdaad iets op. In den auto bevond zich een reservewiel, dat niet bij de auto hoorde en waarvan de jongens de herkomst niet op be vredigende wijze wisten aan te geven. Zij zijn voorloopig in arrest gehouden. De Haagsche politie, die wist, dat er nog een vierde in het spel was, heeft dezen jongen gisterochtend te 's-Gravenhage gearresteerd. Men verdenkt hen ernstig de hand te heb ben gehad in inbraken te Wassenaar, Gouda, Halfweg bij Amsterdam, Alphen a.d. Rijn, enz. Ook van benzinediefstallen, door middel van het aftappen van reservoirs worden zij verdacht. De politie zet het onderzoek voort. AUTOGARAGE UITGEBRAND. Negen wagens een prooi der vlammen. Gistermorgen ontdekte de stations chef te Harderwijk een begin van brand in de tegenover het station gelegen auto-garage van den heer J. A. Stem pels. De brand breidde zich onmiddel lijk zoodanig uit, dat het niet meer mo gelijk bleek de garage te behouden, zoo dat de brandweer, die met twee spuiten uitrukte, zich er slechts tot kon bepalen het naastgelegen Stations Koffiehuis te behouden, hetgeen gelukte. Slechts twee auto's had men nog tiidig uit de garage kunnen halen, negen andere werden een pr.xrl der vlammen. Omtrent de oor zaak tast men nog in het duister. Het gebouw was verzekerd, de wagens slechts gedeeltelijk. De eigenaar van de garage was Maandagavond om 7 uur voor het laatst in de garage geweest WFRKLOOSHEID TE ROTTERDAM. Cijfer van 50.000 voor het eerst overschreden. 51.289 personen, die volgens eigen opgave te Rotterdam werkloos waren, stonden ein-l December ingeschreven aan de Arbeidsbeurs. De bouwbedrijven telden 8072, de metaal bedrijven 875Ó werkloozen. BURGEMEESTER DE VLUGT TERUGGEKEERD. Gisteravond met den trein nit Berlijn. Met den trein uit Berlijn, die te 7.13 uur gisteravond aan het Centraal Station arri veerde, is burgemeester dr. W. de Vlugt, die als president-commissaris van de Nederland- sche Scheepsbouwmij een gedeelte van zijn vacantie besteedde voor een zakenreis naar Moskou, in Amsterdam teruggekeerd. De heer De Vlugt, op het perron door één zij-ner zonen en een journalist verwelkomd, zei desgevraagd zich in geen enkel opzicht over zijn Russische reis te kunnen uitlaten Wel vernamen wij dat in de Russische hoofd stad nog eenige Nederlandsche zakenlieden waren achtergebleven waaronder, naar ons bekend is, ook de zoon van een der directeu ren van de N.S.M., van den heer D. Goed koop Dzn. DE „PAUL KRUGER" GELICHT. Het schip „Paul Kruger I", dat verle den week Donderdag op de Oppert nabij Elburg gestrand en volgeslagen was, is gister door het berging- en transport bedrijf van v. d. Graaf en Koelman te Rotterdam gelicht en naar Kampen gebracht. De lading machinedeelen, be stemd voor Deventer, is daarheen ver voerd. De schade aan deze lading bleek zeer mee te vallen. Het schip zal ter re paratie naar Bolnes worden gebracht GEVAARLIJK SPEL. Na schooltijd waren te Bussum eeni ge jongens van de Muloschool aan het „kooten", waarbij een steen rechtop wordt gezet, die dan met andere steenen moet worden omvergeworpen. De 14- jarige Z. werd daarbij door een steen tegen het hoofd getroffen. In ernstigen toestand is hij naar de Majellastichting overgebracht, waar operatief moest worden ingegrepen. TOEPASSING VUUR W APEN WET 1919. De minister van justitie heeft zich met een circulaire gericht tot de commissarissen der koningin in verband met het feit. dat geble ken is, dat op enkele plaatsen bij de politie de meening heeft postgevat, dat windbuksen en in het algemeen Iuchtgeweren als vuurwa penen in den zin der Vuurwapenwet 1919 zijn te beschouwen. Volgens bedoelde circu laire schijnt het bij Kon. besluit van 3 Jan. 1933, tbl. no. 3, in artikel 1 van het Vuurwa pen-reglement ingevoerde tweede lid, dat op alarmpistolen en ander soortgelijke voorwer pen betrekking heeft, tot die onjuiste opvat ting aanleiding te hebben gegeven. De mi nister deelt mede, dat zijn standpunt ten aan- zien van de vraag, of luchtbuksen en andere Iuchtgeweren als vuurwapenen zijn te be schouwen, geen andere is dan die is neerge legd in de betreffende circulaire van 18 Sep- ember 1920 (hierin is o.m. medegedeeld: Iuchtgeweren en munitie, alleen voor de ge- j weren bruikbaar, vallen niet onder de bepa I lingen der Vuurwapenwet, evenmin als z.g.n. hondenpistolen en de o.a. daarvoor gebruikte knalkurken). De commissarissen der koningin hebben een en ander ter kennis van de burgemeesters gebracht opdat in voorkomende gevallen re kening zal worden gehouden met dit stand punt. BAKFIETS DOOR AUTO AANGEREDEN. Gisteravond omstreeks zes uur heeft een tot dusverre onbekend gebleven automobilist op den rijksweg te Naar- den nabij de Galgebrug een bakfiets van achteren aangereden. De 24-jarige J. Vos uit Bussum, die deze bakfiets be stuurde, werd tegen den grond gela gen. Hij kreeg een schedelfractuur en een zware hersenschudding en is in be denke! ijken toestand overgebracht naar de Majellastichting. De heer Vos is in den loop van heden ochtend aan de opgeloopen verwondin gen overleden. EERSTE LANDELIJKE AUTOMATISCHE TELEFOON- VERBAND. Gistermidag is met de indienststelling van de automatische telefooncentralen in de sector Ede van het district Arn hem het eerste landelijke automatische teiefoonverband tot stand gekomen. De Minister van binnenlandsche za ken, die hierbij tegenwoordig was, heeft bij de gelegenheid aan den meer directen leider van het automatiseering6plan, den hoofdingenieur 1ste klasse der telegrafie en telefonie, J. H Warning, medege deeld, dat hij wegens zijn daarbij be toonde kunde en werkkracht door H M. de Koningin is onderscheiden met be noeming tot ridder in de orde van den Naderlandschen Leeuw. DISTRIBUTIE VAN GROENTEN AAN WERKLOOZEN. Het systeem voldoet. De in November van het vorige jaar door den minister van sociale zaken in uitzicht ge stelde distributie van goedkoope groenten aan werkloozen is door de Nederlandsche groenten- en fruitcentrale ter hand genomen Voorloopig werd een proef genomen in en kele gemeenten. In de paar weken dat het distributie-sy steem thans werkt, is gebleken, dat het sy steem voldoet en dat de proef als geslaagd kan worden beschouwd. De Nederlandsche groenten- en fruitcen trale levert de producten in een ruime sor teering en in prima hoedanigheid aan de ge meenten. Op dit oogenblik worden zes soor ten beschikbaar gesteld, zoodat er voldoende variatie in het menu gebracht kan worden De kwaliteit van het geleverde product wordt door de uitvoerders van de distributie zoo wel als door de werkloozen geroemd. Zooals de minister indertijd heeft medege deeld, worden de goedkoope groenten uit sluitend gedistribueerd voor de gesteunden. Het is de taak der gemeenten, nauwkeurig toe te zien, dat alleen de menschen, die door hun lage inkomsten practisch niet in staat zijn groenten te koopen, van de goedkoope groenen gebruik kunnen maken. Bij het thans in enkele gemeenten beproefde systeem is dit bereikt door het uitgeven van bons aan de werkloozen Alleen op deze bons zijn de groenten verkrijgbaar. De practische ervaring van de enkele we ken heeft geleerd, dat het welslagen van de distributie verzekerd is, als de werkloozen zelf en de gemeenten die voor de distributie moeten zorgen, hun volle medewerking ver leen en. Verwacht mag worden, dat spoedig uit breiding aan het plan kan gegeven worden, zoodra meer gemeenten eraan deel nemen. Twee ideëele dingen worden er mede bereikt een voedzaam voiksvoedsel wordt verdeeld daar waar het gebruikt kan worden en de tuinder vindt een afzet voor zijn dikwijls on verkoopbaar product. Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Hlijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. HET RADIO WEERBERICHT VAN DE BILT. Met ingang van 1 Februari zal het radio weerbericht van het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut, hetwelk wordt uitgezonden om 11.50 uur vervallen. Het radio-weerbe richt, hetwelk wordt uitgezonden om 20 50 uur zal worden uitgezonden te 19.55 uur. Laatstgenoemd bericht, alsmede de radio weerberichten, die worden uitgezonden te 10.50 uur en 12.55 uur zullen worden uit gezonden op de golflengte van 1420 M. in plaats van op die van 1650 M. stortingen van het rieten molenomhuteel oversloegen naar de naast de molen gelegen kunstmestschuur. De brand was zoo hevig, dat het geheele dorp in gloed werd gezet. De brandweer kon tegen het vuur niets uitrichten en hield zich druk bezig met het nathouden van de belendende perceelen, waardoor deze, mede dank zij de gunstige windrichting konden worden behouden. Slechts de kantoren en de machinekamer van het gebouw bleven gespaard. In deze afdee- lingen ontstond echter groote waterschade. Alles was verzekerd. Hedenmorgen werden reeds maatregelien getroffen tot het oprich ten van een hulpgebouw, teneinde het bedrijf te kunnen voortzetten. BRAND TE SCHERPENZEEL'. Gisteravond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van den heer N. jonker te Scherpenzeel (Utrecht). Het vuur, dat ontstaan was in de stallen, greep met iazende snelheid om zich heen. De stal was spoedig één vuurzee. Dertig stuks vee kwammen om. Zes koeien, een paard, twee kalveren en een stier wist men nog te redden. Drie koeien moesten echter wegens de hevige brandwonden worden afgemaakt Het woonhuis bleef gespaard, doch de inboe del werd ernstig beschadigd. De schade wordt door verzekering gedekt. DE K XVIII. De commandant van de K XVIII seinde gisteren: Ware plaats om 12 uur: 21 gr. 10 min. Z.B., 40 gr. 4 min. W.L. Alles wel en niets bijzonders. DE RIJSTVOGEL NAAR INDIE. Morgen, 31 Januari, vertrekt pet K. L. M.-vliegtuig de Rijstvogel van Amster dam naar Batavia. De bemanning van dit toestel zal be staan uit de he-eren G J. C. te Roller, eerste bestuur; J. J Moll, tweede be stuurder; W. J van Huut, werktuigkun dige en M Saaf, radio-telegrafist. De post voor de „Rijstvogel" moet uiterlijk vanavond te Amsterdam zijn. De Oehoe is heden uit Batavia vertrokken en te Singapore geland; de Havik is op uit reis te Bangkok geland. BRAND IN EEN MAALDERIJ. Het geheele dorp in gloed gezet. Hedennacht is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de groote maalderij en graanhandel van de Batmensche Coöperatieve landbouwvereeniging. Toen de brand werd ontdekt, stond de windmolen reeds in lichter laaie, terwijl spoedig de vlammen door af- DE VERZEKERING VAN DE UIVER. Niet assuradeuren, maar eigen verzekeringsfonds draagt de schade. Naar „Het Vaderland" verneemt, wordt de schade van de Uiver niet gedragen door assuradeuren, maar door de K. L. M. zelf. Dit houdt geen verband met den aard van het ongeluk, zooals men op hei eerste gezicht zou meenen, maar met den aard der verzekering, die de Maat schappij ges.oten heeft. De K L. M heeft n.1. een verzekering afgesloten tegen schade, die een bepaaid bedrag per jaar te boven gaat Dat be paalde bedrag riskeert zij zelf. Als v >or- deel van zulk een verzekering wordt ge noemd, dat de pr-.mie lager is, dan wan neer het risico tot alle schaden wordt uitgestrekt. De schade, die de K. L. M. in het afge- loopen jaar geleden heeft, komt niet uit boven het gefixeerde totaalbedrag, van daar dat assuradeuren niet aansprake lijk zijn. Zij zal geleden moeten worden uit het eigen verzekeringsfonds der maatschappij, waarvan de omvang niet gepubliceerd is. DE GROOTE PLANNEN VAN DE IMPERIAL AIRWAYS. Snellere en drukkere diensten naar Oost-Azië en Australië. De dienst over den Oceaan. Men schrijft aan de N. R. C.: Alvorens uitvoering kan worden gegeven aan de groote plannen der Imperial Airways, zullen belangrijke organisaties op den grond op de verschillende wereld routes moeten worden uitgevoerd. Van de 20.000 K M. lange route van Engeland naar Melboume is bijv. slechts een klein ge deelte van goede grondorganisatie voorzien, t.w. radio, lichtbakens noodlandingsterrei nen enz. Op het overige gedeelte van de route kan slechts met volkomen veiligheid overdag gevlogen worden, zoodat een verbe tering van den vlieg tijd over de geheele route moet wachten op de grondorganisatie. De eerstvolgende jaren zal de verbetering van den luchtdienst dus in de eerste plaats moeten worden overgelaten aan de grondingenieurs en niet aan de vliegtuigconstructeurs. De reisduur over het geheele traject is slechts Gisternacht zijn echter te Garderen bij Apeldoorn drie leden van bovengenoemde bende aangehouden. In genoemde gemeente Windbuksen en Iuchtgeweren zijn geen vuurwapenen in den zin der wet. Vrouw* o Trant Ik ben zoo blfj dat Je er oent. Ik gaf taj 3ler- andloopei eet «uk van mijn eigengebakken cake en o- u uy daa u slaap gevallen Mar. o - eh zeg. weet Je zeker, dat al) alleen In ai aap ut (Humorist).

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9